PEEL EN MAAS Logo voor Speeltuin Venray Jubilerende midgetgolfclub organiseert strijd om Benelux-Cup BS SS Oorlogsherinneringen voor t laatst! s pee Ituir» VENRAY i2Ü s^ierlingsbeek wil meer geld voor politie vdeYeis Grote puzzelaktie Peel en Maas voor straat jeugd Rio 'Big Foots' in Overloon c§b 1 JU', i VW Zilveren jubileum Lei Jacobs DUTCH SWING COLLEGE BAND WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING De Rio thermometer Paranormale en alternatieve gezondheids- beurs UW igir JJ )e Stichting Speeltuin Venray een logo. Uit de diverse reak- i met betrekking tot het ontwer- 4 i van dit logo heeft het stichtings- Mjtuur een keuze kunnen maken. 12 en eenvoudige keuze omdat er erse goede inzendingen tussen uj til- Uiteindelijk is de keuze ■gallen op een ontwerp van Francis men. Zij ontwierp een ijsje op een schommel". Het ont- p wordt uitgevoerd in de ele- itaire kleuren blauw, geel en idat ook het ontwerp van Anke Iruin uit Venray "zeer de moeite ird was" heeft het bestuur ook ir deze inzending een prijs chikbaar gesteld. Afgelopen lag kregen de beide ontwerp- hun prijs uitgereikt. Francis rkx kreeg twee theaterbonnen, ikbaar gesteld door het Iiwburgbestuur, overhandigd. de Bruin kreeg twee bioscoop- nen overhandigd, beschikbaar ie ld door de Luxor theaters in Ie Si Itichting Speeltuin Venray is menteel druk bezig met het ;en van een schetsontwerp van te realiseren speeltuin. Nog voor {omervakantie wil de stichting haar plannen naar de gemeente, (wens van de Stichting is om de jjtuin in het Vlakwatergebied te liseren. idks |g£ sti chting In 't Freulekeshuus a; gc tomend weekend en woensdag mei is in 't Freulekeshuus aan de idstraat 8 te Venray voor het tst te zien de expositie 'Tweede reldoorlog en Bevrijding in ly en omstreken', expositie toont u een beeld van gebeurtenissen in en rondom iray vanaf eind jaren '30 tot .0. Stilgestaan wordt bij de mobilisa- ,de distributie, de propaganda, de nielingen, de bevrijding, de eva- lie, de H.A.R.K., de wederop- en het oorlogskerkhof, t treft u aan diverse voorwer- uit die periode zoals een primi- re graan- en oliemolen, van gra- ithulzen gemaakte kandelaars en lakken, tot armband omgesmede veren munten, tabak en sigaretten bevrijdingsborden. *)k zijn er schilderijen te zien Mère Ancilla en Sjang van .gen van de ruïne van het klooster Salem. dub erdi iti nri uw e lok ti id, Uitzonderlijk is het handgeschre ven dagboek van een Duitse soldaat, die vanuit de toren van de Grote Kerk alle ontwikkelingen van dag tot dag en van uur tot uur bijhield in de akelig spannende oktoberdagen van 1944. Een kleurige oorkonde, behorend bij de Franse onderscheiding van een verdienstelijk Venrayer, onder tekend door Generaal Charles de Gaulle is ook opvallend. Tijdens de expositie draait in één van de bij ruimten de videofilm 'De vergeten slag'. Een door Sjef Verlinden en Joos Verbeek geschreven boekje over deze tentoonstelling is a 2,50 aan de balie te koop. ekje 2,5i Vanaf de openingsdag 18 maart hebben tot nu toe ruim 500 bezoe kers deze toch wel unieke verzame ling bekeken. 't Freulekeshuus is open op zater dag, zondag en woensdag van 14.00 tot 17.00 uur. Raadsvergadering gemeente Vierlingsbeek de donderdag gehouden raads- fcgadering van de gemeente irlingsbeek werden de volgende a" luiten genomen. iio nam een voorbereidings- zlj. iluit waardoor de heer Hubers de gunning kan worden gegeven idee irhet afbreken en het geheel ver- uwen van zijn pand aan de insestraat in Overloon. hor de uitbreiding van bedrijven- rein Molenweg, bedrijventerrein 1erloon en de herziening van de «schriften van het bungalowpark Vers, waardoor het aantal bunga- skan worden uitgebreid tot 178, rden bestemmingsplannen vast- m !e'd. Ie algemene plaatselijke verorde- werd aangepast. Dat houdt er meer in dat goedgekeurd g- en sluitwerk bij nieuwbouw tult^1 worc*en aangebracht. Mevr. Hems van de Maaskantfraktie wel of vanuit de gemeente Ie voorlichting aan de burgers worden gegeven. De stijging van criminaliteit in het Land van ijk was mede aanleiding voor de npassing van de verordening, oegedeeld werd dat alle gemeen- in het Land van Cuijk de veror- *®ling zullen aanpassen. 