berden mi GRATIS IT "Ondersteuning bevrijdingsfeest door gemeente minimaal" De Meent Leunen het beste in afvalverwerking KROKET MEM De muur wil wat nieuws. Palthe /i>-' lüi! EMOFRA 1 Bewoners Leunen tegen uitbreidingsplannen De Steeg Proef parkeerwachters levert gemeente 10 mille op A4 ƒ3,50 A3 5,00 R WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING MODEHUIS DE TEXTIELBEURS Discussie-avond over dorps- en wijkraden j GRATIS* Leren riem Utjeans fi'C IYHTtm Asteria En waarom nu niet? Nu het lente is. Surprise weekaanbieding en elke 2e lijst 1/j prijs kleurkopieën ini v.d. Leur r ONDERDAG 23 MAART 1995 Nr. 12 nunucnu zea i icnuc jhhuwnü fenray's rijnhuis Tel. 04780-11510 PEEL EN MAAS idag| UITGAVE: VAN DEN MUNCKHOF B.V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ fllmgrotestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 04780-82727/Fax 10916 ïg. VENRAY Voorzitter Oranjecomité uit kritiek op gemeente Piet Kienhuis, voorzitter van het Oranjecomité maakte vrijdag middag, tijdens de opening van de tentoonstel ling "Tweede Wereldoorlog en bevrijding in Venray e.o." van de gelegenheid gebruik om zich kritisch uit te laten over de gemeente Venray. Ook de politiek en het onderwijs werden door Kienhuis niet gespaard. Aanleiding voor deze kritiek is de minimale rol die de gemeente Venray speelt bij de her denking en de viering van de bevrijding van Venray en Nederland, 50 jaar geleden. "Dankzij particuliere initiatieven is er toch wat van de grond geko men" aldus Kienhuis, "maar de rol van de gemeente is duidelijk beperkt." TELEURGESTELD "Anderhalf jaar geleden hebben wij, als Oranje comité al bekeken om wat te organiseren rondom de 50e viering van de bevrijding. Nadat we de eerste plannen op tafel had den, hebben we bij de gemeente een verzoek ingediend om extra gelden voor deze viering ter beschikking gesteld. Tot op heden hebben wij hier nog geen reaktie op gehad", aldus een teleurgestelde Kienhuis. Volgens Kienhuis is de rol van de gemeente vroeger groot geweest. "Er zaten minimaal 2-3 ambtenaren in ons comité, die dan ook bij de uit voering betrokken waren. Die uit voering was vroeger ook een zaak van de gemeente en de ambtenaren. Nu regelen we het allemaal zelf, Gemeentehuis zaterdag extra open voor tentoonstelling Basisschool De Meent uit Leunen is de grote winnaar van de wedstrijd 'Afval en herge bruik'. De school ging in de diver se categorieën met twee eerste en een derde prijs aan de haal en kreeg bovendien een eervolle ver melding van de jury. Ook de Mariaschool uit Oirlo en de gelijknamige basisschool uit Oostrum vielen twee keer in de prijzen. Leerkracht Gommans van groep 3 van De Meent toont zich aangenaam verrast met de prijzenregen. "We zijn er erg blij, maar we hadden het niet verwacht. We hebben de werk stukken meer gezien als een afslui ting van het project". Gommans zegt dat de groepen zich vooral in het najaar verschillende weken heb ben bezig gehouden met het lespro ject GFT, waartoe ook de werkstuk ken behoren. In de afgelopen weken zijn alleen de inzendingen alleen afgewerkt. Burgemeester Waals van Venray, voorzitter van de jury, maakte woensdagmiddag de uitslag van de prijsvraag bekend. De beste inzen dingen in iedere categorie kregen elk 1000 gulden van de gemeente. De school kan dat geld besteden aan een dagje uit voor de klas. De prijs uitreiking werd gevolgd door een voorstelling van beeldtheater 'Binnenste buiten' en een afvalquiz met medewerking van Adje Afval. De jury heeft de zestig werkstuk- STOMERIJ 2e laagst geprijsde kledingstuk nu voor Aanbieding 23 t/m 29 maart uitgezonderd fabriekskleding Poststraat 11 Venray ken, afkomstig van elf scholen, beoordeeld op creativiteit en inhoud. Ze beoordeelde in haar rap port