Venraynaar verkoopt formules pincode Het onvoorziene kan weer gebeuren... Gemeente gaat antiek en kunstwerken herplaatsen Veel belangstelling voor Infodag Wonen Groep Geleide Wapens wordt 6 peetouder' van diabeteskinderen Peeldravers Ysselsteyn viert diamanten feest Stijlvol jubileumfeest Venrays Mannenkoor Afscheid van Oda... PEEL EN MAAS Donderdag 30 maart 1995 - Pagina 5 Directie NVB:"Wij noemen hem Zonnebloem" «et De Venraynaar B. Roeien, die beweert formules te hebben ont wikkeld, waarmee de pincode van bepaalde pasjes uitgerekend kun nen worden, doet deze formules in de verkoop. Roeien gaat over tot deze aktie om hiermee zijn onge noegen richting banken te uiten. De banken negeren Roeien en zijn formules. Voor Roeien een onbe grijpelijke zaak, mede omdat hij op 1 maart jl. zegt te hebben aan getoond dat hij de pincode kan uitrekenen. Directeur Overmars van de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB), ontkent dit laatste. Dhr. Roeien is al bijna twee jaar met de banken in gesprek over zijn formules. Beide partijen lijken ech ter niet of nauwelijks tot elkaar te komen. De banken willen de formu les om uit te testen maar Roeien wil deze niet afstaan. Eind vorig jaar leek er een doorbraak te komen, toen Roeien een akte van vrijwaring kreeg om de pasgegevens te gebrui ken van dhr. Kolkman, een van de mensen van ABN-AMRO, die belast is met testen rondom de veiligheid van het pinsysteem. De daarbij behorende pincode is door Roeien toen ongezien geparafeerd en in een kluis bij een notaris terecht geko men. Roeien heeft zijn berekening inmiddels in een kluis bij Borsu Systema in Lelystad liggen. Dit bedrijf steunt Roeien maar de onderhandelingen blijven steken op het gegeven wat er moet gebeuren als beide pincodes inderdaad gelijk zijn. In diezelfde periode werd dhr. Roeien, op 3 november 1994, op de Maasheseweg overvallen. Dat gebeurde nadat hij een afspraak had met een Duits autmatiseringsbedrijf. De mensen van dit bedrijf kwamen niet opdagen. Nadat Roeien vanaf Asteria met de fiets huiswaarts ver trok werd hij overvallen. Die over vallers heeft hij van zich af weten te slaan, waarna dezen in een wagen Imet Duits kenteken verdwenen. Roeien deed hiervan aangifte bij de [Venrayse politie en verzocht de ban ken om enige tijd rust rondom zijn persoon. Roeien is er van overtuigd dat deze overval te maken heeft met het hele pin-verhaal. FL. 100,- In februari van dit jaar nam Borsu weer contact op met Roeien. Roeien veronderstelt nu dat Borsu dit op aandrang van de banken heeft gedaan. Een verdere afspraak, eind Februari werd afgezegd. Daarop besloot Roeien, aldus zijn zeggen, om aan te tonen dat zijn for mules ook daadwerkelijk kloppen. Volgens zijn lezing stortte hij op 1 maart 1995 bij de ABN/AM RO bank aan de Julianasingel fl. 100,- op de rekening van dhr. Kolkman. Later die dag heeft hij dat bedrag, middels zijn zelf berekende pinco de, weer opgenomen. Dat gebeurde bij hetzelfde bankfiliaal. Het ont vangstbewijs heeft hij naar zijn zeg gen op een veilige plek liggen. GEEN REACTIE "De banken verdommen het ech ter om te reageren" zegt Roeien, die het wachten beu is. "Ik kan wel wachten tot St. Juttemis". Hoewel Roeien aangeeft dat hij geen geld aan de PIN wil verdienen. Hij wil alleen aantonen dat het systeem lek is. Bovendien is Roeien ook in staat om een oplossing aan te dragen. "Wat ik nu verkoop is een aantal formules. Kopers kunnen die een keer gebruiken om een pincode te berekenen." Die kopers kunnen dat voor de lol doen, maar mensen, die een pasje hebben zonder pincode, zouden zo hun pincode kunnen berekenen. Zij kunnen dan toch geld opnemen en daarvoor zelfs bij de bank een schadeclaim indienen. Formeel zijn zij immers niet in het bezievan de pincode. Roeien snapt het onbegrip van de banken niet. "Als dit in criminele handen komt, dan is het hek hele maal van de dam. Roeien is verder gedreven door het