'TCenéetifée cUe*tóte*t> Nationale Wereldwinkel^, Mterdw) 13 wei' 't is prijs.... met ons verkeer" Venrayse schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan heeft nieuwe koning Rabobank Feest op basisschool De Hommel Informatie avond Samenwerking in Landweert IWOONHUISI De Wereldwinkel een (i'enuid in de kundel W.A.O VAN SOEST PEEL EN MAAS Donderdag 11 mei 1995 - Pagina 18 "EE Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit ofm, Patersstraat 29, tel. 82385 bgg 85855; kapelaan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Opgeven misintentics: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: St. Servatius. 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor dr. Sjoerd de Jong. 19.00 H. Mis ouders Flinsenberg-v.d. Mortel en overl. fam.; Martha v. Valkengoed-v. Bijlevclt (koll); Jan Janssen; Willem Swaghoven; overl. echtl. H. Gerrits- Hermans en overl. ouders; Henri Martens (buurt); Chris Smits; ouders Van Dyck-Derckx; Jeu Gommans (koll); Louis Custers en Harry Broeren; ouders Van Dyck- Cox' en overl. fam.; Beatrix Philipsen-Minten. Zondag: 5e Zondag van Pasen. 9.30 Stille H. Mis voor overl. ouders Janssen-Muis; jrd. overl. ouder Wim v. Dijck-Duijkers; Til Janssen- Pelzer; Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay. 11.00 Feestelijk H. Mis en Eerste H. Communie; Herman Zegers cn Theodora Zegers-v.d. Schans; Nora Borghs-Claessens (koll). Maandag: Alle HH. Bisschoppen van Maastricht. 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor Jan Buijssen (koll). Dinsdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor roepingen tot het pries terschap. Woensdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor Toon Janssen en echt- gen. (koll); Johannes en Gertruda Wilmsen-Litjens. Donderdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor onze E.H. Communicanten en hun ouders. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor W. Broers, echtgen. en overl. kinderen; pastoor Joos Arts. 19.00 Marialof met Rozenhoedje. Dienbeurten en lektoren: za 19.00: Koen, Mark, Stefan en Richelle; lek tor: T. Verbeek; zo 11.00: Maikel, Jacomyn, Danny en Loek. Akolieten: zo 9.30: de heren Harrewijn en Van Ham (leesmis). Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: Jos Korff; lektor: B. Kuiper. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: Jos Korff; Lektor: L. Bruekers. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Maandag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 80202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: 16.30 Doopsel Sem Baltussen, Penningkruid 76. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 M.m.v. Crescendo; ouders Janssen- Franssen; mevr. V.d. Weijst tbuurt); jrg. Hub Stevens; Ron Minten (buurt). Zondag: 8.30 Voor alle moeders. 10.30 Eerste H. Communie De Bongerd; jrg. Betsie Lucassen. Maandag: 19.00 Piet Baeten- Martens en overl. fam. Dinsdag: 6e Dinsdag St. Antoniusnoveen. 19.00 Jrg. Toon Jeuken; Bert Vlemmings; Harrie Linders (koll. Woensdag: 19.00 Overl. moeder en fam. Theuvenet. Donderdag: 19.00 Voor de parochie. Vrijdag: 13.30 Huw. lngrid Kruize en Marcel Philipsen. 19.00 Fam. Peters-Arts. Vredeskerk Zaterdag: Feest van de H. Servatius, bisschop. 8.00 T.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria. 18.00- 18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 5e Zondag van Pasen. Kinderwoorddienst. Voor overl. fam. Willems-Maessen; Mien v.d. Ven van Eijk (koll); Riek Willems- Vousten (koll); Gon van Kempen- v.d. Pasen (koll); Louis Koppers (koll); Herman Willems en Wilhelmina Vermeulen; Wim Philipsen. Zondag: 5e Zondag van Pasen. 