berden m sifgfc "Het ontbreekt Venray aan een centraal smoel" Namen vrouwen blijven gehandhaafd in Antoniusveld EMOFM A4 ƒ3,50 A3 ƒ5,00 Programma Koninginnedag Vernieling kruis Nieuwe roos 'gedoopt' /en ray's Vijnhuis WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING 29 april - KONINGINNEDAG zaterdag geopend 10.00-17.00 uur mm\ Asteria Geen N stropers maar scouts f4.- friet 2 fricandellen 2 bamiblokken en GRATIS LEE -T-Shirt kleurkopieën ini v.d. Leur gDERDAG 27 APRIL 1995 Nr. 17 HONDERD ZESTIENDE JAARGANG Tel. 04780-11510 PEEL EN MAAS ITGAVE: VAN DEN MUNCKHOF B.V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ bestraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 04780-82727/Fax 10916 Advertentieprijs: 0.37 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per halfjaar ƒ15.50 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ22,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) MODEHUIS venray 09.00 uur: Aanvang Zaalvoetbaltoemooi in sporthal De Wetteling 09.30 uur: Aanvang Oranjegolftoemooi bij restaurant Buitenlust 10.30 uur: Aanvang Oranjevoetbaltoemooi op sportpark De Wieën in Venray en sportparken in de kerkdorpen Herouten te paard kondigen de feestdag aan Feestelijke ontvangst in net gemeentehuis voor gedeco reerden en genodigden Aanvang danswedstrijden in Danscentrum Janssen aan de Raadhuisstraat Aanvang straattekenen op de Kruitweg, tussen 10.30-12.00 uur: 11.00 uur: 11.00-13.00 uur: 11.00-16.00 uur: 14.30 uur: 15.00 uur: 15.00-23.00 uur: 15.30 uur: 15.30-17.00 uur: 19.30 uur: Merseloseweg en Langeweg, georganiseerd door de Vrije Academie. Alle deelnemers krijgen een prijsje! Aanvang hockeytoemooi op De Wieën Kindermarkt op het Schouwburgplein, het Henseniusplein en Merseloseweg, tussen Schouwburgplein en Deken Tielenstraat Torenbeklimming St. Petrus Bandenkerk, georganiseerd door VW Venray Gratis huifkarritten voor de jeugd; opstapplaats Merseloseweg/hoek Deken Thielenstraat Aubade voor de gedecoreerden, voor het bordes van het gemeentehuis door Koninklijke Harmonie Euterpe Gymnastiekdemonstraties op de Grote Markt, verzorgd door gymnastiekvereniging St. Christoffel Ponyrijden voor de jeugd op het Schouwburgplein Verdedigingssporten op het Henseniusplein Pantomimespeler op het Pomppleintje Tentoonstelling 'Tweede Wereldoorlog en Bevrijding in Venray e.o.' in het Freulekeshuus Ballonwedstrijd voor de jeugd op de Grote Markt, geor faniseerd door de Winkeliersvereniging how op het Schouwburgplein/Hensemusplein, ver zorgd door dansgroep Dizzy Programma "n Runaje Limburg' van joekskapel Zuutjes an op het Schouwburgplein Open podium in café De Bonte Koe voor amateur-zang talent Shows op de Grote Markt verzorgd door twirlgroep First Choise, dansgroep Premiere en volksdansgroep Opanka Aanvang Koninginne-bridgedrive in de schouwburg r i.v.m. een technische storing zijn een aantal sport- en vcrenigingsberichten deze week niet geplaatst, k Onze excuses hiervoor A m lf!W' iiLuli 'oude kaas J Mi ons keus I uit 8 soorten i i I i t t t t t t i -vucic vnjuay up net yl^seniusplein van 9.30 tot 18.30j (RECLAME (Oude Hollander (no9 snijdbaar per I0UD MAGER 120+ en 30+ I per kilo 1&&0 I 4- 4 ook bij u op de Mffi markt iedere vrijdag op het Winkeldiefstal In een kleding- annex schoenen zaak in het centrum werden dinsdag middag twee 14-jarige schoolvrien dinnen uit Sevenum en Venray betrapt bij winkeldiefstal. Beiden hadden een T-shirt ter waarde van 39,95 bij zich terwijl één van de meisjes ook nog een paar schoenen ter waarde van ƒ149,- bij zich had. Ze werden aan de politie over gegeven die hen, na verhoor, mededeelde dat ze zullen worden doorverwezen naar het Halt-bureau. cafentaria KONINGINNEDAGMENU friet, frieanjel. kroket met salade >or j r t D Langstraat 10 tel. 87917 Aanzet tot verbetering