R Afval-prij svraag: Leunen en Oostrum winnende scholen Zaterdag 29 april Oranjefeesten 1995 Zaalvoetbaltoernooi Verkeersmaatregelen duathlon wedstrij d G NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Inschrij fformulier Oranjezaalvoetbaltoernooi 1995 Bekendmaking Essen aan Overloonseweg worden geveld commissie- vergaderingen I woningwet - wet ruimtelijke ordening 10; rtLL. tit Mhno ^"ue/uag ^4 maart 199b - Hagina 4 pe: Bii wij lev ler 9' dc ons GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Fax: 04780-23222 Correspondentie-adres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Informatiebalie: maandag t.m. vrijdag 09.00-17.30 uur. Telefonisch 08.00-18.00 uur. In de oneven weken op vrij dag tot 13.00 uur. Vakbalies van Burgerzaken, Sociale zaken, Financiën en Gemeentewerken: maandag 09.00-17.30 uur; dinsdag t.m. vrijdag 09.00-13.00 uur. De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspraken- spreekuur (tel. 23236 of 23237). Maandag 08.30- 17.30 uur, dinsdag t.m. don derdag 08.30-13.00 uur en 14.00-17.00 uur; vrijdag 08.30-13.00 uur (en in de even weken ook van 14.00- 16.30 uur) Spreekuur leden college b. en w. Burgemeester en wethouders hou den elke maandag van 10.00- 11.00 uur spreekuur. Bezoek is alleen mogelijk na telefonische afspraak, tel 04780-23311 (alleen voormiddag). Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de maand, aanvang 19.00 uur. Expositie over 'Vorm in afval' te bezichtigen in gemeentehuis Basisschool De Meent uit Leunen en basisschool H. Maria uit Oostrum hebben de eerste prijzen in de wacht gesleept bij de scholen prijsvraag van de gemeente rond het thema 'Afval en Hergebruik'. De prijsvraag was op de meeste scholen gekoppeld aan net GFT-les- pakkettenprojekt dat de gemeente dit schooljaar aan alle Venrayse basisscholen en ook een aantal mid delbare scholen heeft aangeboden. De opdracht luidde om per groep een werkstuk te maken dat in het teken stond van afval. Het resultaat is dat elf Venrayse scholen in totaal zo'n zestig uiterst kleurrijke werk stukken hebben ingeleverd. De jury nam de inzendingen afge lopen maandag onder de loep en toetste deze op vorm (creativiteit) en inhoud (thematiek). De som van beide heeft geresulteerd in de vol gende eindscore: Categorie groep 1-4 (5 deelne mers): 1. Groep 3 van De Meent uit Leunen met 70 punten; 2. Groep 3 van Petrus Banden met 64 punten; 3. Groep 4 van De Meent uit Leunen. Categorie groep 5 en 6 (6 deelne mers): 1. Groep 5+6 van De Meent uit Leunen met 56 punten; 2. Groep 5+6 van De Stek uit Castenray met 53 punten; 3. Groep 6 van de H. Maria uit Oirlo met 52 punten. Categorie groep 7 en 8 (10 deel nemers): 1. Groep 8 van H. Maria uit Oostrum met 69 punten; 2. Groep 7 van H. Maria uit Oostrum met o5 punten; 3. Groep 8 van H. Evenals vorige jaren zal ook in 1995 het Oranjezaalvoetbaltoernooi worden georgani seerd in Sporthal De Wetteling in het kader van Koninginnedag. Iedereen die aan dit evenement wil deelnemen wordt verzocht onderstaand inschrijfformulier in te leveren bij de afdeling Welzijn van de gemeente Venray, t/m maandag 24 april a.s. 12.00 uur of bij Sporthal De Wetteling (dhr. Van Katwijk). Tevens wordt men verzocht het inschrijfgeld te voldoen, bij inlevering van het inschrijfformu lier. Deelnamekosten bedragen per team 20,-. Hierbij geven wij ons op voor het Oranje- zaalvoetbaltoemooi 1995 met 1 herenteam: Naam van het team: Kleur shirts/broek: Naam kontaktpcrsoon: Adres: Woonplaats/pc: Telefoon: De burgemeester van Venray, maakt bekend, dat het college van burgemeester en wethouders van Venray in zijn vergadering van 21 maart 1995 heeft besloten: 1. in tc stemmen met het