We kunnen niet zonder, geen minuu GIRO 6868 Reünie Buurtvereniging St. Jozef Leunens jongerencentrum Puree houdt reünie Power(wo)ma n Holland op televisie DOE MEE MET N HET LITERAIR CAFE Vy PEEL EN MAAS p PEEL EN MAAS Woensdag 24 mei 1995 - Pagina 11 Buurtvereniging St. Jozef wil in verband met het 50-jarig bestaan een reünie organiseren voor alle oud-leden. Deze reünie staat gepland op 16 juni 1995, aanvang 20.00 uur, zal gehouden worden in de voormalige St. Jozef klooster kapel. Vroegere bewoners, dus van Overlognseweg, Beekweg, Gasstraat, Heuvelstraat en Eindstraat, kunnen elkaar dan weer eens treffen. Men kan zich opgeven door ƒ15,- over te maken op rek.nr. 17.39.63.110 Rabobank Venray t.n.v. Buurtvereniging Sint Jozef. Graag voor 1 juni a.s.Zijn er echter nog andere vragen dan kunt u kon- takt opnemen met Karei van Daal, Eindstraat 41, 5801 CP Venray, tel. 84786. Op bijgaande foto de jeugd van de buurtvereniging in 1966, tijdens een uitstapje naar Ouwehands Dierenpark. Wie kan zich de naam 'Puree' nog herinneren? Heel wat oudere jonge ren uit Leunen en omgeving waar schijnlijk nog wel. Vijftien jaar gele den sloot dit Leunse jongerencentrum haar deuren. Oud bezoekers houden daarom op woensdag 24 mei een reünie in het Venrayse café 't Podium. Wie wil kan oude tijden laten herleven. Jongerencentrum Puree is ont staan ui de vele zogenaamde kip penhokbars die eind jaren zestig in de dorpen welig tierde. In 1968 t/m 1972 telde Leunen zelfs twaalf van deze bars en steeds meer stemmen gingen in die jaren op om de j Leunense jeugd een eigen onderko men te geven. Dit kwam er uiteinde- lijk in 1972 en Puree werd een feit. Puree kende een relatief korte maar hevige geschiedenis. Vandaar dat vele oud-soosleden nog graag eens bijeenkomen om over 'good old times' te praten. In 1985 en 1990 gebeurde dat ook al. Voor de derde Diefstal jas Een 28-jarige inwoonster van Venray deed aangifte van diefstal van haar jas uit de garderobe van een bedrijf aan de Stationsweg. De jas heeft een waarde van ƒ150,- en de diefstal heeft woensdag tussen 15.00 en 17.00 uur plaats gevonden. reünie heeft de organisatie al zo'n 300 uitnodigingen de deur uitge daan. Het feest wordt gehouden in café 't Podium, Kruisstraat 2b te Venray. De datum is woensdag 24 mei 1995 (daags voor Hemelvaart) en vanaf 20.00 uur gaat de reünie van start. De organisatie heeft niet van iedereen het adres kunnen achterha len. Ieder is echter welkom! Vandaag, woensdag 24 mei is de op 2 april jl. in Venray gehouden Power(wo)man Holland op televisie te zien. De sportzender Eurosport zendt een half uur durend verslag uit van dit sportieve evenement. Daarmee is Venray in 29 landen te zien door 250 miljoen mensen. Voor de Venrayse organisatie was de wed strijd de internationale doorbraak op het gebied van de Duathlon sport. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard f Asbest was niet A gebundeld Elders dumpen Een plaatsgenoot wilde een aan tal asbestplaten afleveren bij het milieustation op de gemeentewerf aan de Acaciastraat. Maar de pla ten waren niet gebundeld en dat moet volgens de voorschriften. Het personeel weigerde daarom de platen aan te nemen waarop de man vertrok met de mededeling de zaak elders te zullen dumpen. Het personeel noteerde het ken teken nummer en gaf dat aan de politie door. Er zal een onderzoek worden ingesteld'of en waar de man de asbestplaten nu heeft ^gedumpt. Brievenbus gestolen Een 26-jarige Venrayse deed aan gifte van diefstal van de bij haar woning aan de Burggraaf geplaatste groene PTLbrievenbus. Valse pas Een 54-jarige man uit Venray deed aangifte dat van zijn bankte- §oed via de geldautomaat een edrag van ƒ1.100,- was gehaald. Vermoedelijk heeft de dader kans tezien achter zijn pincode te omen. Mogelijk heeft die dader bij een betaling in een winkel de pinco de opgeschreven om later met een valse pas dat bedrag via de pinco deautomaat te innen. Dat moet maandag tussen 15.00 en 24.00 