berden m If ll^nl^oX^Tr Nieuwe scholengemeenschap gaat Raayland College heten Hoge kijkcijfers voor Kabelkrant Venray ƒ1050 Kunstig afval in Venrays gemeentehuis Gemeente verscherpt verordening speelautomatenhallen ÏB A4 ƒ3,50 A3 ƒ5,00 Venray's Wijnhuis WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING 4\ Man pleegde ontucht met 7-jarig kind asteria Geen subsidie Castenrayse ruiters f4.- friet 2 fricandellen 2 kipcorns. kleurkopieën lini v.d. Leur DONDERDAG 16 MAART 1995 Nr. 11 HONDERD ZESTIENDE JAARGANG Tel. 04780-11510 PEEL EN MAAS UITGAVE: VAN DEN MUNCKHOF B.V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ ïsdag Grotestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 04780-82727/Fax 10916 Advertentieprijs: 0,37 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per halfjaar 15.50 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ22.50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) MODEHUIS VENRAY Raayland College is de naam voor de door de fusie ontstane Venrayse scholengemeenschap. De naam werd bedacht door leer lingen van groep 6 van basisschool de Foekepot uit Venray. De naam Raayland is door het bestuur uit de vele inzendingen gekozen omdat die het beste aan sluit aan de gestelde eisen: de naam moest goed klinken en passen bij zowel het nieuwe college als bij de iKabelkrant heeft in anderhalfjaar vaste plek verworven Kabelkrant Venray heeft zich in haar korte bestaan een vaste plek weten te verwerven bij de Venrayse kijker. Dat hebben de kykcijfers over 1994 aangetoond. Dagelijks kijkt 27,1% van de Venraynaren naar Kabelkrant Venray. Ter vergelijk, het landelij ke dagelijkse kijkcijfer ligt op 18,7%, wat gelijk is met het gemiddelde kijkcijfer van het NOS journaal. Christ van den Munckhof, directeur van Kabelkrant Venray, toont zich zeer verheugd over de kijkcijfers en ziet daarmee beves tigd dat Kabelkrant Venray in een korte tijd een begrip is geworden in de gemeente Venray. GOEDE CIJFERS "Als je de cijfers afzet tegen lan delijke en regionale cijfers, dan ben ik zeer tevreden", aldus de kabel krant-directeur. Volgens hem is de keuze van de kabelkrantformule, het op vaste tijdstippen wisselen van het nieuws, en zich hoofdzakelijk con centreren op plaatselijk nieuws, een juiste geweest. "Dit cijfer toont aan dat dagelijks ongeveer 9000 mensen van 13 jaar en ouder, naar de i Venrayse kabelkrant kijken". Uit het kijkcijferonderzoek dat door het bureau Interview is uitge- voerd, blijkt dat 50,5% van de i Venraynaren minimaal een keer per week kijkt. Driekwart van de Venraynaren kijkt "weieens", aldus het onderzoek. I Bovengenoemde cijfers zijn gere- mild romig 25% minder zout nu per kilo Ook uw I buitenlandsekaas specialist jpe alle 35 soorten nu 100 gram ook bij u op de markt iedere vrijdag op het iHenseniusplein van 9.30 tot 18.30 Kabelkrant Venray heeft zich in korte tijd een goede plaats verworven lateerd naar alle Venraynaren. Ongeveer 15% van de Venrayse bevolking is echter niet aangesloten op het kabelnet of heeft geen abon nement. Zij kunnen Kabelkrant Venray dan ook niet ontvangen. Hieronder vallen o.a. de dorpen Smakt, Vredepeel en Veulen. Van die mensen die wel op het kabelnet zijn aangesloten heeft 87,4% Kabelkrant Venray ook "ingeregeld". 31,2% Van de men sen, die Kabelkrant Venray kunnen ontvangen, kijken daadwerkelijk elke dag, 58% minstens een keer per week en 86,2% weieens. GROEPEN Bekijken we de eerstgenoemde cijfers dan blijkt dat de grootste kij- kersgroep zich in de leeftijd tussen 35 en 49 jaar bevindt: 35,2% kijkt dagelijks. De cijfers van de overige leeftijdsgroepen liggen rond de 25%. Het onderzoek heeft ook een onderverdeling gemaakt in welstand en opleiding. Van de hoogste "wel standsklasse" kijkt 31,8% dagelijks. In de laagste klasse ligt dit cijfer op 35,7%. Van de twee tussenliggende klassen liggen de percentages op 20,8 en 28,3%. Met betrekking tot het opleidings niveau van de kijkers kan men stel len dat van de mensen met een lage re opleiding 29,9% dagelijks kijkt. Van de mensen met een middelbare opleiding kijkt 24,9% en met een hogere opleiding 25,1%. Verder is nog gekeken naar de gezinssituatie. Van de geïnterviewde Venraynaren, die tevens kostwinner zijn, kijkt dagelijks 33,0%. Van de personen die de boodschappen doen kijkt dagelijks 25,9%. LANDELIJK De Venrayse cijfers steken gunstig af tegenover landelijke cijfers. Het landelijk dagbereik is, zoals al gemeld, 18,7% terwijl het weekbe- reik op 33,9% ligt. Deze cijfers zijn nog onderver deeld in regionale cijfers. Het dag- bereik in de drie grote steden ligt op 19%, de rest van het westen op 15,2, in het noorden op 30,6%, in het oos ten op 16,8% terwijl dit cijfer in het zuiden (Brabant en LimburgO op 19,0% ligt. Kabelkrant Venray onderscheidt zich dus ook positief ten opzichte van de kabelkranten in de regio. Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray omgeving. Het woord 'raay' heeft een aantal betekenissen, waaronder die van 'een open plek in het bos' en van 'ontgonnen land'. Als achter voegsel komt 'ra(a)y' terug in diver se plaatsnamen in de regio voor. Rector Hurenkamp, de huidige rector van het Boschveld College en de toekomstige directeur van de brede scholengemeenschap, was vooral blij dat de naam was bedacht "door toekomstige klanten". "Voor mijn gevoel sluit de naam het beste aan bij Venray", aldus Hurenkamp. De kinderen van de Foekepot had den een groot aantal namen inge zonden. Die hingen op een groot bord en werden allemaal voorgele zen door de kinderen zelf. Ze had den de meest uiteenlopende motie ven voor hun bedenksels. Zo was er een kind dat vond dat de school Petazzie College moest heten "want zo noemen we bij ons thuis alles bij elkaar". Klasgenote Linda vond Boschveld College gewoon de beste naam. Ze werden het niet, net zo min als Korhoen -"want ik houd veel van dieren"- en Jan Hensen - "omdat het beeld misschien weg moet"- Nu de naam bekend is gaat een ontwerpbureau aan de slag met het maken van een beeldmerk voor het Raayland College. Dat wordt over ongeveer een maand gepresenteerd. Bijzonder einde aan project GFT Van maandag 20 tot en met vrij dag 31 maart is in de burgerzaal van het Venrayse gemeentehuis de tentoonstelling 'Vorm in afval' te zien. Venrayse schoolklassen en een professioneel kunstenaar tonen origineel hergebruik van afval. Met de tentoonstelling wordt op kunstzinnige wijze het GFT-project op de Venrayse basisscholen afgesloten. Dat project begon op 24 augustus van het vorig jaar. Op die dag kre gen 4000 Venrayse basisschoolleer lingen onder het motto 'jong geleerd is oud gedaan' een leskist van de gemeente Venray. In de kist speciaal ontwikkeld lesmateriaal om de kin deren de achtergronden van het scheiden van afval te leren kennen. Als afsluiting van de lessen kon de schooljeugd een klassikaal werkstuk maken op het thema 'Afval en her gebruik'. In totaal maakten groepen van elf scholen -waaronder ook twee scho len voor voortgezet onderwijs- een werkstuk en die vormen nu het hart van de tentoonstelling. Om de expo sitie extra aantrekkingskracht te geven is aan de kunstenaar Jan Vos gevraagd om de omgeving van de burgerzaal met z'n werk aan te kle den. Jan Vos maakt zijn werkstuk ken, evenals de Venrayse schoolkin deren, van materiaal dat andere mensen hebben weggegooid. Buiten het gemeentehuis wordt het publiek, middels een ander stuk 'afvalkunst' uitgenodigd om de tentoonstelling te bezoeken. BLIKPERS EN AFVALRACE De schooljeugd kan met haar inzendingen aan het thema aange paste prijzen winnen. Zo krijgen de winnaars uit de groepen 1 t/m 4, 5-6 en 7-8 elk een dagje uit aangeboden. De beste inzendingen worden bepaald door een deskundige jury bestaande uit beeldend kunstenaar Jos Berkens, kunstredacteur Peter Janssen van het Dagblad voor Noord-Limburg en Marian Jacobs, docente aan de Venlose kinderboer derij en samenstelster van het les pakket. De jury van deskundigen staat onder leiding van burgemees- ZOEKT U IETS BIJZONDERS? Iets moois voor weinig geld? Lions vel ling 25 m t"t 1 995 Kijken van 16.00 - 18.00 uur. Veilen van 18.00 - 24.00 uur Boschveld Ooilege Venray JE VINDT ER MEER DAN JE DENKT! ter Waals van Venray. Daarnaast kan het publiek bepalen welke inzending zij het beste vindt. De makers van dat werkstuk verdie nen een echte blikpers om op school alle blikjes te pletten. Wethouder De Loo van milieuzaken reikt woens dag 22 maart de prijzen uit, een gebeurtenis die wordt opgevrolijkt door een theatergroep met een voor stelling voor de jeugd. In de eerste van de twee tentoon- stellingsweken kan de Venrayse schooljeugd die de tentoonstelling bezoekt ook meedoen aan