ontwerp-con- vcnant 'Interim-ammoniakbcleid Limburg'. Het convenant geldt voor de gemeente als een (inter) gemeen telijk ammoniakrcductieplan (ARP) als genoemd in artikel 8 van het Intcrimwet Ammoniak en veehoude rij; 2. dat de gemeente Venray vanaf deze datum in vergunningprocedures rekening zal houden met het vast te stellen convenant/ammoniakrcduc- tieplan. Het convenant is gericht op^ het afstemmen van beleid voor het ver minderen van de ammoniakemissie uit veehouderij-inrichtingen in Noord- en Midden-Limburg. Het convenant zal na goedkeuring door de deelnemende gemeenten uit Noord- en Midden-Limburg, mede- ondertekend worden door de provin cie Limburg en de Limburgse Land en Tuinbouw Bond. Het convenant ligt met ingang van 24 maart gedurende 4 weken voor eenieder ter inzage op de vakbalie gemeentewerken, op werkdagen van maandag van 09.00 tot 17.30 uur en alle overige dagen van 09.00 tot 13.00 uur. Gedurende de termijn van terinzage- ligging kan eenieder zijn zienswijze schriftelijk (of mondeling via de vakbalie gemeentewerken) kenbaar maken aan de gemeente Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray, onder vermelding van 'Inspraak ammoniakconvenant' op brief en envelop. Venray, 22 maart 1995 De burgemeester voornoemd. Maria uit Oirlo met 50 punten. Een eervolle vermelding was er voor de groep l-2b van De Meent uit Leunen. Burgemeester Waals maakte de prijswinnaars gisteren op het gemeentehuis bekend en reikte aan elke groep een oorkonde uit. De eer- ste-prijswinnaars winnen elk een bedrag van ƒ1.000,-, te besteden aan een klassikaal uitstapje. De expositie van de leerlingen in het gemeentehuis wordt gekombi- neerd met een uitstalling van zeer bijzondere kunstwerken van de beeldend kunstenaar Jan Vos. Deze heeft allerlei weggeworpen afval (koelkasten, gloeilampen, oude schoenen en tassen, oude spijkers e.d.) omgevormd tot vaak bizarre objekten die in en buiten het gemeentehuis een plek hebben gekregen. Het resultaat is uiterst verrassend en zeer de moeite waard om te bekijken. De tentoonstelling in de burger zaal en het werk van Jan Vos zijn nog tot en met vrijdag 31 maart te bewonderen, op alle werkdagen van 09.00 tot 17.30 uur (op vrij dag 31 maart tot 13.00 uur). De gemeente heeft ook een publieksprijs uitgegeven voor de scholenprijsvraag. Bezoekers kun nen hun oordeel invullen op een for mulier, verkrijgbaar bij de informa tiebalie in de hal van het gemeentehuis. De publieksprijs gaat naar de school die de meeste punten scoort. Tussen 27 en 31 maart 1995 wor den er 82 essen geveld aan de Overloonseweg. De essen staan aan de westzijde van de weg tussen het fietspad en de weg. Daar waar het fietspad verder van de weg afligt, zullen de bomen blijven staan. Ook alle eiken blijven staan. De essen verkeren in een slechte staat. Essen vereisen een goede vochtvoorziening. Door de ruilver kaveling is de grondwaterstand gedaald. Als gevolg hiervan verto nen de essen droogteverschijnselen. Het fietspad aan de Overloonseweg ligt een stuk lager dan de berm waar de bomen in staan. Door dit hoogteverschil in combinatie met de wortels van de essen wordt het asfalt plaatselijk omhoog gedrukt. Hierdoor en door verzakkingen in het asfalt verkeert het fietspad in slechte staat. Nog dit jaar worden de weg en het fietspad opgeknapt. Vandaar dat dit voorjaar de essen worden geveld. Zodra de wegwerkzaamheden klaar zijn, worden er eiken herplant. Eiken kunnen namelijk op droge, arme grond groeien en zullen zich dus hier beter thuisvoelen dan essen. De bomen aan de westzijde zijn ook in slechte staat. Om de weg niet gelijk kaal te maken, zullen deze pas geveld worden zodra de nieuw geplante bomen langs