GEOPEND UW Verkoop compost in Blerick Onderhoud aan bruggen en tunnels Rectificatie Uitslag brandweer- wedstrijden Cactussen kijken Open dag in Snooker- Poolcenter Safe Oud papier ophalen in het Brukske UW Oude foto- Ui S't 25 MEI VOERMANS [MEUBELENl J Bouwmij Janssen viert 50-jarig bestaan begin 1996 Spektakulaire zeskamp in Veulen PEEL EN MAAS Woensdag 24 mei 1995 - Pagina 1 E' Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit ofm, Patersstraat 29, tel. 82385 bgg 85855; kapelaan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215; kapelaan H. Bouman, Dr. Poclsstraat 4, tel. 11664. Priester in ernstig noodgeval: via balie zieken huis, tel. 22222. Opgeven misinten- ties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor ouders Neeteson- Custers. 19.00 H. Mis voor Annie Krapels-Heuts. Zondag: 7e Zondag van Pasen. 9.30 Latijnse Hoogmis; Jan Schiks en Truus Schiks-Ramsteijn; Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay; overl. ouders Janssen-Muis. 11.00 H. Mis voor Jan Ruyten; jrd. Johan Janssen (Oranjestr.); ouders Schaeffers- Rietveld: Jan Martens; dr. Sjoerd Jozef de Jong; overl. ouders Wetterhahn-Thijssen en overl. fam.; Bertus Meesters en overl. fam. Maandag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor Gerarda Broers. Dinsdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor ouders Van Pelt- Stumper en kinderen; voor onze Nederlandse missionarissen. Woensdag: Bezoek van Maria aan Elisabeth. 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor fam. Van Stiphout- Keijzers; voor onze missionarissen. Donderdag: H. Justinus. 9.00 H. Mis voor fam. Janssen-Huijbers. Vrijdag: Eerste vrijdag. De H. Communie wordt rondgebracht bij zieken en thuiszittenden. 9.00 H. Mis voor Antonet Jacobs-Hanen (Wgr. Ev.). 14.00 Feestelijke viering en nuw. Tom Kengen en Liesbeth Meijer. Dienbeurten en lektoren: za 19.00: Koen, Ties, Sanne en Richelle; zo 11.00: Bart, Hoa, Loek en Danny. Akolieten: zo 9.30: Wilbert van Ham en Peter Harrewijn. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Maandag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woute ring, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 80202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pas torie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Sjeng Jeugissen; overl. ouders Linders-Verkoeyen; Johanna v.d. Wijst-Kuijpers (koll); Constant Pijs en tot zekere int. Zondag: 8.30 Voor de parochie. 10.30 M.m.v. Zonnelied; Sjef Schaeffers. Maandag: 19.00 Voor wereldvrede. Dinsdag: 8e dinsdag van de Antoniusnoveen. 19.00 Jrg. Toon v. Ooi. Woensdag: 19.00 Voor religieuze roepingen. Donderdag: 19.00 Jrg. J. Arts. Vrydag: 19.00 Voor alle zieken van onze parochie. Vredeskerk Zaterdag: H. Augustinus van Canterbury, bisschop. 8.00 T.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 7e Zondag van Pasen. Kinderwoorddienst. Voor Mien v.d. Ven-v. Eijk (koll); Riek Willems- Vousten (kolf); Gon van Kempen- v.d. Pasch (koll); overl. fam. Albers- Huybers; Anna Claasens-de Wit (koll). Zonda Zondag: 7e Zondag van Pasen. 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Gregoriaanse Hoogmis; overl. ouders Janssen-Peters en zoons Gerrit en Piet; Julia v.d. Weiden-de Adelhard Toorop (koll); tot bijz. int. (C)j overl. ouders Bonants-Jacobs (koll); uit dankbaarheid b.g.v. een verjaardag; Jan Schmitz; Harrie Claessens Ikoll); Louis Koppers (koll); overl. ouders Faesen-Stal- pers; Antonet Jakobs-Hanen (koll). Maandag: 8.00 Voor de zieken van de parochie. Dinsdag: 19.00 Voor roepingen tot het priesterschap. Woensdag: Feest van het Bezoek van de H. Maagd Maria aan Elisabeth. 19.00 Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland; Theo Lensen. Donderdag: H. Justinus, marte laar. 19.00 H. Uur; Jac Backus. Vrijdag: HH. Marcellinus en Petrus, martelaren. 18.30 H. Kruisweg. 