Nieuwe woonwijk Brabander in de startblokken 29 april: Koninginne drive Minder subsidie voor verbouw 't Honk Triathlonvereniging suksesvol bij 6 Z wemmarathon Gemeenteraad vergadert Commissies Ontwerp-plan voor De Steeg ter inzage werk aan de weg woningwet - wet ruimtelijke ordening PEEL EN MAAS uonaeraag üu april 1995 - P; 'a9in i£EL GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Fax: 04780-23222 Correspondentie-adres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Informatiebalie: maandag t.m. vrijdag 09.00-17 30 uur. Telefonisch 08 00-18.00 uur In de oneven weken op vrij dag tot 13.00 uur. Vakbalies van Burgerzaken, Sociale zaken, Financiën en Gemeentewerken: maandag 09.00-17.30 uur; dinsdag t.m. vrijdag 09.00-13.00 uur. De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspraken- spreekuur (tel, 23236 of 23237). Maandag 08.30- 17.30 uur, dinsdag t.m. don derdag 08.30-13.00 uur en 14.00-17.00 uur; vrijdag 08.30-13.00 uur (en in de even weken ook van 14.00- 16.30 uur) Spreekuur leden college b. en w. Burgemeester en wethouders hou den elke maandag van 10.00- 11.00 uur spreekuur. Bezoek is alleen mogelijk na telefonische afspraak, tel 04780-23311 (alleen voormiddag). Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de maand, aanvang 19.00 uur. De gemeenteraad vergadert komende dinsdag 25 april om 19.00 uur in het gemeentehuis. De verga dering is openbaar. De agenda omvat o.a.de volgende onderwer pen: - Onderzoek geloofsbrief van de heer R. De la Roy - Schriftelijke vragen gesteld door het raadslid de heer J. v.d. Vorle, inzake straatnaamgeving in bestemmingsplan Antoniusveld, met daarop het antwoord van ons college. - Vaststelling van de speelautoma- tenhalverordening - Reserves en voorzieningen - Structuurplan, stap 2, fase 1, de deelrapportages "Analyses van de ontwikkelingen" en "Uitgangspunten", alsmede de behandeling van de inspraak hierop. Financiën De vergadering van de commissie financiïn, gepland voor 26 april, vervalt in verband met het ontbre ken van voldoende agendapunten. Begraafplaats De vergadering van de bestuurs commissie begraafplaats vindt plaats op maandag 24 april om 15.30 uur in het gemeentehuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening, spreekrecht, medede lingen en ingekomen post 2. Verslag bestuursvergadering d.d. 20 maart 1995 3. Afdoeningslijst 4. Voortgang beheersplan 5. Aanpassing teksten verordenin gen 6. Rondvraag en sluiting Milieu De commissie milieu vergadert op donderdag 27 april om 19.00 uur in het gemeentehuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening 2. Spreekrecht 3. Gewestaangelegenhcdcn 4. Vaststelling verslag d.d. 7 febru ari 5. Jaarverslag BUGM/NMP+ 1994 6. Stukken ter kennisname 7. Rondvraag en sluiting Eerste presentatie voor huidige bewoners Vorige week woensdag 12 april maakten zo'n 125 mensen van de gelegenheid gebruik om zich door de gemeente te laten informeren over de bouwplannen rond de nieuwe woonwijk Brabander. Aanwezig waren de huidige bewo ners en eigenaren van Brabander. Na St. Antoniusveld is Brabander aangewezen als een van de volgen de locaties voor woningbouw in Venray. Nog voor de eeuwwisseling ver razen er de eerste huizen. De plannen met Brabander zijn^ nog in een pril stadium. De eerste" ideeïn staan inmiddels op papier in een zogenoemde "Startnotitie". Deze is tijdens de informatie-avond uitvoerig gepresenteerd. Volledige duidelijkheid over de exacte invul ling van de nieuwe wijk kan met de notitie echter nog niet worden gebo den. Details over bijvoorbeeld hui zen, straten en groen worden pas later dit jaar duidelijk in een nog op te stellen bestemmingsplan voor het gebied. Voorlopig richt de aandacht zich op de belangrijkste uitgangs punten en randvoorwaarden waar aan de toekomstige ontwikkeling moet voldoen. Daarover zijn de direct betrokkenen bij Brabander als eerste geënformeerd. MILIEUVRIENDELIJK Eén van die uitgangspunten in de