cUemtett Spektakulaire openingsraces op Circuit De Peel Handboogschieten om de Gemeente Venray Cup Nieuw honk- en softbalseizoen van start Jeugdige inbreker aangehouden Infodag voor slechthorende! Liedjesconcours krijgt Gulden Humor PEEL EN MAAS Donderdag 20 april 1995 - Pagina i Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit ofm, Patersstraat 29, tel. 82385 bgg 85855; kapelaan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215; kapelaan 11. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Opgeven misintenties: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 H. Misalsjrd. fam .Schrijncmaeckcrs-Jacobs; Harrie Messemaeckers; Anna Maria Seykcns; Leonardus Michels en Hendricus Versieyen; overl. fam. Pouwcls-Maesscn. 19.00 H. Mis jrd. Jan Arts; ouders Bloemen- Verhacgcn; Toon Janssen; ouders Aben-Janssen; ouders Geurtjens- Vcrmazcren. Zondag: 2e Zondag van Pasen. 9.30 Lat. Hoogmis als jrd. echtp. Wilhelmina Gommers-Sengers; jrd. An loon Cox; Gerarda Broers; Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay; fam. V. Meijel-v. Megen en dochter Bertha. 11.00 H. Mis jrd. Cor Janssen. Maandag: 9.00 H. Mis jrd. Nelly Janssen-Muis. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor ouders Swinkcls-Borghs en fam.; overl. fam. Theuws-Maessen. Woensdag: 9.00 H. Mis jrd. zuster Immaculée (Jo Gossens); overl. ouders Janssen-Hilberts. Donderdag: H. Petrus Canisius. 9.00 H. Mis voor W. Broers, echt- gen. en overl. kinderen; lev. en overl. fam. Roex-v.d. Heyden. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor ouders Schols-Lcers en overl. fam. 14.00 Feestelijke H. Mis b.g.v. 50-jarig huw. ouders Voermans-Heesen. Dienbeurten: za 19.00: Gijs, Bart, Joost en Erik; zo 11.00: Suzanne, Silvia, Judith, Bianca. Akolieten: zo 9.30: de heren Van Ham cn Harrewijn. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: J. Korft; lektor: B. Kuyper. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: J. Korff, lektricc: P. Blom-v. Brakel. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Maandag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 80202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Deze week vormsel: een grote gebeurtenis in ons parochieleven. We bidden voor onze vormelingen en hun ouders opdat ze openheid hebben voor Gods heilige feest en hun Christen-zijn kunnen en durven waarmaken in het leven van elke dag! Zaterdag: 16.00 Vormsel Bongerd en Foekcpot. 19.00 Jgt. Hein v. Lierop; Gerda Schoenmakers. Zonaag: 8.30 Antoon en Nel Luijpers-Philipsen. 10.30 M.m.v. Zonnelied; Toon Creemers (koll); Anne Schaap (koll). 12.00 Doop Maikel Hcnraath, Wagnerstraat 6. Maandag: 19.00 Wim v.d. Munckhof en overl. fam.; fam. Peters-Arts; Joos v.d. Bekerom; i.c.v. H. Geest en Celina Rojer. Dinsdag: 3e dinsdag Antoniusnoveen. 19.00 Geertruida Goorts-Verhaegen Bert Vlemmings; t.e.v. H. Geest en Conslan Rojer. Woensdag: 19.00 Elisa Palm en Jacob Palm. Donderdag: 19.00 Ouders Kleuskens-Achten; Antoinette Elsevier en Eva Rojer. Vrijdag: 19.00 Mathilde Wascher en Constancia Snijders. Vredeskerk Zaterdag: 8.00 T.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 2e Zondag van Pasen. Kinderwoorddienst. Voor fam. Driessen-Smits; Doortje v. Waaijenburg-Thuijls (koll); Maria Matijsen-Peeters (koll); Christ en Dien Vollenberg-Versteegen; Laurijs Knapen (koll); Theo van Thicl; Mien v.u. Ven-van Eijk; Riek Willems-Vousten (koll); Sjaak v.d. Vorle; Gon van Kempen-v.d. Pasch (koll); Herman Vermeulen, Maria Gcllings en overl. kinderen. Zondag: 2e Zondag van Pasen; Beloken Pasen. 