het fietspad goed aangeslagen zijn. Dit kan een paar jaar duren. Tijdens de werkzaamheden wordt ter hoogte van de bewuste plaatsen één weggedeelte afgesloten. Het verkeer wordt met verkeerslichten geregeld. De bomen komen gedeeltelijk over het fietspad te liggen. Fietsers kunnen er wel door, maar moeten rekening houden met oponthoud. In verband met de Internationale Duathlon-kampioenschappen "POWER(WO)MAN" in Venray op zondag 2 april zijn van 8.00- 19.00 uur onderstaande verkeers maatregelen van toepassing: Gesloten in beide richtingen voor alle verkeer behalve voetgangers (fietsparcours): 01. Loonsedijk 02. Beekweg 03. Kleindorp tussen De Steeg en de Beekweg 04. Noordsingel tussen St. Ursulastraat en Westsingel 05. Hoenderstraat tussen Gemmadal en Westsingel 06. Hoenderstraat tussen Westsingel en Langcwcg 07. Westsingel tussen Noordsingel en Merseloseweg 08. Merseloseweg tussen Westsingel en Henseniusplein 09. Langeweg tussen Hoenderstraat en Kennedystraat 10. Kempweg tussen Langeweg en Henseniusplein Gesloten in beide richtingen voor alle verkeer behalve voetgangers (looppa rcours): 11. Hcnseniusstraat tussen Leeuwstraat en Henseniusplein 12. Patersstraat 13. Poststraat 14. Julianasingel 15. Wilhelminastraat 16. Prins Hendrikstraat 17. Prins Bernhardstraat 18. Oranjestraat 19. Kolkwcg 20. Parallelweg Oostsingel 21. Nassauplein 22. Minister Charles Ruysstraat 23. Mgr. Nolensstraat 24. Kardinaal van Rossemstraat 25. Dr. Poelsstraat 26. Stationsweg tussen Landweertweg en Raadhuisstraat 27. Raadhuisstraat tussen Stationsweg en Julianasingel 28. Hofstraat 29. Grote Markt 30. Marktstraat 31. Schoolstraat Eenrichtingsweg "uitgezonderd busdienst en bestemmingsver keer": 32. Noordsingel van Overloonseweg tot St. Ursulastraat Eenrichtingsweg "uitgezonderd (brom-)fietsers: 33. Langeweg van Kennedystraat tot Langstraat Eenrichtingsweg: 34. Langeweg van Hoenderstraat tot Frans Michelstraat Verbod om stil te staan: 35. Oude Oostrumseweg van Julianasingel tot Oostsingel Bereikbaarheid ziekenhuis en Merselo: Het ziekenhuis en Merselo blijven bereikbaar via de route Noordsingel- Oostsingel- Zuidsingeï-Westsingel- Merseloseweg Bereikbaarheid Bejaardencentrum "Het Schuttersveld": "Het Schuttersveld" blijft vice versa bereikbaar via de route Zuidsingel- Oostsingel - Noordsingel- St. Ursulastraat (hier op aanwijzing van de parcourswachter de Hoenderstraat oversteken naar de Bergweg waar Het Schuttersveld ligt. Ontsluiting wijk Molenklef De bewoners van de wijk "Molenklef' kunnen hun wijk vice versa bereiken via de route Hoenderstraat - Biezenvenneke - Merseloseweg. Indien gewenst kunnen de bewoners hun wijk ook verlaten (dit op aan wijzing van de politie en parcours- wachters) via de Molenklefweg - rijwielpad Beekweg Noordsingel. Hier dient men dan met enige wachttijd i.v.m. passeren de renners rekening te houden. Tydelijke bushaltes Noordsingel: In verband met het vervallen van de bushalten aan de Raadhuisstraat zul len deze halten tijdelijk worden ver plaatst naar de Noordsingel tussen de Raadhuisstraat en St. Annalaan. Financiële en economische zaken Op woensdag 29 maart a.s. is er een openbare vergadering van de commissie financiële en economi sche zaken. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek. 3. Vaststelling verslagen van 6 maart 1995. 4. Economische en agrarische aangele genheden. 5. Raadsvoorstel algemene uitkering 1995. 6. Gewestaangelegenheden. 