G Omruilactie GFT-containers D Provinciale Brandweerwedstrijden Technische Hulpverlening Gezondheidsklachten door de huisstofmijt Verkassen voor niets NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY woningwet - wet ruimtelijke ordening J Informatie avond minderheden nota wet milieubeheer - wet milieubeheer werk aan de weg Geen Oirlose kermis in ojc Watjang?!? i. tn M/uu uonoefoag 11 mei 1995 Pagina 15 EMEENTEHUIS VENRAY Badhuisstraat 1 elefoon 04780-23333 Bx: 04780-23222 orrespondentie-adres: jstbus 500 800 AM VENRAY peningstijden: Informatiebalie: maandag t.m. vrijdag 09.00-17.30 uur. Telefonisch 08.00-18.00 uur. In de oneven weken op vrij dag tot 13.00 uur. Vakbalies van Burgerzaken, Sociale zaken, Financiën en Gemeentewerken: maandag 09.00-17.30 uur; dinsdag t.m. vrijdag 09.00-13.00 uur. De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspraken- spreekuur (tel. 23236 of 23237). Maandag 08.30- 17.30 uur, dinsdag t.m. don derdag 08.30-13.00 uur en 14.00-17.00 uur; vrijdag 08.30-13.00 uur (en in de even weken ook van 14.00- 16.30 uur) >reekuur leden college b. en w. rgemeester en wethouders hou- »n elke maandag van 10.00- 00 uur spreekuur. Bezoek is teen mogelijk na telefonische (spraak,.tel. 04780-23311 (alleen liddag). ladsvergadering ke laatste dinsdag van de aand, aanvang 19.00 uur. Na half jaar gescheiden afval inzamelen Inwoners van de gemeente Venray die een half jaar geleden een GFT-container hebben gekre gen en tot de conclusie zijn geko men dat ze toch niet het juiste for maat hebben, kunnen de container komen omruilen. De omruilactie is het gevolg van de afspraken die zijn gemaakt bij de start van de gescheiden inzame ling in januari van dit jaar. Toen werd afgesproken dat burgers in principe na een halfjaar nog op hun oorspronkelijke keuze mogen terugkomen. Dat moment is nu aangebroken. De omruilactie duurt tot 1 juni en geldt voor klei ne en grote containers. Mensen die van een grote naar een kleine willen overstappen, dienen die keuze schriftelijk te motiveren. Bij de start van de gescheiden inzameling vah groente-, fruit- en tuinafval (GFT) kregen alle bewo ners van zogenaamde grondgebon den huizen een 140-liter container. Uit ervaringen op andere plaatsen is gebleken dat een gemiddeld huis houden aan een container met die inhoud voldoende heeft. Mensen die konden aantonen dat zo'n container voor hen te groot was, kregen de gelegenheid de container te ruilen voor een exemplaar van 25 liter. Nu na een halfjaar iedereen zo'n beetje weet hoeveel GFT-afval zijn of haar huishouden produceert, krij gen de inwoners van de gemeente nog één keer de gelegenheid hun keuze te bij te stellen. Omdat bij de start van de gescheiden inzameling al een behoorlijk aantal containers is omgeruild, met name door ouderen en kleinbehuisden, verwacht de gemeente niet dat zich nog veel mensen zullen melden. Volgens de gemeente zijn er op dit moment ongeveer 40 gegadigden die van een grote naar een kleine container wil len. Zeven Venraynaren willen de omgekeerde stap maken en zes mensen willen graag een nog grote re container hebben. CONTROLE De gemeente tekent bij de omruil actie aan dat het om een eenmalige mogelijkheid gaat en dat ook kleine containers slechts eenmaal per twee weken worden geleegd. GFT-afval in de grijze zakken voor het restaf val deponeren is verboden. Anderzijds mag zich tussen het GFT geen ander afval bevinden om een goede compostering te garanderen. In de toekomst zal hierop door de reinigingsinspectie worden gecon troleerd. Mensen die een kleine container hebben, maar een exemplaar van 140-liter wensen, hoeven alleen maar met de goed schoongemaakte container naar het milieustation aan de Acaciastraat te gaan. Ze kunnen dan een grote container meenemen. Wie een grote container heeft en toch een kleine wenst, dient daar voor een speciaal formulier in te vullen en dat voor 1 juni op het