A Sfuvitr e*t> fyeMMiyi*ty<i#Uecao& Tim Krabbé te gast bij literair café Avondvierdaagse van 8 t/m 11 juni De Hakkespits kijkt terug op geslaagd folklore-weekend Atletiekavond voor verstandelijk gehandicapten Ouderenbond KBO Katholiek Vrouwen Gilde LVB Oostrum Katholieke Vrouwen Vereniging Seniorservice Venray Nederlandse Christen vrouwenbond Uitslagen Bridgedrive Koninginnedag Model stockcars in Venray HSV <t Alvertje H.S.V. De Roerdomp CDA Vrouwenberaad SV Merselo wil best groeien Bridgeclub Venray Handwerk op straat PEEL EN MAAS Donderdag 11 mei 1995 - Paginal Op 2 mei jl. heeft de afdeling Vcnray-Kom van dc KBO de jaar lijkse ledenvergadering gehouden in In den Engel. De belangstelling was iets minder dan in voorgaande jaren. Waarschijnlijk heeft het mooie weer een rol gespeeld en hebben veel mensen de voorkeur gegeven aan een wandeling of fietstocht. De sekretaris bracht verslag uit over de vorige vergadering, waarna de penningmeester een overzicht gaf van de financiële gang van zaken over het afgelopen jaar. Het bleek dat er over 1994 een overschot was van 585 gulden. Het financiële ver slag over 1994 werd door de verga dering goedgekeurd evenals de begroting voor 1995. Uit de begro ting voor 1995 bleek, dat de kontri- butie niet verhoogd behoefde te worden. Het bestuurslid I. Claessens was aan de beurt van aftreden, maar werd herkozen. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen de dames P. v.d. Kerkhof en A. Noy. Na de pauze voerde de Senioren Toneelgroep uit Horst twee toneel stukjes op, die bij de aanwezigen zeer in de smaak vielen. Al met al kon gesproken worden over een nut tige en aangename middag. Agenda aktiviteiten: 9 en 23 mei en 6 juni: Kienen in Het Schuttersveld, aanvang 14.00 uur. 7 juni: Wandeltocht door Venray, waarbij oude gevels zullen worden bezichtigd en een toelichting zal worden gegeven. Het is een wande ling van ongeveer 3 km. In de komende weken zal meer informatie worden gegeven. 8 juni: Avondvierdaagse in Venray. Er is voor ouderen een speciaal par cours van 10 km. Als u kunt wande len: wandel dan mee! 28 juni: Picknick op het schietter- rein in Merselo. Voor vervoer van en naar Merselo kan worden gezorgd. Er komen hierover nog nadere mededelingen, maar reserveert u alvast deze datum. Als u gebruik wil maken van vervoer door de KBO, laat u dat dan weten bij een van onderstaande adressen. Voor inlichtingen over het lid maatschap van de KBO en over de aktiviteiten kunt u bellen met een van de volgende personen: mevr. I. Claessens, Handelstraat 55, tel. 85123*. mevr. P. v.d. Kerkhof, Helfrichstraat 80, tel. 83122, mevr. A. Noy, Rooseveltstraat 5, tel. 83494 of dhr. J. Lipman, Isabellahof 17, tel. 84897. Op woensdag 17 mei maken wij ons jaarlijks reisje. We vertrekken om 08.30 uur vanaf de parkeerplaats voor de Witte Hoeve aan de Raadhuisstraat. Aangekomen in Aerdt drinken wij koffie. In twee groepen gesplitst bezoeken wij dan of een prachtige expositie van eigentijdse merklap pen van de heer Jan Houtman in zijn nuis 'De Haemmaeker' of een prachtige particuliere kijk- en wan- deltuin, nl. 