eUettéten V i Tim Krabbé te gast bij literair café Avondvierdaagse van 8 t/m 11 juni 1 Oude foto Oostrum - meimaand - Mariamaand Nationale straatspeeldaj op 17 mei PEEL EN MAAS Donderdag 4 mei 1995 - Pa9'nairt Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit ofm, Patcrsstraat 29, tel. 82385 bgg 85855; kapelaan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Opgeven misintenties: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor Harric Mcssemackcrs. 14.00 Feestelijke H. Mis en huw. Giintcr Drabbcls en Deborah Tjong Akict. 19.0011. Mis voor overl. fam. Oudenhoven-Jenniskens; Ber Melden (oude buurt); Mie Swinkcls- Seykens; D. Poels, ouders Jean en Jeanette Poels en zoon Martin; Teng Abcn en overl. fam.; Giel Schwachöfer (koll); Albert Stevens; echtel. Janscn-Hcrmans (koll); Mans v. Noorden (koll); ouders Aben- Jansscn. Zondag: 4e Zondag van Pasen. 9.30 Latijnse Hoogmis als jrd. Johan Flinsenbcrg en Anna Linders- Donders; Antoinctta v.d. Veen- Maesscn (koll); Martha Gerrats- Stienen en zoon Hay; overl. ouders Gerardus Thijssen-Maters. overl. kinderen en fam.; fam. Aarts-v.d. Leemputten. 11.00 H. Mis voor Jo Denissen; Nora Borghs-Claesscns; jrd. Jeng Ewals en overl. fam.; Leo Wekx en Louise Wekx-Weinrich. Maandag: H.H. Win), Plechelmus en Otger. 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor roepingen tot het pries terschap. Dinsdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor de lev. en overl. fam. Roex-v.d. Heyden; Sjcng Verkoejen en Fred; jrd. Jan Noijen. Woensdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor onze ernstig zieken; om kracht, liefdevolle verzorging en. zo mogelijk, algeheel herstel. Donderdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor de eenheid van alle christenen. Vrjjdag: 9.00 H. Mis voor W. Broers, cchtgen. en overl. kinderen. 12.30 Feestelijke H. Mis en huw. Marcel Creemers en Monique Vissenberg. 14.00 Feestelijke H. Mis en huw. Victor Beerkens en Monique Janssen. 19.00 Feestelijk Marialof in de meimaand. Dienbeurten: za 19.00: Ties, Gijs, Sanne en Rachelle; zo 11.00: Jacomyn, Daisy, Joost en Erik. Akolieten: zo 9.30: de heren Mingels en Hoppenbrouwers. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. de Hartog; lektor: P. Wittenbols. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. de Hartog; lektor: H. de Jong. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Maandag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St Annakapel. 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 80202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: Uitreiking ziekencom munie thuis. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Cornelia de Bruin-Grispen (koll). Zondag: 8.30 Voor de parochie. 10.30 M.m.v. Zonnelied; tot bijz. intentie; fam. Janssen-Kxijns; Toon Creemers (koll); overl. ouders Cornelissen-Creemers; Hay Cleven; Sharon Oomens. 12.00 doop Esther Vullings. Pasodoblestraat 16. Maandag: 19.00 Voor wereldvrede. Dinsdag: 5c Dinsdag Antonius- noveen. 19.00 Josephina Jacobs- Bonants fkoll); Willem Selder en dochter May en Jaap Rutten; overl. in Amsterdam. Woensdag: 19.00 Ouders Lenssen- Heiligcrs; ouders Derickx-Jacobs en Karei; Jozef Koenen; jrg. Harry Clephas; Hans Peerlings. Donderdag: 19.00 Voor alle overle denen van de parochie. Vrijdag: 19.00 Harrie Janssen en overl. fam. Vredeskerk Zaterdag: Priesterzaterdag.Geen H. Mis om 8.00. 10.30 Rozenkrans gebed en gelegenheid om te biech ten. 11.15 Voor priesterroepingen. 