Tweede Wereldoorlog en Bevrijding in Venray e.o. RAI Party in wijkcentrum Brukske Evenementenkalender Alice's Restaurant in ojc Dingus Kindervak antiewerk zoekt leiding I Aid Merselse )ag niet meer gratis Fuchsiashow bij Bloemsierkunst Semperflorens Café 't Koetshuus naar de bierfeesten Geslaagd SLECHT GEBIT DOE ER WAT AAN! ROVAL PLANT Bibliotheek- nieuws Lenteconcert Fanfare De Peelklank Bustocht en natuur/cultuur wandeling Reizigers Info-middag UW C /tye*uta, WES in 't Podium Landelijke Fietsdag: ook in Venray in EEL EN MAAS Donderdag 11 mei 1995 - Pagim. Net zoals wij nog maar kort geleden hulpakties organiseerden voor Polen [werden in juli 1945 door jongens en meisjes van de middelbare scholen in Haarlem massa's goederen ingezameld voor hel petekind Venray. LEen razzia van Naastenliefde zo noemde de initiatiefnemer, de barlemse wethouder van onderwijs, de heer D. Geluk, destijds de aktie. Ongetwijfeld herinneren zich nog veel ouderen onder ons de intocht van de stoet vrachtwagens die voorafgegaan door harmonie Euterpe eerst een ilj rondgang maakten door Venray's winkelstraten en daama de spullen over droegen aan het Ontvangstcomité onder auspiciën van de H.A.R.K. Op bovenstaande foto ziet u hoe groot de belangstelling was bij de aan wast vóór het oude gemeentehuis op de Grote Markt. E.e.a. is tot en met 31 mei a.s. te bezichtigen in het Geschied- en Oudheidkundig Museum 't Freulekeshuus aan de Eindstraat 8 te Venray op woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 1.7.00 uur. (foto uit privékollektie) De Stichting Marokkaans Activiteitencentrum Venray houdt op zaterdag 13 mei a.s. een RAI party met de live-band Abdessamad. De Party wordt houden in het wijkcentrum De iosk in het Brukske en begint om 20.00 uur. Het einde van deze daverende party is om 24.00 uur. RAI is muziek over problemen en :fde van jongeren in voornamelijk arabische landen. De muziek wordt o.a. gezongen door Chek Khalb Cheb Mami enz. Iedereen die deze "arabische party" eens mee wil maken is zaterdagavond van harte welkom. De entree bedraagt tien gulden. Kaarten zijn in de voorver koop verkrijgbaar in het Marokkaans Centrum aan de Leunseweg of bij eetcafé Da Sanga in de Poststraat. Voor het eerst in de zestienjari- e historie van de Aid Merselse g moeten de bezoekers op twee- [de Pinksterdag in Merselo een itreekaartje kopen. Een bezoek rengen aan Merselo anno 1900 )st ƒ5,- per persoon. Alleen kin leren tot en met 12 jaar en men den met een passepartout hoeven geen kaartje te kopen. De organisatie van de Aid Merselse Dag, die jaarlijks vele dui zenden bezoekers trekt, zegt het ïgeld nodig te hebben om de kwali- iteit van het aanbod op peil te kun- inen houden. Dat kost elk jaar meer |eld en omdat de stiching Muziekfeesten Merselo geen con cessie wil doen aan de kwaliteit, is Ina lang wikken en wegen besloten ®"m toch een financiële bijdrage van et publiek te vragen. "We denken dat de mensen die de kwaliteit kennen en het gebodene (weten te waarderen geen probleem zullen hebben met de verandering", aldus een woordvoerder van de Muziekfeesten. Om het kopen van een kaartje wat aantrekkelijker te maken, heeft de stichting er een loterij aan verbon den. Elk kaartje is automatisch een lotnummer, waarmee geldprijzen te winnen zijn. De hoofdprijs bedraagt ƒ250,- gulden en daarnaast zijn er es nog negen andere prijzen. Om 14.30 _-|en 16.30 uur woraen in de feesttent de winnende nummers getrokken. c. Bloemsierkunst Semperflorens wil de fuchsia-liefhebbers van 10 tot 13 mei in de gelegenheid stellen om kennis te maken met de verschillen de soorten fuchsia's. Maar niet- alleen met de soorten, maar tevens met de liefhebberij die velen uitoe fenen. Er zijn drie- tot vierhonderd soorten fuchsia's te zien. Verschillenden onder u bezitten reeds menige fuchsia's die jaarlijks bloeien. Reeds jaren worden de planten op verschillende manieren overwinterd om ze in het voorjaar weer voor de dag te halen en de hele zomer te genieten van de belletjes of klokjes die in grote verscheidenheid de plant sieren. Er bestaan vele vormen fuchsia's. De meest bekende zijn struik-, han ger-, pyramide- en kroonboompjes (stam), men kan deze verschillende vormen krijgen door de verschillen de manieren van snoeien en/of die ven. Verder zijn er te zien bananen, citrus, laurier, geraniums, palmen en verder kuipplanten in verschillende soorten. De show is geratis toegankelijk. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard 12"t/m 14 mei: Diverse aktiviteiten i.v.m. 50-jarig bestaan SV Venray, feesttent De Boggerd. 13 mei: 14.30 uur Wedstrijd SV Venray Heren 1 - Europees elftal van oud- intemationals. sportpark De Wieën; 18.30 uur receptie 50-jarig bestaan SV Venray; 20.45 uur Feestavond 50-jarig bestaan SV Venray voor leden, sup porters, etc. m.m.v. De Venrayse Hofkapel (dit alles in de Feesttent De Boggerd; 09.00-17.00 uur Landelijke fietsdag; 10.30 uur Reünie Boschveldcollege t.g.v. 25-jarig bestaan; 20.00-01.00 uur Marokkaans feest met live muziek, Kiosk, Brukske. 13 t/m 16 mei: Kermis, Oirlo. 14 mei: 11.00 uur Frühshoppen met twee Egelander orkesten; feestavond voor oudere jeugd m.m.v. Design, in de Feesttent De Boggerd. 18 t/m 21 mei: 09.00-18.00 uur Occasionshow, bij dealers in Venray. 20 mei: 10.00-17.00 uur Manifestatie veiligheid in en om het huis, Schouwburgplein. 21 mei: 11.00-18.00 uur Auto speedway, circuit De Peel. Iedere maandag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur openstelling Grote Kerk/St. Petrus Banden Kerk. T/m 31 mei is er in museum 't Freulekeshuus een tentoonstelling over "IWeede Wereldoorlog en Bevrijding in Venray e.o. Geopend: woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. T/m 14 mei exposeren Jos Beurskens, beeldhouwwerk en Piet Siegers, 'lilderijen in galerie De Lochting, Laagheidseweg 16. Open zaterdag en ïdag van 13.00 tot 17.30 uur. Van 7 mei t/m 11 juni exposeert in galerie Het Theehuis de Franse kun- lenaar Gilbert Portanier. I Expositie in het Oorlogsmuseum in Overloon vai*23 mei tot 20 sept.: kleding op de bon i.s.m. Ubelle; bijzondere kleding, gemaakt en samenge steld met veel creativiteit, van particuliere bezitters. Van 28 mei t/m 30 juli in galerie De Lochting, Laagheidseweg 16, expo sitie diverse kunstenaars. Open zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.30 uur. bockak jav, UU^ témc da*- wDocxdtt—*- Henseniusplein 9a 5801 BB Venray Tel.: 04780-88198 Fax.: 04780-11959 Bloemen zijn op elke weg te vinden, maar ieder kan er nog geen krans van winden. Voor 25, 26 en 27 september 1995 organiseert café 't Koetshuus een driedaagse reis naar de welbekende Oktoberfesten in München. Caféhouder Twan van Bussel was al meerder malen gevraagd om dit gebeuren te organiseren. Daarom is hij aan het telefoneren gegaan om te kijken of het een en ander te realise ren is. In en om München zijn alle hotels tijdens de Oktoberfesten de komen de jaren volgeboekt, daarom is hij uit moeten wijken naar een hotel in het mooie gebied aan de Chiemsee tussen de bergen. Een bus voor 72 personen vertrekt op maandagmorgen 25 september om 02.00 uur richting Bayern. Aangekomen gaan we eerst het hotel en het watersportgebied aan de Chiemsee verkennen en eventueel wat uit te rusten van de lange reis. 's Avonds gaan we naar de bierfeesten om alvast te proberen. De volgende morgen vertrekken we na het ontbijt voor een hele lange dag naar München om een hele dat het Bayerische carnaval 'de bierfeesten' mee te maken tot 's avonds Iaat. Op woensdag is het even bijko men tijdens het ontbijt en dan de bus in op weg naar Venray. Deze reis kost ƒ200,- per persoon, daarbij zit inbegrepen de heen- en terugreis, de kilometers die daar f;ereden moeten worden, twee hote- overnachtingen iiï'cl. ontbijt en de reisverzekering. Iedereen mag mee. Inschrijven kun je in café 't Koetshuus, maar wees er snél bij want vol=vol. Zaterdag 13 mei treedt in ojc Dingus de Venrayse folkband Alice's Restaurant op. De band ser veert diverse