gemeentehuis in te leveren. Op het formulier dienen ze aan te geven waarom zij een container van 25 liter voldoende achten en dat zij akkoord gaan met de ophaalfre- quentie. De formulieren zijn ver krijgbaar bij de Vakbalie gemeente werken en de Infobalie op het Bouwvergunning verleend urgemeester en wethouders hebben ""ie afgelopen week voor onderstaande wplannen bouwvergunning ver ft, het bouwen van een carport aan het Vingerhoedskruid 10 te Venray tnv T.J. Litjens, Vingerhoedskruid 10; het plaatsen van een clubgebouw aan de Mr. de Haanstraat te Leunen tnv Tennisvereniging L.V.H., p/a Laagriebroekseweg 7; het uitbreiden van de woning aan de Julianasingel 13 te Venray tnv F.P.N. Nelissen, Isabellahof 41. die menen door de afgifte van een of van deze vergunningen rechtst- ks in hun belang te zijn getroffen, men op grond van de Algemene Wet tuursrecht daartegen bij het college burgemeester en wethouders van iray een gemotiveerd bezwaarschrift ienen en wel binnen 6 weken na de .waarop de beschikking is toegezon- of uitgereikt. Die termijn wordt in tr geval in acht genomen, wanneer bezwaarschrift binnen 5 weken na tekening van deze publikatie wordt ediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen lurgemeester en wethouders hebben Ie afgelopen week voor onderstaande iwmeldingcn bouwtoestemming Egeven. het bouwen van een tuinhuisje aan de Wijnruit 36 te Venray tnv B.J.M. Timmermans, Wijnruit 36; het bouwen van een tuinhuisje aan het Zevenblad 16 te Venray tnv H.J. Kisters, Zevenblad 16; het plaatsen van een dakkapel aan de Asselberghsstraat 3 te Heide tnv H.P.M. Emons, Asselberghsstraat 3; het bouwen van een tuinhuisje aan de Brienhockweg la te Leunen tnv T.P.H. Hendrix, Brienhoekweg la; het plaatsen van een dakkapel aan de St.Antoniusstraat 5 te Venray tnv J.F.A. Weijs, St.Antoniusstraat 5. die menen door de afgifte van een of et van deze bouwtoestemmingen htstreeks in hun belang te zijn getrof- kunnen op grond van de Algemene Bestuursrecht daartegen bij het col- s van burgemeester en wethouders iVenray een gemotiveerd bezwaar- »ift indienen en wel binnen 6 weken •at de beschikking is toegezonden of jtteikt. Die termijn wordt in ieder al in acht genomen, wanneer een waarschrift binnen 5 weken na dag- tning van deze publikatie wordt Ediend. Ingekomen bouwaanvragen voldoening aan het bepaalde in tel 41 an de Woningwet treft u Waand aan een overzicht van de in ^gelopen week bij burgemeester en houders van Venray ingekomen •Mnvragen: tetplaatsen van een dakkapel aan de Paterslaan 30 te Venray tnv P.H. von der Heide, Paterslaan 28; het bouwen van een woning aan de Itendenrade/Buitenhof te Oostrum tev M.C.C. van Rattingen, Goetzenhof 2; het plaatsen van tijdelijke sanitaire 'Wizieningen aan de Sparrendraaf '2 te Oostrum tnv De Witte Vennen, keiweg 12; het bouwen van twee woningen aan de Bereklauw te Venray tnv Verhoeven Vastgoed B.V., Postbus het uitbreiden van de woning aan de Prins- Hendrikstraat' 4 ^Te'Vqnray tnv EM.H. Kersten, Prins Hendrikstraat 19; het bouwen van een berging aan het Penningkruid 91 te Venray tnv W.L.M. Janssen, Groeneweg 24; het bouwen van een carport aan de Muurpeper 12 te Venray tnv R.J.P. van Kessel, Muurpeper 12; het wijzigen van de woning aan de Steegse Peelweg 43 te Leunen tnv A.H.G. van der Sterren, Steegse Peelweg 43; het bouwen van een mestput aan de Pastoor Jacobspeel 5 te Ysselsteyn tnv L.W. Smits, Pastoor Jacobspeel 5; het vergroten van de woning aan de Deken Thielenstraat 1 te Venray tnv J.G. Geurts, Deken Thielenstraat 1; het bouwen van een woning aan de Matterhomlaan te Venray tnv B.W. Schippers, Mathaak 9 te Malden; het verbouwen van twee woningen tot één woning aan de Kievitsweg 1 te Ysselsteyn tnv N.J. Zegers, Kievitsweg 1; het veranderen en vergroten van de woning aan de Allegrostraat 2 te Venray tnv J. van Duijnhoven, Allegrostraat 2; het plaatsen van een luifel aan het