"Als ik het nog 'ns moest doen zou ik eerder met mensen gaan praten" 'We moeten tering naar de nering zetten' 't Groenewold en De Essel gaan fuseren Project Beschermd wonen ligt op schema iurgemeester ontvangt sjÉroep Duitse scholieren sp- WOONHUIS Kerkelijke onderscheiding voor Heidenaar ei£ Kamerleden op bezoek Katja de Geus makelaar taxateur o.g. Duitse hulp voor Britse bevrijder 60 jaar VV Oostrum iq, EL EN MAAS Woensdag 24 mei 1995 - Pagina 7 Hef lijkt alsof het hollen of stil- gan is met de woningbouw in nray. Sneuvelde in de afgelopen ren het ene na het andere gningbouwrecord in Landweert, deze wyk bijna vol zit hapert bouwmachine. Van de voor dit gr aangekondigde woningen in [t nieuwe uitbreidingsgebied ptoniusveld is er nog geen één aar. Sterker, er is nog geen ade grond verplaatst, terwijl de rste huizen rond de bouwvak aar zouden zijn. De gezinnen Blomberg/Stolzenau die inray nog verwacht hebben het t najaar niet voor het uitkiezen, •gemeente is een bezwaarproce- ire verwikkeld met twee eigena- d van grond in het gebied en et een aangrenzend loonbedrijf, ethouder Kersten wil er binnen ikele maanden 'een komaf' aan /ethouder Bert Kersten doet z'n st om de zaak in historisch en mocratisch kader te plaatsen, ir innerlijk zal hij niet gelukkig met het slakketempo waarin Antoniusveld zicht ontwikkelt. Met enige aarzeling geeft hij toe dat de gemeente de ruimtelijke ordenings procedures heeft onderschat. Eigenaren en belanghebbenden kun nen dankzij de mogelijkheden die de wet de burger biedt de totstand koming van een bestemmingsplan aanzienlijk vertragen. En dat gebeurt nu dan ook. Drie personen hebben bezwaar aangetekend tegen de vrijstelling die de gemeente van de provincie heeft gekregen voor het bouwrijp maken van Antoniusveld. In feite gaat het natuurlijk om het bestemmingsplan zelf, waartegen de bewaarmakers ageren. Loonwerker Nellissen zit niet direct in het plangebied, maar pro testeert toch. Z'n bedrijf aan de Stationsweg heeft al Landweert in de rug en Nellissen is bang met een nieuwe wijk vóór zich helemaal klem te komen zitten. Agrariër Jeuken, die het meest centraal in de geplande wijk ligt, wil alleen maar weg als hij op een andere plek ver der kan boeren. En de gebroeders Claessens tenslotte, die onder meer Bert Kersten over voortsukkelend Antoniusveld: de groenteboerderij in Brukske exploiteren, willen vooral een goede prijs voor de grond die ze moeten afstaan. Uiteindelijk gaat het natuurlijk allemaal om geld: daarvoor is immers bijna alles te koop. En hoe wel wethouder Kersten zegt niet te willen meedoen aan het tegen elkaar opbieden door gemeente en project ontwikkelaars, verwacht hij toch binnen enkele maanden een uit komst. Met uitzondering dan voor Claessens, die afspraken heeft lopen met projectontwikkelaar Grouwels- Daelmans. "We zijn in constructief gesprek met Jeuken en Nellissen", zegt Kersten diplomatiek. De Venrayse wethouder zegt alle begrip te hebben voor het streven van eige naren om zoveel mogelijk voordeel te halen uit een gedwongen vertrek, maar vindt -"met alle respect"- dat men zich ook van het belang van woningbouw voor Venray bewust moet zijn. Een afweging die ook de rechter bij een eventuele onteige ningsprocedure zeker zal maken, zo meent Kersten. Zover is het nog niet en zal het als het aan de wethouder ligt ook niet komen. Ook de gemeente geeft de voorkeur aan het snellere onderhan delingstraject. GELEERD Bert Kersten zegt van de tegen slag in Antoniusveld in elk geval iets geleerd te hebben. "Als ik het nog eens zou moeten doen, zou ik eerder met mensen zijn gaan praten. Niet zozeer onderhandelen, maar gewoon een gesprek. Je merkt toch dat er emotionele kanten aan zo'n zaak zitten. Door eerder met mensen in gesprek te gaan kun je problemen voorkomen". De kritiek op de gemeente is op dat punt dan ook terecht vindt hij. "In het algemeen hebben we bij de ontwikkeling van Landweert geleerd hoe je een wijk ruimtelijk moet ontwikkelen en leren we nu hoe we met eigenaren en projectont wikkelaars moeten omgaan", zegt Kersten laconiek. "Eerder beginnen, meer tijd nemen en meer met de betrokkenen praten". 