7. Ingekomen stukken en mededelin gen. 8. Rondvraag. Voor de eerste keer Voor de eerste keer werd door de vreemdelingendienst van Venray proces-verbaal opgemaakt inzake het onderdak verschaffen van een vreem deling. Die eer viel een 45-jarige in woner ten deel die onderdak verschafte aan een 21-jarige Thaise.. Die had wel een geldig visum maar ze had zich niet aangemeld bij de vreemdelingendienst. Totdat ze naar Thailand terugkeert is zij, in overleg met Justitie, overgedragen aan een instelling. Na afloop van haar visum zal ze worden uitgewezen. In de toekomst zal streng worden opgetreden tegen het verschaffen van onderdak aan illegalen. Wet geluidhinder/Wet op de ruimtelijke ordening Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat bij hen is ingekomen een bouwplan van de heer J.T.M. Poels, Raadhuisstraat 2 te Venray tot het bouwen van een woning aan de Dr. Poelsstraat te Venray. De gevraagde woning is gelegen bin nen een zone van een een weg, de Stationsweg, respectievelijk de Raadhuisstraat, als bedoeld in artikel 74 van de Wet Geluidhinder. De geluidsbelasting op de gevel van de betreffende woning bedraagt maxi maal 53 dB(A) en overschrijdt derhalve de ingevolge artikel 82 van de Wet geluidhinder primair toegestane waarde van 50 dB(A). Het voornemen bestaat aan gedepu teerde staten te verzoeken een hogere grenswaarde vast te stellen en wel tot 53 dB(A). Het ontwerp-verzoek met bijbehoren de stukken ligt van 23 maart 1995 tot 7 april 1995 voor eenieder ter inzage bij dc vakbalie van de sector gemeentewer ken. Gedurende die termijn kunnen schriftelijk opmerkingen bij burgemees ter en wethouders worden ingediend. Verder zal op 30 maart 1995 om 10.00 uur een openbare hoorzitting worden gehouden, waarbij opmerkingen monde ling kunnen worden toegelicht. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. het bouwen van een woning aan het Zilverschoon 19 te Venray tnv R.W.D. Klooster, p/a Postbus 126 te Oirschot; het bouwen van een carport aan de Haalakker 10 te Oirlo tnv J.H.P.J. van Dijck, Haalakker 10; het veranderen van de woning en uitbreiden magazijn aan de Hoofdstraat 20 te Oirlo tnv B.G.A. Malsen, Sarabandestraat 5; het bouwen van een woning aan het Zilverschoon 17 te Venray tnv M.H. Wichman, p/a Postbus 126 te Oirschot; het uitbreiden van de woning aan de Lisdodde 11 te Venray tnv H.T.H.M. Heidens, Lisdodde 11; het bouwen van een werktuigenber ging aan de Lemmenweg 16 te Heide tnv P.H.J.H. Camps, Lemmenweg 16;. het plaatsen van twee tunnelkassèrv aan de Geysterseweg 29 te Oostrum tnv P.J.M. Verrijdt, Geysterseweg 29; het bouwen van een pluimveestal en eierloods aan de Meerloseweg te Oirlo tnv Zanders Pluimveebedrijven B.V., Zandhoek 13a; het bouwen van een pluimveestal met tussenlid aan de Rotven 8 te Oirlo tnv Nelissen Pluimveebedrijven, Rotven 8; het bouwen van een timmerfabriek en kantoor aan de Smakterheide te Venray tnv P. van Duijnhoven V.O.F., Johan van Wyttenhorstweg 18. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtst reeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezon den of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. het bouwen van een berging aan het Zilverschoon 25 te Venray tnv E. van Wieren, Rozemarijn 9; het bouwen van een terrasoverkap ping aan de Gosewijnhof 1 te Venray tnv J.J.G. Oudenhoven, Gosewijnhof 1; het plaatsen van een afdak aan de Tangostraat 2 te Venray tnv H.B.J.C. de Haas, Tangostraat 2. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmingen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouwaan- vragen medewerking te verlenen. het uitbreiden van de woning en bouw carport aan de Oostsingel 26d te Venray tnv T.A. van den Berg, Oostsingel 26d; het uitbreiden van de woning aan het Look 4 te Venray tnv M.J.M. van Keulen, Look 4; het vergroten van de woning aan dt Vossestaart 33 te Venray tm A.G.T.H.Arts, Vossestaart 33; het bouwen van een garage/berging aan de Vlinderbloem 10 te Venray tnv B.P.M. Vullings, Vlinderbloen het uitbreiden van de woning aan Aronskelk 49 te Venray tnv P.F.M. Grccfkens, Aronskelk 49; het bouwen van een woning me garage/berging aan de Willemstraai 1 te Venray tnv J. Koster, Willemstraat 1. