Dit weekend weer folkoreshow Hakkespits Solisten- en Ensembles- concours Countryfestivals in de Witte Hoeve üerste CD voor de Aces Start kaartverkoop Muziekfeesten Merselo Schrijf in voor de Kennedymars Tweede Wereldoorlog en Bevrijding in Venray e.o. Gimsel Natuurvoeding de smaak van de toekomst! 035 Koninginnedag Smartlappendag Rolstoelrace in Oirlo 'Guess What' treedt op in 't Podium Orgelconcert in de Vredeskerk UW Informatie avond over eigen woning Derde plaats voor Nancy Buise op NK EN MAAS Donderdag 20 april 1995 - Pagina 3 Op 13 november 1942 werden op last van de Duitse bezetters alle vier de irenklokken uit de Petrus Bandenkerk gehaald om te worden omgesmol- n tot grondstoffen) voor de bewapeningsindustrie. De 1700 kg wegende ariaklok viel bij deze werkzaamheden uit de takels en raakte door de val listig beschadigd. Na de oorlog is alleen de Petrusklok (425 kg zwaar) terug gevonden en igt sinds 1962 weer in de toren. Vanwege haar afwijkende klankkleur is „e klok echter niet in de beiaard opgenomen. E.e.a. is tot en met 31 mei a.s. te bezichtigen in het Geschied- en udheidkundig Museum 't Freulekeshuus aan de Eindstraat 8 te Venray op oensdag. zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. (foto uit privékollektie) 1 De Witte Hoeve, het party en con- tojescentrum aan de Gasstraat, gaat :h in de toekomst ook op country- em enementen richten. Daarvoor is el1* tn samenwerkingsverband gereali- ro>3 eerd met de Stichting Country oraotion Oss en Countryclub The one Rangers uit Venray. Het eerste renement wordt op vrijdag 16 juni organiseerd. De Witte Hoeve Komend weekend in Oostrum: wordt een heus country saloon. Optreden zal dan de groep West Virginian Railroad. Verder zullen er diverse dansgroepen acte de presen ce geven. De opzet is om meerdere pro gramma's te organiseren waaronder vaste thema-programma's zoals een country doe-en-luisterfeest en een talentenshow. Zaterdag 22 en zondag 23 april s. houdt Harmonie Sub Matris Hela in het gemeenschapshuis van ostrum het jaarlijkse solisten- en isemble-concours van de Federatie in Muziekgezelschappen in de imeente Venray. Aan het concours ien dit jaar ongeveer 135 solisterr i twintig ensembles mee, verdeeld ver de beide concoursdagen. Een ry, bestaande Alex Schillings uit :hinveld en Leon Adams uit Ell, il de prestaties beoordelen. In de lelnemerslijst komen de namen »r van vele jeugdige muzikanten, e ensembles variëren van duo tot xtet. De muzikanten zijn allen lid in de acht bij de Muziekfederatie ingesloten muziekkorpsen, of vol- n op de Muziekschool Venray een imonie/fanfare-opleiding. Voor velde (jeugdige) muzikanten dit de concoursvuurdoop, terwijl ideren reeds jaren aan dit concours meedoen en in de hogere afdelingen hun kunnen willen bewijzen. Het programma: Zaterdag 22 april: 11.30-12.20 uur: 4e afdeling; 12.25-15.50 uur: 3e afdeling; 15.55-18.00 uur: 2e afdeling; 18.00-19.30 uur: pauze; 19.30-20.55 uur: le afdeling;^21.00- 21.30 uur: ere-afdeling. Zondag 23 april: 11.20-12.20 uur: 4e afdeling; 12.23-14.45 uur: 3e afdeling; 15.15-19.57 uur: 2e afde ling (tussendoor 17.45-19.15 uur pauze); 20.00-20.20 uur: le afde ling; 20.25-20.50 uur: afd. uitmun tendheid; 20.45-21.50 uur: ere-afde ling. De organiserende vereniging, Harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum, hoopt dat velen de weg naar het gemeenschapshuis in Oostrum weten te vinden om de muzikanten te ondersteunen en te genieten van de solisten en ensem bles bij hun muzikale prestaties. 