3uc|)eyijf Dorpenfraktie juichte de ruiming van het kwijtscheldings- lid van de gemeente toe. EXTRA POLITIEZORG He frakties waren het er over dat het gemeentebestuur er bij jRijk op moet aandringen dat er jr geld ter beschikking van de «ie moet worden gesteld om hnee meer politiemensen op het Iteland te kunnen inzetten. Een lie van die strekking werd door r«ad unaniem aanvaard. Maar "dat de raad het eens was over de i takenpakket van de politie, tóten er nog vele onduidelijkhe- worden weggewerkt. !«t er een uitgebreid en zeer 'cht voorlichtingsprojekt moet jen; de eisen aan de meldkamer- kwerkers, de verbetering van de ïjfsvoering en de verbetering Ie inzet van de buurtcoördinato- moet worden, daar was de raad snel over eens, maar over de tuele externe financiering van iezorg heerste onduidelijkheid, raktievoorzitters stelden allen olitie een zorg is en blijft voor ijksoverheid. Het zal voor de iners zeker wennen zijn dat de 'ie niet bij alles direkt op de 'staat, maar dat de politie van- e gemeenten geld moet krijgen, ■ng hen net te ver. 5 er bezuinigd moet worden, u' de leefbaarheid in de dorpen der. NOODGEVALLEN Met overtuiging ging de voorzitter daarop in. Hij was ervan overtuigd dat de inzet van de politie goed was en dat er hard wordt gewerkt bij de politie, ook al zijn er mensen tekort. De reorganisatie bij de politie is achter de rug en nu blijkt dat er een tekort aan mensen is. Regelmatig wordt er om meer geld gevraagd. De uitvoering van de basistaken, aldus de voorzitter, zoals het bewaken van de openbare orde, is en wordt door de politie gegarandeerd, maar iets extra's als verkeerskontroles zit er niet meer in. Om toch extra inzet van de politie mogelijk te maken stelde het college voor om in nood gevallen die extra inzet uit eigen zak te betalen. Natuurlijk stelde de voorzitter dat als de raad andere prioriteiten bij de politie wil, dat extra betaald zal moeten worden. Niet voor het eigenlijke politiewerk, maar voor die extra inzet is dat geld nodig. De oplossing op het platteland is meer politie en daar zal in het Regionaal Overleg, dat de burgemeesters regelmatig hebben, voor worden gepleit. Als, zoals de woordvoerder van de Maaskantfraktie, het uitdruk te 'het geld maar niet gebruikt gaat worden voor de kontroles op de aspergetelers'. POWER (WO)MAN Subsidieverordening welzijn kon worden aangepast, maar de raad had er moeite mee aan de Stichting Power (wo)man Holland een jaar lijkse subsidie toe te kennen van ƒ6.500,- maximaal, naar rato van het aantal inwoners. De Maaskantfraktie stelde dat die bui- tendorpse aktiviteit niet thuishoort in de algemene subsidieverorde ning, maar jaarlijks bekeken moet worden. De PK-fraktie betwijfelde de meerwaarde voor de gemeente en vond de promotionele waarde te weinig. De Overloonse fraktie vroeg ook om het van jaar tot jaar te bekij ken en dezelfde mening was ook de Vijf Dorpenfraktie toegedaan. Maar wethouder Litjens had een andere mening. Hij was overtuigd van de promotionele waarde, hoe wel die moeilijk te meten is, maar een blik in de toekomst werpende dacht hij zeker dat het voor de gemeente vruchten zou afwerpen. Van belang vond wethouder Litjens het dat binnen de gemeente een internationale aktiviteit plaats vindt die steeds terugkeert. Hij had er ver der geen moeite mee om de subsidie volgend jaar weer te bekijken. Met het voorgestelde bedrag van ƒ6.500,- voor dit jaar had de raad vervolgens geen moeite. Op 1 augustus 1970 werd Lei Jacobs