weken and Opfr bij Venray vierde de bevrijding Toch verhuur jetski's in Blitterswijck Streekschouwburg Venray houdt beursdagen op 20 en 21 mei COI\P/UNT Weer drie kruisen gesneuveld Renovatie "De Kleine Loef" afgesloten met klein tekort 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND uw kleding is 't waard STOM E RIJ BELANGRIJK Het ontbreekt Venray aan een centraal smoel Zo moeilijk Is dat toch niet? Oud directeur MAVO overleden EEL EN MAAS Donderdag 11 mei 1995 - Pagin. De gemeentraad van Meerlo- Wanssum heeft deze week inge stemd met het verlenen van een vergunning aan dhr. Falize in Blitterswijck om voorzieningen aan de Maas te treffen voor de verhuur van jetski's. Eerder wei gerde de raad medewerking te verlenen waarna de ondernemer bezwaar aantekende. Dat bezwaar is nu gegrond verklaard. De raad stemde in ondanks pro testen vanuit Blitterswijck. Toename van geluidsoverlast en verstoring van de rust waren argumenten die 70 inwoners van Blitterswijck aan droegen om de vergunning tegen te houden. Falize heeft een jaar "proef' mogen draaien. Daaruit blijkt dat hij zich goed aan alle afspraken heeft gehouden. Ook de omgeving aan de Maas ziet er goed verzorgd uit. Bovendien wordt geluidsoverlast ook veroorzaakt door andere recre atiemogelijkheden aan de Maas. Met name de CDA-fraktie schaar de zich achter! het standpunt van de 70 Blitterswijckers maar een meer derheid van de raad stemde voor de vergunning. Julianasingel 3, Venray Tel. 04780-82025 VERFfr Eigen woningbezitters, 17 mei is voor u een belangrijke dag. Op deze dag bepaalt u wie er namens u in het bestuur van het Waterschap komt. Belangrijk is dat de kosten van het Waterschap beperkt blijven. Uw laatste aan slag was plusminus 200% hoger dan die van het jaar daarvoor. Van Joost van de Vorle is bekend dat die tegenstander is van stijgende woonlasten. Neem geen risico stem Joost van de Vorle nr 9. Prachtig ballet uitgevoerd op beto verende muziek van Prokorieff en Modem Spitzenwerk. Zeer theatraal van opzet. Schitterende choreografie en danswerk. Het Staatsballet van Letland komt met een groots gemonteerd virtuoos ballet op muziek van Guiseppe Verdi's La Traviata; La dame aux Camélias. Last but not least komt Het Staatsballet van Kazan met het prachtige ballet Het Zwanenmeer op schitterende muziek van Tschaikowski. Dé populaire operettes komen dit seizoen naar Venray. Wat dacht u van Grafin Mariza van De Hoofdstadoperette, Das Land des Lachelns van de Opera van Poznan en Wiener Blut van de Staatsopera van Wroclaw uit Polen. SHOW EN MUSICAL The Concert they never gave is de titel van een spetterend rock roll feest uit Londen. U waant zich deze avond in een concert van Elvis Presley, Buddy Holly en Roy Orbison. Berdien Stenberg brengt een heer lijke muzikale show in het kader van haar 12,5-jarig jubileum. Tineke Schouten komt met een nieuw programma vol knotsgekke situaties. Danny de Munk en Laura Vlasbloem vertolken de hoofdrollen in een lekkere, pretentieloze jaren '50 en '60 muzikale show getiteld Pump Boys en Dinettes. Voor alle Jeans-liefhebbers een bijzonder leuk alternatief. Maar liefst zes verschillende musicals staan het komend seizoen geprogrammeerd. La Cage aux Folies hebben wij voor u bekeken. Het is een gewaagde musical met veel vaart, verpakt in een groots gemonteerde revue. De musical bevat pakkende en goed in het gehoor liggende jaren '30 revue- muziek. Er doen bekende Nederlandse sterren aan mee zoals Ramses Shaffy en Jacco van Renesse. Zzinderella wordt een luchtige musical met veel humor, fijne muziek, veel vaart en een rekord aantal verkleedpartijen. U vindt in de hoofdrollen: Jos Brink, Frank Sanders en Lucie de Lange. My Fair Lady, de hit van vorig seizoen is terug. Een warme, charmante en rijk aangeklede musical met o.a. Paul van Vliet. The Sound of Music. Nog even sprankelend en fris. Een onvergete lijke avond vol herkenning. Evita is de nieuwe Joop Van de Ende produktie. Dat betekent dus opnieuw groots van opzet en met absolute Nederlandse topsterren zoals Bill en Dijk en Pia Douwes. Deze musical is een absoluut mees terwerk en bevat prachtige muziek van Andrew Lloyd Webber. Over musicalvedettes gesproken. Jasperina de Jong en Lieuwe de Visser speren de hoofdrollen in een nieuwe Nederlandse musicalpro- duktie Lang Leve de Opera! anders dan de titel doet vermoeden is deze vrolijke musical geen opera. Het gaat over een operazanger (Lieuwe) en een recensente (Jasperina). CABARET De absolute cabarettop komt dit jaar naar Venray. Youp van 't Hek brengt twee turbo voorstellingen van één uur op één avond. Herman Finkers neemt iets langer de tijd en komt twee avonden. Brigitte Kaandorp is weer helemaal terug. Dat betekent: doldwaze gekke situ aties, absurde verhalen en dito lied jes. Harrie Jekkers, Purper, Lebbis en Jansen, Seth Gaaikema, Erik van Muiswinkel (Zak en As) en Bert Visscher (let op... reprise) behoeven verder geen betoog. Nederland is het cabaret-land bij uitstek. Wij barsten dan ook van het talent. Een aantal van deze talenten hebben wij dit jaar geprogram meerd. Een bezoek méér dan waard. Theo Maassen brengt stand-up comedy en typetjes cabaret van het absurde, belachelijk leuke en af en toe grove soort. Bert Schuiling en Crème Fraïche verzorgen een duo cabaretavond waarbij u absolute onzin, geen ver haallijn, veel vaart en vondsten, grapdichtheid en muzikaliteit kunt verwachten. Lenette van Dongen brengt naast hele mooie liedjes, geweldig leuke sketches, veel vaart, verhaallijn, grapdicht en geen echte onzin. Els de Schepper is een begaafd comcdiène en hemels muzikaal. Wereldberoemd in België... binnen kort in Nederland! Mars Teunisz komt terug met een nieuw programma. Hij brengt voor drachtskunst met verhaallijn van grote klasse, knappe vondsten en is bijzonder humoristisch. TONEEL Het toneelaanbod is dit jaar opval lend ruim met veel bekende namen. Het Haarlems Toneel komt met drie Rrodukties, te weten: 'Verdwaald in lew York' met o.a. Hein van Bcem, Marlous Fluitsma en Nelly Frijda; 'Rembrandt was mijn buurman' met o.a. Ton Lutz, Jim Berghout en Rick Engelkes en 'List en Liefde' met O.a. Jules Hamel, Teuntje de Klerk en Vastert van Aardenne. Het verder toneelrepertoire bestaat uit: 'Eva Bonheur' van Herman Heijermans met o.a. Trudy Labij en Jules Croiset en 'P.S. Je kat is door' met o.a. Hans Cornelissen en (het Nederlands toneeldebuut van) Sylvia Kristel. Theater Het Vervolg brengt de voorstelling 'Thuis' van Hugo Claus. Een juweel van een voorstel ling met inmiddels prachtige recen sies. John Lanting beëindigt zijn glori euze loopbaan met de voorstelling waar hij jaren geleden veel furore mee maakte, 'Jubileum Hotel'. Heel bijzonder wordt het ontroe rende drieluik 'Torch Song Trilogy' met wel een hele indrukwekkende rolbezetting. Niet minder dan o.a. Paul de Leeuw, Antonie Kamerling, Gerrie v.d. Kleij en Pleuni Touw werken hieraan mee. MUZIEKTHEATER De categorie Muziektheater bestaat het komend seizoen voor wat betreft repertoirekeuze uit uiter sten. Zoekt u absolute muzikale kol der met veel virtuositeit dan advise ren wij u de programma's van De Frivole Framboos, Hans Liberg en De Nieuwe Snaar. De twee eerstge- noemden zijn reeds bekend in Venray. De Nieuwe Snaar nog niet. Zij profileren zich graag als de leip- ste