de kwaliteit van de werkstuk ken overwegend met 'goed'. Wel viel op dat inzendingen vooral informatief en educatief waren. Als kinderen en docenten eerder de kunstwerken van Jan Vos gezien hadden, hadden de werkstukken wellicht een wat speelser karakter gekregen, zo concludeert de jury in haar rapport. Kunstenaar Vos heeft langs de toegangsroute naar de bur gerzaal grote en kleine kunstwerken geplaatst, die allemaal gemaakt zijn van afvalmaterialen. De entree van het gemeentehuis is door Jan Vos versierd met een object gemaakt van oude wasmachines en centrifuges. De werken van Vos sluiten prima aan bij de werkstukken van de scho len, zo meent de jury. Samen leve ren zij een boeiende tentoonstelling op, die nog tot en met vrijdag 31 maart te zien is. Om zoveel moge lijk kinderen en ouders gelegenheid te geven de expositie te bekijken is het gemeentehuis zaterdag 25 maart extra geopend van 12.00 tot 17.00 uur. PRIJZEN De scholen konden werkstukken inzenden in drie categorieën: de groepen 1-4 (inzendingen van vijf groepen), de groepen 5-6 (inzendin gen van zes groepen) en de groepen 7-8 (inzendingen van tien groepen). Op de derde plaats bij de groepen 1-4 eindigde groep 4 van basis school De Meent uit Leunen. Tweede werd in deze categorie groep 3 van de Petrus Bandenschool uit Venray en de eerste prijs was voor groep 3 van De Meent. Bij de groepen 5-6 werd groep 6 van de Mariaschool uit Oirlo derde, groep 5 en 6 van De Stek uit Castenray tweede en de eerste plaats was ook hier voor kinderen (groep 5 en 6) van De Meent. In de oudste categorie, de groepen 7-8, was groep 8 van opnieuw de Mariaschool uit Oirlo derde. Groep 7 van de Mariaschool uit Oostrum werd tweede en hoefde alleen groep 8 van de eigen school voor te laten gaan. waarvoor we overigens niet te beroerd zijn, en krijgen we een beperkt aantal uren gemeentelijke ondersteuning." Het Oranjecomité krijgt jaarlijks een bedrag tot haar beschikking tus sen de 6.000 en 8.000 gulden. Daarmee wordt o.a. Koninginnedag georganiseerd, maar ook de doden herdenking op 4 mei. Financiële ruimte voor extra aktiviteiten, zoals een 50-jarige herdenking, zit er niet POLITIEK Kienhuis wil de "zwarte piet" niet alleen naar de gemeente toespelen, 'ik vraag me af of de politiek hier wel in geïnteresseerd is. Kijk naar de opening van de tentoonstelling van de Anne Frank Stichting, vorig jaar oktober. Een minimale belang stelling van de Venrayse politiek. Afgelopen vrijdag, tijdens de ope ning van de expositie in het Freulekeshuus was het nauwelijks beter". Kienhuis heeft het idee dat de Venrayse politiek deze zaken niet geheel juist inschat. "Kijk naar andere plaatsen, daar gebeurt van alles. In Venray blij ken we uiteinde lijk afhankelijk te zijn van particu liere initiatieven. Het feit dat Venray een artikel-12 gemeente is mag hier niet gebruikt worden. In Venlo, ook een artikel-12 gemeente, hebben ze het toch allemaal keurig voor elkaar, en hier liggen ze de "pielen" over een paar centen". In Venlo, waar komend weekeinde een en ander op het programma staat, heeft de gemeente fl. 15.000,-extra geld beschikbaar gesteld aan de Stichting Stadsevenemen ten, die de organisa tie en coördinatie van deze festivi teiten op zich heeft genomen". INITIATIEVEN •Kienhuis was blij met de kritiek die ons weekblad vorig jaar oktober uitte op de wijze waarop in Venray werd omgegaan met de viering van de bevrijding. Kienhuis erkent dat Venray na haar bevrijding nooit echt in feeststemming heeft kunnen komen omdat de bevolking direct werd geëvacueerd. Een oorzaak van de matige belangstelling hiervoor zoekt Kienhuis echter ook bij de mensen zelf. "De gemiddelde bur ger zal hier niet wakker van liggen. Kijk maar naar de 4-mei vieringen, wanneer we