benoemd aan Mavo De Kolk in Venray, een school die toen gesierd werd met de naam Katholieke Mavo voor jongens en meisjes. Hij werd er belast met les* sen aardrijkskunde, Nederlands en Duits. Lei was toen bezig met zijn studie LO-Duits, waarvoor hij in 1972 de akte behaalde. In 1980 werd die LO-akte versterkt tot een MO-A-diploma, en nu is hij druk doende een eerste-graadsbevoegd- heid te verwerven voor het hem zo dierbare vak Duits. Zijn eerste onderwijservaring heeft Lei opgedaan in het basison derwijs in Heeze. Daar startte hij zijn loopbaan in 1967. In 1970 kwam hij naar het Venrayse, waar hij al heel snel acclimatiseerde. Zo werd hij opgenomen in de trim- en spitclub van de school, om de kon- ditie op peil te houden! Naast zijn lesgevende taak is Lei op allerlei gebied aktief. En wie hem kent, weet, dat 'aktief' bij Lei betekent: alles op alles zetten, met alle energie er tegenaan, om het gewenste doel te bereiken. Met enkele collega's heeft hij - een huza renstuk - een ruim opgezet school werkplan opgebouwd. Daar zit heel wat tijd, en heel wat emotie in. Want wie Lei kent, weet, dat hij niet alleen rationeel, maar ook emotio neel bij zijn werkzaamheden betrok ken is: hij is er met hart en ziel in verweven. De personeelsgeleding van de MR had (en heeft nog steeds!) een kriti sche en goed geïnformeerde verte genwoordiger vanuit het team in hem. De onderwijsinhoudelijke ver nieuwing, de Basisvorming, is door Lei met verve in de school binnen gebracht. In de personeelsraad van Mavo De Kolk heeft lei ook de nodige sporen verdiend. Wij herinneren ons met plezier de vele reizen die hij voor zijn collega's organiseerde... Ook buiten de school is Lei met grote betrokkenheid bezig. Zo heeft hij jaren lang aktief in de onderwijs- vakbond gefunktioneerd. Als gecommitteerde van de CTVO (Commissie typen voortgezet onder wijs) treedt Lei als objektief waar nemer en rapporteur op. Van wie na bijna 30 jaar onder wijspraktijk een eerste-graadsstudie ter hand neemt, kan met stelligheid verwacht worden, dat hij in het nieuwe Raayland College ook de komende jaren met groot enthou siasme zijn taken verzorgt. Dat wen sen wij de jubilaris toe, die zijn feest op een informele wijze op school wil vieren. NOTEER: Zaterdag 17 juni VoorveHcoop: VW kantoor. Eindstraat 12 Nabij s.g. Jerusalem telefoon 81553 Het weekblad Peel en Maas houdt in de maand juni een grote puzze laktie. ten bate van de straatkinderen van Rio de Janeiro. Zoals bekend is in Venray op initiatief van de Stichting Fietsvierdaagse de stich ting Venray voor Rio opgericht. Deze stichting houdt de Komende maanden akties voor het straatkin- derprojekt Sao Martinho van de Limburgs/Brabantse pater Martin Cox in Rio de Janeiro. Redaktie en medewerkers van Peel en Maas slui ten zich aan bij deze grote aktie en starten volgende week, donderdag 1 juni, met een vijf weken durende puzzelaktie. Alle donderdagen in juni verschijnt er dus in Peel en Maas, hét weekblad voor Venray en omgeving, een puzzel. Wekelijks kunnen de oplossingen ingeleverd worden via een brief kaart of op een briefje in een enve lop bij de redaktie van Peel en Maas, Boekhandel Van den Munckhof, Grotestraat 68 te Venray. Hoe kunt u de aktie steunen: door extra (geldige Nederlandse) postze gels bij te plakken aan de adreszijde of extra postzegels bij te sluiten in de envelop. De extra postzegels die bijgeplakt worden via de PTT gestort op de bankrekening van de stichting Venray voor Rio. Des te meer inzen dingen iedereen instuurt, des te meer postzegels worden bijgeplakt, des te meer geld levert deze grote puzzelaktie op. Om mee te dingen aan de wekelijkse prijs is een mini male bijsluiting van ƒ2,50 aan extra postzegels nodig. Uiteraard zijn er wekelijks prijzen te winnen. Voor de eerste drie puz zels zijn prachtige prijzen beschik baar