de Afvalrace. Die wordt gehouden in een speciale vrachtauto waarmee AVL (Afvalverwerking Limburg) door ae provincie trekt. Ook de Afvalrace wil de kinderen op een speelse manier met het thema schei den van afval laten kennismaken. De expositie 'Vorm in afval' is te zien tijdens de openingsuren van het gemeentehuis. Juryformulieren voor de publieksprijs zijn af te haleabij de centrale balie in de hal van het gemeentehuis. De jeugd- en zedenpolitie van het distnct Venray heeft vorige week een 24-jarige man uit Venray aangehouden wegens het plegen van ontucht met een 7-jarig Venray. Naar aanleiding van een klacht door de moeder van het meisje, werd het kind gehoord in de kin- derverhoorstudio in Eindhoven door een deskundige van de poli tie. Hieruit bleek dat het Kind meerdere malen door de man betast was geworden en dat het kind ook ontuchtige handelingen met de man moest verrichten. De man heeft bekend dat hij met deze feiten vorig jaar april is begonnen, toen zijn verkering was uitgeraakt. De man fungeerde regelmatig als babysit van het kind. De man is voorgeleid aan de officier van justitie te Roermond en verblijft momenteel in het huis van bewaring. Hotel Restaurant nodigt u uit voor... V Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INL EN RESERVERINGEN: TEL. 04780-11466 De gemeente Venray gaat de verordening voor speelautoma tenhallen strenger maken. Enkele extra artikelen in de verordening moeten er voor zorgen dat onge wenste overnames van speelhallen voorkomen worden en het aantal van maximaal twee hallen in de gemeente gehandhaafd blijft. Zo moeten voortaan ondernemers die een vergunning aanvragen een verklaring van goed gedrag afgeven. Wordt de vergunning gevraagd namens een rechtspersoon, bijvoor beeld een BV, dan moet een bestuur der z'n levensloop overhandigen. Ook van de beheerder wordt voor taan een dergelijke verklaring geëist. Als een andere persoon beheerder wordt, moet binnen veer tien dagen een nieuwe vergunning worden aangevraagd. Gebeurt dat niet, dan vervalt de bestaande ver gunning na een halfjaar. Met deze nieuwigheden hoopt de gemeente te voorkomen dat een een maal gegeven vergunning aan een BV in feite eeuwigheidswaarde heeft, doordat voortdurend andere personen namens de BV kunnen optreden. Met de bestaande verorde ning loopt de gemeente dit risico wel. De gemeente wil geen subsidie geven aan de Castenrayse rijver- eniging De Eendracht voor de aankoop van een terrein langs de A73. Dergelijke subsidies zijn in Venray niet gebruikelijk. De ver eniging had gevraagd om een bij drage van 11.000 gulden. De Eendracht wilde daarmee gro tendeels de aankoop van het terrein aan de A73 financieren dat ze al jaren gebruikt. De grond is eigen dom van de provincie Limburg, maar die heeft het perceel na vol tooiing van de autosnelweg niet meer nodig. De Castenrayse rijver- eniging kan het terrein kopen voor 2,75 per m2. In totaal moet de ver eniging ongeveer 13.000 gulden neertellen. De gemeente subsidieert geen kosten voor een accommodatie en legt zelf ook geen ruiterterreinen aan, zo motiveert de afdeling Welzijn het B en W-standpunt. Hooguit verhuurt of verpacht de gemeente eventueel grond die ze niet nodig heeft aan gebruikers. Het tarief daarvoor ligt overigens bedui dend hoger dan de vierkante-meter- prijs die De Eendracht aan de pro vincie betaalt, zo schrijft de gemeente in haar afwijzing van het subsidieverzoek. Politie kreeg vioolconcert als dank Donderdagavond werd de politie gealarmeerd vanuit Blitterswijck. Daar hield zich een man luidruchtig op. Hij was voor geen rede vatbaar en /kraamde' onverstaanbare taal uit. De man was bovendien onder invloed van alkohol. De man bleek een Rus te zijn die deel uit maakt van een Russische ope ragezelschap wat tijdelijk in Nederland verblijft De direkteur van het gezelschap werd in kennis gesteld en die kwam per soonlijk de op dat moment al ontnuchterde violist ophalen. Als dank voor de genoten gastvrijheid op het politiebureau kregen de politiemannen een solo-optreden van de violist aangeboden. Omdat muziek niet aan taal len is klonk het solo-optreden ook de politie goed in hun oren. natuurlijk bij: Kruisstraat 2a tel. 10211 t/m 22 maart W PEEL EN MAAS 'n abonnement waard foto I video Patersstraat 10. Venray, tel. 04780-84485

Peel en Maas | 1995 | | pagina 1