121 WONINGEN Met dit leerproces komt de woningbouw in Landweert evenwel geen stap dichterbij. Niet alleen heeft de gemeente de gronden van Jeuken en Claessens niet in het bezit, ook op de door Bouwmij Janssen van het Van Gogh Instituut aangekochte grond is nog niet gebouwd. Een deel van de gronden van Van Gogh zijn verpacht aan Claessens, die voor de ontbinding van de pachtovereenkomst schade loos gesteld wil worden. Ondertussen dringt de tijd voor het woningbouwprogramma van de gemeente. Oplevering voor de komst van de militairen zit er niet meer in. Om nog wat van de verlo ren tijd in te halen hebben de drie partijen, Bouwmij Janssen, gemeen te en projectmanagement Janssen- De Jong, een plan gemaakt waarin de veelbesproken gronden vooral eerst niet nodig zijn. De partijen leg gen momenteel de laatste hand aan de samenwerkingsovereenkomst. Als alle procedures meezitten kan direct na de bouwvakvakantie begonnen worden met de bouw van de eerste van 121 woningen, waar van 24 huurwoningen en 97 in de koopsector. Zeker is die datum aller minst, want behalve de genoemde bezwaren tegen de vrijstelling voor het bouwrijp maken, liggen er nog bezwaren tegen de woningbouw plannen in het gebied zelf en moe ten de inspraakreacties op het ont- werp-bestemmingsplan nog worden verwerkt. Zorgen OR Vincent van Gogh ongegrond let project Beschermd wonen voor psychiatrische patiënten ligt op rs. Volgens planning beschikken Venlo, Weert, Roermond en Venray d 1 januari elk over 24 plaatsen in het kader van het RIBW. Dat ant- ord manager Verploegen van het Venrayse instituut op vragen van de dezeggenschapscommissie en de ondernemingsraad van het instituut, maakte zich zorgen over de voortgang van het traject Beschermd ^fcnen (RIBW) omdat op dit moment nog geen enkele plaats is gereali- ird. Per 1 januari 199» moeten volgens het convenant met de ziekte- etenverzekeraars en de overheid in Roermond, Weert, Venlo en Venray K plaatsen voor beschermd wonen klaar zijn. De patiënten vertrekken yj|o voor het merendeel uit Venray. OR en medezeggenschapscommissie afcegen zich af wat de consequenties zijn als de termijn niet gehaald rdt. nhet overleg over het regionaal project beschermd wonen, eind april, had OR de kwestie aan de orde gesteld. Volgens Cor van der Swaan, OR-voor- ter en lid van de medezeggenschapscommissie, was er vanuit Den Haag >geen duidelijkheid of het Vincent van Gogh Instituut voor de panden die lop het oog heeft in Venray wel vergunning krijgt om er een RIBW- temming aan te geven. Het instituut heeft onder meer het voormalige mciscanenklooster in de Patersstraat en woningen in Landweert op het g. De OR wilde weten of het instituut voor de kosten moet opdraaien als er een halfjaar de 24 RIBW-plaatsen niet zijn gerealiseerd. "Een aantal iënten zal dan langer in het instituut moeten blijven, evenals het personeel, kosten daarvan zijn hoger dan van een RIBW-plaats". Van der Swaan esde dat het instituut in dat geval afhankelijk van de opstelling van de ktekostenverzekeraars en de overheid. "Op zich zijn de afspraken in de ivenant duidelijk: het Vincent van Gogh Instituut heeft de taak het aantal atsen voor beschermd wonen te realiseren". NIET VERANTWOORDELIJK tievrouw Verploegen, manager van de divisie RIBW, heeft inmiddels richt uit Den Haag gekregen en deelde deze week desgevraagd mee dat de Iraging is opgelost. Volgens haar kan de realisatie van de 4 x 24 plaatsen in kader van het