soorten muziek, waar bij ze beginnen met Ierse volksmu ziek. Vanuit dit voorgerecht gaan ze over op het hoofdgerecht, waarvan de keuze mede bepaald wordt door de gasten. Dit alles zal geheel akoe stisch opgediend worden in het café waarbij de muzikanten zich door de menigte zullen begeven. Alice's Restaurant bestaat uit: Yvonne Berden, fluit, banjo en zang; Peter Bonants, gitaar en zang; Hand Derks, accordeon en zang; Harry Janssen, mondharmonica en zang; Gerard Schütte, viool, mando line en zang. Ojc Dingus is zaterdag om 20.00 uur open, de band begint om onge veer 21.00 uur, de entree bedraagt een knaak en iedereen is van harte welkom! Aan de HTS, electro technische computerkunde is dhr. M. Bayram geslaagd met als afstudeerrichting en opdracht Telematica. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 1 tot en met 7 mei werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: VERLOREN Autoantenne; bankpasjes ABN/Amro en Rabo; adressenboek; cheque; geldbedrag; bruin leren por temonnee met 30,-; giropas; hond kruising tussen chihuahua en dwergpincher; Airdaleterrier, teef, naam Kim, donkere halsband; dameshorloge met wit bandje; ord ner met bonnen van Varel Security; OV jaarkaart en paspoort; porte monnee met opdruk Beverly Hills 90-210; BE rijbewijs en zwart herentasje. GEVONDEN Bankpas ABN/Amro; poes, zwart/wit gevlekt; Gazelle dames fiets; terriër; bouvier; portemonnee met ingedrukt springend hertje; sleutel aan sleutelhanger VB&T. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. 9 Praktijk: Tandtechnicus Tandtechnisch Laboratorium Willems B.V. Patersstraat 16 Venray tel. 04780-10341 m i ook n k i .i it lil i:m>i; im'okm at41 Politievlag gestolen Sinds de invoering van de regiopolitie waait fier vanaf de vlaggeraast voor het politiebureau aan de Leunseweg de blauwe vlag met het gouden vignet van de politie. Een nog onSekende per soon heeft echter, onder de neus van de Venrayse agenten kans gezien die vlag'weg te nemen. Of de opsporing naar de dader een hoge prioriteit heeft gekregen, kon ons niet worden medege deeld. De grote tuinplantenmarkt met de KLEINE PRIJZEN, Broekhuizerweg 55, Rozendorp Lottum, tel. 04763-2751 WEEK-AAN BIEDING Voor moederdag bonte Salix op stam van 15,50 voor 12,50 Doorlopend speciale aanbiedingen Royal Plant maakt tuinieren voordeliger ZONDAGS GEOPEND haar pogm- Een keuze uit de nieuwe romans. Clancy, Tom: Ereschuld. Japanners willen alsnog wraak nemen op de VS voor dc nederlaag in de Tweede Wereldoorlog. Clark, M. Higgins: Vergeet mij niet. Wanneer een jonge vrouw zeer labiel is na de dood van haar zoon tje, probeert iemand daar misbruik van te maken voor een eigen, misda dig doel. Forbes, Colin: Het Omega plan. Een eenheid van de Britse geheime dienst en een geheime knokploeg van de Amerikaanse president voe ren een verbeten strijd in de Zwitserse Alpen. Grace, Patricia: Potiki. Na her haaldelijk te zijn verdreven keert een groep Maori in Nieuw Zeeland naar hun kuststrook terug, ondanks de tegenwerking van projektontwik- kelaars. Hartzmark, Gini: Een kwestie van principe. Een jonge Amerikaanse juriste gaat op zoek naar de moordenaar van het nichtje van een van haar cliënten, wiens bedrijf verwikkeld is in een vijandi ge overname. Gigson, Charles: Koning der mie ren. Een intelligente Engelsman, die incidenteel als bouwvakker werkt, wordt door een aannemer als detektive ingehuurd maar wordt zelf bijna slachtoffer van zijn aldus opgedane kennis. Meijer, Ischa: Doe my maar niks. Verhalen. Ndiaye, Marie: Lieve familie. Een meisje wordt niet geaccepteerd door haar familie, ondanks al ni gen daartoe. Swanenberg, Cor: Vlinders bij de vlam. Een geschiedenisleraar en zijn klas behandelen, samen met ooggetuigen, de Tweede Wereldoorlog zoals die in het leven in hun dorp in Noord-Brabant ingreep. Eindexamen dit jaar Hopelijk slaag je en heb je daama behoeft om je op een totaal ander gebied te ontspannen. Ben je 15 jaar en ouder en heb je er jaren naar uit gezien om weer