Kom in beweging, doe aan atletiek! Hulp bij tandproblemen Geen film maar Miep's Modeshow in de bioscoop Bestuurder levensgevaarlijk gewond Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Venray Reuze Paaseieren Aktie Venrayse Postzegelvere niging Succes voor Anke Keijsers UW 'De meeste mensen dachten dat 100 gezinnen naar Ponypark Slagharen SEC organiseert Veilig Wonen Grote rommelmarkt t.b.v. Harmonie Euterpe het een was grap Traditioneel start op 1 april het baanseizoen atletiek. Ook in Venray neemt de belangstelling bij de jeugd en de ouderen toe voor deze tak van sport die ook wel 'De moeder van alle sporten' wordt genoemd. AV Venray-Regio die bovenstaan de spreuk hoog in het vaandel heeft staan, staat aan de vooravond van het 19e baanseizoen. In het afgelo pen winterseizoen, met als hoogte punten de Vlakwatercross en de Nederlandse kampioenschappen undoor, hebben de 200 leden hard (getraind om in het komende zomer seizoen goede prestaties te kunnen neerzetten. Maar ook geldt bij de hereniging het motto 'Trim je fit'. Elke week zijn ook vele niet presta tiegerichte leden van de Lopersgroep bezig om op een ont spannen wijze onder goede leiding hun konditie op te vijzelen. I Voor het eerst sinds jaren zullen weer een dames- en herenploeg deelnemen aan de distriktskompeti- lie. Een jongens- en meisjesploeg zullen deelnemen aan de landelijke kompetitie terwijl de jongste jeugd zal deelnemen aan de kompetitie- Wedstrijden voor de pupillen en de C/D-junioren. Een van deze pupil- ïenwedstrijden zal gehouden wor gden in Venray op de atletiekbaan op -^aterdag 22 april a.s. Een streven Van de vereniging is om ook voor andere categorieën atleten wedstrij den te kunnen gaan organiseren tmaar dan moet wel eerst de huidige (atletiekbaan worden gerenoveerd. Er bestaat vertrouwen dat op niet al te lange termijn, ook AV Venray- 5 REgio zal kunnen beschikken over een kunststofbaan om zodoende haar regiofunktie tot zijn recht te laten komen. Het is inmiddels ook traditie om i en Scholierenatletiekdag te organi seren. Aan de atletiekdag kunnen de eerlingen van de basisscholen in de gemeente Venray en omgeving deel nemen en deze wordt dit jaar gehou- en op zaterdag 8 april. Een andere traditie is de sportavond voor gehan- dicapten die op donderdag 18 mei 35. zal worden gehouden op de atle tiekbaan op sportbaan De Wieen. Andere hoogtepunten voor de ver- eitiging in het komende zomersei zoen zullen worden de Centrumloop op zondag 24 september en als afsluiting van het seizoen de open meerkampen tevens clubkampioen schappen op 7 en 8 oktober a.s. Daarnaast zullen diverse atleten deelnemen aan de distrikts- en rationale kampioenschappen. KADER De atletieksport kent vele onder delen en heeft daarom ook veel trai ningskader nodig. AV Venray-Regio heeft in de afgelopen tijd veel geïn vesteerd in de opleiding van trainers en begeleiders loopgroepen. Niettemin streeft zij nog naar uit breiding van het trainers- en bege leiderscorps. Personen die hiervoor interesse hebben, kunnen zich mel den bij de vereniging (tel. 82842). PROEFLIDMAATSCHAP Als onderdeel van de aktieve ledenwerving kent AV Venray- Regio inclusief haar Lopersgroep Venray, een proeflidmaatschap. Iedereen die geïnteresseerd is in atletiek, van pupil tot senior, of in trimmen, kan proeflid worden. Hij/zij kan gedurende vier weken gratis meetrarinen en hierna beslis sen of men lid wil worden van de vereniging. Je kunt je hiervoor aan melden bij de wekelijkse trainingen. Dit geldt dus ook voor geïnteres seerden voor de Lopersgroep Venray die op eigen niveau kunnen werken aan de konditie. INLICHTINGEN Informatie over AV Venray-Regio is te verkrijgen bij de Ledenadministratie, tel. 