'I2e KENNEDY MARS café bar Hento Programma Kennedymars Venray Van nature genne praoter...! Collegium Marianum Venlo loopt voor zuster Lemmens (r Kennedytoertocht RENAULT Kom zaterdag en zondag naar het centrum van Venray en geniet van de Kennedymars en alle aktiviteiten daaromheen route 5 EN MAAS Woensdag 24 mei 1995 - Pagina 9 3-= Deze advertentie werd mogelijk gemaakt door: Wilhelminastraat 1 Venray, telefoon 82964 en 8 mei Autobedrijf MSIléVeiS Strijbosch Venray bv Langstraat 110 Tel. 82037 Zaterdagavond 27 mei: Zondag 28 mei: vanaf 21.00 uur in de verwarmde tent op het Schouwburgplein DIEP SJIT Deze zesmans formatie uit Wanssum speelt voorna melijk uit eigen werk. O.a. bekend van Prilpop Sevenum en voorprogramma Roween Hèze. Om 22.00 uur START KENNEDYMARS 1995 Vanaf 23.00 tot 0.35 uur doorkomst wandelaars Schouwburgplein. vanaf ongeveer 7.00 uur finish wandelaars vanaf 12.00 uur: voor de kleintjes spelen, in de schouwburg het komische dgo De Klojo's Op het schouwburgplein speelt de Venrayse band MUSKOGEE muziek uit de 50-er jaren met o.a. Ben Hermsen en Bas v.d. Meygaarden. Op het Henseniusplein speelt, op een kiosk: SAMSON'S BARBER (eigen muziek) THE UNKNOWN RELIGION (funk) en een dampende vonkende Rock 'n Roll show van TRADE MARK. 18.00 uur: SLUITING KENNEDYMARS VENRAY 1995 la s aanstaande zaterdag 27 mei de twaalfde keer in Venray ennedymars van start gaat, d er zich onder de ongeveer wandelaars een aantal van tgium Marianum Venlo oden. Aangemoedigd door r andere het enthousiasme de voorzitter van de nedymars Venray, Stef ers, zullen zij ook dit jaar de km lopen voor zuster mens in Karachi. 1986 besloten enkele perso- leden van de sektie biologie de uitdaging van de ;ie edymars aan te gaan. Met veel ite bereik'ten ze de eindstreep en len er, behalve een paar blaren, een kik aan over. Met name ie van de Logt was enthousiast lartte in 1987 met een aantal aneelsleden en leerlingen, al het Collegium zich verant- delijk achtte voor de leerling, ot Jan Poels een verzorgings samen te stellen. Naast de sche hulp die de Kennedymars (zorgde hij voor extra verzor- plaatsen op de route, een eigen oprikker en twee masseurs. De lie ondersteuning krijgen ze ga's en familieleden. SPONSORING werd een sponsoraktie gestart nj bij iedere deelnemer zich liet soren voor een bedrag per gelo- kilometer. Het schoolbestuur de kosten van het verzorgings voor zijn rekening. Leerlingen de scholengemeenschap konden Maal aantal gelopen kilometers i waarbij prijzen gewonnen en worden die beschikbaar len gesteld door de ouderraad, et eerste jaar kwam er een engst binnen van ruim 5000 en! ede door de opbrengst van deze li isorloop werd in de afgelopen in totaal zo'n 75.000 gulden ;emaakt naar een projekt in 'li, waar zuster Truus Lemmens uit Oostrum een tehuis voor gehandicapte Pakistaanse kin deren beheert. Inmiddels is deze aktie zo bekend geworden dat zelfs toeschouwers op de wandelroute de lopers geld in de hand duwen en zeggen: 'voor Truus'! Zulke geba ren helpt menige wandelaar op de tanden te bijten en niet op te geven. VOORBEREIDING Om de tocht tot een goed einde te brengen, is niet alleen wilskracht en doorzettingsvermogen vereist, maar ook een gedegen voorbereiding. Het verzorgingsteam begint al maanden van tevoren, de merendeels jongere lopers, voor te bereiden op de 80 kilometers. Zij geven adviezen over training, kleding, vooral schoeisel, en verzorging van de voeten. Gedurende de tocht is de verzor ging in handen van Jan Hermans en Jan Linskens. Tijdens hun werk zaamheden praten ze op de wande- L± PEEL EN MAAS 'n abonnement waard laars in en helpen menigeen over het dode punt heen. Voor beide heren is het erg fijn om de bedankjes in ont vangst te nemen als de finish bereikt is. AFSLUITING Daags na de Kennedymars nodigt de school de deelnemers en verzor gers uit om gezamenlijk te lunchen. Tijdens dit eten wisselen de lopers ervaringen uit en geven hun reakties op de tocht. Enkele weken daarna wordt ter afsluiting een avond georganiseerd waarbij de hele groep in 't zonnetje en in de bloemen wordt gezet. Hierbij wordt een boekwerk uitge reikt waarin iedere deelnemer zijn