Zondag de grote dag voor Stichting Power(wo)man Holland Wereldtop duathlon a.s. zondag in Venray PROGRAMMA: VENRAY VIERLINGSBEEK DUATHLON Fietsparcours Loopparcours Wat natuurlijk niet mag ontbreken: het publiek Steun voor organisatie pEEL EN MAAS Donderdag 30 maart 1995 - Pagina 7 Ruime belangstelling van de media In Venray vindt zondag een sportevenement plaats dat zyn weerga niet kent. Nagenoeg de gehele wereldtop van tri- en duathleten zijn verzameld om te strijden voor het open Nederlands Kampioenschap. Vele honderden recreanten strijden voor hun eigen eer en de bijna tachtig trio's zorgen voor leuke en spannende wedstrijden. Bij zo'n evenement mag het publiek natuurlijk niet ontbreken. "Dat publiek was er vorig jaar wel", laat John Raadschelders weten 'totdat een hagelbui roet in het eten Neem daarom allemaal dit jaar een paraplu mee" zegt hij enigs zins gekscherend. Raadschelders weet door ervaring maar al te goed dat het weer van grote invloed is en dat dat nu net iets is wat men niet in de hand heeft. Voor het overige heeft de organisatie er alles aan gedaan om het evenement te doen slagen. Daarbij is ook aan het publiek gedacht. Zo ligt de finish nu op het Henseniusplein, alwaar ook een grote tribune wordt opgebouwd. Verder verzorgt op dat plein café Hulsman de noreca en heeft de organisatie voor een draaimolen gezorgd. "Jong en oud kan er zich dus vermaken. Omdat het hele par cours verkeersvrij is kan het publiek zich vrij bewegen. Ook als er geen atleten nabij de finish zijn, wordt het publiek op de hoogte gehouden. Tijdens de wed strijd zullen twee commentatoren op motoren de wedstrijd vanuit het veld verslaan. Op de pleinen zullen twee joekskapellen, Dikke Mik en de Plaarzek, voor muzikaal vertier zor gen terwijl ook een discjockey de stille gaten opvult. MEDIA Het open NK duathlon is ook een mediaspectakel. Naast de schrijven de pers is er ook radio en tv aanwe zig. Op de radio zal de wedstrijd ver slagen worden via Omroep Limburg. Dit verslag zal overigens op alle regionale omroepen te vol gen zijn. Verder is ook een verslag gever van "Langs de lijn" aanwezig. Ook Omroep Venray is aanwezig met sfeer- en wedstrijdverslagen. Met betrekking tot tv is er produk- tieteam van Eurosport aanwezig voor opnames. Die zullen echter pas in mei worden uitgezonden. Kabelkrant Venray zal zo snel mogelijk, met beelden, de uitslagen van de wedstrijden vermelden. Rob Barel, winnaar van vorig jaar en Mark Koks (rechts) hopen dit jaar op een grote publieke belangstelling. 1 VRIJDAG 31-03-1995: Center Pares "Het Meerdal" te America. I 17.00-18.00 uur Meet the Pro's in de Church. 18.00-20.30 uur Pasta-Party in Restaurant Plaza. Presentatie SAUCONY POWER(WO)MAN kledinglijn en uitreiking aan TV Regio Venray. ZATERDAG 01-04-1995: Center Pares "Het Meerdal" te America. 10.00-10.45 uur Film en wedstrijdbriefing in de Church 13.30 uur Vertrek vanuit Center Pares voor parcoursverkenning. 14.00 uur Start parcoursverkenning vanaf het Schouwburgplein in het centrum van Venray 18.00-19.30 uur Pasta-Party in Restaurant Plaza. ZONDAG 02-04-1995: CENTRUM VENRAY Starttyden: TRIO RBR voor scholieren TRIO RBR voor recreanten Recreanten vanaf 12 jaar Recreanten vanaf 18 jaar NK Duathlon Jeugd NK Duathlon Junioren NK Duathlon Veteranen (3,5-21-3,5) 09.00 uur. (3,5-21-3,5) 09.00 uur. (3,5-21-3,5) 09.00 uur. (7,0-42-3,5) 09.05 uur. (3,5-15-3,5) 12.00 uur. (7,0-30-3,5) 12.05 uur (7,0-30-3,5) 12.05 uur. NK Dames POWERWOMAN (14-64-7,0) 14.30 uur. NK Heren POWERMAN (14-64-7,0) 14.52 uur. De Stichting Power(wo)man Hollana weet zich gesteund door een groot aantal sponsoren en overheidsinstellingen. Ook de gemeenten Vierlingsbeek en Venray en de provincie Limburg steunen dit evenement op de een of andere wyze. De overheids- bestuurders steken die steun dan ook niet onder stoelen of ban ken. "De Power(wo)man Holland past in het streven van de gemeente Venray om binnen de gemeente meer grootschalige (sportevene menten te doen organiseren. Het