Limburgse kampioenschappen in zicht voor Venrayse kunstzwemsters Record aantal schouwburg abonnementen Wereldwinkel Venray steunt Festival Mundial Liedjesfinale BASKETBALL JIJAL? Eerste lustrum motordag Nieuw Spraeland Muziekschool Venray SLECHT GEBIT DOE ER WAT AAN! 4 We kunnen niet zonder, geen minuut' £1. 30.000,- voor gemeenschaps huis Geijsteren Jeugdvereniging De Springplank Sporthal De Wetteling Tour d'Asperges dit jaar vanuit Venlo Zondagochtendconcerten in de Muziekschool Voorjaarsconcert Orkestvereniging Venray 6'EEL EN MAAS Donderdag 8 juni 1995 - Pagina 7 Het weekend van 24 en 25 juni is weer een zwaar weekend voor de Icunstzwemsters van zwemclub Spio. Met meisjes gaat het richting Landgraaf en Kerkrade. Een hele afstand, en wat bezwaarlijker is een hele investering wat tijd betreft. Want zoals elk commercieel zwcm- jad tegenwoordig wordt er niet gesloten voor een wedstrijd. Dus de wedstrijd moet wachten tot sluiting stijd, ook al betreft het Limburgse Kampioenschappen. Op beide dagen begint de wedstrijd pas om 17.00 uur en duren tot ver in de avond. Dat onze meisjes de daarop volgende maandag niet uitgeslapen zullen zijn moet dan maar door de vingers gekeken worden. Aan de technische onderdelen doen meisjes mee. Aan de uitvoerin gen meisjes. In elke leeftijdscatego rie heeft de afdeling kunstzwemmen deelnemers. In sommige catego rieën ook aan alle onderdelen, dus zowel solo, duet en groep. Ala je bedenkt dat zo'n uitvoering Het kwik is net tot boven de twin tig graden gestegen, de zomerva kanties zijn in zicht en ook wordt er weer aan het nieuwe carnavalssei zoen gedacht. Zoals u weet organi seert de commissie Liedje van car navalsvereniging De Piëlhaas elk jaar in september een liedjesfestival. Dit jaar zal dat zijn op zondag 17 september. De bedoeling is dat uit de inzendingen, welke tijdens de liedjesfinale ten gehore worden gebracht, er vier liedjes gekozen worden die uiteindelijk op een cd zullen worden uitgebracht. Voor het zover is moeten er ook liedjes zijn. De commissie Liedje nodigt iedereen uit, die ooit de wens gekoesterd heeft een carnavalslied Ie schrijven dit nu dan ook te doen. Er zijn wel een aantal voorwaarden waaraan de inzendingen moeten voldoen. Zo moet het carnavalslied in Venrays dialekt geschreven zijn en gezongen worden. Het liedje moet een hoge carnavaleske waarde hebben en mag niet langer duren dan ca. drie minuten. Ook mogen liedjes uit voorgaande jaren en die nog nooit op cd of cassette zijn uit gekomen, ingezonden worden. Zowel 'oude bekenden' als 'jong talent' worden door de commissie van harte aangemoedigd om zich aan het schrijven en componeren te zetten. De nieuwe liedjes moeten uiterlijk op 17 juli a.s. worden ingeleverd bij Anne Christine Liebrand, Geysterseweg 10 te Oostrum, tel. 04780-89129. Ook kun je bij haar lerecht voor meer informatie. Vernieling ruit Hen 53-jarige Venraynaar deed aangifte van vernieling van een ruit van een onbewoond pand aan de Schoolstraat. De ruit, van 100 bij 40 cm. was met een steen vernield. Botsing op Middenpeelweg Maandagavond omstreeks 18.30 uur lette een bestuurder van een husje met leden van een voetbalelf- 'al uit Maastricht op de Midden- P«elweg, ter hoogte van America, «voldoende op het verkeer. De estuurder van een bestelbus moest 'oppen voor een andere auto voor cm. Dat werd te laat opgemerkt oor de bestuurder van net busje. |m een botsing te voorkomen week 'J uit naar de linker weghelft waar !i' busje frontaal tegen een perso- 'cnauto botste. Enkele inzittenden en de bestuur- crs moesten voor behandeling naar cl ziekenhuis