Limburgs kampioen bij Gymnastiekvereniging St. Christoffel Gekombineerde Kringwedstrijd voor paarden en pony's te Castenray uw A MC Volleybalkompetitie H.S.V. De Roerdomp Honk- en Softballvereniging Red Caps Venray Midgetgolf Buitenlust Judovereniging Erised Avondvierdaagse op 8, 9,10 en 11 juni HSV ft Alvertje Atletiek Vereniging Venray-Regio Duivensport Bridgeclub Venray Motorcrossers Regio Venray Triathlon Vereniging Regio Venray Lopersgroep Peelrunners Bodywork/Dizzy De Peelrunners starten nieuwe trim- en joggersgroep Donderdag 30 maart 1995 - Pagina 17 Bowling Vereniging mü Venra> Stai Uitslagen poule A: in hu Magie Line-Treffers 8,5-23,5 Is hi Arts Sch.bedr.-Red Arrows 8-24 we; Club Up-SVCB 15-17 BTJamin-Sigma's/RBV 2-30 TVeffers 4e Periodekampioen, 0-1 De opmars, die de Treffers hebben ingezet, is door geen enkele ploeg te liet stuiten. Nu moest Magic Line, mee waarin Bert Tax de hoofdrol ver- tolkte met de hoogste game(223) en vekf serie (6061, er aan geloven. Mien hors van Seccelen haalde 3 persoonlijke punten binnen en Jan Baltusscn gaf maar een half puntje aan zijn directe tegenstander. De laatste plaats komt ir ni steeds vaster in handen van het Arts- n. I team cn de Red Arrows hadden dan nare ook geen kind aan de tegenstander van deze avond. Met een weer in Istrij vorm komende Marlies Thijssen onal (hoogste game en serie; 202, 549) ;rs c en een goed op dreef zijnde Maria Siebers (3 pers d wa pnt) werd de koppositie met verve Nai verdedigd. De Sigma's verplettcr- den het B.T. Jamintcam, waarin bbe Wiel Feller en Geert Reys de totale ve score voor hun rekening namen met ieder 1 punt. Bij de Sigma's scoor- goe den Hay Lenssen (218), Joos Peeters (219) en Harrie Peeters Re (214) een 200-game. In een gelijk- opgaande wedstrijd boekten de Club Up-pers tegen S.V.C.B. zoveel pun ten winst, dat zij de voorlaatste plaats konden verlaten. Bij S.V.C.B. was Huub Op den Camp de beste ipeci man (game 213, serie 589) terwijl s di Math Verhagen die eer opeiste bij HeejClub Up. Uitslagen poule B: Golden Wonder-Hit Miss 2-33 d Altijd Raak-BLS/Close Ene. 24-11 WDOB-Scores 11-24 'Strikers-Pinhunters 14-21 Hit Miss Periodekampioen. Wellicht het meest tot hun eigen iverbazing werd het Hit Miss- team de kampioen van de vierde periode. Door de eclatante zege op het totaal uit vorm zijnde Golden 24 Wonder-team, met de maximale 3 pers. puntenwinst voor Heriga Magermans, Harrie van Zutphen en Gerty Arts, werden zij onbereikbaar jvoorde andere teams. De koppositie van Altijd Raak kwam niet in gevaar dankzij de nieuweling Frank Broeseliske, die meteen de 3 pers. 8-2 punten binnenhaalde, en invalster Maria Siebers, die dat zelfde deed. Bij B.L.S./CIose Ene. ievenaarde George Brenkman die jprestatie maar dat was niet genoeg om de nederlaag af te wenden. De Pinhunters, met dc op schot" zijn de Peter Cleven (game 232, serie 44 556) zijn door deze overwinning op de Strikers, die in Jo Verbeek (serie 551) hun beste man hadden, de nieuwe nummer twee op dc rang- 1-9 lijst.Bij de Scores waren Leon Verbeek en Hans Langohr de belangrijkste pun ten inbrengers door maximale winst op hun directe tegenstanders bij Wij Doen Ons Best. Uitslagen Trio-league: Crash-Mennekes Hit Miss-WeJeBe 15-14 Sigma's/RBV-BT Jamin Treffers-Dreamteam De uitstekende prestatie, die jeugdspeler Mark Mijling bracht met de hoogste serie van de avond (586)was voor de Mennekes