8.30 Voor het gees telijk cn tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Gregoriaanse lloomis; Julia v.d. Weiden-de Adelhard Toorop (koll); tot bijz. int. (C); Harrie Claessens (koll); Louis Koppers (koll). Maandag: H. Fidelis van Sigmaringen, priester en marte laar. 8.00 Voor de zieken van de parochie. Dinsdag: Feest van de H. Marcus, evangelist. 19.00 Mariet Thielen- Linders. Woensdag: 19.00 Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland. Donderdag: H. Petrus Canisius, priester en kerkleraar. 19.00 Voor heilige priesters. Vrydag: H. Petrus Chamel, pries ter en martelaar. 19.00 Voor pries terroepingen; uit dankbaarheid b.g.v. een verjaardag. Mededeling: Op zondag 23 april zal in onze kerk door de 'maast- richtse organist Theophile Franssen een orgelconcert worden gegeven met werken van Passacaille en J.S. Bach. Allen hartelijk welkom. Entree ƒ5,- voor niet-leden van de Stichting Orgelkring Land van Cuijk en Noord-Limburg. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Jrd. Bert Daniels en overl. fam.; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen. 10.00 Gest. jrd. overl. fam. Raedts-VErhees; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Gem.koor). Maandag: 9.00 Maria Houba. Dinsdag: 9.00 Tot bijz. int. Woensdag: 9.00 Uit dankbaarheid voor alle verkregen gunsten (met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00 Voor een jarige. Vrijdag: 9.00 Voor de vervulling van een vurige wens. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Judith Philipsen, Susan Frederix, Susan Janssen, Maud Lepsi; zo 8.30: Ralph Kessels, Mauric e van Mill; 10.00: Lieke ten Brummelhuis, Els Basten, Loes Kessels en Suzan Nellen. Parochie Leunen 2e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Gezinsmis als pre- sentatiedienst van de Eerste commu nicantjes. Thema: Zeg me je naam; Ism. Fer en Marie Lucassen; Mathijs Litjens en echtgen.; Han Keijsers- Kusters; weekd. Jan Holtackers fl); mndd. Teng Houben; mndd. Michel Loonen en Marie Loonen-van Rens; Elly Loonen en Elly van Berlo. Zondag: 10.00 Hgm. Nic Ewals en Maria Ewals-van Haeff en Tiny Thijssen-Ewals; Jo en Louis Janssen en overl. fam. Janssen; overl. leden LLTB Leunen Veylen Heide. 11.15 öest. jrd. Grad Bomm. Maandag: Ü9.Ö0 <Lsm. patièf-: Martien Loenen; pastoor Jacques Haenen en overl. fam. Dinsdag: H. Marcus, evangelist. 19.00 Gest. jrd. Antoon Voesten, Martinus Nijssen en hun echtgen. Woensdag: 19.00 Lsm. Helm van Rens; gest. jrd. Peter Johannes van Rens en Gertruda van Rens-Litjens; gest. jrd. Peter Johannes Buijssen, echtgen. en overl. kinderen. Donderdag: Geen avondmis. Vrijdag: 19.00 Lsm. Frans Baltussen, Willem Baltussen en overl. fam. Baltussen-Loonen; gest. jrd. Johanna Litjens. Misdienaars: za 19.00: René Timmermans en Henk de Klein; zo 10.00: Sanneke v.d. Oetelaar en Inge Smits; 11.15 Marleen Sonnenberg en Susanne Jenniskens. Lektoren: za 19.00: geen; zo 11.15: Jan Reintjes. Gedoopt: Rowan Voermans, Vicarieweg 27; Stan v.d. Heuvel, Gussenstraat 19; Gijs Verschuuren, Laagriebroekseweg 13; Julia Weijs, Weth. Reintjesstraat 7. Overleden: Op 10 april 1995 over leed Jan Holtackers, Van Megenstraat 22, in de leeftijd van 52 jaar. Na een plechtige uitvaartdienst in onze parochiekerk H. Catharina op 15 april legden wij hem te rusten op ons parochie-kerkhof. Rektoraat Heide Zondag: Beloken Pasen. 