Startnotitie is dat Brabander een groene en milieuvriendelijke wijk wordt. De gemeente spreekt over een "duurzame stedelijke ontwikke ling". Dat betekent dat er in de plan nen voor Brabander veel aandacht is Burgemeester en wethouders van Venray maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 21 april 1995 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage ligt het ont werp-bestemmingsplan uitgaans centrum 'De Steeg'. Het ontwerp-bestemmingsplan heeft betrekking op het vastleggen van de bestaande (bebouwings- jsituatie van het uitgaanscentrum De Steeg in Leunen. Het ontwerp-bestemmingsplan en de overige daarop betrekkingheb bende stukken liggen ter inzage in het gemeentehuis bij de vakbalie gemeentewerken, op maandag van 09.00-17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00-13.00 uur. Gedurende bovengenoemde ter mijn van vier weken bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk zijn of haar zienswijze omtrent bovengenoemd ontwerp-bestem mingsplan kenbaar te maken aan de gemeenteraad van Venray, postbus 500, 5800 AM Venray Onderhoud Metaalweg Van 1 tot 19 mei a.s. zal de gemeente aan de Metaalweg onder houd verrichten. De werkzaamheden bestaan uit (afhankelijk van de situatie): ccn geheel of gedeeltelijk ovcrla- ging van asfalt; het afwerken van dc wegbermen; het aanbrengen van belijning. Aanwonenden zullen voor de aan vang van dc werkzaamheden op de hoogte worden gesteld via een huis- aan-huisbrief. We zullen proberen de overlast tot een minimum te beperken. Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met de heer P. Schoenmakers, tel. 23591. voor onder meer milieuvriendelijk bouwen, sociale veiligheid, lang zaam verkeer en goede voorzienin gen in de wijk. Zo wordt er rekening gehouden met de bouw van een basisschool, een wijkgezondheids centrum en een wijkcentrum. Winkels zijn er voorlopig niet gepland. Dat is ook niet nodig, het centrum van Venray ligt immers vlakbij. Een ander belangrijk uitgangspunt in de Startnotitie Brabander is de zogeheten-"woonrnilieudifferentia- tie". lp het gebiéd ontstaat een heel veelzijdige wijle met huïSen in ver schillende prijsklassen. Daardoor zijn er mogelijkheden voor allerlei mensen, ieder met hun eigen woon wensen. BEWUSTE KEUZE In Brabander zal ook ruimte wor den gemaakt voor een nieuw woon wagenkamp voor ongeveer vijftien woonwagens. Daarover werden tij dens de informatie-avond verschil lende vragen gesteld. De medewer kers van de gemeente maakten met hun antwoorden duidelijk dat het om een heel bewuste keuze gaat. Het huidige woonwagenkamp vol doet niet meer aan de eisen en zou helemaal opgeknapt moeten wor den. Ook stelt de provincie tegen woordig als voorwaarde voor woon wagenlocaties dat de wagens niet meer geësoleerd aan de rand van de stad staan, maar in een woongebied een plek vinden. De gemeente beseft dat een nieuwe plek voor woonwagens niet "zomaar" aange wezen kan worden. Juist nu de nieu we wijk Brabander alleen nog maar op papier bestaat, is er ruimte en tijd om een goede keuze te maken met de juiste procedure. Zorgvuldigheid staat voorop. Voordat definitief wordt beslist waar de woonwagens in Brabander komen, kan iedereen gebruik maken van de inspraakmo gelijkheden. Nog vóór de zomer wordt de inspraakprocedure rond de woonwagenlocatie gestart. De bepaling van de locatie loopt vooruit op de verdere invulling van het bestemmingsplan voor Brabander. Daarin wordt precies duidelijk hoe de nieuwe wijk eruit komt te zien. Ook dit gebeurt echter niet zonder inspraakmogelijkheid. JDe inspraakrond voor het ontwerp- bestemmingsplan is gepland voor komend najaar. Pas daarna (en na de afronding van eventuele bezwaren procedures) zijn de plannen defini tief. GUNSTIGE LIGGING Los van de exacte invulling van de details staat voor de gemeente vast dat met Brabander een goede keus is gemaakt. Venray krijgt er een belangrijke woonwijk bij en kan zo voldoen aan de nog steeds