niet jenoeg om zich het Crash-team van iet lijf en de koppositie tc houden. Toos Janssen scoorde voor haar Crash de hoogste dames-game (201) terwijl Stan Rietkerk (225) dat bij de heren deed. Henk Janssen had met zijn 2 200-games (200 en 209) een belangrijk aandeel in de winst van zijn B.T. Jamin op de ploeg van de Sigma's, die via Joos Peeters (204) en Hay Lenssen (200) de magische grens haalden. Zonder grootse verrichtingen bleef het Hit Miss-team net aan de goede kant van de score tegen WeJeBe, waarin Cor van Ewijck nog tot een 522-serie kwam. Het Dreamteam verloor, haast traditio neel, de eerste game tegen de Treffers, die in Leon Verbeek hun ster hadden (serie 553). Het herstel (wakker geworden?) kwam in game twee met o.a. een 213-game van Andy Latimer. 20-9 8-21 14-15 Jeugd Venray 1 kampioen in de NJTL Tijdens de laatste speeldag, ver speeld in Den Bosch, wist het eerste team van de Venrayse jeugdbowlers het kampioenschap voor zich op te eisen. Er werd met 5 punten voor sprong aan deze wedstrijddag begonnen. Dit betekende dus dat 2 punten voldoende waren voor het kampioenschap. Tijdens de eerste wedstrijd tegen Veldhoven werden alle zenuwen ontzenuwd door met 2-1 van dit team te winnen. Het kampioenschap was binnen. De tweede wedstrijd tegen Veghel werd met 3-0 verloren maar dit maakte niets meer uit. Het tweede team pro beerde van de 6e plaats af te komen. Dit lukte hun niet. De eerste wed- nn slrijd tegen De Wit/Eindhoven werd met 2-1 gewonnen en de tweede wedstrijd tegen E.B.B. Eindhoven I werd met 3-0 verloren. In de stand eindigde E.B.B. Eindhoven op de I tweede plaats. Dit team, tesamen ■j met het Venrayse team mag volgen de maand de halve finale spelen. Aan deze halve finale nemen de 18 beste trio teams van het land deel. De beste 6 teams plaatsen zich voor de finale waar ze om het Nederlands kampioenschap mogen strijden. Het derde team, spelend in de handicap league, had een zware dag want het moest aantreden tegen de nummers 1 en 2 van dc ranglijst. De eerste wedstrijd tegen Den Bosch 3 werd met 2-1 in hun voordeel afge sloten. De tweede wedstrijd tegen Waalwijk 2 werd met 3-0 verloren. In de stand is Waalwijk 2 kampioen geworden, op 1 puntje gevolgd door Den Bosch 3. Het Venrayse team eindigde op de 8e en laatste plaats. Daphne Reyntjes en John Koekkelkoren kampioen op toernooi Op het B* Jeugdtoernooi van Mijdrecht zijn Daphne en John erin geslaagd de le plaats te veroveren. Daphne, spelend in de meisjes Aspiranten A/B klasse, moest zich in de finale meten met Terry Ann Hardeman en Angela Smits. Deze 2 laatst-genoemden spelen volgende week de E.K. voor Nederland in Israel. Het bleek dat Daphne een goede dag had, terwijl de andere 2 bowlsters het maar niet lukte om het hout plat te krijgen. Nadat de 3 fina legames waren gegooid was al snel uitgeteld dat Daphne de le plaats met 50 pins verschil veroverd had. John, uitkomend in de jongens Aspiranten A/B klasse, was 2e geplaatst na de voorronden. Almar de Koning was le geplaatst met 45 pins voorsprong. Roy Beaumont uit Maastricht was 4e met 20 pins ach terstand op John. Na 2 van de 3 fina legames gespeeld te hebben was de tussenstand "verrekte" spannend. Er zat 6 pins verschil tussen deze 3 spelers. In de laatste game gooide John een game van 176 terwijl de andere 2 bowlers een game van ergens in de 140 lieten noteren. Ruim voldoende dus voor de over winning. Zowel