13.00 H. Kruisweg, aansluitend Kort Lof en zegen met het Allerheiligste. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 4e Zondag van Pasen. Kinderwoorddienst. Voor Doortje van Waaijenburg-Thuijls (koll); Maria Matijsen-Peeters (koll); Hcnriette Muyscrs (koll); Laurijs Knapen (koll); Mien v.d. Ven-van Eijk; RieK Willems-Vousten (koll); overl. ouders Van Bergen-Stiphout en zoon Jos; Con van Kempen-v.d. Pasch (koll). Zondag: 4e Zondag van Pasen; Roepingenzondag. 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie; Harrie Janssen en overl. fam.; Nelly Janssen (koll). 10.00 Gregoriaanse Hoogmis; voor de lev. en overl. leden van schutterij Het Zandakker Gilde St. Jan; Julia v.d. Weiden-de Adelhard Toorop (koll); tot bijz. intentie (C); Jan Schmitz; Harrie Claessens (koll); Louis Koppers (koll). Maandag: H.H. Wiro en Plechelmus, bisschoppen en Otger, diaken. 8.00 Voor de zieken van de parochie. Dinsdag: 19.00 Antoon Creemers. Woensdag: 19.00 Jgt. zuster Maria Petronella. Donderdag: 19.00 Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland; voor het welslagen van een operatie (P). Vrijdag: H. Pancratius, Martelaar. 19.00 Voor roepingen tot het priesterschap, diakonaat en religieuze leven. Mededeling: In verband met Roepingenzondag zal aan het einde van de weekendmisscn de jaarlijkse deurkollekte worden gehouden voor de priesteropleiding van ons bisdom te Rolduc. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Janssen-Peeters; Lies Janssen- Wolters; papa en moeke Vermeulen; Antoon Egelmeers; overl. ouders Arts-Siebers; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam.; vader Raedts. Zondag: 8.30 Antoon Janssen; overl. ouders Jans-Verheggen. 10.00 Annie Theeuwen-Derks; overl. ouders Jeuken-Verhulsdonk; Gerda Janssen; overl. fam. Siebers-Camps en Nijssen; Giel Vennekens en echt- gen. en wederz. fam.; voor een jari ge; gest. jrd. Mina Derkx; overl. ouders Hendrix-Geurts (Gem.koor). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Voor de genezing van een zieke. Woensdag: 9.00 Gerardus v.d. Voort en echtgen. 19.00 Plechtig Lof met Rozenkransgebed (Gem.koor). Donderdag: 9.00 Piet Pecters. Vrijdag: 9.00 Uit dankbaarheid. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Judith Philipscn, Susan Frederix, Susan Janssen, Maud Lepsi;zo 8.30: Frank Frederix, Merijn Gloudemans, Roel v.d. Berg, Noud v.d. Mortel; 10.00: Linda Camps, Els Basten, Loes Kessels, Suzan Nellen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Herenkoor); St. Theodora Kemmelings; Wim Janssen; overl. ouders Maessen-Gooren; overl. ouders Versteegen-Lensen (fam. Versteegen); overl. ouders Peeters- Hermans en hun kinderen Martien en Gon. Zondag: Roepingenzondag. 10.00 PI. H. Mis waaronder de kinderen hun Eerste H. Communie ontvan gen; m.m.v. Kinderkoor en Fanfare; Frans Michels; Gerrit Rutten; st. Hcnrica v.d. Aa. Woensdag: 9.00 H. Mis voor onze parochie. Vrijdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Handrie Versteegen (buurt); Jan Thielen (fam. Tacken); Albert Druggen; overl. ouders Rambags-Smits en zoon Gcr; Gerrie Kleeven-Wismans en Martien Wismans; overl. ouders Janssen-Emonts en kinderen. Woensdag: 9.00 Overl. ouders en fam. Classens-Janssen. Misdienaars: za 19.00: Peggie en Annet. Parochie Leunen 4e Zondag van Pasen; Roepingenzondag. Eerste zondag van de maand: bijzondere kollekte voor onze parochie. Zaterdag: 19.00 Lsm. uit dankbaar heid b.g.v. 55-jarig huw. Drikus Claessens en Marie Claessens- Willems; Toon van Cuyck, Jan van Cuyck, cchtgen. en overl. kinderen, Frans Rongen en overl. fam.; overl. ouders Weijs-Wijnen; Cor Cremers; weekd. Jan Holtackers (3); mndd. Johan Meijers; mndd. Marie Verstecgen-Moorrees en Harrie Versteegen. Zondag: 10.00 Hgm. voor Wim Heidens en drika Heidens-Smits; gest. jrd. Jan van Meijel, echtgen. en dochter Jo; gest. jrd. Gerrit Jcnniskcns en Hendrina Voermans. 