ervaring vertelt. Er worden foto's en een videoband van de mars ver toont. Deze afsluiting leidt ieder jaar tot nieuwe aanmeldingen van leerlin gen voor deelname aan de volgende Kennedymars Venray. Evenals andere jaren organiseert TWC Oostrum de Kennedytoertocht. Op de zaterdag kan iedereen de lopersrou te, fietsend afleggen. Een ideale fietstocht voor trimmers en sportieve fietsers. Ook is dit een uitstekende gelegenheid voor gezinsleden van de lopers om zich op het sportieve vlak te meten met hen, of het parcours te verkennen ter ondersteuning van de lopers. De gehele rome is aan de rechterkant extra uit- gepijld om een fijne fietstocht te garanderen. Op de kontrole- plaatsen onderweg kan gerust worden en wordt u een versna pering aangeboden. Deelnemers kunnen inschrijven en starten op zaterdag 27 mei tussen 09.00 en 13.00 uur, b(j café Hulsman op het Henseniusplein te Venray. Bij de eindkontrole (tot 17.00 uur) ontvangt iedereen een blijvende herinnering. Eventuele informatie bij Theo Bos, tel. 04784-2005. I 1995 seloseweg m talastraat fagel ■singel (weg linden Berg Kleffen «ververstraat Sstraat tegel iske "Dunantstraat Singel SOostrumseweg «asingel Sraal y seloseweg 1)8-1 10.4 km 23.00-0.35 uur "«straat pat teeseweg >69 t* fr «dorp MU 15 Km 23.35-02,00 u fal Tommes Mereelo Ossendijk Deurnseweg Jan Poelsweg Lovinckplein Controle 3 22.7 km 0.15-03.40 uur Lovinckplein Lovinckplein (Middenpeelweg oversteken) Pater Tulpstraat Ringweg Ysselsteynseweg Heidseweg Controle 4 27.2 km 0.40-04.45 uur Zuivel weg Albionstraat Apolloniastraat Controle 5 30.9 km 01.05-5.40 uur Cafe Martens Leunen Rode kruis Apolloniastraat St. Catharinastraat Boodenstraat Steegse Peelweg Brugpas Veulenseweg Controle 6 35.5 km 01.30-06.50 uur Veulenseweg Kooiweg Lorbaan Veulensewaterweg Lollebeek (Horsterweg oversteken) Mathiasstraat Gemeenschapshuis "de Wis" Castenrav Mathiasstraat Campagnestraat I Castenrayseweg I Roffert I Rosakker I Bremmenkamp I Zandhoek I Pastoor Gerardstraat I Hogeweg Onder de Linde Controle 8 48 km 02.45-10.00 uur Rustplaats Gemeenschapshuis "de Linde" Oirlo Onder de Linde Hoofdstraat Dep. Petersstraat Meerloseweg Meerloseweg Holstraat Moleneind Hoofdstraat Bergboslabn Bergweg Beeteweg Oude Heerweg Kerkstraat Plein Controle 9 55.4 km 03.30-11.50 uur Cafe de Swart Blltterswiick Plein Past. Verheggenstraat Antoniusstraat Langstraat Brugstraat Venrayseweg Geysterseweg Controle 10 58.4 km 03.50-12.35 uur Het Zandt Nieuwlandsestraat Controle 11 61.6 km 04.05-13.20 uur Soep/masseurs/rode kruis Nieuwlandsestraat Dorpsstraat Oostrumseweg Geysterseweg Mgr. Hanssenstraat Mgr. Hanssenstraat Stationsweg Spurkterdijk Hotel Asterta Maasheseweg St. Jozeflaan Controle 13 72.2 km 05.10-16.00 U Cafe het Pelgrimshuis Smakt St. Jczeflaan Pelgrimslaan Loobeek Spurkt Metaalweg Smakterweg Rank Xerox Venray Smakterweg Dr. Kortmanweg Raadhuisstraat Julianasingel Wilhelminastraat Jachthaven Wanssum Wanssum Geysterseweg St Leonardsweg Grote Markt Marktstraat Hoenderstraat Deken Thielenstraat Merseloseweg Schouwburgplein I l Presentator Sjang Vollenberg: Als je voor de tiende keer uren lang op het Schouwburgplein wandelaars op een vrolijke manier welkom heet «n ze 'bin- nenpraat' na een tocht van 80 km, dan kun je toch nauwelijks van jezelf beweren 'van nature genne praoter' te zijn. Toch is dat zo, vindt Sjang Vollenberg. Naar aan leiding van z'n tienjarig speakers jubileum bij de Kennedymars brachten we een bezoek aan huize Vollenberg. Om te ontdekken dat Sjang niet alleen goed kan praten, maar ook nog andere kwaliteiten heeft. In een boeiend gesprek vertelt hij aan een stuk door over de vele werk zaamheden die hij, naast zijn werk bij Rouwmij Janssen, voor vereni gingen verricht. Sjang is al 30 jaar jeugdleider en voorzitter bij jeugd club De Springplank, is aktief in de Verenigde Jeugdclubs Limburg, had een bestuurlijke funktie bij soos Free Wheelin' en was nauw betrok ken bij het jeugdcarnaval (Hazekeutel), onder andere de jeugdoptocht. Ook wordt hij wel eens gevraagd als jurylid en com mentator bij een playbackshow. Hij schrijft artikelen voor het perso neelsblad, deed mee aan Circus