ipetters Nieuwe rol dorps- en wijkraden Opbrengst ƒ15.000,- POWER f 4,- friet 2 viandellen 2 kroketten A4 3,50 A3 ƒ5,00 Studie naar behoefte nieuwe winkels Ook na 1995 steun voor wijkbeheer Brukske Atletiekvereniging zamelt schoenen in voor kunststofbaan Gemeente zegt huur kantine sporthal op Wisselingen in fractie Van de Vorle EMOFRA HILHORliH WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Hotel Restaurant asteria nodigt u uit voor... n°°^reZTenttn' J ns/3S'00 NIEUWE ZOMER K0LLEKTIEÜÜ POPPENBEURS ILAVS ViE'GAS ini v.d. Leur nucnuMia ou iviMMn i iyyo nr. 10 nuMuthu ^.c^ntnuc: jaamuanu PEEL EN MAAS Kantoor Venray JITGAVE: VAN DEN MUNCKHOF B.V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ jrotestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 04780-82727/Fax 10916 Advertentieprijs: 0.37 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per halfjaar ƒ15.50 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ22,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Groot in jonge mode f Grotestraat 23 Venray Zondag 9 april geopend 12.00 tot 17.00 uur Eigen budget en bestedingsvrijheid dichterbij Eigen geld voor dorps- en wijk raden om daarmee de woonomge ving zelf te beheren is bespreek baar voor burgemeester Jos Waals. "Hoeveel meer weet ik ook niet, maar in elk geval veel meer dan de huidige 5 gulden per inwo ner", aldus Waals maandagavond in het wijkcentrum in Brukske, waar hij deel uitmaakte van een forum dat sprak over dorps- en wijkraden. Ook wanneer de dorps- en wijkraden financieel onafhankelijker worden wilde Waals niet zeggen. Politiek Venray is er echter volgens de burgemees ter aan toe. Volgens Waals gaat het er over een aantal jaren op dorpen en in wijk mogelijk als volgt aan toe: de vertegenwoordiging van de wijk krijgt een bepaald bedrag en daar mee moet ze een aantal taken uit voeren. Welke dat zijn wordt tevo ren door politiek en de raden afgesproken. Achteraf controleert de gemeente of het werk naar behoren is uitgevoerd. In de uitvoering zijn de dorpen en wijken vrij. Ze kunnen het zelf doen, een bedrijf inschakelen of de gemeente. Het maakt allemaal niet uit, zolang het maar goed gebeurt. Blijft er van het budget geld over dan kunnen de bewoners dat naar eigen goeddunken besteden. Desnoods aan een carnavalsbal. "We sluiten contracten met de dorps- en wijkraden, die zorgen voor de eerstelijns zorg in de directe woon- en leefomgeving", aldus de Venrayse burgemeester. REGLEMENT Waals bracht daarmee de discus- Veel belangstelling voor Lions veiling Zo'n 700 bezoekers waren er, ifgelopen zaterdag in het loschveldcollege in Venray. Om leel te nemen aan de veiling, uit lieuwsgierigheid, om te zien hoe loiets eigenlijk verloopt of woon voor de gezelligheid. Want gezellig was het, bij de ^ions-veiling. Van begin tot eind, van 18.00 uur tot middernacht, zat de veilingzaal vol en werd er gebo- n, geroepen, gelachen. De horeca :d dan ook goede zaken. De ene na de andere kavel werd er ir de veilingmeester Jan Kroes irheen gehamerd. Totaal een klei- le 400 artikelen in vijf uur tijd, dat vil zeggen bijna 80 kavels per uur! ien razend tempo. De totale pbrengst was gigantische; onge- eer ƒ15.000,-. VEEL VERKOCHT En ze werden verkocht! Maar iefst 75% van de kavels veranderde 'an eigenaar. Een rekord! De prij zen bleven dan ook zeer redelijk. Op iommige artikelen werd fors gebo- len, maar er bleek ook menig koop- 'e te halen. En natuurlijk bleef wel lens iemand aan z'n koopje 'han- ;en'. Iets te enthousiast geboden bisschien?' 