0p 22 april presenteert de band ^ces uit Venray en Horst hun eer- te cd. De titel van de CD is ïloria. "Gloria" is een nummer 'an Van Morrisson dat door de tees in een geheel eigentijds jasje gehesen. De overige drie nummers op deze ingle-cd zijn van eigen hand. Het io Aces bestaat uit toetsenist lathieu Vranken, drummer Dave dwarts (beiden uit Venray) en Jac lanssen uit Horst. Vranken is ver- itwoordelijk voor de omposities en arrangementen, Edwards voor de iksten. Hanssen is de zanger van it trio. De andere nummers op de cd zijn Daning throug the town", "Nights in the summertime" en Ain't life good here". Het eerste nummer werd tien jaar geleden al eens op single uitgebracht, maar is ook nu weer in een eigentijds jasje uitge voerd. De Aces spelen uiteenlopende muziekstijlen van dansbare feestmu ziek tot house en numers uit de jaren zestig. Gezelligheid en plezier in het muziekmaken staat bij dit trio voor op. De CD-presentatie wordt verder muzikaal opgeluisterd door de Horster 10-mans formatie Ten Dance. De presentatie vindt plaats in zaal van Heyster-De Sport in Horst en begint zaterdag om 21.00 Dropsliert Eindeloos lekkere zachte drop met Wn zuivere smaak. Chocolade-Rijstwafels melk puur Gepofte biologische rijst met een dikke laag 'oogr ZM ft:JjMMVoedUtUf 1 Venray, Paterstraat 4, tel: 04/80 - 87217 Met Beierse en Molukse dansgroepen De Venrayse folkloristische dansgroep De Hakkespits houdt komend weekend voor de achtste keer haar folkloreweekend. Hoofdonderdeel van het program ma is ook dit jaar de show met muziek, dans en klederdracht uit verschillende culturen. Dit keer komen de gastgroepen uit Zuid- Duitsland en uit Nederland zelf. In tegenstelling tot voorgaande jaren komt er dit keer slechts één groep in het kader van een uitwisse ling. Dat heeft volgens woordvoer ster A. Regli te maken met het feit dat twee buitenlandse groepen -die bij de leden van de Hakkespits over nachten- een te grote aanslag op de leden zouden plegen. Niet alleen vanwege de accommodatie, maar vooral vanwege het taalprobleem. En met de folkloregroepen uit eigen land is de Hakkespits wel zo langza merhand uitgewisseld. De twee Nederlandse groepen krijgen dit keer een vergoeding voor hun optre den. Dat geldt niet voor gasten uit het Zuidduitse Oppenau. De groep uit het Zwarte Woud komt vrijdag aan in Venray en de leden logeren bij de mensen van de Hakkespits. Zaterdagmiddag verzorgen de Beieren samen met de Venrayse groep het inmiddels traditionele optreden in de Kasteeltuinen in Arcen. Oppenau was een aantal jaren geleden het eerste reisdoel van de Hakkespits-leden en komt nu op retourvisite. ROMANTISCH 's Avonds volgt de folkloreshow. Daaraan werken ook de Brabantse dansgroep Quadrille en de Molukse groep Salawaku mee. Quadrille legt zich toe op dansen die populair waren bij de adel en de gegoede bur gerij in de tweede helft van de vori ge eeuw. In Wenen en Parijs dansten cavaliers en cavalières de polonaise, mazurka, polka, Weense wals en de quadrille, waaraan de groep haar naam ontleent. Belangrijk zijn dan ook de klederdracht en de romanti sche sfeer. De Venlose dansgroep Parang Salawaku haakt bij Quadrille aan met een deel van haar repertoire. Katredji is de verzamelnaam voor een aantal van oorspong Europese dansen, zoals poika, wals en auadrille. Uiteraard worden deze dansen in de Molukse varianten gedanst. Daarnaast staan op het pro gramma onder meer de tjakalele, van oorsprong een krijgsdans van de Alfoeren, de oorspronkelijke bewo ners van de Molukse eilandengroep. De Venlose dansgroep Parang Salawaku wordt live begeleid door een orkest. Behalve de twee drie gastgroepen wordt