04780- 82842 en speciaal over de Lopersgroep bij Anja Gooren, tel. 89486, Gert Vermeulen, tel. 80999 of Frank Rijshouwer, tel. 86268. Dinsdagavond rond 22.50 uur raakte op de Beekweg, tussen het Roozendaal en de Loonsedijk, een personenauto, bestuurd door een 27- jarige Vënraynaar, mogelijk door gladheid, uit de juiste koers. Voordat de bestuurder de auto onder kontro- le had botste die tegen een links van de weg staande boom. De bestuurder was bekneld geraakt en moest door de brandweer worden bevrijd. Dat duurde, mede gezien de toestand van het slacht offer (het slachtoffer was in coma geraakt) bijna een uur. De naast hem zittende 26-jarige inwoner van Venray liep slechts lichte verwondingen op. De bestuur der werd naar het ziekenhuis ver voerd en is later naar het Radboudziekenhuis in Nijmegen jDvergebracht. Dinsdagmiddag werd de 36-jarige uit Venray afkomstige Geert Custers samen met de uit Harmeien afkom stige Damiaan Vreman nog aan de tand gevoeld over hun proefschrift 'Huurwoningen van de arme bevol king van de oudere stadscentra in Zuid-Amerika'. Sinds dat moment gaan beiden als dr. door het leven. Peel en Maas bezocht de jonge doc tor ten huize van zijn trotse ouders aan de Veltumse Kleffen. Met een echt Hollandse nuchterheid vertelde hij hoe hij na de Mavo en Havo op het Boschveldcollege in Tilburg de lerarenopleiding volgde. Hij stu deerde sociale geografie met specia lisatie ontwikkelingsgebieden. Toen stond het voor hem al vast dat hij als ontwikkelingswerker wilde gaan werken. In 1985 ging hij naar Peru met een stageopdracht. Hij werk voor vier jaar uitgezonden en - hoe klein de wereld kan zijn - hij werd daar opgevangen door de uit Venray afkomstige Hanneke Naus. Daarvan Eindelijk is het dan zo ver, het voorjaar komt er aan, dus tijd voor Miep's Modeshow. Zoals u al vele jaren gewend bent, organi seert Miep's Mode ook dit jaar weer een wervelende modeshow en wel op woensdagavond 5 april in het Luxortheater te Venray, aanvang 20.00 uur. Miep's Mode wil een originele visie op de mode laten zien. Een zorgvuldige stofkeuze, niet voor de hand liggende kombinaties en artis tieke vormgeving staan hiervoor garant. Dit jaar zult u veel voile- stoffen te zien krijgen en vooral kle ding met meerdere laagjes. Het spreekt vanzelf, dat iedere creatie uniek is. Van elk ontwerp wordt slechts één creatie vervaardigd. Verder werken mee aan deze modeshow: HUIDVERZORGINGS INSTITUUT YVONNE BISSCHOPS De make-up van de mannequins van deze avond is in handen van Yvonne Bisschops. Al 12,5 jaar een begrip in Venray en sinds drie jaar gevestigd in het Schoutenstraatje. Niet alleen voor de nieuwste trends op het gebied van make-up maar voor de allernieuwste behandelings- technieken op het gebied van huid verzorging kunt u hier terecht. Sinds kort ook gespecialiseerd in anti stress behandelingen. Voor meer informatie bent u altijd welkom in het Schoutenstraatje. A.s. zaterdag wordt er weer met man en macht gewerkt op onze schuttersweide om die weer schiet- klaar te maken. Wij hopen op uw aller komst. Vanaf 08.00 uur staat de koffie klaar. Zondag 2 april zal de eerste schietwedstrijd van de Schutterskombinatie Noord- Limburg gehouden worden bij de schutterij Sint Jan Grubbenvorst. Wij zullen om 13.15 uur bijeenko men bij het gildehuis café De Klomp, om uiterlijk 13.30 uur zul len wij vertrekken naar Grubbenvorst. Hier kunnen wij om 14.00 uur beginnen met de schiet wedstrijd, uiterlijk om 14.30 uur dienen de eerste schoten gelost te zijn. Voor de personen die niet in de gelegenheid zijn om 's middags mee te gaan zal er 's morgens gewoon geoefend worden op de schutters weide, de aanvang is om 10.30 uur. Laat de mensen niet wachten en