'Ach, wat geeft het »k', merkte zo'n over-enthousiaste toper op, 'volgend jaar is er weer ien veiling. Dan raak ik dat ding vel weer kwijt, en misschien wel cgen een hogere prijs dan ik het nu jekocht heb'. Slechts enkele bijzondere artike- cn bleken moeilijk te veilen. De .ions-veiling is geen specialistische eiling, dus als er bijzondere verza- flelaars-items onder de hamer tomen, zit er niet altijd een liefheb ier in de zaal die het artikel op waarde kan schatten. De veiling werd op een bijzondere wijze afgesloten. Zodra de veiling meester de hamer had neergelegd, werd eerst een half varken verloot onder de aanwezigen. Daarna trad le joekskapel Niks op de sök uit llitterswijck in het strijdperk en veranderde de veilingzaal in een ioort slagveld. Een daverende afsluiting! OPBRENGST VERDUBBELD Het sukses van de veiling was ook de merken in de opbrengst. Die was aanmerkelijk hoger dan de afgelo- *n jaren. Alhoewel de precieze tand nog moet worden opgemaakt, wordt de uiteindelijke opbrengst, na Iftrek van alle kosten, geschat op zo'n ƒ15.000,-. Een verdubbeling ten opzichte van vorig jaar. Deze opbrengst zal ten goede komen aan het bieden van een week vakantie op Texel aan gehandicapte kinderen uit Noord-Limburg. NIEUWE OPZET GESLAAGD Het is duidelijk dat de nieuwe opzet van de veiling volledig geslaagd is. Het aantal bezoekers is fors toegenomen, de kwaliteit van de kavels is verder verbeterd, de opbrengst is zo ongeveer verdub beld, het was spannend, grappig, gezellig. En een groep gehandicapte kinderen kan van een welverdiende vakantie genieten. Volgende week of de week daar na wordt het winkelend publiek in de straten van Venray onder vraagd over hun wensen ten aan zien van winkels. De enquete is een onderdeel van een Structuurplan Centrum dat in opdracht van de gemeente wordt opgesteld. In dat plan worden een aantal 'witte vlekken' aan de rand van het centrum onder de loep genomen. De gemeente wil vooral weten in hoeverre die plekken nog met winkels moeten worden inge vuld en zo ja, welke. Het Structuurplan Centrum moet na de zomer klaar zijn en gaat 40.000 gulden kosten. In het Structuurplan Centrum komen onder meer aan de orde de bouwplannen van Bouwmij Janssen in Markt- en Eindstraat, de woning bouwplannen voor het gebied tussen Eindstraat, Hoenderstraat en VAKANTIES BETER BEKEKEN MET ROTTINK. Zit onze aanbiedingen op pagm. 1*2 Venray (H780-85252 reisburo Langeweg en de plannen van opnieuw Bouwmij Janssen aan de rand van het Gouden Leeuwterrein (het voormalige bedrijfsterrein van Janssen). Het centrumplan maakt weer deel uit van de Structuurvisie die bureau BRO momenteel voor heel de gemeente opstelt. Invulling van de genoemde 'witte vlekken' zal waarschijnlijk gebeu ren met winkels, kantoorruimten en woningen. De gemeente wil vooral van tevoren weten hoeveel winkels er in het centrum nog nodig zijn om te voorkomen dat er later leegstand ontstaat. Ook wil de gemeente weten aan welke branches er nog behoefte is. In 1990 werd ook al een onder zoek gedaan naar het winkelareaal in Venray. Een nieuwe studie is vol gens een woordvoerder van de gemeente nodig omdat er inmiddels veel is veranderd: de afronding van De Bleek, de komst van Van Schaijik en het wegblijven van C&A hebben er mede voor gezorgd dat de gemeente behoefte heeft aan nieuw cijfermateriaal. sie over een zelfstandiger rol van de dorpen en wijken binnen de gemeente in de openbaarheid. Binnenskamers wordt er langer gesproken over dergelijke ideeën. Meer verantwoordelijkheden voor dorps- en wijkraden moet de betrok kenheid van bewoners met de eigen gemeenschap vergroten. Aan de veranderende situatie moet ook de formele status van de dorps- en wijkraden worden aange past. Die is nu geregeld in een acht tien punten tellend reglement dat dateert uit 1978. Dat stuk is drin gend aan revisie toe. Maandagavond bleek al dat zowel de raden als de gemeente bijvoorbeeld aan de eis dat leden democratisch gekozen moeten worden niet zo zwaar tillen. Representativiteit is belangrijker, zeker omdat de belangstelling om aan dorpsraadverkiezingen mee te doen nog steeds terugloopt. Tijdens de discussieronde bleek ook dat de dorps- en wijkraden nog steeds klachten hebben over de communicatie met de gemeente. Brieven, waarop het antwoord maanden uitblijft en onbereikbare ambtenaren blijven de vertegen woordigers van dorpen en wijken steken. Maandagavond kwamen weer enkele voorbeelden op tafel. Burgemeester Waals moest de lacu nes toegeven, maar verontschuldig de zich door te wijzen op het grote