Daphne als John behaalden elk 10 punten voor het klassement Bowler van het Jaar. Rene Geurts tenslotte, was de 3e speler die de finale haalde. Na de voorronden was hij als 5e geplaatst in de jongens Junioren A/B klasse. Voor een speler die uit vorm is was hij al heel tevreden met het behalen van deze finaleplaats. Na de 3 games finale bleek dat hij op de 5e plaats was blijven staan en dat hij genoegen mocht nemen met 6 pun ten voor het klassement Bowler van het Jaar. Aanstaande zaterdag worden de afdelingskampioenschappen van Limburg in Maastricht verspeeld. Rene, John, Daphne, Ralph, Mark, Micha, Pascal, Michael, Mariska, Dave, Usrula, Kitty, Linda C, Patrick, Jacqueline, Monique, Karlijn, Danny en Inge zijn diege nen die meegaan. Chauffeurs zijn Toos Jansen en de heren Bessems, Koekkelkoren, Engels en Peeters. Wil iedereen om 10.15 uur op de bowling aanwezig zijn. Voor de ove rigen is er geen bowlen. Programma vrijdag 31 mrt.: VNC-HWH 19.00 scheidsrechter: 't Ankertje 't Zooitje-'t Ankertje 20.30 scheidsrechter: HWH Zaterdag 1 april koppelwedstrijd Tegelen. Zondag 2 april vijf-dorpen Wellerlooi. Leden die aan wedstrijden willen meedoen kunnen het nieuwe pro- tramma 1995 afhalen bij een van de estuursleden. Voor vergunningen: sekretaris H. v.d. Heuvel, Klaproos 1, tel. 11215 of bij Van Grootel Hengelsport, Stationsweg te Venray. Jeugdvergunningen ook verkrijg baar bij B. Jansen, St. Barbarastraat 2, tel. 80526. Uitslagen: HBp: Indians-Red Caps afgel. HBa: Mulo-Red Caps afgel. HBj: Red Caps-Mulo 6-5 HBs: Red Caps-Mulo 7-5 SBs: Nuenen-Red Caps 24-4 Programma Zondag a.s. komen de Red Caps uit Amersfoort op bezoek. Deze in ere herstelde uitwisseling met onze naamgenoot moet een gezellige en sportieve happening worden. Alle teams komen die dag aan het spelen. De pupillen een dubbel en wel om 12.00 en 13.00 uur. Dc aspiranten spelen van 14.30 tot 16.00 uur. De junioren spelen van 12.00 tot 14.00 uur. De senioren komen in aktie van 14.30 tot 16.30 uur. De softballsters spelen hun wedstrijd van 12.00 tot 14.00 uur. De eerste bondskompetitiewed- strijd leverde alleen voor ons derde team de volle winst op. Het eerste team speelde zondagmorgen thuis tegen 't Wolfsven 1 uit Mierlo. Alleen Harrie Lenssen en Gerrit Vermeulen speelden onder de 'hon derd' over vier ronden: 96 en 99 sla gen. Met een totaal van 420 slagen over vier ronden met vier personen bleven zij ver achter op hun tegen stander; 393 punten speelden zij bij elkaar en zodoende ging de volle winst mee naar het 'Brabantse'. Voor het tweede team, dat zater dagmiddag reeds naar Geldrop toog, werd weliswaar met 3-0 verloren, doch zo desastreus was het echt niet. De eerste en de tweede ronde wer den inderdaad royaal verloren, doch de derde ronde werd in winst omge zet, terwijl de laatste partij slechts nipt verloren ging; zodoende had er zelfs 'n winstpuntje in kunnen zit ten. Beste speler hier was Jan Engels met 107 slagen over deze vier doorgangen. De derby tussen ons derde en vierde team, werd door een konstant spelend derde team gewoon ronde na ronde gewonnen, zij het dat de voorlaatste ronde slechts met een slag gewonnen werd. Ze speelden alle vier gewoon goed: gemiddeld tussen de 29 en 29.50 per speler over vier ronden. Reservespeler Huub Straatman mag op een feslaagd debuut terugzien, door met 1 slagen gemiddeld per ronde te spelen liet hij zien, dat er nog veel