Christoffelkruid 10 te Venray tnv FG.M. van der Putten, Christoffelkruid 10; het plaatsen van een overkapping aan de Prins Bernhardstraat 30a te Venray tnv W.J.G. Smits, Prins Bernhardstraat 30a. Procedurestart artikel 18a WRO t.b.v. bouwmeldingen Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van arti kel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zijnde herziening bestem mingsplan ten behoeve van de volgende bouwmelding: het bouwen van een tuinhuisje aan de Walstro 2 te Venray tnv H.T.R. van Zeeland, Walstro 2. De op de bouwmeldingen. betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 12 mei 1995 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze ter mijn kunnen schriftelijk bezwaren bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouwaan vragen medewerking te verlenen. het vergroten van de woning aan de Deken Thielenstraat 1 te Venray tnv J.G. Geurts, Deken Thielenstraat 1; het bouwen van een woning aan de Albionstraat te Leunen tnv HA.M. Smits, Albionstraat 42; het uitbreiden van de woning aan de Lathyrus 51 te Venray tnv S.J.L.M. van den Bekerom-Hoex, Lathyrus 51; het bouwen van een berging aan de Akelei 12 te Venray tnv J.H. van Bergen, Akelei 12; het bouwen van een garage aan de Westsingel 64 te Venray tnv J.H.P. Boom, Westsingel 64; het bouwen van een garage aan de Westsingel 62 te Venray tnv J.M. 'Trëërriers, Westsingel 62; het plaatsen van een luifel aan 1 hëfLovinckplein 1 te Ysselsteyn tnv Kopak Surpermarkt Seuren, Lovinckplein 1. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 12 mei 1995 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze ter mijn kunnen eventuele bezwaren bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 11 mei 1995 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, chef onderafdeling bouwbeheer gemeentehuis en bij het Milieustation. U kunt ook de GFT- infolijn (23232) bellen. In de loop van de maand juni vindt dan de omruiling plaats. Extra opening Burgerzaken Sinds 1 januari dit jaar dient iedereen persoonlijk zijn of haar reisdocument af te halen. Gezien de te verwachten drukte zal de afdeling Burgerzaken in de maanden mei en juni op een aantal dagen extra lang geopend zijn. Op de maandagen 15, 22, 29 mei en de maandagen 12,19 en 26 juni is: de afdeling doorlo pend geopend van 9.00 tot 19.00 uur. De openingstijden op de andere werkdagen zijn van 9.00 tot 13.00 uur. De gemeente Venray organiseert komende zaterdag 13 mei twee informatiebijeenkomsten over de concept-minderhedennota. Aan de orde komen het gemeenté- lijke minderhedenbeleid van voor gaande jaren, de Venrayse minder heden, het minderhedenwerk en het toekomstige minderhedenbeleid. Medewerkers van de gemeente geven een toelichting op de inhoud van de nota en geven vervolgens antwoord op vragen vanuit het publiek. De eerste bijeenkomst is bedoeld voor de Turkse gemeenschap in Venray en vindt van 13.00-15.00 uur plaats in het Turks Ontmoetingscentrum aan de Antoniusstraat. Aansluitend vindt de tweede bij eenkomst plaats, voor Marokkaanse inwoners. Deze is van 15.30-17.30 uur in het Marokkaans Activiteitencentrum aan de Leunseweg. U bent van harte wel kom. Komende zaterdag 13 mei wor den in Venray de provinciale brandweerwedstrijden "Technische Hulpverlening" gehouden. Acht teams van brandweerkorp sen, waarvan er vijf uit Limburg, twee uit Noord-Brabant en een uit Gelderland komen, zullen dan gaan strijden om de eer én om het recht verder te mogen naar de gewestelij ke wedstrijden. De wedstrijden "technische hulp verlening" bestrijken in principe alle onderwerpen van de brandweer- praktijk buiten de directe brandbe strijding. Te denken valt daarbij onder andere aan (verkeers- en bedrijfs-)ongevallen en incidenten met gevaarlijke stoffen. Belangrijke aspecten in de beoor deling zijn de algehele aanpak van het incident, het stellen van de juiste prioriteiten daarin, de commando voering, de