Mök, schreef carnavalsliedjes en hoopt ooit nog eens een Venrayse Revue te maken. Toen hij als kleine jongen tijdens een tombola ten bate van de Vredeskerk, omroeper 'Dikke Wim' met een microfoon in de hand hoor de praten wist hij: dat wil ik later ook eens doen. Hoewel Sjang, zoals hijzelf zeg, 'van nature genne praoter' is, heeft hij zich, door zelfstudie en het tel kens overwinnen van de planken koorts, een plaats verworven tussen de bekende gezichten van het Venrayse verenigingsleven. En aanstaande zaterdag 27 mei is het weer zover. Voor de tiende keer zal hij als omroeper bij de Kennedymars Venray alle vermoei de wandelaars' binnepraote'. Dit jaar zal hij het moeten doen zonder zijn vaste 'maat' Bert Albers. Hij vindt het jammer dat Bert is gestopt. Na negen jaren van samen werking voelden ze elkaar blinde lings aan. Wanneer Bert wat forme ler te werk ging, kon hij wat meer aandacht aan de vrolijkere kant besteden. Maar hij heeft alle vertrouwen in zijn nieuwe compagnon, Gerrit Nooijen. Beiden zullen ze zaterdag avond en zondag weer een hele tijd vol praten. De een in onvervalst 'Venrods', de ander met een Brabants accent. PERSOONLIJKE AANDACHT Sjang vindt het nog steeds een uit daging om de wandelaars die dood vermoeid de finish naderen, even in 't zonnetje te zetten. 'Elke wande laar persoonlijke aandacht geven' is ieder jaar weer een streven van hem. Hij weet dat dit door de wandelaar op prijs wordt gesteld, ondanks het feit dat sommigen zo moe zijn dat ze hun eigen naam zelfs niet meer weten! Hij kan genieten van de gezellige sfeer op het Schouwburgplein en van de aan dacht van het publiek. Zoals die keer dat hij met een groepje vrou welijke deelnemers op de finish is afgelopen terwijl ze samen 'het hondje van de bakker' zongen. Maar evenzeer kan hij meeleven met de emotionele momenten aan de finish. Daarvan herinnert hij zich een deelneemster die om tien minu ten voor het einde nog aan kwam lopen, ondersteund door twee Rode Kruis medewerkers. Ook dat hoort bij de Kennedymars Venray. Sjang vindt het prachtig als deelnemers van rond de zestig jaar nog rustig wandelend op hem afkomen voor een praatje. 'Die hebben genoten van de dingen om hen heen tijdens de mars', weet hij, terwijl andere wandelaars benieuwd zijn naar hun persoonlijke tussentijden en eind tijd. Een dergelijk kontrast ziet hij ook tussen de wandelaar die tien bossen bloemen bij zich heeft en een enkeling die met lege handen over de streep komt. Dat vindt hij zielig. Daar wil hij dan ook extra aandacht aan geven. ERVARING Toen Sjang voor 't eerst werd gevraagd voor de Kennedymars, was hij vanwege een bruiloft helaas verhinderd. Wel heeft hij toen vanaf Ysselsteyn om 01.00 uur met een kennis meegelopen tot aan de finish. Vanuit die ervaring kan hij zich een beetje voorstellen wat een wande laar meemaakt en heeft hij wat van de sfeer op de route kunnen proe ven. Hij zal ooit nog wel eens vanuit de tocht verslag willen doen van die sfeer. 'Zoals Theo Koomen, zittend achterop een motor, de indrukken rechtstreeks doorgeven aan het publiek op het plein' lijkt hem geweldig. HET PUBLIEK Dat het publiek goed luistert naar wat hij vertelt door de microfoon is hem maar al te duidelijk. Vaak wordt hij achteraf nog aangesproken over iets wat hij, zonder erg of bij bedoelingen, heeft gezegd. Over het algemeen is het publiek zeer enthousiast en meelevend. Als ver enigingsman weet Sjang dat veel publiek belangrijk is. Niet alleen voor de wandelaar, maar zeker ook voor de organiserende vereniging, die zich toch telkens weer voor hon derd procent inzet om de tocht vlek keloos te laten verlopen. Aangezien de Kennedymars Venray niet meer weg te denken is uit de Venrayse evenementenreeks, heeft Sjang er alle vertrouwen in dat het publiek ook dit jaar massaal aanwezig zal zijn. Mede door de inzet van Sjang Vollenberg zullen de vele wande laars weer hartelijk worden ontvan gen aan de eindstreep van de twaalf de Kennedymars Venray. Sjang Vollenberg, zoals menig loper hem kent, moed in pratend, een vrolijke babbel. Finishen "met Sjang is een hele opluchting.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 9