Wie kent ze niet: de schoonheidsspecialiste REGIOKALENDER De Keg exposeert in galerie Toro Avond vierdaagse van 8 t/m 11 juni [Tweede Wereldoorlog en Bevrijding in Venray eo Geveltjeswandeltocht in Venray op woensdag 7 juni Gimsel Natuurvoeding de smaak van de toekomst! Single leven maar niet single uitgaan? Hemelvaart in en naast 't Podium Bijenzwerm... hommel- of wespennest...? Swingus in Dingus Pinkpop opwarmer uw kleding is 't waard STOMERIJ Twee opmerkelijke premières in Venray SLECHT GEBIT DOE ER WAT AAN! Bibliotheeknieuws Geslaagd Zomer- expositie en beeldentuin in galerie De Lochting s4$eitcta. Suksessen in Natuur en Milieu EL EN MAAS lij het laatste artikel over de Tweede Wereldoorlog en de bevrijding in iray e.o., staan we nog even stil bij al diegenen die hun leven hebben elaten voor onze vrijheid, die al meer dan 50 jaar voortduurt. Met name zijn ij veel dank verschuldigd aan de ruim 700 Britse soldaten die hier op het ïtkhof aan de Hoenderstraat begraven zijn. Vanaf de openstelling in augus- s 1950 vindt jaarlijks een sobere herdenkingsbijeenkomst plaats. bijgaande foto van die openstelling ziet u onder andere een Britse mili- ire' kapel musiceren bij het hijsen ïhalf-stok) van de vlag. Ook schutterij St. nna en de verkenners gaven acte ae presence. De stijlvolle t oegangspoort alsmede het stenen kruis - midden achter - zijn as jaren later gerealiseerd. E.e.a. is tot en met 31 mei a.s. te bezichtigen in het Geschied- en udneidkundig Museum 't Freulekeshuus aan de Eindstraat 8 te Venray op oensdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. oto uit privékollektie) sisd Doe Ondanks de talrijke verbouwin- n in het centrum van Venray zijn Ie mooie geveltjes bewaard geble- :n. Een wandeling door Venray et aandacht voor deze monument- is dus zeker de moeite waard. gezond, wandel Venray rond! Daarom zal de Stichting Avond- erdaagse Venray op woensdag 7 's middags een Geveltjestocht ganiseren. Deze tocht loopt door centrum van Venray en is onge- :r 3 km lang. Er is ook een wat ingere variant met nog meer mooie iveltjes. Iedereen kan aan deze tocht deel nemen. De start is tussen 14.00 en 17.00 uur vanuit de foyer van schouwburg De Beejekurf. Deze wandeltocht is een onderdeel van een Informatiemiddag voor Senio ren. Diverse verenigingen en instan ties zullen dan uitgebreid ingaan op alles wat er op sportief gebied voor Venrayse ouderen te doen is. Wilt u meer weten over deze dan kunt u terecht bij: mevr. G. v. Ham, Kerkpad 1, 5801 BK Venray, tel. 04780-83765 Ai We hebben er allemaal wel eens in gehoord, maar helaas beschou- en velen een bezoek aan de choonheidsspecialiste als pure luxe [bestaat de vrees dat men flink geverfd' de salon verlaat. De schoonheidsspecialiste is er iet alleen voor het uiterlijk, maar ek voor het innerlijke van de mens. deze tijd van drukte en stress is lacht voor jezelf erg belangrijk, extra stukje aandacht en rust omt je huid ten goede. En we eten allemaal datje huid een leven mg mee moet en dat je gezicht je isitekaartje is. Vandaar dat Marja v.d. Weiden- d. Heuvel drie jaar in haar werk Is schoonheidsspecialiste een stuk Jealisme heeft verwerkt. Bij elke shandeling kan de klant, naast aan- acht voor het uiterlijk, door middel an achtergrondmuziek en een kop offie ook een stuk innerlijke rust ervaren. Daarnaast sluiten de door haar gebruikte produkten van Temm-cosmetics en Laneche-cos- metics prima aan bij de hedendaag se wensen en zijn geschikt voor elke type huid. Het verheugt haar dan ook u te