9.30 Hoogmis ggjt Jozef Michels; Maria Heesen-v. Soest (broers en zus); jgt. Piet Rongen, Helm Claes; Petronella v. Kempen-Willems (koll). Misd.: Gemma, Chiel, Wilmar, René en Roel. Donderdag: Feest van de H. Petrus. Canisius, priester en kerk leraar. 9.00 H. Mis uit dankbaar heid. Rektoraat Veulen 2e Zondag van Pasen. Zaterdag: 14.30 PI. Hgm. b.g.v. 25- jarig huw. Pierre Nijsen en Julia Franssen. 19.00 Hgm. Harry Hendrikx. Zondag: 10.30 Hgm. voor de parochie. Maandag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Dinsdag: 3e van de 9 dinsdagen t.e.v. St. Antonius. 8.00 H. Mis t.i.v. offeraars. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Vrydag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Misdienaars: za: Marcel Vermulst, Steffan Mulders; zo: Tom Derks, Nico Knapen. Huwclijksafk.: Appie Weijs en Harriëtte Zegers (2e roep); Martien Jenniskens en Francis Nijsen (le roep). Parochie Ysselsteyn 2e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); Ria Koonings-Zanders; jrd. Wim Koonings; Frans Jansen; Jan Hendrix en overl. fam. Zondag: 9.30 (Gelezen dienst); jrd. Jeu van Ass; L. v.d. Weijer (buren); Tr. Swinkels-Claessens (kaartvr. Kusters-Trommclen); overl. fam. Fleurkens-van Staveren; overl. fam. Peters-Michels. 11.15 Jrd. Gertr. Elisab. Christina Mulders; Lamb. Lemmens-Poels en echtgen.; ouders Janssen-Keijsers. Maandag: 19.00 Ria Koonings- Zanders; uit dankbaarheid (M). Woensdag: 14.00 T.i.v. het robijnen echtpaar Fleurkens-Zanders. 19.00 Geen dienst. Vrijdag: 19.00 Uit dankbaarheid. Misdienaarsbeurten: za 19.00: W. en M. Verheijen; zo 9.30: W. Claessens en D. Scheepens; 11.15: I. Poels en N. Pouwels; ma: M. en E. Spreeuwenberg; wo (14.00) en vr: Mart. en Mar. Claessens. Vastenaktie: Willen degenen die hun vastenoffer nog niet hebben afgeleverd dit alsnog doen. Graag deponeren in de offerkist achterin de kerk. Komende week wordt het geld overgemaakt. Doopschema: (mei) Op de zonda gen 14 en 28 mei kan in onze kerk het Heilig Doopsel worden toege diend. Maak tijdig een afspraak. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Lei van Dijck. Misd.: Erik Janssen en Paul Engels. Zondag: 10.00 Hoogmis Till Muysers. Misd.: Danny Willems. 14.30 Doop Tessa van Dijck. Dinsdag: 8.30 Jgt. Maria Claes; Tien de Rijk. Woensdag: 19.00 Grada Arts- Janssen; jgt. Marinus Thijssen en Maria Arts. Vrijdag: 8.30 Tien de Rijk. Kerk poetsen: mevr. Custers en mevr. Gielen-Verstappen. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie; fam. Cornelissen-Hendriks. Zondag: 10.00 Fam. Van Vegchel- Vereijken. Maandag: 19.00 Voor vrede. Donderdag: 19.00 Uit dankbaar heid; fam. V.d. Heuvel-Peters. Misdienaars: za: Karin v.d. Zanden en Mariska; zo: Roel en Anita. Lezers: za: Jo Wijnands; zo: Maria Lenkens-Ermens. Rektoraat Smakt Zaterdag: ,19.00 Avondmis voor Gerardus Johannus Kersten en Anna jMaria KerstennGeurts, Sraar en Corry en voor onze zieken. Zondag: Holthees geen viering. 10.00 Hoogmis fam. Raaymakers v.b.i. voor fam. en ouders V.d. Winkel en uit dankbaarheid. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef; uit dankbaarheid en voor alle gevraagde intenties. Vrijdag: 15.00 t.i.v. 50-jarig huwe lijksfeest Harrie en Dien Janssen- Gommans. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 23 april zal in het Zonnelied, Kiosk te Venray, ds. H.J.C. van Es uit Eist voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindemevendienst gehouden. Oecumenische basisgroep Aanstaande zondag 23 april is er een eucharistieviering van de oecu menische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is: Uitzichtloosheid. Voorganger is pastor Fr. Meyer. Plaats: kapel van het bejaardencen trum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. Voor de kin deren is er een kindemevendienst. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 04709-87786. Diensten: D.V. zondag 23 april om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: J. v. Rossem, Zuilichem-Nieuwaal. Zondagsschool: Deze week is er geen zondagsschool. Bijbel/Kontaktavond: De eerstvol gende is donderdag 27 april, aan vang 20.00 uur. 'Licht na duisternis' WC liep over Maandagmiddag bemerkten buurt bewoners dat er water stroomde uit een woning aan het Ceciliapad. De waterleidingmaatschappij werd daar van in kennis gesteld. Die riep de hulp van de politie in om in de woning te komen. Uit onderzoek bleek dat de wc over was gelopen. De bewoners waren afwezig. Vernielingen aan school Namens het schoolbestuur werd weer aangifte gedaan van vernielin gen aan basisschool De Bongerd aan de Eikenlaan. Deze keer was een ruit aan de achterzijde ingegooid en het dakleer van de buitenberging kapot gestoken. Hoe groot de schade deze keer is kon nog niet worden medegedeeld. t Menigeen in Venray herinnert zich u goed het gedwongen vertrek, de evacm van Venray in oktober 1944. Centraal pi van vertrek: het ziekenhuis aan Merseloseweg. De overwintering in Vreemde gaat beginnen. Een leeg en vt woest Venray blijft achter. Het zal nogt mei-juni 1945 duren voordat de menst naar hun vertrouwde plek zullen terugla ren. Op 28 oktober 19446m 9.30 uur vertit een colonne Engelse legervoertuigen q aan boord Venrayse evacuées. De besta ming is Bakel en Milheeze. Eerst i Deume, waar men in kamp Vreekwijk ontsmettingspoeder werd behandel Vandaar naar Bakel naar het gemeenlek voor de nodige administratieve handelb gen waarna enkele auto's koers zette na het evacuatieadres in Milheeze (geg Bakel). Bijgaande foto is zeer waarschijn^ genomen in het centrum van Bakel. Dn Venrayse gezinnen ziet u op deze legerau nl.: de fam. M. Laurensse (Langstraat)f de families Thomassen en v.d. Putten vj de Kruisstraat. Aan boord ook een pait Franciscaan nl. pater Gregorius vanè Ven, bij velen nog wel bekend (zittend me bril en hoed). Jan v.d. Putte Stockcar Formule-1 en Superstocks als topattraktie Na een winterslaap van enkele maanden waarin de coureurs en hun technici de gelegenheid gehad hebben om hun materiaal weer in een toptoestand te krijgen, begint het autosportseizoen op het wederom verder verfraaide cir cuit De Peel te Venray op zondag 23 april met spannende auto- speedwayraces. Tijdens deze auto sportdag komen maar liefst zeven klassen aan de start, waarbij de stockcar formule-1 en de weer in Venray teruggekeerde klasse van de superstocks als absolute topat traktie gelden. Aangezien deze laatstgenoemde groepen van auto's bekend staan als de hoogste klassen van het heden daagse autospeedway, presenteert de organiserende vereniging SMC De Peel deze stockcars en super- stocks tijdens de openingswedstrij den vol trots aan het publiek. De stockcar formule-1 strijdt deze dag om punten voor het nationale kam pioenschap, waardoor de coureurs extra gemotiveerd zijn om met hun auto's zo hard mogelijk over de baan te gaan. Doordat deze wagens over vermogen van vele honderden paardekrachten beschikken, tonnen- zwaar van gewicht zijn en een vol deelnemersveld trekken, moge het duidelijk zijn dat deze kombinatie garant staat voor volop spanning en spektakel. Als grote kanshebber geldt hier Piet Keyzer