Een paradijs Nó werkt de tijd in uw voordeel f Man reageerde boosheid af op autoruit De eucharistie (4) De Eerste H: Communie Rabobank St.-Pet rus'Banden kerk Zieken- communie Pinksteren Priester in noodgevallen Passiespelen CEL EN MAAS Donderdag 1 junt 1995 - Pagina 9 Inbraak in auto In de nacht van dinsdag op oensdag werd met geweld de per- inenauto vaneen 28-jarige inwo- :r van Venray, die hij voor zijn oning aan de Eikenlaan had :parkeerd, opengebroken. Uit de ito werden de radiocassettespeler, iree paspoorten en twee rijbewij- :n ontvreemd. Tegen paal Een 58-jarige inwoner van inray liet in de nacht van zater- g op zondag omstreeks 00.45 ir zijn twee honden uit,.vanaf het islook naar de Boterbloem, ■nnelijk lette hij te veel op zijn inden, zodat hii een aan ae jterblóem staande paal niet zag i er tegenaan botste. Hij kwam a val en de gewaarschuwde poli- die een melding kreeg dat er n man op straat lag, vond hem. verwondingen waren van dien rd dat hij naar het ziekenhuis noest worden vervoerd. Lekkage in Loobeek Maandagavond omstreeks 19.00 uur moest personeel van de water leidingsmaatschappij in aktie komen voor wateroverlast nabij de tunnel van de Spurkt. Er kon wor den vastgesteld dat in de Loobeek een opwelling van water was. Het lukt het personeel om de breuk in de waterleiding te herstellen en de schade bleef beperkt. Inbraak in caravan Na eerst de omheining te hebben doorgeknipt had de dader toegang verkregen tot een bosperceel aan de Schaapskuil in Merselo. De daarop staande caravan van een 65-jarige inwoner van Lottum werd openge broken. Uit de caravan werden een gaskacheltje, enkele bussen verf en gereedschap ontvreemd. In de buurt werd een hutje ontdekt en daarin werden de gestolen goederen aange troffen. De politie vermoedt dat net hutje is gemaakt en gebruikt door een zwerver, maar de zoekaktie naar de man of vrouw heeft nog geen resultaat opgeleverd. Inbraken Het afgelopen weekend was door inklimming via het klapraam toe gang verkregen tot een aan de Bleek gelegen slagerij. Ontvreemd werd alleen een geldbedrag (wisselgeld) van ƒ50,-. Door forcering van een deur was toegang verkregen tot een winkel in modestoffen aan het Kapelaanspad. Alle laden en kasten waren door zocht. Er werd een bedrag van ƒ500,aan wisselgeld gestolen. Dinsdagmorgen werd aangifte gedaan van inbraak in een loods aan de Ysselsteynseweg in Ysselsteyn. Door vernieling van een ruit was toegang verkregen maar zover kon worden nagegaan werd er niets ont vreemd. Vernielingen Vooral na de wedstrijd Ajax- Milaan werden er nogal wat vernie lingen gepleegd. Drie abri's aan de rondweg Brukske werden vernield. De ruiten werden er uit geslagen. Ook werden er in de Grotestraat en Passage vernielingen aan vuilnis bakken gepleegd. Een uniek spaarplan voormensen meteen vooruitziende blik. Door nu een deel van uw inkomen te reserveren, beschikt u straks over een flink belastingvrij kapitaal. Met Cumulent, het Belastingvrij Kapitaal Plan van de Rabobank en de Robeco Groep, zijn de kosten laag en is het rendement maximaal. De tabel toont hoe de tijd in uw voordeel werkt. Met Cumulent kunt u dus in 20 jaar een belastingvrije som van maximaal 249.000,00 opbouwen. Het maximale belastingvrije bedrag na 15 jaar is ƒ57.000,00 p.p. en na 20 jaar zelfs ƒ249.000,00. Storting per maand 15 jaar 20 jaar 50 100 50 100 300 Op Jaarbasis 600 1.200 600 1.200 3.600 Totaal van stortingen 9.000 18.000 12.000 24.000 72.000 8% 13.972 30.538 23.549 51.469 163.149 10% 