aantal brieven -130.000- dat blijk baar jaarlijks op het gemeentehuis wordt ontvangen. Burgemeester Waals tijdens discussieavond: Ook na dit jaar zal de gemeente Venray het project wijkbeheer in het kader van de sociale vernieu wing in Brukske blijven steunen. Dat heeft burgemeester Jos Waals maandagavond laten weten. Aan het eind van dit jaar loopt de vier jarige periode van sociale vernieu wing af. "We hebben in drie en een half jaar tijd vier ton in Brukske geïnves teerd. Ik maak me sterk dat dit in komende jaren niet meer zo zal zijn", aldus de burgemeester die zit ting had in een forum over dorps- en wijkraden. Waals gaf daarmee -wel iswaar op persoonlijke titel- een ant woord op de vraag vanuit de wijk. Het Wijkplatform Brukske had laten weten dat alle inspanningen in de afgelopen vier jaar voor niets zijn geweest als de professionele steun volgend jaar zou ophouden. De bur gemeester kondigde wel aan dat de steun zal worden afgebouwd en de gemeente de prioriteiten in andere wijken zal leggen. Waarschijnlijk wordt dat Veltum. Tot 1 januari 1996 heeft Brukske de beschikking over een wijkopbouwwerker en zit er op op het gemeentehuis een coör dinator sociale vernieuwing. Hoe de steun er volgend jaar gaat uitzien en of ook in 1997 en verder de wijk op professionele krachten kan rekenen zei burgemeester Waals niet. De andere in het forum vertegen woordigde dorpen en wijken (Leunen, Ysselsteyn en Landweert) zitten op dit moment niet op profes sionele steun van RISC of gemeente te wachten. Ateltiekvereniging Venray Regio (AV Venray Regio) start a.s. zaterdag met een schoeneninzamelingsaktie. Nu het gemeentebestuur heeft besloten om de aanleg van een kunststof atletiekbaan voorlopig uit te stellen, heeft de vereniging zich bezonnen over de toekomst, "We wachten nu al jaren op de gemeente" aldus voorzitter Gé Peterink. "En de baan wordt er niet beter of slechter op, want slechter kan eenvoudigweg niet meer". Het bestuur van AV Venray is nu zelf in contact getreden met de fabrikant van kunststofatletiekbanen, om zo de financiële kanten van het verhaal voor de vereniging op een rijtje te zetten. Daaruit blijkt dat AV Venray zelf kan bijdra gen tot een gigantische kostenverlaging van de aanleg van deze baan. De huidi ge kunststof atletiekbanen bestaan nl. grotendeels uit gereycled kunststof. Met name sportschoenen, die grotendeels uit kunststof bestaan, kunnen vrij eenvou dig gerecycled worden tot het basismateriaal voor een atletiekbaan. Daarom heeft het bestuur van AV Venray besloten om een schoeninzame- lingsaktie te gaan houden. Afgedankte sportschoenen kunnen vanaf a.s. zater dag wekelijks ingeleverd worden bij het clublokaal van AV Venray, in sport park De Wieeën. Zaterdag om 10.00 uur wordt de aktie "officieel gestart" door voorzitter Peterink en burgemeester Waals. Laatstgenoemde zal als eerste een paar "afdankertjes" overdragen aan de atletiekvereniging. Als stimulans, zal zaterdag elke tiende persoon, die een paar schoenen aanlevert een gratis proef- lidmaatschap van een maand van de atletiekvereniging aangeboden krijgen. De inzameling is elke zaterdag tussen 10.00 en 11.00 uur. Peterink hoopt binnen nu en enkele maanden 25.000 paar schoenen in te zamelen. Elk paar schoenen zal vermoedelijk een besparing van fl. 2,- opleve ren. Ook schoenen waar leer in verwerkt is, kunnen worden ingeleverd. Dat materiaal wordt tijdens het recyclingproces automatisch gescheiden. Ook veters zijn geen probleem omdat deze voor 90% uit kunststof bestaan. Exploitant verrast door plotselinge zet De gemeente zegt het huurcon tract voor de kantine van sporthal De Wetteling met exploitant Van Katwijk op. De gemeente is niet ontevreden met Van Katijk, maar wil volgend jaar de handen vrij hebben bij de privatisering van de sporthal in Landweert en De Wetteling. Een woordvoerder van de gemeente laat weten dat het de bedoeling is om Van Katwijk bij die onderhandelingen te betrek ken. De exploitant is geschrokken en er niet helemaal gerust op. De gemeente verhuurt sinds een