petters erden Nieuw leven voor Veltum? Kunst en vliegwerk MODE-BRADERIE Venray vergelijkbaar met andere gemeenten ƒ10,95 Peel en Maas in de Pinksterweek A4 ƒ3,50 A3 5,00 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING I Kind van bijna 2 jaar aan de wandel in de nacht .3 DAGEN 5UPER VOORDEEL! LEE -T-Shirt EMOFRA ini v.d. Leur UNUtHUAÜ 1 JUNI 1995 Nr. 22 HUNUtKU2fcSI ItNUtJAAHÜANÜ Venray's Wijnhuis Tel. 04780-11510 PEEL EN MAAS Kantoor Deume pg ITGAVE: VAN DEN MUNCKHOF B.V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ ren otestraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 04780-82727/Fax 10916 Advertentieprijs: 0,37 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per halfjaar ƒ15,50 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ22.50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) r25 Venray Cl 000 wil fiks uitbreiden als eigenaar complex renoveert Er gloort hoop voor winkelcen trum Veltum. De C1000 Supermarkt wil vernieuwen en uitbreiden. De nieuwe eigenaar is eveneens bereid om geld te steken in het centrum om een halt toe te roepen aan de steeds toenemende verloedering van het winkelcen- Traject verbouwing schouwburg: De gemeente Venray gaat de movatie van de schouwburg gro- ndeels uit eigen zak betalen. Dat ebeurt met behulp van een inge- ikkelde constructie waarbij col- ige en ambtenaren uit alle hoe- en en gaten geld tevoorschijn ebben getoverd. Van rijk en edrijfsleven wordt een beschei- len bijdrage verwacht; de provin- ie heeft al laten weten geen cen- :n ter beschikking te stellen. De verbouwing van de schouw- urg heeft op het gemeentehuis heel at mensen hoofdbrekens gekost, /aar in godsnaam 4,3 miljoen van- aan te halen voor de financiering an het majeure project? In de etenschap dat de provincie duide- jk heeft gemaakt de verbouwing liet rechtstreeks financieel te willen leunen en dat de bijdrage van het linisterie ook geen bedrag met zes lullen zal worden. Plus de uitgangs- unten dat de Venrayse burger van e verbouwing van de cultuurtempel iz'n portemonnnee niets mag wer en en dat het exploitatietekort van e schouwburg niet mag stijgen. DRIE RIJSTROKEN De gemeentelijke rekenmeesters Meubelen INRAY, GROTE MARKT 12 ilefuck, -1 Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray zijn aan de slag gegaan en presen teerden dinsdag hun voorstel. De raad mocht zeggen of het college op de ingeslagen weg verder mag of niet. Die weg heeft drie rijstroken. Allereerst een in te stellen voorzie ning 'Vernieuwing cultueel cen trum'. Daarin moet 1,6 miljoen wor den gestort, waarvan ongeveer tweederde afkomstig van de gemeente zelf. Het gemeentelijk aandeel bestaat onder meer uit al eerder voor de verbouwing en ach terstallig onderhoud opzij gelegd geld. De tweede rijbaan heet 'herpriori- tering Buck'. Dat betekent dat geld uit de Buck-pot wordt overgeheveld naar de schouwburg. Dat gaat ten koste van het bedrijfsstraatje achter de Grotestraat, het fietspad langs de Beekweg en het parkeerterrein Patersstraat/Julianasingel. Deze pro jecten moeten op een andere manier gefinancierd worden. Bij het par keerterrein kan dat uit de opbrengst van het betaald parkeren. Het fiets pad langs de noordzijde van de Beekweg is zelfs van de baan. Het derde spoor dat leidt naar de nieuwe schouwburg vertrekt vanuit het Grondbedrijf. Vanuit dit gemeentelijk bedrijf wordt sinds kort een deel van de opbrengst gestort in het fonds Bovenwijkse Voorzieningen. De bedoeling is om vanuit dit fonds eenmalig één mil joen over te hevelen naar de schouwburg, hét voorbeeld van een bovenwijkse voorziening. Dat gebeurt wel onder de voorwaarde dat het Grondbedrijf genoeg ver dient om het fonds te vullen en aan z'n andere verplichtingen te vol doen. Is dat niet het geval, staat het hele schouwburgplan op losse schroeven, zo liet dinsdag cultuur wethouder Marlies