evenement (vh Run-Bike-Run) is de laatste jaren flink gegroeid en heeft steeds aan waardering gewonnen" laat burgemeester Waals weten. Volgens Waals zal het zeker niet aan de organisatie liggen, als dit evenement niet aan de hoge verwachtingen voldoet. "Het parcours is volledig verkeersvrij in de prachtige omgeving van Venray en Vierlingsbeek" aldus Waals, die de uitverkiezing van "organisatie van het jaar", afgelopen jaar, een garantie voor kwaliteit. Wethouder Litjens van Vierlingsbeek noemt de omschakeling van triathlon naar duathlon, in 1993 een uitdaging die niet zonder risi co's was. "Begon de run-bike-run in 1993 nog op een relatief bescheiden nivo, inmiddels is men uitgegroeid tot een internationale - zo niet mondiale- wedstrijd, waarin een 100-tal startbewijzen zijn te verdienen voor de wereldfinale Power(wo)man, later dit jaar. Ook dhr. Kockelkorn, nog even gedeputeerde van de provincie Limburg, noemt het omschakelen naar duathlon geen slechte keuze. "Middels grote inzet, enthousiasme en doorzet tingsvermogen is het de organisatoren gelukt deze wedstrijd naar het interna tionale niveau te tillen. In alle bescheidenheid meen ik te mogen stellen dat ook de provincie haar financië le steentje heeft bijgedra gen." POWER LAND Organisatie het gehele jaar aktief voor deze wedstrijd Met de organisatie van het Open NK Duathlon, die zondag a.s. wordt afgewerkt in en rondom Venray, heeft Venray een wed strijd van grote allure in huis gehaald. Niet alleen dit jaar maar zeker ook nog de komende twee jaar. De Stichting Power(wo)man Holland heeft dit evenement voor driejaar vast weten te leggen, met daarbij nog een optie voor de daarachter liggende periode. Daarmee is Venray een van de belangrijkste Nederlandse wed strijden in deze tak van sport geworden. Voor de Stichting, waarvan John Raadschelders de voorzitter is, is de organisatie een hele uitdaging. Toch hebben de zes bestuursleden en hun ruim 250 vrijwilligers al de nodige ervaring. In Venray wordt al een groot aantal jaren triathlon wedstrij den georganiseerd en sinds vorig jaar een duathlon. De meesten van de medewerkers doen al jaren mee. "Het bestuur is nagenoeg het hele jaar met deze wedstrijd bezig", laat John Raadschelders weten, -leder bestuurslid heeft daarbij zijn eigen pieken. De laatste maanden heeft b.v. de penningmeester het ontzet tend druk i.v.m. de inschrijvingen. Daarbij is ook het secretariaat nauw betrokken". DOLBLIJ De organisatie van deze wedstrijd is eigenlijk al vorig jaar, direkt na het NK run-bike-run, dat toen in Venray werd gehouden, begonnen. "Onze inspanningen waren er toen op gericht om opgenomen te wor den in het Power(wo)man circuit. Opname in deze wedstrijdenreeks betekent gegarandeerd kwaliteit in het deelnemersveld. We zijn ook dolblij dat ons dat gelukt is." laat John Raadschelders weten. Daarmee kwam echter ook een grote druk op de organisatie te staan. "Dat deelnemersveld komt echter niet automatisch aangewan deld. Het hele jaar door heb ik o.a. contacten gelegd met atleten om deze voor de wedstrijd in Venray te strikken. Daarbij heb ik met menig atleet echt zwaar moeten onderhan delen, zoals het regelen van tickets, onderdak etc." Als organisatie heeft de Stichting Power(wo)man Holland enkele belangrijke voordelen. Zo is de voorzitter John Raadschelders geen onbekende in de duathlon en triath lon wereld. Hij is op veel wedstrij den aanwezig en kent daardoor veel bondscoaches, en atleten. Contacten zijn daardoor makkelijker gelegd. Een niet onbelangrijk pluspunt is het feit dat Venray de voorlaatste wedstrijd is in het Power(wo}man circuit. De laatste wedstrijd is de finale in het Zwitserse Zofingen op 14 mei a.s. Dat betekent dat atleten, die zich voor deze finale nog willen kwalificeren, in Venray de laatste kans hebben om punten te verzame len. "Iedereen die nog punten nodig heeft moet wel komen", laat Raadschelders weten. "Maar zelfs met deze wetenschap vergt het toch nog een grote inspanning om een goed