beschermd wonen volgens plan doorgaan. Dat betekent dat id de jaarwisseling de woningen in Venray klaar zijn. Indien die termijn rerhoopt toch niet gehaald wordt, is volgens de manager RIBW in elk het GI niet voor de vertraging verantwoordelijk. Dan zal er gepraat moeten rden over wie de overschrijding betaalt. Mevrouw Verploegen verwacht Her niet dat het zover zal komen. fde RIBW-plaatsen inderdaad gedeeltelijk in het voormalige hotel/kloos- in de Patersstraat gerealiseerd worden wilde Verploegen formeel niet restigen. klet betrekking tot de herindeling i de gemeente Vierlingsbeek zul- de D'66 kamerleden Hoekema van Heemst op vrijdag 30 juni i bezoek aan Venray en irlingsbeek. Met het bezoek wil- i beide heren zich een beter beeld rmen van beide gemeenten. Dit tot een verantwoorde besluitvor- ïg over de herindeling van rlingsbeek te komen, st is de bedoeling dat de D'66- 'ie dag rond 15.00 uur naar ingsbeek gaan om vervolgens 17.00 uur Venray "aan te i". Hoe het programma van dit sk er uit gaat zien is nog niet Op 10 mei is Katja de Geus door de Arrondisse mentsrechtbank te Roermond beëdigd als makelaar/taxateur o.g. Zodoende is de naam van het bedrijf nu veranderd in Katja de Geus, makelaar/taxateur o.g. In verband met deze beëdiging houdt Katje de Geus een receptie op 16 juni a.s. in zaal Brugeind, van 19.00 tot 21.00 uur. Katja de Geus makelaar/taxateur o.g. is gevestigd aan De Cocq van Haeftenstraat 14 te Meerlo, tel. 04789-2848. ft Woensdag 31 mei ontvangt bur- ■I meester Jos Waals een groep rlingen van de 'Geschwister hol! Schule' uit het Duitse Idern, De leerlingen zijn tanende week aan het werk op |9 Duitse soldatenkerkhof in ■dsteyn. |P Iet is al de twaalfde keer dat leer- ,en van de Geldernse school, die t? enoemd naar de Duitse tweeling listi de studentenverzetsgroep die isse Rose oprichtte, inYsselsteyn het werk zijn. Het is de eerste r dat de burgemeester de groep eul icieel op het gemeentehuis ont- j o het kader van de voortdurende ie 'verzoening over de graven to' wordt het kerkhof in selsteyn al sinds 1963 door ilse jongeren bezocht. In hun pi, totie doen zij onderhoudswerk ide graven van hun gesneuvelde ds dgenoten. De eerste twintig jaar ■nüamen de scholieren uitsluitend f£5 de bondslanden Beieren en fen-Würtemberg. Deze groepen 'ken overigens nog steeds in lustus in Ysselsteyn. In 1982 toien voor het eerst jongeren uit jjjj ere landen van de f™-wepUbiiek naar Ysselsteyn. ien hebben ruim 3300 scho- uit Nordrhein Westfalen, pwuuenburg Niedersachsen, 90 dijn, Schleswig Holstein en r hsen Anhalt in mei gewerkt op Duitse soaldatenkerkhof. In al jaren zijn deze groepen nog M officieel door de Venrayse Murders ontvangen, terwijl de tembergse jongeren elk jaar een ontvangst op het gemeentehuis ten deel valt. Woensdag haalt burge meester Waals dat verzuim in. Na een kranslegging bij het oorlogsmo nument aan het Kerkpad volgt de ontvangst in de burgerzaal. Daarbij zijn ook vertegenwoordigers van de gemeente Geldern en de Volksbund Deutsche Kriegsgraberfürsorge aan wezig. GINGKO Vorige week werd op het kerkhof inYsselsteyn symbolisch een boom geplant. De Padagogische Arbeitskreis heeft, in het kader van de 50 jaar geleden beëindigde twee de wereldoorlog, op alle Duitse sol- datenkerkhoven een boom geplant. Gekozen is voor de gingko, een boomsoort die al duizenden jaren oud en waaraan genezende krachten worden toegeschreven. De gingko geldt sinds de atoomaanval op Hirosjima en Nagasaki als een sym bool van hoop: na de val van de bom was de gingko de eerste boom die weer groene bladeren kreeg. TE KOOP GEVRAAGD met tuin(tje) I Prijs en aanvaarding I in overleg: •ep 040-833300 De Britse ex-parachutist Terry Doyle, die tijdens zijn bezoek aan Venray, tijdens Bevrijdingsdag zijn vliegticket verloor, heeft