vooruitgang in zal zitten. Bij het vierde team was het Piet v.d. Eist die met de laagste score de wed strijd beëindigde: 111 slagen stond er voor hem, na vier doorgangen. Voor donderdagavond staat er de onderlinge kompetitie gepland, die om half zeven gepland is, terwijl voor het weekend de bondskompeti- tie zijn vervolg gaat krijgen; voor het eerste staat de uitwedstrijd in en tegen Geldrop 2 op het programma en mocht hier een of twee ronden gewonnen gaan worden dan mogen zij op een bijzonder geslaagde wed strijd terugzien. Het tweede team speelt thuis tegen Wolfsven 3 uit Mierlo en we verwachten alleen maar de volle honderd procent winst voor onze jongens. Eindhoven 2 is de club die bij het vierde van ons op bezoek komt en ook hier behoeft men zeker niet kansloos geacht te worden. Voor het derde team staat de uit wedstrijd in en tegen Heeze 2 fepland, we hebben echt geen idee, oe dit gaat eindigen. De diverse tijden van vertrek en plaats van bijeenkomst, zullen don derdagavond medegedeeld gaan worden, na afloop van de onderlinge kompetitie. Op zondag 26 maart heeft jud overeniging Erised met 18 judoka's een bezoek gebracht aan het sterk bezette internationale jeugdtoernooi in Tilburg. Aan dit toernooi namen maar liefst 1000 judoka's deel, afkomstig uit Engeland, België en Nederland. Alle judoka's werden ingedeeld in poules van ca. vier judoka's waar binnen een halve kompetitie werd gedraaid. De nummers 1 en 2 van iedere poule gingen over naar de finale-poule waarbinnen het afval- systeem werd gehanteerd. De meeste judoka's van Erised wisten zich te plaatsen voor de fina le-poules wat op zo een zwaar toer nooi al verdienstelijk is. Toch in het zicht van de prijzen moesten velen zich gewonnen geven. Op het toernooi werden de vol gende resultaten behaald: Marlie Jans le; Tristan Kunen 2e; Pascal Hendrix 2e; Brechje van Bergen 2e; Rob Winnen 3e; Angela Beurskens 3e; Monique Beurskens 3e. Herman Verhagen toernooi Op zondag 9 april zal Erised weer haar jaarlijkse Herman Verhagen jeugd judo toernooi organiseren. Aan dit toernooi, dat in sporthal De Berkel in Horst zal worden gehou den, zullen ca. 400 judoka's deelne men uit Nederland en België. Net als vorig jaar zullen de deel nemende verenigingen, naast de normale individuele wedstrijden, weer strijden om de Herman Verhagen verenigings-prijs. Het toernooi zal om 10.00 uur beginnen en rond 17.00 uur haar einde vin den. Dit jaar wordt de avondvierdaagse gehouden van donderdag 8 tot en met zondag 11 juni. De afstanden zijn 3, 5, 10 en 15 km per dag. De start is wederom vanaf het Schouwburgplein. Wilt u nu al meer weten dan kunt u terecht bij: Gonnie van Ham, Kerkpad 1, Venray, tel. 83765 of Gezien Goosens, Helfrichstraat 10, Venray, tel. 87352. Jeugdkursus 1995 Voor de jeugdleden van Het Alvertje is er in april weer een kur- sus om goed te leren vissen en met de vis en de natuur om te gaan. De kursusmiddagen zijn woensdag 5 april, woensdag 26 april en woens dag 3 mei de prakt ijk middag aan de visvijver Het Wanssums Ven. De kursus wordt gegeven in het club huis zaal Van Dijk tc Oostrum van 16.00 tot 19.00 uur. De kursus is gratis en wij verwachten veel jeugd leden als deelnemer. Opgeven voor 1 april bij Jeu Franssen, Handelstraat 36, tel. 84643 en bij Martin Branje, Ravclstraat 35, tel. 81404. Bij de koppelwedstrijd van Well was de eerste prijs voor het koppel Toon Sanders-Cees