zaterdag natuurlijk ook opge treden door De Hakkespits zelf. Deze in 1983 opgerichte groep heeft zich toegelegd op de klederdracht en dansen uit het Noord-Limburg van rond de eeuwwisseling. De kleding die de groep draagt is deels door de eigen Tede'n (na)gemaakt aan de hand van voorbeelden, tekeningen en foto's. De Hakkespits treedt jaar lijks 20 tot 30 keer op in Nederland en daarbuiten. Het programma wordt door de Venrayse groep geopend. Daarna geven de drie gastgroepen een voor stelling. Na de pauze volgen de tweede optredens van de vier groe pen, gevolgd door een finale. Omstreeks 23.00 uur volgt de trek king van de handgemaakte kleder drachtpop, die elk jaar door het Ëubliek te winnen is bij de loterij. >e avond wordt besloten met een paar uurtjes dansen op muziek van een orkest. Zaterdag 22 april gaat de kaart verkoop van de Muziekfeesten Merselo weer van start. Ook dit jaar- is de organisatie er weer in geslaagd om een schitterend programma "samen te stellen. De muziekfeesten starten op vrij dag 2 juni 1995 met een artiestenga la waaraan zullen deelnemen: Rendez-vous, Beppy Kraft en Henk Wijngaard. Als afsluiting van deze avond zal Rendez-vouw een Queen- special verzorgen die zijn weerga niet kent. Zaterdagmiddag 3 juni zal het kindercircus II Grigio zorgen voor spetterende ontspanning voor de jeugd, 's Avonds vindt traditiege trouw de country- en westemavond plaats. Op deze avond treden op: The Goods (foto) met Fiddler, Alabama Rain, Ben Steneker, Ruud Hermans en Johnny Walker en The Jack Daniels band. Namen en groe pen die de liefhebbers doen water tanden. Zondag 4 juni zal er een optreden van Rowwen Hèze plaatsvinden in de feesttent. Dit belooft weer een waar spektakel te worden, 's Avonds de drie kapellenshow met ook dit jaar weer drie gerenommeerde Een van de toppers op countryge- bied gezelschappen: Die Fidelen Rosentaler, De Glabbeker Muzikanten en de Crombacher Musikanten. Maandag 5 juni staat geheel in het teken van de Aid Merselse Dag. De dag wordt begonnen met een dia- lektmis in de feesttent. Om 11.30 uur gaat dan de Aid Merselse Dag van start waarbij de nadruk ligt op aktiviteiten die stilaan dreigen te verdwijnen. Deze oude ambachten worden gepresenteerd in een kombi- natie met kinderspelen, vooral veel muziek en een grote hobbymarkt. 's Middags zal er een non-stop optre den plaatsvinden van Design en vanaf 20.00 uur zal OEF voor u optreden. De muziekfeesten bieden ook dit jaar weer een vierdaags programma met voor iedereen wat. Mocht u reeds kaarten willen bestellen dan kunt u terecht bij P. Rieter, Grootdorp 75 Merselo, LLTB, Haag 4 Merselo of in Venray bij de Lectuurhal, Grotestraat 5 of Music World in de Passage. De Kennedymars Venray is een groots evenement dat niet meer weg te denken is in de reeks van sportaktiviteiten in en rond Venray. Deze tocht vormt voor velen een uitdaging om 80 kilometer te voet af te leggen binnen 20 uur. Dit vereist van de deelnemer een goede licha melijke konditie en een enorm doorzettingsvermogen. Toch verheugt menigeen zich ieder jaar weer om aan deze fikse wandeling mee te doen. De sfeer onder de deelnemers is altijd erg prettig en er ontstaat, naarmate de finish nadert, een zeer hechte band. Het gevoel in staat te zijn om de Kennedymars uit te kunnen lopen is bijna verslavend. Daardoor treffen zich ieder jaar aan de start weer verscheidene deelnemers van voorgaande jaren. Ook het enthousiaste onthaal door een meelevende menigte laat bij iedere wandelaar een onvergetelijke indruk achter. Maar als deelnemer aan de Kennedymars Venray staat u