U hebt een droom en wij hebben een lening die er bij past. Vier "k.o's" tijdens Koninginnedag 'n Gezellig Rundje Limburg Politie gestart met kontroles op A73 in aanleg Korten op uitkering heeft geen zin Parkeervakken moet veiligheid bij sportpark Ysselsteyn verbeteren Bouwstop in Landweert II i im Vj Venraynaar voorzitter VVV JffL EN MAAS Donderdag 4 me« 1995 - Pagina 5 )IS (Door Inspanning Sterk) bijna illes. Frans is al sinds 1950 lid van deze vereniging. Niet alleen als voetballer. In 1958 werd hij jeugd leider en in 1967 secretaris van de sectie jeugdvoetbal. Tussen 1963 en 1973 bekleede Frans ook een >estuursfunktie binnen DIS, waar onder enkele jaren het penning- li neesterschap. Daarna fungeerde Frans de Mulder als wedstrijdsecre- k toris tot 1993. Voor al deze verdien sten kreeg hij in 1987 al het erelid- RPlaatschap van DIS en de zilveren oondsinsigne van de KNVB. Nu heeft het Hare Majesteit behaagd Frans de Mulder te onderschei en met de eremedaille in zilver, Sbonden met de Orde van Oranje- assau. HERMAN V.D. STEEG De hoogste onderscheiding in IHiray ging dit jaar naar Herman ft Steeg. v.d. Steeg was tussen 958 en 1994 leraar wiskunde aan e MAVO en ging op 1 augustus 994 na 40 jaar werkzaam te zijn Bweest in het onderwijs, met de UT. Hoewel v.d. Steeg diverse andere skken heeft onderwezen hadden tskunde en informatica zijn groot- ebelangstelling. Zijn kennis over (formatica en automatisering heeft niet alleen aan zijn leerlingen 'ergedragen. Ook de school zelf ïeft van zijn kennis geprofiteerd 'J het operationeel maken van de (tomatisering binnen de school. Verder had Herman v.d. Steeg ook •1 beheer en het penningmeester- ®ap van het boekenfonds onder De Venlose eerste divisieclub VVV krijgt een Venrayse voorzit ter. Toine Wintels zal vanaf 1 juli de huidige voorzitter, Jan Vlaminckx, opvolgen. CV él Toine Wintels De 38-jarige Venraynaar heeft zijn bureau in Venlo staan. Sinds 1 janu ari van dit jaar is hij algemeen secretaris van de Kamer van Koophandel. Bij die Kamer is hij sinds 1984 werkzaam. Wintels heeft zelf nauwelijks affectie met de voetbalwereld. Toch heeft hij direct positief gereageerd toen hij gevraagd werd om voorzit ter te worden. Volgens Wintels is VVV belangrijk voor de regio Noord-Limburg. Wintels moet mede uitvoering gaan geven aan een nieuw beleids plan bij de club, waarin een verdere Erofessionalisering van VVV het elangrijkste onderwerp is. Een koers die volgens KNVB voorzitter Jeu Sprengers noodzakelijk is om te voorkomen dat het betaalde voetbal uit Noord-Limburg verdwijnt. Herdenken Wat moeten we herdenken? Steeds aandacht schenken aan het lijden en verdriet. Mensen leren toch niet van deze goede wenken. Wat we allen moeten doen is leven met goed fatsoen anderen lief te hebben. Dan zal haat weg-ebben. Geen klappen, 'n stevige zoen. Wat zal de wereld bloeien. Geen kwaad, alleen 't goeie. Als'we dat allemaal proberen, van elkanders fouten leren, dan zal de vrede pas groeien. Wat moeten we dan herdenken? de spons met honing drenken. We nebben 't verleden overwonnen, ons op eigen daden bezonnen, zonder anderen ermee te krenken. 