promotie- en acquisitiebeleid Venray gaat stappen onderne men om het promotie-, acquisitie- en vestigingsbeleid in de gemeente te verbeteren. Burgemeester en wethouders zijn dinsdag accoord gegaan met de notitie "over Venray te spreken", waarin een pakket maatregelen is opgenomen om Venray beter te promoten maar vooral ook om meer bedrij ven naar Venray te krijgen. Vooral dat laatste is de laatste jaren niet eenvoudig gebleken. In het nieuwe beleid is niet alleen een rol weggelegd voor de gemeente. Ondernemers, VVV en de Industriebank LIOF spelen daar bij een belangrijke rol OORZAKEN De gemeente heeft de laatste maanden gezocht naar de oorzaken van de matige naamsbekendheid van Venray, de onvoldoende voort gang in de afwikkeling van de acquisitiecontacten en de beperkte resultaten bij de verkoop van indus trieterreinen. B. en w. concluderen o.a. dat het ontbreekt aan een herkenbaar Venray Promotie Beleid. Verder is er de laatste tijd teveel aandacht besteed aan het "produkt woning bouw" en te weinig aan o.a. het produkt "industrieterreinen" en de ontwikkeling van het (koop-)cen- trum. Verder heeft de gemeente ondernemers met initiatieven te wei nig klant- en marktgericht benaderd. Verder constateren b. en w. een "te hoge stroperigheid bij de afhande ling van acquisitiecontacten. Dat zou volgens b. en w. te wijten zijn aan een afwachtende markt, maar ook aan de ambtelijke organisatie en de bestuurlijke verantwoordelijk heid. Tenslotte concluderen b. en w. dat het acquisitiebeleid te veel per soonsgebonden was en te weinig organisatie gebonden. MAATREGELEN ïn de notitie dragen b. en w. een groot aantal maatregelen aan, die op zeer korte termijn gerealiseerd moe ten worden. De maatregelen moeten leiden tot een meer slagvaardig pro- motie-, acquisitie- en vestigingsbe leid van de gemeente Venray. Venray zal zo met betrekking tot de promotie moeten komen tot een "centraal smoel". Venray is een veelzijdige plaats met intensieve veehouderij, psychiatrische zieken huizen, industriële activiteiten, een compact koopcentrum, maar ook met de Peel. Het ontbreekt volgens b. en w. echter aan een centraal smoel, vertaald in een aansprekend beeldmerk. Promotie is volgens b. en w. ech ter niet alleen een taak van de over heid. Daarom zal er overleg moeten worden gevoerd met instanties zoals de LLTB, de Industriële Club, de LOZO/VZO, het Vincent van Gogh Instituut en de VVV. Voor de VVV zou hier, indien daar capaciteit en kwaliteit aanwezig is, een coördine rende taak weggelegd. NIEUWE BEDRIJVEN Het nieuwe beleid zal er verder op gericht zijn om nieuwe bedrijven naar Venray te halen. Zo zal voor het industrieterrein Smakterheide een flexibel bestemmingsplan opgezet moeten worden. "Dat betekent dat er geen vaste kavels worden inge deeld. De gemeente kan zo beter op de wensen van ondernemers insprin gen" laat burgemeester Waals weten. Wel dient de hoofdstructuur van wegen en nutsvoorzieningen klaar te zijn, zodat er een "gereed produkt" wordt aangeboden. CULTUUROMSLAG Met betrekking tot het acquisitie beleid in Venray zal er binnen het gemeentehuis een "cultuuromslag" plaats moeten vinden. Volgens b. en w. zijn de ambtelijke en bestuurlijke organisatie van Venray nog niet vol doende gestructureerd om diensten te kunnen verlenen aan onderne mers. Daarom moet de afdeling "grond en eigendommen" van de gemeente omgevormd moeten wor den tot een afdeling "Vastgoed en Economische zaken". Die afdeling zal zich dus van een intern gerichte ondersteunende afdeling moeten omvormen naar een klantvriendelij ke extern gerichte dienstverlener. Die afdeling draagt dan o.a. zorg voor de gemeentelijke aktiviteiten op het gebied van acquisitie, bedrijfsvestigingen en -verplaatsin gen. Verder moet snel ingespeeld kunnen worden op landelijke en firovinciale