intratuin SV Venray ontvangt 220 deelnemers op Voetbalspellenmiddag Zangers twee weken naar VS en Canada Voorverkoop j ubileumwedstrij d SV Venray van start Voorkom dat u teveel belasting betaalt In alle opzichten een familiebedrijf Gezelschapsdansen/ line-dance 2e paasdag geopend van 10.00 tot 17.00 uur!!! PAASSHOW: Jan Gootzen 'lid van verdienste' Penm exposeert in hoofdgebouw Vincent van Gogh Instituut Gepromoveerd Goede N tip... Honden wedstrijd Vrouwen nemen arbeidstijden in eigen hand! UW 15 jaar Jeanne en Paul Janssen UW EN MAAS )p woensdag 19 april 1995 wordt or tiet derde jaar op rij de voetbal- cllenmiddag voor jongens en isjes uit de regio gehouden. Een ord aantal kinderen in de leeftijd j 6 t/m 12 jaar hebben zich voor ze happening aangemeld. Maar fsi 220 jongens en meisjes (niet ten van SV Venray) zullen gaan ijden om mooie prijzen, gespon- rd door A&S Intersport Venray. :n het jubileumjaar zorgt deze jots opgezette aktiviteit natuurlijk schitterende promotie van de [De middag begint om 13.00 en zal ïongeveer 17.00 uur duren. Het l| zich afspelen op Sportpark De icen, Sportlaan te Venray. :elname is gratis. De organisatie is in handen van de thnische Commissie van de ugdafdeling in samenwerking met jeugd-hoofdtrainers Eddie cbers (D en C), John v.d. Wijst (B) en Stephan Sijbers (A). Tevens zal een aantal eerste-elftal spelers aan wezig zijn. Zij zullen samen met Venrayse jeugdkaderleden de deel nemers gaan begeleiden en coachen tijdens de uitvoering van de spellen. Het voetbalspellencircuit omvat een 8-tal onderdelen, waaronder het penalty-schieten. Een heuse penal tybokaal is inzet van dit onderdeel. Venray-keeper Rick Ewalts zal o.a. tijdens de finale van het penalty- schieten het doel verdedigen. PS V-er Edward Linskens is te gast bij zijn oude club. Hij zal zich tus sen de deelnemers begeven om hen hier en daar te ondersteunen en te stimuleren. Edward zal ook de prij zen uitreiken aan de winnaars van de verschillende leeftijdscatego rieën. Verder zijn er diverse prijzen voor de overige deelnemers en krijgt elke deelnemer een deelname-certi ficaat met daarop zijn puntentotaal vermeld. De Zangers van St. Frans zijn ilop bezig met de voorbereidin- n van de tot nu toe grootste reis edit koor in haar geschiedenis at maken. Doel van deze reis is overzijde van de Atlantische ceaan. Na deelname aan een ngres in Canada gaan de sngers naar de Verenigde Staten et o.a. een bezoek aan "The Big pple" New York. De Zangers van St. Frans zijn lid n een internationale korenorgani- tie, Pueri Cantores. Voorzitter van organisatie is Wim Buys, dirigent n de Zangers. Jaarlijks organiseert ze organisatie congressen over de le wereld. Dit jaar is dat in inada in Montreal en Quebec, aar zullen koren uit o.a. de VS, inada, Duitsland, Frankrijk, Italië, :lgië, Oostenrijk, Spanje en iderland vertegenwoordigd zijn. k koor treed verschillende malen terwijl er ook gezamenlijke optredens op het programma staan. Het congres duurt van 1 juli t.m. 6 juli. Op vrijdag 30 juni vertrekken de Zangers richting Parijs om van daar uit naar Montreal te vliegen. Na het congres gaat het koor naar Toronto, alwaar een bezoek gebracht wordt aan de Nederlandse emigrantenkolonie. Via de Niagarawatervallen gaat het koor naar de autostad Detroit. Daar wordt o.a. een bezoek gebracht aan het Ford museum. Het koor wordt bovendien ontvangen door de Amerikaanse vestiging van Inalfa. Op 11, 12 en 13 juli zal het koor "vakantie houden" in New York, waarna op 14 juli de terugreis wordt aanvaard. De reis is mede mogelijk gemaakt door een financiële bijdrage van de Wilhelmina Sangers Stichting en het Venrayse bedrijf Inalfa. Het koor bestaat inclusief begeleiding uit 70 personen. 