11.15 Gest. jrd. Petrus Heesen. 15.00 Doopviering Roy Spronck. Maandag: 19.00 Lsm. Bert Geurts en overl. fam.; pastoor Jacques Hacncn en overl. fam. Dinsdag: 19.00 Gest. jrd. Sef Gooren. Woensdag: 19.00 Lsm. Pierre Philipsen en Anna Philipsen- Lenssen. Donderdag: 19.00 Gest. jrd. Antoon Meijers en echtgen. Vrijdag: 19.00 Mndd. overl. ouders Martens-Smedts en Henri Martens; Jacob Reijnders en dochter Riky en overl. fam. Reijnders-Goumans. Misdienaars: za 19.00: Tom Bos en Henk de Klein; zo 10.00: Sanneke v.d. Oetelaar en Inge Smits; 11.15: Roel Litjens en Joep Jenniskens. Lektoren: za 19.00: Elly Theunis; zo 11.15: Harry Bovée. Huwelijksafk.: Richard Jacobs en Anita Goumans, beiden uit Holthees (3e roep). Rektoraat Heide Zondag: 4e Zondag van Pasen; Roepingenzondag. 9.30 Hoogmis voor Stephania Coppus-de Groot; Maria Heesen-v. Soest (koll); jgt. Harrie Muysers. Misd.: Inge, Sanne, Gemma, Wilmar en Rob. Donderdag: 9.00 H. Mis uit dank baarheid. Rektoraat Veulen 4e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Hgm. voor priester roepingen; kollekte voor priester roepingen gevraagd door de bis schop. Zondag: 10.30 Hgm. Wilhelmina Geurts-Ambrosius; Christian Erben; priesterroeping. Door de week géén H. Mis. Vrijdag: 14.00 PI. Huw.mis b.g.v. huw. Ad Knapen en Diny Pheninckx. Misdienaars: za: Moniek Classens en Sjef Classen; zo: Annelie Reintjes en Nico Knapen. Huwelijksafk.: Martien Jenneskens en Francis Nijsen (3e roep). Parochie Ysselsteyn 4e Zondag van Pasen; Roepingenzondag. Zaterdag: 19.00 (Samenzang); Ria Koonings-Zanders (SV Ysselsteyn, afd. Peelkorf); jrd. Hendrikus Hellegers en echtgen. Frans Stiphout. Zondag: 9.30 ('Vidi aquam'); Gregoriaanse Hoogmis; L. v.d. Weijer (buren); jrd. ouders Geurts- Peeters (P. Tulpstr.); Math, van Asten en echtgen. 11.15 Bernard Camps. In dit weekend tweede kol lekte voor Rolduc. Maandagf 19.00 Past. Spreeuwenberg en overl. fam. Spreeuwenberg-Verlinden. Woensdag: 19.00 Overl. parochia nen. Vrijdag: 19.00 Overl. fam. Mulders-Maessen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: M. en M. Claessens; zo 9.30: M. Arts en H. v.d. Hoff; 11.15: W. en S. Claessens; ma 19.00:1. Poels en N. Pouwels; wo en vr 19.00: M. en E. Spreeuwenberg. Spreuk van de week: 'Vraagt de Heer van de oogst, dat Hij arbeiders stuurt om te oogsten!' (Mt.9,38) Doopschema: (mei) In deze maand kan nog op zondag 28 mei het Heilig Doopsel worden toegediend. Maak tijdig een afspraak! Vastenaktie '95: Het bedrag van 2.378,20 is reeds overgemaakt. Hartelijk dank. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Jacobus van Osch en Simonetha v. Vegchel. Misd.: Ellen van Dijck en Yvonne Koppes. Zondag: 10.30 Eerste H. Communie. Misd.: Marielle Poels en Sanne Derkx. 14.30 Doop Denise Zegers. Dinsdag: 8.30 Jgt. Jacobus v.d. Heuvel, overl. ouders en kinderen; Tien de Rijk. 19.00 Rozenhoedje, kapel Haag. Woensdag: 19.00 Jgt. Petronella, Hubertha en Margarethe Emonts; jgt. Martinus Pubben; lev. en overl. fam. Janssen-Pubben; Annie van Hoof-Gielen; Tien de Rijk. Vrijdag: 14.00 Dankmis Gouden Bruiloft Harrie Thijssen en Catharina Thijssen-Franssen. Kerk poetsen: mevr. Claassen en mevr. Van Hoof. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Toediening van het H. Vormsel; t.i.v. de vormelin gen; Harrie Arts. Zondag: 10.00 Fam. Huys-v. Enckevort. Maandag: 19.00 M. Jansen. Donderdag: 19.00 Voor vrede. Misdienaars: za: Grard en Mariska; zo: Martijn en Anita. Lezers: za: Jo Wijnands; zo: Maria Lcnkens-Ermens. Rektoraat Smakt Zaterdag: Geen avondmis. Zondag: Holthees geen viering. 10.00 Hoogmis voor een zieke; fam. Nooyen; Jeu Custers; Herman v.d. Berg; Hendrika Martens-Michiels; Martinus Martens en Theo Arts; fam. Jacobs; Rene Buyzen en voor een goede afloop en t.z.i. Woensdag: Geen dienst in de kapel. PEEL EN MAAS 'n abonnement waant Ik heb mijn wagen volgeladen...i met Nederlandse militairen en enl Venrayse burgers, en de achtci wagen vol met stro. De burgers zijn: Hans, Miet en v.d. Munckhof (café In den Eng Achter op de voorste wagen zit soIL Heinekamp (de anderen zijn onbeken Vele oudere mensen zullen zich sold Heinekamp nog herinneren als manusje van alles voor zijn collega daten. Hij deed boodschappen, verzo de de post en was mede belast met verzorging van de paarden en het bij horend rollend materieel, e.e.a. ond gebracht in de stallen van de boerd van Sjang van de Munckhof (café den Engel). De militairen zelf huist in het voormalige St. Antoniuspatroa in de Patersstraat. In augustus 15 werd voor deze en in de omgeving gerde manschappen een ontspannin commissie gevormd, die zich ten d stelde om in de herfst- en winterma den de militairen te behoeden voor veling, door het organiseren muziek-, zang- en toneelavonden. De foto is genomen op de binr plaats van cafe In den Engel, medioi 1993. Jan v.d. Putten Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 7 meizal in het Zonnelied, Kiosk te Venray, de h eer D. Piersma uit Ubbergen voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderop vang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop is er koffiedrinken en de Wereldwinkel is ook aanwezig. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema van christelijke loy aliteit blijk geven in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen kollekte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 04709-87786. Diensten: D.V. zondag 7 mei om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: 10.00 ds. M. Baan, Nijkerk; 14.30 ds. J.H. Olie, 's-Grevelduin- Capelle. Zondagsschool: Zondagmiddag om 16.00 uur voor kinderen van 4-12 jaar. Bijbel/Kontaktavond: De eerstvol gende is donderdag 11 mei, aanvang 20.00 uur. Thema 'Het Purimfeest'. Inbraken en diefstallen Uit een aan de Verdistraat gepar keerde auto van een 44-jarige Ven rayse is een radiocassettespeler met een waarde van 630 gulden gestolen. In het afgelopen weekeinde zijn van een voorgevel van een woning aan het Kroonkruid twee gipsen beelden met een waarde van 130 gul den en eigendom van een 32-jarige Venrayse gestolen. In een woning aan de Hondsdraf is ingebroken. De inbraak werd ontdekt door het 17-jarig kleinkind van de bewoners die afwezig waren. Er is nog niet bekend wat er ontvreemd is. Een 38-jarige Venraynaar deed aangifte van diefstal van een tafel zaagmachine ter waarde van 2000 gulden vanuit een niet afgesloten garage bij zijn woning aan de Mam bostraat. Een 45-jarige inwoner deed aan gifte van diefstal