PEEL EN MAAS Schietvereniging Remington wil over vier weken "aanleggen" Ruim 23 mille voor Filippijnse jongen Bevrij dingsconcert hoogtepunt op 5 mei Prima marathon debuut Barbara Lommen Opknapbeurt Mgr. Hanssenstraat )l Voorlopig tekort Antoniusveld 1,5 ton UW mi mm PK verbaasd over brief gemeente 'T HAPT NIET MEER ZO LEKKER WEG? Surveillanten bekeuren 26 fietsers '39 sup C 7 ÜW&m. in the middle of nowhere" Zo ou men het terrein aan de ianesstraat kunnen noemen, jeker als men de staat van de weg ekijkt: de Broekweg is daar nog [éilig bü- Daar helemaal in het niets ordt momenteel had gewerkt in de realisatie van een "schiet- lan". Schiet Sport Vereniging lington uit Venray bouwt daar lomenteel een schietbaan met alonftn 25 meter en een 100 meter aan. De baan, die grotendeels lergronds ligt, lijkt nu nog op bunker maar zal straks in het indschap "verwerkt". Het jebouw krijgt de naam "de ËR|ersen", naar het gelijknamige zom ebied waarin het ligt. nilii eld. .25 1.25 De schietvereniging Remington is jnnog vrij jonge vereniging, die in ovember 1991 werd opgericht, iestart werd met zeven leden op de ihietbaan van 't Karabijntje in rubbenvorst. Ondertussen is de ireniging gegroeid tot 55 leden, prvan dertig afkomstig uit mie foray. Geschoten wordt met vuur- apens zqa|^;revolver, pistool en eweer. Dit zijn de wapens die ook gi nderverdeeld zijn in de wedstrijd- p.i ategorieën. Al sinds de oprichting 0 p ihet bestuur bezig met de realisatie ee fan een eigen schietbaan. De eerste ode ilannen waren om een baan bij het aan lotorcircuit de Peel aan te leggen, tel de komst van de Groep Geleide fapens naar Venray was dat "van Ie baan". Vervolgens kreeg de ver- 8 M niging toestemming op op het ter- :in aan de Sinnesstraat te gaan bou- en. "De bouw en inderwetvergunningen daarvoor mta adden we al begin 1994 binnen" P«* aat vo rzitter Wim Hoeijmakers veten. "De vereniging heeft echter rtei 's, bj'l REMINGTON nog een jaar moeten wachten op de erfpachtregeling. Waarom is mij nog niet duidelijk. Gevolg is wel dat de bouwkosten inmiddels weer geste gen zijn en dat we nog meer op elk dubbeltje moeten letten. ZELFWERKZAAMHEID Die bouwkosten bedragen meer dan 2501000 gulden. De leden van de vereniging doen veel zelf. Daardoor kunnen ze zelf al 75.000,- op de bouw besparen. Het bestuur heeft verheugd kunnen constateren dat ruim driekwart van de leden meer of minder aktief heeft meege werkt aan de bouw. Verder is de vereniging in gesprek tegaan met het Waarborgfonds port, dat bij de aanleg van accom modaties financieel kan ondersteu nen. Deze stichting heeft zich garant gesteld voor de helft van het totale bedrag. Remington is in januari begonnen met de aanleg van de baan. Daarbij heeft men veel regenoverlast gehad. Het bouwwerk steekt ongeveer een meter boven de grond uit. De rest is ondergronds. Naast de twee banen komt er een kantine, een bestuurska mer, kleedkamers en een toilet groep. De 25 meterbaan is aan beide zij den bekleed met herakliet. Dit is een materiaal dat isoleert, brandwerend is en het geluid dempt. Bovendien kunnen kogels naar binnendringen, zodat er geen gevaar is voor afkets ende kogels. Op deze banen kunnen alle disciplines tussen 7 en 25 meter verschoten worden. Op deze baan kunnen 5-6 schutters tegelijk schie ten. De 100 meter baan is alleen aan het begin bekleed met herakliet, kogels verder op de baan leveren geen gevaar op. Op deze baan kun nen 4-5 schutters tegelijk schieten. De verlichting van de beide banen Voorzitter Hoeijmakers en secreta ris Peters bij de nieuwe schietbaan aan de Sinnesstraat. is in het plafond verwerkt zodat de schutters geen last hebben van tegenlicht. De kogels worden achter in beide banen opgevangen in een zandberg. EXPLOITATIE Het bestuur van Remington is er van overtuigd dat zij met deze baan "een gat in de markt hebben gevon den". Remington heeft met het gereedkomen van de baan, als enige een 100 meter baan in de wijde omgeving. Er is weliswaar een baan in Helmond, maar dat is een