'Kennismaken met andere Bnsvormen', dat is het doel van n kursus die start op 20 april 95. Beide danssoorten kenmerken ch door de muziekkeuze en msflguren. Bij de gezelschaps- msen wordt populaire- en volks- uziek gebruikt. De dansen, pas- n en figuren zijn een mengeling an volksdansen en stijldansen. In uitsland is deze dansvorm al ing zeer populair. De line-dance is vooral de laatste jaren populair geworden in Nederland en is overgewaaid uit Amerika. De country-muziek wordt gebruikt om de vele soorten dans passen en figuren te dansen. Als u wilt kennismaken met deze dansvormen bent u van harte wel kom op 20 april om 20.30 uur in zaal In den Engel te Venray. De kur sus bestaat uit tien lessen van 1,5 uur. Zowel dames als heren zijn van harte welkom. Voor inlichtingen/opgaven: Ans of Gerda, tel. 04780-82623. 1oor een volle zaal van Venray's Luxor-theater werd Miep's Modeshow 'ehoudenEen enthousiast publiek, een prachtig dekor en zwierige mode naakten deze avond tot een geweldig sukses. Bouvier beet jongen Donderdagmiddag omstreeks 16.00 uur waren enkele jongens aan het voetballen op een speelveldje aan de Kruitweg. De jongens hadden hun jassen aan de rand van het speel veldje gelegd. Een 12-jarige jongen zag een grijze bouvier naar zijn jas gaan, maar toen hij de hond wilde wegjagen begon die te grommen en heet het dier de jongen in zijn been. Hij moest zich onder medische be handeling stellen. De eigenaar van "j de hond is bij de politie bekend en [die zal aansprakelijk worden gesteld. Winkeldiefstal Maandagmiddag werd uit een kledingzaak aan de Passage door een man en een vrouw, een pantalon met riem meegenomen. Toen het personeel die diefstal ontdekte waren de daders verdwenen. Ladders gestolen Twee Altrek ladders, ter waarde van ƒ1.675,- en eigendom van een schildersbedrijf, zijn aan de Burg graaf gestolen. De diefstal vond het afgelopen weekend plaats. De ladders waren met kettingen vastgezet. prachtig compleet tuinassortimentü! tuinmeubelshow met de nieuwste trends uit alle vakantielanden!!! diverse aanbiedingen voor binnen en buiten HET GROENE WARENHUIS THUYLSHOF B.V. VENRAY Langstraat 133, Tel. 04780-88585 Tijdens de algemene ledenverga dering van 3 april jl. is door het bestuur van de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. het lidmaatschap van verdienste toe gekend aan de heer Jan Gootzen. Deze eer viel hem te beurt wegens zijn vele verdiensten voor de vereni ging- Geboren in Zuid-Limburg, volgde hij, na de lagere school en de MULO te hebben doorlopen, onder wijs op de 'Kweekschool'. Zo kwam hij in het Lager Onderwijs terecht. Na enkele vervolgstudies belandde hij in het voortgezet onderwijs en zo belandde hij op het Boschveldcollege, waar hij jaren lang docent aardrijkskunde is geweest. Aangezien streekgeschiedenis •altijd zijn interesse heeft gehad, was het niet verwonderlijk dat hij lid werd van de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. In september 1982 gaf hij zijn eer ste lezing voor de Kring: Landbouw en zijn ontwikkeling in Noord- Limbürg. In 1983 volgde hij pater Willem Steenkamer op als voorzit ter en met grote voortvarendheid ging hij te werk. Op vele