zorg dat u ook om 10.30 uur aanwe zig bent. Zondag 9 april zal vervolgens de tweede schietwedstrijd van de Schutterskombinatie Noord- Limburg verschoten worden bij de schutterij Sint Martinus Maasbree. Wij zullen om 13.00 uur bijeenko men bij ons gildehuis en om 13.15 uur vertrekken. Ook hier begint het om 14.00 uur en om uiterlijk 14.30 uur dien je bezig te zijn met het schieten. Maandag 17 april zal het Voorjaarskampioenschap van onze eigen schutterij gehouden worden op onze schuttersweide. De schiet- commissie zal ongetwijfeld een leuk programma in elkaar zetten voor deze dag. De aanvang is om 14.00 uur.' Zondag 23 april zal het Dekenale Schuttersfeest gehouden worden bij de schutterij Sint Sebastianus Sevenum. Nadere gegevens volgen. heeft hij veel hulp gekregen want als je in een onbekend land komt met zijn verschillende gewoonten en taal, dan is het prettig als je gewoon 'Venrods' kunt spreken. In dat jaar leerde hij een Peruaanse kennen. In 1990 gaf Roxana Pinto het ja-woord aan de Venrayer Geert Custers. Roxana stu deerde aan de Universiteit van Arequipa architectuur. In die plaats deed Geert Custers onderzoek naar de toestand van de huurwoningen van de arme bevolking in de oudere stadscentra en kreeg daarvoor veel kennis van Roxana toegespeeld. Van maart 1988 tot medio 1992 kreeg Geert Custers een wetenschappelijk onderzoek opgedragen en dat was de basis voor zijn promotie. In 1993 werd Custers benoemd voor een woningbouwprojekt in Lapas (Bolivia) dat werd toegewe zen aan de Stichting Nederlandse Vrijwilligers.. Het is onvoorstelbaar voor de Westerse wereld wat armoe de daar is. Armoede hier is rijkdom daar. De jaren doorgebracht in Peru BLOEMSIERKUNST SEPTEMBER Evenals voorgaande jaren zal September ook dit jaar weer zorgen voor de plantaardige aankleding van de bioscoop. De persoonlijke stijl van September Bloemsierkunst zal op zijn eigen manier een verfraaiing zijn van de gehele show. Niet alleen de filmzaal maar tevens de gehele ontvangsthal wordt door September versierd. Tevens zullen de modellen boeketten en haardekoraties dragen die qua kleur, vorm en stijl aange past zijn aan het kapsel en de stijl van de kleding. E-VOI SCHOENMODE Zoekt u een modieuze schoen die ook nog een fijn pasvorm heeft? Dan hoeft u niet lang te zoeken, wan bij E-Voi schoenmode staat een sprankelende voorjaarskollektie te wachten voor dames en heren. HAIRSTUDIO ESSENZIALE Hairstudio Essenziale is gevestigd aan de Merseloseweg 80. Een hair studio met veel creativiteit en inven tiviteit, waar men ook tijd neemt voor een persoonlijk advies en opti male service. Kaarten voor de modeshow zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Miep's Mode, Stationsweg 139, Venray, tel. 84970 en kosten ƒ10,- per stuk. De ZaMo Active Club Venray houdt net als vorig jaar met Pasen een grandioze eieraktie. In '94 schreven de juniorleden op inschrij ven door familie, vrienden en bekenden ruim 3500 eieren bij elkaar in de weken voor Pasen. Dit jaar heeft de altijd aktieve club ingezet op maar liefst 20.000 eieren. Een waanzinnig aantal dat men toch lijkt te gaan halen met onder andere de steun van de Chinees Indische Restaurants in de wijde regio en met uw hulp! Binnenkort komen de leden van de ZaMo Active Club bij u langs en kunt u uw bestelling reeds opgeven. De vereniging garandeert verse eieren welke vanaf zaterdag 8 april bij u thuis worden bezorgd. De ZaMo eieren kosten per 10 stuks ƒ2,50. Nieuw is de 'Eierlijn' 04780- 87172 (Annelies Kookkoek). Bel en bestel uw eieren voor het steunen van het jeugdwerk door de ZaMo Active Club terwijl zoals gebruike lijk bij deze sociaal bewogen vereni ging wederom een gedeelte ten foede zal komen aan