'n Aerdts Paradijs. Na de lunch wisselen de groepen en daarna maken we per bus een tocht door het prachtige rivierenge bied over de dijken. Een gids zal hierbij toelichting geven. Daarna bezoeken wij de streek rond Hoog- en Laag-Elten en drinken daar 's middags koffie. Rond 17.45 uur zijn wij weer thuis. Als u mee wilt gaan, kunt u zich nog opgeven bij Diny v.d. Venne, tel. 83159. Dinsdag 16 mei gaan we weer fietsen, we vertrekken om 19.00 uur bij de Rabobank en er wordt ca. 25 km gefietst. Dinsdag 16 mei is ons jaarlijks uitstapje. Wij gaan dan naar Nieuw Kuijk, 'n dagie Biesbosch. Wij ver trekken om 8 uur bij 't gemeente huis. Om half 10 gaan we in Weert naar een H. Mis die zal worden ver zorgd door pastoor Barnhoom. Daarna gaan we winkelen in Weert. Om 13.30 uur worden wij in Nieuw Kuijk verwacht, waar we eerst een lekker kopje koffie met gebak gaan nuttigen. Om 15.00 uur beginnen we met de Biesboschtocht over het water. Wij ziin weer terug rond 17.30 uur. Er is dan een moge lijkheid om nog een aperitief te nemen en om 18.00 uur is er een diner. Wij zijn om 21.30 uur weer terug. Er kunnen nog enkele mensen mee. De bus is nog niet vol. Men kan zich nog opgeven bij Agnes. De Open dag houtsnijwerk en hout modelbouw Zaterdag 13 mei is er van 10.00 tot 16.00 uur een open dag houtsnij werk en hout modelbouw. Houtsnijwerk is een fijne hobby, waar niet veel ruimte en gereed schap voor nodig is. Hout model bouw is eveneens een fijne hobby. Medewerkers van 'het Gilde' laten je zien wat allemaal mogelijk is. Zij zijn bereid om je een eind op weg te helpen. Iedereen van jong tot oud is wel kom in het lokaal van Seniorservice, Marktstraat 8 te Venray. Donderdag 18 mei praten we met elkaar over net onderwerp 'Durven en delen-generaties werken. Dit is het eerste onderwerp van het nieuwe aandachtsveld van de NCVB voor de jaren (1994-1997) 'Vrouwen zien toekomst'. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de prot. chr. school De Hommel te Venray. De koffie staat klaar vanaf 19.45 uur. Wij verwachten een goede opkomst. De organisatie van de traditionele bridgedrive, waarmee Venray zijn Koninginnedag afsluit lag dit keer in handen van de bridgeclub Harten drie. Opgewarmd en opgepept met een glaasje oranjebitter zaten 156 bridge 'fanaten' om half acht in de schouwburg op scherp aan de bridgetafel. Thuisbridgers uit de hele regio en leden van de bridgeclubs Doublet, Klavertje Vier, Harten Drie, Venray, de Maasdorpen en van BC Bergen ontmoetten elkaar aan zes lijnen van elk zes a zeven tafels van zoveel mogelijk gelijke sterkte. In elke lijn werd een verbeten strijd gestreden. Vooral in de gele lijn, de lijn der grote coryfeeën, moest de arbiter nogal eens optreden! Maar het ging er gezellig aan toe. Om half twaalf waren de laatste kaartjes gelegd en was het nog een half uurtje wachten geblazen op de uitslag. Toen mevr. Martinet Roling namens het Oranjecomité eindelijk over kon gaan tot de prijsuitreiking kon een enkel paar zijn teleurstel ling moeilijk verbergen omdat het meende gewonnen te hebben en juichte een ander paar dat meende verloren te hebben toch onder de prijzen viel! Omdat de gebruikte computer, zoals achteraf blijkt, niet zoveel lijnen tegelijk kan verwerken zijn er inderdaad een paar foutjes gemaakt bij de berekening van de uitslag. Daarom volgt hier de gekor- rigcerde uitslag: In de bruine lijn waren de paren Aarts-Aarts, Schreven-Verbeek en Horneman-Steverink resp. nr. 