fronten was hij aktief: in de monumenten commissie werkte hij mee aan de tot standkoming van de monumenten lijst. Jarenlang verzorgde hij als voorzitter de 'Open Monumentendagen'. Niet alleen monumenten van steen genoten zijn belangstelling, meer nog de land schappelijke monumenten. Als voorzitter van het IVN heeft hij laten zien hoe cultuur en natuur ook samen hand in hand kunnen gaan. Met verve heeft hij jarenlang die liefde en dat respekt voor beide ele menten op andere overgebracht. ook was en is hij al jarenlang de motor achter de heemkundekursus- sen, welke door de volksuniversiteit worden verzorgd. Zeer direkt was hij ook betrokken bij de viering van de 40-jarige bevrijding van Venray, een viering die was opgezet door de Kring, Oranjecomité en gemeente Venray. Met name heeft Jan Gootzen zich ingezet voor een educatief projekt voor het basis- en voortgezet onder wijs. Een ander onderdeel waar Jan Gootzen zich jarenlang voor heeft ingezet is het museum 't Freulekeshuus. In de nota van aan bieding van de begroting 1987 stelt het college voor om de conserva tor/archivaris terug te trekken uit het museum. In feite zou dit betekenen dat het museum gesloten zou moe ten worden, tenzij de Geschied- en Oudheidkundige Kring het beheer van het museum overneemt. Na veel overleg is het zover: datum van overdracht: 1 januari 1987. En ook hier heeft Jan Gootzen jarenlang als voorzitter het voortouw genomen. Mede dank zij zijn verdiensten is het museum geworden wat het nu is. Nu na 12 jaar ook een einde is gekomen aan het voorzitterschap van de Kring, wilde het bestuur Jan Gootzen vanwege bovengenoemde verdiensten gaarne het lidmaatschap van verdienste toekennen. Bakkenist dodelijk verongelukt Donderdagavond verloor een 20- jarige motorcrosser op de verharde weg van het Vosseveen, op de grens van Oirlo en Wanssum, door on bekende oorzaak de macht over het stuur van zijn motor met zijspan, De motorkombinatie sloeg over de kop en belandde in een sloot. De 20- jarige Fred Jacobs uit Wanssum reed als bakkenist mee, maar werd bij dit ongeval dusdanig gewond dat hij ter plaatse aan zijn verwondingen over leed. De bestuurder van de motor liep geen noemenswaardige verwon dingen op. Tot 1 mei zijn veertien doeken van de Venrayse kunstenaar van Spaanse origine Louis Miguel Penln López- Terradas (26) te zien in het hoofdge bouw van het Vincent van Gogh Instituut aan de Stationsweg 46 in Venray. De geëxposeerde doeken zijn over het algemeen groot van omvang. Hij gebruikt olie en/of acryl op doek, maar werkt ook veel met gemengde techniek, d.w.z. uit geknipte delen doek. Penin schildert in een zeer kleurrijke stijl. Penin heeft vorig jaar juni geëx poseerd in het Odapark in Venray. Slechts één van de veertien doeken die nu in het hoofdgebouw hangen (Project van de menselijke voetbal tafel, om intieme kleding op te han gen) hing ook in het Odapark. Penin volgde een opleiding aan de Artes y Oficios in Madrid (1984- 1988) en werd daarna uitgekozen om een projekt op post-academisch niveau te realiseren aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten in Amsterdam (1991/1992). Sinds 1988 woont hij samen met zijn Nederlandse vrouw Ankita in Venray. Penin is groot liefhebber van muziek, voornamelijk van Mozart en Beethoven. Hij wilde eigenlijk componist worden. Zijn credo is: Ik ben kunstenaar om mezelf te bewijzen dat ik leef. Ik heb lief ik geef kritiek en ik vecht. Ik*wil het negatieve ombuigen