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Eerste H. Communie basisschool Coninxhof. Tot bijz. int. (K); overl. fam. Van Rossum-Janssen; voor genezing van een zieke (C); Harrie Claessens (koll). Maandag: Alle H. Bisschoppen van Maastricht. 8.00 Voor de zie ken van de parochie. Dinsdag: 19.00 Overl. ouders Jenniskens-Elbers en fam. Woensdag: 19.00 Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland; Lei Versteegen. Donderdag: H. Johannes 1, paus en martelaar. 19.00 Sjaak van Ass en overl. fam. Vrijdag: 19.00 Als eerherstel aan Jezus' Goddelijk Hart. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. fam. Reijnders, Hendriks, Coenen, Seijkers; Herman Pijpers; Pierre Jacob s en overl. fam.; Herman de Kleijn; Piet Baltussen (vroegere buurtgenoten); Ben en Fien Broeren-Kersten (Oostrumse kaart- vrienden); Giel Vennekens en echt- gen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen. 10.00 Voor de commu nicantjes van onze school; Piet Litjens (kinderkoor). Maandag: 9.00 Voor een behouden thuiskomst. Dinsdag: 9.00 Cor Thielen en zoon Toon. Woensdag: 9.00 Voor het behoud van het geloof in onze gezinnen. 19.00 PI. Lof met Rozenkransgebed (Aostrums Zangkompeneej). Donderdag: 9.00 Voor het welsla gen van een operatie. Vrijdag: 9.00 Tot bijz. int. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Els Basten, Loes Kessels, Auke Reijnders, Susan Jansen; zo 8.30: Emil Moure, Wim Clephas, Roel van Haeren, Tom Rouwette; 10.00: Simone Geraedts, Suzan Nellen, Dianne v.d. Mortel, Loes Rouwette. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jan Thielen; overl. ouders Classens-Vissers; Toon Brouwers en overl. ouders Brouwers-Huisman; jrd. Peter Johannes v.d. Water; Marie en Sjang van Kuyck en overl. ouders Van Kuyck-Verrijd. Woensdag: 9.00 Handrie Versteegen (ouderenbond). Misdienaars: za 19.00: Wilma en Sandra. Mededeling: Op dinsdag 16 mei, aanvang 20.00 uur in De Wis wordt de jaarlijkse Algemene Parochievergadering gehouden. Zie verdere medelirigen hierover in De Schans. Parochie Leunen 5e Zondag van Pasen; 'zondag van de Oosterse kerken' en Moederdag. Zaterdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Jacobs-van Cruchten; Antoon Voermans, echtgen. en zoon Antoon; Dien v.d. Berg-Vermeulen; Bertus Vogelsangs en overl. fam.; Wim Swmkels; Jan v.d. Berg; weekd. Jan Holtackers (4); gest. jrd. Antoon Peeters en Johanna Raymakers; gest. jrd. Helm van Rens. Zondag: 10.00 Eerste Communieviering van de kinderen van groep 4. (voor de ouders van de communicanten zijn in de nieuwe kerk de voorste banken gereserveed; daarachter ook voor nun grotere broers en/of zussen. Voor de kleu ters zijn stoeltjes geplaatst bij het priesterkoor). 11.15 Lsm. Mien Litjens-Lemmen en overl. fam.; Gerard Thijssen en Fien Thijssen- Hesen. 14.00 Doopviering Thomas Jenniskens. 14.30 Doopviering Lizzy Pijpers. Maandag: 19.00 Hgm. t.i.v. het Lourdescomité Venray; lsm. overl. fam. Koenen-Janssen; Wiel Willems; Frans van Bavel; overl. ouders Marlens-Verhees en overl. fam. Dinsdag: 19.00 Mndd. Wilhelmina Loonen, Antoon en Bernard Loonen cn beide echtgen., Johanna Verheijen-Loonen en echtgen., Joos Loonen en Maria Loonen-Scheffers. Woensdag: 19.00 Lsm. Wim Manders en overl. fam. Manders- Litjens. Donderdag: 19.00 Lsm. Leo Loenen en overl. fam. Loenen- Croonen; jrd. Wim Litjens; gest. jrd. Jacob Thijssen en echtgen.; Corrie van Berlo-Thijssen en Petronella van Friesen-Thijssen. Vrijdag: 19.00 Lsm. Teng Houben; Frans Baltussen, Willem Baltussen en overl. fam. Baltussen-Loonen. Misdienaars: za 19.00: Tom Bos en Joep Jenneskens; zo 10.00: Susanne Jenniskens en Marleen Sonnenberg; 11.15: Inge Smits en René Timmermans. Lektoren: za 19.00: Goen Reintjes; zo 11.J5: Lies van Bavel. Gedoopt: Roy Spronck, Rector Nabbcnstraat 22. Huwelijksafk.: Richard Jacobs en Anita Goumans, beiden uit Holthees (2e roep). Rektoraat Heide Zondag: 5e Zondag van Pasen. 