kunnen vertellen, dat na enige tijd van voorbereiding een volledige hernieuwde salon op Zandakker 13 geopend is. U kunt hier terecht voor diverse schoonheidsbehandelingen en de aankoop van produkten. Als bijzondere behandelingen noemen wij: de speciale acnébehan deling voor tieners; het aan huis ver zorgen van bruidsmake-up. Mocht u meer willen weten, dat kunt u kontakt opnemen met Marja v.d. Weiden voor vrijblijvende informatie of het maken van een afspraak. Voor u zet ze graag de puntjes op de i. In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming yan venementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze T, redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. T/m 25 juni: Expositie werk kunstenares Ellie Munten in galerie Nicola in roekhuizen. Recent werk in acryl en gemengde technieken. Opening zon- Ii dag 21 mei om 15.00 uur. Galerie open elke zondag en Pinkstermaandag van 14.00 tot 17.00 uur. Donderdag 25 mei: Nationale motorcross in Wanroij. Aan dé strat 25 coureurs in zes ver- chillende klassen, waaronder quads en zijspannen. Start trainingen om -"I 10.00 uur, wedstrijden om 12.00 uur allemaal op circuit de Bergen. Vrydag 26 mei: Optreden Deense rock/theaterband Fischer Fontaine in OJG Niks in Horst. Vrydag 2 juni t/m woensdag 28 juni: kasteeltuinen Arcen. Tentoonstelling kristal op Bel Etage van kasteel m. In samenwerking met kristalfabnek Val Samt Lambert uit Luik. )peningstijden Kasteeltuinen van 10.00 tot 18.00 uur. Entreeprijs ƒ16,- >r volwassenen, ƒ8,- voor kinderen van 4 tot 14 jaar. Kinderen tot 4 jaar itis toegang. T/m 5 juni: Expositie 'Speelwereld van kinderen aan Rijn en Maas'. Kinderspel en iderspeelgoed van 1850 tot heden in het cultuurlandschap tussen Rijn én as. Limburgs Museum, Goltziusstraat 21, Venlo. Voor inlichtingen: '-522112. T/m zondag 11 juni. 'De maan is rond'. Tentoonstelling over kunst op het grensvlak van abs- :t en figuratief. Werk van negen na-oorlogse Nederlandse kunstenaars in ieum De Wieger, Oude Liesselseweg 29, Deurne, tel. 04930-22930. :n van dinsdag t/m zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Appel-Cassissap Lekker luxe sapje voor een billijke prijs. Eko-kwaliteit- 1 liter Lange Vingers Crimineel van smaak maar natuurlijk van aard. Eko-kwaliteit. In de afgelopen vijf jaar is het aantal alleenstaanden in ons land flink toegenomen. De groei met zo'n 15% wordt volgens het cen traal bureau voor de statistiek voor een belangrijk deel veroorzaakt door maatschappelijke ontwikkelin gen, zoals individualisering en emancipatie. Een op de tien alleen staanden jonger dan 25 jaar, is van plan de rest van zijn leven alleen te blijven. De andere negen zien het alleen wonen als een tijdelijke zaak. Zij verwachten toch min of meer een vaste relatie in de toekomst. Danscentrum Janssen aan de Raadhuisstraat in Venray houdt zich al sinds jaren aktief bezig met deze speciale doelgroep, waarbij een opmerkelijke groei te bespeuren valt. Men organiseert nl. niet alleen kursussen speciaal afgestemd op single's, maar men houdt zich tevens bezig met talrijke randaktivi- teiten, zoals speciale avonden, weekenden en kompleet verzorgde reizen om zodoende de onderlinge kontakten te stimuleren. Omdat er bij velen nog een grote drempel ligt om een dergelijke gelegenheid te bezoeken organiseert men vrijdag 9 juni a.s. een speciale single party. Voor deze avond nodigt men alleengaanden en alleenstaanden vanaf 21 jaar uit de regio uit, om kennis te komen maken met de sfeer en de reeds bestaande