tot iets positiefs. Ik geloof in de waardigheid van de mens. Op 7 april jl. is Werner Rutten uit Overloon gepromoveerd tot doctor aan de Technische Universiteit te Eindhoven op zijn proefschrift, geti teld 'Thé use of recipe flexibility in production planning and inventory control' (vertaald: het gebruik van recepten flexibiliteit in produktie- planning en voorraadbeheer). In de vroege zondagmorgen, omstreeks 03.45 uur kwam bij de politie een tip binnen dat twee jongeren een fiets aan het slopen waren in het centrum. De man kon de politie een signalement van de jongeren doorgeven. De politie zag in de Kennedystraat, ter hoog te van het Kennedyplein, twee jongeren die aan het opgegeven signalement voldeden. Ze werden aangehouden. Het bleek om twee inwoners van Ysselsteyn te gaan, 18 en 19 jaar oud. De 19-jarige had onder zijn jas een radiocasset- tespeler die ze, zo verklaarde het tweetal, gekochf hadden van een onbekende in een discotheek. Dat verhaal werd echter niet geloofd. Uiteindelijk bekenden ze de radio uit een personenauto te hebben gehaald. Op hun aanwij zingen werd de auto, een Volvo, aan de Alden Weg aangetroffen. De auto was opengebroken. Er was zelfs aan de bedrading geknoeid, zodat de mogelijkheid van poging tot diefstal van de auto niet wordt uitgesloten. Het tweetal is voor nader verhoor en onder zoek ingesloten. De twee jongens hadden overi gens 'met de sloop van de fiets, een mountainbike, mets te maken. Die jongeren zijn door de politie nog niet achterhaald. Getuigen gevraagd Zondagmiddag tijdens koopzondag ontdekte een inwoner, toen hij bij zijn auto op de parkeerplaats aan de Langstraat terugkeerde, dat die be hoorlijk was ingedeukt. De schade is vermoedelijk (foor een ander motor voertuig veroorzaakt. Helaas ontbrak een visitekaartje van de veroorzaker. Daarom worden getuigen dringend fevraagd kontakt op te nemen met e politie. Diefstal leren damesjas Zondagavond werd ten nadele van een 46-jarige inwoonster haar leren jas ter waarde van ƒ500.- ontvreemd uit een lokaliteit aan de Poststraat. Op Paasmaandag 17 april, houdt hondenvereniging Samen Een te Holthees een nationale politiehon denwedstrijd. Het terrein is gelegen aan de Vliegenberg. Aanvang 's morgens 09.00 uur, 's middags 14.00 uur met pakwerk. Toegang gratis. De arbeidstijden staan centraal in een groots opgezet discussieprojekt van de FNV, dat in april zijn beslag krijgt. 'Verander-de-tijden' is in eer ste instantie bedoeld voor vrouwe lijke leden. Ook niet-leden zijn ech ter welkom. Als het over arbeidstijden gaat, dan hebben vrouwen eigen belan- fen. Meer vrouwen dan mannen ombineren werk en zorgtaken. Meer vrouwen dan mannen werken op afroep, in deeltijd of op wisselen de tijdstippen. Vrouwen lijken daar mee flexibeler dan mannen de FNV vraagt zich af in hoeverre vrouwen wel voldoende inspraak hebben in de voorwaarden waaronder zij wer ken. Maar, het onderwerp 'arbeids tijden' roept niet alleen vragen op. Het is ook nog eens zeer aktueel. In vele CAO-onderhandelingen is het een heet hangijzer en bovendien staat er een nieuwe arbeidstijdenwet voor de deur. De overheid gaat zich minder bemoeien met de regulering van arbeidstijden. Daardoor zal meer dan tot nu toe in bedrijven en sektoren over arbeidstijden onder handeld moeten worden. De FNV wil hierin nauw aansluiten bij de wensen van haar achterban. In de tweede en derde week van april organiseert de FNV daarom dit discussieprojekt., Zo