9.30 Hoogmis overl. fam. Janssen- Muysers; overl. ouders Achten-Cox; Piet Spee en overl. fam.leden; Piet Rongen. Misd.: Gemma, Karen. Niels, Gerard en Roel. Donderdag: Gedachtenis van de H. Johannes 1, paus en martelaar. 9.00 H. Mis voor Gerardus Michels. Rektoraat Veulen 5e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Hgm. voor de parochie. Zondag: 10.30 Hgm. als mndd. Piet Spreeuwenberg; jgt. Jacobus Ewals. Maandag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Dinsdag: 6e van de 9 dinsdagen t.e.v. St. Antonius. 8.00 H. Mis t.i.v. de offeraars en voor een gene zing. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Vrijdag: 15.00 PI. Hgm. bruidspaar Martien Jenniskens en Francis Nijsen. Misdienaars: za: Ruud Bexkens en Richard Classens; zo: Tom Derks en Eric Wismans. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Marie van Osch; jgt. Jacobus van Dijck; fam. Eyssen-Voncken. Misd.: Ingrid Willems en Patricia Arts. Zondag: 10.00 Hoogmis jgt. Grad Bongers. Misd.: Erik Janssen en Paul Engels. 14.30 Doop Paul Verhoeven. Dinsdag: 8.30 Tien de Rijk. Woensdag: 19.00 Jgt. Grada Arts- Janssen; Til Muysers (loll); Tien de Rijk; overl. fam. Arts-v.d. Zanden. Vrijdag: 13.00 Dankmis gouden bruiloft Jan Schoenmakers en Truus Thijssen. Kerk poetsen: mevr. Van Hoof en mevr. Willems. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 13.30 T.i.v. Piet en Nelly Botden-Classens b.g.v. hun 25-jarig huw. Zondag: Moederdag. 10.00 Fam. Van Vegchel-Vereijken. Maandag: 19.00 Voor zieke. Donderdag: 19.00 Voor vrede. Na de H. Mis bidden van het Rozenhoedje vanwege de mei maand. Misdienaars: zo: Grard en Mariska. Lezers: zo: Jan Classens. Rektoraat Smakt Zaterdag: Geen dienst. Zondag: Holthees geen dienst. 10.30 PI. H. Mis ;b.g.v. de Eerste Copmmunie van onze jongens en meisjes van groep 3 en 4 van onze basisschool. Int. voor alle communi cantjes en voor fam. Nooyen-van Gestel; jgt. Jan Rouwens; Antonius Bovens en voor geestelijk en tijde lijk welzijn. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef; uit dankbaarheid en t.z.i. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 14 mei zal in het Zonnelied, Kiosk te Venray, ds. J.R.F. Heine uit Nijmegen voorgaan in de dienst waarin de Maaltijd van de Heer gevierd wordt. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindemevendienst gehouden. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema respekt voor autori teit is een bescherming voor u in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen kollekte. Oecumenische basisgroep Aanstaande zondag 14 mei is er een woorddienst van de oecumeni sche basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de woorddienst is: Bevrijding, vrijheid, vrede. Plaats: kapel van het bejaar dencentrum Het Schuttersveld, Bergweg 4 te Venray. Tijd: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kin demevendienst. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 04709-87786. Diensten: D.V. zondag 14 mei om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ev. J.A.J.Bals, Horst. Zondagsschool: Zondagmiddag om 16.00 uur voor kinderen van 4-12 jaar. Bijbel/Kontaktavond: De eerstvol gende is donderdag 11 mei, aanvang 20.00 uur. Het thema luidt: 'Het purimfeest'. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard óudc fatO- 1945 - SVV Venray 50 jaar - 1995 Vanaf 1936 werden er al pogingen ondernomen om in Venray tot één voetbalclub te komen, maar zowel bij de Valk als Servatius bestond hiervoor weinig belangstelling. Door de Valk werden enkele bijeenkomsten gehouden, om tot een fusie te komen met Servatius, helaas zonder resul taat. Pas in juni 1944 kregen hernieuwde en voorzichtige toe naderingspogingen tussen beide clubs gestalte en op 24 maart 1945 werden beide clubs opgeheven en RK SVV was een feit. Op deze foto het eerste elftal van SVV. Staande v.I.n.r.: Toon v.d. Heuvel, Wim Arts, Theo v.d. Laar, Fer Schellen, Wiel Kessels, Piet v.d. Laar, Guus Tadema, Piet Schellen. Zittend: Jan Gommans, Jeu Poels en Theo Claessens. In oktober 1945 startte de eerst na-oorlogse kompetitie wedstrijden. De spelers van Venray zijn bereid om grote prestaties te verrichten. Zij hebben dit waargemaakt, want in april 1946 versloegen zij Sevenum met 2-1. Venray werd kampioen en nu... naar de tweede klasse. De promotiewedstrijden begonnen pas in juni 1946. Voor de beslissingswedstrijd moest Venray aantreden tegen SVB (Blerick) in stadion De Kraal in Venlo. Gezien de stand op de ranglijst zou Venray moeten winnen. Men was zeer opti mistisch over de afloop van deze wedstrijd. Helaas, het noodlot sloeg toe en met een eindstand van 3-1 werd uitein delijk de wedstrijd verloren. De teleurstelling was zeer groot. Het zou nog acht jaar duren voordat Venray zich in de gelederen van de tweede klasse kon scharen. Zondag 20 juni, de dag van de beslissing. Een zonovergoten en broeierig warme dag, een nerveus Venravs elftal op de groene grasmat van HVV te Helmond volgde het promotieduel tegen Budel. Na het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter wist Venray dat het doel bereikt was. Het enige en winnende doelpunt werd gemaakt door Jac Kusters; 1-0 voor Venray dus! Gelukkig en zeer voldaan vierde Venray op deze 20e juni in 1954 feest. Een feest dat tot diep in de kleine uurtjes in Venray doordreunde. Jan v.d. Putten Op 13 maart jl. was de heer Jan Brouwer, de direkteur van de prot. chr. basisschool De Hommel, 25 jaar in overheidsdienst. Dit feit zal op vrijdag 12 mei a.s. groots gevierd worden. Jan Brouwer (47) begon zijn loop baan als dienstplichtig militair in Suriname. Teruggekomen in Nederland startte hij als onderwijzer in Zwolle. Via Groningen en Schaarsbergen (gem. Arnhem) werd hij op 1 augustus 1989 tot direkteur van De Hommel benoemd. Onder zijn leiding groeide deze school tot het huidig aantal leerlingen (190). Op vrijdag 12 mei zullen de leer lingen zich 's morgens (als het weer tenminste meewerkt) vermaken met een groots opgezette zeskamp op het schoolplein. Na een gezamenlij ke, door de school aangeboden, lunch volgt 's middags een profes sioneel theater. Voor genodigden is er vanaf 16.00 uur gelegenheid om Jan Brouwer in de aula van De Hommel te felicite ren. De dag zal afgesloten worden met een feest voor alle geledingen van de school en alle ouders van de leerlingen. Op maandag 15 mei a.s. geeft het bestuur van Samenwerking Venray, een onafhankelijke plaatselijke poli tieke partij, informatie over haar doelstellingen en historie en zullen de drie raadsleden van de fraktie het werkprogramma 1994-1998 toelich ten en iets vertellen over raads- en commissiewerk. Hoewel de informatie-avond pri mair bedoeld is voor nieuwe inwo ners van de wijk Landweert die zich nog willen oriënteren op de Venrayse politiek is iedereen die zich pas in Venray gevestigd heeft en/of interesse heeft voor onze plaatselijke politieke partij van harte welkom. Namens bestuur en fraktie bent u uitgenodigd om op 15 mei a.s. van 20.15 tot 22.15 uur aanwezig te zijn in wijkcentrum 