Hebben; 3. Henk Cox-Wiel Verhaegh en 4. Gerrit Robben-Hcnk Hendriks. Bij de vijf-dorpenwedstrijd van Venray waren er prijzen voor: 6. Toon Langenkamp; 7. Henk Cox; 11. Harrie Theeuwen en 12. André Gooren. De voor zaterdag 1 april geplande koppelwedstrijd van Tegelen gaat niet door. Wel is zaterdag 1 april een individuele wedstrijd van Well in het Leuken. ER wordt gevist van 12.00 tot 15.30 uur. Zondag 2 april is de vijf-dorpen- wedstrija van Wellerlooi. Voor deze wedstrijden opgeven bij Pieter Kunen, tel. 077-662920 tot donder dagavond 20.00 uur. Sportvisaktes en vergunningen zijn verkrijgbaar bij dc sekretaris H. Lenssen, tel. 87606 en bij Van Grootel Hengelsport, Stationsweg te Venray. De trainingstijden voor pupillen en C/D-junioren zullen vanaf 3 april als volgt zijn: Pupillen: woensdag 17.30-18.30u, Martijn; zaterdag 10.30-11.30u, Jasper. Junioren D: dinsdag 19.00-20.00 (20.30u), Frans; donderdag 19.00- 20.00 (20.30u), Lex. Junioren C: (allround) donderdag 19.00-20.30u, Lex: (rekreatief) maandag 19.00-20.30u, Nathasja; (prestatief) maandag 19.00-20.30u, Lex; (prestatief) dinsdag 19.00- 20.30u, Frans. Voorjaarsvergadering 19 april a.s. zal de voorjaarsverga dering plaatsvinden in 't Wisselpunt aan de baan, aanvang 20.00 uur. Deze is bestemd voor alle atleten, ouders en alle anderen die bij de club betrokken zijn. Praat mee en beslis mee. 8 april: Scholenatletiekdag: Traditioneel start Atletiekvereniging Venray-Regio het baanseizoen in april met de jaar lijkse Scholenatletiekdag voor leer lingen van de basisscholen in Venray en omgeving. Dit jaar wordt deze atletiekdag gehouden op zater dag 8 april a.s. op de atletiekbaan, sportpark De Wieën. De aanvang van de wedstrijden is om 13.30 uur. Inschrijven voor deelname door de leerlingen van dc >asisscholen kan geschieden via de chool. Op de wedstrijddag kan nog worden na- ingeschreven van 12.00 tot 13.00 uur. Alle deelnemers ontvangen na afloop het officiële JANS-schoolat- letiekdiploma waarop de prestaties staan vermeld. Tevens is dit een mooie gelegenheid om kennis te maken met de atletieksoort. Verplaatsing papiercontainer De oud papiercontainer van AV Venray-Regio ten behoeve van het inzamelen van oud .pier, wordt met ingang van zaterdag 1 april verplaatst. De huidige ..tandplaats is op het parkeerterrein bij de Hubenhof (Kempweg) maar de papiercontainer wordt verplaatst naar Weg in den Berg, nabij kruising Veltumse Kleffen/Kulutweg. Voor het deponeren van oud papier is de container van AV Venray-Regio elke zaterdag van 09.00 tot 16.00 uur geopend. Informatie: tel. 04780-83529 of 82842. PDV De Zwaluw De kop eraf seizoen 1995 De eerste Wedvlucht van het nieu we seizoen. Dc vlucht vanuit Heverlee 25 maart (115 km) kende ondanks de noora-westen wind kracht 4 en de lage temperatuur een goed verloop. De 417 ingezette dui ven maakten een snelheid van 88 km (1461 m/min). De duiven wer den te Heverlee gelost om 12.30 uur, de eerste duif arriveerde te Venray om 13.48 uur en de laatste prijsduif om 14.01 uur. De prijswinnaais van de eerste vlucht zijn: 1. en winnaar C. v. Vught 13.48u; 2. Chr. Gerrits 13.50u; 3. J. Gommans 13.52u; 4. J. Kersten 13.5lu; 5. Chr. Gerrits 13.52u. A.s. zaterdag de vlucht vanuit Mettet (158 km). Inzetten van de duiven vrijdag 31 maart van 19.00 tot 19.30 uur. Mandendienst: Groep 1: J. Creemers, M. v. Stiphout en Chr. Cuppen. Nu, na twee kompetitieavonden, komen