AFV Venray UW Vogelvereniging De Huisvriend Ouderenbond KBO UW Red Stars PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Oude ^oto- Cimarron, wild vee? PEEL EN MAAS Donderdag 23 maart 1995 - Pagina 22 Grote Kerk Deken: J. Coenen, Bindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit ofm, Patersstraat 29, tel. 82385 bgg 85855; kapelaan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Opgeven misintenties: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: Maria Boodschap. 9.00 H. Mis voor ouders Neeteson- Custers; Jeu Jenniskens, ouders Arts-Cornelissen; ouders Jenniskens-Jansen en Willie. 19.00 H. Mis Toon Goumans en zoon Sjef; An Stevens; Hans van Noorden (koll); Herman Verhaegen en echtp. Janssen-Theeuwen; jrd. Maria Schols-Hesper; Willy Becrkens-v. Meijcl; ouders Truyen-Hendricx en zoon Jan; ouders Beterams-Heesen en zoon Wim; Leo Hellegers (koll); Nora Borghs-Claessens (koll). Zondag: 4e Zondag van de Veertigdagentijd. 9.30 Latijnse Hoogmis als jrd. Frans Swinkels- Marcellis; Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay; ouders Piet Janssen-v. Gerven en fam.; echtel. Janssen- Hermans (koll). 11.00 H. Mis als jrd. Nelly v. Mil-Giesbers; Cor Janssen; zal. kapl. Bert Kroon; Wiel Jansen en Maric Jansen-Giesbcrtz; Antoinetta v.d. Veen-Maassen (koll); Grada Broers (koll); jrd. Mia Janssen-Deters. Maandag: 9.00 H. Mis voor het welzijn van onze parochie. Dinsdag: 9.00 H. Mis uit dankbaar heid en om Gods zegen b.g.v. een 88e verjaardag; ouders Van Vegchel- Muijsers. Woensdag: 9.00 H. Mis voor Harrij Comelissen. Donderdag: 9.00 H. Mis voor ouders Van Kessel-Versleijen en zonen Jan en Teng, overl. ouders Tuyls-Muyzers en overl. kinderen. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor fam. Peters en uit dankbaarheid. Dienbeurten en lektoren: za 19.00: Koen, Gijs, Loek en Danny; lektor: W. Bistervels; zo 11.00: Jacomyn, Daisy, Judith en Bianca; lektor: C. Hendriks. Akolieten: zo 9.30: de heren Van Ham en Harrewijn. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog; lektrice: zr. Jacinta. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog; lektor: L. Bruekers. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Maandag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 14.00-15.30 Bliodrama rond het verhaal van Jozef, zoon van Jacob en Rachel in het stiltecentrum. 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Yoga en meditatie in het stilte centrum. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 80202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: Feest van Maria Boodschap. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Jrg. overl. ouders Jeuken-v. Osch;jrg. Gerrit v. Meyel; jrg. Jan Michicls. Zondag: 8.30 Jrg. Piet Linders; overl. fam. Spee-Linders. 10.30 Gert Koppens. Maandag: 19.00 T.e.v. H. Geest en Celina Rojer. Dinsdag: 19.00 T.e.v. H. Geest en Constan Rojer. Woensdag: 19.00 Jacob Jacobs en overl. fam.; Elisa Palm en Jacob Palm. Donderdag: 19.00 Sjraar v.d. Bosch: Antoinette Elsevier en Eva Rojer. Vrijdag: 19.00 Martinus Meyer; jrg. Toon Verstegen en overl. fam.; Mathilda Wascher en Constancia Snijders; Harry Dechnar en overl. fam. V redeskerk Zaterdag: Hoogfeest van de Aankondiging van de Heer - Maria Boodschap. 8.00 T.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria. 18.00 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 4e Zondag van de Veertigdagentijd. Voor Doortje van Waaijenburg-Thuijls (koll); Maria Matijsen-Peeters (koll); Laurijs Knapen (koll); Mien v.d. Ven-v. Eijk; Riek Willems- Vousten (koll); Jan Nellissen. Zondag: 4e Zondag van de Veertigdagentijd. Zondag Lactarc. 