stijgende vraag naar nieuwe woningen in de stad. In eerste instantie worden er in Brabander 600 woningen gebouwd. Deze woningen zullen gewild zijn. De ligging van Brabander is immers heel gunstig. Het gebied biedt de mogelijkheid direct aan te sluiten op de huidige bebouwing en ligt vlak bij het centrum. Aan de andere kant van de wijk is de natuur vlakbij. De ontwikkeling van de natuur rond de Loobeek zal worden gecombineerd met de plannen voor stadsuitbrei ding. Dit betekent dat het landschap er beter van wordt en er een aantrek kelijk woonmilieu ontstaat. De aan pak daarvan wordt verder uitge werkt in het in ontwikkeling zijnde Structuurplan. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. het uitbreiden van de woning aan de Westsingel 15 te Venray tnv M.M.G. Peeters, Westsingel 15; het verbouwen van de woning/bouw carport aan de Rochusstraat 15 te Venray tnv A. Vermeer, Rochusstraat 15; het bouwen van een garage en carport aan de Leunseweg 41 te Venray tnv P.M. A.M. Peeters, Leunseweg 41; het bouwen van een carport aan de Marjolein 58 te Venray tnv T.J.A. Arts, Marjolein 58; het bouwen van een woning met garage/berging aan de Willemstraat 1 te Venray tnv J. Koster, Willemstraat 1; het bouwen van een woning met garage/carport aan de Smakterveldweg 20 te Venray tnv J.P.G. Jenneskens,Boterbloem 29; het bouwen van een showroom aan de Henri Dinantstraat 25 te Oostrum tnv Euro Venray B.V., p/a Aubadestraat 14; het plaatsen van een silo aan de Witte Vennenweg 6 te Oostrum tnv Nestlé Nederland B.V., Witte Vennenweg 6; het wijzigen van een win kelpand aan de Grotestraat 99 te Venray tnv Sellers en Seller B.v., Schimminck 12 te Zaltbommel; het bouwen van een gara ge/berging aan de Vlinderbloem 10 te Venray tnv B.P.M. Vullings, Vlinderbloem 10; het bouwen van een winkel met drie bovenwoningen aan de Schoolstraat 14b, c, d en e te Venray tnv P.J.T.M. Mooren, Ouverturestraat 34. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college.van burgemees-; ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toe gezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. - het bouwen van een garage aan de Adelbertweg 6 te Venray tnv J.J.M. Nabben, Adelbertweg 6; - het bouwen van een tuinhuisje aan de Vicarieweg 48 te Leunen, Vicarieweg 48. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestem- mingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken Harten Drie organiseert ook dit jaar weer i.s.m. het Oranjecomité een Koninginnedrive. Dit jaar is die op 29 april, aanvang 19.30 uur (30 april is een zondag). Plaats van han deling is schouwburg De Beejekurf. Aanmelden kan door clubbridgers bij hun eigen vereniging. Thuisbridgers kunnen zich schrifte lijk opgeven bij de secretaris van Harten Drie, Merseloseweg 81. 5801 CC Venray of telefonisch tel. 82368. Het inleggeld bedraagt fl. 8,- per paar, te voldoen aan de zaal. De paren worden naar sterkte inge deeld. Er zijn leuke prijzen beschik baar voor de eerste drie paren in elke groep. De sluitingstermijn van aanmelden is vrijdag 21 april. Diefstal uit gymzaal In een sportlokaal aan de Ch. Ruysstraat is uit de kleding van een 15-jarige scholiere een portemonnee met daarin 25 gulden en een bank- pasje gestolen. Vernielingen Twee jongens van 14 jaar die ver nielingen hadden aangericht aan de basisschool aan de Boterbloem kon den worden achtergehaald. De ouders draaien voor de beperkte schade op. Poging tot inbraak Een 34-jarige inwoner van Venray deed aangifte van poging tot inbraak in z'n auto. Die stond geparkeerd aan de Kogeldistel. Er werd niets gestolen en de schade bleef ook hier beperkt. Gemakkelijke klus Een inbreker had het in de nacht van zaterdag op zondag wel erg gemakkelijk. De eigenaar van een personenauto, welke aan de Westsingel geparkeerd stond, was vergeten deze auto af te sluiten. Pech voor hem want zondagmorgen kwam hij tot de ontdekking dat uit die auto de radio en de cd-speler waren