woerden vervoerd, 'c verwondingen bleken niet ern- l'g te zijn. De voetballers keerden lr"g van een toernooi in Groes- «ek. gemiddeld 4 minuten duurt, dan snapt u wel dat de meisjes ontzet tend hard hun best moeten doen in de zwemtijd die ze ter beschikking hebben.Dat zijn nl. maximaal 2 uur per week, waarin zowel de techniek als de uitvoering geoefend moet worden. Meer zwemtijden zoals de zwemsters in het noorden van het land die soms 4 a 5 uur per week trainen, zit er financieel niet in. Een uur zwembad is nu eenmaal veel duurder dan een uur zaalhuur. Dat er desondanks bij Spio goede resulta ten zijn getuigd van de grote inzet van de meisjes, hun trainsters en de ondersteunende ouders. Maar een goed sponsor zou niet gek zijn! Om de Venrayse bevolking te laten zien wat ze dit jaar laten zien bij deze kampioenschappen worden bij de Generale Repetitie op vrijdag 23 juni de deuren open gezet. De entree is gratis. Bent u wel op tijd want de plaatsen zijn beperkt. Nogmaals: vrijdag 23 juni 19.00 uur in de Sprank. Voor alle meisjes en jongens van ongeveer 8 tot 12 jaar. Eerst even groot nieuws voor de meisjes: Rayon Zuid van de Nederlandse Basketballbond heeft besloten om voor de meisjes-mini's (meisjes geboren in 1983 of later) een eigen competitie te starten. Het leuke is dat je maar met z'n drieën hoeft te zijn om te kunnen spelen. Je speelt met 3 meisjes tegen 3 meisjes op de helft van een basketballveld en je gebruikt 1 basket. De spelregels worden natuurlijk daarvoor aange past. Als je competitie speelt kom je met 4 teams bij elkaar en speel je 3 wedstrijden van ieder 15 minuten. Dus net als een klein toemooitje. Er mogen per team maximaal 2 inval sters mee. Wij roepen alle meisjes, die geboren zijn in 1983 of daarna, op: neem je vriendinnen mee en kom basketballen! Dit is dé kans om met meiden onder elkaar te leren basketballen. Jullie hoeven alleen maar gymspullen mee te nemen. Jullie zijn welkom op alle vrijdagen in juni (behalve 30 juni, dan is de Wetteling al dicht) van half 7 tot half 8 in sporthal de Wetteling. En nog steeds geldt: deze trainingen zijn gratis. Het lijkt nu misschien net of we geen nieuwe jongens meer nodig hebben. Dat is natuurlijk niet zo, maar dit nieuws voor de meisjes ging even voor. Ook alle jongens zijn van harte welkom op de gratis trainingen in juni. Onze vereniging heet nog steeds Jumpers '76. Wil je eers.t nog meer informatie bel dan met trainer Kees Spitters, telefoon 88319 of wed strijdsecretaris Stan Bertijn, tele foon 83474. Laat ons niet in de steek en kom basketballen! Diefstal lantaarn Uit een tuin aan de Beekweg werd een aluminium tuinlamp gestolen. Om in de tuin te komen was de afrastering vernield. Trainingsjack gestolen Uit de garderobe van de Mavo aan de Ch. Ruysstraat werd ten nadele van een 14-jarige scholiere haar trainingsjack gestolen. Diefstal container Een houtcontainer van een bedrijf uit Rips, die op een bosperceel aan de Maasheseweg stond, bleek verd wenen te zijn. De container heeft een waarde van ƒ1.000,- Op zondag 11 juni houdt Nieuw Spraeland, centrum voor mensen met een verstandelijke handicap, samen met Motorclub Aostrum, een motordag. Dit is de vijfde keer dat dit evenement gehouden wordt. Tussen 13.30 en 16.30 uur rijden motorrijders af en aan met mensen met een verstandelijke handicap als passagier. Startplaats is de parkeer plaats van paviljoen Hulst. De toe gang is gratis en belangstellenden zijn van harte welkom. Bij dit eerste lustrum belooft het weer een hele happening te worden. Verstandelijk gehandicapte mensen mogen een ritje maken