1, 2 en 3. In de oranje lijn waren de dat de paren Hermans-Linders, Van Oosterhout-van Oosterhout en Reinhoud-Reinhoud. In de groene liin V.d. Hark-v.d. Hark, Overbeek-Overbeek en Selders-Selders. In de blauwe lijn Bouhuys- Bouhuys, Arts-Poels en Perry- Tissen. In de rode lijn V.d. Heyden- Houwen. Aerts-v.d. Kooi en Van Haren-Hilhorst. En in de gele lijn V.d. Munckhof- Simons, Bollen-Vos en Hooft- Peters. Wie recht heeft op een prijs krijgt die uiteraard alsnog thuis bezorgd. Aan de NBB wordt doorgegeven wie in aanmerking komt voor mees- terpunten. Harten Drie biedt ziin excuses aan voor hetgeen ongeluk kigerwijze fout is gegaan. Zaterdagavond 13 mei wordt alweer de ZNSO wedstrijd verre den. De aanvang van de wedstrijd is om 19.00 uur; de trainingen begin nen om 16.00 uur. Kanshebbers voor deze wedstrijd zijn Leon Kunzler. Peter v. Otterloo en indoor Nederlands kampioen Sander Poels. Bij de witdakkers zijn Jose Klaassen en Bart v. Issum een van de favorieten. U kunt ons vinden achter de Rank Xerox, circuit De Spurkt, Smakterweg 80, Venray. De uitslag van de derde wedstrijd van het lentekoningsvissen van de lange hengels is: 1. Pieter Kunen; 2. Twan Vernaegh; 3. Gerrit Robben; 4. Henk Cox; 5. Harrie Theeuwen. Zaterdag 13 mei korpswedstrijd van Velden. Deze wedstrijd is op uitno diging van de vereniging. Zaterdag 13 mei is de eerste wed strijd van het lentekoningsvissen van de korte hengels. De bijeen komst is om 08.00 uur bij de visvij ver Het Wanssums Ven. Er wordt gevist van 09.00-12.00 uur. Voor deze wedstrijd opgeven bij Hein van Valkengoed, tel. 82376 tot vrijdag avond 19.00 uur. Zondag 14 mei jeugdselektie voor het NK in de haven van Blerick. Dinsdag 16 mei de eerste wedstrij'd van het gemeentekoningsvissen in de visvijver De Ballonzuil. De bij eenkomst is om 18.00 uur en er wordt gevist van 18 30-21.00 uur. Sportvisakte en vergunningen zijn verkrijgbaar bij de sekretaris H. Lenssen, tel. 87606 en bij Van Grootels Dierengilde aan de Stationweg te Venray. Bij de tweede wedstrijd Venray- Milheeze was het weer en de vangst zeer goed. Er werd maar liefst 73.030 gram vis gevangen. In totaal werd le A. v. Mill, Venray, 7650 gram; 2. Frans v.d. Kerkhof, Milheeze, 6770 gram; 3. Jan Sanders, Venray, 6020 gram Korpsen: 1. Venray 27.270 gram; 2. Milheeze 10.700 gram. Zaterdag 13 mei vriendschapsvissen Velden. Zondag 14 mei selektie jeugd te Grubbenvorst. Dinsdag 16 mei Venray-Oostrum van 18.30-21.00 uur bij De Ballonzuil. Jeugdvissen: Zaterdag 13 mei eerste jeugdko- ningsvissen Ballonzuil. Vissen van 14.30-16.30 uur. Bijeenkomst 13.30 uur. Op zaterdag 27 mei is de nationa le Hengeldag voor alle jeugd bij de Ballonzuil. Voor vergunningen kunt u terecht bij H. v.d. Heuvel, Klaproos 1, tel. 1,1215 en Van Grootel Hengelsport, Stationsweg Venray. Portofoon gestolen Door het ingooien van een ruit was toegang verkregen op het aan het spoorwegemplacement gelegen bedrijfsruimte van de afdeling Onderhoud van de NS. Ontvreemd werd de portofoon van die afdeling. Het CDA Vrouwenberaad Noord- Limburg houdt op dinsdag 16 mei 1995 om 09.30 uur een bijeenkomst in de Oude Lind, Venrayseweg 93, 5961 AE Horst. De agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening door de voorzitter mevr. M. Nabben-Reintjes; 2. Vaststellen