correcte omgang met de diverse gereedschappen en als rode draad het hanteren van de juiste vei ligheidsmaatregelen. Een en ander wordt door een deskundige jury beoordeeld. Na jarenlang een vaste deelnemer aan de wedstijden "technische hulp verlening" te zijn geweest, is het dit jaar de beurt aan Venray om als gas theer op te treden en de provinciale wedstrijden te organiseren. Met voortvarendheid en enthou siasme heeft het korps daar de afge lopen tijd aan gewerkt. En aanstaan de zaterdag is het dan zover. Vanaf acht uur 's morgens tot vier uur in de namiddag (met een onder breking van een uur tussen de mid dag om te lunchen) zal er ieder uur een team starten vanaf de brand weerkazerne. De ploegen zullen volgens onderstaand schema ver trekken: 1. 8.00 uur Brandweer Horst 2. 9.00 uur Brandweer Bergen 3. 10.00 uur Brandweer Nederweert 4. 11.00 uur Brandweer Weert 12.00 uur lunchpauze 5. 13.00 uur Brandweer Grathem 6. 14.00 uur Brandweer Tiel (Gelderland) 7. 15.00 uur Brandweer Wijk en Aalburg (Noord-Brabant) 8. 16.00 uur Brandweer Giessen (Noord-Brabant) 17.00 uur einde wedstrijden In alle Nederlandse woningen komt de huisstofmijt voor: een klein spinachtig diertje dat niet met het blote oog te zien is. Veel mensen zijn allergisch voor de uitwerpselen van dit beestje, die zo een van de belangrijkste oorzaken is voor de gezondheidsklachten van CARA- patiënten. De huisstofmijt houdt van vocht. Goed ventileren en luchten van het huis zijn daarom heel belangrijk. De temperatuur in huis mag 's nachts niet lager zijn dan 15 C. Ook goed poetsen helpt de huisstofmijt te bestrijden. Vocht in huis De huisstofmijt houdt van een vochtige omgeving en zit vooral in gestoffeerde meubelen, vloerbedek king, gordijnen, matrassen en kus sens. Het diertje voedt zich met huidschilvertjes van mens en dier, die terug te vinden zijn in huisstof Vergunningaanvragen. Een groot aantal bedrijven en inrich tingen is verplicht om krachtens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning wor den milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1. de fase van het opstellen van het ont werp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieu beheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofd stuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn vergunning krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1. W. Strijbos, Klein Oirlo 3, 5811 AW te Castenray voor een vergunning op grond van artikel 8.1 van de Wet milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een loonbe drijf, gelegen aan de Klein Oirlo 3 te Castenray. Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking heb bende stukken liggen ter inzage van 11 mei 1995 tot het einde van de beroepstermijn in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). Tot 8 juni 1995 kunnen de stukken ook, na telefonische afspraak (04780-23630) op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van vier weken met ingang van de dag na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder schrifte lijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij het college van burgemeester en wet houders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkingentermijn in de gelegenheid gesteld met betrekking tot het ontwerp van het besluit van gedach ten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen. Alleen degenen die bedenkingen heb ben ingebracht op de bovenomschreven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieu beheer hebben verleend aan: 1. Dhr. Van de Munckhof, Grotestraat 68, 5801 BH Venray voor een ver gunning op grond van artikel 8.1 lid 1 van de Wet milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor drukactiviteiten en verkoop van druk- en boekwerk en kantoorbenodigdheden, gelegen aan de Grotestraat 68 te Venray; 2. E.A.H. Poels, Lemmenweg 12,5812 AC Heide voor een vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning voor een varkenshouderij en landbouwproduktiebedrijf, gele gen aan de Lemmenweg 12 te Heide; 3. N.C.M. van Haaster, Klassenweg 25, 5975 PR Sevenum voor een ver gunning op grond van artikel 8.1 lid 1 van de Wet milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een manege/ruiterschool met stallen en foyer, gelegen aan de Hardeweg 36 te Venray. De vergunningen worden onder opleg ging van voorschriften en/of beperkin gen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aan vraag betrekking hebbende stukken lig gen ter inzage van 11 mei tot 22 juni 1995 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur lot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen ook, na telefonische afspraak (04780-23630), op elke don derdag van 16.30 uur tot 19.30 uur wor den ingezien. Gedurende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging beroepstermijn) kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in tweevoud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopi ge voorziening (waaronder een schor- singsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voor dat op dat verzoek is beslist. A.M.v.B.-meldingen. Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal catcgorieïn van bedrijven vrijgesteld van de vergunning plicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen alge mene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een A.M.v.B.-melding is binnengekomen van: 1. L.W Smits, Pastoor Jacobspeel 5, 5813 AH te Ysselsteyn voor het oprichten van één of meer mestbas- sins voor het bewaren van dunne mest in het kader van het Besluit mestbassins milieubeheer, gelegen aan de Pastoor Jacobspeel 5 te Ysselsteyn. De melding kan worden ingezien van 11 mei tot 25 mei 1995 in het gemeente huis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewer ken). (vandaar de naam). Deeltjes van de uitwerpselen van de huisstofmijt zweven door de lucht en kunnen zo gemakkelijk worden ingeademd. Gezondheidsklachten zijn niezen, tranende ogen, benauwdheid, pie pende ademhaling en hoesten. TIPS VOOR DE BESTRIJDING VAN DE HUISSTOFMIJT Bestrijd vocht in huis Door goed te ventileren wordt de luchtvochtigheid in huis laag. Daar houdt de huisstofmijt niet zo van. Goed ventileren betekent ramen op een kier en ventilatieroosters open, zeker als er gekookt, gewassen, gedoucht of gedroogd wordt. Dagelijks luchten van net huis is verder aan te raden. Zet ramen gedurende een half uur meer dan 8 cm open. Zorg voor een gelijkmatige tem peratuur Als de temperatuur in huis 's nachts te laag wordt, koelt de warme bin- nenlucht af en krijg je op allerlei plekken in huis vocht. Dit stimuleert de groei van huisstofmijten. De thermostaat moet daarom nooit lager staan dan 15°C. Kies de juiste materialen Kies in huis voor materialen en gebruiksvoorwerpen die goed schoon te maken zijn en doe dat ook regelmatig. MEER INFORMATIE Meer informatie over een gezond binnenmilieu is te verkrijgen bij de GGD Noord-Limburg, tel. 077- 598825. Onderhoud aan wegen Venray Van 15 mei tot 14 juli a.s. zal in dc gemeente Venray aan de volgende wegen onderhoud worden verricht: Overloonseweg, Rosmolenbaan, Landweertweg, Wusterweg, Sinnesstraat. Brcmmcnkamp. Rosakkcr. Heesakker, Molenhoek, Spurkterdijk, van Berlostraat en de Rouwkuilenweg. De werkzaamheden zullen afhankelijk van de situatie bestaan uit: herbestraten van het trottoir reconstrueren van dc oude asfaltlaag aanbrengen van een nieuwe asfalt laag afwerken van dc wegbermen aanbrengen van een' nieuwe slijtlaag aanbrengen van belijning Omwonenden worden voor het begin van de werkzaamheden op de hoogte gesteld in een brief die huis aan huis wordt verspreid. We zullen proberen de overlast tot een minimum te beperken. Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met dc heer P. Schoenmakers, tel. 23591. De stukken kunnen gedurende deze weken ook, na telefonische afspraak (04780-23630), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Venray, 11 mei 1995 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, chef onderafdeling milieubeheer De locatie waar de wedstrijd in scène zal worden gezet, moet uiter aard geheim blijven. Belangstellenden kunnen zich zater dag dan ook het best melden bij de brandweerkazerne aan dc Acaciastraat. Vandaar zullen zij ver der geleid worden. De angst van model- stockcarvereniging Peeldrivers: De gemeente Venray heeft wei nig begrip voor de bezwaren van modelstockcarvereniging De Peeldrivers tegen de plannen om het circuit aan de Smakterweg te veranderen in een parkeerplaats voor vrachtauto's. De gemeente blijft bij haar standpunt dat de vereniging uiterlijk 1 maart 1996 weg moet zyn en het terrein schoon moet achterlaten. De Peeldrivers voorzien dat alle moeite vergeefs zal zijn: van de parkeerplaats voor zeven vracht wagencombinaties maakt geen chauffeur gebruik, meent de ver eniging. De Peeldrivers hebben bezwaar gemaakt tegen de opzegging van de huur door de gemeente van het ter rein aan de Smakterweg (tegenover de NLW Bedrijven). Dat terrein wordt sinds dertien jaar door de modelstockcarvereniging gehuurd. Begin dit jaar zegde de gemeente de huur op, omdat ze het terrein wil gaan inrichten als parkeerterrein voor vrachtauto's. Dat kan de gemeente doen, omdat een bepaling in het contract zegt dat indien de grond nodig is voor andere doelein den de club moet vertrekken. De PeeWrivers hebben formeel dus geen sterke positie, maar heb ben desondanks geprotesteerd tegen de opzegging. De gemeente gaat volgens bestuurslid L. Kunzler te gemakkelijk voorbij aan de vereni ging, die in de afgelopen jaren voor ongeveer 60.000 gulden heeft geïn vesteerd in het circuit. Bovendien verwijten de Peeldrivers de gemeen te te weinig naar alternatieven te hebben gekeken en hebben de modelstockcarracers weinig ver trouwen in de haalbaarheid van de plannen. Ze vragen zich af of de gemeente wel heeft onderzocht of er ehoefte is aan een dergelijk par keerterrein. Daarnaast signaleert de vereniging een aantal praktische problemen. 'Hoe moeten die chauffeurs van en naar huis?' vragen Kunzler en de zijnen zich af. En noe zit het met de bewaking van het afgelegen terrein. Kunzler wijst op een plaats als Venlo, waar op afgele gen parkeerterreinen vrachtauto's worden opengebroken. De vereni ging zou het jammer vinden te moe ten vertrekken voor een nutteloze voorziening. Waar De Peeldrivers in de toe komst hun wedstrijden moeten hou den is nog niet bekend. Al voordat er sprake was van formele huurop- zegging waren er al contacten tussen de gemeente en Ysselsteyner Harrie Maessen, die betrokken is bij het circuit De Peel aan de Middenpeelweg. Maessen wil de modelclub er best bij hebben, maar de Peeldrivers hebben nog hun twij fels. Het liefst blijft de club op het terrein aan de Smakterweg, maar als de gemeente vasthoudt aan haar plannen is dat een onhaalbare kaart. De promotiewedstrijd, waaraan voornamelijk regionale coureurs meedoen, wordt zaterdag 13 mei in elk geval op het oude circuit gehou den. De wedstrijd begint om 18.00 uur. Ja, je leest het goed: De kermis in Watjang?!? gaat niet door! Met Oirlose kermis (13 t/m 16 mei) gaan de geplande optredens in de soos niet door. De band die je op zater dag 13 mei te zien zou krijgen. Plunk, en de twee bands van zondag 14 mei. Noisy Stuff en 1 Witness, gaan niet door. Dus geloof de pos ters niet die al overal opgehangen zijn! De oorzaak van deze ellende is de brand die in gemeenschapshuis De Linde heeft gewoed. Hierdoor heb ben wij geen lokatie meer. Andere aktiviteiten zullen we proberen door te laten gaan, maar hierover volgt dan nog nader bericht. Jullie kunnen nu deze data weer doorstrepen in je agenda en wat anders gaan plannen. Sorry, maar wij vinden het net zo erg als jullie.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 15