politie- baan, die niet altijd beschikbaar is voor verenigingen. De meeste ver enigingen in Nederland maken gebruik van militaire schietbanen maar dat is over een paar jaar verle den tijd. Nu al zijn er twee andere verenigingen (uit Grave en Nijmegen) die van de baan gebruik gaan maken. Ook hoopt Remington m de toekomst grotere wedstrijden te kunnen organiseren. Het huidige bouwwerk is bovendien zo gemaakt dat er in de toekomst nog 100 meter banen bijgebouwd kunnen worden. SCHIETSPORT Remington telt 55 leden. De schietsport is aan strenge reglemen ten gebonden. Zo ook het lidmaat schap. Nieuwe leden krijgen eerst een gedegen opleiding. Na die opleiding moet het bestuur van de vereniging een verklaring onderte kenen waarin bevestigd wordt dat de betrokken persoon goed met een vuurwapen kan omgaan. Personen, waarvan het vermoeden bestaat dat misbruik met een vuurwapen niet uitgesloten is, kunnen geen lid wor den. Eerste operatie in mei De aktie die Venraynaar J. metsers en mevr. Haagen uit telden vorig jaar augustus zijn estart voor de Filippijnse Biloy ian Rho begint zijn vruchten af te werpen. De 4-jarige Biloy zal in de eerste week van mei voor het eerst p' geopereerd worden. Even een kleine terugblik: Dhr. Smetsers ontmoette het kind in zijn ouders vorig jaar op de ;ilippijnen. Biloy is met een hazelip jfien open verhemelte geboren waar- Tooor mond en neusholte één geheel i'ormen. Terug in Nederland hebben Ie Venraynaar en mevr. Haagen tontakt gezocht met medisch spe- cialisten van het Venlose ziekenhuis. |ant De plastisch chirurg en de kinder arts aldaar ondersteunden de aktie onmiddellijk. Zodra burgemeester 'Vaals van Venray van de aktie hoor- le heeft ook hij onmiddellijk de jyjj 2ktie ondersteund. Er van uit gaande j dat Biloy twee maal in Nederland geopereerd zou moeten worden 'erd een streefbedrag van ƒ45.000,- voor ogen gehouden om de aktie te Inmiddels zijn we ruim een half jaar verder en is het één en ander veranderd om de onkosten te ver kleinen. Biloy Kho zal nu in de Filippijnen geopéreerd worden door de uit Brussel afkomstige chirurg J. van Reek. Bijgestaan door een kom pleet-Frans-Belgisch team zal de arts 25 april afreizen naar het eiland Panay alwaar de operatie in het plaatsje Ilo Ilo zal plaatsvinden. De kaakchirurg van dit team zal na de operatie beslissen of een tweede operatie nodig zal zijn en zo ja, of dit dan daar of toch hier in Nederland moet plaatsvinden. Inmiddels heeft ook snoepfabri kant Van Melle te Breda (met een fabriek op de Filippijnen) de aktie ondersteund door snoep ter beschik king te stellen voor de kinderen van Biloy's woonplaats. Ook de akties van de RK basisschool te Hegelsom en de VSO-MLK school De Essel die beiden een kerstmarkt organi seerden en de opbrengst hiervan schonken aan de aktie, hebben ertoe geleid dat samen met alle andere donaties de rekening voor Biloy De exploitatie van uitbreidings plan Antoniusveld levert voorlo pig een klein tekort op van bijna 1,5 ton. De afdeling grond en eigendommen verwacht dit tekort door snellere verkopen dan gepland weer weg te werken. De gemeente heeft becijferd dat ze voor al haar werkzaamheden in de wijk 26 miljoen kwijt is. In dat bedrag zitten, behalve de gebruike lijke kosten voor grondverwerving, wegen, rioleringen en andere infrastructurele werken, ook de kos ten van een geluidsscherm langs de A73. Kostenverhogend werken ook de ramingen voor de kosten van voorbereiding en toezicht (20 van het totaal) en voor renteverlies (7 Diefstal reklameborden Namens een garagebedrijf aan de Henri Dunantstraat werd aangifte gedaan van diefstal van twee rek lameborden vanaf het bedrijfsterrein. De waarde daarvan kon niet worden medegedeeld. Bouwgrond in het gebied gaat tus sen de 130 en 195 gulden per vier kante meter kosten, afhankelijk van de ligging en het type woning dat er op mag worden gebouwd. In totaal schat de gemeente dat de kavels in Antoniusveld net geen 26 miljoen opbrengen. Poging diefstal auto Een 29-jarige inwoner