4 mei BRo Aanleg Rijksweg 73, gedeelte Venray-Venlo De politie van het distrikt Venray is op maandag 25 april jl. gestart met een intensieve kontrole op de A73 in aanleg, trajekt Venray-Venlo. Door het houden van verschillen de soorten van kontroles wil de poli tie in nauwe samenwerking met Rijkswaterstaat vooral de veiligheid op die weg en de veiligheid van de wegwerkers verbeteren. Om dat te bereiken worden er kontroles gehouden door opvallende en onopvallende politiesurveillances waarbij op alle verkeersovertredin gen zoals rijden door rood licht, inhalen over een doorgetrokken streep, voorliggers te dient volgen, etc. wordt gelet. Bij konstatering van zo'n overtreding volgt onher roepelijk een bekeuring. Maar ook worden er snelheids- kontroles gehouden. Daarbij wordt gebruik gemaakt van kontroles waarbij foto's van hardrijders wor den gemaakt, en van kontroles waarbij de hardrijder wordt staande gehouden en direkt zijn of 'haar bekeuring krijgt. De werkzaamheden aan het via- dukt over de Hoogriebroekseweg zijn overigens vertraagd. De omlei ding via de Hulstweg zal naar ver- wachting tot medio juni duren. Weer beroving in Grotestraat Dinsdagmiddag liep een 19-jarige inwoonster van Ysselsteyn in de Grotestraat, toen ze werd ingehaald door een naar schatting 15-jarige fietser. Die griste in het voorbijgaan haar portemonnee uit haar jaszak. Ze achtervolgde de jongeman nog, maar kon hem niet meer inhalen. Ze kon wel een goed signalement aan de politie doorgeven. In de portemon nee zat een oedrag van ƒ85,-, vier pasjes en wat persoonlijke be- crhciHpn De Rabofoon Leenlijn: 06-9275 (40 ct p/m). U wilt een nieuwe auto aanschaffen, en het terug betaalt binnen een van tevoren het huis opnieuw inrichten of een reisje afgesproken periode. Voor meer infórma- maken naar de zon. Wat voor droom u ook tie bent u natuurlijk altijd welkom bij de heeft, we hebben bij de Rabobank een lening Rabobank. Daar ligt ook de Rabogids lenen' die erbij past. Ons Doorlopend Krediet bij- boordevol informatie over leenvormen en voorbeeld, een flexibele vorm van geld lenen mogelijkheden. Wilt u direct en anoniem waarmee u altijd een financiële reserve weten hoeveel u kunt lenen? Bel dan even heeft. Of onze Persoonlijke Lening waarbij /li de Rabofoon Leenlijn: 06-9275 (40 cent u het leenbedrag in één keer opneemt per minuut). Rabobank Meerlo-Wanssum, Venray-Oostrum, Zevenrode H. Langen/camp In zijn huidige woonplaats, Holthees, is hij al bijna 10 jaar lid van het kerkbestuur en tevens kerk meester. Sinds 1989 begeleid hij de plaatselijke toneelgroep KVO als souffleur en decorbouwer. Bij het Overloons Toneel had hij 10 jaar lang dezelfde funktie en was hij ook nog aktief als speler. Verder is dhr. Langenkamp ook nog 10 jaar voor zitter geweest van de regionale afde ling van de bouw- en houtbond FNV. Inbraak in Theehuis Namens de Stichting St. Odapark werd aangifte gedaan van inbraak in het Theehuis. Met een 'kinderkopje' was een ruit ingegooid om toegang te verkrijgen. Ontvreemd werd de stereo-installatie ter waarde van 789,-. De inbraak heeft vrijdag of zaterdag plaatsgevonden. Vrijdagavond heeft een getuige gezien dat twee mannén uit het St. Odapark wegrenden. Hij kon aan de politie een signalement doorgeven. Mogelijk zijn er andere getuigen die in dat park iets verdachts hebben gezien. Die worden verzocht kontakt op te nemen met de politie. rans de Mulder Herman v.d. Steeg Vier inwoners van de gemeente Venray werden vrijdagmorgen langenaam verrast met een Koninklijke Onderscheiding. Cor Thijssen, Frans de Mulder, Herman v.d. Steeg en Wim Claessens ontvingen in het kader van Koninginnedag 1995 een •d Daderscheiding uit handen van t d wrgemeester Waals. COR THUSSEN Cor Thijssen heeft zich meer dan 35 jaar ingezet voor diverse fcnrayse verenigingen. Zo is hij zich. Verder heeft