uur hebben plaats gevonden. Bromfietser gaf geen voorrang Zaterdagmiddag omstreeks 14.15 uur verleende een 17-jarige brom fietser bij het passeren van de krui sing Lindenstraat-Eikenlaan geen voorrang aan en van rechts komen de personenauto bestuurd door een 50-jarige inwoner van Venray. Bij de botsing werd de bromfietsbe stuurder aan zijn beide benen gewond en moest voor behandeling naar het ziekenhuis worden ver voerd. Inbraak in schuur Door forcering van de deur was toegang verkregen tot een bij een boerderij gelegen schuur in Merselo. Uit die schuur werden een lasapparaat, enkele slijpschijven en twee dopsleutels ontvreemd. De inbraak heeft plaats gevonden in de nacht van vrijdag op zaterdag. Vernielingen Een 36-jarige Venraynaar deed aangifte van vernieling aan de bedrijfsauto die hij aan de Gitaar straat had geparkeerd. Met een scherp voorwerp werden de vier banden lek gestoken. Schade ƒ850,- .Een 27-jarige inwoner van America deed aangifte van vernielingen aan zijn aan de Langstraat geparkeerde personenauto. Met een scherp voor werp waren diepe krassen in het plaatwerk aangebracht.^ Een 34-jarige man uit Venray deed aangifte dat met een scherp voorwerp zijn aan de Tamboerijn- straat geparkeerde personenauto was bekrast. De februariopgave is de laatste strofe van een satirisch gedicht op de bur gerlijkheid van de maatschappij en haar functionarissen "Ik houd zo van die zindelijke heren, Levende monumenten op het plein In deze veel te heldere winterschijn: De dominee, de dokier, de notaris, Die denken dat uw dichter niet goed gaar is, Maar 't kan verkeren!" Wie is de auteur van bovenstaand fragment en hoe luidt de titel van hel fedicht, waaruit deze versregels afkomstig zijn? Inzendingen kunt u voor 3 maart sturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstr. 1, Venray. De volgende poëzieliefhebbers kregen 10 punten toegekend voor de juiste oplossing van het januari-vraagstuk. De dames L. Colsen, W. Nehssen-Wijnhoven, G. Peters-ten Have en do heren A. Kroft en A. Leyssen. De eerste klap is een daalder waard! Het fragment dat in januari het vraagstuk vormde was afkomstig uit het gedicht "Aan de sonnetten", een van de 3 inleidende gedichten van de Mathilde-cyclus van Jacques Perk. Het maken van een sonnet vergt veel van de dichter, hij moet ze helder laten klinken, hij moet er aan beitelen en schaven als een beeldhouwer. Ware vrijheid vindt men binnen beperkingen. Als hij een goed sonnet wil schrijven, moet de dichter de vele regels waaraan een sonnet moet voldoen, toed in achtnemen. r wordt van de sonnetschrijver uiterste scherpzinnigheid gevraagd. Maar wie zich beheerst, wie zich aan de wetten van net sonnet houdt, is de echte heerser. De geest wordt gescherpt, groeit snel zoals de populier naar de blauwe hemel. En het resultaat mag er zijn: druppelsgewijs, langzaam ont staat een prachtig sonnet: sonnetten klinkt: het maken ervan was voor dc dichter louter vreugde! Vanavond donderdag 23 februari zal de Lokale Omroep VeniSy dit gedicht uitzenden, voorgedragen door Mevr. Rennie van Windt. Tussen 18.00 en 19.00 uur is het te beluisteren. Jacques Perk Aan de sonnetten Klinkt helder op, gebeeldhouwde sonnetten, Gij, kirtdren van ae rustige gedachte! De ware vrijheid luistert naar de wetten: Hij stelt de wet, die uwe wetten achtte: Naar eigen hand de vrije taal te zetten Is eedle kunst, geen grens, die haar ontkrachtte: Beperking moet vernuft en vinding wetten; Tot heerschen is, wie zich beheerst, bij machte:- De geest in enge grenzen ingetogen, Schijnt krachtig als de popel op te schieten, En de aard' te boren en den blauwen hoogen: Een zee van liefde in droppen uit te gieten, Zacht, éen - ziedaar mijn heerlijk pogen... Sonnetten, klinkt! dichten was genieten. - Gedurende de komende maanden zal elke laatste donderdag van de maand een fragment uit een gedicht verschijnen in Peel en Maas. Per keer verdient men 10 punten: 5-voor de juiste titel van het gedicht 