er heus niet alleen voor. Vele vrij willigers staan garant voor het goed verlopen van de tocht. Zij zorgen voor eten en drinken onderweg, kunnen hulp bieden bij problemen met bagage of verwijzen door naar de deskundi ge hulp van Rode Kruis medewerkers of masseurs ingeval van een fysieke kwestie. Begeleiders kunnen te allen tijde opvragen waar een wandelaar zich bevindt dankzij een uniek meldingssysteem. Achteraf is voor iedere wandelaar een lijst verkrijgbaar met daarop het verloop van de tocht, met tussentijden van de kontroleposten. De voorinschrijving is gestart op 9 april en duurt tot 20 mei. De kosten bedragen ƒ17,50 inclusief Rode Kruis, masseurs en eten en drinken tijdens de tocht. Voor deelname aan de Kennedymars Venray vult u onderstaande gegevens vóór 20 mei in en maakt u tegelijkertijd ƒ17,50 over op bankrekeningnummer 1539.93.561 van de Rabobank Venray t.n.v. Stichting Kennedymars Venray. Na ontvangst van uw gegevens en betaling, sturen wij u uw startnummer en verdere nuttige informatie en adviezen. Wanneer u op zaterdag 27 mei wilt inschrijven, kunt u dit doen tussen 14.00 en 16.00 uur en tussen 18.00 en 21.00 uur in schouwburg De Beejekurf in Venray. Het inschrijfgeld bedraagt dan ƒ22,50. Vborinschrijven is ook mogelijk op de VW-kantoren van Venray, Venlo, Deume en Horst. Voor verdere informatie kunt u terecht bij het VW-kantoor in Venray, tel. 10505 of na 17.00 uur bij de Stichting Kennedymars Venray, dhr. Stef Peeters, tel. 04780-82233. INSCHRIJFFORMULIER Kennedymars Venray 27 en 28 mei 1995 Graag wil ik deelnemen aan de twaalfde Kennedymars Venray. Stuurt u mij mijn startnummer en verdere informatie en adviezen na ontvangst van dit formulier en mijn betaling van ƒ17,50 op bankrekeningnummer 15.39.93.561 Rabobank Venray. Achternaam: Adres: 4- Voorletters: Postcode/woonplaats: Geboortedatum (minimum leeftijd 16 jaar): Man/vrouw: Voor 20 mei retour zenden aan: Stichting Kennedymars Venray, 't Liene 38,5801 MK Venray Zaterdag 29 april, nog een paar nachtjes slagen, en Nederland viert massaal feest. Koninginnedag, nationale feestdag, lintjesregen, her auten te paard, het Oranjetoernooi en natuurlijk, voor de achtste keer op rij: Koninginnedag Smartlappendag in café De Bonte Koe. Uiteraard zijn er al mensen indivi dueel of in groepjes bezig zich dan van hun beste kant te laten zien en horen. Enkelen hebben zich al bij" De Bonte Koe gemeld, maar bij deze roepen we iedereen die het wil om zijn of haar levenslied te zingen, zich alsnog te melden in het café of te bellen, tel. 10137. Ze zullen er weer zijn, de glimla chen van een kind, en terwijl Patsy toekijkt hoe de Mallemolen weer zijn rondje draait, heerlijk... Ook dit jaar zullen drummer Hans van Els, bassist Gerard Schütte jr., accordeonist Cor van de Kruysen en toetsenist Otto Kooien jullie weer begeleiden, later tyjgestaan door. Edwin Kaïnama en Wilfried van Els. Het Nederlandstalige lied staat hem op het lijf geschreven, hij zal ze voor u zingen maar vooral ook deze dag presenteren, onze super-smart lap Bruno Lucassen. De mogelijkheid bestaat ook om je als groep of individu zelf te bege leiden, laat dit alleen even weten. Zaterdag 29 april, Koninginnedag - Smartlappendag. Laten we hopen op oranjekleurig weer. Op zondag 23 april zal er bij ojc Watjang een nieuw evenement los barsten nl. de rolstoelrace. Enkele onderdelen van deze wedstrijd zijn de slalom en de beruchte estafette, die beiden zo snel mogelijk moeten worden afgelegd. Iedereen kan zich ter plekke inschrijven end at is bij de Linde in Oirlo. Dit geheel wordt vergezeld