gestolen. Diefstal uit jas Een 12-jarig meisje deed vrijdag middag aangifte van diefstal van haar jas uit de garderobe van de Mavo. De jas had een waarde van 195 gulden. Diefstal sporttas Een 14-jarige tafeltennisspeler heeft aan het toernooi in sporthal Dc Wetteling slechte herinneringen overgehouden. Nadat hij zijn tas op de tribune van de sporthal had geplaatst, kwam hij even later tot de ontdekking dat de tas verdwenen was. In de tas zaten sportkleren, - schoenen, een portemonnaiee en diverse pasjes. De waarde van dit alles bedraagt fl. 500,- Inbraken Bewoners van een huis aan de Maasheseweg bemerkten donder dagavond bij thuiskomst dat tijdens hun afwezigheid de zaak overhoop was gehaald. Vermist werden een videocamera, cheques, een bankpas en een verzameling munten. De waarde kon nog niet worden meege deeld. De indringers zijn de woning binnengekomen door een raam te forceren. Het tijdstip van de inbraak ligt vermoedelijk rond 20.30 uur. Rond die tijd hoorde de buurvrouw gestommel, maar ze zocht er verder niets achter. Overlast door kraai Een 19-jarige Venrayse kranten bezorger beleeft de laatste tijd wei nig plezier aan zijn bijbaantje. Telkens als hij in de buurt van de Rooseveltstraat zijn kranten in de bussen wil duwen, wordt hij lastig gevallen door een kraai. De jonge man deed daarvan aangifte bij de politie. Deskundigen vermoeden dat het agressieve gedrag van de vogel het gevolg is van de broedtijd. Auto gestolen Dinsdagmiddag werd tussen 15.00 en 15.30 uur een aan de Energieweg staande personenauto, type Range Rover ter waarde van ƒ160.000,- ge stolen. In de auto waren ook aan wezig een autotelefoon ter waarde van 2.000,-, een autoradio, een compact diskspeler met cd's een jas en sleutels. De benadeelde is een 40- jarige inwoner van Stokkum. nadat de beschikking is toegezon den of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen: - het vergroten en vernieuwen van de woning aan de Boudewijnhof 5 te Venray tnv J.W. v.d. Heuvel, Boudewijnhof 5; - het plaatsen van een sirene aan de Merseloseweg te Venray tnv het Ministerie van Binnenlandse Zaken, Postbus 20011 te Den Haag; - het bouwen van een serre aan de Watermolenstraat 14 te Oostrum tnv P.W.T. van Kessel, Watermolenstraat 14; - het bouwen van een carport aan de Vossestaart 24 te Venray tnv M.J.G. Vollenberg, Vossestaart 24; - het vergroten van de woning aan de Randenrade 77 te Oostrum tnv R.H.J.M. Stegen, Randenrade 77; - het bouwen van 29 patio-wonin gen op het St.Jozefterrein te Venray tnv B.B.O.M.. Postbus 680 te Sïttard; - het bouwen van 28 vrije-sector appartementen op het St. Jozefterrein te Venray B.B.O.M., Postbus 68( Sittard; het bouwen van 56 huur-a| menten op het St. Jozeftei Venray tnv S.H.A., Postl te Heerlen; het bouwen van een schuw de Lollebeekweg 57 Castenray tnv T.A. S Lollebeekweg 57; het bouwen van 8 huurwonii aan de Bereklauw/Anjerstra Venray tnv Woningsticï Noord-Limburg, Postbus 21( het veranderen en vergroten de woning aan Hoogriebroekseweg 2a te tnv Maatschap Zant Bremmenkamp 2. Gel ELIS Sfisa Doch Ham ins Li Don Bouwvergunning aangevraaj Burgemeester en wethouders voornemens aan de volgende bc aanvraag medewerking te verlen - het bouwen van een wintei |iün; aan de Andantestraat 4 te Vei |jan! tnv C.M.C. Lens Andantestraat 4. De op de bouwaanvraag betrek! hebbende stukken liggen ingang van 21 april 1995 gedun 2 weken voor een ieder ter im bij de vakbalie gemeenteweri Gedurende deze termijn kun eventuele bezwaren bij burgemi ter en wethouders worden ii diend. Venray, 20 april 1995 Burgemeester en wethouders Venray, namens dezen, chef onderafdeling bouwbeheer UN Con Jaco Li 15 li Uit de raad van Meerlo-Wanssum De gemeenteraad van Meerlo- Wanssum besteedde vorige week veel aandacht aan de subsidie voor het verbouwen van gemeen schapshuis 't Honk in Blitterswijck. Het voorstel om maximaal 80.000 gulden beschik baar te stellen werd door sommi ge frakties "teveel