clubleden die deze stap al gezet hebben. Zij zullen hun positieve ervaringen graag delen met bezoekers aan deze avond. De muzikale omlijsting zal verzorgd worden door het Tsjechisch allround dansorkest, dat tijdens de afgelopen wintersportva kantie aldaar voor een perfekte muzikale invulling van een van de gezellige avonden ter plaatse gezorgd heeft. Ook voor 1996 staat er trouwens weer een nieuwe reis op het programma waarvoor nu al volop geboekt wordt. De toegang tot deze avond is geheel kosteloos. Voor meer infor matie kunt u bellen met 04780- 10500. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 15 tot en met 21 mei werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: VERLOREN Slavenarmband, smal met slui ting; autoradiocassetespeler; voor- frontje van autoradio; bankpasjes van ING en Rabobank; 80 Engels ponden; meerkleurige handtas; leren jack, twee insteekzakken, voering achterzijde gerafeld; suede jack, half lang model, twee insteekzak ken, een binnenzak, split en knopen; europas; portemonnee, klap etui; blauw/zwarte portemonnee Billfold, geld, bankpasje, scoutingpas met foto; vier sleutels aan ring; 1 met zwart plastic dop. GEVONDEN Fiets Columbus;houten grafpla quette met namen ingegraveerd; handtas, vermoedelijke eigenaar J. Keysers-Haegens; bouvier, zwart grijs met witte bef; Mechelse herder. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. De spanning stijgt. Woensdag 24 mei is het zover. De finale. Ajax treedt die avond aan tegen AC Milaan. Het klapstuk van het sei zoen. Ditmaal te zien in een speciale hiervoor ingerichte tent naast 't Podium. Toeters, bellen en speciale uitdossing zijn wel op zijn plaats. En... als ze winnen is het natuurlijk feest!!! Aanvang 20.00 uur, entree ƒ5,-. In het'café is deze avond de reünie van Soos Puree uit Leunen. Donderdag 25 mei is er een optre den van Keessie en de Seltens of Swing. Deze band, uit het Brabantse land, brengt rock en roll en feestmu ziek. Vooral de zusjes van Kees ver heugen zich er al enige tijd op en Kees zal dus onbetwist zijn beste beentje voor zetten. Aanvang om ca. 20.30 uur, entree ƒ5,- (zusjes gratis). Vanaf 25 mei exposeren leerlin gen van openbare basisschool De Keg twee weken lang in de Venrayse galerie Toro- De exposi tie betekent het slot van een kunstproject op school. Leerlingen van de groepen 3, 4 en 5 hebben een maand lang gesnuf feld aan kunst. Ze werden daarbij vakkundig ter zijde gestaan en geïnspireerd door een aantal kunstenaars uit Venray, die de Kegse kinderen inwijdden in de werela van de schone kunsten. Naast de nodige basisinformatie hebben de schilders Harrie Schreinemachers, Marlies van Zeeben en Mariët Groeneveld; pot tenbakker Leo Martens; edelsmid Pieter Mooren; houtbewerker Mart Steeghs en de beeldhouwers Steven van Acht en Therèse Schaeffers de kinderen op speelse wijzen met hun eigen vakgebied kennis laten maken. Behalve de hierboven genoemde disciplines werden nog andere vor men van kunst in de geïmproviseer de ateliers uitgeprobeerd, met soms verbluffende resultaten. SPEURTOCHT Een speurtocht nodigde de kinde ren tot slot nogmaals uit om stil te staan bij de velschillende vormen van kunst die in Venray-centrum te zien zijn. Tijdens die tocht werd een bezoek gebracht aan galerie Toro om de kinderen die schakel tussen kunstenaar en kunstliefhebber/koper te laten zien. Bij die gelegenheid stelde galeriehouder Tom Rooijendijk spontaan enkele etala- fes ter beschikking van de jonge unstenaars. Een aantal Keg-leerlin- gen weet