van Berg en Dal meldde dat getracht was zijn op de parkeerplaats bij het NS-sta- tion staande auto te stelen. Zowel de portiersloten als het kontaktslot waren vernield, maar de dader heeft mogelijk de auto niet kunnen star ten. De poging heeft plaats gevon den tussen maandag en dinsdag. Bromfiets gestolen Een 35-jarige inwoonster van Horst deed aangifte van diefstal van haar Vespa bromfiets, die zij had gestald bij het Vincent van Gogh Instituut aan de Stationsweg. Barbara Lommen heeft een uitste kend debuut gemaakt bij haar eerste marathon. De atlete van Atletiekvereniging Venray-Regio eindigde in de 42.195 km lange marathon van Rotterdam als vijfde dame en kwam als tweede Nederlandse over de finish in de goede tijd van 2.42.33 uur. In totaal namen 10.000 atleten deel aan deze marathon. Deze prestatie was voor velen een verrassing en betekent de beste pres tatie op deze afstand in de clubge schiedenis van AV Venray-Regio. Barbara Lommen had in eerste instantie het doel voor ogen om haar eerste marathon tot een goed einde te brengen in een acceptabele tijd en zodoende ervaring op te doen in dit specifieke onderdeel van de atletiek. Na afloop verklaarde zij prettig te hebben gelopen, niet moet te zijn geweest en in staat om een snellere tijd te lopen. In het najaar wil zij daarom weer een marathon lopen en hoopt zij door een goede tijd zelfs de limiet te halen voor deelname aan de Olympische Spelen 1996 in Atlanta. Deze limiet ligt op dit moment bij dames op ongeveer 2.32.00 uur voor de marathon. Hiervoor zal zij weer diverse trainingsstages volgen in Amerika en tussentijds enkele wed strijden lopen. Ongetwijfeld zullen we nog meer horen van deze afstandsloopster van AV Venray-Regio. PEEL EN MAAS WEEKBLAD NOTEER: Zaterdag 17 juni De PK gemeenteraadsfraktie in Vierlingsbeek is nogal verbaasd over een brief van die gemeente aan een aantal inwoners. Het gaat daarbij om de bestelling van een milieutegel. Die bestellingen zou den niet conform de voorschriften zijn geplaatst. Reden voor de gemeente om de milieubewuste inwoners hier op te wijzen, in plaats van een tegel te leveren. De milieutegel bestaat al enige tijd in de gemeente Vierlingsbeek. Bewoners kunnen deze tegel bij de gemeente bestellen en geven daar mee aan dat bij de reiniging van het trottoir, voor hun woning, geen che mische bestrijding mag plaatsvin den. Bewoners die zo'n tegel bestel len, verklaren tegelijkertijd zelf voor het onderhoud van het trottoir te zorgen. De Progressieve Kombinatie 85 heeft vorig jaar september een aktie ontwikkeld om deze tegel meer onder de aandacht van de bewoners te brengen. Dat heeft ongeveer 50 positieve reakties opgeleverd. Deze mensen hebben dat middels een aktieformulier van de PK aan de gemeente kenbaar gemaakt. De gemeente Vierlingsbeek heeft echter voor de bestelling van zo'n tegel een apart aanvraagformulier. Daarop staat o.a. dat de bewoner er voor zorgt dat het trottoir of voetpad voor zijn of haar huis onkruidvrij wordt gehouden. Tot verbazing van de bewoners en van de PK kregen verstuurde de gemeente begin deze maand een brief waarin aangegeven wordt dat bestelling via het formulier van de PK niet volgens de regels is. De gemeente voegt bij die brief een nieuw aanvraagformulier met de mededeling dit voor 20 april terug te sturen. Gebeurt dat niet dan gaat de gemeente er vanuit dat de mensen de tegel niet meer willen. De PK reageert nogal verbaasd en is van mening dat de gemeente hier nogal formalistisch bezig is en om werk verlegen zit. De PK vraagt zich af of dit nu werken aan een beter milieu is. DONDERDAG 27 APRIL 995 Nr. 17 HONDERD ZESTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Historische films op televisie Het Oranjecomité Venray heeft, met de beperkte middelen die het tot haar beschikking heeft, er voor gezorgd dat Venray op waar dige wijze de 50-e verjaardag van de bevrijding kan vieren. Overigens heeft de gemeente Venray deze week 5.000 gulden aanvullende subsidie verstrekt aan het