't Stekske in de wijk Landweert. Inbraak in bungalow In de nacht van dinsdag op woensdag is door inklimming via het bovenlicht toegang tot een bun galow aan De Aldenweg verkregen. Ontvreemd werden een kleurentele visie, een cd-speler en een aantal sieraden, waarvan de waarde, ge zien het onderzoek, niet kon worden medegedeeld. De bewoners waren afwezig. Diezelfde avond was door vernie ling van een ruit toegang verkregen tot een andere bungalow aan dezelf de weg. De tussendeur via de gara ge bleek echter deugdelijk te zijn vergrendeld. TE KOOP GEVRAAGD met tuin(tje) Prijs en aanvaarding in overleg: s- 040-833300 WtnUWi'nkil VtnrMj Kom een( WereMwinkelen 66 Onder deze titel presenteerde de Algemene Nederlandse Bond van Ouderen afd. Venray een rap port over de verkeerssituatie in het centrum van Venray. Een spe ciale werkgroep van de ANBO heeft zich over de knelpunten in het centrum gebogen, deze in beeld gebracht en ook suggesties aangedragen om tot een oplossing te komen. De werkgroep is tot dit rapport gekomen omdat de ouderen nogal wat ergernis ondervinden van net verkeersgedrag in het centrum. Op de fiets "wordt men belaagd" door auto's en in het voetgangersgebied wordt gefietst dat het een lieve lust is. Ook de her en der gestalde fiet sen is voor de ouderen een doorn in het oog. "Wij ouderen doen daarover nu onze mond open, omdat wij dage lijks ervaren dat daar nog wel het een en ander aan te verbeteren," zo valt te lezen in de inleiding van het rapport. De werkgroep spreekt daar bij de hoop uit dat de notitie de aan dacht van gemeente, politie maar vooral ook van de burgers van Venray, zodat bewuster en attenter deel wordt genomen aan het verkeer in het centrum. ERVARINGEN Voetgangers ervaren onmacht en irritatie ten opzichte van fietsers en ander verkeer in de voetgangerszo nes. Zo is de sierbestrating in de Schoolstraat, bij de oversteek van De Bleek naar het Kapelaanspad, erg misleidend. Wat is voetgangers- ge'deelte en wat is rijbaan. In zijn algemeenheid wordt in het rapport voorgesteld om extra informatie over de verkeerssituatie in het cen trum te verspreiden, het toezicht op het inrijden door auto's en bromfiet sers in Schoolstraat en Grotestraat te intensiveren en om de geplaatste verkeersborden te toetsen op bruik baarheid en duidelijkheid. Verder wordt een duidelijkere markering van de scheiding tussen voetgan gersgedeelte en rijweg voorgesteld. Dit met name op het Hensemusplein en de Schoolstraat. SITUATIES De werkgroep heeft ook enkele specifieke situaties in beeld gebracht. Een daarvan is de hoek Schouwburgplein-Kempweg. "De verkeersregeling daar is niet helder" aldus de werkgroep. Met name de vraag wie voorrang heeft staat cen traal. Bovendien "dreigt daar het gevaar" van snelle bromfietsen die over hei plein aangereden komen. Verder nemen fietsers en auto's vaak de kortste weg naar de schoolstraat, over het plein. Een afscheiding tus sen weg en plein door paaltjes, bankjes e.d. zou bij kunnen dragen tot een oplossing. Ook de hoek Henseniusstraat- Henseniusplein, is volgens de werk groep een "knelpunt". Ook daar nemen fietsers vaak de kortste weg wat bij ander verkeer weer onzeker heden oproept. Ook hier zou een voorrangsregeling kunnen leiden tol verbetering. Met betrekking tot de verkeerssi tuatie bij de Merseloseweg-Deken Thielenstraat, is de werkgroep van mening dat het verkeer op de Merseloseweg voorrang zou moeten hebben op het verkeer dat uit de Deken Thielenstraat komt. De situ atie is nu nog andersom. Tenslotte vraagt de werkgroep nog aandacht voor gehandicapten. Bij de meeste parkeerplaatsen voor invaliden is vaak een te