gegeven dat alleen al in Noord Limburg 42 gevallen bekend zijn van fraude met de pincode. De gedupeerden krijgen echter hun geld niet terug. Roeien hoopt met zijn verkoop eindelijk een positieve reactie te krijgen op zijn jarenlang streven naar een veilige pin. "Ik weet niet of dit de goede manier is, maar ik weet nu geen andere meer". NVB Directeur Overmars van de NVB laat desgevraagd in een reaktie weten dat Roeien onzin verkoopt. "Er is niemand in Nederland die de pincode kan becijferen, ook dhr. Roeien niet. Roeien is een aardige man maar wat hij beweert klopt niet" aldus Overmars, die aangeeft dat men hem bij de NVB al "Zonnebloem" noemt, refererend aan een stripfiguur uit Kuifje.... "Wij nemen hem niet meer ern stig" vervolgt Overmars. "Iedere keer als wij hem vragen om het bij ons aan te komen tonen, laat hij ver stek gaan". Op de vraag wat er op 1 maart met het rekeningnr. van dhr. Kortman is gebeurd, laat Overmars weten dat er in november 1994, toen aan Roeien de gegevens over het pasje waren verstrekt, er fl. 36,04 op de rekening stond. "In januari is daar automa tisch fl. 16,- voor de paskosten vanaf gehaald. Sindsdien is er niets met deze rekening gebeurd", waar mee voor hem het verhaal is afge daan. Veel huiseigenaren en mensen die een huis willen kopen hebben nog Gnanciële vragen. De Infodag Wonen die de Rabobanken Meerlo-Wanssum, Venray- Oostrum en Zevenrode in onze regio afgelopen zaterdag organi seerden, trok veel belangstelling. De banken kunnen dan ook zon der meer terugzien op een bijzon der geslaagde dag. Veel vragen 'Wat veel bezoekers hebben gewaardeerd, was dat ze onmiddel lijk antwoord kregen op specifieke vragen', zegt Fons Vullings, Hoofd Particuliere Relaties van de bank Meerlo-Wanssum. 'Vrijwel elke individuele vraag vereiste een speci fiek antwoord. En dat kan ook naast niet anders, want het financiële aspekt van aankoop en bezit van een eigen huis, en dan doel ik natuurlijk vooral op de hypotheek-konstruktie, is maatwerk', vervolgt hij. Voordelen Een van de meest gestelde vragen van bezoekers was, wat de maxima le hypotheek is, die men op basis van zijn inkomen zou kunnen krij gen. 'Met behulp van een speciaal computerprogramma konden we dat precies voorrekenen. En ook wat ze dan maandelijks zouden gaan beta len', vervolgt zijn collega Jan Hendrix van Rabobank Zevenrode. 'Er waren nogal wat jonge stellen die momenteel een huis huren en die zich afvroegen of het misschien gunstiger was om een huis te kopen. Samen met hen hebben we de finan ciële verschillen eens op een rijtje gezet. Dat werkte erg verhelderend'. Wonen Ook met vragen op andere gebie den konden bezoekers terecht op de Infodag. Daarvoor waren verschil lende specialisten aanwezig, zoals ihet notariaat, bouwbedrijven, make laarskantoren, architecten en instal latiebedrijven. Paul Halmans van Rabobank Venray-Oostrum zegt hierover: 'Vooral het feit, dat wij een breed jinformatiepakket konden aanbieden, sprak veel bezoekers aan. Zo had op Lons kantoor de stand van de lemeente Venray veel bekijks. Met iame voor de maquettes, tekeningen jtn de videopresentatie van het pro- jjekt Antoniusveld bestond zeer grote belangstelling'. Attentie Alle bezoekers van de Infodag gingen met een aardige attentie naar huis. Bij het weggaan kreeg ieder een een computerprogramma. Daarmee kan thuis op de PC heel eenvoudig een ontwerp worden gemaakt van een huis, en kunnen de kamers op schaal worden ingericht. Zo kan men met het programma een voorgenomen verbouwing of de aanschaf van een nieuwe inrichting volledig op schaal driedimensionaal in beeld brengen. 