ook in Limburg. Op een drietal lokaties in onze provincie komen vrouwen fedurende twee avonden bijeen om enbaar te maken wat hun wensen zijn ten aanzien van arbeidstijden. Op dinsdag 18 april doen we Roermond aan en wel hotel De la Station. Op woensdag 10 april volgt Sittard. We zijn te gast in net eigen 'vakbondsbolwerk' aan de Valkstraat 14. We eindigen in Noord-Limburg en wel in Venray op donderdag 13 en 20 april. Plaats van samenkomst is hier Restaurant Bowling Venray aan de Mgr. Hanssenstraat 10. Dp aanvangstijd is telkens 19.45 uur, terwijl het einde voorzien is rond 22.00 uur. Voor vragen en aanmeldingen kan men de FNV Limburg bellen: 046- 599111. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Zaterdag 22 april start de voor verkoop van kaartjes voor de jubileumwedstrijd van SV Venray tegen een team van Europese oud- sterren. Voor de wedstrijd, onder deel van het feestprogramma rond het halve eeuwfeest van de Venrayse voetbalclub, is veel belangstelling. Het is de eerste keer dat een gelegenheidselftal van ex-profs uit heel Europa in Noord-Limburg speelt. In het team van oud-topvoetballers onder meer de namen van de Belgische doelverdediger Jean- Marie Pfaff en het Noordierse enfant terrible George Best. Deze week werd bekend dat ook de voormalige spits van Arsenal en FC Köln, Tony Woodcock, aan de spelerslijst is toegevoegd. De jubi leumwedstrijd wordt gespeeld op zaterdag 13 mei op sportpark de Wieën in Venray. Voetballers van een dergelijk kali ber ziet men niet dagelijks op een voetbalveld, laat staan in écn elftal. Bovendien moeten de sterren vanuit heel Europa worden ingevlogen. Daarom gelden voor de wedstrijd speciale toegangsprijzen. Een staan plaats voor de wedstrijd kost 12,50, een plaats op de overdekte statribune 15,-. Zitten op de over dekte tribune komt op 20,-. Voor de jeugd zijn de entreeprijzen extra zehouden: een staanplaats voor jeugd tot en met 13 jaar kost slechts 5,-. Leden van SV Venray betalen de helft. De voorverkoop van de kaarten zijn vanaf die dag verkrijgbaar bij ap v begint zaterdag 22 april. Kaartjes sigarenhuis Chris Jansen op de Grote Markt 22 in Venray. Ook bij de kantine van SV Venray zijn kaar ten in de voorverkoop verkrijgbaar. Leden van SV Venray krijgen een korting op de entreeprijs. Ze moeten dan wel op de zaterdagen 22 en 29 april tussen 10.30 en 13.30 uur hun kaartje gaan halen en hun lidmaat schapskaart meebrengen. Geld terugvragen via aanvullende aangifte De fiscus denkt over 1994 in totaal 144 miljard gulden aan belastingen binnen te halen. Daar betalen we allemaal aan mee. Op vallend daarbij is dat nogal wat mensen onnodig veel belasting geld afdragen. In dit artikel vindt u een paar tips hoe dat is te voor komen. Allereerst is het van belang te weten dat teveel betaalde belasting over de laatste vijfjaar altijd terug te vragen is. Dus ook als de aangifte over 1994 al is ingeleverd, is een voudigweg een aanvullende aangifte te doen. TERUGVORDEREN De mensen die teveel belasting betalen zijn grofweg onder te verde len in twee groepen: - Mensen die geen aangifte doen.Daarbij gaat het doorgaans om werknemers waarvan het bedrijf de sociale lasten en loon belasting afdraagt. Soms is een deel van dit geld via een zogehe ten T-biljet terug te vorderen in verband met kosten die zijn gemaakt. Dat kunnen bijvoor- eeld arbeidskosten zijn, maar ook kosten die verband houden met een eigen woning. - Mensen die inkomsten