jaar of vijftien de kantine van de sporthal aan Pekace B.V. Sinds zeven jaar exploiteert J. van Katwijk namens die BV de kantine van De Wetteling. Hij is directeur en groot aandeelhouder. Van klachten over de bedrijfsvoering is hem niets bekend. Des te groter was z'n verbazing toen hij eind vorige week werd gebeld door de chef van de afdeling Welzijn (waaronder de sportaccom modaties vallen), die hem vertelde dat de gemeente de huur wilde opzeggen. "Er werd wel bijverteld dat het de bedoeling is om mij bij de toekomstige onderhandelingen te betrekken, maar ze zeggen toch maar de huur op. Het is wel m'n broodwinning", aldus een geschrok ken Van Katwijk. Exploitant Van Katwijk vindt dat er eerst tussen hem en de gemeente een fatsoenlijk gesprek moet plaatsvinden om de zaken goed op een rij te zetten. Volgens ambtenaar B. Suilen is het ook helemaal niet de bedoeling om Van Katwijk brodeloos te maken. "We hebben geen ruzie met hem, de gemeente is ook niet onte vreden. Maar we hebben gezegd dat we de sporthal in Landweert willen privatiseren cn als het mogelijk is wilen we daar De Wetteling bij betrekken. Landweert is volgend jaar klaar en dan willen we een zo goed mogelijke uitgangspositie heb ben voor de onderhandelingen met gegadigden. Daarom hebben we de nuur formeel wel op moeten zeggen. In de praktijk zullen we met de belangen van de exploitant zeker rekening houden", zegt de Venrayse ambtenaar, die moet erkennen dat Van Katwijk juridisch gezien een goede positie heeft. Hotel Asteria Venray Maasheseweg 80a. 5804 ad Venray inl en reserveringen tel. 04780-1 1466 Bakker vertrekt, opvolger nog niet bekend Raadslid Kiek Bakker (fractie Van de Vorle) heeft dinsdag afscheid genomen van de Venrayse gemeenteraad. Bakker gaf aan het raadswerk niet te kun nen combineren met het eigen bedryf dat hij binnenkort start. De fractie Van de Vorle heeft Th. van de Vorst als opvolger op het oog, maar deze heeft bedenktijd gevraagd. Fractievoorzitter Van de-Vorle en tweede man Gerrit Lemmens hebben deze week een gesprek met Van de Vorst. Bakker, die na de verkiezingen van maart 1994 als vierde lid van de fractie Van de Vorle in de gemeente raad belandde, kondigde eind vorige week z'n vertrek aan. "We hebben in het weekend nog gevraagd of hij tot de zomervakantie wilde blijven. VENRAY VIERUNGSBEEK DUATHLON «Kgïr natuurlijk bij Kruisstraat 2a tel. 10211 llm 5 april *95 1 i iV'fiil 'Til I y PS. SPIJKERBROEKEN nog steeds alle lengtes op voorraad Vierlingsbeekseweg 18 Overloon 04781-41434 Dinsdags gesloten Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray maar dat was niet het geval", zegt fractievoorzitter Joost van de Vorle. Dinsdagavond nam de raad daarom, na 353 dagen, afscheid van Bakker. Het raadslid heeft in die tijd weinig van zich doen spreken. In de raads vergaderingen die hij meemaakte voerde hij geen enkele maal het woord. Dinsdag vertrok raadslid Bakker eveneens met stille trom. Burgemeester Waals betreurde het afscheid, 'omdat het in de gemeente Venray ontbreekt aan ondernemers die beslissingen durven nemen voor de gemeente'. Het afscheid van Kiek Bakker kwam zo plotseling dat de zilveren dasspeld, die normaal voor elk scheldend raadslid klaarligt, nog gemaakt moet worden. Als Theo van de Vorst de openge vallen plaats niet wil innemen, "gaan we gewoon de lijst verder af', aldus Joost van de Vorle. De vrouw op nummer 6, Mies Janssen-Baur. heeft al eerder laten weten geen raadslid te willen zijn. Nummer 7, Richard de la Roy, heeft bedenktijd gevraagd. ZATERDAG 1 APRIL VENRAY ZAAL "IN DEN ENGEL" Posstr. 6 100 m van Schouwburg) workshop Nd van Rossum (foto) 9 beren Willeke van der Wiel 9 bospoppen Annie Thyssen Open 10.30 - 16.30 uur Toegang f4,- 65+ f 3,- kinderen f I,- Organisatie: Max L. Wolters Advertentie meenemen* f I.- korting I I pets. op f4 AMUSEMENTSCENTER TOEGANG 18 JAAR SCHOOLSTRAAT 2 HORST o 04709-88033 OPEN 7 DAGEN PER WEEK 12.00-23.00 UUR kleurkopieën Rfoto I video Patersstraat 10. Venray. tel. 04780-84485

Peel en Maas | 1995 | | pagina 1