verslag van 14 maart 1995; 3. Mededelingen; 4. Het onderwerp voor deze ochtend is: 'De problema tiek rond de asielzoekers' door dhr. W. v.d. Einden, maatschappelijk werker bij de Regionale Opvang Asielzoekers; 5. Rondvraag en slui ting om ±11.30 uur. Sportvereniging Merselo is een relatief kleine vereniging die twee takken van sport in haar organisatie heeft; voetbal en korfbal. Het is een vereniging waar de rekreatieve sportbeleving hoog in het vaandel staat, maar waarbij het presteren op een aantrekkelijk en passend niveau niet uit de weg gegaan wordt. De prestaties van het voetbalteam in het lopende seizoen getuigen daarvan. Maar bovenal is het persoonlijk kontakt en de onderlinge betrokken heid de kracht van deze vereniging. Toch is uitbreiding van het leden bestand, voor zowel de jeugd als de senioren, gewenst om deze situatie in stand te houden (een ledenstop is hier zeker niet van toepassing!). Zeker om de kwaliteit van de sport beoefening en de (jeugd)begelei- ding op dit prettige niveau te hand haven. SV Merselo kan u veel sportple- zier bieden tegen aantrekkelijke kosten. Mede door de betrokkenheid van de leden bij het wel en wee van de vereniging (o.a. door medewer king bij de organisatie van de jaar lijkse Muziekfeesten) zijn de kontri- butiekosten erg laag te houden. Zo betalen de leden tot 12 jaar slechts ƒ35,-, de leden van 12 tot 18 jaar ƒ70,- en de leden van 18 jaar en ouder ƒ125,- kontributie. Als we daaraan toevoegen dat het dorp Merselo, en dus ook sportpark De Vloet op een steenworp afstand van Venray gelegen is (zonder druk ke wegen!), zal duidelijk zijn dat deze vereniging aantrekkelijke mogelijkheden te bieden heeft. Samenvattend kunnen we de Sportvereniging Merselo als volgt typeren: sportieve ontspanning voor iedereen; rekreatie op betaalbaar niveau; sportbeoefening in een ongedwongen organisatie; persoon lijke betrokkenheid van de leden bij de vereniging, maar ook andersom; sportbeleving op een relatief kleine, maar goed en overzichtelijke accommodatie. Bent u geïnteresseerd in voetbal of korfbal in Merselo? Informatie en/of aanmelding kan bij Els Michels, tel. 46679. Vier mei speelde we de eerste van vijf avonden om de zomertrofee allemaal door elkaar. De meesten vonden het wel aardig eens een keer tegen anderen te spelen. De komen de weken worden de aanwezigen ingedeeld al naar gelang hun pun- tenaantal in de vorige sessies. Op het einde van de rit bekijken we dan wie de hoogste score heeft behaald. Er is aan deze kompetitie geen pro motie of degradatie verbonden. U kunt lekker ontspannen uw kaartje leggen. Uitslag van de eerste avond: Geel: 1. ep. Willemsen; 2. mw. Akerboom-hr. Vermolen; 3. ds. Bisscheroux-Mutsaers; Rood: 1. ep. Peetjens; 2. ds. Cals-Poels; 3. ds. Huys-Karagozyan. Tot slot: vanaf donderdag 6 juli tot en met half augustus, de data waar op de clubs weer aan hun nieuwe seizoen beginnen, spelen we weer zomeravondbridge in De Kiosk. Op deze avonden zijn alle clubbridgers en natuurlijk ook de thuisbridgers van harte welkom. In de komende weken zult u meer horen over dit spektakel. Vrijdag 12 mei in café De Volle Maan Venray De schrijver Tim Krabbé is op vrijdag 12 mei te gast bij het Literair Café Venray-regio in het zaaltje van café De VolTe Maan aan de