muzikanten van Vlaanderen en omstreken. Ze zijn zo onnavolgbaar, dat zelfs hun muziekinstrumenten zich af en toe vergissen. Eenmaal gezien, voor altijd verk(n)ocht. Robert Long is terug met een pak kend en onderhoudend cabaret/ muziekavondje uit. Hij laat zich begeleiden door vn vijfmans orkest. Ook Montezuma's Revenge is terug van heel even weg geweest. Ze zijn nog steeds topper op het terrein van a capella muziek en brengen voor u een show vol humor, muziek en vaart. Een heel bijzondere muziek- theaterproduktie wordt Je Anne. Een ontroerend toneelspel met prachtige muziek gebaseerd op Het Dagboek van Anne Frank. Wij hebben deze voorstelling voor u bekeken en ver dient onze warmste aanbeveling. CONCERT De schouwburg profileert zich steeds nadrukkelijker op dit terrein. Het fijne publiek en de zaal is aan leiding voor Frank Boeijen terug te komen om zijn live cd op vrijdag 18 en zaterdag 19 augustus op te nemen in de schouwburg. Toegangskaarten zijn binnenkort hiervoor verkrijgbaar. Ook André Rieu, BZN, Nits, Grant Forsyth Band, Deep River Quartet ontbreken niet het komend seizoen. Philippe Elan Marlijn Breebaart verzorgen een concert in het theehuis St. Odapark. Hans Visser Vrienden (ex Flairck) ver zorgen een concert waar de vonken weer vanaf zullen vliegen. Margriet Eshuijs behoort al jaren lang tot de allerbeste populaire zan geressen van Neaerland. Het komend seizoen beschikt zij over een band bestaande uit louter super- muzikanten. Een absolute aanrader voor de liefhebbers van de betere popmuziek. Het Limburgs Symphonie Orkest verzorgt wederom het traditionele carnavalsconcert waarbij de nodige grappen en grollen zullen worden gemaakt. DIVERSEN Onder deze rubriek presenteren wij u de volgende voorstellingen. Op zaterdag 28 oktober is het weer zover. Paul Mc Kenna komt opnieuw naar Venray met zijn dave rende hypnose show. Hij is maar een kleine maand in Nederland. Wij voelen ons bijzonder gevleid dat Mc Kenna voor Venray heeft gekozen. De jeugdtheaterprogrammering wordt staande het seizoen gepro grammeerd. Eén daarvan kunnen wij reeds vertellen. Olleke en Bollcke komen en zij beleven een nieuw avontuur op Schatteneiland. Het Literair Café presenteert in samenwerking met de schouwburg een voordrachtskunstavondje met veel humor en herkenning. Rcmco Campert en Jan Mulder brengen dan hun nieuwe voorstelling De Tekenlerares. Marco Bakker en het Venrays Mannenkoor verzorgen een groots opgezette uitvoering, waarbij veel valt te genieten. SPELREGELS INSCHRIJVING De spelregels bij de inschrijving tijdens de beursdagen. Om de door stroming zo soepel en snel mogelijk te laten verlopen hebben wij beslo ten maximaal slechts twee bestelfor mulieren per persoon direkt te hono reren. Wilt u toch voor meerdere personen bestellen, raadpleeg dan eerst tijdens de beursdagen de kassa-informatiebalie bij binnen komst. Samen zorgen we dan voor een oplossing. Wij hopen op uw_ begrip ook namens de rij mensen* die achter u staan. EXTRA VOORSTELLINGEN Paul Mc Kenna komt opnieuw naar Venray en wel op zaterdag 28 oktober 1995. U kunt kaarten via abonnement bestellen. De losse kaarten kosten 37,50, abonne mentsprijs 35.