Oranjecomité. Van 3 tot en met 5 mei wordt de bevrijding van de Duitse bezetter gevierd en vooral ook herdacht. De bevrijding zal dit jaar ook bij gewoond worden door 33 Britse oud-strijders die met hun part ners de festiviteiten bij zullen wonen. In het kader van de 50e verjaar dag hebben verder diverse instan ties de koppen bij elkaar gestoken om twee bijzondere films op het Venrayse kabelnet uit te zenden. MILITAIREN Die Britse militairen zullen woensdagavond 3 mei in Venray arriveren. Zij worden dan op Inalfa ontvangen, waarna de militairen zoveel mogelijk in gastgezinnen worden ondergebracht. De organisa tie laat echter weten dat er nog gast gezinnen gezocht worden (zie oproep elders in dit blad). Donderdag 4 mei staat hoofdzake lijk in het teken van herdenken, 's Morgens is er om 11.00 uur een ont vangst van de militairen in het gemeentehuis. 's middags is er om 14.00 uur een herdenking op het Engelse kerkhof aan de Hoenderstraat. Na de herden king wordt, zoals dat bij de Engelsen gebruikelijk is een kopje thee genuttigd. Om 18.00 uur is er opnieuw een ontvangst in het gemeentehuis. Daarbij zijn ook de leerlingen van de Johannes de Doper School uit Merselo aanwezig. De leerlingen van deze school heb ben dit jaar het oorlogsmonument aan het kerkpad geadopteerd. Na de ontvangst in het gemeentehuis volgt de dodenherdenking in de Grote Kerk en bij het oorlogsmonument. De herenking in de Grote Kerk begint om 19.00 uur. Daar zal o.a. gesproken worden door Martinet Roling, oud-Venraynaar generaal Bastiaans en ook door de leerlingen van de school uit Merselo. Aan het eind van de bijeenkomst houden dominee Weersma en deken Coenen gezamenlijk een Oecumenische bede. Vervolgens gaan de aanwezi gen in een stille tocht naar het oor logsmonument. Daar zullen kransen en bloemen worden gelegd. De organisatie laat weten dat iedereen dan in de gelegenheid wordt gesteld om'bloemen neer te leggen. De ere wacht bij het monument, en 's mid dags op het Engels kerkhof, zal wor den gehouden door personeel van luchtmachtbasis De Peel. De avond zal voor de Britse gas ten worden afgesloten met een "Social Evening". TV Het gemeente-archief van Venray beschikt over twee videobanden, waarop opnames staan van direct na de bevrijding. Toen werd in Haarlem de aktie "Haarlem helpt Venray" opgezet, waarmee burgers en bedrijven uit Haarlem de goede ren schonken en diensten verleen den aan de burgers van Venray, die door het oorlogsgeweld grote scha de hadden geleden. Het polygoon journaal besteedde toen uitgebreid aandacht aan deze aktie. Vooraf aan deze aktie werd toen een speciale film gemaakt voor de bewoners van Haarlem. Deze zg. promotiefilm is getiteld "Ons petekind Venray" en is in Venray nauwelijks bekend. Kabelkrant Venray, de Lokale Omroep, het Oranjecomité Venray, Sinvid Video de gemeente Venray en Meijssen Edsas hebben gezamenlijk aktie ondernomen waardoor deze unieke beelden nu op televisie te zien zullen zijn. De uitzending is op donderdag 4 mei, na de dodenher denking, vanaf 21.00 op het kanaal van de Kabelkrant. De totale lengte van de films bedraagt bijna een uur. 5 MEI Op 5 mei zullen de Britse militai ren glorieus worden binnengehaald. Ruim 50 jaar geleden, in oktober 1944 werd Venray moeizaam vero verd. Nu zullen de Britse bevrijders het een stuk gemakkelijk hebben. Onder muzikale begeleiding worden de militairen op authentieke leger voertuigen door Venray gereden. Voor deze voertuigen zorgt "Wheels", een organisatie die er voor zorgt dat deze voertuigen blij ven rijden. Een van de mensen in deze organisatie is de Venraynaar Joop Ariaens. De tocht die de bevrijders zullen afleggen gaat vanaf 15.00 uur via de Patersstraat, Grotestraat, Grote Markt, Schoolstraat, Schouwburgplein naar het eindpunt, het Henseniusplein. Daar zullen de auto's ongeveer een uur te bewonde ren zijn. Overigens zijn op bevrijdingsdag in Venray de winkels geopend van 10.00 tot 17.00 uur. 