het Ronald lcDonald Kinderfonds. De ZaMo Eieraktie is een initia tief van de eveneens zeer aktieve ouderraad van de vereniging. Overvallen opgelost De regiopolitie van Kennemerland heeft een 19-jarige inwoner van Zaandam en een 21-jarige inwoner van Amsterdam aangehouden, die bekend hebben op 1 maart met bedreiging van een mes een 17-ja« rige Vënraynaar het juist opgenoj men geldbedrag van ƒ900,- bij d^ geldautomaat van de ING-bank af tel geven. Op 2 maart heeft het tweetal,' ook onder bedreiging van een mes, van een 49-jarige Vënraynaar zijn opgenomen bedrag van ƒ300,- aan de geldautomaat van de ABN/Amro- bank afhandig gemaakt. komen hem wel van pas in Bolivia bij zijn projekten. In Lapas kreeg Geert Custers bezoek van de echtgenote van de Nederlandse ambassadeur in Peru en Bolivia, mevr. Walkate. Zij kwam om aan haar man de stand van zaken van de door Nederlandse ontwikke lingshulp ondersteunde objekten te kunnen doorgeven. Behalve ae ouders van Geert Custers volgt ook de 86-jarige grootmoeder met veel interesse de verrichtingen van haar kleinkind. Dinsdag 4 april keert de Vënraynaar weer terug naar Lapas in Bolivia waar met veel ongeduld wordt gewacht op de terugkeer van hun nieuwe doctor. De vrachtauto van de Stichting Red Habitas, met links twee inwo ners van Bolivia die werkzaam zijn aan het projekt, derde van links is Geert Custers. Uiterst rechts mevr. Walkate, echtgenote van de Nederlandse ambassadeur voor Peru en Bolivia. Ruilbeurs Op zondag 2 april is er een ruilbeurs in De Kiosk in het Brukske te Venray. De beurs is open vanaf 10.00 uur en duurt tot 13.00 uur. De entree is gra tis. Er kan geruild worden in postzegels, munten, stickers, enz. De beurs is voor iedereen toeganke lijk, dus ook voor niet-leden. U bent van harte welkom. Onder barre omstandigheden, kou en regen, werd in Giesbeek de eerste kompetitiewedstrijd in de Mistralklasse gevaren. Anke Keijsers uit Maashees, die overge stapt is naar de Olympische klasse, werd eerste bij de dames. Deze wed strijd was één van de vier selektie- wedstriiden voor het jeugd WK op Bermuda. Bas Keijsers zal dit jaar niet meer in de Mistralklasse varen. Hij is overgestapt naar de Raceboardklasse. Deze klasse vaart op hetzelfde water als de Mistralklasse. Bas werd eerste in deze klasse. Een goede start van het seizoen dus. Overlast na café/discosluiting Alweer las ik in de krant over het probleem waar dhr. Van Dijck van uitgaanscentrum De Steeg mee zit. Nu is de buurt er weer op tegen met name de overlast na 02.00 uur. Maar beste mensen in Leunen en Venray. Jullie moeten het probleem niet bij De Steeg maar bij de gemeente zoe ken. Want daar ligt de oorsprong. Ik zelf heb ook een café in Venray. Dat ligt in een straat met woningen. Die mensen die daar wonen hebben ook het probleem dat er na sluitingstijd herrie op straat is. Maar zo gek is dat natuurlijk niet. Volgens de gemeente mag je tot 02.00 uur nog drank schenken, maar om 02.01 uur moet het café leeg zijn. Dat werkt dus nooit met het fevolg dat je de mensen, terwijl ze et glas nog niet leeg hebben, de straat op moet zetten. Dat wekt natuurlijk irritatie op, wat uitmondt in herrie op straat. Bovendien als er ineens 100 mensen op straat staan komt er automatisch herrie. En daar bij kunnen de taxibedrijven het niet meer aan zodat de mensen vaak meer dan een half uur moeten wach ten op een taxi en wat krijg je dan? Juist, alweer een half uur overlast! Beste gemeente, het kan ook anders, bijvoorbeeld: alle cafés moeten om 02.00 uur stoppen met schenken en om 02.30 uur moet het café leeg zijn, met het gevolg dat de mensen rustig hun drankje op kun nen drinken en naar huis gaan. Er komen geen massa's mensen tege lijk op straat en kunnen de taxi's net verspreid over een half uur afwer ken. Moeten de klanten dan wachten op een taxi, dan kunnen ze dat mooi binnen doen. En zie daar... weg overlast. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Wedstrijdzwemmen Uitslagen: 4x50m wis: Maartje v. Stokkem, Tamara Volleberg, Femke Meyer, Heidi Jakobs 2.32.9 200m wis: Mieke Fransscn 3.04.1; Suzanne v.d. Wijst 3.01.7 2e 100m vl: Joost Roelofs 1.21.6 200m wis: Sjuul Aben 3.38.2 3e; Rik Op den Camp 3.22.8 le 100m vr: Mieke Franssen 1.18.4; Maartje v. Stokkem 1.15.9 le; Tamara Volleberg 1.16.7 2c 100m rs: Ronala Bonants 1.14.6 le 100m wis: Sanne Vermeulen 1.32.4 le 50m rs: Rianne v.d. Bekerom 0.50.7 50mrs: Sjuul Aben 0.48.3; Stefan de Vries 0.42.5 le; Rik Op den Camp 0.47.7 3e; Dirk Alders 0.46.0 2e 100m rs: Maartje v. Stokkem 1.40.8 2e 100m vl: Wim Clephas 1.39.9 200m vr: Femke Meyer 3.03.4; Heidi Jakobs 2.43.8 2e 200m ss: Joost Roelofs 3.05.4 3e 200m wis: Ronald Bonants 2.43.7 2e 100m vl: Sanne Vermeulen 1.42.0 le 100m vr: Wim Clephas 1.17.2 3e; Rianne v.d. Bekerom 1.35.2.3e; Dirk Alders 1.27.8; Stefan de Vries 1.19.3 le; Maartje v. Stokkem 1.17.5 le; Femke Meyer 1.20.3 4x100m vr: Heidi Jakobs, Mieke Franssen, Suzanne v.d. Wijst, Tamara Volleberg 5.06.4 le; Ronald Bonants, Wim Clephas. Stefan de Vries, Joost Roelofs 4.58.7 2e. A.s. zondag 2 april hebben wij een wedstrijd in Melick in het Appollobad; aanvang wedstrijd 17.15 uur. We vertrekken om 15.30 uur vanaf De Wetteling. Willen de volgende kinderen op tijd aanwezig zijn: Ronald, Heidi, Tamara, Mieke, Suzanne, Etienne, Maartje, Paul, Femke, Wim, Sanne, Marielle, Rianne, Stefan, Sjuul, Dirk, Rik. Vervoer: fam. Hermans, Van Stokkem, Troisfontaine, Clephas, V.d. Bekerom, Alders; res. Volleberg. Kunstzwemmen Lion King oefenen: 1 en 8 april van 18.00-19.00 uur. Zaterdag 15 april geen oefenen. Zondag 2 april: Groep van Petra; duet: onder 15j; groep onder 15j; groep senioren; duet Trudy en Manona; solo: Ingrid en Marieke. Waterpolo Trainingen: Heren: maandag en vrijdag 20.00-21.00 uur; Dames en Jeugd: maandag en vrijdag 19.00- 20.00 uur; Aspiranten: maandag en vrijdag 18.30-19.30 uur. Programma zaterdag 1 april: Zon/S&S-Heren v. 17.00 Punderman-Heren v.20.15 Arethusa-Jeugd v. 17.30 Arethusa-Aspiranten v. 16.00 PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Dat zegt Jo van Gemert, direkteur van installatiebedrijf Gebr. Van Gemert bv over de advertentie die hij vorig jaar in de weekbladen plaatste. Die advertentie luidde: maak kans op een gratis cv-ketel. Iedereen die bij Gebr. Van Gemert bv in de maand april een ketel bestelde maakte kans om het appa raat gratis en voor niets te krijgen. De reakties waren overweldigend. Vooral de open dag (Tweede Paasdag) op de vestiging in Overloon werd druk bezocht. Jo van Gemert: 'Het voorjaar is per defini tie niet de tijd waarin iemand eraan denkt zijn cv-ketel te vervangen. Het stookseizoen zit er net op en het nieuwe stookseizoen is nog ver weg. Dus de meeste mensen stellen het vervangen van de oude ketel nog maar even uit, wat tot gevolg heen dat wij in het najaar altijd met een enorme piek te maken krijgen. Wij kregen echter niet alleen reakties van mensen die hun ketel wilden vervangen, maar ook van klanten die een huis aan het bouwen waren en doe-het-zelvers die zo'n ketel zelf wilden installeren. Er waren zelfs buren die samen besloten bei den een nieuwe ketel te nemen. Als een van hen de ketel zou winnen, zouden zij samen delen. Op de dag van de verloting was het een drukte van belang in de installatiewinkel aan de Karstraat in Mill. De gelukkige winnaar die dag was de familie Hendriks uit Overloon. Zij zijn erg tevreden over hun nieuwe Radson