indiaantje te mogen spelen, dan heb je nu de gelegen heid. Ook als je gewoon een leuke week wilt meemaken met zo'n 600 kinderen en zo'ji 100 andere jonge- rèfi/ddn heb je iïü dé kans. Grijd die* en hep ons uit de brand. Meld je aan als leiding. De enige beloning is de vreugde van de kin deren en een knallende feestavond na afloop. Dat moet genoeg reden zijn om mee te doen.. Vooral ook ouders die in deze week vrij zijn, roepen we op om zich op te geven als leiding. Een veel gehoorde reak- tie van ouders is dat ze dat veel eer der hadden moeten doen. Het geeft de mogelijkheid om in een totaal andere sfeer met 'vreemde' kinderen bezig te zijn. Aanmelden bij ons sekretariaat, tel. 04780-87560 (Marie-Jose Flinsenberg). Bij geen gehoor is dit ook mogelijk bij 04780-84687 /Karin Manders) of 04780-88606 (Wim Lenssen). We kunnen zonder jullie inzet geen week organiseren. Elke helpende hand is welkom. Zaterdag 13 mei organiseert fan fare De peelklank uit Ysselsteyn een Lenteconcert in gemeenschapshuis Smelehof. Uitgevoerd zullen wor den diverse nieuwe werken. Als aanloop naar deelname aan het Peeltournooi en het op concours gaan van de fanfare op 22 oktober dit najaar past dit lenteconcert zeer goed in de voorbereiding. In het kader van een uitwisseling zal ook fanfare St. Willibrordus uit Stramproy haar medewerking verle nen. Vorig jaar bracht Ysselsteyn een bezoek aan Stramproy. Deze fanfare welke onder leiding staat van Renee Schrader zal diverse pop ulaire werken uit hun repertoire ten gehore brengen. Het concert begint om 20.00 uur en de entree is gratis. Dus liefheb bers van fanfaremuziek: u bent bij deze van harte welkom. Op Pinksterzondag, 4 juni, orga niseert Stichting Focus in het kader van mens, natuur en cultuur een busreis met huifkartocht, natuur- wandeltocht en drie-gangen menu. De bustocht voert via een mooie route langs kastelen en bossen naar het prachtige en unieke Nationaalpark Meinweg. Na een kennismaking met het heuvelachtige gebied van 1600 hectare heide, bos sen, bronnen en kristalheldere beek jes, brengt de bus de deelnemers naar het meest oostelijk deel ervan bij de eeuwenoude Gitstappermolen die aan dc Rode beek gelegen is die als de zuiverste beek van Nederland bekend staat. Na een eventuele ver frissing in het koetshuis brengt de huifkar de deelnemers via een prachtige route met vele wildsoor ten, amfibieën en plantensoorten naar het vertrekpunt voor de wande ling met gids bij de St. Ludwigroutc die ook wel de romantische wandel route wordt genoemd. Deelnemers kunnen naar verkie zing en vermogen korter of langer wandelen met een te verstrekken routebeschrijving. Ook kunnen mensen die slechter ter been zijn met de huifkar terug. Na de wande ling onder leiding van een gids door het schitterende natuurgebied wordt er een gespreksthema gekozen waarin mens, bestaan en natuur cen traal staan en waarover de deelne mers onderling van gedachten kun nen wisselen. Aan het eind van de boeiende wandeling en een eventu ele dia-presentatie wordt er een warme maaltijd gebruikt in het sfeervolle oude koetshuis van 'De Huifkarhoeve'. Daarna bestaat er nog gelegenheid om over het gespreksthema na te praten. Rondom 20.00 uur is iedereen weer thuis. De kosten voor deze prachtige, komplete dag zijn ƒ75,-. Voor meer informatie en aanmelding kan men terecht bij Stichting Focus afd. Venray. Telefonisch elke dag na 17.00 uur, ook in het weekend, tel. 80963 of 89979. Op zondagmiddag 14 mei vindt in jongerencentrum Dingus aan de Hoenderstraat de tweede Reizigers Info-middag plaats. Het centrum is geopend vanaf 13.00 uur en het pro gramma begint om 14.00 uur. De presentaties nemen steeds 45 minu ten in beslag en starten steeds op de volle uren en duurt tot 18.00 uur. De organisatoren, jongerencen trum Dingus en de stichting CultuRooy willen hiermee de reis lustige die nog op is naar 'de vakan tie' een stukje mee op weg helpen. Het accent ligt vooral op aktieve reisverhalen. Het programma omvat twaalf rei zen