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van ae parochie. 10.00 Gregoriaanse Hoogmis; lev. en overl. fam. De Haart-Creemers; Julia v.d. Weiden-de Adelhard Toorop (koll); tot bijz. int. (c); Harrie Claessens (koll); Piet Rongen. Maandag: 8.00 Voor de zieken van de parochie. Dinsdag: 19.00 Guus de Jong-Sijs Woensdag: 19.00 Greet den Holder en overl. fam. Donderdag: 19.00 Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland. Vrijdag: 19.00 Voor priesterroepin gen en roepingen tot het religieuze leven. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Toediening van het H. Vormsel (door deken Coenen); voor de vormelingen; Lena Camps- Driessen; Wim Janssen en dochter Nelly en overl. fam.; papa en moeke Vermeulen en dochter Truus; Ber van Dijk; Marion Vermeulen; Herman de Kleijn; overl. ouders Nelissen-v.d. Sterren (koor Harmony). Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen. 10.00 Harry Valckx en overl. fam.; Michel Jacobs en echt- gen.; Sef v.d. Brandt en Louisa Weiis; overl. ouders Camps- Willems; Giel Vennekcns en echt- gen. en wederz. fam. (Herenkoor). Maandag: 9.00 Papa Vermeulen. Dinsdag: 9.00 Maria van Soest. Woensdag: 9.00 Voor de vrede (met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00 Voor een zieke. Vrijdag: 9.00 Uit dankbaarheid en tot bijz. int. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Judith Philipsen, Susan Frederix, Susan Janssen, Maud Lepsi; zo 8.30: Tom Gielens en Arjan Kempen; 10.00: Lieke ten Brummelhuis, Jacqueline Engels, Linda Wijnhoven,Erna Gooren. Attentie: Vanwege het groot aantal vormelingen dit jaar (30 in getal) zullen hoogstwaarschijnlijk alle plaatsen in alle banken gereserveerd worden voor de vormelingen en hun familie onder de H. Mis van zater dag 19.00 uur. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); Gerrit Bastiaans; Wim van Rhee en zoon Peter; Sjang Direks; overl. ouders Versteegen- Lensen (buurt Haalakker); led Vervuurt en Harrie Vriens; uit dank baarheid vanweg de 80e veijaardag van Henrica Direks-Op Hey. Zondag: 10.00 Stille H. Mis; Harrie Rongen en Truus Rongen-v.d. Berg; overl. ouders Van Rijswijck- Baltussen en zoon Mathieu; jrd. Marie Cox-Wolters. Woensdag: 9.00 H. Mis voor de zieken. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor de over ledenen. Parochie Castenray Zaterdag: 14.30 H. Mis bij gele genheid van 25-jarig jubileum van het Dameskoor; lev. en overl. leden van het Dameskoor. 19.00 Overl. ouders Janssen-Emonts en kinderen; jrd. Hein Emonts; overl. ouders Kunen-Hermans; Nella Classen- Janssen en Geert Classens; Marie en Sjang van Kuyck en overl. ouders Van Kuyck-Verrijdt; Jacob Emonts. Woensdag: 9.00 Jrd. Gerardus Dinghs cn Henrica Friesen. Vrijdag: 19.00 Tijdens de dienst zal de zeereerw. heer Coenen het H. Vormsel toedienen aan 16 kinderen uit onze parochie. Misdienaars: za 14.30: Marian en Annet; 19.00: Peggie en Rianne; vr 19.00: Wilma en Sandra. Uw gave voor de Vastenaktie is meer dan welkom (kollektebus ach ter in de kerk). Parochie Leunen 4e Zondag van de Veertigdagentijd. Zaterdag: 19.00 Lsm. ter bijz. int.; Mathijs van Kempen en Johanna van Kempen-Lochtens; Dien v.d. Berg-Vermeulen (buurt); Johan Meijers (buurt); Jacob Reijnders en dochter Riky; Mien Verhoeven- Holtackers; Frans Rongen en overl. fam.. Jan van Cuyck, echtgen. en overl. kinderen; weekd. Sophie Cox-Vervuurt (3); gest. jrd. Piet Loenen en echtgen. en Jan Loenen; gest. jrd. Joseph Keijsers; gest. jrd. Nelly van Dijck. Zondag: 10.00 Hgm. Wim Heidens en Drika Heidens-Smits. 