19.00 Overl. fam. Thielen-Hcndriks. Mededeling: De recente kollekte voor het seminarie Rolduc heeft in totaal F959.55 opgebracht. Voor dit mooie bedrag zeggen wii u namens de bisschop hartelijk dank. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders en fam. Sikes-Rutten; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen; Mie Staaks-Hermans. 10.00 Moeke Vermeulen; overl. ouders Camps-Willems; Martin Vermeulen en overl. fam. Vermeulen-Coenders; lev. en overl. leden van VV Oostrum; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Gem.koor). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Wiel v.d. Pasch. Woensdag: 9.00 Voor de vrede in onze gezinnen. 19.00 Plechtig Lof met Rozenkransgebed (Koor Harmony). Donderdag: 9.00 Voor de genezing van een zieke. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 9.00 Uit dankbaarheid en tot bijz. int.; voor een overl. vader. 14.30 Uit dankbaarheid bij 25-jarig huw. Kusters-Litjens (Gem.koor). Misdienaarsbeurten: za 19.00: Judith Philipsen, Susan Janssen, Maud Lepsi, Lieke ten Brummel- huis; zo 8.30:. Noud v.d. Mortel, Tom Rouwette, Rik Op den Camp, Frank Janssen; 10.00: Els Basten, Loes Kessels, Dianne v.d. Mortel, Auke Reijnders; wo 19.00: Marco Janssen, Richard Duin; vr 14.30: Linda Camps, Els Basten. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); overl. ouders Nelis- sen-v.d. Sterren; Frans Versteegen (bestuur Oudervereniging St. Machutus); Grad Smits (buurt); overl. ouders Philipsen-v.d. Ven. Zondag: 10.00 Hoogmis (Heren- koor); voor onze parochie; pastoor Janssen; pastoor Lempens. Woensdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes. Vrijdag: Eerste vrijdag der maand toegewijd aan de verering van het H. Hart van Jezus. 9.00 H. Mis t.e.v. H. Hart en voor priester roepingen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Kunen-Hermans; Nella Classens- Janssen en Geert Classens; jrd. Martien Maes; Jan Thielen; overl. ouders Strijbos-v.d. Beuken; overl. ouders Janssen-Emonts en kinderen; Jan Jakobs. Woensdag: 9.00 Herman Dinghs; jrd. Anna-Gerardus en Martinus Philipsen. Misdienaars: za 19.00: Peggie en Rianne. Parochie Leunen 7e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Lsm. overl. ouders Bouten-Verheijen, Anna, Gerrit en Wim Bouten; Dien v.d. Berg- Vermeulen; Martien Jilesen; Frans Rongen en overl. fam., Jan van Cuyck, echtgen. en overl. kinderen; weekd. Jan Holtackers (6); mndd., Michel Loonen en Marie Loonen- van Rens, Elly Loonen en Elly van Berlo. Zondag: 10.00 Hgm. overl. leden LLTB Leunen Veulen Heide; gest. jrd. Gerard Thijssen en Fien Thijssen-Hesen. 11.15 Lsm. Jos van Hout en overl. fam. Van Hout- Gossens. 14.30 Doopviering Guus Reintjes. 15.00 Doopviering Sara Arts. Maandag: 19.00 Mndd. Hendrik Philipsen en Catharina Philipsen- Spreeuwenberg. Dinsdag: 19.00 Lsm. Grada Hel- dens-Direks. Woensdag: Bezoek van de H. Maagd Maria aan Elisabeth. 19.00 Lsm. Pierre Philipsen en Anna Philipsen-Lensen. Donderdag: H. Justinus, marte laar. 19.00 Mndd. Wilhelmina Loonen, Antoon en Bernard Loonen en beide echtgen., Johanna Verheijen-Loonen en echtgen., Joos Loonen en Maria Loonen-Scheffers. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. Vanaf 8.45 uur ziekencom munie aan huis. 14.00 Hoogmis b.g.v. 25-jarig huw. Wiel Peeters en Nelly Peeters-v.d. Munckhof. 19.00 Lsm. t.e.v. H. Hart (offerblok); Mien Litjens-Lemmen en overl. fam.; Piet Janssen en echtgen. en overl. fam. Janssen-Martens. Misdienaars: za 19.00: Tom Bos en Henk de Klein; zo 10.00: Marleen Sonnenberg en Susanne Jenniskens; 11.15: Roel Litjens en Joep Jenniskens. Lektoren: za 19.00: Gonny Weijs; zo 11.15: Ja.n Reintjes. Rektoraat Heide Zondag: 7e Zondag van Pasen. 9.30 Hoogmis Petronella v. Kempen-Willems (kolll; Piet Ewals (koll). Misd.: Gemma, Karen, Niels, Ivo en Koen. Donderdag: Gedachtenis van de H. Justinus, martelaar. 