economische ontwikke- ingen. Verder is het contact met instanties zoals LOZO, Kamer van Koophandel en Industriële Club van groot belang. B. en w. realiseren zich deze cul tuuromslag niet van de een op de andere dag gerealiseerd zal zijn. Het college is van mening dat het effi ciënter is om deze taakverdeling en werkwijze, en de beoogde cultuur omslag, werkenderwijs te realise ren. Daarom is met het LIOF een afspraak gemaakt om een "senior medewerker" twee dagen per week, twee jaar lang, te detacheren bij de gemeente Venray. Die zou dan kun nen zorgen voor het onderhouden van de contacten met het bedrijfsle ven, het begeleiden van bedrijfsver- plaatsingen en bedrijfsvestigingen en het begeleiden van de cultuurom slag. AKTIEVE ACQUISITIE Ook voor de aktieve acquisitie (met het "produkt Venray" op de markt gaan) wil de gemeente Venray een beroep doen op het LIOF. De gemeente wil het beleid richten op de twee industrieterreinen, Vandalen hebben hun lusten weer botgevierd op een wegkruis. Deze keer moest het wegkruis aan de Veulenseweg ter hoogte van de Kraakse Pas het ontgelden. De armen waren van het crucifix geslagen. Die werden in de buurt aangetroffen. De 61-jarige 'eigenaar' van het wegkruis schat de schade op ƒ500,-. Smakterheide en Keizersveld. B. en w. is van mening dat Venray "te klein is" om dit zelf te doen. Daarom wil het met het LIOF taak afspraken maken voor een x-aantal vierkante meters industriegrond per jaar. Ook hier is echter nog een taak voor het bedrijfsleven weggelegd. Veel bedrijven hebben nationale en internationale contacten met andere ondernemers en ondernemersnet werken. Die contacten zouden uit gebaat kunnen worden ten behoeve van de acquisitie naar nieuwe bedrijven in Venray. De gemeente zal hierover in overleg treden met de Kamer van Koophandel en de Industriële Club. CENTRUM Na het gereedkomen van het Schouwburgplein en het Henseniusplein is de herinrichting van de rest van het centrum stil blij ven staan. Ook is de herinrichting van deze pleinen nooit "geevalu- eerd", waarbij de funktionaliteit van deze pleinen afgewogen zou moeten worden tegen het feitelijk gebruik. Deze stagnaties zijn echter niet in overeenstemming met het streven om het centrum van Venray aantrek kelijker te maken voor het winke lend publiek en de recreanten. Ook hier wil de gemeente in 1995 aktie gaan ondernemen. Datzelfde geldt tenslotte ook voor Hotel Restaurant nodigt u uit voor... fEEL-BRlJiïcH Hotel Asteria Venray Maasheseweg 80a. 5804 AD Venray inl en reserveringen: tel 04780-1 t466 het agrarisch bedrijventerrein in Ysselsteyn. De ontwikkeling daar van werd lange tijd bepaald door de mogelijke komst van een mestver werkingsfabriek. Nu die fabriek er niet komt wil de gemeente in over leg treden met een ontwikkelaar die de ontwikkeling en de acquisitie van dit terrein ter hand moet gaan nemen. B. en w. realiseren zich dat al deze maatregelen niet in een half jaar geëffectueerd kunnen worden. "Keulen en Aken zijn ook niet op een dag gebouwd". "Toch is het nodig dat voortvarend en enthou siast aan de implemantatie van deze nota wordt gewerkt, wil althans de storm het tij niet keren. Motie Van de Vorle haalt het niet De straten in Antoniusveld bly- ven genoemd naar vrouwen die iets voor de vrouwenemancipatie in Nederland betekend hebben. Een motie van de fractie Van de Vorle om het collegebesluit te her overwegen haalde het niet. De motie kreeg alleen de stemmen van de eigen fractie en van Samenwerking Venray en D66. De coalitiefracties van CDA en Partij van de Arbeid stemden tegen en kregen steun van de VVD. Omdat er de laatste tijd veel gestroopt wordt in de bossen tussen de Timmermannsweg, Paardenkopweg en Ontginningsweg, stelde de politie na een melding een onderzoek in. Buurtbewoners hadden lampen gezien en