uit Helmond, terwijl ook de kansen van Jack Vrencken huit Haelen niet onder schat mogen worden. Bij de spekta kulaire superstocks zijn Toon Schut uit Dordrecht en Frank Lauf uit Siebengewald de grote favorieten. Een andere klasse die veel enthousiasme oproept bij het publiek zijn de saloon-stockcars. Ofschoon de snelheden en de motorvermogens van deze voertui gen in het geheel niet vergelijkbaar zijn met de stockcar formule-1, biedt deze groep van auto's volop sensatie door de spektakulaire opzet van deze klasse. Het reglement van de saloon-stockcars bevat namelijk slechts één artikel waarin vermeld staat dat alle handelingen zijn toege staan mits de coureur zich niet tegen de-rijrichting in begeeft. Dit bete kent dus dat er zich vele duwpartij- en en crashes voordoen waarbij iedere deelnemer weet dat hij zijn positie niet zeker is. Ondanks deze manier van rijden zijn de saloon- stockcars toch een veilige klasse doordat elk voertuig volledig bepantserd en van een rolkooi voor zien is. Gezien deze achtergrond is het bijzonder moeilijk om in deze klasse een favoriet aan te wijzen, ofschoon de Belg André Coremans vaker zijn konkurrenten nipt voor blijft. Spanning is er ook volop te bele ven bij de formule Toyota's, waar de onderlinge krachtsverschillen bijna te verwaarlozen zijn. In deze groep zijn het puur de stuurmanskwalitei ten die de doorslag geven, waarbij de .Duitser Karl-Heinz Schumacher uit Goch en de Nederlanders Jos Bovee uit Ysselsteyn en Gerry van Uden uit Heesch de belangrijkste kandidaten voor de overwinning zijn. Verder komen deze zondag de verbeten onderlinge duels uitvech tende stockrods, de razendsnelle hotrods en de vinnige sprint 1300's aan de start. De wedstrijden begin nen om 13.00 uur op circuit De Peel, dat gelegen is aan de Middenpeelweg tussen Ysselsteyn en Rips en de gemeente Venray, ter hoogte van vliegbasis De Peel. Op zondag 23 april zal voor de tweede keer door alle Venrayse handboogverenigingen gestreden worden om de fel begeerde 'Gemeente Venray Cup'. De 'Gemeente Venray Cup' is een beker die door de gemeente Venray beschikbaar is gesteld om als inzet te dienen voor een jaarlijks bij toer beurt te organiseren evenement waaraan alle Venrayse handboog sportverenigingen deelnemen. Bij de verschieting van deze cup vormen twaalf handboogsporters van elke vereniging één team. Om ieder team evenveel kans te geven om de cup in de wacht te slepen, schiet elk team tegen zijn eigen ver en igingsgcmiddelde dat werd behaald gedurende het afgelopen kompeitiejaar. Vorig jaar werd de Gemeente Venray Cup in de wacht gesleept door het team van de Batavieren Castenray, die dit jaar zullen trach ten om de cup weer mee naar Castenray te nemen. De wedstrijd wordt dit jaar geor ganiseerd door twee van de oudste verenigingen in de gemeente Venray, te weten St. Hubertus uit Merselo en St. Joris Leunen. Beide verenigingen bestaan namelijk vanaf 1901. De wedstrijd wordt verschoten op een afstand van 25 meter. Het bla zoen waarop geschoten wordt heeft de afmetingen van 60 cm x 60 cm. De roos, de 10, heeft daarbij een doorsnede van slechts 6 cm. Er wor den eerst twee proefpijlen en vervol gens 25 wedstrijdpijlen geschoten. Het eerste zestal van elke vereni ging zal aantreden op de prachtige banen van St. Hubertus Merselo in café Het Anker. De aanvang aldaar zal zijn te 13.30 uur. Het tweede zestal van elke vereni ging zal vanaf 14.00 uur schieten op de banen van St. Joris Leunen, in café zaal Martens. De prijsuitreiking