9.00 H. Mis Gerardus Wismans. Vrydag: PI. huw.mis bruidspaar Jolanda Janssen en John Willemse. Rektoraat Veulen 7e Zondag van Pasen Zaterdag: 19.00 Hgm. als gest. jgt. Ant. Drabbels en Dina Klaassen; Harry Hendrikx; Jacobus Ewals en Maria Ewals-Holtackers; Dien Burgers-Driessen. Zondag: 10.30 Hgm. Wilhelmina Geurts-Ambrosius; voor de parochie. Maandag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Dinsdag: 8e van de 9 dinsdagen t.e.v. St. Antonius. 8.00 H. Mis voor de offeraars. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Harry Hendrix. Vrydag: Eerste vrijdag van de maand. 8.00 H. Mis t.e.v. H. Hart t.b.i. Misdienaars: za: Ruud Bexkens en Sjef Classens; zo: Eric Wismans en Roy Smets. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Voor parochie. Misd.: Ellen van Dijck en Yvonne Koppes. Zondag: 10.00 Jgt. Maria van Meyel; in dankbaarheid. Misd.: Marielle Poels en Sanne Derkx. Dinsdag: 8.30 Jgt. Josephina en Antoon Verhaar; Tien de Rijk. 19.00 Rozenhoedje, kapel Haag. Woensdag: 19.00 Jgt. Peter Joh. van Meyel en Petron. Muysers; Ben en Henk van Meyel; Till Muysers (buurt). Vrijdag Vrijdag: Eerste vrijdag. 8.30 T.e.v. H. Hart; Hen de Rijk. Kerk poetsen: mevr. Broeren en mevr. Wilms. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie Zondag: 10.00 Fam. Van Hoof- Fleuren. Maandag: 19.00 H.,Mis. Donderdag: 19.00 Voor vrede. Misdienaars: za: Karin en Martijn; zo: Grard en Mariska. Lezers: za: Josien Claessens; zo: Jan Classens. Rektoraat Smakt Zondag: Geen H. Mis te Holthees. 10.00 Hgm. opgeluisterd door blok fluitensemble En Bloc; voor Amoldus Reijnders; Ria v.d. Oord- Berge; fam. Hoppenbrouwers- Kessels; Lambert en Jan Rouwens; fam. Hofmans; uit dankbaarheid en t.z.i. Woensdag: Geen viering in de kapel. 15.00 Gebedsdienst bede vaart Hout-Blerick. --j j i Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op Hemelvaartsdag, donderdag 25 mei, zal ds. W. Weersma uit Venray in de Ned. Herv. Kerk, Maasweg 9 te Blitterswyck voor gaan in de dienst. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er geen kinderopvang en er wordt geen kindernevendienst gehouden. Na afloop van de dienst is er koffiedrin ken. Zondag 28 mei zal in het Zonnelied, Kiosk te Venray, ds. Weersma voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Hoe neemt u besliss ingen? in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen kollekte. Oecumenische basisgroep Aanstaande zondag 28 mei is er een eucharistieviering van de oecu menische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is: Bevrijding-vrijheid- vrede. Voorganger is pastor Fr. Meyer. Plaats: kapel van het bejaar dencentrum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kinderne vendienst. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, teï./fax: 04709-87786. Diensten: Donderdag 25 mei (Hemelvaartsdag) om 10.00 uur. Voorganger: dhr. G. Middag, Bennekom. D.V. zondag 28 mei om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. J.C. de Groot. Zondagsschool: Zondagmiddag om 16.00 uur voor kinderen van 4-12 jaar. Dit is de laatste zondag van dit seizoen. In de maanden juni, juli en augustus is er geen zondagsschool. Bybel/Kontaktavond: De eerstvol gende is donderdag 1 juni, aanvang 20.00 uur. Het thema van deze avond luidt: 'Terugbladeren in ons levensboek!' Iedereen is van harte welkom. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Zoals bekend is de GFT-verwer- kingsinstallatie in Blerick sinds 1 december 1994 in bedrijf. Voor de afzet van compost heeft AVL-stu- ring de firma Ecom BV gecontrac teerd. In overleg met AVL-sturing is bepaald dat er met ingang van 6 mei ook GFT-compost kan worden ver kocht aan particulieren. De verkoop vindt plaats iedere eerste zaterdag van de maand. De kosten bedragen f5,00 per m3 compost. De compostfabriek Venlo (geves tigd op Trade Port West) is dan van 9.00-12.00 uur geopend. De gemeente Venray start op 29 mei met de onderhoudswerkzaam heden aan twee bruggen en een tun nel. De werkzaamheden duren tot en met 7 juli, mits de weersomstandig- f. heden dit mogelijk maken. Het gaat om twee bruggen en een tunnel die over twee waterlopen en onder een weg door zijn gelegen. 