16.546 36.127 29.827 65.125 206.317 12% 19.643 42.847 37.965 82.813 262.203 Meerlo-Wanssum, Venray-Oostrum, Zevenrode Inbraak in personenauto Een 40-jarige inwoner deed aan gifte van inbraak in zijn aan de Kastanjestraat geparkeerde perso nenauto. Door forcering van het portier was toegang verkregen en ontvreemd werd de radiocassette speler ter waarde van ƒ600,-. Inbraken in auto's Nadat het zonnedak was kapotge- sneden kon de dader in een aan de Kiosk geparkeerde personenauto van een 39-jarig vrouw uit Venray komen. Uit de auto werd de radio cassettespeler ter waarde van ƒ500,- ontvreemd. Op het Gouden Leeuwterrein was door vernieling van het rechter voorportier toegang verkregen tot de auto van een 26-jarige Venraynaar. De eigenaar had zijn radio uit de slede gehaald en in het handschoenkastje opgeborgen, waar de radio werd gevonden. Schade ƒ1.000,-. Door forcering van het rechter portier was toegang verkregen tot een trekker met oplegger van een transportbedrijf uit Wellerlooi. De bestuurder, een inwoner van Smakt, had de vrachtautokombinatie gepar- keerd'tegenover de kapel in Smakt. Uit de auto werden verschillende dokumenten ontvreemd, waaronder het kentekenbewijs. Diefstal in zwembad Tijdens het omkleden in een kleedhokje liet een 12-jarig meisje haar beurs vallen en een 15-jarige jongen, die zich in het kleedhokje daarnaast aan het omkleden was, griste de beurs weg en verdween. Dat werd gezien, maar de jongen verklaarde tegenover het personeel dat hij de beurs niet had opgepakt. Dat herhaalde hij tegenover ae poli tie, maar die nam de jongen toch mee en op het politiebureau beken de hij de beurs met daarin een bedrag van ƒ10,- en een tienbaden- kaart gepakt te hebben. Hij bekende ook waar hij de beurs had verstopt en op zijn aanwijzingen werd die daar ook gevonden. Nadat proces verbaal was opgemaakt werd de jongen aan zijn ouders overgegeven. Bloembakken onveilig Uit een tuin in de Lindenstraat werden twee aardewerk bloempot ten en sierconiferen ontvreemd. De benadeelde is een 62-jarige Venray naar. De waarde bedraagt ƒ100,-. Uit de tuin van een woning aan de Oude Oostrumseweg werden onder meer een terracotta bloembak met planten en enkele sierleeuwtjes gestolen, totale schade ƒ100,-. Tegen onverlichte vrachtauto gebotst In de nacht van donderdag op vrij dag botste een 18-jarige inwoner van Oostrum met zijn fiets op de Plataanstraat tegen een onverlichte vrachtauto. De botsing vond plaats omstreeks 01.30 uur. De fietser is op de grond terecht gekomen en kenne lijk buiten bewustzijn geraakt. Twee meisjes die voorbij kwamen zagen de jongeman op het wegdek liggen en sloegen alarm. Een passerende automobilist werd aangehouden en die bracht de jongen, die inmiddels weer bij kennis was, naar huis. 's Morgens vertelde hii zijn ver haal aan zijn ouders die hem advi seerden naar de dokter te gaan. Die konstateerde dat hij een hersen schudding had opgelopen. Toen de politie 's morgens ter plekke ging kijken was de vrachtauto verdwe nen. De politie hoopt dat getuigen zich melden. Vogels gestolen Een 58-jarige kweker van vogels aan de Seilier was bezig met een nieuwe volière en had daarom 32 vogels van verschillende soorten in kooitjes opgeborgen. Die bleken in de nacht van dinsdag op woensdag verdwenen te zijn. De waarde van de vogels bedraagt ƒ500,-. Vrijdagmorgen werd ontdekt dat een aantal parkieten uit een volière van het Vincent van Gogh Instituut aan de Stationsweg verdwenen waren. Donderdagavond werd ont dekt dat