zal plaatsvin den in café Martens in Leunen. Deze bekendmaking is gepland rond 17.30 uur. Voor de prijsuitreiking is wethouder Kersten van de gemeente Venray uitgenodigd. Het weekend van 22-23 april betekent alweer het 30e honkbalsei zoen in Venray. Red Caps Venray heeft zich ontwikkeld van vrienden clubje tot een volwaardige, hoog spelende vereniging. De teams van Red Caps zijn de laatste jaren onder druk komen te staan door een teruggang van leden. Gelukkig heeft dit jaar een omme keer plaatsgevonden, waardoor er zelfs een softbalteam voor meiden van 14 tot 18 iaar is ontstaan. Wat is honkbal cq. softbal? Honk- en softbal zijn Amerikaanse sporten waarbij zowel de individuele alsook de teampresta tie telt. Het spel bestaat uit twee delen: aanval en verdediging. Om de beurt krijgen de teams de kans aan te vallen, door te slaan op een aan geworpen bal. Het andere team moet op dat moment verdedigen, dat wil zeggen verhinderen dat de slag man (of -vrouw) helemaal rond de honken loopt en een punt maakt. Met andere woorden: aan slag sta je oog in oog met de tegenstander en probeer je veilig een punt te maken. In het veld probeer je een punt van de tegenstander juist door samen werking te voorkomen. Is honk- of softbal iets voor jou? Zowel bij de jeugdteams (8 tot 18 jaarj als bij de seniorenteams (vanaf 18 jaar) blijft de vraag naar nieuwe leden bestaan. De huidige leden zijn van allerlei komaf, dus er is zeker plaats voor jou! Heb jij zin om in een kleine (90 leden) gezellige vereniging zowel individueel alsook in teamverband bezig te zijn? Meld je dan bij Hennie Ariens, tel. 86050 of Richard Draaisma, tel. 82907. Snelheidskontroles Donderdag en vrijdag werden weer snelheidskontroles gehouden. Op de Horsterweg werden twee kontroles gehouden en totaal 234 voertuigen gekontroleerd. 68 be stuurders lapten de 50 km aan hun laars. De hoogste snelheid bedroeg 92 km per uur. Op de Puttenweg (80 km) werden 1Ö9 voertuigen gekontroleerd en daarvan reden er 34 te snel. Hoogste snelheid 125 km per uur. Op de Peelweg tussen Ysselsteyn en Vredepeel (80) werden 238 voer tuigen gekontroleerd. Daarvan reden er 34 te snel. De hoogste snelheid bedroeg hier maar liefst 139 km per uur. Op de Noordsingel (50 km) wer den 93 voertuigen gekontroleerd; 34 bestuurders reden te snel en de hoogste snelheid bedroeg 82 km per uur. Op de A73, waar wegens weg werkzaamheden een maximum snel heid van 70 km per uur is ingesteld werden 141 voertuigen gekontro leerd. 34 chauffeurs reden te snel en de hoogste snelheid bedroeg 106 km per uur. Gestolen auto aangetroffen Dinsdagavond werd op een par keervak aan de Westsingel een Volkswagen bestelauto aangetroffen. De bestelauto was op 6 april in Oot- marsum ontvreemd. De eigenaar is van de vondst in kennis gesteld en zal de auto komen ophalen. Gewonden bij botsing Maandagmiddag omstreeks 17.25 uur remde een 59-jarige bestuurder van een personenauto, op de Deur- neseweg ter hoogte van Heide af om linksaf te gaan. Een achter hem rij dende 74-jarige bestuurder van een personenauto merkte dat niet tijdig op met een botsing als gevolg. Twee inzittenden moesten voor be handeling van verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Beiden konden na behandeling naar huis worden overgebracht. Oliespoor Een' traktorbestuurder uit Merselo zag dinsdagmorgen omstreeks 10.30 uur dat zijn traktor op de Veldstraat in Merselo een oliespoor achterliet, wat gevaar voor het verkeer zou kunnen opleveren. Hij gaf deze 'ver vuiling' door