1. de brug in de rijbaan Laagheidseweg over Loobeek; 2. de brug in de rijbaan Rozendaal over het Afleidingskanaal; 3. de tunnel fietspad Landweert onder de Oostsingel. Aangezien bij de bruggen ook de waterstand in de waterlopen moet worden aangepast, vinden deze werkzaamheden plaats na en in overleg met het Waterschap Peel en Maas Vallei. Indien noodzakelijk zullen de betrokken wegen worden afgesloten voor het verkeer en zal een omlei dingsroute worden ingesteld. De omwonenden zullen door de afdeling Openbare Werken schrifte lijk worden geïnformeerd. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot de heer P. Schoenmakers van de afdeling Openbare Werken, dage lijks bereikbaar tussen 09.30 en 10.00 uur via tel. 23591. In Peel en Maas d.d. 18 mei 1995 is per abuis gepubliceerd, dat burge meester en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening en artikel 50 van de Woningwet, medewerking te verle nen aan het bouwplan tot bouw van 29 patio-woningen op het St. Jozefterrein te Venray, t.n.v. B.B.O.M., Postbus 680 te Sittard. Het bouwplan is echter reeds in Peel en Maas d.d. 5 januari 1995 gepubliceerd. Mede gezien de inge diende bezwaren tegen het bouw plan, zal derhalve bij de voortgang van het bouwplan de datum van publicatie d.d. 5 januari 1995 in acht worden genomen. Venray, 24 mei 1995 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, Chef onderafdeling bouwbeheer Het brandweerkorps van Nederweert is als winnaar uit de strijd gekomen bij de provinciale brandweerwedstrijden technische hulpverlening op zaterdag 13 mei in Venray. Bij de technische hulpverlening gaat het om zaken die buiten de directe brandbestrijding vallen. Voorbeelden zijn (verkeers- en bedrijfsongevallen en incidenten met gevaarlijke stoffen. Op de tweede plaats achter Nederweert eindigde het korps van Horst en als derde het team uit de Brabantse gemeente Wijk en Aalburg. De Venrayse brandweer was deze keer gastheer - iets wat de man- en vrouwschappen overigens uitstekend afging - en mocht derhal ve niet aan de wedstrijd deelnemen. Strijdtoneel was overigens het bedrijfsterrein van Inalfa. De korpsen van Nederweert en Horst worden afgevaardigd naar de gewestelijke wedstrijden op 10 juni in St. Michielsgestel. Succulenta, de Nederlands- Belgische vereniging van liefheb bers van cactussen en vetplanten houdt zondag 28 mei een open dag. Leden van deze vereniging stellen dan tussen 10.00 en 17.00 uur hun kassen open voor het publiek. Dat kan dan kennis maken met de kweek van cactussen en vetplanten. Ook kunnen de bezoekers informa tie over het zaaien en het verzorgen van die planten met hun veelal kleurrijke bloemen. In Venray kan men terecht bij P. Verrijdt, Geijsterseweg 29 te Oostrum en bij J. Cclaessens, Randenrade 31. Diefstal bromfietsen Een 16-jarige inwoner van Venray kwam bij de politie aangifte doen van diefstal van een bromfiets, die bij zijn ouderlijke woning aan de Griegstraat stond. Hij kwam de aangifte pas na een week doen. Toen kreeg hij op het politiebureau te horen dat zijn gestolen bromfiets al veilig was gesteld nadat die onbe heerd aangetroffen was. Na vervul ling van de formaliteiten kon hij zijn bromfiets weer meenemen. Een 19-jarige inwoonster van Venray kwam tot de ontdekking dat haar scooter, die zij had gestald aan het station in Oostrum, verdwenen was. Zij had hem moeten laten staan omdat hij defekt was en had de scooter met het stuurslot afgesloten. De scooter heeft een waarde