het gaas van de volière kapot gemaakt was. Of de parkieten gestolen zijn dan wel zijn wegge vlogen kon niet worden vastgesteld. Explosief gevonden Tijdens landbouwwerkzaamheden aan de Moostdijk kwam een gevaar lijk staartstuk van een mortiergra naat naar boven. Het oorlogstuig werd in afwachting van de ruiming door de EOC veilig gesteld. Motorrijder kwam ten val Vorige week maandagmiddag omstreeks 12.40 uur wilde een 63- jarige inwoonster met haar fiets de Noordsingel richting Nieuweind oversteken. Zij liet enkele auto's passeren en stak toen over. Op dat moment naderde een motor bestuurd door een 55-jarige inwo ner van Castenray. Om een botsing met de dame te voorkomen week de motorrijder uit maar kwam bij die manoeuvre ten val. Hij liep diverse verwondingen op waarvoor hij voor behandeling naar het ziekenhuis werd gebracht. De dame werd niet geraakt en kwam met de schrik vrij. Vrouwen op de vuist Woensdagmiddag omstreeks 17.45 uur kregen twee in het Brukske wonende dames woorden, die later overgingen in een handge meen. De vrouwen gaven over en weer harde klappen, waardoor bei den zich onder medische behande ling moesten stellen. Beide vrou wen, 27 en 30 jaar, deden bij de politie aangifte van mishandeling. De politie hoopt, gezien de tegen strijdige verklaringen, dat getuigen met hen kontakt willen opnemen. Brandje gesticht De brandweer moest donderdag middag omstreeks 15.40 uur in aktie komen voor het blussen van opzet telijk in brand gestoken zakken met huisvuil en coniferen aan de Honingklaver. Voordat de brand weer het vuur geblust had was er brandschade ontstaan aan de daar staande bedrijfsauto van een firma uit Nederweert. De politie hoopt de brandstichters op te sporen om hen de rekening te kunnen presenteren. Diefstal portemonnee Een 16-jarige scholier deed aan gifte van diefstal van zijn porte monnee uit zijn jas die aan de kap stok van een school aan de St. Jozefweg hing. In de portemonnee zaten 100 gulden en zijn bankpasje. De diefstal vond maandagmiddag plaats. Vernielingen aan auto Een 27-jarige inwoner van Venray deed aangifte van vernielin gen aan zijn aan de Pr. Bemhard- straat geparkeerde personenauto. In het lakwerk waren diepe krassen aangebracht en de schade werd op ƒ1.000,- geschat. In de nacht van woensdag op donderdag kreeg een 27-jarige Venraynaar woorden met zijn vriendin. Zijn boosheid reageerde hij af op een ruit van een op het Gouden Leeuwterrein geparkeerde auto. Hij sloeg zo hard dat de ruit sneuvelde, waarbij de man zich verwondde aan zim rechterhand. Hij ging aangifte doen bij de poli tie. Voordat de politie zijn aangifte opnam brachten ze de man naar de EHBO-post in het ziekenhuis, die maar liefst 30 snijwondjes moesten behandelen. De politie ging op onderzoek uit maar trof geen auto met een beschadigde ruit aan. Ze vraagt nu de eigenaar zich te melden voor ^regeling van de schade.j Grote buit by inbraak woning In dc nacht van vorige week maandag op dinsdag werd ingebro ken in een woning aan de Ooster Thicnwcg te Oostrum. Toegang werd verkregen door een gaatje in het raamkozijn te boren. In dc woning vond de dader een sleutel bos en met een sleutel maakte hij de achterdeur open. Uit de woning werden vele goe deren ontvreemd o.a. een portemon nee met inhoud, een portefeuille met inhoud, Europas, Creditcard, tankpas, rijbewijs, paspoort en ken tekenbewijs, een bedrag aan geld en 2000 Amerikaanse dollars, een ste reo-installatie, een compact disk, een audiorack, fotoapparatuur met