van het goede" gevonden. De verbouwing is noodzakelijk doordat twee gebruikers moeilijk "door een deur kunnen". Het gaat daarbij om de Stichting Kinderopvang en het Peuterspeelzaalwerk. Het Kinderdagverblijf kende tot 1994 een groei maar die groei is er nu uit. Daardoor ontstonden er mogelijkhe den voor de peuterspeelzaal. Daarvoor moet het gemeenschaps huis wel verbouwd worden en moe ten er twee ingangen komen. Een eerste voorstel betekende een verbouwing van fl. 112.000,-. Dat werd al door het college van de hand gewezen. Een tweede voorstel bete kende bouwkosten van fl. 93.000,-. Het college van b. en w. wil daaraan financieel bijdrage tot een maxi mum van 80.000 gulden. Een bedrag dat later werd teruggebracht tot 50.000 gulden. Met name de GP Nel Spi Pat 94 fraktie vond het al met all 581 groot bedrag omdat twee instan .a "niet door een deur kunuj Wethouder Beterams moest erkennen maar zag op korte ten 'een andere mogelijkheden. De ?4 fraktie kon zich echter niet het voorstel verenigen en b tegen 04' HOORCOMMIS! De gemeente Meerlo-Wanss gaat onderzoeken of het instel van een onafhankelijke hoora missie mogelijk cq. noodzakelijk Een dergelijke commissie fungc onder meer in de gemeente Ven en geeft een advies over geschil tussen lokale overheid en burgen instanties. Voor de behandeling van enl geschillen is nu een tijdelijke co missie ingesteld onder voorzit) schap van burgemeester Ha Verder hebben de fraktievoorzill zitting in de commissie. Ter beh deling staan bezwaarschriften i de hengelsportvereniging De Sd uit Swolgen over de subsidiewei ring m.b.t. de aanleg van 30 viss gers en van dhr. Falize, die m Blitterswijck aan de Maas geenjt kies mag verhuren. In de nacht van 14-15 april werd in zwembad De Smelen in Geldrop voor de derde keer een zwemmara- thon gehouden. De bedoeling van dit evenement is om teams bestaan de uit zes personen ieder 10 min. in 1 uur te laten zwemmen in een vaste volgorde, dit gedurende 6 uur. Om 00.00 uur werd het startschot van deze marathon gegeven. Triathlon Vereniging Regio Venray had twee teams aan de start. Het eerste team, bestaande uit Anthony v.d. Horst, Franka Jansen, Framk Timmermans, Peter Scheres, Tjeert Hiddema en Paul Wulms ging voortvarend van start. Ze namen direkt de koppositie in en stonden deze niet meer af. Met een nieuw afstandrekord van 24,7 km won team 1 deze 'Nacht van Geldrop'.Het tweede team van TVRV bestond uit Martien Dupont, Marcel Meulendijks, Erik Steffers, Peter Gommans, Casper Hoedemakers en André Boom. Zij streden een spannende strijd om de derde plaats. In de laatste 10 min. besliste André Boom dat in het voordeel van hun team. Zij werden derde met een totale afstand van 22,250 km. Het was voor de vereniging de eerste keer dat men deelnam aan zo'n 'Nachtmarathon'. Voor beide team met hun begeleiders werd dit als een zeer gezellige en sfeervolle wedstrijd ervaren, al kostte het som mige deelnemers wel enige moeite om in de rustperiodes de orgen open te houden. IVainingstijden: Zaterdag: 08.00-09.00 Zwemmtt De Sprank; daarna lopen Zondag: 09.00 uur Start klubta pioenschappen, bijeenkoi Handrik. Dinsdag: 19.15-20.15 Zwemmen (clubkampioensch) pen) in De Sprank. Woensdag: 19.00-20.30 Baantraining (clubkampioenscbi pen). Inbraak in auto Dinsdag was ingebroken in een het centrum geparkeerde person auto van een 25-jarige inwoi Door forcering was toegang verl gen. Ontvreemd waren een cd-spr 20 cd's, een zonnebril en een Totale waarde van het gestolen gc bedraagt ƒ3.000,-. Alarm ging af In de nacht van maandag dinsdag hebben onbekenden gef beerd een auto te stelen bij t garagebedrijf aan de Gazellebaat Ysselsteyn. In een auto werd gebroken, maar die beviel schijnt niet. Die werd aan de kant gezet; vrije doorgang te krijgen voort tweede auto. Die wera opengebici en de bedrading was al doorverf* den toen het alarm af ging. daders zijn er toen vandoor gegaac

Peel en Maas | 1995 | | pagina 12