'Gezien de reakties van de bezoe kers mogen we zeggen dat de Infodag Wonen een groot sukses was. En voor de mensen, die afgelo pen zaterdag verhinderd waren kan ik zeggen: 'Met vragen kunt u altijd bij de Rabobank terecht. Eigenlijk is het bij ons elke dag Infodag', besluit Halmans. Snelheidskontroles Vrijdagmiddag en -avond werden weer snelheidskontroles gehouden op diverse 50 km wegen. Op de Noordsingel werden 164 voertuigen gekontroleerd; 34 reden te snel en de hoogste snelheid bedroeg 92 km per uur. Op de Mgr. Hanssenstraat werden 98 voertuigen gekontroleerd en daar van reden er 34 te snel. De hoogste snelheid bedroeg maar liefst 118 km per uur. Op de Deurneseweg, waar ter plaatse 50 km per uur gereden mag worden, werden 131 voertuigen gekontroleerd; 34 reden te snel en de hoogste snelheid bedroeg 96 km per uur. Op de Peelweg tussen Ysselsteyn en Vredepeel werden 109 voertuigen gekontroleerd. Ook hier reden er 34 te snel en de hoogste snelheid bedroeg 109 km per uur. Ter plaatse bedraagt de maximum snelheid 80 km per uur. Dinsdagmorgen werden van 08.25 tot 09.00 uur op de A73 tussen Ven ray en Horst snelheidskontroles gehouden. Er werden 81 voertuigen gekontroleerd; 34 reden er te snel. De hoogste snelheid bedroeg 89 km per uur. Boekhoudkundige drieklapper zorgt voor beetje lucht Het college heeft gisteravond in de commissie Financiële en Economische zaken een voorstel gelanceerd om met één boekhoud kundige klap drie financiële vlie gen te slaan. Het college wil de bespaarde rente op de voorzienin gen bij nader inzien toch maar niet aan de voorzieningen zelf toe voegen, maar daarmee de verla ging van de algemene uitkering uit de rijkskas compenseren. Bij de presentatie van de begroting, vorig najaar, had de fractie Samenwerking dezelfde suggestie vergeefs aan de hand gedaan. Bovendien wordt uit de bespaarde rente meteen de post onvoorzien weer aangevuld. Zelfs kan nog een stukje opzij worden gelegd voor de kosten van de kerntakendiscus sie en efficiency-operatie, op het gemeentehuis bekend als operatie KEER-punt. Het om een boekhoudkundige manoeuvre die ervoor moet zorgen dat een gat van bijna 1 miljoen in de begroting van dit jaar wordt gedicht. Dat gat is ontstaan doordat de wer kelijke uitkering uit het gemeente fonds zoveel lager is dan Venray in de begroting had geraamd. In de begroting wordt gerekend op een rijksbijdrage van ruim 35,5 miljoen. In werkelijkheid keert het rijk aan Venray dit jaar bijna een miljoen minder uit. Om het ingewikkeld te maken: de gemeentelijke financiële deskundi gen hadden al voorzien dat de eigen raming wel eens wat aan de hoge kant zou kunnen zijn en 300.000 gulden gereserveerd voor een tegen valler. Het werkelijke tekort komt daarom uit op 690.000 gulden. 'FRICTIE' Het bedrag dat de gemeente dit jaar bespaart omdat het totaal van reserves en voorzieningen vanwege de rentestand meer heeft opgebracht dan vooraf becijferd, bedraagt bijna 1,2 miljoen. Daarvan wordt nu 690.000 gulden gebruikt ter dekking van het begrotingsgat. Omdat na twee aanpassingen in de begroting 1995 de post 'onvoor zien' al helemaal was opgebruikt en op dit moment een negatief saldo van 18.000 gulden vertoont, stelt het college voor om deze post weer te vullen met 168.000 gulden, zodat per saldo weer anderhalve ton beschikbaar is voor onvoorziene gevallen. Het bedrag dat daarna nog over is van de 1,2 miljoen, 338.000 gulden, wil de gemeente alvast opzij leggen voor 'frictielasten' van de operatie KEERpunt. De gemeente Venray is voorne mens om het antieke meubilair en de kunstwerken, die in haar bezit zijn, te gaan herplaatsen. Bij de herhuisvesting van 1993 moesten diverse kunstwerken en antieke meubelen tijdelijk verdwijnen in verband met het herinrichten van de ruimte in het gemeentehuis. De gemeente onderzoekt nu of en waar deze kunstwerken kunnen worden teruggeplaatst Bovendien wordt ook gekeken naar kunst werken die in bruikleen zijn gege ven. Het gaat daarbij om kunst werken die vervaardigd zijn in het kader van de zg. BKR regeling. Zo wil men een representatieve colletie van deze werken in het gemeentehuis permanent laten hangen. INVENTARISATIE De Stichting Kunst en Cultuur Limburg heeft onlangs