achterop een motor, in een zijspan en op de duos kelters van het Vincent van Gogh Instituut. Voor de vrolijke noot zor gen de groep Ignition en huisdisco De Vellu. Toeschouwers kunnen genieten van een dansshow van een dans groep en een gezellig terras nodigt uit tot een drankje, een hapje eten (barbecue) of een ijsje van Francesca. Deze happening is voor iedereen toegankelijk. Nieuw Spraeland nodigt alle motorrijders in de regio uit om aanwezig te zijn. Vernieling ruit auto Een 31-jarige inwoner van Venray deed aangifte dat met een steen de achterruit van zijn aan de Pavane straat geparkeerde personenauto was ingegooid. Inbraak auto Een 28-jarige inwoner deed aan gifte dat het portierslot van zijn aan de Kastanjestraat geparkeerde per sonenauto was geforceerd. De dader was wel in de auto geweest, maar had geen goederen ontvreemd. Kennelijk is nij in zijn of haar werk gestoprd. Zondagmiddag 25 juni vanaf 14.00 uur spelen in café De Herberg aan de Albionstraat in Leunen diver se, voornamelijk beginnende com bo's en bands. Deze staan onder lei ding van de LM (lichte Muziek)-afdeling van de Muziekschool Venray. De LM-afde- ling bestaat uit de volgende docen ten: Hans Kalberg (toetsen), Jan Voermans (slagwerk), Ad Weiten en Patrick van Gerven (gitaar en bas). De opzet van deze middag is om de verschillende combo's en bands te laten ervaren wat het is om op een podium te staan. Het Ieren omgaan met publiek, presentatie, planken koorts, geluid en repertoirekeuze staan voorop. De docenten LM zullen aanwezig zijn om informatie te verstrekken over onder andere de LM-lessen, combo-lessen en bandcoaching. Ieder is van harte welkom! Vernieling fiets Een Venrayse fietser kreeg aan de Sparrendreef in Oostrum een lekke band. Hij zette zijn fiets goed afge sloten aan de bosrand neer, maar toen hij de fiets de volgende dag wilde ophalen trof hij die vernield aan. 7 Praktijk: Tandtechnicus Tandtechnisch Laboratorium Willems B.V. Patersstraat 16 Venray tel. 04780-10341 II KL VOOR VKI.I Itl.'IJ IMH. INK O KM .VI IK. Onder het thema 'We kunnen niet zonder, geen minuut' is de jaarlijk se, landelijke campagne van het Nederlandse Rode Kruis van start gegaan. In de gemeente Venray wordt in dit kader de huis-aan-huis- kollekte gehouden in de week van 4 t/m 10 juni 1995. Een honderdtal vrijwilligers/kollektanten gaan in die week op pad voor de geldinza meling. Geld voor het Rode Kruis, zowel lokaal, nationaal als interna tionaal. De kollektanten, die een legitima tiebewijs bij zich dienen te hebben, bieden zakjes aan, die ze gaarne gevuld weer mee terug nemen. Lokaal is de afdeling Venray bezig met EHBO-hulpverlening bij evenementen, zoals b.v. de Kennedymars, het bezoeken van zieken en gehandicapten (welfare- werk), het Jeugd Rode Kruis, het afnemenvan bloed voor de bloed bank. Nationaal en internationaal is het Rode 'Kruis aanwezig bij aardbe vingen, overstromingen, vulkaanuit barstingen, bloedbank, opsporen van vermisten, etc. Kortom situaties, waarin elke sekonde telt. De aanwe zigheid van het Rode Kruis is dan van levensbelang. Alleen met behulp van vrijwillige bijdragen kan het Rode Kruis dit werk voortzetten. Elk bedrag wordt goed besteed en betekent ergens ter wereld hulp aan iemand, die niet zonder kan. Zonder het Rode Kruis zou de wereld er anders uitzien. Zonder financiële hulp is er geen Rode Kruis mogelijk. Geef en stel de vrijwillige kollektanten niet teleur. Zij komen graag bij u aan de deur. Campagnecoördinator in Venray is de heer R. van Wijk, Westsingel 44, 5801 TW, Venray, tel. 82847. Wasgoed gestolen De aan een waslijn