er nog leden die vragen of er ook in deze kampioenskompetitie al dan niet gepromoveerd of gedegra deerd kan worden. Zoals u een paar weken geleden hebt kunnen lezen in dit blad en zoals op de eerste kom petitieavond is meegedeeld: 'pro beert u ook de komende weken bij de eerste drie paren, of niet bij de laatste drie te eindigen', tellen deze weken de normale regels. Wat zou een kompetitie ook zijn zonder der gelijke regels, als er niets op het spel staat? Vorige week schreven we hier over wat regels waar iedereen zich aan moet houden. Deze week nog een keer aandacht voor het niet roken. Natuurlijk willen we nie mand zijn/haar pleziertje ontnemen, maar wilt u zich dan ook allen wat beter aan de gemaakte afspraken houden. In de oneven rondes niet roken. Binnenkort zult u hier, en moge lijk ook elders, informatie aantref fen over de komende Koninginnedrive, op 30 april a.s. Noteert u deze datum alvast in uw agenda. Op donderdag 6 april zal de nieu we Nakaarter verschijnen. Als u op die avond verhinderd bent, probeert u dan iemand te vinden die ons clubblad voor u meeneemt. Tot slot nog enige uitslagen: U had nog tegoed de uitslagen van de groene groep van 16 maart: 1. ds. Bisscheroux-Mutsaers; 2. ds. Kousemaker-Rutten; 2. hr. Keizers- Teunissen. Donderdag 23 maart: Geel: 1. ds. Jungslager-Volleberg; 2. hr. Huys- Karagozyan; 3. ep. Peetjens. Rood: 1hr. Van Lieshout-mw. Oomens; 2. hr. De Groot-mw. T. Horst; 3. ep. Janssen-Grachten. Groen: 1. ds. Arts-v. Well; 2. mw. Huisman-hr. Vervuurt; 3. ep. Van Gils. Afgelopen zondag werden op het circuit de Duivenbosch van MSV Overloon motorcrosswedstrijden georganiseerd. Bij de 500 senioren was de 10 plaats voor Huber Simons. Rob Simons legde beslag op een prachtige 15e stek. In de klasse 250 senioren was de 21e plaats voor Maarten v.d. Aa. Bij de 250 promotie eindigde Ed Classens op een zeer verdiende 10e stek. Bij de 250 junioren B kwam de 31e stek in handen van Ronald Dri essen. In de finalemanche van de 125 junioren behaalde Johan Versteegen een 16e stek en Mare v. Dijck wist de 24e plaats in de wacht te slepen. Komende zondag rijden de 250 junioren A, 500 junioren, 250 pro motie, 500 promotie, 125 senioren en de 250 senioren te Zeeland. Blerickse Bergencross Onder een warm voorjaarszonne tje werd op het pittige crossparcours in de Blerickse Bergen de laatste loop afgewerkt in het kader van de Dagblad van Noord-Limburgcup. Dat betekende ook dat de ergste modder en dras van de laatste weken al weer waren verdwenen en een redelijk terrein werd aangetroffen. Op de 4200m finishte Huub Aben als derde bij de veteranen in de tijd van 15.12 min. Daarmee reikte hij tot een tweede plaats in de totaal klassering van de Dagbladcup. De tweede plaats op 10.5 fern was voor Peter Scheres in 37.39 min. Hein Hoeijmakers werd vierde in 38.04. In de algemene rangschik king na de vijf lopen van de Dagbladcup behaalden de heren resp. een derde en een vierde plaats. Run-Bike-Run Den Helder Huib Rost verreed in Den Helder een van de eerste duathlons van het nog prille triathlonseizoen over de afstanden 7 km lopen, 30 km fietsen en 3.5 km lopen. Hij rondde de wed strijd af met een fraaie negende plaats in de tijd van 1.24.17 uur op vier minuten achter winnaar Martin Koedijk. Run-Bike-Run Oisterwijk Bij deze kwalifikatiewedstrijd voor de Power(wo)man Holland en het Nederlands kampioenschap zon dag