een inventa risatie gemaakt van al het antieke meubilair en de kunstwerken, die in het gemeentehuis aanwezig zijn. Daaraan is tevens een advies gekop peld met betrekking tot de herplaat sing hiervan. De gemeente zelf is bezig met het maken van een inventarisatie van alle BKR kunstwerken. BKR staat voor Beeldende Kunstenaars Regeling. Deze regeling, die overi gens niet meer bestaat, was in het leven geroepen om beeldende kun stenaars een soort sociale uitkering te geven, gerelateerd aan het aantal kunstwerken dat deze kunstenaars inleverde. Aan deze kunstwerken werden overigens wel hoge eisen gesteld. Een groot gedeelte van deze, ongeveer 300 kunstwerken, is door de gemeente in bruikleen gege ven aan diverse verenigingen en instellingen. Aan de hand van de totale inventaristie wil de gemeente nu een selectie maken uit deze kunstwerken, die allen vervaardigd zijn door kunstenaars die in Venray wonen of gewond hebben. Die selectie komt dan permanent in het gemeentehuis te hangen. Een eindadvies over wat wel en wat niet in het gemeentehuis komt te staan cq. hangen, moet voor 1 juli Ergens onder in de kelder van het gemeentehuis, staat dit meubilair, waarvan bekeken gaat worden wat de gemeente hiermee gaat doen. door de ambtenaren worden gege ven. Dan is ook duidelijk voor welk meubilair of voor welke kunstwer ken er in het gemeentehuis geen plaats meer is. Het voorstel ligt er om dit materiaal in bruikleen te geven aan musea of te schenken aan bepaalde instellingen. Voor kunst werken, die door derden aan de gemeente in bruikleen zijn gegeven, wordt overleg gezocht met de bruik leengever. Deze kan die dan weer terugnemen. De gemeente wil daar mee voorkomen dat deze kunstwer ken "in de kelder blijven staan". Voor kunstwerken en meubilair, waarvoor geen bestemming gevon den kan worden, wordt overwogen om die te verkopen. Het is overigens niet de bedoeling dat de eerder genoemde BKR kunstwerken in de verkoop gaan. De Groep Geleide Wapens op luchtmachtbasis De Peel heeft het initiatief genomen, om 'Peetouder' te worden van alle 5000 kinderen in Nederland met diabetes meilitus, oftewel suiker ziekte. Geen geringe opgave, want de Groep heeft een overvolle agenda als luchtmachtonderdeel dat overal op de wereld inzetbaar is. Begin vorig jaar is in samenwer king met de ziekenhuizen en de far maceutische industrie een eigen club opgericht voor de 5000 kinde ren met diabetes meilitus in Nederland. De Diabetes Jeugd Club Nederland (DJ-club) De Groep geleide Wapens is via deze club in staat om naast alle militaire foor- logs, cq. vredes) taken ook aanaacht te schenken aan een humanitair doel. Het aantal kinderen met diabe tes neemt sterk toe en zal zich iedere 25 jaar verdubbelen. Belangrijke reden voor de oprichting van de DJ- club is ondersteuning te bieden aan de kinderen en hun ouders in het dagelijks omgaan met deze aandoe ning. Mede door de sterk verander de inzichten ten aanzien van de behandeling van diabetes is er in de afgelopen 15 jaar veel veranderd. Om een voorbeeld te geven: Tot voor 10 jaar geleden was het eten van suiker voor iemand met diabetes totaal uit den boze. Nu mag iedereen die diabetes heeft in principe alles eten wat anderen ook mogen eten. Het is voor de mensen die er dage lijks mee te maken hebben vaak las tig om al die veranderingen goed in te passen in het eigen leven. Voor de buitenwereld is het nog veel lasti ger: kinderen met diabetes worden dagelijks gekonfronteerd met onbe grip, verbaasde gezichten of mensen die goed bedoeld een speciaal sui kervrij gebakje gaan halen wanneer er iets te'vier is. Deze gebakjes zijn meestal niet lekker voor de kinderen maar bovendien nog schadelijker voor de gezondheid dan gewone gebakjes. De behandeling van de aandoe ning diabetes meilitus is gelukkig van dien aard dat de kinderen, mits ze hun levensritme en behandelings voorschriften goed in acht nemen, alles kunnen