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 24 maart 1995 gedurende 2 wekei voor een ieder ter inzage bij de vakbalk gemeentewerken. Gedurende deze ter mijn kunnen eventuele bezwaren bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft n onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen: het uitbreiden van de woning aan hei Look 4 te Venray tnv M.J.M. vat Keulen, Look 4; het renoveren en verbouwen van hei pand aan de Raadhuisstraat 2 te Venray tnv Adm.- en Adviesburo Van Gooi, Postbus 70 te Nieuw- Bergen; het bouwen van een berging/carport aan de Zwanebloem 30 te Venray to J.M. Schlechtriem, Zwanebloem 30; het vergroten van de woning aan de Vossestaart 33 te Venray tnv A.G.T.H. Arts, Vossestaart 33; het bouwen van een garage/berging aan de Vlinderbloem 10 te Venray tnv B.P.M. Vullings, Vlinderbloen 10; het plaatsen van glaskozijnen aan de Oude Oostrumseweg 49 te Venray tnv B.W.H.M. Barents, Oude Oostrumseweg 49; het bouwen van een tuinhuisje aan de Klaproos 9 te Venray tnv J.W.H, Janssen, Klaproos 9; het vergroten van de woning aan de Menuetstraat 11 te Venray tnv J.B, Lian, Menuetstraat 11; het vergroten van de woning aan dc Marjolein 59 te Venray tnv H.P.C. Brands, Marjolein 59; - het bouwen van een wooncomplex j en verzorgingsruimte aan de Beukenlaan/Berkenstraat te Venray! tnv Woningstichting Noord- Limburg, Plataanstraat 15. Venray, 23 maart 1995 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, chef onderafdeling bouwbeheer Winkeldievegge aangehouden Dinsdagmiddag werd een 34-ja- rige inwoonster van Vierlingsbeek betrapt in een warenhuis in de Grotestraat toen ze twee klosjes garen, drie zakjes ballonnen en twee zakjes naalden mee wilde nemen zonder te betalen. Dat alles ter waarde van ƒ14,-. Ze werd aan de politie overgegeven en ze verklaarde 'vergeten te hebben' de goederen af te rekenen. Die vergissing werd gehonoreerd tot betaling van een bedrag van ƒ200,-. Greep uit kassa Zaterdagmiddag werd in een on bewaakt ogenblik een greep in de kassa-lade gedaan van een doe-het- zelf zaak aan het Gouden Leeuwter rein. Bij het opmaken van de kas bleek een bedrag van ƒ690,- verdwen en te zijn. Het personeel heeft een vermoeden wie de dader is. Aan de politie is het signalement door gegeven. Inbraken in woningen In de nacht van vorige week dinsdag op woensdag was door for cering van de achterdeur, toegang verkregen tot een woning aan de Stationsweg in Oostrum. De woning bleek doorzocht te zijn. Uit een la in de woonkamer werden een portemonnee met geld en sieraden ontvreemd. Zondag werd tijdens afwezigheid van de bewoners, tussen 11.00 en 17.30 uur ingebroken in een woning aan de Spurkterdijk. De gehele woning bleek doorzocht te zijn. Ontvreemd werden een zevental Eurocheques, een portemonnee en een geldkistje. Er werd ƒ500,- ge stolen. Toegang tot de woning was verkregen door forcering van de ach terdeur. Vernielingen Een 24-jarige Ven ray naar deed aangifte van het bekrassen van zijn aan de Veltumse Kleffen geparkeerde personenauto. Een 40-jarige inwoner uit Asten deed aangifte van het bekrassen van zijn aan de Raadhuisstraat geparkeer de personenauto. Een 19-jarige inwoner van Oostrum deed aangifte van het bek rassen van zijn aan de Serenadestraat geparkeerde personenauto. Getuige zag inbraak In de nacht van zaterdag op zon dag zag een bewoonster van een woning aan de Veltumse Kleffen dat drie mannen met goederen