Merseloseweg in Venray. Aanvang 20.30 uur. De muzikale omlijsting deze avond is in handen van de Venrayse musicus Ad Haans. Tim Krabbé werd op 13 april 1943 geboren in een artistiek/intel lectueel milieu waar men het niet al te breed had. In 1967 maakte hij zijn debuut als romanschrijver met 'De werkelijke moord op Kitty Duisenberg', een jaar later als jour nalist bij Vrij Nederland. Krabbé's bekendste werk is 'Het gouden ei' uit 1984. Dit boek werd twee maal verfilmd. Een keer als 'Spoorloos' en een keer als de Amerikaanse equivalent 'The Vanishing'. Ook sport is een geliefd onder werp van de Amsterdamse auteur. Enerzijds is hij er zelf bij betrokken als schaker/wielrenner, anderzijds duikt 'sport' vaak op in zijn verha len. Zo heeft zijn wielerliefde hem de roman 'De Renner' (1978) opge leverd. Zijn passie voor het schaken vertaalde hij in een biografie over topschaker Fischer en een serie curiosa-boeken die vooral technisch zijn. Krabbé is ook als acteur actief geweest. Zo was hij in 1967 werk zaam bij Theater Terzijde van Annemarie Prins en het televisie programma Hadimassa van Dimitri Frenkel Frank. ROMAN Schrijven komt voor de Amsterdammer echter nog steeds op de eerste plaats. Onlangs verscheen van zijn hand nog de roman Vertraging, die eerst in feuilleton vorm in de Volkskrant stond. Andere titels van werk van Krabbé zijn: Flanagan of het einde van het beest (1970), Red Desert Penitentiary 11974), De Stad in het midden (1978), 43 Wielerverhalen (1984), en de Matador 119911. Verder publiceerde hij in 1991 de bloemlezing Nico Scheepmaker over alles. Films naar boeken van Krabbé zijn: Flanagan lAdriaan Ditvorst, 1975), De Paaraentekenaar (Thijs Chanowski, 1983), Red Desert Penitentiary (George Sluizer, 1988), en The Vanishing (George Sluizer, 1993). De entree-kaartjes voor het Literair Café Venray voor vrijdag 12 mei kosten 15 gulden per stuk. Donateurs van het literair café krij gen zoals gewoonlijk 2,50 gulden reductie. Vrouw door vuurwerk getroffen Een 57-jarige inwoonster van Oirlo was op de bevrijdingsavond naar het afsteken van het vuurwerk aan het kijken aan het Kerkpad en stond daar bij een grote boom. Het vuurwerk werd afgestoken op het terrein van het toekomstig stad spark. Plotseling voelde de vrouw een klap tegen haar rechter oog. Ze werd gewond aan haar wenkbrauw en een glas van haar bril werd ver brijzeld. Vermoedelijk is een stuk vuurwerk tegen de boom aangeko men en teruggeketst. Ze deed daarvan bij de politie aangifte en die verwees haar naar het Oranjecomité voor vergoeding van de schade. EOC weer aktief Het Explosie Opruimingscom mando was dinsdag weer aktief bij het opruimen van gevonden oorlog stuig aan bij de Merselose Beek. Een gevonden 17 ponder pantser granaat aan de Maasheseweg en de Beekweg gevonden 3.7 inch werden in Merselo tot ontploffing gebracht. Een aan Buitenhof in Oostrum gevonden 3.7 inch mortiergranaat en een in Ysselsteyn gevonden rookgranaat werden in Ysselsteyn tot ontploffing gebracht. TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwing Timmer- en onderhoudsbedrijf J. van de Ligt Wanssum, De Cuyperstraat 37 04784-2184 Op zaterdag 13 mei wordt een demonstratie gegeven in de Grotestraat bij Hendricx Schoenen. Dhr. Van Vught uit Tilburg zal die dag van 10.00 