de Loo weten. VERDIEPING Voor 4,3 miljoen -en geen cent meer, ook een harde voorwaarde- krijgen Venray en de regio een schouwburg met 60 stoelen meer. Om dat te realiseren en om de rou ting te verbeteren moet het huidige trappenhuis verdwijnen. De trappen komen achterin de foyer, op de E laats van de huidige garderobe. Die omt, samen met de kassa, bij de vernieuwde entree. De foyer krijgt een verdieping, via welke het bal kon bereikbaar wordt en waarop ook vergaderruimten en kantoren wor den gesitueerd. De verbouwing en vernieuwing van de schouwburg is om verschil lende redenen noodzakelijk. De 60 extra stoelen zijn nodig voor een haalbare exploitatie van het theater zelf. Uitbreiding van de foyer -met ongeveer 400 m2- moet de schouw burg aantrekkelijker maken voor evenementen, feesten en zakelijke activiteiten. Een nieuwe gevel geeft de Venrayse schouwburg meer uit straling. Ervoor staat een terras gepland. Het is de bedoeling dat de schouwburgplannen van de gemeen te in de loop van 1996 worden gere aliseerd. Komende maanden gaat de gemeente verder onderhandelen met bedrijfsleven, provincie en rijk over geld en toestemming. In december moet het plan dan zover klaar zijn dat de raad het krediet kan goedkeu ren. In de nacht van maandag op dinsdag moest de politie wel een zeer onge wone zaak oplossen. Omstreeks 02.00 uur hadden voorbijgangers op het Ceciliapad een peuter van bijna twee jaar aangetroffen, die niet meer wist waar zij thuis hoorde. Zij kon alleen haar voornaam zeggen... Daphne. De peuter werd in de politieauto gezet en reed rond in die buurt in de hoop dat de peuter zich kon herinneren waar zij thuis hoorde. De politie belde ook bij verschillende bewoners aan, waarvan men dacht dat die een peuter van die leeftijd konden hebben. Via bewoners van een woning in de Hoenderstraat kwam men uiteindelijk bij een gezin aan de Merseloseweg. Daar werd rond 05.00 uur door de zeer verbaasde ouders opengedaan. Die bleken nog niet te hebben gemerkt dat hun dochtertje aan de wandel was gegaan. Het meisje had kans gezien via de voordeur naar bui ten te gaan. De ouders toonden zich zeer dankbaar voor de inzet van de politie en voor de medewerking van al die mensen, die die nacht uit hun bed waren gebeld. De zomercollectie is binnen. Daarom verkopen we restanten van de voorjaarscollectie voor prijzen waar u van staat te kijken. U kunt er niet snel genoeg bij zijn, want zoveel kwaliteit voor zulke prijzen is uniek en op op VAN OORSCHOT MODE Grotestraat 73, Venray Helmond. Roosendaal. Boxmeer, Oss. Venray. JÉËsa trum. Nog voor eind juni willen huurder en eigenaar hun plannen naast elkaar leggen. Levensmiddelgroothandel Schui- tema en ClOOO-ondernemer Van Hout, respectievelijk huurder en onderhuurder van de supermarkt in het winkelcentum, hebben plannen om de verkoopruimte uit te breiden met 150 tot 200 m2 en de winkel te veranderen in een Cl000 Voordeel Versmarkt. Dat betekent een breder en dieper aanbod. De plannen van Cl000 vergen een investering van minimaal een half miljoen gulden. De ondernemer wil echter de medewerking van de eige naar van het complex. Die moet ook bereid zijn de nek uit te steken, vindt Van Hout. Het Veltumse win kelcentrum is de afgelopen jaren verscheidene malen van eigenaar verwisseld en er is al jaren niet meer geïnvesteerd in onderhoud of reno vatie. Het complex, dat dateert uit de beginjaren zeventig, ligt er dan ook niet al te florissant bij en een aantal units zijn al langere tijd niet meer verhuurd. Reden voor de huur ders om ook voorzichtig te zijn met investeringen. "Het onroerend goed is er het ergste aan toe", zegt ClOOO-winkelier Van Hout. "Daarom is de eigenaar het eerste Aan binnen- en buitenkant van winkelcentrum Veltum moet heel war gebeuren. aan zet". Sinds 1 mei is het winkelcentrum eigendom van de Haagse vastgoed maatschappij Valkenhage