bij een woning aan de Molenklef te hangende was bleek niet veilig te zijn. Dat was goed bleek verdwenen te zijn. De schade bedraagt 230,-. Op zaterdag 10 en zondag 11 juni wordt dit jaar voor de achtste keer het Festival Mundial gehou den in het Leypark in Tilburg. Het motto is: 'Eén Wereld-één Toekomst'. De bedoeling van het festival is een positieve benade ring van de problemen van het zuiden en het doorbreken van vooroordelen door kontakt en kennismaking met andere kuitu ren. Op het festival wordt veel aan dacht besteed aan eerlijke handel, waarbij de bedrijfjes en coöperaties in het zuiden zo rechtstreeks moge lijk hun produkten verkopen en er een goeae, eerlijke prijs voor ont vangen. Er is in het Leypark een 'plein van de eerlijke handel' met een Max Havelaarkoffieterras. Een kinderwereldwinkel informeert jonge kinderen en hun ouders over het aanbod van produkten van de wereldwinkel; in dit paviljoen ligt het bewijs dat kinderen op een ver antwoorde een aantrekkelijke manier bij de 'Derde Wereld' betrokken kunnen worden. Er wor den kinderboeken, kinderspeelgoed, Unicefkinderkaarten en kinder T- Op zondag 11 juni geeft het symfonieorkest van de Orkestvereniging Venray haar voorjaarsconcert. Dit concert zal plaatsvinden in de aula van het Boschveldcollege, gelegen aan de Zuidsingel te Venray. De aanvang van het concert is om 11.00 uur. De toegang is gratis. Het concert wordt geopend met een uitvoering van de ouverture 'der Schauspieldirektor' van Wolfgang Amadeus Mozart. Daarna treedt Sander Hendrix op als solist in het concert voor altviool en orkest van F.A. Hoffmeister. Sander Hendrix studeerde viool aan het conservatorium te Maastricht. Hij maakt deel uit van het 'Francesco quartet'. Ook speel- Het Julian^Welzijns Fonds heeft aan de stichting Gemeenschapshuis in Gèijsteren een bijdrage van fl. 30.000,- beschikbaar gesteld. Het bedrag is bedoeld als bijdrage voor de renovatie en de uitbreiding van gemeenschapshuis De Aide Schöl. Donderdag 8 juni (vanavond) van 18.30 tot 20.00 uur club voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Ondanks de jeugdavondvierdaagse toch club vanavond. We houden een zogenaamde vrije avond, waarbij de aanwezigen kunnen spelen op tafel tennis, tafelvoetbal, enz. Uitslag 'Levend Bingo' van afgelopen don derdag: 1. Bart van Houdt, Cynthia Scholtz en Judith Verlinden. Late donderdaggroep (de schoolver laters) van 20.15 tot 21.30 uur bui tenspelen op het grasveldje. We den ken hierbij aan flasjesvoetbal, softbal, enz.. Zaterdag 10 juni: Van 19.30 tot 22.30 uur is er ruimte voor de jeugd van 12 t/m 15 jaar. Kom eens kijken of het ook voor jou interessant is. Maandag 12 juni: Club voor de kleintjes van de groepen 3 en 4; van 18.30 tot 20.00 uur knutselen voor vaderdag. Wat, dat is natuurlijk nog een verrassing. Na afloop van de clubavond om 20.15 uur vergade ring van de werkgroep 'teamverga dering'. Dinsdag 13 juni: Van 18.30 tot 20.00 uur voor de jeugd van de groepen 7 en 8. Er worden zandkas telen gebouwd. In groepjes wordt gebouwd om het mooiste kasteel en er is ook nog een kleine traktatie. Eveneens op dinsdag, bijeenkomst voor alle Rollebol-medewerkers. Aanvang 20.15 uur. Woensdag 14 juni: Kienen. Diegenen die aan de beurt zijn om te helpen worden om 19.15 uur ver wacht. Illegale aspergesteker Op een aspergeveld aan de Vlies in Veulen werd een Marokkaan aan gehouden die asperges aan het ste ken was. De Marokkaan verbleef illegaal in ons land. De werkgever kreeg proces-verbaal terwijl de Marokkaan in Vreemdelingen bewaring werd geplaatst, in afwach ting van zijn