's Avonds wordt er, ter ere van de 50e verjaardag van de bevrijding, een speciaal concert gegeven op het Schouwburgplein. Eregasten deze avond zijn de Britse militairen. Maar liefst negen muziekkorpsen uit Venray zullen hier aan deelnemen. Het zijn MMSK St. Petrus Banden. St. Oda uit Merselo, Dorpsklank uit Castenray, Sub Matris Tutela uit Oostrum, De Peelklank uit Ysselsteyn, Euterpe uit Venray, O.L.Vrouwe Gilde uit Smakt- Holthees, St. Catharina uit Leunen- Veulen-Heide en Ons Genoegen uit Oirlo. Deze korpsen zullen vanaf 20.15 uur vanaf diverse lokaties in Venray muzikaal optrekken naar het cen trum. Op het Schouwburgplein zal ieder korps een nummer ten gehore brengen. Als afsluiting spelen alle korpsen eerst het Glorioso van Wim Lascroms, gevolgd door "God save the Queen" door Euterpe en tot slot door alle korpsen het Wilhelmus. Aan het eind van het concert, rond 22.00 uur, zal er een groot vuurwerk worden gehouden. Dat vuurwerk zal worden afgestoken vanaf het voor malig kerkhof langs de Grote Kerk. De Mgr. Hanssenstraat in Oostrum wordt in 1996 opge knapt. In de weg komen verhoog de plateaus en op alle kruisingen krijgt verkeer van rechts voor rang. Tot aan de opknapbeurt neemt de gemeente een aantal tij delijke maatregelen. Dat werd dinsdag bekend op de dorpsraadvergadering in Oostrum, waar het college van B en'W op bezoek was. De kruispunten bij de Watermolenstraat, Geysterseweg en Hoefslag worden van een plateau voorzien. Elders in de weg komt een vierde plateau. Wethouder Driessen van openbare werken verzekerde dat Praktijk: Tandtechnicus Tandtechnisch Laboratorium Willems B.V. Patersstraat 16 Venray tel. 04780-10341 Bil. OOK RIJ Itl.l J\ I M>l INFORM VI M:. het gaat om plateaus en niet om 'drempels a la Oirlo'. Daarnaast wordt de voorrangsregeling gewij zigd: verkeer van rechts krijgt voor rang, eveneens om de snelheid op de Mgr. Hanssenstraat te remmen. Wethouder Driessen liet weten dat door het aanleggen van de obstakels wellicht buslijn 29 uit het centrum van Oostrum zal verdwijnen en via Stationsweg, station en Witte Vennen gaat rijden. VRACHTAUTO'S VERBODEN Totdat de doorgaande weg in Oostrum wordt opgeknapt, worden dit jaar in de Mgr. Hanssenstraat een aantal tijdelijke maatregelen geno men. Vanaf de Deurnesewcg mogen vrachtauto's -met uitzondering van bestemmingsverkeer- het dorp niet meer in. Aan de westkant van de straat op het tracé tussen Vlasakker/Geysterseweg en Deurneseweg wordt een bijna anderhalve meter brede Fietsstrook aangelegd. Dit om de veiligheid van de fietsers te verhogen. Aan de andere kant van'de straat ligt op het zelfde weggedeelte een fietspad. Op een gedeelte van hetzelfde stuk weg, tussen de kruispunten met de Geysterseweg en Hoefslag, worden bovendien nog twee rijbaanversmal lingen aangelegd. Politie-surveillanten hebben afge lopen dinsdag in het centrum van Venray 26 fietsers een bekeuring gegeven omdat zij Fietsten in het voetgangersgebied in de Grotestraat, de Bleek en het Kapclaanspad. De politie deelde mee dat de surveillanten bezig zijn met een gerichte actie om de over last van fietsers in het centrum tegen te gaan. Snelheidskontroies Vrijdag werden weer snelheids kontroies gehouden; van 07.20 tot 12.00 uur. Op de A73, waar tijdens werkzaamheden snelheidsbeperkin gen gelden, werden 81 voertuigen gekontroleerd, daarvan reden er 34 te snel en de hoogste snelheid bedroeg 113 km per uur. Op de op- en afrit van de Deur- neseweg-Vcnloseweg werd drie maal gekontroleerd. 300 voertuigen wer den gekontroleerd waar 50 km per uur is toegestaan, daarvan reden er 102 te snel en de hoogste snelheid bedroeg 119 km per uur. Op de Horsterweg in Castenray. werden 109 voertuigen gekontro leerd; 34 reden te sneten de hoogste snelheid bedroeg 88 km per uur. Op de Pcelweg tussen Ysselsteyn en Vredepeel werden 110 voertuigen gekontroleerd. Hier reden er 16 te snel en de hoogste snelheid bedroeg 110 km per uur. Op de Stationsweg in Oostrum werden 82 voertuigen gekontroleerd en 18 reden er te snel.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 13