dhr. v.d. Steeg al sinds 1983 een bestuursfunktie bij de Koninklijke Harmonie Euterpe. Van de harmonie is hij ook al jaren lang klarinetist en ook daar heeft de vereniging geprofiteerd van zijn computerkennis. Dhr. v.d. Steeg kreeg uit handen van burgemeester Waals het ridderschap in de Orde van Oranje-Nassau aangeboden. WIM CLAESSENS Als laatste vrijdagmorgen, mocht oud-wethouder Wim Claessens uit en 1982 bestuurslid van bejaarden centrum Het Schuttersveld. Wim Claessens heeft zich de laat ste jaren intensief bezig gehouden met de problematiek van de mesto verschotten, getuige zijn voorzitter schap van de mestverwerkingscoö peratie Carom en het vice-voorzitterschap van de Mest Coöperatie Zuid. VIERLINGSBEEK Al op donderdagavond werd wet houder Litjens van de gemeente In Vierlingsbeek kreeg naast wet houder Litjens ook dhr. H. Langenkamp onderscheiden. Hij kreeg de eremedaille in zilver, ver bonden aan de orde van Oranje Nassau. Dhr. Langenkamp is geen onbekende in de voetbalwereld. In 1947 was hij betrokken bij de oprichting van de voetbalclub in Geijsteren. Daar werd hij ook voor zitter van. Bijna 23 jaar is hij scheidsrechter geweest. Het hoogste niveau wat hij floot was de 3e klasse KNVB. Dhr. Langenkamp was ook 15 jaar lang rapporteur voor de KNVB. Langenkamp, die geboren was in Blitterswijck en daar na zijn Geijsterse periode weer naar terug- verhuisde is bij de plaatselijke voet balvereniging BW eveneens 11 jaar bestuurslid geweest. bba Cor Thijssen vanaf het begin betrokken bij de Avondvierdaagse, in welke stichting liij ook een bestuursfunktie sinds bekleed. De Avondvierdaagse groeide in de loop der jaren uit tot een evenement waaraan jaarlijks meer dan 3000 mensen (voorname lijk kinderen) deelnemen. Cor Thijssen is verder al 18 jaar lid van het aktiviteitencomité van Muziek- en Majoretten Show Korps St. Petrus Banden. Dit comité orga- lds niseert jaarlijks diverse aktiviteiten, waaronder Taptoe Venray. Alle akti viteiten zijn er op gericht om finan ciële middelen te vergaren voor het Korps. Ook is Cor Thijssen aktief bij vas- laovesvereniging De Piëlhaas. nds 1986 is hij lid van de commis- Se "bals en versieringen" die zorgt ir de organisatie en aankleding tn de diverse carnavalsbals. Reden genoeg om Cor Thijssen te inderscheiden met de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Overigens was Jeugdvastelaovend De Hazekeutel dit jaar de Koningin te vlug af. Al in lebruari kreeg Cor Thijssen voor al iijn verdiensten voor de Venrayse de Orde van de Hazekeutel. FRANS DE MULDER Voor Frans de Mulder betekent eens acht jaar gemeenteraadslid. Vanuit zijn wethoudersfunktie was hij ook hoofddingeland van het Waterschap Noord-Limburg en lid van de gewestraad Noord-Limburg. Naast deze politieke loopbaan was Wim Claessens ook aktief in de agrarische wereld. Van 1964 tot 1990 was hij bestuurslid van de LLTB Ysselsteyn. Binnen dat bestuur was hij o.a. 9 jaar vice voor zitter. Voor die tijd was hij voorzitter van de tuinbouwvereniging Ysselsteyn. Van 1972 tot 1983 was hij afdelings-, kring- en districts voorzitter van de Coveco en had hij ook zitting in het landelijk bestuur. Andere bestuurlijke funkties van Wim Claessens waren o.a. het secre tariaat van het kerkbestuur in Ysselsteyn en van het schoolbestuur in die plaats en was hij tussen 1976 Op heterdaad betrapt Tijdens een vroege surveillance van de politie, zondagmorgen, zagen zij dat een man geel zand aan het opladen was in zijn aanhangwagen op een terrein