Nox HR. De gratis ketel-aktie zoals die vorig jaar werd gehouden zal ook dit jaar weer plaatsvinden. Iedereen die een nieuwe cv-ketel wil aan schaffen of erover denkt zijn oude te vervangen kan tijdens kantooruren kontakt opnemen met Gebr. Van Gemert bv (tel. 04781-41228). U kunt ook binnenlopen bij onze installatiewinkels in Mill en Overloon. U krijgt daar deskundig advies. Ook is het mogelijk de advi seur van Gebr. Van Gemert bv bij u langs te laten komen om de situatie ter plekke te bekijken. (adv.) Donderdag 30 maart 1995 - Pagina 13 De komende weekenden, 1/2 april, 8/9 april en tijdens de paasva kantie 14/23 april, zullen ongeveer 100 gezinnen uit onze omgeving een gratis dagbezoek kunnen brengen aan een van de grootste parken van Europa, het Ponypark in Slagharen. Zij hebben dit te Janken aan net gra tis toegangsbewijs voor vier perso nen, dat zij gewonnen hebben tij dens de Sinterklaasaktie van de kerkdorpen ondernemers, in decem ber 1994. Dus: haai de kaart voor de dag en geniet van een heerlijk dagje uit met de hele familie. Op 20 mei 1995 wordt er op het Schouwburgplein te Venray een manifestatie georganiseerd door de Werkgroep SEC (Samenleving en Criminaliteit) Veilig Wonen in de gemeente Venray. Veilig wonen, één begrip waar elke burger regelmatig mee gekonfronteerd w^rdt. Dit gebeurt middels tv/media of uit eigen ervaring. Een gegeven waar we niet meer omheen kunnen draai en. Dit vraagt om speciale aandacht. Voor de Werkgroep SEC geeft dit aanleiding om over te gaan tot aktie. Beter voorkomen dan...! Daarom wordt er op deze dag spe ciale aandacht besteed aan veilig wonen in je eigen woonomgeving. Er worden presentaties verzorgd door diverse bedrijven en instellin gen. Presentatie over inbraak, ver lichting, auto, vrachtauto, fiets, milieu, brand, sociale veiligheid, enz. De brandweer/politie is ook aanwezig. Waarbij de brandweer voor een spektakulaire presentatie zal zorgen. Diverse instellingen worden uitgenodigd om hun steentje bij te dragen aan deze manifestatie onder andere Veilig Verkeer Nederland, Voetgangersvereniging, Werkgroep emancipatiebeleid, Liose, Nuso, enz. Ook de burgemeester van de gemeente Venray zal aanwezig zijn op deze dag. De burgemeester gaat samen met de kinderen de manifes tatie officieel openen. Dit gebeurt middels het oplaten van honderden ballonnen. Deze ballonnen, waaraan ook een wedstrijd verbonden is, zijn gratis verkrijgbaar. Op zondag 7 mei a.s. organi seert Venray's Koninklijke Harmonie Euterpe een grote voorjaars-rommelmarkt. Deze vindt plaats in het verenigingslo kaal De Perdstal aan dc Kempweg 164. Tussen 12.00 en 17.00 uur bent u hier van harte welkom om rond te snuffelen en spullen van uw gading te kopen. Instrumentenveiling Naast de min of meer gebruikelij ke zaken, die op rommelmarkten te koop ziin, heeft de harmonie iets speciaals in de aanbieding. Om 15.00 uur zullen namelijk enkele gebruikte muziekinstrumenten wor den geveild. 'Dat geeft toch wel een bijzonder tintje aan onze markt, en we verwachten dan ook. dat hier veel liefhebbers op af zullen komen', zegt Toos v.d. Heuvel, een van de organisatoren van de rom melmarkt. Uitsluitend handzame dingen Euterpe beperkt zich voor deze middag bewust voor niet al te grote artikelen. 'Het moet leuk en han teerbaar blijven. Daarom willen wij nadrukkelijk geen grote stukken zoals meubels en dergelijke gaan verkopen. Wii verkiezen het gezelli ge in- en uitloopsfeertje boven het gesleep en gezeul met omvangrijke dingen en het af- en aanrijden van aanhangwagens en bestelauto's', vervolgt Toos. Aanleveren Hebt u spulletjes over, die u kunt missen, dan kunt u deze aanleveren bij de voormalige loods van Transportbedrijf Boom. Deze is gelegen aan de parallelweg van de Oostsingel, tussen de Prins Bernhardstraat en de Oude Oostrumseweg. Tussen de huisnrs. 