onze doden herdenken. Slechts een beperkt aantal mensen neemt hier aan deel. Kijk naar de bloemen die op de graven en bij het monument worden gelegd. Ikzelf kom uit het westen, waar dit veel spontaner gebeurt" aldus Kienhuis. De kritiek in Peel en Maas heeft er inmiddels wel toe geleid dat een aantal initiatieven van de grond zijn gekomen. Zo zullen op woensdag 3 mei ongeveer 50 oud-strijders in Venray arriveren. Deze Britse oud-militai ren zijn ruim 50 jaar geleden aktief betrokken geweest bij de bevrijding van Venray en omgeving. De over tocht is mogelijk geworden door de Venrayse middenstand en de Bond van Wapenbroeders. De militairen zullen op 4 mei ontvangen worden op het gemeentehuis en een bezoek brengen aan de luchtmachtbasis De Peel. Ook staan er herdenkingen op het programma, op het Engels kerk hof en 's avonds tijdens de traditio nele dodenherdenking. GENERAAL Deze dodenherdenking zal dit jaar overigens in een iets ander jasje worden gestoken. De toespraken zullen meer op de aktualiteit zijn gericht. Zo zal de oud-Venraynaar generaal Bastiaans, bevelhebber van de luchmobiele brigade, een toe spraak houden over zijn ervaringen in het voormalige Joegoslavië. Een andere spreker, die nog niet heeft toegezegd, is verzocht een rede te houden over verdraagzaamheid. Op bevrijdingsdag wordt er 's morgens op het Schouwburgplein een ochtendconcert gehouden met drie Venrayse koren. Die dag zullen er ook ongeveer 40 militaire voer tuigen van de organi satie "Wheels" door Venray rijden. Zij zullen daar bij muzikaal worden begeleid. Een van deze mensen is de Venraynaar Joop Ariaens. 's avonds zullen zeven Venrayse muziekgezelschap pen gezamenlijk concerteren op het Schouwburgplein, met als daverend slot de uitvoering van o.a. God Save the Queen, Land of hope and Glory en het Wilhelmus, door alle korpsen tegelijk. Na dit slot zal bevrijdingsdag met vuurwerk worden afgesloten. De expositie "Tweede Wereld oorlog en bevrijding in Venray e.o. zal overigens nog t.m. 31 mei in het museum te bezichtigen zijn. "Deze aktiviteiten zijn mogelijk geworden door de medewerking van een groot aantal Venrayse bedrijven, instellingen en verenigingen." laat Kienhuis weten, die aangeeft dat dat met het eigen budget van het Oranjecomité niet mogelijk was geweest. ZOEKT U IETS BIJZONDERS? Iets moois voor weinig gold'? Lions veilinsi 22m"lOöfi? Kijken van 16.00 - 18.00 uur. Veilen van 18.00 - 24.00 uur Boschveld College Venray JE VINDT ER MEER DAN JE DENKT! Heerlijk...! Het voorjaar is in zicht. Kom daarom aanstaande zaterdag naar onze modekijkdagen, die worden opgeluisterd met live music en geniet van een nieuw en veelzijdig modebeeld. Voor iedere klant een aardige attentie! VAN OORSCHOT MODE Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Op maandag 27 maart om 19.30 uur zal burgemeester Waals openlijk de discussie aangaan met de voorzit ters van de dorps- en wijkraden van Ysselsteyn, Leunen, Landweert en 't Brukske. Deze discussie-avond wordt gehouden in wijkcentrum De VAKANTIES. BETER BEKEKEN MET ROTTINK. Zie onze aanbiedingen op pagina 14 Venray 04780-85252 reisburo Kiosk, Brukske 1 te Venray. Onder leiding van René Poels (voorzitter van dorpsraad Meerlo en chefredak- teur van het Dagblad voor Noord- Limburg) wordt onder meer gespro ken over de volgende stellingen: dorps- en wijkraden moeten veel meer bevoegdheden krijgen; hebben dorps- en wijkraden bestaansrecht en wat heeft de gemeente Venray eigenlijk over voor dorps- en wijk raden? Daarnaast kunt u als inwoner van de gemeente Venray uw vragen op deze avond ook stellen. Voor koffie wordt gezorgd en de entree is natuurlijk gratis. Het belooft een spannende avond te worden. Deze avond wordt georganiseerd door het Wijkplatform