deelnemersveld bij elkaar te John Raadschelders krijgen." Meer hierover kunt U elders in dit blad vernemen. GROTE DEELNAME Behalve dat vele toppers naar Venray komen, doeg er ook grote groepen recreanten mee. De wed strijden van a.s. zondag kennen nu al 850 inschrijvingen. Daaronder ongeveer 86 zg. trio's, zodat meer dan duizend atleten door de Venrayse straten zullen rennen en fietsen. In totaal komen er zondag 18 verschillende nationaliteiten aan de start, waaronder ook een Oekrainer, twee Tsjechen, een Est, een Hongaar, een Zuidafrikaan en maar liefst acht Amerikanen. Zes atleten uit de top tien aan de start Driejaar geleden schakelde de organisatie van de jaarlijkse triathlon over op het jaarlijks organiseren van een duathlon (run-bike-run). Na een bescheiden start heeft dit evenement zich een laats weten te verschaffen in de aucony Powerman series. Door de gunstige planning, net voor de finale, heeft de Stichting Power(wo)man Holland een groot gedeelte van de wereldtop naar Venray weten te halen. Aan het open NK duathlon doen zondag 18 nationaliteiten mee waaronder diverse landenteams. MANNEN Bij de mannen doen bijna 300 atleten mee. Interessant daarbij is wat de twee leiders van het Power(wo)man circuit doen. Greg Watson en Michael Tobin zijn respectievelijk nr. 1 en 2 in de com petitie. Het onderling verschil bedraagt slechts 200 punten. Zou Tobin winnen en wordt Watson tweede, dan staan beiden gelijk en wordt de finale in Zofingen op 14 mei extra spannend. Greg Watson Maar er zijn meer kandidaten voor de eindoverwinning in Venray. Zo verschijnt o.a. de Zwitserse nationale ploeg aan de start. Onder hen Olivier Bernard die vorig jaar de finale in Zofingen won en win naar was van de triathlon in Almere in 1994. Landgenoot Christian Demand is goed voor een plaats in de top tien. Onder de Nederlanders enkele klinkende namen: Rob Barel, vorig jaar (en ook in 1993) winnaar in Venray en dus met startnummer 1 zondag te zien. Barel is echter nog niet zo lang in training. Hij heeft dit jaar zijn zinnen meer gezet op het EK en WK triathlon en de triathlon in Almere. Zeker gezien het sterke deelnemersveld verwacht Barel geen toppositie, zelfs niet een Nederlandse titel. Wie wel voor die titel gaat is Mark Koks, vorig jaar derde in Venray. Hij wil zich in ieder geval voor vorig jaar revancheren. Koks is winnaar van de eerste wedstrijd in het Power(wo)man circuit, die werd gehouden in Frankrijk, vorig jaar juli. Ook niet uit te vlakken is Edwin van Dort. Hij werd vorig jaar achtste op het WK run-bike-run en heeft in de Power(wo)man competitie al diverse goede Klasseringen weten te behalen. Met hem moet terdege rekening gehouden worden. Ook de Belgische nationale ploeg is present met als belangrijkste atle ten Joel Claisse en Jos Martens. Claisse is vijf keer winnaar van de Peugeot Trophy. In 1993 werd hij in Zofingen derde, vorig jaar veertien de. Jos Martens was zevende op het EK in 1994. Andere outsiders cq. kanshebbers zijn de Hongaar Tibor (vorig jaar 3e op het EK) en Milos Fox uit Tsjechië, die behoort tot de top tien van de wereld. VROUWEN De mannen mogen dan wel een sterk deelnemersveld hebben. De vrouwen doen daar nauwelijks voor onder. De wedstrijd in Venray kent het grootste en sterkste deelnemers veld wat zich tot nu toe in de Power(wo)man competitie aan de start heeft gemeld. Daarbij wordt helaas Maddy Tormoen uit de Verenigde Staten gemist. Deze atle te, die de vrouwencompetitie met ruime voorsprong aanvoert, kan wegens een blessure helaas niet meedoen. Wel aanwezig is de winaar van het NK 1994, Katinka Wiltenburg. Zij zal haar uiterste best doen om de titel weer in de wacht te slepen en om ook het internationale veld achter haar te laten. Net als Mark Koks won Katinke Wiltenburg de eerste wedstrijd in de Power(wo)man competitie. Die buitenlandse concurrentie bestaat o.a. uit de Britse Melissa Watsun, die tweede in de competitie staat en de Spaanse Annaleah Emmerson, die de laatste wedstrijd in Florida, 12 