moeten opgeven en daarbij onvoldoende gebruik maken van vrijstellingen en aftrekmogelijkheden. Vooral de laatste groep heeft een heel scala aan mogelijkheden om te voorkomen dat ze teveel belasting betalen. Daarvoor kunnen ze een beroep doen op diverse bestaande aftrekposten, maar ook kunnen ze zelf aftrekposten creëren. KOOPSOMPOLIS Populair is de aanschaf van een koopsompolis. Dit is een soort oudedagsvoorziening; u legt ineens een bedrag opzij bij een verzeke ringsmaatschappij en later krijgt u daarover een uitkering, bijvoorbeeld maandelijks of eens per kwartaal. Het bedrag van de polis mag u van uw inkomen aftrekken. Zo is per persoon maximaal ƒ5.496,- aftrek baar. Een echtpaar kan dus maar liefst ƒ10.992,- aftrekken. Bij een belastingtarief van 50% scheelt dat circa ƒ5.500,-. Als u vóór 1 juli nog een koopsompolis aanschaft, mag u het betreffende bedrag nog met uw inkomen in 1994 verrekenen. Zoals gezegd kan dit ook nog als de aan gifte over 1995 al de deur uit is. Wilt u hierover meer weten, loop dan eens binnen bij de XUibobank bij u in de buurt. Voor koopsompolissen bent u daar op een goed adres. Ze kunnen u aan extra voordeel helpen. (advertentie) Het is al weer bijna 15 jaar gele den dat Jeanne en Paul Janssen van Hotel-restaurant Verstraelen in Wanssum 'Welkom bij de familie' staat er op de kennismakingskaart die hotel-restaurant Verstraelen uit geeft. En die slogan geeft zowel aan wat voor soort bedrijf Verstraelen wil zijn als door wie het gerund wordt. Al 23 jaar is Verstraelen in Wanssum een hotel-restaurant met een familiair karakter. Begin jaren zeventig nam het echtpaar Verstraelen een bestaand café over en bouwde het in rap tempo uit tot een hotel en restaurant met een uit stekende reputatie in de verre omge ving. Families en bedrijven die iets te vieren hebben voelen er zich evenzeer thuis als zakenmensen die een rustpunt zoekt na een dag wer ken. Want door het jaar heen worden de hotelkamers vooral bevolkt door relaties van bedrijven uit de drie hoek Venray, Grubbenvorst, Boxmeer. Taal op reis De Volksuniversiteit Venray e.o. organiseert vanaf medio april 1995 kursussen die bedoeld zijn als ken nismaking met de taal en de cultuur van een Engels-, Frans-, Spaanstalig vakantieland, voor beginners dus. Taal is het communicatiemiddel bij uitstek. U begrijpt, omdat leren van een taal langzaam gaat, dat deze kursus, vanwege de duur, niet meer dan een kennismaking met de taal is. U leert aan de hand van prakti sche situaties om de taal te gebrui ken, om u verstaanbaar te maken. De nadruk ligt op het spreken, het doen. Een aantal praktische zaken die in de lessen behandeld worden zijn: voorstellen, camping/hotel, reserveringen, bestellen in een res taurant, autohulp inroepen, arts raadplegen, de weg vragen, etc. Voor meer informatie: Volksuniversiteit Venray e.o., tel. 04780-80185. Hotel Verstraelen beschikt over vijftien hotelkamers, waarvan er een aantal zich bevindt in de dependan ce 'De Zonnestrael', op een steen worp van het hotel. Dezelfde kwali teit, maar extra rustig. Bedrijven maken ook regelmatig gebruik van 't Kelderke, de naam voor de grote ruimte in het souterrain waar onder meer cursussen en seminars kunnen worden gehouden. Ongeveer 140 mensen vinden er een plaats. 