met stevige muziek, tespeeld door de formatie Slam quad. Deze regionale band bestaat uit drie leden en staat garant voor stevig uit je dak te gaan. Hun muziek wordt hard core of grunge genoemd en dat zegt op zich al genoeg. De aanvang van dit alles is om 12.00 uur en ook toeschouwers zijn welkom. Na suksesvolle optredens in de regio speelt de elfkoppige formatie Guess What op 23 april (aanvang 20.30 uur) een aantal nieuwe num mers als try-out in het Podium. De uit de regio Venray afkomstige muzikanten spelen voornamelijk bekende covers die door de groep zelf gearrangeerd en bewerkt wor den. De muziek spreekt een breed publiek aan. Met name door de toe voeging van de blazerssektie en de veelzijdige kwaliteiten van zangers en zangeres heeft de groep een eigen sound. Guess What heeft o.a. bekendheid gekregen door optredens in het voorprogramma van Rowwen Hèze en de jaarlijkse muziekfeesten in Merselo. De band heeft voornemens dit jaar stevig aan de weg te timmeren. Naast studiowerk wil de band meer optredens gaan doen en op deze manier meer naamsbekendheid krij gen in de regio. Voor meer informa tie kunt u terecht op tel. 04780- 87468 of 04781-41623. Orgelkring het Land van Cuijk en Noord-Limburg 'Gregorius van Dijk' organiseert op zondag 23 april in de Vredeskerk in Venray een orgelconcert. Aanvang 16.00 uur. Organist is Theophilc Franssen van de Sint Servaas in Maastricht Theophile Franssen - in 1930 in Maastricht geboren - studeerde aan het Conservatorium van Brussel. Hij gaf in binnen- en buitenland concer ten, ondermeer in de Dom van Wenen Hij was docent aan het Conservatorium in zijn geboortestad en kreeg vermaardheid als muziek recensent van 'De Limburger'. De organist begint met een eigen tijds werk Passacaille (1944) van de Zwitser Frank Martin en vervolgt met vier werken van Joh. Seb. Bacn, waaronder de Triosonate nr. 4. Het orgel van de Vredeskerk werd in 1968 door de fa. Verschuren uit Heythuysen geplaatst; belangrijke onderdelen waaronder de kas van het hoofdwerk en een aantal regis ters zijn afkomstig van het in 1882 door J.F. Witte in de Sint Jacob in Den Haag gebouwde orgel. Na afloop is er gelegenheid ken nis te maken met de organist en de Orgelkring, waarbij koffie en thee wordt aangeboden. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Op dinsdag 25 april houdt FDC- hypotheken in Hotel Asteria een informatie-avond rond het kopen en financieren van een eigen woning. Het Financieel Diensten Centrum (FDC) werd in 1974 opgericht. Het was daarmee een van ae eerste spe cialistische hypotheekadviesbureaus van Nederland. Het FDC is inmid dels uitgegroeid tot een nationale keten van ruim 50 onafhankelijke topadviseurs. De belangrijkste taak van een FDC-hypotheekadviseur is om u bij die beslissing terzijde te staan. Door tijdig inzicht te geven in de financiële consequenties van het kopqn van eei\ejgpn buis, kurmen in veel gevallen teleurstellingen wor den voorkomen. FDC-hypotheken Venray, onder deel van Makelaarskantoor Zeelen- v/d Burgt, organiseert deze avond voor mensen die het plan hebben gevat om een woning te gaan kopen of nog twijfelen tussen kopen of huren van een woning. Iemand met een specifiek probleem omtrent zijn hypotheek of zijn huidige (koop)woning kan natuurlijk ook Op deze avond wordt u over de volgende zaken geïnformeerd: De voor- en nadelen van kopen cq. huren; het kopen van een woning; financieren van de woning; de rol van de makelaar en de rol van de notaris en andere instanties. U krijgt op deze avond dan een kompleet beeld van het hele trajekt bij het kopen van een woonhuis. Welke stappen moeten er gezet wor den en bij welke instanties moet u daarbij zijn. U bent van harte welkom op deze voor u geheel vrijblijvende avond van 20.00 tot ongeveer 21.30 uur. De koffie staat klaar. 