aan het Keizersveld. Bij kontrole bleek de man, een 30-jarige venraynaar, geen toestem ming van de eigenaar te hebben om dat zand mee te nemen. Hij had dat nodig voor de aanleg van een terras bij zijn woning. De man moest het geel zand terugstorten en mee naar het politiebureau. Na verhoor en op making van proces-verbaal kon hij weer naar huis. Diefstal uit wei Een 46-jarige inwoner deed aan gifte van diefstal van een halster voor een pony en het schrikdraadap paraat vanaf de wei aan een Buiten- weg'Beekweg. Wethouder Litjens kwam het goed uit dat daags ervoor de raadsvergadering werd gehou den. Litjens zit al 20 jaar in de raad van Vierlingsbeek en is al 12,5 jaar wethouder. Daarna runt hij een eigen veevoederbedrijf en heeft hij zitting in de parochieraad en de dekenale raad. Litjens is verder aktief als consul bij de KNVB. Ysselsteyn een koninklijke onder scheiding in ontvangst nemen. Tot en met eind vorig jaar bekleedde Wim Claessens "een waslijst" aan Wim Claessens Vierlingsbeek door zijn familiele den en burgemeester Dittner verrast met een koninklijke onderscheiding. In het bijzijn van o.a. zijn 85-jarige moeder werd Litjens benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Omdat bekend was dat Litjens met vakantie zou gaan, funkties in Ysselsteyn maar ook daarbuiten. Naast het eerder genoemde wethouderschap, dat hij acht jaar bekleedde was hij ook nog Waals over steken door uitkeringsgerechtigden Volgens burgemeester Waals heeft het opleggen van sancties bij uitke ringsgerechtigden, die niet "in de asperges willen gaan", geen zin. Waals zei dit afgelopen zaterdag, mede namens diverse Noordlimburgse gemeenten, in het VARA radioprogramma "Zaterdageditie". Deze gemeenten wijken daarmee af van het beleid van minister Melkert van Sociale Zaken. De gemeente riskeert daar mee dat zij een deel van de uitkerin gen zelf moeten betalen. "Vorig jaar hebben wij samen met het regionaal bureau arbeidsvoorzie ning (RBA) 300 mensen aange schreven. Daarvan zijn er uiteinde lijk zeven personen asperges gaan steken." Dit jaar is getracht deze mensen met een premieregeling "de asper ges in te krijgen" Uitkeringsgerechtigden mogen tot 500 gulden nette bijverdienen, zon der dat dat ingehouden wordt op hun uitkering. Daarvoor zijn begin dit jaar alle 745 uitkeringsgerechtig den in Venray aangeschreven. Slechts zeven reageerden. Volgens Waals gaat het niet om onwelwillendheid. "Aspergesteken is relatief zwaar werk, op onregel matige tijden en onder alle mogelij ke klimatologische omstandighe den. De mensen moeten gebukt een aantal kilo's meedragen. Aan dat soort arbeid hangt een prijskaartje. Dat wordt er door de sector zelf niet aangehangen, mede omdat er nog geen cao is" aldus Waals in een toe lichting. Sanctioneren van uitkeringsge rechtigden heeft volgens waals daarom geen zin. "Dat kun je alleen als die mensen daadwerkelijk in staat zijn dit soort werk te kunnen doen. Dat moet eerst bepaald wor den door een medische dienst en de arbeidsvoorziening. Je moet dan wel iedereen beoordelen" Waals is van mening dat veel mensen het doel uit het oog verlie zen. "Het gaat erom de mensen in de asperges te krijgen, niet om ze te sanctioneren" De mening van het RBA en ook van Waals is dat met een cao de markt het probleem zelf oplost. "Voor het RBA is het moeilijk bemiddelen voor een dergelijke arbeid met het daaraan gekoppelde salaris. Zwaar werk moet goed betaald worden" aldus Waals. De gemeente Venray wil mee werken