die door dia's video of door het eigen verhaal aan de toehoorders gepresenteerd worden. De volgende landen cq. reizen zullen aan bod komen: Iran, Irak, Turkije, Vietnam, Guatemala, Papoea Nieuw Guinea, Zuid Amerika Nieuw Zeeland, Filipijnen, Azië; verder het Pieterpad, een bijzonder reisverhaal over treinreizen en een ervaring over Au Pair. Kortom een bijzonder, inte ressant en afwisselend programma. Bovendien wordt er tijdens de middag en na afloop Moluks/Indisch eten verzorgd door cateringbedrijf Nova Manis uit Venray. Ook zullen op het einde van het programma akoestische klanken ten gehore gebracht worden. Dit uiteraard in de sfeer van het pro gramma. PEEL EN MAAS WEEKBLAD ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Hel, R.E. Gabelcr, Th. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: H. SCHRAVEN ^Hinsweg 15a, tel. 81465 Weekenojenst voor de patiënten van P. Ujver, G. van Loon, E. de Muino Keizer. A. Cocnen, F. SchmeeL d. Vercauteren, J. de Vocht e. m. v.d. Acker: e. de MUINck keizer Patersstraat tel. 88800 Weekenddienst voor patiënten van dkt. Keijzeien dkt. Van Doneer: R. KEUZER Van Beurden weg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.'K) uur. Voor spoedeisende gevallen Kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 lot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C. van GEMERT, tel. 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 81336 of 86457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure. V. Geurts, R. Eclderink en G. Gelling W. de VOCHT en S. de VREEDE DIERENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOON EN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 ;m WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazercn T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 Zondag 14 mei a.s. speelt in café 't Podium te Venray de formatie WES. Ze komen uit de hoofdstad van Louisiana US; New Orleans. Ze omschrijven hun muziek zelf als een creatieve mix van klassieke rock, r. and b., blues, reggae en funk. Edoch het is voornamelijk blues wat ze te horen brengen. Ze hebben o.a. in het voorpro gramma van Johnny Winters, James Cotton, David Bromberg, Tab Benoit en Loon Brooks gespeeld. WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: H. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 04780-13727 Afspraken maken 's middags tus sen 18.00 en 19.00 uur, tel. 82411 De Landelijke Fietsdag, die plaatsvindt op 13 mei, biedt dit jaar een keuze uit maar liefst 222 routes van 30-35 km met 365 startplaatsen verspreid over het hele land. In Venray kunt u voor ƒ5,- een routebeschrijving kopen. Op 13 mei kunt u dan tussen 09.00 en 13.00 uur starten bij de VVV/ANWB Venray, waar voor de kinderen die meedoen een leuke verrassing klaar ligt die hen wordt aangeboden door de Nationale Postcode Loterij. Evenals de 21 voorgaande jaren fietst u ook in 1995 voor een goed doel. De Nederlandse Hartstichting doet dit jaar specifiek onderzoek naar vrouwen en hart- en vaatziek ten. Een deel van de opbrengst van de Landelijke Fietsdag wordt aan dit projekt, 'Hartenvrouw', besteed. De landelijke start vindt plaats op het Domplein in Utrecht waar de TROS om 09.00 het landelijk startsein zal uitzenden. Het is de bedoeling van dc WV's en de ANWB-vestigingcn om u een dagje uit aan te bieden. Het gaat dus niet om de kilometers, maar om de ontspanning. De familie Arts ont vangt u graag op hun bedrijf, dat is aangegeven met het bord 'De Boer Op'. Hier komt u alles te weten over het leven en werken op een boeren bedrijf. Als u enige kilometers op. weg bent komt u al spoedig bij de St. Petrus molen, waar dc molenaar de blauwe wimpel heeft uitgehan gen om u uit te nodigen om een kijkje te komen nemen. Hij beant woordt al uw vragen en demon streert de werking van zijn molen. Als u na deze heerlijke buitendag vóór 17.00 uur moe en voldaan bij het eindpunt aankomt wacht u een mooie herinneringsmedaille.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 3