van een vijver- pomp uit een vijver aan de Houben- weg. Ook deze diefstal heeft in de nacht van zaterdag op zondag plaats gevonden. Uit een schuur achter een woning aan de Deurneseweg is voor 2500 gulden gereedschap ontvreemd Mortier gevonden Bij graafwerkzaamheden op een terrein aan de Maasheseweg is een mortiergranaat van Engelse makelij gevonden. In afwachting van het Explosieven Opruimings Comman- da (EOC) is net projectiel veilig gesteld. Inbraken Bij een bedrijf aan de Veulen- seweg werd in een schuur ingebro ken. Vermist worden diverse gereed schappen. De schade is 2500 gulden. Zondag werd ingebroken in een auto aan de Kiosk. Diverse goederen en de radiocassettespeler werden ont vreemd. Toegang was verkregen door forcering. Zondagmiddag wist een nog on bekende man aan de Notarisberg het alarm van een woning uit te schakelen. De inbreker verschafte zich vervolgens toegang tot de woning maar had geen rekening gehouden met een attente buurman. Deze had iets verdachts geconstateerd en ging eens kijken. Daarop nam de inbreker het hazepad. Of er iets ver mist wordt is nog niet bekend. Onbekenden hebben met behulp van een valse sleutel toegang gekre gen tot een woning aan de Bod- aenbroek. Uit deze woning wordt een geldbedrag van 8000 gulden ver mist, evenals een portemonnee met 50 gulden, een potje "kleingeld" met daarin ongeveer 450 gulden en vier gouden tientjes. Nu de meimaand inmiddels is begonnen, vinden er in Oostrum weer een aantal extra aktiviteiten plaats in het kader van de verering van Maria, die daarmee in deze Maria-maand een extra tintje krijgt. HET ONTSTAAN VAN DE MARIA-VERERING Oostrum is een bedevaartplaats van Maria. Al vele eeuwen vindt er een bijzondere Maria-verering plaats. De oorsprong daarvan is gelegen in 1350, toen volgens de legende een landbouwer op zijn Vlasakker een klein Mariabeeld vond. Hij nam het beeldje mee naar huis en beloofde ter plekke een kapel te bouwen als de vlasoogst goed zou zijn. De oogst lukte won derwel en de man loste zijn belofte in door op zijn akker een kleine kapel te bouwen, waarin hij het beeldje plaatste. In 1400 wordt melding gemaakt van deze Mariakapel. In de 15e eeuw werd een nieuwe kapel gebouwd, die deels in het huidige kerkgebouw is opgenomen. Al gedurende vele eeuwen is er sprake van processie en bedevaart naar de Maria-kapel van Oostrum. Zo staat vast dat in 1721 de parochie Venrav al naar Onstmm Vwarp M&ar niet alleen uit Venray, ook yaijuit diverse andere plaatsen zijn in de loop der jaren bedevaartgan gers naar Oostrum gekomen. MEIMAAND - MARIAMAAND In de meimaand krijgt in Oostrum deze Maria-verering extra aandacht. Zo wordt dagelijks bij de mis van 09.00 uur de Rozenkrans gebeden en is er op de woensdagen om 19.00 uur een plechtig Lof, eveneens met Rozenkrans. Een van de hoogtepunten in de meimaand is de grote Maria-proces- sie. Deze processie vindt jaarlijks plaats op de derde zondag van mei, dit jaar dus op zondag 21 mei. Op die dag zal, aansluitend aan de Hoogmis van 10 uur, deze processie trekken via een route rond de parochiekerk. De kerk zelf, de omgeving van de kerk en de gehele route zal voor deze gelegenheid feestelijk versierd zijn. In de processie wordt de beeltenis van Maria meegedragen. Medewerking wordt verleend door het Gemengd Koor, het orkest en tamboerkorps van de plaatstelijke harmonie Sub Matris Tutela en schoolkinderen, die bloemen strooi en. Verder zal dit jaar de volksdans vereniging