maart jl., op haar naam schreef. Ook Monika Feuersinger uit Oostenrijk maakt een goede kans evenals haar landge note Erika König. Donna Locket uit Canada is eveneens aan de start. Zij staat vierde in het klassement. Andere toppers zijn de Belgische Hilde Sijmons, de Duitse kampioe ne Susanne Götze en de Nederlandse Jacqueline van Vliet. De volop actieve Scholengemeenschap Jerusalem te Venray doet dit jaar met 87 leerlingen, ofwel 29 ploegen mee aan de trio's. Dit in de categorieën 12-14 jaar, 15-16 jaar en 17 jaar en ouder. Jerusalem verdedigt hierbij de Drukshop Wisseltrofee. Dat met name deze school ruim vertegenwoordigd is, is geen wonder. John en Marian Raadschelders, beiden bestuurslid van dc Stichting Power(wo)man Holland, zijn allebei docent aan deze school. Afhankelijk van de categorieën moet door de deelnemers 15 km., 30 km., 21 km., 42 km. of 64,2 km. worden afgelegd. Voor deelnemers aan de 15 en 30 km. wordt uitgegaan van een rondje van 15 km.. Voor deelnemers aan de 21, 42 en 64,2 km. wordt uitgegaan van een rondje van 21,4 km. Parcours voor 15 km. (een ronde) en 30 km. (twee rondes). Start: fietsenstalling (pare fermé) Schouwburgplein - rechts af Merseloseweg - rechts af Langeweg - links af Hoenderstraat - rechts af Westsingel - links af Beekweg - rechts af Loonsedijk - rechtdoor over de Merseloseweg - links af Venrayseweg, deelnemers dienen hier links van de weg op het fietspad te fietsen - links af Pastoor Cremerstraat - Pastoor Cremerstraat aanhouden - rechts af Merseloseweg - rechtdoor over dc Loonsedijk - links af Beekweg - rechts af Westsingel -links af Merseloseweg via linkerweghelft - rechts af Langeweg - links af Kempweg Finish: Pare ferme op het Schouwburgplein en wissel naar lopen of: par cours vervolgen links af naar het Schouwburgplein/Merseloseweg. Fietsparcours voor 21 km. (1 ronde), 42 km. (2 ronde) of 64,2 km. (3 ronden). Start: fïetsstalling (pare ferme) Schouwburgplein - rechts af Merseloseweg - rechts af Langeweg - links af Hoenderstraat - rechts af Westsingel - links af Beekweg - rechts af Loonsedijk - rechtdoor over Merseloseweg - links af Pastoor Cremerstraat (scherpe bocht) - rechtdoor over Helderseweg - rechts aanhouden Vredepeelweg - links af Kuulenweg - loopt over in Zwartwater - links af Beekweg - rechts af Westsingel - links af Merseloseweg via linker weghelft - rechts af Langeweg - links af Kempweg Finish: Pare ferme op het Schouwburgplein en wissel naar lopen of: parcours vervolgen links af naar het Schouwburgplein/Merseloseweg. Het loopparcours is een rondje van 3,5 km.. Afhankelijk van de categorieën moet door de deelnemers 3,5 km., 7 km. (2 ronden) of 14 km. (4 ronden) gelopen worden. (plattegrond zie bijlage). Start: Julianasingel (350 m. van de Finish af) - rechts af Poststraat - recht door Henseniusplein (bij de eerste passage van de finish cq. pare ferme begint de eerste loopronde; dus er is een aanloopstuk van 350 m.). Loopronde: Henseniusplein - rechts af Schoolstraat - rechts af Marktstraat - recht door Grote Markt - rechts af Grote straat - links af Schoutenstraat - links af Julianasingel - recht door Raadhuisstraat - PU Al met al een deelnemersveld dat garant staat voor grote spanning en sportieve prestaties. Katinka Wiltenburg rechts af Stationsweg - rechts af Mgr. Nolensstraat - links af Min. Ch. Ruysstraat - links af Oostsingel - keerpunt om hofje bij Kard. v. Rossumstraat - Oostsingel terug en vervolgen - rechts af Prins Bernhardstraat - rechts af Kolkweg - links af Wilhelminastr. - links af Oranjestraat - rechts af Prins Bernhardstraat - rechts af Prins Hendrikstraat - links af Wihelminastraat - links af Julianastraat (let op: links houden U naderd de startzone) - rechts af Poststraat - recht door Henseniusplein. Vervolgen parcours voor volgende ronde of Pare fermé voor wissel lopen naar fietsen. of Finish rechts aanhouden op Poststraat en recht door naar het finishpodium op het Henseniusplein.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 7