krappe ruimte om uit te stappen. "Bij de Praxis stapt men meteen in hel struikgewas" aldus de samenstellers van het rapport. Ook de bestrating is op veel plaatsen in de Passage, in de Grotestraat, de Marktstraat en rond om het postkantoor slecht. BEWUSTER De werkgroep hoopt dat met de suggesties in het rapport iets gedaan wordt dat kan leiden tot een verbe terde verkeerssituatie in het cen trum. Een aantal leden van de werk groep erkent al dat zij, na hel onderzoek, zelf al bewuster aan het verkeer in het centrum deel zijn gaan nemen. Afgelopen zondag, 7 mei, streed de Venrayse schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray traditiege trouw om de koningstitel van de schutterij. In een felle zon streden niet alleen de Venrayse schutters om de koningstitel, ook het publiek deed in groten getale mee aan de Koning van Ere. De dag begon met het afhalen van het oude koningspaar André de Gooyert en Lisette van den Broek in de Chopinstraat. André en Lisette en niet te vergeten Tineke de Gooyert zetten zich een jaar lang in voor elke gelegenheid van de schutterij. Daarna volgde een mooie gildemis in de Vredeskerk. Helaas is het de laatste keer geweest dat pastoor Albers de gildemis kon verzorgen in de Vredeskerk. Nadat de Venrayse schutterij van een heerlijke Limburgse koffietafel had genoten, omstreeks 13.45 uur was dan de afname van het zilver van de koning. André de Gooyert en de huldiging van de Koning van Ere, Pieter van den Broek. De titels van de koningen waren vakant, de ope- ningsschoten konden worden gelost door wethouder Kersten, de Keizer der Schutterij, onze beschermheer, de heer Bloemen en onze geestelijke adviseur deken Coenen. Nadat de loting had plaatsgevonden begon de strijd. Bij de Koning van Ere deden 24 personen mee. Na een lange strijd was het uiteindelijk Jos van Swamen zie de vogel na 187 scho- Met ingang van vrijdag 26 mei 1995 beëindigt de Rabobank de reizenverkoop op baar kantoren in Venray en Oostrum. Per dezelfde datum wordt bet reisbureau op zelfstandige basis voortgezet door de reisadviseuses Maja Kateman-van Opbergen en Miriam Tbuijls-Scbelbergen. Voortaan kunt u voor al uw reisadviezen tereebt bij en boekingen Reisbureau Buitenlandse Zaken Kapelaanspad 12, 5801 BN Venray telefoon 04780-15155, fax 04780-13913 Buitenlandse Zaken ''etsburea0 ten ter aarde deed laten storten. Ondertussen slonk de vogel der schutters ook al hard. Mari Kusters (tweemaal), Han van Rhec en Ron Linders wisten al een vleu gel, staart of kop ter aarde te laten storten. In de elfde ronde bleek de beslissing te vallen, nadat Guus Stiphout de vogel bijna naar onde ren haalde, leek het erop dat de koning van vorig jaar ook dit jaar weer aan het langste eind zou trek ken. Maar slechts een plaat bier' hangen en nadat er nog vier schote werden gelost was het de tijd vo< Joop Linders en met een welgemikt schot haalde Joop na 257 schoten de vogel naar onderen. Joop Linders is al enkele jaren lid van de Venrayse schutterij en is vice-voorzitter vac de drumband van de schutterij en is daarnaast gebouwbeheerder van hel Trumke, de oefenruimte van de drumband. Toos, zijn vrouw, is sinds 1993 markentenster van onze schutterij en zijn zoon Ron is al jarenlang tamboer. Toos zal in hel komende jaar de taak van koningin op haar Nadat de koningen bij de gildehuizen waren voorgesteld volg de er op de schuttersweide een gezellig samenzijn van de leden der schutterij en daarmee kwam er een einde aan een lange, maar mooie en warme dag. beëdigd, makelaar en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 Venray Telefoon 04780-86408

Peel en Maas | 1995 | | pagina 18