uit een woning kwamen en die in een auto plaatsten. Die getuige kon het kenteken- nummer aan de politie doorgeven. Toen de politie arriveerde was de auto met de daders verdwenen. De bewoners van de woning waren niet thuis. Het drietal haa kans gezien om uit de woning een cd-speler, een cassettedeck, geluids boxen, een videorekorder en een elektronische zakagenda te ontvreemden. Portemonnees gestolen Tijdens het winkelen in een super markt aan het Gouden Leeuwterrein werd uit de tas van een 36-jarige in woonster haar portemonnee gesto len. Daarin zat een bedrag van ƒ25,- alsmede een Europas en persoonlijke bescheiden. De diefstal vond vrijdag middag plaats. Een scholiere deed aangifte van diefstal van haar portemonnee uit haar kleding die zij aan de kapstok van een scholengemeenschap aan de Mgr. Nolensstraat had gehangen. In die portemonnee zaten haar bank- en bibliotheekpas en een geldbedrag van ƒ15,-. Goede vangst douane Tijdens een routinekontrole door personeel van de douane aan de grens bij Siebengewald werd een Mercedes staande gehouden. Deze werd be stuurd door een 64-jarige Duitser. In de kofferbak van de auto werden enkele dozen hasj, totaal 180 kilo aangetroffen. De straatwaarde van deze verdovende middelen wordt op ƒ700.000,- geschat. De bestuurder werd overgebracht naar het bureau Venray en daar in gesloten. De officier van Justitie zal trachten via de verkorte procedure de Duitser over te dragen aan de Duitse justitie. Slagbomen vernield Door Ruyters Parkingbeheer werd aangifte gedaan van vernieling van een slagboom op de parkeerplaats van de Gouden Leeuw. Ook was de bewakingscamera vernield en daar door wordt aan opzettelijke ver nieling gedacht. Hoe groot de schade is kon niet worden medegedeeld. Inbraken in personenauto's Het afgelopen weekend werd er in- ebroken in verschillende geparkeer- e personenauto's. Een aan het Hoogakker geparkeer de personenauto van een Venraynaar was openeebroken. Uit de auto werd de autoradiocassettespeler ter waarde van ƒ700,- ontvreemd. Een aan de Burggraaf geparkeerde personenauto van een 23-jarige in woner bleek met grof geweld te zijn opengebroken. Ontvreemd werd de komplete stereo-installatie en de hoedenplank. Dit alles ter waarde van ƒ2.600,-. De personenauto van een 22-ja- rige Venraynaar, die aan de Haam- makerstraat stond geparkeerd was ook opengebroken. Ontvreemd werd de radiocassettespeler ter waarde van ƒ400,-. Een aan de Burggraaf geparkeerde personenauto van een 26-jarige in woner bleek eveneens opengebroken te zijn. Ontvreemd werden ook hier de hoedenplank en de stereo-instal latie. Waarde ƒ1.250,-. Ook een aan de Helmkruid geparkeerde personenauto van een 49-jarige Venrayse was open gebroken. Ontvreemd werd hier de autoradio ter waarde van ƒ500,-. Tenslotte werd een aan de Boterbloem geparkeerde personen auto van een 22-jarige inwoner I opengebroken. Ontvreemd werden de radiocassettespeler en de cd-speler ter waarde van ƒ600,-. Dankzij getuige Vrijdagavond omstreeks 23.30 uur zag een inwoner van Venray hoe een Audi-personenauto die aan de Hoenderstraat geparkeerd stond, werd opengebroken. Hij stelde de politie daarvan in kennis. Die arresteerde ter plaatse een 30-jarige inwoner die in de auto was gaan liggen om zich aan het oog van de politie te onttrekken. De man werd naar het politiebureau overgebracht en daar voor nader on derzoek ingesloten. Op de plaats waar de auto geparkeerd stond werd verder een fiets aangetroffen. De ver dachte ontkende eigenaar van die fiets te zijn. De eigenaar van de Audi kan dankzij de oplettendheid van de getuigen van geluk spreken. PEEL EN MAAS 'n abonntnienl waard

Peel en Maas | 1995 | | pagina 20