Opanka uit Venray de Hoogmis en tie processie feestelijk opluisteren. Door Opanka wordt bovendien ook na afloop van de processie een optreden verzorgd op het feestelijk versierde dorpsplein. Tenslotte is, evenals op alle ande re dagen van het jaar, in de maand mei de kerk de gehele dag open, voor een bezoeken o.a. aan de Maria-kapel. Vrijdag 12 mei De schrijver Tim Krabbé is op vrijdag 12 mei te gast bij het Literair Café Venray-regio in het zaaltje van café De Volle Maan aan de Merseloseweg in Venray. Aanvang 20.30 uur. De muzikale omlijsting deze avond is in handen van de Venrayse musicus Ad Haans. Tim Krabbé werd op 13 april 1943 geboren in een artistiek/intel lectueel milieu waar men het niet al te breed had. In 1967 maakte hij zijn debuut als romanschrijver met 'De werkelijke moord op Kitty Duisenberg', een jaar later als jour nalist bij Vrij Nederland. Krabbé's bekendste werk is 'Het gouden ei' uit 1984. Dit boek werd twee maal verfilmd. Een keer als 'Spoorloos' en een keer als de Amerikaanse equivalent 'The Vanishing'. Ook sport is een geliefd onder- wpm van Hp Amsterdamse auteur. Enerzijds is hij er "zelf bij betrokken als schaker/wielrenner, anderzijds duikt 'sport' vaak op in zijn verha len. Zo heeft zijn wielerliefde hem de roman 'De Renner' (1978) opge leverd. Zijn passie voor het schaken vertaalde hij in een biografie over topschaker Fischer en een serie curiosa-boeken die vooral technisch zijn. Krabbé is ook als acteur actief geweest. Zo was hij in 1967 werk zaam bij Theater Terzijde van Annemarie Prins en het televisie programma Hadimassa van Dimitri Frenkel Frank. ROMAN Schrijven komt voor de Amsterdammer echter nog steeds op de eerste plaats. Onlangs verscheen van zijn hand nog de roman Vertraging, die eerst in feuilleton vorm in de Volkskrant stond. Andere titels van werk van Krabbé zijn: Flanagan of het einde van het beest (1970), Red Desert Penitentiary (1974), De Stad in het midden (1978), 43 Wielerverhalen (1984), en de Matador (1991). Verder publiceerde hij in 1991 oe bloemlezing Nico Scheepmaker over alles. Films naar boeken van Krabbé zijn: Flanagan (Adriaan Ditvorst, 1975), De Paaraentekenaar (Thijs Chanowski, 1983), Red Desert Penitentiary (George Sluizer, 1988), en The Vanishing (George Sluizer, 1993). De entree-kaartjes voor het Literair Café Venray voor vrijdag 12 mei kosten 15 gulden per stuk. Donateurs van het literair café krij gen zoals gewoonlijk 2,50 gulden Vandaag over vijf weken begint de jaarlijkse avondvierdaagse. Bent u van plan om mee te doen, dan is het volgende voor u van belang: De afstanden zijn 3, 5, 10 en 15 km per dag op 8, 9, 10 en 11 juni. Op zondag 11 juni kan men ook inschrijven voor een 20 en een 30 km route. Het inschrijfgeld is ƒ7,- p.p. bij vóórinschrijving voor vier dagen. Wil men één dag wandelen, dan betaalt men ƒ3,50 p.p. Alle deelne mers ontvangen elke dag op de rust plaats een traktatie. Alle deelnemers ontvangen een herinneringsmedail- Ie. Iedereen kan deelnemen, jong en oud, groot en klein, alleen of met z'n tweeën, met een klein groepje of met een grote groep. De start en finish zijn dit jaar weer op het Schouwburgplein. Starttijden: op donderdag 8, vrij dag 9 en zaterdag 10 juni starten we vanaf 17.30 uur. Op zondag 11 juni wordt er in de namiddag gewandeld (de 30 km vertrekt al vanaf 09.00 uur). Défilé: op zondag 11 juni doen alle deelnemers mee aan het défilé door het centrum van Venray. Dit défilé