flitser en lenzen, een gouden Willem III munt, een aktekoffer en een vlag van de voetbalvereniging Oostrum. Aan de sleutelbos zat ook de autosleutel van de bij de woning geparkeerde leaseauto, een Ford Mondeo, rood van kleur van het bouwjaar 1994. De auto is mogelijk gebruikt om de gestolen spullen te vervoeren. De totale waarde bedraagt vele tiendui zenden guldens. In kennelyke staat een 40-jarige bestuurder uit Grubbenvorst botste in de nacht van zaterdag op zondag met zijn perso nenauto op de Jan Poelsweg in Ysselsteyn tegen een lichtmast. Hij reed gewoon door, maar omstanders waarschuwden de politie. De man had pech, want op de grote kruising in Ysselsteyn stonden, voor de vei ligheid van de deelnemers aan de Kennedymars, liefst zes politieman nen. Dié konden de bestuurder aan houden. Het bleek dat de man abnormaal veel had gedronken. De blaasproeven rechtvaardigden een rijverood en de Grubbenvorstenaar kreeg een proces-verbaal voor het onder invloed van alkohol besturen van een auto en doorrijden na een aanrijding te hebben veroorzaakt. Konform de voorschriften werd zijn rijbewijs ingevorderd. Bestuurder meldde zich Vorige week maandagavond omstreeks 22.00 uur nam een naar later bleek 33-jarige bestuurder van een zwarte auto de bocht van Overloonseweg-Noordsingel niet goed en zijn auto raakte de daar geplaatste vluchtheuvel. De bestuurder reed door en dat werd aan de politie doorgegeven. Terwijl de politie op zoele was naar de bestuurder meldde hij zich zelf bij de politie. Nu kreeg hij geen proces verbaal inzake doorrijden. Berichten van onze kerkgemeenschap 1995-6 Als de lentezon ons verwarmt na de gure wintermaanden,kriebelt het in ons bloed: de vakantie wordt in de verte zichtbaar... Wij vragen informatie op van verre landen en streken, en genieten al bij voorbaat wat ons te wachten staat: een paradijs op aarde! Of het echt een paradijs wordt, hangt niet alleen af van het zonnige strand, de besneeuwde alpentoppen, of de gezellige terrasjes. Het para dijs wordt ook door onszelf gecreëerd. Met welke bedoeling, intentie, aanvaarden wij de reis? Wij maken kennis met vreemde culturen, met 's lands eigenaardig heden, soms sterk afwijkend van wat wij "gewoon", "normaal" vin den. Kunnen wij het opbrengen om met respect naar die typische tradi ties te zien? Of achten wij onze eigen cultuur zo uniek, dat wij min achtend neerzien op die andere? Ook de wijze waarop wij de ande re mens ontmoeten in den vreemde karakteriseert onze eigen instelling. Indien wij ginds een buigende ober, winkelbediende, ijscoman alleen in hun functie gezien hebben, missen wij een belangrijke ervaring: wij hebben de kans gemist de mens in die andere cultuur te leren kennen en ons te verrijken aan die beleving. Met respect en verbazing opzien naar dat verre land met zijn karakte ristieke cultuur en bevolking, dat is van je vakantie een paradijs maken... En misschien kunnen wij ons eigen kleine land wat paradijse- lijker maken door die houding van verbazing en respect ook in onze reiskoffer mee tefug te brengen: wij zouden onze buitenlandse gasten en hun cultuur hier in Nederland door die vragende blik moeten leren zien. Zo op vakantie gaan en zo, rijk aan ervaring, terugkeren, brengt ons tot het besef onze vrije tijd vrucht baar te hebben besteed. Het is bovendien een wijze van vakantie vieren met een christelijke dimen- sie!"De Landweert" (6) en "De Essel" (1). Bespraken we eerder de inleiding, de Dienst van het Woord en de Dienst van de