uitzetting via Schiphol. Verdachte auto Dinsdagavond werd aan de Leeuwennof in Leunen een ver dachte auto gesignaleerd. De politie trof bij de auto een drietal personen aan die verklaarden 'eksters' aan het vangen te zijn om die tam te maken. Omdat er verder niets tegen het drietal kon worden ingebracht hield de politie het onderzoek voor gezien. Maar voor een 26-jarige inwoner van Helmond was dat met het einde want hij werd door de Regiopolitie van Geldrop gezocht. Hij werd aangehouden en overge dragen aan de Regiopolitie van Geldrop. shirts verkocht. Het geheel wordt opgeluisterd door een haarvlechter, poppenkast en schminker. Zondag is er ook een kindermodeshow op net ASN Podium. Zaterdag is er een groot popfesti val gericht op jongeren. Op zondag is de slotmanifestatie waarbij 100.000 bezoekers verwacht wor den. Op grote podia treden ontelbaar veel theater- en muziekgroepen op uit Afrika, Azië en Europa; er zijn volop kinderaktiviteiten; er is een Rigoberta Menchu-plein; de Tanzania Kraal; de Midden- Amerika Tuin; de Milieu-doe-tuin; het Surinameplein; veel kraampjes met de meest uiteenlopende artike len en allerlei stalletjes met exoti sche hapjes. Kortom, het Festival Mundial is een belevenis! De Wereldwinkel is geopend: maandag van 12.00 tot 18.00 uur; dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18.00 uur; vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 21.00 uur en zater dag van 10.00 tot 17.00 uur. Vlag uit, winkel open! Tijdens opening stijden is de winkel telefonisch te bereiken onder nr. 88571. de hij enige jaren in het 'Johan Strauss Orkest' van André Ricu. Toen de vioolstudie ten einde liep begon hij altviool te spelen en maakte daar al snel een tweede stu die van. De altviolist Pierre Coolen is nu nog zijn leraar. Sander Hendrix is als docent viool verbonden aan de muziekscholen van Gennep en Venray. Na de pauze wordt het concert vervolgd met een uitvoering van de symfonie nr. 4 van Antonin Dvorak. Dit werk is beter bekend als de Achtste Symfonie. Voor deze sym fonie is het orkest versterkt met een aantal koperblazers uit de regio Venray. Het concert staat onder lei ding van dirigent Laurens Boogaarts. Donderdag: 17.30-21.00 Rooyse VK 21.00-22.00 Rooyse VK/Manua! 22.00-23.00 Manual Vrijdag: 16.30-17.30 Rank Xerox 17.30-19.30 Jumpers Maandag: 16.30-17.30 Gemeente 17.30-20.30 Rooyse VK 20.30-21.30 Huukske 1-Veronica 1 21.30-22.30 Drukshop-Venray 1 22.30-23.30 Noir-Bonte Koe 1 Dinsdag: 17.30-21.00 Rooyse VK 21.00-23.30 Badmintonclub Woensdag: 16.30-17.30 Gemeente 17.30-22.30 Badmintonclub 19.30-21.30 De Schuivers Op 16,17 en 18 juni vindt voor de elfde keer de Tour d'Asperges plaats. Dit jaar wordt gestart vanuit Venlo. De fietsers hebben iedere dag de keuze uit routes van ca. 30 en 60 km. Deelnemers kunnen één of meerdere dagen inschrijven. De rou tes voeren langs vele mooie plekjes, aspcrgevelden en diverse beziens waardigheden. De eerste dag gaat de route langs de Maas, door prachtige bossen en natuurlijk langs asperge- velden. De tweede dag gaat de route richting Horst en langs Streekboerderij en Nationaal Asperge- en Champignonmuseum De Locht. De derde dag wordt er gefietst over de grens in Duitsland langs meren en door het prachtige Nettetal. Op de eerste en de tweede dag ontvangen de deelnemers een vra genformulier met op te lossen vra gen over de route. Er zijn leuke prij zen te winnen. En uiteraard is er na afloop een herinneringsmedaille voor de deelnemers. De start is bij Grand Café De Maagdenberg, Leutherweg 1 in Venlo vanaf 09.00 uur tot 13.00 uur. Voor volwassenen kost