5 voor de juiste naam van de dichter. Om te noteren: Nelleke Noordervliet bezoekt op vrijdag 10 maart het Literair Café Venray-regio in de Volle Maan, 20.30 uur Dankzij Winkelcentrum Venray is de familie Poels uit Merselo gezellig een dag naar het Ponypark Slagharen geweest. Tijdens de Decemberfeestaktie, die Winkelcentrum Venray georganiseerd heeft, waren er vele mooie prijzen te winnen, waaronder gratis toegangskaarten voor het Ponypark Slagharen. De familie Poels was één van de gelukkigen die een gratis toegangskaart voor het hele gezin mocht ontvangen. Eén van de hoogtepunten van het gezellige dagje uit, was een bezoek aan de westernshow, Stukje beton op voorruit Zondagmiddag omstreeks 16.15 uur kreeg een 22-jarige bestuurder van een personenauto, toen hij op de Henri Dunantstraat onder het viadukt van de A73 reed, de schrik van zijn leven. Er viel een stukje beton van het viadukt en kwam op de voorruit van zijn auto terecht. De ruit ging aan diggelen, maar het lukte de bestuurder zijn auto veilig aan de kant te zetten. De politie sluit de mogelijkheid uit dat spelende kinderen het stukje beton vanaf het viadukt op de auto hebben gegooid. Of een passerende personen- of vrachtauto dat stukje beton heeft opgeworpen kon niet worden vast gesteld. Wel stelde de politie vast dat ter plaatse geen oetonresten lagen. Auto gestolen Vrijdag werd tussen 11.00 en 18.30 uur op de parkeerplaats bij het station een blauwe Opel Kadett van een 54-jarige inwoner van Well gestolen. De auto heeft een waarde 1 van ƒ12.000,-. Auto op zijn kant Een 60-jarige Venrayse zit met een schade van 2.200,- aan haar personenauto die geparkeerd stond op het Gouden Leeuwterrein. Vandalen hadden de auto tussen vrijdagavond 22.30 en zaterdag 00.15 uur op zijn kant gezet, waar door de auto aan de zijkant behoor lijk werd beschadigd. Mogelijke getuigen worden dringen verzocht kontakt op te nemen met de politie. Vernielingen Er moest weer aangifte worden edaan van vernielingen aan dc asisschool aan de Kiosk. Deze keer was er een ruit ingegooid en een speeltoestel en enkele planten waren vernield. Een 65-jarige inwoner deed aan gifte van vernielingen aan zijn op 't' Liene geparkeerde personenauto. Een spiegel was er vanaf geschopt en er waren diepe krassen in het plaatwerk aangebracht. Een 21-jarige inwoner van Venray deed aangifte van vernieling van de deur van een kelderbox van een flat aan de Bachstraat. "Ergens vanuit de brokstukken kwam nog stemgeluid. Aardbevingen, overstromingen, vul kaanuitbarstingen. Situaties waarin elke seconde telt. De aanwezigheid van het Rode Kruis is dan van levens belang. Voor de eerste noodhulp zoals de medische zorg, tenten en voedsel. Maar ook daarna helpt het Rode Kruis bij de wederopbouw. "Je dochter zit achter vijande lijke linies. Een nachtmerrie. Het is nauwelijks voor te stellen wat het is om niets meer te horen van 'n dierbaar familie lid. Dankzij het internationale netwerk van het Rode Kruis worden jaarlijks vele tienduizenden familieberichten verzonden. Voor veel mensen een lichtpuntje in de duisternis. Alleen met uw hulp kan het Rode Kruis dit werk voort zetten. Elk bedrag wordt goed besteed en betekent ergens ter wereld hulp aan iemand die niet zonder kan. Zonder het Rode Kruis zou de wereld er anders uitzien. Zonder uw hulp is er geen Rode Kruis. Geef! of het bank/gironummer van uw plaatselijke afdeling "Eenzaam achterblijven. Voor velen een schrik beeld. Niet gemist worden. Voor veel eenzame en hulpbehoe vende mensen is dat de reali- I teit. Dankzij de telefooncirkels van het Rode Kruis hebben veel van deze mensen toch weer dagelijks contact. "Onbeschrijfelijk. Je redt een mens. Omdat er bloed is. Ernstige ongelukken kunnen vaak alleen nog goed aflopen als er on middellijk bloed beschikbaar is. Het Rode Kruis maakt dat mede mogelijk. Elke dag opnieuw. Collecte: 21 t/m 27 mei - 4 t/m 10 juni. Het Nederlandse Rode Kruis

Peel en Maas | 1995 | | pagina 11