Altaartafel, vandaag tot slot iets over de slotriten van de H. Mis. Dit vierde en laatste gedeelte van de Eucharistie valt op door zijn beknoptheid. Het slot omvat eigen lijk alleen een slotgebed, soms wat mededelingen, dan de zegen en de wegzending. Dan is het afgelopen. Of niet Op de eerste plaats is het niet nodig de kerk nu zo snel mogelijk te verlaten !In de communie zijn we één met Christus geworden, en het is goed om Hem te danken voor dat vele wat wij gekregen hebben. Ook zullen we juist dan met onze zorgen en vreugden bij Hem aankloppen en vragen om raad, uitkomst, steun en kracht. Om deze en andere redenen past ons een houding van aanbid ding, van deemoedige overgave. De mens mag deelgenoot zijn aan het mysterie van Christus' lijden, ster ven en verrijzen. Dat is de kern van de H.Mis. En dat is ook het uit gangspunt en het doel van de litur gie: dat de gelovige steeds meer één wordt met Jezus Christus in zijn kerk. Op de tweede plaats: we zijn één met Christus geworden in de H. Communie. Dan is het toch zeker ook zaak dat wij dit in ons dagelijks leven ook laten zien! Door onze houding, door onze woorden en gedachten, ons doen en laten moge duidelijk worden dat wij Jezus' voetstappen willen drukken. Dat zal gaan met vallen en opstaan. Maar het maakt onze samenleving leefbaar. En juist daar zal blijken 11 in 11 M r- Zij gingen ons voor naar Gods Vaderhuis Toon Jansen, 78 jr; Cornelia Schaeffers-Rietveld, 96 jr; Sjoerd de Jong, 82 jr; Martha v. Valkengoed-v.Bijlevelt, 74 jr; Mieke Lunther-Keulemans, 62 jr; Toon Voesten, 75 jr; Piet Janssen, 81 jr; Arie Verlaan, 76 jr; Chris Rongen, 75 jr. "Dit is de wil van mijn Vader, dat ieder die wanneer hij de Zoon ziet en in Hem gelooft, eeuwig leven bezit; en Ik zal hem doen opstaan op de laatste dag." (Joh.6,39-40) God is getrouw; onze dierbaren leggen wij in Zijn hand; zij zullen bij Hem thuis zijn wachtend op de verrijzenis. We bidden diegenen die achterbleven troost, kracht en goede moed toe! Op 14 en 21 mei deden heel wat jongens en meisjes van de groepen 4 van onze basisscho len de Eerste H. Communie. Beide keren was het een groot feest door de inzet van zeer velen. Graag zou ik de kinderen en hun ouders wil len feliciteren met de Eerste H. Communie. Voor het eerst moch ten de kinderen naderen tot de altaartafel van Christus, één met Hem worden! Wat dit inhoudt zullen de kinde ren meer en meer moeten leren, van hun ouders op de eerste plaats. En het mag niet bij een eerste keer blij ven: graag verwijs ik naar de Gezinsmissen die maandelijks in onze kerk worden gehouden. Een woord van dank aan allen die hielpen: de leerkrachten, de scholen, de ouders m.n. van de werkgroepjes, mevr. Halmans, harmonie Euterpe die toch maar weer steeds klaar staat, maar ook: de kapelaans De Wit en Bouman die ieder op eigen wijze met enthousiasme hielpen bij de voorbereiding. Heel hartelijk dank allemaal!!! Zoals u weet, bestaat de mogelijkheid voor langdurig zieken ofthuiszittenden om de H. Communie thuis te ontvangen. U geeft het ver zoek aan een van de parochiepriesters door; die maakt vervolgens een afspraak met u over het tijd stip waarop en door wie de Communie gebracht wordt. Heer Jezus, zend ons uw kerk, uw heilige Geest. Zend ons de Helper en vertrooster die inzicht geeft in alles wat Gij hebt gezegd. Zend ons de Geest van waarheid die leert te leven, consequent, vanuit uw evangelie. Zend ons de Geest van liefde die eensgezind laat zijn van hart en geest met alle broeders en