doen wat andere kinde ren ook kunnen. In die zin vormen ze gelukkig geen uitzonderings- groep in de maatschappij. Bijna alles, want militaire dienst is één van de dingen waar de kinderen nooit voor in aanmerking zullen komen. KENNISMAKING Door het Peetouderschap zijn de kinderen nu in staat om toch een kijkje te nemen in de keuken van het leger. Er liggen plannen om de komende jaren op verschillende manieren uitdrukking te geven aan de samenwerking tussen de Groep Geleide Wapens en de DJ-club. Zo zullen de kinderen, samen met hun ouders, broertjes en zusjes, eregast zijn tijdens de Open Dag van de vliegbasis Volkel op 1 juli a.s., bestaan er plannen om nog dit jaar deel te nemen aan een oefening van de Groep Geleide Wapens en zal er waar mogelijk en wenselijk, onder steuning worden geboden bij de vele aktiviteiten die door de DJ-club worden georganiseerd. Ie KENNISMAKING Woensdag 5 april vindt de eerste kennismaking plaats met de 'Peetouders'. Vanaf 15.30 uur is er door de militairen van de Groep Geleide Wapens een feestelijk wel kom voorbereid voor een delegatie van ca. 20 kinderen met diabetes, om daarmee het peetschap officieel van start te laten gaan. Heel veel kinderen hebben inmiddels al laten weten dat ze bijzonder blij zijn met het initiatief van dit luchtmachton derdeel. Dat blijkt bijvoorbeeld vooral al uit het feit, dat reeds meer dan 200 personen zich aangemeld hebben voor de Open Dag in Volkel. Zaterdag 1 april optreden van OEF Ruiterclub De Peeldravers uit Ysselsteyn bestaat dit jaar zestig jaar. In het weekend van 8 en 9 april wordt dit gevierd, maar zaterdag 1 april staat al een voor proeve op het programma. De ruiterclub heeft daarvoor de Oplose vrolijkheidsformatie/grap- groep OEF ingehuurd. Dit gezel schap zet die avond de tent alvast op z'n kop. Zoals bij meer verenigingen in het zuiden stond ook bij de Peeldravers meneer pastoor aan de wieg. Hij heette Vostermans en of hij een bij zonder paardenliefhebber was ver meldt de historie niet, maar samen met Grad Fleurkens nam hij het ini tiatief. Beide heren namen zitting in het bestuur en als oud-cavalerist was Fleurkens de aangewezen man om de nieuwbakken ruiters de beginse len van de ruitersport bij te brengen. Aanvankelijk reden de ruiters in het weekend op dezelfde paarden waarmee ze doordeweek het land bewerkten: de koudbloedige zware Belgische trekpaarden. Pas na de oorlog kwamen met de toenemende welvaart de warmbloedige spring en rijpaarden in zwang. De gevolgen bleven niet uit: onder meer werd in 1947 het Limburgs kampioenschap behaald. Ook vielen successen op te tekenen in Duitsland. Hoewel het bestuur van de Peeldravers ieder lid even belangijk en waardevol vindt, zijn er toch enkele namen die de Ysselsteynse ruitersport ook ver buiten de regio bekendheid hebben gegeven. Frans van de Weijer met z'n paard Swift was er één van. Hij presteerde het onder meer om in hetzelfde seizoen Limburgs kampioen springen en zware dressuur te worden. Een aantal jaren later deed Huub Janssen het nog 'ns dunnetjes over: eind jaren zeventig werd Janssen met z'n paard Kimbel zelfs Europees kampioen en mocht hij in de Amerikaanse stad Lexington de Nederlandse kleuren verdedigen op het wereldkampioenschap. Helaas De Peeldravers Ysselsteyn anno 1995 in vol ornaat. verliep het kampioenschap voor Huub Janssen tragisch: het paard stierf tijdens het verblijf in de Verenigdfe Staten MINDER Opvallend is dat na de perioden van succes, zowel na het tijdperk Van de Weijer als na de jaren van Huub Janssen, het ledental terug loopt. Ook op dit moment heeft De Peeldravers een bescheiden leden aantal van 17 actieve ruiters. Dat staat echter successen niet in de weg. In de afgelopen tien jaar heb ben de Ysselsteynse ruiters het indi vidueel en als collectief niet slecht gedaan. Het achttal werd kampioen zowel in de klasse L als M. Individuele ruiters behaalden diver se Limburgse