tot 17.00 uur, mits het weer dit toestaat, buiten demonstre ren hoe een Van Bommel schoen wordt gemaakt. U kunt 'live' meemaken hoe met verschillende technieken, uit enkele stukken leer, een kwaliteitsschoen wordt vervaardigd. Al vanaf 1734 maakt men bij Van Bommel in Moergestel op deze wijze schoenen, waarmee deze schoenfabriek de langste traditie heeft van Europa. Tegenwoordig is het een modem en goed geoutilleerde fabriek, die wei gert concessies te doen aan kwali teit. De gebruikte leersoorten worden door eigen specialisten bij 's werelds beste looierijen gesorteerd. De fabriek bestaat uit vier afdelin gen, namelijk de ontwerp-afdeling, de snijderij, de stikkerij en de mon tage-afdeling. Met name het werk op de montage-afdeling zal zater dagmiddag te zien zijn bij Hendricx Schoenen. Interessant is met name de 'goodyear' maakwijze, waarmee Van Bommel over de hele wereld een gerespekteerde naam heeft ver worven. Hierbij wordt een met warme pek doordrenkte draad gebruikt om een onwrikbare verbin ding te verkrijgen tussen zool en schacht. Dezelfde hoge eisen die Van Bommel stelt aan de kwaliteit van haar produkten, gelden ook voor de verkoopadressen. Hendricx Schoenen is daarom trots, om leve rancier te kunnen ziin van schoenen van deze uitzonderlijk hoge kwali teit. Zoals u al uit het bovenstaande heeft kunnen afleiden, draagt Van Bommel niet voor niets sinds 1952 het predikaat: 'Bij Koninklijke Beschikking Hofleverancier'. Hierbij bent u van harte uitgeno digd om de demonstratie van aan staande zaterdag bij te wonen. Oliesporen Maandag moest de brandweer in aktie komen voor het verwijderen van enkele oliesporen op de Mgr. Hanssenstraat, de Wanssumseweg en op de Pastoor van der Gaetstraat. Bedreiging met honkbalknuppel De politie heeft woensdag een 20- jarige inwoner aangehouden die op 21 maart jl. vijf Venrayse vrouwen met een honkbalknuppel op de Langstraat heeft bedreigd. De 20-jarige zat die avond met drie andere mannen in een auto op de Venloseweg toen een auto met daarin vijf Venrayse vrouwen, wilde inhalen. Dat werd door de 20-jarige bestuurder meerdere malen verhin derd. Op de Langstraat werd de auto met de vrouwen tot stilstand gebracht. De bestuurder stapte uit en bedreigde de dames met een honkbalknuppel. Vervolgens wist de bestuurster te ontkomen. Dankzij het kentekennummer kon de bestuurder worden achterhaald. Bij het verhoor verklaarde de bestuurders dat alles op een misver stand berustte. Volgens hem had de auto (hij was er van overtuigd dat daarin ook mannen zatenl hem gehinderd door met groot licht ach ter hem te rijden. Daarover had hij zich geërgerd. Toen hij echter gekontronteerd werd met het feit dat er dames in de auto zaten had hij, volgens zijn verklaring, de dames zonder die te achtervolgen laten gaan. Nadat proces-verbaal was opgemaakt wera de man heen gezonden. Vernielingen bij scholen Tijdens de vooijaarsvakantie wer den vernielingen gepleegd aan de St. Petrus Bandenschool, waar een ruit werd vernield, een betonnen element uit de grond werd getrok ken en een zitbank vernield. Schade ƒ600,-. Bij basisschool de Vlaswei werd ca. 10 meter hekwerk omver getrok ken, de fietsenrekblokken werden vernield en de prullebak was in brand gestoken. Het schadebedrag is nog niet bekend. Vrouw