wordt opgeluisterd door een tiental muziekkorpsen uit Venray en omgeving. Wilt u deelnemen met een school of een vereniging dan nodigen wij u van harte uit voor een informatiebij eenkomst in de kantine van sporthal De Wetteling op dinsdag 2 mei om 10.00 uur. Voor meer informatie kunt u terecht bij: Gonnie van Ham, Kerkpad 1, Venray, tel. 83765 of Gezien Goosens, Helfrichstraat 10, Venray, tel. 87352. Tot ziens op deze 37e Avondvierdaagse. Vernielingen Een 83-jarige inwoner van Venray deed aangifte van vernielingen aan zijn op het Gouden Leeuwterrein geparkeerde personenauto. De spiegels en ruitewissers waren er vanaf geslagen. Op woensdag 17 mei is het Nederland voor de zesde k( Nationale Straatspeeldag. Oude buurtgroepen, scholen en voo kinderen kunnen op die dag b protest laten horen tegen de vi keersonveiligheid en het gebrek; speelruimte op straat. Straatspeeldag is een initiatief KINDEREN VOORRANG, organisatie die zich al meer twintig jaar inzet voor veilig kindvriendelijk verkeer. U ki Vi Vi c K< A' O In veel straten is het steeds ma lijker geworden om een speelplek vinden. Omdat het verkeer gevaarlijk is. Of omdat de stoe in beslag worden genomen do geparkeerde auto's. Op de nationale Straatspeeld sluiten ouders en kinderen, in om leg met de gemeente, één ochtend mïddag een straat in hun buurt voor alle verkeer. Kinderen krijg dan voor één keer de gelegenhi om onbezorgd op straat te spelen. Maakt u zich ook zorgen overti gebrek aan veilige speelruimte! straat, en kunt u (bijvoorbei samen met buren, een buurthuis,» speeltuinvereniging of een scha een flinke groep kinderen op been krijgen, dan kunt u meeda aan de Straatspeeldag. Deelnemi ontvangen van KINDER! VOORANG een uitgebreid ac pakket, met daarin onder andere praktische actiehandleiding. A Straatspeeldagdeelnemers word geen kosten in rekening gebracht, kunt zich opgeven als deelnemer! KINDEREN VOORRANG Amsterdam, tel. 020-6826322. Hi kunt u ook terecht voor meer inft matie over de Straatspeeldag, kunt ook met de gemeente belli met de heer G. Rutten van Opent» Werken (tel. 23566) of met de h( J. Engels (Welzijn), tel. 23341. Omleiding wegens wegwerkzaamheden ii kom Leunen In opdracht van de provim wordt van april tot augustus deel van de provinciale weg Hoi Venray gerekonstrueerd. Het gi om de Albionstraat in de kom v Leunen. In de afgelopen weken gebleken dat veel (brom)fietsers ingestelde omleidingsroute negert wat gevaarlijke verkeerssituati oplevert. In overleg met de politie daarom besloten met ingang vr maandag 8 mei a.s. de tijdelijke keersmaatregelen als volgt aan passen: De omleidingsroutes (brom)fietsers komt te vervallen Het overige verkeer in zuidelr richting wordt omgeleid vanaf kruispunt Zuiveh» Molenhofweg, Albionstraat, omleiding loopt via de Zuivelj Engesteeg, Steegsepeel« Scheiweg, Teeuwenhofvrt Veulenseweg en OverbroeksevW Daarnaast worden ter hoogte van A73 en de Deurneseweg bord geplaatst waarop staat vernK 'Vrachtverkeer Horst via A73'. Het verkeer in noordelijke richó kan normaal door rijden via Albionstraat. De buslijn 30, richting Venn Horst-Venlo, zal tijdens de wt werkzaamheden worden omgek via de Laagricbroekseweg. De b tes Leunen-kerk en Leunen-Zi vervallen tijdelijk. De 1 Zuivelfabriek blijft gehandhaafd Voor meer informatie kunt u kon opnemen met de heer G. Ruttedv1 de afdeling openbare werken, 23566. Zon 7 M Zo, I st< Ve AT Zor Din enk Hai CAi KRl TE

Peel en Maas | 1995 | | pagina 18