dus binnenkort ook hoe het is om te exposeren. Met behulp van gips en verband werden deze werkstukken gemaakt. Dit jaar kunt u onderstaande imkers bellen: Gebied: Leunen/Venray: dhr. A. Meurs, Brienshoekweg 11 te Leunen, tel. 04780-81382 of 04780- 12537; dhr. J. Weijs, Loenerveld 11 te Leunen, tel. 04780-85806. Gebied: Venray: dhr.T. Ketelaar, Oostsingel 8 te Venray, tel. 04780- 82317. Gebied: Oostrum/Venray: dhr. W. Jacobs, Witte Vrouwenstraat 5 te Oostrum, tel. 04780-85652. Gebied: Overloon/Venray: dhr. H. v. Schijndel, Pasveldweg 25 te Overloon, tel. 04781-42562. Gebied: Merselo/Vredepeel: dhr. J. Cox, Kleindorp 12 te Merselo, tel. 04780-46337. Gebied: Ysselsteyn: dhr. H. v. Ass, Litsenbergweg 6 te Ysselsteyn, tel. 04780-41684. Op zaterdag 27 mei vindt er in Dingus een swingavond plaats die in het teken staat van het komende Pinkpopfestival. Maar ook bands die eerder op het Pinkpopfestival hebben gestaan komen aan bod. Het geheel wordt ondersteund door video en live-opnames. De aanvang is 20.00 uur en de entree bedraagt ƒ2,50. Diefstal van geraniums Een 34-jarige Venrayse vrouw deed aangifte van diefstal van een aantal bloempotten met geraniums uit de voortuin van haar woning in de Wagnerstraat. De schade voor haar bedraagt ongeveer ƒ300,-. Uit de bloembakken van het ver zorgingstehuis Beukenrode werden 70 geraniums gestoken. De schade bedraagt hier ongeveer ƒ250,-. Beide diefstallen hebben in de nacht van donderdag op vrijdag plaats gevonden. ■VEN R A Yl Julianasingel 3, Venray Tel. 04780-82025 Over twee weken begint de jaar lijkse avondvierdaagse. Bent u van plan om mee te doen, dan is het vol gende voor u van belang: De afstanden zijn 3, 5, 10 en 15 km per dag op 8, 9, 10 en 11 juni. Op zondag 11 juni kan men ook inschrijven voor een 20 en een 30 km route. Het inschrijfgeld is ƒ7,- p.p. bij vóórinschrijving voor vier dagen. Wil men één dag wandelen, dan betaalt men 3,50 p.p. Alle deelne mers ontvangen elke dag op de rust plaats een traktatie. Alle deelnemers ontvangen een herinneringsmedail- le. Inschrijven: Voorinschrijven is op dinsdag 6 en woensdag 7 juni van 19.00 tot 20.00 uur in schouw burg De Beejekurf in Venray. Ook kan men zich op de wandeldagen vóór de start in laten schrijven. Vier dagen meedoen kost dan ƒ7,50 p.p. Iedereen kan deelnemen, jong en oud, groot en klein, alleen of met z'n tweeën, met een klein groepje of met een grote groep. De start en finish 21jn dit jaar weer op het Schouwburgplein. Starttijden: op donderdag 8, vrij dag 9 en zaterdag 10 juni: 15 km 17.30 uur; 10 km 17.35 uur; 5 km 17.45 uur; 3 km 17.55 uur en op zondag 11 juni als volgt: 30 km 09.00 uur; 20 km 12.30 uur; 15 km 14.00 uur; 10 km 14.30 uur; 5 km 15.00 uur; 3 km 15.15 uur. Défilé: op zondag 11 juni doen alle deelnemers mee aan het défilé door het centrum van Venray. Dit défilé \yordt opgeluisterd door een tiental muziekkorpsen uit Venray en omgeving. Voor meer informatie kunt u terecht bij: Gonnie van Ham- Frederix, Kerkpad 1, Venray, tel. 83765 of Gezien Goosens, Helfrichstraat 10, Venray, tel. 87352. Tot ziens op deze 37e Avond-vier- Venray is geselekteerd om twee uitzonderlijke films in première te brengen. DON JUAN van Johnny Depp en Marlon Brando is een prachtige romantische film van Francis Ford Coppola. Johnny Depp zal aller harten stelen en wordt als het sex-symbool voor de jeugd een fenomeen. De tophit: Have you ever loved a woman. De film gaat over een jonge man die denkt dat hij Don Juan is. Hij leeft totaal in een droomwereld en