Vastgoed. Een woordvoerder van het bedrijf bevestigt desgevraagd de contacten met Schuitema. "We zijn er serieus mee bezig", aldus de woordvoerder. "We zijn pas sinds kort eigenaar, maar we hebben in ieder geval niet het voornemen om het complex weer door te verkopen. We willen best uitbreiden". Volgens de zegs man van Valkenhage bekijken tech nische mensen momenteel de situ atie en worden vervolgens de plannen van Schuitema/ClOOO en Valkenhage naast elkaar gelegd. "Over enkele weken kan ik u meer concreets vertellen", aldus de woordvoerder. DOODSTEEK Volgens C1000-winkelier Van Hout is er met een goed geoutilleerd buurtwinkelcentrum in Veltum nog steeds een goede boterham te ver dienen, maar dan zijn renovatie en uitbreiding hard nodig. Van Hout wil op korte termijn hom of kuit van op le en 2e Pinksterdag voor f32,50p p (Xmderoirra Ujr/l-ptf IOcei Ixlnm!^) Speciaal 3-G.4NGEN KEUZE-MFM (keure uit 4 gerechten per gang) voor ƒ35,- p.p. en een a la carte kaart in ons restaurant, dat op beide Pinksterdagen geopend is. Voor onze jonge gasten heerlijke kindermenu's, boeiende tekenfilms en een leuk presentje Hotel Asteria Venray Maasheseweg 80a, Venray VAKANTIES BETER BEKEKEN MET ROTTINK. Zie onze aanbiedingen op pagina 8 Venray (M780-85252 reisburo Peel en Maas zal in de Pinksterweek normaal op donderdag verschijnen, In verband met de kortere werkweek dient sport- en verenigingsnieuws, evenals de kerkelijke diensten, al op zondagavond 21.00 uur ingeleverd te zijn. Advertenties moeten dinsdagavond om 18.00 uur in ons bezit zijn. de eigenaar omdat op 1 oktober z'n huurcontract afloopt. Als er voor die tijd niets gebeurt overweegt de win kelier te vertrekken. Dat zou de doodsteek voor het winkelcentrum betekenen, weet ook Van Hout, omdat het niet voor de hand ligt dat zich een nieuwe supermarkt zou melden. Slager Bart Oomens, ook huurder in het winkelcentrum, hoopt van harte dat nu eindelijk iets tot stand komt in Veltum. Persoonlijk is de moed hem een beetje in de schoenen gezonken. "Ik heb negen jaar lang gevochten met de verschillende eigenaren over opknappen van het winkelcentrum. Nou is er weer een nieuwe eigenaar en die heeft schijn baar toegezegd maatregelen te nemen. Maar ik geloof het pas als de bulldozer voor de deur staat", aldus een wat gedesillusioneerde slager. Kwaliteitsonderzoek dienstverlening gemeente: "De gemeente Venray scoort in het algemeen vergelijkbaar met andere gemeenten." Die conclusie trekken de onderzoekers van de B&A Groep in hun "Kwaliteitsmonitor" van de gemeente Venray. Dit onderzoek is begin dit jaar gehouden onder bezoekers en bellers van de gemeente Venray. De gemeente scoort op het gebied van relatiebe heer en de telefonische afhande ling van vragen minder dan elders in Nederland. Daar staat echter een hoge klantgerichtheid van de ambtenaren tegenover. Het colle ge van b. en w. noemt de resulta ten van het onderzoek bemoedi gend. ONDERZOEK De gemeente Venray besloot vorig jaar om een onderzoek te doen naar de kwaliteit van haar dienstverle ning. Dit onderzoek zou er toe bij moeten dragen dat de dienstverle ning aan de burger verbeterd kan worden. In totaal zijn voor dit onderzoek 572 burgers ondervraagd: 277 men sen die en bezoek brachten aan het femeentehuis, 69 "bellers" en 199 lanten die een brief aan de gemeente hebben geschreven. POSITIEF De gemeente Venray scoort op het gebied van klantgerichtheid ten opzichte van bezoekers en bellers positief ten opzichte van andere gemeenten. Bezoekers en bellers zijn positief over de tijd die voor hen wordt genomen, de serieuze interesse die wordt getoond, de vol ledigheid van de informatie die wordt verschaft en de deskundig heid van de ambtenaren. Verder is de snelheid waarmee de telefoon wordt opgenomen goed. Ook het doorverbinden van tele foontjes gebeurt goed terwijl relatief veel telefonische