hier aan geen financiële lasten overge houden. De Duitse Lufthansa, geattendeerd op het verlies, bood spontaan aan om af te zien van de kosten, die normaal worden door belast bij verlies van een ticket. Terry Doyle, die op 18-jarige leef tijd de cameraman moest bewaken, die het vernietigingskamp Bergen Belssen in moest om opnamen te maken van 'de grootste misdaad van deze eeuw' en door deze ervaring een flinke deuk kreeg in het vertrou wen in de mensheid, is erg ontroerd door de hulp die werd gegeven en de vele spontane aanbiedingen uit Venray, waarin mensen geheel of gedeeltelijk zijn verlies wilden com penseren. Zelfs werd hij nieuw in de kleren gestoken! Namens Terry dank ik langs deze weg alle mensen die het Britse bezoek onvergetelijk hebben gemaakt. Met recht: 'Vrijheid- Blijheid'! Henny Meijer Komende dagen wordt het 80- jarig jubileum van Voetbal vereniging Oostrum op grootse wijze gevierd. Woensdagavond staat er in de feesttent een groot beeldscherm opgesteld. Iedereen, groot en klein, is van harte welkom voor het kijken naar de wedstrijd Ajax-AC Milan. Voor de mooist uitgedoste supporter ligt er een leuke prijs te wachten. De entree voor deze avond is gratis. Donderdag 25 mei om 15.30 uur vindt er op het sportpark een wed strijd plaats tussen Oostrum 1 en een streekelftal, samengesteld door Henk Stiphout, trainer van SV Leunen. De spelers voor het streek elftal heeft Henk gekozen uit de ver enigingen die ieder jaar meedoen aan de Venray Cup. Bij deze wed strijd zal ook PSV-speler Edward Linskens aanwezig zijn. Ook bij deze wedstrijd gratis entree. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Wethouder Driessen over voorjaarsnota: De financiële situatie van Venray is zodanig dat een nieuwe artikel-12 periode onafwendbaar ïykt. Na zes jaar Rijkssteun heeft de gemeente Venray in ieder geval tot het jaar 2000 opnieuw extra Rijkssteun nodig om 'rond te komen"'. Vorig jaar zagen b. en w. nog een mogelijkheid om na 1996 op eigen benen verder te kunnen. "Nu zijn we tot de conclusie geko men dat het niet haalbaar is om dan op eigen kracht te varen" aldus Jan Driessen, wethouder voor o.a. financiën. "Krijgen we geen hulp, dan zullen de financiële problemen alleen maar groter worden" is de mening van collega wethouder Bert Kersten. Beide bestuurders zijn zich bewust van het minder prettige nieuws dat in de eerste voorjaarsnota van de gemeente Venray staat. De gemeente Venray moet dus volgend jaar opnieuw gaan onder handelen om zoveel mogelijk Rijkssteun te krijgen. Heet hangijzer is de vraag of het extra belasting- voorschrift wel of niet in het rede lijk peil zit. In de huidige artikel-12 periode is Venray door het Rijk een extra belastingvoorschrift van 60 gulden per inwoner opgelegd. De afgelopen vier jaar is dat belastingvoorschrift doorgevoerd. Omgerekend betekent dit per woonruimte in Venray een bedrag van 105 gulden. Indien het Rijk erkent dat dit bedrag in het redelijk peil is opgenomen dan zal de belastingverhoging voor de bur ger, die gekoppeld is aan de artikel- 12 status beperkt blijven. "Wij zul len in ieder geval proberen dit gevecht aan te gaan" laat wethouder Kersten weten. Jan Driessen voegt er aan toe dat de gemeente zich zal inspannen om "alle externe midde len uit de kast te halen". Het college van b. en w. acht een artikel-12 bij drage zonder een nieuw extra belas tingvoorschrift haalbaar. Ze sluiten daarbij een artikel-12 periode van 3 jaar, tot het jaar 2000 niet uit. "Met een strenge discipline moet dat luk ken" aldus wethouder Driessen, waarmee hij verwijst naar het kos tenplaatje van de gemeente Venray. "Doen we dat niet dan redden we dat niet". GRONDBEDRIJF Een ander "punt van discussie" zal het gemeentelijk grondbedrijf zijn. Dat kende vorig jaar een goed jaar en de gemeente