en NKB-kampioen- schappcn en ook deelname aan de strijd om de Europese titels zat er weer in. Zestig jaar na de oprichting zijn de Peeldravers dan ook spring(- en dressuur!)lcvend. Momenteel staan de Ysselsteynse ruiters onder lei ding van de instructeurs Toon Haltus (springen) en Lei Marcellis (dressuur). Frits Vcrheijen is de dressuurcommandandant die het viertal op concoursen begeleidt. OEF De festiviteiten rondom het dia manten jubileum van de Peeldravers worden over twee weckenden ver spreid: zaterdag 1 april beginnen de feesten met een optreden van het Oplose kolderieke muziekgezel schap OEF. De groep speelt in de feesttent. Na een week werken wor den de jubileumfeesten vrijdag 7 april voortgezet met een receptie, die wordt opgeluisterd door De Smelcblaozcrs. Op zondag 9 april staat een groot concours op het pro gramma, met onder meer een demonstratie met aangespannen paarden. In een bijna uitverkochte schouwburg vierde het Venrays Mannenkoor zaterdag het 85- jarig bestaan. Dirigent Hans Noyens had het zijn 105 zangers alles behalve gemakkelijk gemaakt. Samen met het Tegels Symphonie Orkest werden diver se werken uit de zg. romantische periode uitgevoerd. Als slot van het programma werd voor het eerst in Nederland het werk 'Verzweifle nicht' van Robert Schumann vertolkt. Ook dit acht stemmige koorwerk werd begeleid door het orkest en vormde het muzi kale hoogtepunt van de avond. Verder werd solistische medewer king verleend door Maria Acda (sopraan) en Liduin Stumpel (alt). Presentatrice van het concert was Anne Christien Liebrand. Na het zeer geslaagde concert werd de avond feestelijk voorgezet in de foyer. Alle bezoekers kregen een cocktail aangeboden van het jarige Venrays Mannenkoor. Een aantal leden van de Culinaire Club Venray maakten op vakkundige wijze smakelijke borrelhapjes aic werden geserveerd door leerlingen van SG Marianum en het InterVen College. Al met al een zeer feestelij ke en stijlvolle jubileumavond waar tot in de kleine uurtjes werd nage praat, gezongen en vooruitgekeken. Want op 5 mei verleent het Venrays Mannetcoor medewerking aan het bevrijdingsconcert. In september staat een optreden met dameskoor Venrode op het programma en vindt in oktober een concertreis naar Tsjechië en Slowakije plaats. In de verdere loop van dit jaar zal het Venrays Mannenkoor in elke kerk dorp een H. Mis opluisteren. Harry Gerrats heeft na ruim 65 jaar de sleutels van het St. Odakapelietje aan de Hoenderstraat ingeleverd bij de werkgroep Kruisen en Kapellen. Het beheer en schoonhouden van het kapelletje gebeurt voortaan door mevrouw Smeitink, de over buurvrouw van de heilige Oda. Harry Gerrats heeft vanaf z'n twaalfde jaar gezorgd dat het kapel letje een beetje schoon en netjes bleef. Eerst 'in opdracht' van z'n oom Bert, die op ae Hicpt woonde, later ging het beheer over op Harry zelf. Bijna een leven lang maakten Oda en haar bezoekers indruk op Harry. De namen van de mensen uit alle windstreken die op de wanden geschreven staan; de ingelijste dankbetuiging 'Dank aan St. Oda voor een wonderbaarlijke genezing' en de al even wonderbaarlijke wijze waarop het kapelletje, ondanks hevige gevechten schadevrij de oor logsjaren doorkwam. Harry herin nert zich ook nog het komen en faan in vroeger jaren op 28 novem- er, de naamdag van de heilige Oda. Van heinde en verre kwamen men sen om voor genezing of behoud van hun ogen te bidden. Voor Harry Gerrats zullen het dierbare herinneringen blijven. Hij wenst Oda in haar kapelletje en de nieuwe beheerster alle goeds. Verbalen milieukontrole Maandag werden door de politie weer kontroles gehouden op de naleving van de milieuwetten. In twee gevallen werd proces-verbaal opgemaakt tegen opslag van cham pignonmest en andere meststoffen, terwijl drie verbalen werden op gemaakt inzake het laten liggen van gebruikt landbouwplastic.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 5