a.s. in Venray wisten zich diver se leden van de vereniging te verze keren van deelname door zich binnen de limieten te rijden. Zo zul len we in ieder geval bij de vetera nen Jan van Ass in aktie kunnen zien die zich kwalificeerde voor de lange afstand. Noteer: Vrijdag 31 maart om 19.30 uur vindt dc perspresentatie plaats van het Power(wo)man sport- kleding pakket in Center Pares Het Meerdal. Vooraf bestaat de moge lijkheid kennis te maken met diverse topatleten uit binnen- en buitenland en kunnen de deelnemers genieten van een pasta-party. Trainingstijden: Zaterdag: In verband met voorberei ding Power(wo)man Holland geen training. Zondag: Powcr(wo)man Holland Dinsdag: 19.15-20.15 uur Zwemmen in De Sprank. Woensdag: 19.00-20.30 uur Baantrainmg. Zaterdag 25 maart vonden in Linne de finalewedstrijden turnen voor jongens in de D-lijn plaats. In de categorie 7D werd, na een span nende wedstrijd, Tom Limpens kampioen van Limburg. Uitslagen: Categorie 7/8 jaar (7D): 1. Tom Limpens 51.90; 2. Bart Killaars 51.30; 3. Matje Houwen 51.10; 4. Luke Vogelsangs 51.00. Categorie 13/14 jaar (4D): 5. Stefan v. Bracht 47.00; 6. Marcel Kleuskens 43.60. De Noordlimburgse finale E-lijn (categorie 3E) werd gewonnen door Dick Janssen, gevolgd door Robert Janssen. In Venray werd een kompetitiewed strijd geturnd tussen St. Christoffel en Olympia Roermond (aspiranten klasse C). Roermond won met 142.15 tegen 140.65. Individuele uitslag: 2. Peter Fransen 48.90; 4. Bart Albers 46.15; 5. Tom Limpens 44.65; 6. Bart Killaars 44.25. Herculcs'03-Meisjcs 2 kl. 2 St. Christoffel: 153.55-132.40. Anke Basten cn Saskia Grootemaa! waren die zondag de beste turnsters van Venray; zij eindigden resp. op een oe en 8e plaats. Herculcs'03-Mcisjes kl. 1 St. Christoffel: 157.80-145.55. Hier eindigde Anke dc Bruyn op een 4c plaats en Anne Fransen als 5e. Programma vrijdag 31 mrt: Leonidas, Tcgelcn-Meisjes 1 kl. 2 Programma zondag 2 april: J. v. Weert 1-Meisjes 1 kl. 2 J. v. Weert 2-Mcisjes 2 kl. 2 Concordia-Dames kl. 1 Hercules'03-Dames kl. 1 De Venrayse deelnemers in de cate gorie 7D v.l.n.r. Luke, Matje, kam pioen Tom en Bart. Op zondag 2 april houdt de Landelijke Rijvereniging en Ponyclub De Eendracht een Gekombineerde Kringwedstrijd voor zowel paarden als pony's. Met deze wedstrijd wordt het zogenaam de 'groene' (buiten)seizoen voor de ruitersport in de Kring Noord- Limburg geopend. Reden om een wedstrijd te organiseren voor zowel de paarden als de pony's is om vol doende geld bij elkaar te brengen voor de aankoop van het oefenter rein, nu de gemeente Venray een subsidieverzoek hiervoor heeft afge wezen. Om zo'n wedstrijd te kunnen organiseren is veel nodig, zoals bij voorbeeld een groot oppervlak aan terreinen, een enorme medewerking van de leden van De Eendracht als mede hun eventuele levenspartners, de steun van diverse inwoners van Castenray en uiteraard niet te verge ten de begunstigers, sponsors en adverteerders. Dankzij het ter beschikking stellen van de terreinen door verscheidene families is het mogelijk deze wedstrijd binnen de eigen gemeenschap te verrijden, waarvoor De Eendracht deze fami lies dan ook zeer erkentelijk is. De terreinen waar de wedstrijd verreden zal worden zijn gelegen op de hoek Castenrayseweg/Klein Oirlo. De toegang voor deze wedstrijd is gratis. Er zullen ongeveer 300 pony- kombinaties deelnemen aan het individueel dressuur en 85 