-, pashouders beta len ƒ32,50. Gestolen auto aangetroffen Maandagmorgen werd op de par keerplaats 't Liene een witte Opel Kadett aangetroffen die op 2 mei ten nadele van een inwoner van Ysendiike in Zeeland aldaar ont vreemd was. De eigenaar is van de vondst in kennis gesteld. De auto heeft daar enkele dagen gestaan, getuige het blauwe panceerticket. Dit weekend zijn drie kruisbeel- eo in Leunen en Venray vernield, beelden, eentje eigendom van Leunse familie Jenniskens en t andere twee van de werkgroep ruisen kapellen, werden zodanig irnield dat ze opnieuw gegoten oeten worden. Het kruisbeeld op de hoek iunseweg-Van Berlostraat in amen heeft sinds dit weekend een ebroken arm; van het beeld bij de irderij van Jenniskens aan de ige Steeg werden beide armen en ïen gebroken. Het slechtst is het lisbeeld in de St. Antoniusstraat- lisstraat er aan toe. Van het cor- ïs zijn alleen nog maar brokstuk- :n over. De eigenaren van de beelden heb- :n inmiddels aangifte gaan van de "heling. De politie vermoedt dat beelden het slachtoffer zijn 'orden van de bezoekers aan dis- itheek De Steeg, maar zekerheid ier de daders is er niet. Onlangs I De traditionele beursdagen vinden (dit jaar plaats op zaterdag 20 mei en Sndag 21 mei. Cultuurliefhebbers linnen dan op zaterdag van 10.00 K 15.00 uur en op zondag van 12,00 tot 15.00 uur intekenen over let nieuwe programma. Intekenen V" uiteraard ook schriftelijk, met pen verstande, dat deze inschrijvin- ~n na de eerste beursdag worden ehandeld. De beursdag is gekozen iedereen gelijke kansen te en. Postbestellingen vinden melijk op verschillende dagen [plaats. Dat geeft dan ongelijke kan sen en daarom is de eerste beursdag [als startpunt bepaald. Het nieuwe theaterprogramma *ordt gekenmerkt door een bijzon der mooi programma-evenwicht ^staande uit maar liefst: twaalf pera-, dans-, ballet- en operette- tfvoeringen; veertien grote musi- öls en shows; zestien cabaretpro- mma's; acht toneelprodukties; Is muziektheaters en elf populaire 'ncerten. Ia uw interieur toe aan een complete 'face-lift1? Ga dan nü naar de Opfris weken bij Verf Wand. Daar vindt u de mooiste combinaties in verf, behang en raamdecoratie. In vrolijke i dessins en frisse kleuren. Bovendien kennen die Verf fix Wand vaklui alle kneepjes voor een perfect resultaat. En daar knapt u zelf ook van op, nietwaar? de beste in verfde beste in behang Paterslaan 7. Venray, Tel. 04780-82810 Het wordt vakwerk met Verf Wand In Merselo werd de verzetsstrijder Frans Michels herdacht, die in november 1944 werd gefusileerd. 1995 vormde het fraaie concert op het Schouwburgplein met op het eind een gezamenlijk optreden van alle muziekgezelschappen. Ook het vuurwerk wat daarop volgde vorm de een waardige afsluiting van Bevrijdingsdag 1995. Afgelopen zondag is op 81-jarige leeftijd dhr. P. Janssen overleden. Dhr. Janssen was vanaf 1941 ver bonden aan de MULO (later MAVO) in Venray. De eerste twaalf jaar was hij leraar op deze school waarna hij vanaf 1953 hoofd cq. directeur van deze school. Die funk- tie bekleede hij tot aan zijn pensioen in 1979. Voor zijn MAVO-periode was dhr. Janssen ook al werkzaam in het onderwijs, aan "lagere scftpol" in Venray. De onder leiderschap van dhr. Janssen van een school van 150 leerlingen naar 800 in 1979. In al die tijd heeft hij ervoor gezorgd dat de MAVO in Venray nauwlettend de veranderin gen in het onderwijs volgde. Verder had dhr. Janssen leiding over de Avondhandelsschool in Venray. Voor zijn inspanningen voor i de school en de Venrayse gemeenschap ontving dhr. Janssen het ridders< in de Orde van Oranje Nassau. l De renovatie van het gemeen schapshuis De Kleine Loef in Vredepeel is afgerond met een tekort van ruim 9.200 gulden. De renovatie kostte 171.718 gulden terwijl de raming uitging van 163.000 gulden. Het tekort is voor het gemeenschapshuis, dankzij een gunstige exploitatie, geen onoverkoombaar probleem. Het totale kostenplaatje lag op 188.000 gulden. Daarin was echter ook een bedrag van 25.000 gulden zelfwerkzaamheid opgenomen. Op grond daarvan verleende de gemeente Venray een maximale subsidie van 60.500 