zusters. Zend ons de Geest van moed om uw getuigen te zijn ook binnen een wereld die wil leven zonder U. Zend ons uw heilige Geest die ons hart omkeert en richt op U. Zij werden door het doopsel kind van God en lid van onze kerkgemeenschap Sem van Daal, Marlijn v.d. Craats, Tom Valks, Sid v. Vechgel, Kaylee Sanders, Quinty Baeten, Ralph Oosterwijk, Tijs Wilmsen, Dewie en Sjors Eibers, Tim v. IJzerboom, Marlonne Beckers, Yasmin Keijsers, Björn Kusters, Selwijn Gisberts, Audrey Evers, Danisha Vos. "De Heer, de almachtige God, is de gever van het leven hier op aarde, en van het leven in de hemel; Hij moge deze vader zegenen: dat hij samen met zijn echtgenote door woord en voor beeld laat zien dat hij gelooft in het woord van Jezus Christus, onze Heer." (zegen van de vader bij de Doop) Ouders en kinderen: PROFI CIAT!! Mochten de kinderen willen hel pen in de H. Mis als misdienaar of zanger in het kinderkoor: u krijgt nog bericht, of neemt zelf contact op met kapl. Bouman (tel. 11664). Dit wordt vanzelfsprekend van harte aanbevolen J. Coenen, pastoor - deken Samenstelling priesterteam Deken J. Cöenen, Eindstraat 6, tel. 81275 Kapelaan H. de Wit OFM, Patersstr. 29, tel.82385, bgg. 85855 Kapelaan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel.71215 Kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664 Kerkradio Voor wie aan huis gebonden is, bestaat de mogelijkheid om alle vie ringen van de kerk thuis te volgen. Dit kan d.m.v. de kerkradio. De kos ten voor een PTT-aansluiting bedra- Êen f75,-, excl. de eerste aansluit- osten. Inlichtingen: Dr. Bloemen,Stationsweg 15, tel.83869 Bereikbaarheid dekenale pastorie Het opgeven van misintenties kunt u van maandag t/m vrijdag van 9.30-10.30u., behalve op donder dag. Wilt u de deken zelf spreken, bel dan gerust op. Is hij niet thuis, geef dan uw telefoonnummer: hij belt u zo spoedig mogelijk terug. Als iemand erg ziek is, is het een goede zaak dat er op tijd gevraagd wordt om het sacra ment van de Ziekenzalving. In dit sacrament wordt er gevraagd om kracht: kracht om het ziek- zijn te accepteren, te accepteren dat je voor de meest gewone din gen afhankelijk wordt van ande ren, maar ook kracht om weer beter te worden! Daarnaast mogen we geloven dat God alles van ons wegneemt wat onze opgang naar Hem kan belemme ren. Op tijd dus een priester bena deren voor de Ziekenzalving. Deze kan ook met de zieke dit sacrament bespreekbaar maken, als u dit zelf moeilijk of pijnlijk vindt. Toch kan het gebeuren dat plotseling een ernstige terugval in de gezondheid optreedt en dat stervensgevaar aanwezig is. Als u dan niet snel een priester thuis vindt, bel dan de balie van het ziekenhuis (tel. 22222). Van hieraf kan dan een priester wor den "opgepiept". Maar alleen in noodgeval! Op een aantal zondagen in mei t/m september worden in Tegelen de Passiespelen opge voerd in het openluchttheater "De Doolhof'. 450 Medewerkers brengen het lijdensverhaal van Jezus Christus op het toneel. De tekst van Jacques Schreurs is bewerkt en omgezet in modern Nederlands. Alle medewerkers zijn vrijwilli gers! Voor informatie/reserveringen kunt u opbellen naar het Bespreekbureau Passiespelen, 077-540505. COLOFON INFO OVER DE ST. PETRUS BANDENKERK EN HET DEKE NAAT VERSCHIJNT OM DE VIER WEKEN. REDAKTIE-ADRES: NIESSEN- STRAAT 9. 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN, EIND- STRAAT 6 VENRAY OPDRACHTGEVER: KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN

Peel en Maas | 1995 | | pagina 9