en de brandweer kwam in aktie om de weg, over een lengte van 500 meter, weer olievrij te maken. Lancia ontvreemd Dinsdagavond werd tussen 21.00 en 23.00 uur een op de parkeerplaats van sporthal De Wetteling gepar keerde blauwe Lancia ontvreemd. De personenauto was voorzien van een Duits kenteken. De auto was gehuurd door een in Duitsland verblijvende 46-jarige Engelsman. Vorige week dinsdag werd doo de politie een 17-jarige inwone aangehouden inzake diverse inbn ken, diefstallen en brandstichting Tijdens de verhoren bekende hij tic auto-inbraken te hebben gepleegd drie in Meerlo, drie in Venray ei vier in Veulen. In alle gevallet bedroeg de buit radio's, radiocassei- tespelers en cd-spelers. Hij bekende voorts brandstichting te hebbet gepleegd in de scholengemeenscha; Marianum. Die brandstichting vond plaats de nacht van 30 op 31 januari Omdat de politie snel ter plaatse was kon met een brandblusser de beginnende brand worden gedoofd Tevens bekende de jongeman eet inbraak en diverse pogingen to: inbraak. De jongeman zal wordet voorgeleid aan de officier van justi tie in Roermond. Verder werd een 30-jarige inwo ner aangehouden die van de jonge man verschillende spullen had gekocht. Van die goederen is nie; meer achterhaald. De man werd na verhoor en opmaking van proces verbaal huiswaarts gezonden. De Nederlandse Vereniging v< Slechthorenden afdeling Venra) houdt zaterdag 22 april van lO.Ot tot 15.00 uur een informatie-dag ii verzorgingshuis Het Schuttersveld Bergweg 2 te Venray. Op deze infodag kunnen slechl renden uit Venray en omgeving terecht met alle vragen over hue handicap. Tevens zal informateur H. de Wit een aantal hulpmiddelen demonstreren waaronder het luister kussen. Ook goedhorende familiele den en andere belangstellenden zijn van harte welkom. De toegang is gratis. Onlangs werd door prof. dr. Grote van het Academisch Ziekenhuis te Leiden bekend gemaakt dat cira tien procent van de Nederlandse bevolking beschikt over een vermin- derd gehoor. De oorzaken? |R> Nederland vergrijst en een steeds groter aanbod van te veel, te hard lawaai waardoor men op steeds jon gere leeftijd slechthorend wordt. Reden voor de Nederlandse Vereniging voor Slechthorende om meer voorlichting te gaan verstrek ken, ook in regio Venray. Het Limburgs Vasteloaves- leedjesconcoers (LVK) krijgt dit jaar de Orde van de Gulden Humor. De orde wordt zaterdag 25 november uitgereikt tijdens een galazitting in De Haandert in Tegelen. Namens de organisatie van het liedjesfestival zal het bestuur van de LVK de onder scheiding in ontvangst nemen. De Orde van de Gulden Humor is een onderscheiding die in het leven is geroepen door de SLV, de Samewirkende Limburgse Vastelaovesvereniginge. De orde is bestemd voor personen en organisa ties die levensblijheid en humor uit dragen en de Limburgse vastelao- vend in brede zin promoten. De onderscheiding werd in 1962 voor de eerste keer uitgereikt aan de kun stenaar Charles Eyck. Sedertdien kregen bekende en minder bekende Limburges en andere Nederlanders de Orde van de Gulden Humor. In 1993, toen De Piëlhaas, de galazit ting rond de uitreiking mocht orga niseren, was Jeu Sprengers de gelukkige. Het is de vierde keer in de historie dat de orde niet naar een persoon gaat. eerder werden het Limburgs Symfonieorkest, het Limburgs Schuttersgilde en de hele Limburgse (blaas)muziekwereld onderschei den. In 1988 werd de Orde van de Gulden Humor niet uitgereikt.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 14