heeft de opbrengst hiervan gereserveerd voor toekomstige tegenvallers. Het is echter niet uitgesloten dat met betrekking tot de artikel-12 aan vraag dit positieve resultaat voor Venray leidt tot een lagere Rijksbijdrage. "Dit heeft onze zorg" laat Bert Kersten weten. "We hopen niet dat we hiervoor gestraft wor den. Daarover zullen we met de pro vincie in discussie moeten gaan'. WENSENPAKKET Met betrekking tot het wensen- v pakket van de gemeente laat Jan Driesen weten dat Venray "tering naar de nering moet zetten". Dat betekent niet dat er niets meer kan. Onder het motto "minder maar beter" gaat het gemeentebestuur zich meer concentreren op speer punten. "Venray moet haar funkties als stad en centrumgemeente voor de regio behouden" aldus Driessen. "Investeren blijft daarom noodza kelijk om de concurrentiepositie te handhaven" vult Bert Kersten aan. BELASTINGEN "Verrassend" noemen beide wet houders de positie van de gemeente Venray op de "Belasting top 10" van Limburg. Op die lijst, waar de belas tingdruk voor een mserpersoons- huishouden van een bewoner/eige naar van een woning is weergegeven, staat Venray op een zevende plaats. "Eerdere veronder stellingen dat Venray in de top drie van Nederland zou staan zijn dus onjuist" aldus Kersten. "Vergeleken met andere gemeenten valt het nog wel mee" vervolgt hij. Het college van b. en w. heeft echter niet de pre tenties om door te stomen naar de "Limburgse top 3", nu in handen van Maastricht, Heerlen en Venlo. Maar aan een verhoging van de OZB, het rioolrecht en net afval- stoffenrecht in 1996 met totaal 8% is volgens b. en w. niet te ontkomen. Venray loopt daarmee volgens het college niet "uit de pas" met de regio, ondanks de zevende plaats in een lijst met 52 gemeenten. Speciaal onderwijs aan vooravond nieuw tijdperk koor actief. Als bestuurslid was hij verbonden aan het plaatselijke jeugdcarnaval en 20 jaar aan (toen nog de) fanfare St. Catharina van Leunen, Veulen en Heide. Verder was hij 24 jaar bestuurslid van de LTTB in Heide en vier jaar lid van de Dorpsraad. Van Dijck zit momenteel nog in het bestuur van de Rabobank Venray-Oostrum. Lei van Dijck, die tegenwoordig in Leunen woont, werd donderdag avond direct na de repetitie van het koor vanuit het repetitielokaal mee getroond naar de rectoraatskerk waar rector Nabben hem met de ker kelijke onderscheiding verraste. Met ingang van het komend schooljaar gaan de twee Venrayse scholen voor speciaal onderwijs, 't Groenewold en De Essel, fuseren. De fusie is het gevolg van een grote reorganisatie van het speci aal onderwijs in Noord-Limburg. Vorige week donderdag zijn de ouders van de leerlingen over de toekomst ingelicht. Pas aan het eind van de maand zal duidelijk worden in welk schoolgebouw de nieuwe school in de toekomst onderdak krijgt. REORGANISATIE Al sinds 1992 wordt er in Noord- Limburg gepraat over een vergaande samenwerking tussen de LOM en MLK scholen in Venray. Van bijde types speciaal onderwijs is in Venray een school gevestigd: LOM school 't Groenewold en MLK school De Essel. Beide scholen funktioneren echter al onder een schoolbestuur. De vergaande samenwerking in Noord-Limburg is enerzijds ingegeven uit financiële noodzaak. Rijksbezuinigingen heb ben er toe geleid dat er minder geld is voor het speciaal onderwijs. Anderzijds streeft het speciaal onderwijs er naar om zoveel moge lijk kinderen in het reguliere basis onderwijs te houden. "Als een kind gewoon mee kan, dan moet dat ook gebeuren" laat Hans Spee weten. Spee is directeur van 't Groenewold en na 1 augustus van de nieuwe school voor speciaal onderwijs. Zijn college Emil Muhlraedt wordt direc teur van een school voor speciaal onderwijs in Neede. Samenwerking in Noord-Limburg op het gebied van speciaal onder wijs is niet nieuw. Alle scholen