Brukske. r t li i Lekker en gezond f t 30+ 30% minder vet en I zout j per kilo UiüUl I I I I I I I mild 25% t t minder I zout I per kilo I ook bij u op de f I MM markt I iedere vrijdag op het ^Hensenii^ilein van^^toH (van de TV-reklame) Bij aankoop van een max. 1 p klant, zolang de voorraad strekt. Viertingsbeekseweg 18 Overloon 04781-41434 Dinsdags gesloten riirrr^nrrg natuurlijk bij cafetaria Kruisstraat 2a tel. 10211 t/m 29 maart -95 Telefoon gestolen Uit de Primafoonwinkel aan De Bleek werd een telefoon met basisstation gestolen. De telefoon was met een ketting bevestigd maar de dader heeft toch kans gezien om de ketting in een onbewaakt ogenblik door te knippen. De waarde van de telefoon bedraagt ƒ300,-. Advertentieprijs: ƒ0,37 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per halfjaar ƒ15,50 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ22,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Hotel Restaurant nodigt u uit voor... 1 ^'ds"ech^u^ens f35 oo I Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80a, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 04780-11466 Inlijstwerk: Patersstraat 5 (naast het Postkantoor) Tel.: 88587 Bij aankoop van een lijst) Het woord is weer aan de poli tiek. De bewoners van Leunen hebben zich maandagavond tij dens een vergadering van de dorpsraad, uitgesproken tegen een eventuele uitbreiding van de plaatselijke discotheek De Steeg. De gemeente Venray had de ver gadering gebruikt om een hoorzit ting over een even tuele uitbrei ding te houden. Met dit standpunt spreken de bewoners zich lijn recht uit tegenover het standpunt van de raadscommissie voor Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting, en de eigen dorpsraad. De Dorpsraad kon zich vinden in de uitbreidingsplannen van De Steeg, mits de discotheekeigenaar de door hem aangekondigde maatre gelen, ter beperking van de overlast, zou uitvoeren. De voornoemde raadscommissie sprak zich medc- daarom vorige week uit, dat een uit breiding van de discotheek mogelijk moet zijn. Daarmee werd een voor stel van burgemeester en wethou ders, om uitbreiding niet toe te staan, verworpen. De bewoners van Leunen zijn van mening dat de over last alleen maar zal toenemen. Nu al ondervinden de bewoners, met name na het sluitingsuur, enorm veel overlast. De gemeente moet eerst daar maar wat aan doen. Deze week nog bestaat er de gele genheid om schriftelijk te reageren op het al dan niet uitbreiden van De Steeg. Aan de hand van de reaktics bespreken b. en w. op 4 april opnieuw het voorstel, waarna de politiek zich op 10 april, tijdens de commissievergadering ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting opnieuw mag uitspreken.] Verbaliserende parkeerwach ters in het centrum leveren de Ïemeente per jaar ongeveer 0.000 gulden op. Dat bedrag wordt betaald door mensen die tot voor kort hun auto neerzetten op plaatsen waar dat niet mocht en nu eieren voor hun geld hebben gekozen en een betaalde parkeer plaats opzoeken. De boetes die de parkeerwachters uitdelen gaan naar het ministerie van Justitie. Volgens gemeentelijk verkeers- deskundige G. Rutten parkeerden na invoering van het betaald parkeren nog zo'n 200 a 250 automobilisten hun auto op plaatsen waar dat niet mocht of betaalden geen parkeer- geld. De gemeente heeft voordat de proef met de parkeerwachters begon de foutparkcerdcrs geteld. Ruttcn schat dat ongeveer eenderde van hen door het optreden van de parkeer wachters hun auto op een plaats met een meter neerzet om een boete te voorkomen. Deze mensen brengen tienduizend gulden in het gemeente lijk laatje. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray foto I video Patersstraat 10, Venray. tel. 04780-84485

Peel en Maas | 1995 | | pagina 1