gesteld door boekhandel Van den Munckhof in Venray (een type machine), Poels Rijwielen, Eindstraat te Venray (een prachtige fiets) en als klap op de vuurpijl stelt het nieuwe Venrayse reisbureau^ Buitenlandse Zaken aan het Kapelaanspad (voorheen Rabobank) één retour-ticket beschikbaar met de shutle onder het Kanaal door van Calais (Frankrijk) naar Folkestone (Engeland). Puzzel mee en steun daardoor de verschoppelingen in Rio de Janeiro. WOENSDAG 24 MEI 1995 Nr. 21 HONDERD ZESTIENDE JAARGANG Dit jaar bestaat Midgetgolfclub Buitenlust uit Venray 25 jaar. In het kader daarvan organiseert de Midgetgolfclub diverse toernooi en. Een van de belangrijkste toer nooien is de strijd om de Benelux- Cup, een wedstrijd die jaarlijks wordt gespeeld door de nationale selecties van de Benelux. Dit toer nooi wordt op 27 en 28 mei op de banen van Buitenlust afgewerkt VLAKWATER De vereniging werd op 19 sep tember 1970 opgericht onder de naam MGC Vlakwater. De banen lagen ook bij dit restaurant/speel tuin. In 1985 werd het restaurant door een brand "in de as gelegd" en via Pascalis is de vereniging in 1986 bij het restaurant Buitenlust van de familie Jacobs aan de Maasheseweg terechtgekomen. Döbanen die vroe ger bij Vlakwater lagen werden opgeknapt en daar geplaatst. PRESTATIES De vereniging telde in de loop der jaren altijd zo'n 15-20 leden. Na een ledenwerfaktie in 1993 is dat aantal nu gegroeid tot 31 enthousiaste golfvrienden. De diverse teams doen mee aan verschillende competities. De mooi- oor RIO EEN LEVEN VOOR THERMOMETER - 55.000 - 50.000 45.000 40.000 35.000 - 30.000 -25.000 20.000 - 15.000 Tot en met de slotdag van de grote aktie Venray voor Rio op 5 juli wordt in Peel en Maas wekelijks de thermometer geplaatst waarop de financiële stand van zaken van week tot week wordt bijgehouden. Lezers van Peel en Maas, particulieren, bedrijven, verenigingen en organisaties die de aktie Venray voor Rio willen steunen kunnen dat doen door geld over te maken op de bankre kening bij de SNS-bank te Venray, nr. 94.19.11.888/bankgironr. 31.00.31. De stand van zaken op dit moment: Vastenaktie basisschool De Vlaswei ƒ719,-; Sponsoraktie jubileum basisschool Coninxhof ƒ5.000,-; Aktie Rondje Venray van de gezamenlijke automobiel- en gara gebedrijven Venray ƒ2.175,- en een bedrag van ƒ1.000,- aan giften van bedrijven en particulieren. Totaal ƒ8.894,-. Alle gevers en sympathisanten voor de aktie Venray voor de straatkinderen in Rio de Janeiro onze hartelijke dank. - 10.000 5.000 Zondag 28 mei a.s. is de dag waarop de werkgroep Ching opnieuw een paranormale en alter natieve gezondheidsbeurs organi seert. Deze keer is de keuze gevallen op Noord-Limburgs mooiste lokatie hiervoor, De Witte Hoeve, Gasstraat 5 te Venray. Wat u op deze jubileum manifestatie - er zal die dag voor iedere bezoeker een verrassing zijn! - zoal kunt vinden, is een heel ruim aanbod uit de wereld van het paranormale en het alternatieve gezonde. Dat betekent, dat er op vrijwel ieder gebied daarbinnen specialisten aanwezig zijn, die u kunnen advise ren, demonstraties geven, of u in een uitgebreid konsult te woord kunnen staan. Zo zijn er o.a. kundigen op het gebied van astrologie, horosco pen, magnetiseren, reiki, esotheri- sche zwangerschapsbegeleiding, aromatherapie, tarot, pendelen, yoga's, een helderzienden, maar ook zijn er demonstraties met klank schalen, esotherische muziek, pen dels, drukpunten, andere massage en nog vele zaken meer. Tijdens deze, manifestatie dingt ste prestatie is ongetwijfeld de derde plaats van het eerste team bij de nationale kampioenschappen. Twee leden, Harrie Lenssen en Hans Peeters speelden meerdere malen in de nationale selectie. Eerst genoem de heeft zelfs een zg. perfect game op zijn naam staan: 18 holes in 18 slagen. AKTIVITEITEN In het kader van het jubileum zijn