zijn al jaren betrokken in een samenwer kingsverband waar deskundigheid en middelen samen ingezet worden. "Een situatie die je niet overal in Nederland aantreft" aldus Hans Spee. De reorganisatie komt er in feite op neer dat alle scholen voor speci aal onderwijs, een combinatie van MLK en LOM school gaan worden. "Horst heeft een LOM school maar daar kunnen na 1 augustus ook MLK leerlingen naar toe. In Helden is het precies andersom. In Venray gaan beide scholen in elkaar op". VENRAY De reorganisatie heeft tot gevolg dat het aantal leerlingen dat in Venray speciaal onderwijs volgt (ongeveer 200) zal dalen naar onge veer 160. In Venray komen nu nog leerlingen uit Horst, Broekhuizen en Bergen. Nieuwe leerlingen uit die plaatsen kunnen nu op een andere school in Noord-Limburg terecht. Wel zullen de kinderen uit die plaat sen, die nu al in Venray op school zitten, deze school afmaken. "Ook de samenvoeging van beide scholen zal in fasen gebeuren" legt Hans Spee uit. "Komend schooljaar zullen de hogere groepen van beide scholen samen gehuisvest worden in De Essel. De groepen zullen het eer ste jaar apart les krijgen. Het school jaar daarop vindt de integratie plaats. Het jaar daarop vindt die integratie bij de middenbouw plaats. Uiteindelijk zal de school in een pand onderdak vinden en bestaan uit een IOBK groep (voor kleuters) en 10 LOM/MLK groepen." In welk pand de nieuwe school uiteindelijk gevestigd gaat worden kon Spee nog niet zeggen. Deze week is een advies naar het bestuur gegaan, dat eind deze maand hier over beslist. "Beide panden hebben hun voors en tegens. Het kan in alle bei". ZORGVERBREDING Behalve dat beide schooltypen bij elkaar gevoegd worden, zijn de schoolteams het afgelopen jaar ook bezig geweest met het opstellen van een streefbeeld", een plan waarin staat hoe de nieuwe school moet gaan funktioneren. Dit proces zal ook komend schooljaar nog veel aandacht kijigen. "Dat heeft voor de leerkrachten een flinke inspanning gevergd. We willen in ieder geval voorkomen dat de fusie leidt tot ach- teniitgang. De fusie moet er ook toe leiden dat we deskundiger worden" aldus Hans Spee. Die deskundigheid moet overi gens niet alleen ten goede komen aan de eigen leerlingen. In samen werking met alle Venrayse basis scholen zijn afspraken gemaakt met betrekking tot individuele begelei ding en procedures, voordat een kind wordt doorverwezen naar het speciaal onderwijs. Nu wordt eerst bekeken of een kind op de school zelf opgevangen kan worden. Daarbij kan de school ondersteu ning krijgen van het speciaal onder wijs. Indien een kind m het basison derwijs niet geholpen kan worden, wordt vervolgens gezamenlijk het kind begeleid naar het speciaal onderwijs. "Ook hier is sprake van een vrij unieke situatie. Niet overal heeft men met alle scholen in gemeenten dergelijke afspraken kunnen maken" stelt Hans Spee. Het kan overigens ook gebeuren dat kinderen vanuit het speciaal onderwijs teruggeplaatst kunnen worden m het basisonderwijs. "Ook dan verricht het speciaal onderwijs een jaarlang een nazorg voor het kind". Vooruitlopend op de fusie hadden de kinderen van De Essel en 't Groenewold afgelopen vrijdag geza menlijk een sportdag "om alvast aan elkaar te wennen Lei van Dijck (67) is in Heide geboren en getogen, maar zong z'n eerste noten in het koor van de St. Petrus Bandenkerk in Venray. Later, toen het rectoraat Heide ontstond, ging Van Dijck in z'n eigen dorp zingen. In Heide was en is de landbouwer Lei van Dijck ook buiten het kerk Donderdag 18 mei speldde rec tor Nabben van Heide plaatsge noot Lei van Dijck de kerkelijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontiflce op. Van Dijck werd onderscheiden vanwege z'n 50- jarig jubileum als kerkzanger.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 7