aan het verbeteren van de verkeersveiligheid rondom sport park De Vloet in Ysselsteyn. De gemeente wil materialen leveren zodat er langs de Ysselsteynseweg parkeervakken gerealiseerd kun nen worden. De verkcersonveilige situatie is mede het gevolg van het parkeren bij het sportpark. Het aantal par keerplaatsen is onvoldoende waar door auto's in de berm geparkeerd worden. Dat levert nogal wat onvei lige situaties op met het in- en uit stappen. Wethouder Driessen stelde dinsdagavond in Ysselsteyn voor om de sloot langs de Ysselsteynseweg bij het sportpark te dempen, daar afwateringsbuizen in te leggen en die aan te sluiten op het riool. Vervolgens kunnen dan schuine insteekparkeerplaatsen gerealiseerd worden. De gemeente wil in ieder geval de materialen zoals rioolputten, buizen, duikers en vijzels leveren. De rest zal door de gebruikers van het sport park gedaan moeten worden. Dhr. Peijnenburg van de sportver eniging was verheugd dat er nu een voorstel lag, maar gaf daarbij aan dat de financiële middelen van de verenigingen beperkt waren. Wethouder Driessen, die zelf finan ciën in zij portefeuile had liet daar op weten dat hij met hetzelfde pro bleem zat. Hij zegde toe binnenkort met de gebruikers van het sportpark hierover te gaan praten. i Ik 3 Als gevolg van een procedure fout heeft de rechtbank in Roermond een bouwstop gelast van de bouw van een woning aan de Smakterveldweg. Hierdoor loopt ook de realisatie van het totale bouwplan (ongeveer 65 woningen) Vertraging op. De rechtbank was van mening dat de gemeente Venray ten onrechte het deelplan voor de bebouwing van het gebied tussen de Smakterveldweg en de A73 niet ter inzage gelegd. Bovendien wijkt het deelplan op punten af van het gel dende bestemmingsplan. Tegen het deelplan werd bezwaar aangetekend door dhr. Dorresteijn, bewoner van de Smakterveldweg. Deze beweert dat de gemeente hem, toen hij daar ging bouwen, heeft toegezegd dat in het betreffende gebied niet gebouwd zou worden. De rechter heeft Dorresteijn in het gelijk gesteld voor wat betreft de procedurefout. De rechter liet echter ook doorsche meren dat het bezwaar van Dorresteijn daarna weinig kans heeft omdat deze de toezeggingen, die door de gemeente zijn gedaan, onvoldoende hard kan maken. De gemeente moet het deelplan nu aanpassen aan het bestemmings plan en correct ter inzage leggen. Omdat er voor de bouwplannen ook nog een tweede bezwaarmaker is, verwacht de gemeente een vertra ging van ongeveer drie maanden. De andere bezwaarmaker is een loonbe drijf aan de Stationsweg. Volgens de eigenaar worden er woningen gebouwd die binnen de milicucirkel van dit bedrijf komen te staan. De projectontwikkelaar in dat gebied is met deze ondernemer in onderhan deling over een mogelijke aankoop. De gemeente kan de plannen echter pas aanpassen als ook hier duide lijkheid over is. Een plein vol mensen, een geweldige sfeer, grandioze artie sten, heel veel zon, geen druppel regen, kortom het was weer een schitterend feest. De evaluatie moet nog gebeuren, maar zoals het er nu uitziet, komt er volgend jaar weer 'n Rundje Limburg. Dat zou mooi zijn. De prijs van de loterij 'Een diner voor twee personen bij Hostellerie de Hamert is gewonnen door de heer en mevrouw Vennekes uit Venray. De prijswinnaar van een diner voor twee personen bij Bistro de Paris is nog niet bekend. Diegene die lot nummer 453 in zijn of haar hoed had, kan zich melden bij Wilma Conjaerts, tel. 85519. tW- 1

Peel en Maas | 1995 | | pagina 5