't Kelderke en het restaurant met zaal op de begane grond vormen ook vaak de achtergrond voor gezel lige familiediners, personeelsfeesten en bruiloften. In het restaurant kunt u ook uitstekend a la carte eten voor een vriendelijke prijs. In de zomertijd wordt hotel Verstraelen behalve door zakenmen sen en families uit de verre omtrek natuurlijk ook bezocht door dagjes mensen en toeristen, die Wanssum als centrale plaats hebben gekozen voor een fietsvakantie door het Noordlimburgse. Golfers, die in de zomermaanden op de links in buur dorp Geijsteren hun hobby uitoefe nen, schrijven zich eveneens vaak in. Alle gasten kunnen rekenen op dezelfde gastvrije ontvangst, de kwaliteit van eten en drinken en, in geval van de hotelgasten, op moder ne gerieflijke kamers, voorzien van alle gemakken. Vanaf het terras van het hotel hebben de gasten een fraai uitzicht over de boten in de Wanssumse jachthaven, die trou wens ook de mevrouw Annie Verstraelen en haar medewerkers wordt bestierd. Sinds 1990 exploi teert Verstraelen de ligplaatsen in de haven, evenals een winkel in water- sportartikelen, een kantine en dou- spoi cnes en toiletten. PEEL EN MAAS WEEKBLAD het gelijknamige danscentrum aan de Raadhuisstraat met hun eerste danslessen begonnen. Via wijkcen trum het Brukske, zaal In den Engel en de Wieënhof kwam men uitein delijk op de huidige lokatie terecht. Dat men echt niet stil heeft gezeten blijkt uit de groei die men al die jaren door heeft gemaakt. Maar er werd niet alleen meer gedanst in Venray, ook inhoudelijk is men voortdurend bezig geweest en nog steeds, om het iedereen zoveel mogelijk naar de zin te maken. Zo werd enkele jaren geleden het roer volledig omgegooid naar een kom pleet ander lessysteem, wat nu ook daadwerkelijk zijn vruchten afwerpt, getuige de vele positieve reakties, waarbij men daadwerkelijk ervaart dat het bij dansen leren niet meer zozeer draait om de stijl maar de manier waarop men de mensen benaderd. Een dansleraar van tegen woordig is veel meer een entertainer dan instrukteur. Dit uit zich o.a. ook in de vele randaktivitciten die geor ganiseerd worden, en waar gretig gebruik van gemaakt wordt. Zo zijn er met grote regelmaat thema-avonden waarbij men altijd probeert een trendsetter te zijn, om vervolgens te ontdekken dat anderen al snel in de voetsporen proberen te treden. Momenteel is men zeer aktief met het organiseren van rei zen naar het buitenland. De belang stelling hiervoor is trouwens keer op keer groter. Zo is men de afgelopen winter met drie volle bussen richting Tsjechië vertrokken voor een voor delige skivakantie. Maar ook de 55- plussers gaan bijvoorbeeld aid drie taar lang in het najaar een week mei iet Venrayse danscentrum op vakantie. Een doelgroep waar dit zelfde voor geldt zijn de alleen staanden. Ook hiervoor slooft men zich keer op keer uit om de kontak ten onderling te versterken. Menig huwelijk is hieruit in de afgelopen jaren reeds ontstaan. Kortom het bruist er van de aktiviteiten. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan zijn er een aantal speciale aktiviteiten georganiseerd die men normaal niet aan zou treffen. Zo is er bijvoorbeeld op 2e Paasdag een schitterende show van de meervou dig wereldkampioenen Argentijnse tango; een dans die momenteel zeer aktueel is. Op vrijdag 12 mei staat de boel weer op z'n kop tijdens een werkelijk opmerkelijke en gewaag de show van de 'Lucky Lips'. Ook in het najaar zullen er nog enkele bijzondere zaken in Venray te bewonderen zijn, want aan creativi teit zal het ook zeker de komende jaren niet ontbreken.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 15