deelname voor drie dagen ƒ12,50 en ƒ5,50 per dag. Voor kin deren kost de deelname ƒ6,- voor drie dagen en ƒ3,- per dag. Voor voorinschrijving kunt u terecht bij VVV Venlo, Koninginneplein 2, 5911 KK in Venlo, tel. 077-543800. Inbraak in stal Tijdens afwezigheid van de bewo ners was met geweld toegang ver kregen tot een stal aan de Kempkensberg in Ysselsteyn. De staldeur was uit de hengsels gehaald om toegang te krijgen. Ontvreemd werden een stoomreiniger en compressor. De waarde kon niet* woraen medegedeeld. De inbraak vond plaats in de nacht van vrijdag op zaterdag. 24 palen gestolen Een 41-jarige inwoner deed aan gifte van diefstal van 24 gefreesde palen van een lengte van vier meter vanaf de houtwerf aan het Klein dorp in Merselo. De waarde van de palen bedraagt ƒ576,-. Het afgelopen schooljaar heeft de Petrus'Bandenschool een face-lift ondergaan. Op deze wijze wil de school niet alleen onderwijskundig, maar ook gebouwelijk een omgeving creëren, waarin kinderen zich thuis voelen en optimale kansen krijgen om zich op hun niveau zo goed mogelijk te ontwikkelen. In de school zijn nieuwe plafonds gekomen, met nieuwe verlichting. Het gebouw heeft aan de binnenkant door zijn lichte frisse kleuren een vriendelijke uitstraling gekregen. Daarnaast wilde de school ook naar buiten toe een nieuw gezicht laten zien, wat aansluit bij het pedago gisch klimaat waarin het team met de kinderen wil werken. Vanuit deze visie is men op zoek gegaan naar een nieuw logo. Het logo is ontworpen door mevr. Anne Jeuken. Vorige week donderdag onthulde onderwijs-wethouder met een ferme ruk het nieuwe logo. Cultureel Centrum De Beejekurf kan nu al spreken van een succes vol seizoen 1995-1996. De verkoop van abonnementen is twee weken op gang en de belangstelling is overweldigend, getuige het record aan tal abonnementen: 1200. Diverse voorstellingen zijn al uitverkocht, zoals Aida, Youp van 't Hek, Herman Finkers, André Rieu. Bijna uit verkocht zyn My Fair Lady, BZN, The Sound of Music Harrie Jekkers en diverse andere voorstellingen. Toch zyn er nog voldoende mogelijk heden om een abonnement samen te stellen. Voor meer informatie kunt U zich wenden tot de kassa van de schouwburg, op werkdagen van 10.00 tot 16.00 uur. Op drie achtereenvolgende zon dagen, nl. op 11,18 en 25 juni vin den er in de aula van de Muziekschool Venray Zondagochtendconcerten plaats. Aanvang 11.30 uur, toegang gra- Op 11 juni wordt het programma verzorgd door gitaarleerlingen van Ad Weiten en keyboardleerlingen van Anjo Jacobs. Op 18 juni verzorgen pianoleer lingen van Von Reijnders samen met dwarsfluitleerlingen van Frencis Leurs het programma. Er worden gedeelten uit 'Peter en de Wolf' van Prokofieff gespeeld in uiteenlopen de bewerkingen. Op 25 juni spelen pianoleerlingen van Margreet Gitsels en Celine v.d. Peet, blokfluitleerlingen van Ans Thijssen en colloleerlingen van Nel Pas. Afgelopen weekend vonden onder grote belangstelling de Muziekfeesten in Merselo plaats. Vrijdagavond startten de muziekfeesten met een artiestengala, dat goed bezocht werd. In het weekend vonden de Country avond, een optreden van Rowwen Hèzen en de Driekapellenshow plaats, optredens die allemaal een volle tent trokken. De weergoden waren de Aid Merselse Dag goed gezind. Na een fikse stortbui in de morgenuren, bleef het die dag ver der toch droog en kon het publiek genieten van de diverse oude ambachten, kinderspelen, veel muziek en een aantal tentoonstellingen. De muziekfeesten werden maandagavond afgesloten met een optreden van OEF.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 7