zagen een verdachte auto op het terrein. De politie trof daar inderdaad een auto aan, maar daarin zaten een drietal leiders van scouting uit Udenhout. Die zochten naar een terrein om een speurtocht te houden tij dens een te houden kamp aan de Paardenkopweg. Ze hadden inderdaad gebruik gemaakt van enkele grote lampen. De leiding is te verstaan gegeven dat het altijd verstan dig is om de politie van dit soort operaties in kennis te stellen. Dat werd beloofd maar gestroopt werd er die avond zeker niet. "Het besluit is rechtsgeldig geno men en de juiste procedure is gevolgd. Het college zal het besluit dan ook niet heroverwegen", deelde burgemeester Jos Waals kort en krachtig mee. Daarmee gaf de bur gemeester aan dat de politiek for meel weinig mogelijkheden had om het collegebesluit ongedaan te maken. Sinds 1983 is de verant woordelijkheid voor straatnaamge- ving door de gemeenteraad rechtst reeks in handen gelegd van het college. Bovendien zei Waals -die de zieke wethouder De Loo verving- dat in de commissie ook geen duide lijke meerderheid voor één van de vele alternatieven was. "Daarom hebben we geconcludeerd dat ons voorstel goed was", aldus Waals. In de afgelopen maanden hebben talloze mensen in en buiten de poli tiek zich met het onderwerp bezig gehouden. Voornaamste twistpunt was dat het collegebesluit te weinig recht deed aan Venrayse vrouwen die zich in het verleden verdienste lijk hadden gemaakt. Ook op deze kritiek had de burgemeester een ant woord: deze vrouwen hebben onge twijfeld een belangrijke rol gespeeld voor de Venrayse samenleving, maar hun bijdrage aan de emancipa tie van de vrouw zoals we die nu kennen is gering geweest. Tenslotte voerde Waals aan dat het besluit een gevolg is van een voornemen uit het verleden. GEEN NOTA Het college zegde ook geen nota over straatriaamgeving toe, waarom het CDA had gevraagd. Wel kan de commissie voor de straatnaamge- ving van volgende wijken, te begin nen bij de Brabander, rekenen op een lijstje met daarop een aantal the- mata voor straatnamen. "We zullen daarbij zeker rekening houden met berichten uit de samenleving", aldus de burgemeester. Vandaag, donderdag, is in Boxmeer een nieuwe roos ten doop gehou den. Do roos is gekweekt door de Veulense rozenkweker Reintjes. De roos wordt in Boxmeer gedoopt in het verzorgingshuis Madeleine. Reintjes heeft zyn roos dezelfde naam gegeven. Reintjes kweekt al vele jaren rozen. Een van die soorten is een rose roos. Een aantal jaren geleden ontstond daaruit een mutant. Een mutant is een roos die spontaan afwijkt van de "moederroos". Die mutant was champag- nekleurig en kreeg de naam Mareine mee. Die naam was verzonnen door mevr. Defesche, de echtgenote van de oud-buigemeester. Onlangs ontstond van deze mutant een nieuwe mutant. Het gaat daarbij om een licht okergele roos. Normaal gesproken ontstaan er vaker mutanten van een roos maar meestal zijn dat dan slechtere soorten. "Deze mutant betekende een verbetering" aldus dhr. Reintjes uit Veulen. De naam die Reintjes nu koos leek veel op de naam van de moeder: Madeleine. Een van zijn klanten, mevr. Brugmans uit America, vertelde Reintjes dat er in Boxmeer een verzorgingshuis is dat Madeleine heet. De moeder van mevr. Brugmans wordt daar verzorgd. Zij stelde toen voor om de roos in het verzorgingshuis "te dopen". Zo'n rozendoop houdt in dat een vaas rozen overgoten wordt met champagne. Die eer viel vandaag directeur Franssen van het verzorgingshuis te beurt fi&L natuurlijk bij: kruisstraat 2a tel. 10211 Vmimn *95 Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray BROEKEN DUUR? KOM NOU!!! 2 SPIJKERBROEKEN VOOR 89,- iist ALM 8 Vierlingsbeekseweg 18 Overloon 04781-41434 Dinsdags gesloten Rfoto I video Patersstraat 10. Venray, tel. 04780-84485

Peel en Maas | 1995 | | pagina 1