verloor evenwicht Toen een 76-jarige vrouw maan dagmiddag omstreeks 14.45 uur op de Pr. Bemhardstraat van haar fiets stapte om voorrang te verlenen, verloor zij haar evenwicht en kwam zo ongelukkig te vallen dat zij haar heup brak en naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Beeld uit tuin gestolen In de nacht van maandag op dins dag werd uit de voortuin van een woning aan de Kempweg een wit beeldje van 60 cm hoog ontvreemd. Het beeldje stelde een knielende figuur voor. De waarde kon niet worden medegedeeld. Weer diefstal bloemen graf Een inwoonster van Venray deed aangifte van diefstal van sierplanten vanaf het graf van haar familielid op de algemene begraafplaats Boschhuizen. De diefstal heeft het afgelopen weekend plaatsgevonden. Dit is nu al de zesde aangifte van diefstal van planten van graven op de begraafplaats. De politie roept de hulp m van bezoekers die informa tie kunnen verschaffen. Bii Granaten gevonden Tijdens ploegwerkzaamheden een bouwland aan de Overloon weg kwamen twee zogenaan Engelse raketgranaten naar bovet wl' Tijdens werkzaamheden in tuin aan de Vlasakker in Oostn lev kwam een nog intakt zijnde gran naar boven. Dit gevaarlijke oorlogstuig gemeld bij de EOC die het zo sp 0| dig mogelijk zal opruimen. Wasgoed niet veilig Een 49-jarige inwoonster Venray deed aangifte van dieft van te drogen gehangen kleding een flat aan de Zuidsingel. betrof twee blouses en een pantal Waarde ƒ200,-. De diefstal vo maandagmiddag plaats. Tussen 5 en 6 mei werd vanaf drooglijn in een tuin van woning aan de Deken Berdenstr een te drogen gehangen combip bestaande uit broek, jas en n gestolen. De benadeelde is eenl jarige Venrayse. De waarde is bekend. Brandstichtingen Zaterdagmorgen ontdekten be» ners van een woning aan de Lai straat dat ze enorm veel geluk hu den gehad. De brievenbus, regenpijp en tu deuren, onder andere van de bi ging hadden brandschade opgei pen. Deskundigen konden alle maar vaststellen dat de brand aangestoken. Gelukkig is vermn delijk het vuur uit zichzelf gedool Er was wel rook- en roetschadei de hal en de woonkamer. De politie denkt dat dezelf daders ook slangen van een bem nepomp aan de Langstraat hebh aangestookt. Ook hier was het va vanzelf gedoofd. Vandaag over vijf weken begint de jaarlijkse avondvierdaagse. Bent u van plan om mee te doen, dan is het volgende voor u van belang: De afstanden zijn 3, 5,10 en 15 km per dag op 8, 9, 10 en 11 juni. Op zondag 11 juni kan men ook inschrijven voor een 20 en een 30 km route. Het inschrijfgeld is ƒ7,- p.p. bij vóórinschrijving voor vier dagen. Wil men één dag wandelen, dan betaalt men 3,50 p.p. Alle deelne mers ontvangen elke dag op de rust plaats een traktatie. Alle deelnemers ontvangen een herinneringsmedail le. Iedereen kan deelnemen, jong en oud, groot en klein, alleen of met z'n tweeën, met een klein groepje of met een grote groep. De start en finish zijn dit jaar weer op het.Schouwburgplein. Starttijden: op donderdag 8, vrij dag 9 en zaterdag 10 juni startem vanaf 17.30 uur. Op zondag 11 ji wordt er in de namiddag gewandi (de 30 km vertrekt al vanaf 09.1 uur). Défilé: op zondag 11 juni dm alle deelnemers mee aan het defi door het centrum van Venray. défilé wordt opgeluisterd doorci tiental muziekkorpsen uit Venray