alle spelers van de vereniging dit jaar in een nieuwe outfit gestoken. Komend weekeinde vindt de strijd om de Benelux Cup plaats. De wed strijden beginnen op zaterdag en zondag om 9.30 uur. Burgemeester Waals zal zaterdag het kampioen schap openen en zondagmiddag, na 15.00 uur, de prijsuitreiking verrich ten. Op 19 en 20 augustus zal het nationale jubileum-Buitenlust-toer- nooi worden georganiseerd. Het hoogtepunt voor de vereni ging is ehcter de organisatie van de open Noordlimburgse kampioen schappen midgetgolf voor recrean ten. Dit wordt gehouden op 16 sep tember op de baan bij Buitenlust. Op die dag is er ook een reünie voor oud-leden en een receptie. De vereniging probeert op deze wijze glas te geven aan het zilveren jubileum. Daarvoor is men echter nog op zoek naar enkele sponsoren. Voor meer informatie hierover kunt U contact opnemen met T. v.d. Boom, tel. 87668 (na 18.00 uur). Je ziet ze zelden of nooit in de straten van je eigen stad. Normaal zgn ze wel eens te zien op Eurosport. Wy spreken hier over de originele Amerikaanse Big Foots. Gigantische trucks met enorme wielen en banden en vooral niet te vergeten hun reusachtige motoren. Allesverscheurende monsters die een staaltje van hun enorme kracht ten beste geven. Alleen al hun aan blik dwingt respekt af. Maar niet alleen de Big Foots komen in deze anderhalf uur duren de show aan bod. Ware atleten en vele stuntkampioenen ziet u in ver schillende hoedanigheden aan het werk. Er gaat geen dag voorbij op een van de vele tv-zenders of u ziet een van de stuntmensen aan het werk. Maar nu bent u in de gelegen heid deze stuntmensen live aan het werk te zien zoals u dat gewend bent in velerlei actionfilms. U kunt ondermeer genieten van spektakulaire stunts met auto's, motoren, vuur en explosiestunts. Maar dit jaar hebben zij vooral het accent op de America Big Foots gelegd. U zult getuigen zijn van de oerkracht explosies van deze alles verscheurende monsters. Zo hebben ze in het programma opgenomen: de Terminator gebouwd op het onder stel van een originele tank en uiter aard voorzien van rupswielen. Verder is hij uitgerust met een indrukwekkende Rolls Roys motor. De Terminator is niet alleen ontzet tend snel maar door zijn rupswielen ook zeer wendbaar. The Master of Desaster, een vier meter breed monster met een eigen gewicht van 14.000 kg, voor- en achter gestuurde assen en uitgerust met een krachtige Olsmobielmotor van 1200 pk en natuurlijk nog meer dere alles vernietigende Carkillers. Op zondag 28 mei zal deze unieke show om 16.00 uur in Overloon nabij de sporthal te zien zijn. iedere bezoeker tevens mee bij de gratis verloting van een echte kris tallen waarzegbol ter waarde van ƒ195,-. Met deze waarzegbol zal tevens'doorlopend gedemonstreerd worden. Verder is als speciale gast buit het buitenland aanwezig de unieke klankschaal-sjamaan Gerard de Backer, die u doorlopend van zijn sjamanisaties zal laten genieten, waar hij u mee betoveren zal! De beurs is geopend van 11.00 tot 18.00 uur. De toegang bedraagt ƒ7,50 per persoon. Vbor informatie kunt u bij de werkgroep Ching terecht op tel. nr. 04783-1991 PEEL EN MAAS WEEKBLAD Er vloeiden veel traantjes... Ontroostbaar was een ukkie van een aan de Rozemarijnstraat wonend gezin toen de kleine zon dagmiddag tot de ontdekking kwam dat uit de tuin zijn kost baarste bezit, een speelgoedtrak- tor, was gestolen. De dader heeft zich niet in kunnen denken welk leed hij de kleine beeft aangedaan, hoewel de waarde slechts 100 gul den bedraagt. Misschien dat de dader bij het lezen van dit bericht spijt krijgt en de traktor terugbe zorgt. Buurtbewoners die moge lijk getuigen van deze diefstal zijn geweest of weten waar het speel goed zich nu bevindt worden ver zocht kon takt op te nemen met de politie.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 5