'Stadswachten' Ik ben niet zo'n schrijver maar er moet me toch echt iets van mijn hart. Bij veel publikaties over 't Brukske en de stadswachten werd ik 'n beetje boos omdat 't bij veel mensen zal overkomen of 't Brukske levensgevaarlijk, 'n soort achterbuurt is. Niets is minder waar. Er gebeurt hier niets meer en niets minder dan in andere wijken. Ik woon hier vanaf de dat de wijk bestaat en met veel plezier. Maar nu over de stadswachten. Prima dat ze er zijn, maar wel op de verkeerde tijden. Mijn verbazing was groot toen ik hoorde dat er na 17.00 uur geen wacht is. Dat is juist zo'n beetje de tijd waarop ze ingezet moeten worden. Overdag gebeurt hier niets of weinig. Als er iets te doen is, dan is 't 's avonds. Als 't donker is zie je geen mens alleen te voet of op de fiets over de rondweg komerr. Het is daar dan gewoon eng en verlaten. Ook het winkelcentrum verdient dan extra aandacht en niet te vergeten de scholen. Als ik de wachters nu ziek lopen denk ik 'zonde, weggegooid geld', en velen met mij denken er net zo over. Daarom wil ik pleiten voor wachten 's avonds, want dan is 't nodig. Overdag is het te gek om los te lopen dat ze er zijn. Totaal overbo dig, laten we het geld wat dat kost a.u.b. zinvol besteden. Ik hoop dat diegenen die dit aan gaat er over zullen nadenken. Dan moeten ze wel tot dezelfde konklu- sie komen als ik. Ik begrijp trou wens niet dat ze hier al met zelf aan gedacht hebben bij de voorberei ding. vA. Vermeulen /iyetula, ZONDAGSDIENST HUISARI SEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Hel, R.E. Gabelcr, Th. Lankveld, H. Schravcn en J. Wittgcn: za: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 86082 zo: W. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Cocnen, F. Schmectz, D. Vcrcautcren. J. de Vocht en M. v.d. Acker: za: E. de MUINCK KEIZER Patersstraat 60, tel. 88800 zo: A. COENEN Patersstraat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: R. KEUZER Van Beurdenweg 10, Ysselstevn tel. 04780-41777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur *s middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VtNRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 lot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 84504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumscweg 26 tel. 81336 of 86457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Qfledjyjcbuure, V. Geurts, R. EeldeHhkeri G. Gellingisc! C R. GOEDEGEBtlURE en V. GEURTS DIERENARTSENPRAKTU K OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren H. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 04780-13727 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tus sen 18.00 en 19.00 uur, tel. 13727 Gardedanseres Nancy Buise uit Ysselsteyn is op net NK in het Gelderse Zetten derde geworden. Daarmee heeft zij deelname aan het EK, eind deze maand, veilig gesteld. Nancy Buise komt uit in de cate gorie Junioren B. Van de zestien deelneemsters had zij de laatste startplaats geloot. Met een mooie dans behaalde zij 472 punten, goed voor de derde plaats. In de nationale rangschikking staat Nancy Buise op een tweede plaats. De zes besten van Nederland zullen deelnemen aan het Europees kampioenschap. Dat wordt op 28 en 29 april gehou den in het Duitse Frankfurt. Nancy Buise toont trots haar beker.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 3