fantaseert er op los. Hij beleeft daardoor allerlei roman ces en voert u naar situaties waarvan u zelf slechts kunt dromen. Inderdaad een film om verliefd op te worden. Wie wil wegzweven in een fantasievolle wereld en de liefde wil zien zoals men zich dat in dro men voorstelt, mag deze film abso luut niet missen. De film wordt met prachtige muziek opgeluisterd. ROB ROY is een aktiefilm van het allerbeste soort. Vergelijkbaar met Robin Hood van Kevin Costner. De opnamen in Schotland zijn wer kelijk schitterend en het epos vol trekt zich zoals u zich dat bij de beste avonturenfilm voorstelt. De hoofdrol wordt vertolkt door Liam Neeson (Schindlers List en Nell). Deze film behoort tot de hoogtepun ten van dit seizoen. ■7 Praktijk: Tandtechnicus Tandtechnisch Laboratorium Willems B.V. Patersstraat 16 Venray. tel. 04780-10341 KI I NOOR RI IKI I IN I MH IM IIRM M il Een keuze uit de nieuwe studieboe ken. Braam, Stella: De blinde vlek van Nederland. Reportages over de onderkant van de arbeidsmarkt. Journalistiek verslag van persoonlij ke ervaringen als 'undercover' met ongeschoolde, onderbetaalde arbeid voor slechte omstandigheden. Buitelaar, J.K.: Kinderen en hyperaktiviteit. Graaf, Leane de: Kattepoppen. Werkbeschrijvingen van een aantal kattepoppen, gebaseerd op karakters uit de musical Cats. Hill, Sharon: Achter de schermen by de sterren van The Bold The Beautiful. Achtergrondinformatie over de Amerikaanse tv-soap. Luijerink, Arie: Reiki, de tweede graad. Bij het werken met reiki in de tweede graad is de leerling zelf de motor die zijn groeiproces op tang brengt. chuijl, Else: Terra-cotta popjes. Werkbeschrijvingen voor het maken van poppen, waarvan het lijf bestaat uit bloempotjes van rood aardewerk. Steenhorst, René: In de greep van de griep. Informatie over verschil lende aspekten van griep en het griepvirus, onder meer geschiede nis, epidemieën, ziekteverschijnse len en het vaccin. Vluchtelingen: Bescherming op de tocht. Overzicht van de situatie van vluchtelingen in de wereld en in Nederland, de asielprocedures en de internationale wetgeving. Werken: met dBASE 5 voor win dows. (Academie Service). Zonnenberg, Johan: Test uw zelf kennis. Verzameling van afzonder lijke kennistesten voor de vakken van de basisvorming, aangevuld met een beroepeninteressetest en een IQ-test. Attentie De bibliotheek is gesloten op don derdag 25 mei, Hemelvaartsdag. Diefstal antenne In de nacht van zondag op maan dag werd een 27 Mc-antenne met voetstuk van de personenauto van een 31-jarige man uit Venray gesto len. De auto stond bij zijn woning aan de Klaproos geparkeerd. Oorlogstuig Tijdens graafwerkzaamheden bij een bedrijf aan de Maasheseweg kwam een nog intakt zijnde brisant- granaat van Engelse makelij - 3 inch doorsnede en 35 centimeter lang - naar boven. Het oorlogstuig werd in afwachting van de ruiming door de mannen van de OEC veilig gesteld. Vernielingen aan school Een 54-jarige medewerkster van de gemeente Venray deed namens haar werkgever aangifte van vernie lingen aan de openbare basisschool in Landweert. Het hekwerk en de korfbalring op de speelplaats waren vernield. Aan de Hogeschool Gelderland Nijmegen slaagde Kim Huizer uit Venray op de afdeling Pabo. Van 28 mei tot en met 30 juli wordt in De Lochting te Venray een veelzijdige expositie gehouden. Schilderijen worden getoond van Trix Rijpkema, Piet Siegers, Mien Paridaans, Harry Vossen, Marlies v. Zeben, Jos Beurskens en Jeanne Panhuyzen. Verder zijn er beelden van Jos Beurskens, Jeanne Panhuyzen en Mien Paridaans en design meubels van Jaap Glandorff. De galerie is geopend op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.30 uur en na een telefoontje. Galerie De Lochting ligt aan de Laagheidseweg 16 tussen Venray en Overloon. Woensdag 24 mei 1995 - Pagina 3 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor dc patiënten van M. van Tïel, R.E. Gabeler, Th. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: do: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 86082 za en zo: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 Weekenddienst voor dc patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercautcren, J. de Vocht en M. v.d. Acker: do: A. COENEN Patersstraat 60, tel. 88800 za en zo: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 81393 Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: do: Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 za en zo: R. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondae van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: do, za en zo: J. van PELT, tel. 86605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 81336 of 86457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink r~ en G. Gellint» do: E. RUYMBEEK za en zo: S. de VREEDE en W. de VOCHT DIERENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOON EN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.Q0 tot 19.0Q uyr WEEKENPPIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: H. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 04780-13727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 82411 Op 25 mei, Hemelvaartsdag, organiseren de Milieufederatie Limburg, het Limburgs Landschap, het IKL en het IVN-Limburg in samenwerking met Omroep Limburg voor de achtste achtereen volgende keer een aktiviteitendag waarop de Limburgse natuur en het Limburgse milieu centraal staan. Verspreid over de hele provincie worden wandelingen en fietstochten georganiseerd, die tot doel hebben net Limburgse publiek kennis te laten maken met de aantrekkelijkhe den van de natuur in hun buurt maar ook - zij het op de tweede plaats - met ontwikkelingen die al dit fraais bedreigen. Dit jaar zal speciaal aan dacht worden besteed aan de grotere en kleinere suksessen die in de loop der jaren met aktievoeren zijn behaald. In Noord-Limburg wordt de schijnwerper gericht op het sukses- volle streven van de Stichting Omwonenden CNC naar beëindi ging van de stankoverlast door champignonmestfabrikant CNC, de akties van de Werkgroep Behoud de Peel voor behoud van de waardevol le Peelrestanten en de bemoeienis sen van de vereniging Strix Aluco in Arcen voor bescherming van dc Ravenvennen en het Zwart Water. In Zuid-Limburg gaat de aandacht uit naar natuurontwikkelingsprojek- ten van Stichting de Ark langs de Maas, de akties tegen het opofferen van natuurgebied Strijthagen (Landgraaf) voor ene bungalowpark en adoptieprojekten van het IKL in de omgeving van Sittard. Ven de tochten wordt een rechtst reeks radioprogramma gemaakt door Omroep Limburg. Tussen 9 uur 's ochtends en 13 uur 's mid dags doen verslaggevers van de omroep verslag van de gebeurtenis sen 'in het veld'. De uitzending is* mede bedoeld om meer mensen tot een stapje in de natuur te verleiden. Diefstal bromfietshelm Een 18-jarige inwoner van Merselo deed aangifte van diefstal van zijn bromfietshelm uit de gar derobe van zijn school aan de Bevrijdingsweg. De waarde van de helm bedraagt ƒ179,-.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 3