Vastelaovendvierend Venray beleefde 'ennen golden tied' Donderdag 2 maart 1995 - Pagina o PEEL EN MAAS triRAy Vastelaovendvierend Venray onder aanvoering van prins Jan d'n vierde heeft tijdens vastelao vendvierend Venray ennen golden tied beleefd. Vanaf de installatie, zaterdagmiddag in het gemeente huis tot aan de afsluiting dinsdag avond was het een groot feest. Daarbij waren de weergoden goed gezind en had alleen de kinderop tocht last van neerslag. Vastelaovend 1995 stond verder ook in het teken van het afscheid van vorst Hub. Na vijf jaar de Piëlhazen te hebben aangevoerd hangt Hub Clephas zijn steek nu definitief "aan de wilgen" van elf jaar geleden, toen hij prins was. "Doet mit, doet mit, ok as ge ien d'n toemei zit", was dit jaar ook op hemzelf van toepassing. Ondanks problemen met zijn bedrijf, vond Hub het belangrijk om mee te blijven doen. Er is immers meer dan werken alleen, aldus Hub, die daarmee zijn spreuk van toen alle eer aan deed. De kinderoptocht van De Hazekeutel telde dit jaar weer meer kinderen. Wel waren er relatief wei nig eenlingen en duo's en liepen de kinderen in grotere groepen mee. Het thema, stripfiguren, was een prima voedingsbron voor de kinder optocht, waarbij de smurfen toch wel de overhand hadden. GROTE OPTOCHT De Piëlhaascup, de beker waar de diverse carnavalsverenigingen jaar lijks om strijden, werd dit jaar gewonnen door de Pielreuzen uit Ysselsteyn. Zij bleven met miniem verschil (199,5 pt. tegen 198,5 pt.) 't Dartele Veule voor. De optocht was dit jaar bijzonder goed verzorgd met fraaie groepen en even zo mooie wagens. Het motto van prins Jan was voor velen een inspiratie, evenals de eetlust van Joos v.d. Vorle. De stoet werd echter wel enkele malen opgehouden omdat de bocht Hofstraat- Julianasingel niet door elke wagen gemakkelijk te nemen was. Verder was met name de belangstelling langs de route, mede door het prille voorjaarszonnetje, zeer goed. BOEREFLÖTJES De boerebrulleft, dit jaar georga niseerd door de gemeente Venray, mocht zich ook op een grote belang stelling verheugen. Ongeveer 600 mensen verzamelden zich dinsdag middag op de Grote Markt, na een gezellige optocht, om getuigen te zijn van de onechte trouw van Henriëtte Arts en Henk Kersten, door prins Jan. Tegen de klok van middernacht was de belangstelling voor de afslui ting van vastelaovend 1995 zelfs nog iets groter. Een afsluiting met afscheid van prins Jan, adjudanten Karei en Arno, maar ook afscheid van vorst Hub, die voor het laatst als vorst vastelaovend vierde. Ook nu weer een sfeervol gebeuren, waarbij menigeen echter het traditionele vuurwerk miste.... Uitslag Optocht Eenlingen/duo's: 1. Hedde geej ök zo'n lang aerm 173p; 2. Proat moes 172p; 3. Ik zie ze vliege 161,5p. Kleine groepen: 1. De takkewieve 218,5; 2. De Stieve 176,5; 3. Oktet nog 171. Middel groepen: 1 Weej hebbe de (golde) tied 201,5; 2. Kriezes '95. Alles draait um de bank 198; 3. Weej halde deez daag ós kopkes erb ii 178,5. Grote groepen: 1. Familie van de Prins 214; 2. Weej zien opgewonden 195; 3. De garde van lek mien vesje 194,5. Praalwagens: 1. Weej pronke mit andermans vere 203; 2. Touwtrekkerij. Woar komrae weei now beej? 201,5; 3. Weej hebbe de poppe an ut danse 199. Harmonie/fanfare: 1. Oostrum Sub Matris Tutela 206; 2. Merselo St. Oda 194; 3. Leunen Sint Catharina 173. Jeugdprinsenwagens: 1. Oostrum 195,5; 2. Heide 185,5; 3. Ysselsteyn 174. Prinsenwagens: 1. Ysselsteyn 199,5; 2. Veulen 198,5; 3. Oostrum 193. INSTALLATIE Traditioneel werd de vastelaovend geopend met de installatie van alle prinsen in de burgerzaal van het gemeenteraad. Daarvoor had de raad van elf van de Piëlhaas zich met enkele stunts doen laten gelden. Zo werd de gouden leeuw op het Henseniusplein voorzien van een Piëlhaas jasje met hazemasker, zodat ook dit monumentje ennen golden tied beleefde. Verder had de raad van elf zich in de verkiezings strijd voor de Provinciale Staten gemengd met het aanplakken van posters en het uitdelen van stickers. Op de installatie wezen prins Jan en zijn adjudanten Karei en Arno het college van b. en w. duidelijk hun plaats tijdens de carnavalsda gen. Secretaris de Bever werd tot hofnar omgekleed, wethouder Kersten tot cowboy, wethouder de Loo tot boerin en wethouder Driessen (uit Oirlo) tot koe, het symbool van de Spurriemok. Burgemeester Waals tenslotte was het haasje, hij mocht de drie dagen als piëlhaas doorbrengen. Tijdens de installatie werd boven dien hoffotograaf Sjef Hoedemaekers onderscheiden met de Vorstenraadsmedaille vanwege zijn jarenlange inzet tijdens de vas- telaovesdagen. INDRUK Tijdens de vastelaovesmis op zon dagmorgen maakte met name de rede van vorst Hub bij velen indruk. Hij kwam terug op zijn lijfspreuk Uitslag Kinderoptocht Eenlingen/duo's: 1. Janssen en Janssen 59p; 2. Minnie waar is Mickey 57p; 3. De Sprank zwems- murf 55,5p. Kleine groepen: 1. Asterix en Obelix, weej strippen er even uit 60; 2. De Smurfen 54,5; 3. Mexicaantjes 53,5. Grote groepen: 1. Asterix en Obelix en de Romeinen 64; 2. De Smurfen 53,5; 3. De vraagtekens 53. Wagen: 1. Weej komme ok ien Venroj Wone 57,5; 2. Smurfen House 56; 3. Rattevanger van Hammeien 55. Wisselbeker: Astrix en Obelix en de Romeinen. Aanmoedigingsprijs: De Smurfhousebende.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 5