gulden. Dat bedrag is inmiddels geheel aan het Stichtingsbestuur overgemaakt. De officiële heropening van het gemeenschapshuis zal op 16 juni a.s. plaatsvinden. OPERA... De opera staat geheel in het teken m Verdi. Venray, Verdi, Vici zullen *e maar zeggen met Aïda van het «laatsopera Roese uit Bulgarije, etoverend groots opgezette opera fij veel pracht en praal van uiseppe Verdi en La Traviata van e Opera van Kazan uit Rusland. De ®eest populaire opera van Verdi. Het Folkloristisch Danstheater ïengt een Amerikaanse smeltkroes dansstijlen, van calypso tot "go. Opus One brengt met 'Peter T een show, dans en muziekspek- kel voor het hele gezin. Lotus is top-zang- en dansgezelschap uit erië. Zij brengen een adembene- nd mooi schouwspel, rijk gekos- leerd. Het meest vooraanstaande ballet- Selschap in Nederland, Scapino, ömt met twee prachtige balletvoor- k'lingen, te weten: Romeo Julia. HNI JFHHHHHi M werd op de Veulenseweg onder Leunen ook al een kruisbeeld ver nield. Opnieuw diefstal van bloemen vanaf graven Een 44-jarige inwoonster van Venray deed aangifte van diefstal van zijden bloemen vanaf het graf van een familielid op de begraaf plaats Boschhuizen. Een inwoner deed aangifte van diefstal van bloemen vanaf het graf van zijn overleden echtgenote. De politie verzoekt dringend, bezoekers van deze begraafplaats, indien zij getuige zijn van een der gelijke diefstal, zich met de politie in verbinding te stellen. Met name het emotionele leed dat door een dergelijke grafschennis wordt veroorzaakt is groot. dagmiddag op het Engelse kerkhof aan de Hoenderstraat. Maar ook 's avonds, bij de dodenherdenking in de Grote Kerk en bij het oorlogsmo nument aan het kerkpad waren zij present. Bij beide herdenkingen werd overigens de erewacht gehou den door militairen van de Groep Geleide Wapens De Peel. Tijden die dodenherdenking werd lag het accent in de toespraken op de verdraagzaamheid nu. Ook respect voor de medemens werd door generaal Bastiaans als een belangrijk gegeven in 1995 aange dragen. Na de plechtigheid in de Grote Kerk trok een grote stoet Venraynaren (er waren er dit jaar beduidend meer dan andere jaren) naar het oorlogsmonument alwaar kransen werden gelegd en een moment van stilte voor de Venrayse oorlogsslachtoffers in acht werd genomen. LEGERVOERTUIGEN Vrijdagmiddag beleefden de Britse oud-strijders het leukste moment van hun verblijf in Venrav. tairen, die de festiviteiten in Venray bijwoonden, geheel rond kunnen krijgen. Toen de Britse gasten woensdagavond arriveerden konden allen kennismaken met hun gastge zin, dat drie dagen voor hen zou zor gen en met hen zou optrekken. Voor de Engelse gasten was er donderdagmorgen een ontvangst op het gemeentehuis waar zij te gast waren van het gemeentebestuur. Een voor de oud-militairen, die allen betrokken waren bij de bevrijding van Venray, belangrijke bijeenkomst was de dodenherdenking donder- In authentieke legervoertuigen wer den zij in een ere-optocht door het centrum van Venray gereden. Aan de gezichten van de Britten was af te lezen dat zij van deze tocht zicht baar genoten, zeker als er langs de route spontaan werd geaplaudiseerd. Een intocht in Venray die ruim 50 jaar geleden er heel anders uitzag, toen voor elke meter gevochten moest worden. De afsluiting van bevrijdingsdag Oranjecomité en de Bond Wapenbroeders kunnen op een geslaagde vie- van de 50e verjaardag van de van Nederland, vormde ongetwijfeld concert vrijdagavond het schouwburgplein, verzorgd de Venrayse haromonieën en Het Oranjecomité is vooral de bevolking dankbaar. Begin week heeft het comité de van de Britse oud-mili-

Peel en Maas | 1995 | | pagina 5