11.15 Lsm. Henk ouwerker en Han Ouwcrkerk- Manders en overl. fam.; mndd. Piet de Louw. Maandag: 19.00 Lsm. pastoor Jacques Haenen en overl fam. Dinsdag: .19.00 Lsm. Pierre Philipsen en Anna Philipsen- Lenssen. Woensdag: 19.00 Lsm. Joos Gommans. Donderdag: 19.00 Lsm. Bert Jenniskens en Truus Jenniskens- Droessen. Vrijdag: 19.00 Lsm. Frans Baltussen, Willem Baltussen en overl. fam. Baltussen-Loonen; Teng Michels en overl. fam. Michels- Nabuurs. Misdienaars: za 19.00: Tom Bos en Joep Jenneskens; zo 10.00: Henk de Klein en Rene Timmermans; 11.15: Roel Litjens. Lektoren: za 19.00: Gonny Weijs; zo 11.15: Lies van Bavel. Rektoraat Heide Zondag: 4e Zondag van de Veertigdagentijd. 9.30 Hoogmis ggjt. Hendrikus Maas en Johanna Maas-Janssen en zonen Martin en Bert; jgt. Sef Janssen; jgt. Ger v. Kempen-Friesen. Donderdag: 9.00 H. Mis uit dank baarheid. Rektoraat Veulen 4e Zondag van de Veertigdagentyd. Zaterdag: 19.00 Hgm. Harry Hendrikx; Jacobus Ewals en Maria Ewals-Holtackers; 4e zwd. Nelly Fleurkens-Janssen; Dien Burgers- Driessen. Zondag: 10.30 Hgm. Wilhelmina Geurts-Ambrosius; voor de parochie. Maandag: 8.00 H. Mis voor Anny Nellisscn-Janssen en overl. ouders. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor Antonius Janssen en overl. fam. Misdienaars: za: Moniek Classens en Richard Classens; zo: Roy Smets en Nico Knapen. Parochie Ysselsteyn 4e Zondag van de Veertigdagentijd. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); R. Koonings-Zanders; mndd. Tr. Swinkels-Claessens; jrd. Toon van Asten; Lenard v.d. Weijer (buren); Sjang Classens; F. Bouwmeister; ouders Van Hugten-Gulpen. Vanavond Kinderwoorddienst. Zondag: 9.30 (Gelezen Dienst); ouders Van Dijck-Wismans; overl. fam. Peters-Michels. 11.15 PI. Hoogmis bij gelegenheid van het Gouden Priesterfeest van pater Joop Steneker ofm. Muzikaal zal deze H. Mis worden verzorgd door het gemengd kerkelijk zangkoor 'Vivace'. Maandag: 19.00 Tr. Swinkels- Claessens (LVB). Woensdag: 19.00 Jrd. Antoon Verheijen. Vrijdag: 19.00 Kruiswegoefening waarna Tafeldienst; overl. fam. Pouwels-v.d. Voort; overl. fam. Mulders-Maessen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: M. Arts en H. v.d. Hof; zo 9.30: W. en M. Verheijen; 11.15: B. en J. Slangen, Sj. Ewals, R. Keijzer, M. Spreeuwenberg, M. Peters; ma 19.00: D. Scheepens en I. Poels; wo 19.00: M. en M. Claessens; vr 19.00: K. Jaspers, W. en S. Claessens. Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen: Stijn Bastiaansen, Moostdijk; Luuk van Dijck, Peelweg en Kelly Swinkels, Past. Jacobspeel. Parochie Merselo Zaterdag: 18.00 Voor Natuurvrienden; Marie v. Osch; jgt. Henricus v. Osch en Theodora Poels; Gerardus Wismans; jgt. Anna M. Poels en Johanna Pouwels; jgt. fam. Van Lankveld en Giesbers. Misd.: Kristel Poels en Bianca Zegers. Zondag: 10.00 Voor de parochie. Misd.: Elke Claessens en José de Jong. Dinsdag: 8.30 Jgt. Jac. Bistervelds en A.M. v. Rijswijck; Tien de Rijk. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje - Vastentijd. 19.00 Jgt. Peter Joh. Ewals en Maria Am. v. Enckevort; Antoon en Christina Tijssen- Thijssen (koll); Til Muysers (buurt). Vrijdag: 8.30 Jgt. Piet van Rijswijck; Tien de Rijk. Kerk poetsen: mevr. Van Tilburg- van Meerlo en mevr. Hoedemakers- Pluk. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.30 Voor de parochie. Zondag: 10.00 Ouders Van Vegchel-Peters en kinderen; Martinus v. Kasteren (verjaardag); jgt. Antoon Weerts. Maandag: 19.00 M. Jansen. Woensdag: 19.00 Kruisweg. Donderdag: Voor de parochie. Misdienaars: za: Karin v.d. Zanden, Roel; zo: Nicole en Mark. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 PI. Avondmis koor; Sevensanghers Sevenum; fam. Hoppenbrouwer; fam. Van Loon; fam. Hoefnagels; fam. Geurts- Baats; t.e.v. de H. Jozef en uit dankbhaarheid. Zondag: Geen H. Mis te Holthees. 9.00 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor fam. Ebus; fam. Bongaerts-Kersten en fam. Hendriks; v.b.i. 10.30 Hoogmis; koor Vocaal Ensemble Boxmeer; fam. Nooyen; fam. V.d. Broek; ouders en fam. Van Dijck- van Schijndel; Tiny en Frits van Dijck; fam. Rutten; Amoldus Reijnders; fam. Jessen-Lenards; Koos Janssen en echtgen.; Ria v.d. Oord-Berge; fam. Clabbers-Pieters; fam. Janssen (reünie) uit dankbaar heid en t.z.i. 15.00 Gebedsdienst t.e.v. de H. Jozef. Dinsdag: 10.00 H. Mis voor bede vaart Dongen. 14.00 Gebedsdienst. 14.30 Bedevaart van Vincent van Gogh Instituut. Woensdag: 9.30 H. Mis in de kapel t.e.v. de H. Jozef; voor Jeu Custers; fam. Nooyen; moeder V.d. Maurick; fam. Jacobs. 10.30 H. Mis voor bedevaart uit Gilze-Rijen. 13.30 Gebedsdienst. 14.30 H. Mis in de kapel voor bejaarden Eldershome. Donderdag: 11.00 H. Mis voor bedevaart Diessen. 14.00 Gebedsdienst. 14.30 Gebedsdienst voor bedevaart Vincent van Gogh Instituut. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 26 maart zal in het Zonnelied, Kiosk te Venray, ds. Weersma voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindemevendienst gehouden. Oecumenische basisgroep Aanstaande zondag 26 maart is er een eucharistieviering van de oecumenische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is: De aarde, woning voor alle mensen. Voorganger is pastor Fr. Meyer. Plaats: kapel van het bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kindemevendienst U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 04709-87786. Diensten: D.V. zondag 26 maart om 10.00 uur. Voorganger: kand. A. Simons, Nw. Lekkerland. Zondagsschool: Zondagmiddag om 16.00 uur voor kinderen van 4-12 jaar. Bijbelonderwijs/Catechisatie: Vanaf 12 jaar op zondagmiddag om 16.00 uur. Van 6-12 jaar op dinsdag middag om 16.15 uur. Voor andere tijden kunt u bellen met de evange list. Bijbel/Kontaktavond: De eerstvol gende is donderdag 23 maart, aan vang 20.00 uur. Donderdag 9 maart jl. stond in het teken van resultaten van de "doe- dagen/avonden" georganiseerd door de Aktiviteitenkommissie, een zeer succesvolle avond. De clubleden toonden hun diversiteit aan foto's. Kwaliteit en kwantiteit speelden deze avond ook een grote rol. Graag zouden wij met name Wil Friesen willen feliciteren met het behalen van een zilveren sticker voor zijn foto, die deel uitmaakte van de fotobondscollectie. De foto club zelf werd door de fotobond in groep 2 ondergebracht, voor het ingestuurde collectie van 8 foto's. Donderdag 14 maart waren we te gast bij Fotoclub Groesbeek, een zeer leerzame avond, waarbij de foto's van beide clubs besproken werden, en duidelijke kritieken wer den kenbaar gemaakt. De meningen, over de foto's, waarbij de nodige kritiek op papier gezet was, kwam uitermate goed overeen met hetgeen de clubleden over hun eigen foto's zeiden. De avond duurde bijna drie uur, toch een minuut van verveling was er niet. We willen daarom ook de Fotoclub Groesbeek bedanken voor hun gastvrijheid en de optimale ver zorging in hun clubgebouw Zondag 19 maart vond het fotouit stapje plaats naar Streekboerderijmuseum De Locht in Melderslo, 10 personen hebben aan dit gebeuren meegedaan. De resulta ten zullen t.z.t. tijdens een van de clubavonden worden gepresenteerd. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Hierbij nodigt het bestuur de leden uit tot het bijwonen van de ledenvergadering op maandag 27 maart 1995 in In den Engel, aanvang 20.00 uur. Agenda: 1. Opening door de voor zitter; 2. Notulen vorige vergade ring; 3. Ingekomen stukken; 4. Bestuursmededelingen; 5. Uitreiking prestatiebekers; 6. Kandidaatstelling clubblad; 7. Verkiezing TT-bestuur; 8. Kontributie-inning 1995; 9. Rondvraag. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Mensen kunnen soms behoefte krijgen aan onafhankelijke adviezen op financieel gebied. Er kunnen vra gen zijn zoals: Hoe kan ik uitkomen met mijn geld nu ik een uitkering heb? Nog meer te betalen rekenin gen, hoe moet dat nu? Welke verze keringen heb ik nodig en wat kosten ze? Hoeveel geld kan ik lenen? Hoe kan ik een regeling treffen met alle schuldeisers? Als u met een of meer van deze vragen zit, kunt u hulp krijgen van het zogenaamde 'Budgetprojekt'. Hiervoor kunt u zich melden bij het Centraal Informatie Punt (CIP) van het Rise, dat in De Kemphaan zit en dat u verder op weg kan helpen. Unie-KBO tegen eigen bijdrage fysiotherapie Er gaat bijna geen week voorbij of er worden door politiek. Den Haag aanslagen gepleegd op de porte monnee van ouderen. Minister Borst wil met ingang van 1 januari 1996 een eigen bijdrage gaan invoeren bij behandelingen door een fysiothera peut. Dat betekent, dat men voor de eerste twaalf behandelingen door een fysiotherapeut de helft zelf moet gaan betalen. Dit gaat ongeveer ƒ200,- per patiënt kosten. Ouderen hebben gemiddeld een grotere kans om gebruik te moeten maken van fysiotherapie. Vijfigplussers nemen nu ongeveer de helft van alle kon takten met de fysiotherapeut voor hun rekening. De Unie-KBO heeft dan ook scherp geprotesteerd tegen deze eigen bijdrage, ook al omdat er bij andere onderdelen van de gezondheidszorg ook al sprake is van eigen bijdragen. Hoe meer mensen lid zijn van een ouderenbond, hoe groter de kans van slagen dat deze eigen bijdrage niet doorgaat. Daarom zou iedereen van 55 jaar of ouder er in zijn eigen belang goed aan doen lid te worden van de KBO. Voor de kontributie hoeft u het niet te laten: die is nog geen ƒ1,50 per maand. Voor dit bedrag ontvangt u dan ook nog het blad 'Nestor', dat interessante onderwerpen voor ouderen bevat. Bij onderstaande adressen kunt u daar meer van horen. Agenda aktiviteiten: 28 maart: Geen kienen in Het Schuttersveld als gevolg van een verbouwing. 11 en 25 april: Kienen in Het Schuttersveld, aanvang 14.00 uur. Er zijn prachtige kienprijzen, het is best de moeite waard. 27 april: Bustocht naar Brussel. Er wordt een bezoek gebracht aan de Fabiola tuinen, die buitengewoon mooi zijn. Na het bezoek aan de tui nen is er een rondrit door Brussel onder begeleiding door een gids. Het wordt een bijzonder mooie en interessante dag. Geef u daarom zo spoedig mogelijk op bij een van onderstaande adressen. 2 mei: Algemene ledenvergadering in In den Engel, aanvang 14.00 uur. Na de pauze is er een toneelvoor stelling van een toneelgroep uit Horst. Voor inlichtingen over het lid maatschap van de KBO en over de aktiviteiten kunt u bellen met een van de volgende personen: mevr. I. Claessens, Handelstraat 55, tel. 85123, mevr. P. Loonen, Reekgraafstraat 12, tel. 87943, mevr. P. v.d. Kerkhof, Helfrichstraat 80, tel. 83122, mevr. 1. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of dhr. J. Lipman, Isabellahof 17, tel. 84897. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Red Stars - Oegstgeest 7-3. Vrouwe Fortuna heeft zich van de Red Stars heren afgekeerd. Ondanks een goede wedstrijd wist Red Stars het Oegstgeestse Pecos slechts 3 punten af te snoepen. Patrick Zwiers opende met ene prima wedstrijd tegen Schipaanboord. Na winst in de eer ste game ging de tweede en derde game net verloren. Ook Bart Lefel speelde weer eens goed. Maar ook zijn partij ging in drie games verlo ren.Ronald Bogaard scoorde 1-2. Maar na nederlagen in het dubbel en van Patrick stond Red Stars met 4-1 achter. Na de pauze scoorde Bart Lefel en Ronald Bogaard nog een maal. Maar de Oegstgeestenaren wisten vaak net de partij in hun voordeel te beslissen. Maar liefste 5 van de 7 verloren wedstrijden waren in drie games. Ondanks dat was het duel het aan zien waard, jammer dat de publieke belangstelling g wat tegen viel. Zaterdag speelt Red Stars uit tegen Oki uit Eindhoven. Limburgse kampioenschappen Red Stars was zondag uitermate succesvol tijdens de Limburgse ^kampioenschappen in Heel.,, Ereplaatsen waren er voor Linëke Roording (3e) bij de Aspiranten C. Anika Schmiat (le) bleef haar team genoot Susan Lenssen (2e) nipt voor in de Pupillen A/B. Sabine werd soeverein eerste in de Aspiranten C en Karin Hoedemakers werd derde bij de junioren C. Paul Willems werd bij de jongens welpen derde. En zowel Jeroen Renkens (Aspiranten) en Raymond Larmene (Junioren) waren verlie zend finalist. Bij de heren werd Mark Arts eer ste in H-klasse. Peter Frey impo neerde met een prachtige finale en een eerste plaats bij de heren D. Patrick Zwiers onderstreepte zijn goede vorm met een tweede plaats in de B-klasse. In de hoogste dames klasse was Danielle Poels succesvolZij werd ongeslagen eerste door Margot Janssen te verslaan. Ronald Bogaard bleef in de hoog ste klasse eveneens ongeslagen, tot de finale. Daar was hij kansloos tegen de nieuwbakken international Cheng Sung. Jaarvergadering. Denkt U eraan. Donderdag 23 maart (vanavond dus) vindt de alge mene ledenvergadering plaats. Daar enkele belangrijke besluiten geno men moeten worden, wordt alle leden dringend verzocht aanwezig te zijn. De vergadering begint om 19.30 uur. Overige uitslagen Heren: Red Stars 1-Pecos 7-3 Megacles 1 -Red Stars 2 3-7 Tiel 1-Red Stars 3 6-4 TTC 1-Red Stars 4 9-1 Red Stars 5-Red Stars 7 6-4 DVO 2-Red Stars 6 9-1 Red Stars 8-'t Belke 2 7-3 Red Stars 9-TTC 5 4-6 Red Stars 10-DVO 5 7-3 Maasbree 3-Red Stars 11 0-10 Dames: Red Stars 2-Helden 67 7-3 Jongens: Red Stars 1-Pecos 1 8-2 EIsloo-Red Stars 2 7-3 Red Stars 3-Unicum 1 7-3 Maasbree 1-Red Stars 4 6-4 TTC 1-Red Stars 5 2-8 Panningen 1-Red Stars 6 7-3 Red Stars 7-Red Stars 8 8-2 Red Stars 9-Asterix 2 5-5 Red Stars 10-Red Stars 11 4-6 Panningen 5-Red Stars 12 is01-0 Meisjes: Cosmos 1-Red Stars 1 1-9 Red Stars 2-Hotak 1 10-0 Red Stars 3-Red Stars 4 5-5 Red Stars 5-Panningen 5 7-3 We verplaatsen ons even naar hei jaar 1935, naar de grote en woeste Peelvlakte en staan even stil bij de plaggenhut van Frans Nooyen ei zijn vrouw Mechtilda Booten (Booten Mechel). Wie was deze Peclbewoner en waarom huisde hij met zijn gezin in deze armoedige hut, opgetrokken met plaggen et turf? Frans Nooyen werd geboren op 27 september 1881 als zoon van Chris Nooyen, wonende in het laat ste huis aan de Kruisstraat - hoek Groenewoldsepad. Men kende hem beter als 'Chris van de Tömp' Frans stapte op 30 december 1904 in het huwelijksbootje met de op7 februari 1873 geboren Mechtildi Booten uit Rheydt (Did.). Op 14 november 1915 vond hei jonge gezin (ze hadden inmiddels drie kinderen) onderdak in de gemeentewoning aan de Kluts no M.61 te Veulen, waarin nog drie andere gezinnen de woning deelden, nl. dc fam. Krillaerts, Van Hoof ea Van Rijt. In 1918 verkocht de gemeentt Venray deze woning aan de fam. Eikmans uit Cuyk, vandaar de nu