van ƒ2.000,-. Diefstal tuinset Uit de tuin van een woning aan de Loonsedijk verdwenen een tuinta fel, zes tuinstoelen en een stretcher. Donderdag 25 mei organiseert Snooker- Poolcenter Safe te Venray een open dag. Op deze dag is het mogelijk om geheel kosteloos kennis te maken met de snooker- en poolsport. U kunt met snooker en pool professioneel op 'safe' spelen of u kunt risiko's nemen. Een kwes tie van taktiek. Er komt meer bij kij ken: persoonlijke concentratie, tech niek, fingerspitzengefühl en inschatting van ae tegenstander. Het is vooral spannend. Wie het eenmaal te pakken heeft, is verkocht! Englisch snooker en American pool. Het zijn biljartvarianten die over de hele wereld hun, zowel mannelijke als vrouwelijke fans hebben. Bovendien is het leuk om naar tij kijken. Onder begeleiding van de Engelse snookerprof Leugh Griffin en de Nederlandse nr. 2 poolspeler Jesse Tehu, wordt u op deze open dag uit gebreid de spelregels, taktiek techniek aan de tafel uitgelegd. Voor diegene die zich altijd al heeft afge vraagd hoe deze twee spellen gespeeld worden, is de ideale moge lijkheid om het eens gratis uit te proberen. Wij zijn deze dag geopend van 11.00 tot 24.00 uur. U bent van harte welkom bij Snooker- Poolcenter Safe, Julianasingel 33 te Venray, tel. 87700. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Geacht college, Met stijgende verbazing, heb ik gekeken naar uw invulling van het 'Antoniusveld'. Waar is de verhouding gebleven, sociale woningbouw, vrije sektor- bouw? Zou er niet gestreefd worden naar een evenwichtige verdeling tussen deze bouwwijzen? Zou hier niet een open wijk komen, als over gang tussen het Brukske, met zijn binnenring en Landweert? Ik herinner mij nog de toezegging op de voorlichtingsavond afgelopen jaar: - geleerd van het Brukske/Landweert bouw, eigen kasteeltje bouwen etc. Zijn de amb tenaren van toen hun toezeggingen vergeten? Wat is de waarde van een voor lichtingsavond, als men daarna toch weer de plannen zonder voorlich ting cq. inspraak wijzigt? Zoals het er nu naar uitziet op papier, kan ik me niet aan de indruk onttrekken, dat er iets totaal anders ontstaat dan een mix van 'villapark' en 'sociale woningbouw'. Dit ziet er uit als een commerciële noodsprong, om op zoveel mogelijk percelen, die de benaming qua oppervlakte a-sociaal beter benade ren, huizen te bouwen. Wil de gemeente zoveel mogelijk geld puren uit dit stukje grond, ten koste van de leefbaarheid? We weten allen wel waar dit al toe geleid heeft in een wijk, de nazorg is vele malen kostbaarder. Als persoonlijk belanghebbende, doe ik een beroep op u, om toe te zien op de inrichting van deze wijk. Laat het commercieel gemeentelijk belang van dit moment niet het bevolkingsbelang, leefbare wijk, overvleugelen. Laat ook de politiek zich buigen over de verhouding, 40.000 inwo ners toekomstige industrie, werke lijk aantal benodigde woningen en de nog te bebouwen Brabander. Commerciële haast is vaak een slechte raadgever, zeker voor een gemeente. Hadden we toen maar- Hopende op uw gezonde verstand en begrip in deze, verblijf ik hoog achtend J. Theuws Reaktie van de gemeente Van een 'a-sociaal' dichte bebou wing is volgens P. Lucassen, hoofd VROM van de gemeente, geen spra ke. Hij erkent dat er na overleg met de bouwers en projectontwikkelaars wat kleine wijzigingen zijn aange bracht, waardoor 'links en rechts het aantal woningen wat is toegeno men'. "Het hele plan kent een voor Venrayse situaties normale bebou wingsgraad", stelt Lucassen, te ver gelijken met bijvoorbeeld Landweert 3". Voor het oostelijk gedeelte, dat volgens de in het najaar gepresen teerde plannen bestemd was voor vrije sectorwoningen zijn de plan nen zeker niet veranderd, aldus Lucassen. "Dat gedeelte is in het ontwerp-bestemmingsplan niet uit gewerkt, dus daar ligt ook geen ver kaveling onder". Zaterdag 27 mei haalt wijkplat- form Brukske weer het oud papier op in de wijk Brukske. Wilt u het gebundeld voor 13.00 uur aan de straatkant zetten. Wij danken u bij voorbaat. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Brand in bank... Vorige week is per abuis een berichtje in onze krant gekomen met betrekking tot een brand in de SNS bank aan de Poststraat. Die brand was op 21 april jl. Het berichtje sug gereerde echter dat er opnieuw een brand was geweest in de bank. Dat is onjuist. Inmiddels heeft men wel de oorzaak van de brand op 21 april kunnen achterhalen. Het ging hier om kortsluiting. Deze week brengen we bezoek aan het pasgeopende kind® bad bij uitgaanscentrum 'Prinsen hof' in de Wilhelminastraat, maj we gaan dan wel even terug in ec andere tijd. Het was op zaterdag 11 juli 195 dat dhr. L. Rutten op feestelijk wijze zijn 'Prinsenhof' opende. waren de bekende 'Peelzwervers die deze gebeurtenis muzikai opluisterden. Een aanwinst, zo zo later blijken, voor jong en oud. Voor 't jongere grut van Venra werd achter in zijn royale tuin ee kinderbad gecreëerd. Reeds op 3 mei 1954 volgde onder grol belangstelling de opening (zie foto van dit voor Venray unieke kindei bad. Bij warm weer een zeer druki en dankbare trekpleister. Helaas kende dit bad maar ee kort bestaan. Na ruim twee jai bleek het niet meer kostendekken te zijn en werd tot sluiting overce gaan. Slechte tijden voor het kinaei bad, maar goede tijden voor het ui gaanscentrum Prinsenhof, wijd e zijd bekend in de hele regio, tot een felle brand op 29 april 1982 verwoestend werk deed. Prinsenh'c was verleden tijd, watJ)leef was herinnering! Jan v.d. Putteo EIKEN DRESSOIR. I 6 11 I Morgen, 25 mei 1995, is het 51 jaar geleden dat Bouwmij Janssei BV uit Venray is opgericht. Di blijkt uit het eerste kasboek van di onderneming. Op die dag namelijl staken twee broers Janssen elk ee bedrag van tweehonderd en vijfti gulden in het op te richten aanne mersbedrijf 'Gebr. Janssen'. Het herstellen van lokale oorlog! schade was aanvankelijk de belang rijkste aktiviteit, waarvoor al metea enkele bouwvakkers in dienst wei den genomen. Dat resulteerde in dl eerste week dan ook in een uitbel- aling van lonen ten bedrage vai ƒ27,79. De broers Jan en Cor Janssen leg den vooral in de jaren van wederop bouw en industrialisatie de grond slag voor een groep onderneming® waaronder een bouwbedrijf met eo omzetkapaciteit van meer dan dertij miljoen gulden. Daarmee behoot Bouwmij Janssen BV met het werk gebied Zuid-Nederland en een det van Duitsland tot de groep midde grote bouwbedrijven in Nederland Onlangs is met de gemeen» Venray overeenstemming bereik over de integrale verplaatsing va het bedrijf uit het centrum naar hï bedrijventerrein Keizersveld. In jun zal daar gestart worden met de reaï satie van een nieuw kantoor en dl daarbij behorende technische facit teiten, waarmee een investering va enkele miljoenen is gemoeid. De verhuizing naar de nieuw lokatie die gepland staat voor begii 1996 wordt aangegrepen om tevens stil te staan bij net 50-jarig bestaai van de onderneming. Op Hemelvaartsdag is iedere® van harte welkom in het centra van Veulen. Waarom? Omstreeks 13.00 uur treden KW afdelingen uit de regio aan, om d strijd met en tegen elkaar aan gaan in de spektakulaire zeskamp De organisatie is in handen vai KPJ-Veulen. Er is een spel in de waterbak, M piramide-bouwen (wat velen ondfl u nog wel kennen! en een supa gladde zeephelling, kortom het isdi moeite waard om te komen kijk® naar de aktieve uitslovers! We hebben gezellige stands mc hapjes en drankjes waar u lekke van kunt genieten. Kinderen word# geschminkt, zodat ze hun favoriete stripfiguur kunnen nabootsen! Vorig jaar waren de weergodei ons goed gezind. We hopen dat d« nu weer is. U komt toch ook?!

Peel en Maas | 1995 | | pagina 18