omgeving. Wilt u deelnemen met een scho of een vereniging dan nodigen wij van harte uit voor een informatie» eenkomst in de kantine van sporth De Wetteling op dinsdag 2 mei o 10.00 uur. Voor meer informatie kunt terecht bij: Gonnie van Hai Kerkpad 1, Venray, tel. 83765 Gezien Goosens, Helfrichstraat I Venray, tel. 87352. Tot ziens op deze Avondvierdaagse. Dansgroep De Hakkespits kan terugzien op wederom een geslaagd folklore-weekend. De weergoden waren goed gestemd, wat een spor tieve bijdrage leverde, zeer zeker voor het buitengebeuren. Ook dit jaar was het schouwburg programma van zeer afwisselende aard. Het publiek werd van de ene eeuw in de andere geslingerd en gekonfronteerd met verscheidene culturen. Toch was het niet te Vanuit het publiek (dat in groten getale was komen kijken) kwamen vele komplimenten. Het was dan ook een waarlijk schouwspel en heeft veel mensen een mooie en vrolijke avond bezorgd. Ook is het bewijs geleverd dat door een vaste groep enthousiaste mensen, jaarlijks naar dit evenement wordt uitgekeken. Mede dankzij enkele gastgezin nen was het mogelijk om de Oppenauer dansgroep goed onder brengen. Niet onvermeld mag blijven Thei Buddinger, jarenlang muzika en tevens mede-oprichter van dansgroep, in het zonnetje we gezet. Dit gebeurde tijdens e optreden van De Hakkespits ini schouwburg en werd 'Thei metd trekbuul' tot erelid gemaakt. Afgelopen zondag was de da groep te zien in StreekboerderijD Locht te Melderslo. Op donderdag 11 mei gaal groep naar het verzorgingstehi Beek-Bergen. In het kader vanr Limburgse dag wordt er gedansli tevens een kledingshow gegeven. Op 18 mei is er een optreden het klooster te Grubbenvoü Vertrektijden etc. worden bekei gemaakt op de oefenavond, mal dag 8 mei in de Kiosk, Bruksl aanvang 20.30 uur. i 1995, een nieuw jaar en dus... nieuwe aktiviteiten, ook voor ver standelijk gehandicapten. Atletiekvereniging AV Venray- Regio organiseert i.s.m. de Sociaal Pedagogische Dienst afdeling Vrijetijdsbesteding, op 16 mei a.s. een atletiekavond voor verstandelijk gehandicapten. Het doel van deze aktiviteit is het stimuleren van de deelnemers om aan atletiek te gaan doen. De vereniging is van plan om bij voldoende deelname en interesse een groepje verstandelijk gehandi capten binnen de vereniging op te starten. Atletiek is nog redelijk onbekend voor deze doelgroep en AV Venray wil hier graag verandering in bren gen. Atletiek is een veelzijdige tak van sport die individueel beoefend kan worden. Deze sport kent ver schillende onderdelen zoals ver springen, sprinten, speerwerpt kogelstoten, etc. De deelnemer kan de onderdek 9 op zijn eigen niveau beoefenen za der dat deze rekening moet houd! \bl met anderen. Het is de bedoeling ff jaci de deelnemers op een speels-dot gerichte manier in kontakt te law komen met de moeder der sporte waarbij het plezier voorop staat! Als aanloop naar deze nieu» aktiviteit wordt er op 16 mei ff atletiekavond georganiseer Belangstellenden kunnen dan ke» nis maken met deze tak van spon Het is de bedoeling dat eind mei li aktiviteit van start zal gaan. De atk tiekavond vindt plaats op de atli tiekbaan van AV Venray van 194 tot 21.00 uur. Voor informatie kan men belli SPD, Vrijetijdsbedsteding, 870Ö20. tel. 07"*

Peel en Maas | 1995 | | pagina 16