nog bestaande naam 'Eikenhof', Drie gezinnen vonden onderdak in Venray, maar het gezin Nooyen ver huisde tijdelijk naar een Belgisch vluchtelingenkamp in Nunspeet en keerde korte tijd later terug naar een door de gemeente Venray geplaatst! houden keet, gelegen ten noorden van de spoorlijn Griendtsveen- Deume achter Ysselsteyn. In juni 1921, tijdens een bezoek van de familie Nooyen aan een kerkdienst in Griendtsveen, brandde de keet tot de grond toe af. Men vond tijdelijk onderdak bij mensen in Griendtsveen. Burgemeestei Oscar v.d. Loo, verweet Frans de woning met opzet aangestoken te hebben en hij moest zelf maar voor een ander onderkomen zorgen. Mei hulp van kennissen en bewoners van het naburige Griendtsveen werd in rekordtijd een plaggenhut gebouwd op dezelfde plaats waar eerder de keet had gestaan. Behalve een woonruimte waren o ook twee slaapkamers. De muren van de hut waren opgebouwd uil dikke lagen turf en plaggen, waar door het 's zomers bmnen koel en winters warm was. Geen gas, geen waterleiding, geen elektriciteit, alleen één diepe put voor het beno digde water. Frans was als arbeider bij de gemeente in dienst en was belast met het onderhoud van enkele secundaire wegen in en rond Ysselsteyn en Veulen. Moeder Mechtilda ging regelmatig te voel met haar houten kruiwagen naar Venray om de benodigde proviand in te kopen. Een lange en soms bane tocht door de ruwe Peelvlakte. In 1938 moest vanwege de Peelontgindingen de hut verdwijnen en kreeg Frans woonruimte aange boden in Landweert. Twee van zijn drie kinderen zijn nog in leven nl. Maria, 88 jaar, wonende te Oostrum en André, 01 jaar en woonachtig te Reuver. Frans Nooyen is overleden op 13 oktober 1950 in de leeftijd van 69 jaar en zijn vrouw op 82-jarige leef tijd in 1955. Jan v.d. Putten Vastenaktie De zwarte Colombianen maken met bijna zeven miljoen mensen dertig procent uit van de bevolking, Ze zijn afstammelingen van ae Afrikaanse slaven die door de Spanjaarden werden 'ingevoerd' om te werken in mijnen, in de veehou derij, op de plantages of als huisper soneel. Nu leven de meeste zwarte Colombinanen in dorpen in de uit gestrekte oerwouden langs dc Atlantische en Pacifisch kust. Een ontoegankelijke streek waar slaven vroeger een veilig heenkomen zoch ten als ze de plantage waren ont vlucht. De mensen die zo aan de sla vernij ontkwamen, werden toentertijd aangeduid met de naam cimarron (wild vee). Inmiddels is het een geuzennaam. De Afrocolombianen hebben gebrek aan bijna alles. De mensen drinken rivier- en regenwater. Dc meeste huizen missen riolering of sanitair. De medische zorg is ronduit slecht. De dorpjes aan de rivieroe vers, ver verwijderd van de paar wegen die er zijn, kennen nauwe lijks onderwijsvoorzieningen. Niet vreemd dat negentig procent van de mensen ongeletterd is. De laatste jaren trekken velen weg uit de kustgebieden. Door uitputting van de grond en doordat de overheid gebieden opeist voor de exploitatie van natuurlijke hulpbronnen, is het voor hen onmogelijk zelfs maar een schamel bestaan op te bouwen. Ze komen terecht in nieuwe zwarte nederzettingen bij de grote steden. De beweging cimarron komt op voor de belangen van deze zwarte Colombinanen. In '92 was de belangrijkste leider van de Cimarron onze gast. Juan de Bions Mosquera vroeg ons de strijd om een mens waardig bestaan van de Afrocolombiaanse vrouwen en mannen te steunen. De verbeterin gen komen heel langzaam, maar de organisatie wordt sterker: 'Zoals een olifant loopt, met langzame maar zekere stappen' en zo is Cimarron de hoop van deze mensen!

Peel en Maas | 1995 | | pagina 22