aanvragen afge handeld kunnen worden zonder dat de burger naar het gemeentehuis hoeft te komen. BRIEVEN Verder worden de brieven die de gemeente aan burgers schrijft meer dan elders duidelijk gevonden en is daarop een contactpersoon of een beroepsmogelijkheid aangegeven. Daar staat echter tegenover dat de gemeente Venray lang de tijd neemt om een brief te behandelen. Meer dan de helft van de briefschrijvers moest meer dan 5 weken wachten op afhandeling. Bovendien wordt in vergelijking met elders vaak geen ontvangstbevestiging gestuurd. Het gevolg hiervan is dat de burger zelf weer contact gaat opnemen met de gemeente. Van de briefschrijvers is 37% ontevreden, met name omdat de gemeente haar afspraken niet nakomt. "De communicatie met briefschrijvers laat dus duidelijk te wensen over. Het verdient dan ook aanbeveling dat de gemeente Venray dit structureel gaat oppakken" aldus het rapport. NIET GEHOLPEN De telefoonbeantwoording wordt goed bevonden, een fors percentage (20%) van de bellers kan niet meteen geholpen worden. Dit komt volgens de opstellers van het rapport voornamelijk omdat de ter zake skundige ambtenaar op dat moment niet "op zijn of haar plek zit". In dat geval blijkt het moeilijk te zijn om iemand te vinden die die klant kan opvangen. Ook het relatiebeheer met bezoe kers behoeft verbetering. Vaak is onduidelijk of er nog nadere contac ten nodig zijn en ook hier komt de gemeente meer dan elders afspraken niet na. Ook wordt een burger vaak met andere eisen geconfronteerd dan aanvankelijk was verteld. "Al met al ontstaat geen fraai beeld van het relatiebeheer van de gemeente Venray". AMBTENAREN Ook de balie-medewerkers zelf zijn in het onderzoek betrokken. Opvallend daarin is dat azij hun eigen relatiebeheer veelal positief inschatten. Hier ligt een taak voor de gemeente om ook haar medewer kers duidelijkheid te verschaffen met betrekking tot een kwalitatief goed relatiebeheer. Opvallend is dat de balie-mede werkers zelf een beeld van hun dienstverlening hebben dat negatie ver is dan dat van de burgers. Volgens de onderzoekers komt dat doordat "een verdwaalde klant" of "klacht" meer indruk maakt dan honderd juist verwezen burgers. Volgens de onderzoekers mogen de balie-medewerkers best positiever zijn over de dienstverlening van de gemeente zijn. Zo wordt o.a. een negatieve uitstraling naar buiten toe voorkomen. MAATREGELEN Het college van b. en w. noemt de resultaten bemoedigend en leidt uit het rapport af dat er "per saldo een positief beeld van de gemeente Venray bestaat. Volgens b. en w. biedt het rapport verder voldoende aanknopingspunt voor verbetering. "Deze zullen we ook zeker moeten oppakken". Die aanpak wordt overigens snel ter hand genomen. In september moet er een "concreet verbeterplan" op tafel liggen. Dat plan moet dan in 1996gestalte gaan krijgen. B. 'en w. vinden het dan ook ver standig om pas eind 1996 of begin 1997 een vervolgonderzoek te doen om zo het effect van het "verbeter plan" te kunnen meten. Motor tegen hek Maandagavond omstreeks 19.00 uur zag een 25-jarige Venrayse motorbestuurder kennelijk de op de Overloonseweg, ter hoogte van Spurkt geplaatste afzettingshekken te laat. Ondanks het remmen lukte het hem niet zijn motor tijdig tot ilstand te brengen. Via de afraste ring kwam hij in een bouwland terecht. Hij moest voor behandeling van enkele frakturen naar het zie kenhuis worden vervoerd. Zijn motor werd vrijwel totaal vernield. NOORD-HOLLAND BELEGEN Verrassend lekker! per kilo nu ook bij u op de WfflfiM'l markt iedere vrijdag op het 4 Henseniusplein van 9.30 tot 18.30 j BROEKEN DUUR? KOM NOU!!! 2 SPIJKERBROEKEN VOOR 89,- en GRATIS Vierlingsbeekseweg 18 Overloon 04781-41434 Dinsdags gesloten LAS VE'GAS SCHOOLSTRAAT 2 HORST ••i kleurkopieën Rfoto video Patersstraai 10. Venray. tel. 04780 84485

Peel en Maas | 1995 | | pagina 1