32 en 34 is een inrit, die naar het ter rein van de fa. Boom leidt. De aan- leverdata zijn dc zaterdagen 1, 8 en 22 april, tussen 11.00 en 13.30 uur. Voor nadere informatie kunt u bellen met de organisatoren, bereik baar onder de volgende telefoon nummers: 81047, 81191, 86688, 87118 en 89363. 'Bel ons gerust, wij geven u graag nadere informa tie. Euterpe is dankbaar voor uw medewerking', besluit Toos v.d. Heuvel. Vernielingen aan auto In de nacht van maandag op dinsdag werden krassen op het lak werk van een aan dc Henseniusstraat geparkeerde personenauto aan gebracht. Ook werd dc rechter achter band lek gestoken. De benadeelde is een 48-jarige Vënraynaar. apparatuur. Belangrijk zijn ook de grondstoffen waarvan de hulpmid delen gemaakt worden. Willems Tandtechniek werkt zoveel mogelijk met mens- en milieuvriendelijke materialen. De metalen delen zijn vrij van amalgaam, palladium en koper. Voor de protheses gebruikt Willems exclusief voor Venray en omgeving polyaan. Dit materiaal is niet alleen vele malen sterker dan de gebruikelijke materialen, het is ook non-allergisch, heeft een betere pas vorm en bevat geen kankerverwek kende stoffen. En, niet onbelangrijk, een polyaan-prothese is niks duur der dan een gebruikelijke. Een opvallende plaats in de bedrijfsruimte worJt ingenomen door een complete tandartspraktijk. Een behoorlijke investering met het doel de service voor klanten en tan dartsen te verbeteren. Het komt vol gens de heer Willems regelmatig voor dat een patiënt een paar keer op en neer moet van de tandarts naar de tandtechniker en vice versa om de laatste afstellingen aan protheses te doen. "Nu kunnen patiënt en tan darts samen hier naar toe komen en hebben we allebei alles bij de hand", verklaart Willems, die voor zover hem bekend de enige tandtechniker in de verre omtrek is met een eigen tandartspraktijk. De komende maanden wil Tandtechnisch Laboratorium Willems de mensen in Venray en omgeving graag laten kennis maken met het moderne instituut, het vak manschap en de snelle service. Een eerste bezoek aan de Patersstraat 16 is altijd gratis en kleine reparaties gebeuren terwijl u wacht. Desnoods ook 's avonds. j Ais u tandpijn heeft gaat u naar |e tandarts, tenminste als het gaat m een natuurlijk gebit. Maar in [ederland lopen tienduizenden lensen rond die niet meer eschikken over 'hun eigen tan en', of mensen wier gebit op een f andere manier steun nodig eeft. Deze mensen zyn aangewe- (0 op kunstmatige hulpmiddelen i die worden niet door de tan- irts gemaakt, maar door tand- ichnikers. Bijvoorbeeld door fcndtechnisch Laboratorium fillems in de Venrayse gtersstraat. Tandtechnisch Laboratorium yjllems is opgericht in 1988 en is en uiterst modem opgezet en geou- lleerd instituut. Het bedrijf werkt oor tandartsen, maar ook rechtst uks voor particulieren. Zeker nu indartskosten voor een groot deel lit het ziekenfondspakket zijn ehaald, komt dat laatste steeds aker voor. De vijf medewerkers ebben elk hun specialisatie en zor- en ervoor dat Tandtechnisch laboratorium Willems geen enkel jondprobleem uit de weg hoeft te aan. We maken protheses, kroon- d brugwerk en supra-structuren roor implantaten. Verder doen we rames, orthodontie, zeg maar beu els, en maken we gebitsbescher- ners op maat, bijvoorbeeld voor porters", aldus de heer Willems, ie na z'n opleiding in 1980 het edrijf startte. POLYAAN Tandtechniek is een enorm rbeids- en kapitaalintensief werk- irrein. Elke prothese is een stuk recisiewerk, gemaakt met behulp an hoogwaardige gespecialiseerde

Peel en Maas | 1995 | | pagina 13