pony- kombinaties bij het springen. Ook zullen dc ponyspelen verre den worden, hetgeen inhoudt dat de beginnende pony-amazones en pony-ruiters door middel van een dressuurproef in de vorm van een spel deel mogen nemen aan de wed-» strijd om zo al spelenderwijs ver trouwd tc raken met hun pony's. Voor de rubriek ponyspelen hebben zich 40 kombinaties ingeschreven. Bij de paarden worden 175 kombi naties bij het individueel dressuur verwacht en 110 kombinaties bij het springen. In het totaal hebben voor deze wedstrijd 670 kombinaties ingeschreven. Het programma ziet er als volgt uit: 10.00 uur aanvang individueel dressuur pony's en paarden, aan vang ponyspelen; 11.00 uur aanvang springen pony's, terrein B en paar den, terrein A. De Eendracht hoopt dat de weer goden hen goed gezind zullen zijn en spreekt de hoop uit vele mensen, groot en klein, jong en oud op deze entree-vrije wedstrijd te mogen begroeten. Trainingen: Donderdag 30 maart: 1000m loop, PHV aan de Dijkerheideweg, aan vang 18.30 of 19.00 uur. Zaterdag 1 april: Testloop in de Schadijker bossen; vertrek om 16.00 uur vanaf parkeerplaats. Dinsdag: Duurloop, vanwege de zomertijd wordt er weer in de bos sen getraind; start in Meterik vanaf de parkeerplaats van de Schadijkse bossen om 19.00 uur en vanaf de parkeerplaats bij de Steegberg aan de Helenaveenseweg om 19.00 uur. Wedstrijdprogramma: Zaterdag 1 april: Winterlaufserie in Nettetal (D), 15 km, aanvang 15.00 uur. Zondag 2 april: Parelloop in Brunssum, 5 en 10 km, aanvang resp. 11.15 en 12.00 uur; IJzeren Man Volksloop in Weert, 3.5, 7, 10.5 en 17.5 km, aanvang 10.00 uur. Dinsdag 4 april: 2e Volksloopserie in Tegelen, 5 en 10 km, aanvang 19.00 uur. Mededeling: Op 30 maart is er tevens jaarver gadering. Die begint om 20.30 uur in de kantine van de PHV aan de Dijkerheideweg. PEEL EN MAAS WEEKBLAD In verband met ons optreden in Londen zijn er geen lessen op woensdag 5, donderdag 6 en vrijdag 7 april. Het voorjaar zit weer in de lucht. De natuur zit weer vol leven, de vogels fluiten, dc bomen worden weer groen. Kortom heerlijk om buiten bezig te zijn. Je krijgt mis schien zin om een blokje te gaan hardlopen, maar je hebt geen idee van wat cn hoe. Daarom wil lopers- groep De Peelrunners starten met een hardloopprogramma speciaal voor beginners. Speciaal opgeleide trainers bieden mannen en vrouwen vanaf 18 jaar een programma aan waaraan iedereen kan meedoen. Het programma is uitermate geschikt voor iedereen die van voor af aan moet beginnen. Elke begin nende loper moet wennen. Veelal wordt enthousiast begonnen maar na een verloop van tijd is het nieuwe er van af en komen er ogenblikken dat de zin er een beetje van af is. Een lopersgroep helpt iedereen over die situatie heen. Ook zijn er bij de beginnende loper(stcr) diverse vra gen, bijvoorbeeld over de warming- up of de cooling-down. Tevens komen er nog zaken aan de orde die met hardlopen te maken hebben, zoals kleding, welke schoe nen en ook een belangrijk onderdeel is de blessure-preventie. Het hele programma duurt ongeveer 20 weken, maar dan is iedereen in staat om een heel uur te hardlopen. Voor ons is verder ook zeer belangrijk dat iedereen zich happy voelt. Wij willen daarom op zater dag 1 april starten met dit program ma en wel om 16.00 uur vanaf het parkeerplaats van dc Schadijker bossen aan dc Hussenwcg in Meterik.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 17