wonen FRANSLEMMERS De binnenkomer van de week Evenementenkalender Liederen- programma 'Vagebond' Benefiet Watersnood Limburg '95 sukses Hazinne- aovend 1995 igenzi nmg Open dag basisschool De Keg School in bedrijf Lezing over de historie van Geysteren Zelfstandig denkende jongeren in de kerk Thema-avond Vakgroep Agrarische Vrouwen 'Ouderen hoeven niet alles te slikken' Ballon wedstrijd CDA Venray Benzinepomp geramd y Bibliotheek- nieuws /t^enda. Opnieuw schrijfwedstrijd voor de jeugd MAAS Donderdag 2 maart 1995 - Pagina 3 En dat is vier. Dat kon men bij de familie Cornelissen aan de Deurneseweg zeggen. Met de verkiezing van zoon Tom als jeugdprins bij de Hetsbuul was hij de vierde prins carnaval in dit gezin. Vader Theo was bij de Hetsbuul prins in 1987. Hij gaf, na het nuttigen van een fles Jaegermeister, toen toe aan de vraag van Vorst Jan om prins te worden. Als eerste prins in het gezin Cornelissen was hij best wel zenuwachtig maar hij vond het hartstikke moj Zoon Roel was een jaar later aan de beurt en mag zich nu nog de beste prater van het viertal noemen. Zijn prinsen wagen werd toen tweede in de Venrayse optocht. Drie jaar later was het de beurt aan Eddy Cornelissen. Hij is de jeugdprins zonder optocht, omdat deze in Venray wegens de golfoorlog werd afgelast. Toch heeft hij bij de Hetsbuul een prachtige carnaval gehad. Nu was het dus de beurt aan zoon Tom die door de "oud-prinsen uit de familie de afgelopen dagen op handen werd gedragen. Een ding staat vast, na hem zal er niemand van het gezin Cornelissen prins worden, omdat hij verder geen broertjes of zusjes meer heeft. Ondanks dat het de vierde keer is dat een "Cornelissen" prins was in Heide, had de buurt toch weer de moed gevonden om het huis te versieren. Dat geeft toch weer aan dat de vastelaovend in Heide een groot feest is en de gemeenschap een grote familie is. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Wanneer de lente begint, krijgen we allemaal de neiging om 'naar buiten' te gaan. Velen onder ons worden onrustig en gaan nieuwe dingen ondernemen. De echte zwer vers grijpen hun kans om die reis naar vergelegen oorden dan einde lijk maar eens te ondernemen... Zo ongeveer ontstond het idee van - 'Vagebond', het nieuwe liederen-., "programma van tenor Erik Nelissen en pianiste Von Reijnders. Tekst en muziek rondom het 'zwerversthe ma' staan centraal. Niet alleen de klassieke muziek (Zeiter, Strauss, Brahms, Vaughan-Williams) komt aan bod, maar ook de Holly wood- zwervers' worden onder uw aan dacht gebracht. Tenor Erik Nelissen behaalde in 1985 het einddiploma docerend musicus orgel aan het Maastrichts Conservatorium. In 1990 kwam daar het einddiploma staatsexamen solozang bij. Hij volgde verschillen de kursussen en masterclasses onder andere bij Margreet Honig, Daniël Ferro, Elly Ameling. Zijn huidige zangdocent is de tenor Ron Murdock. Pianiste Von Reijnders voltooide haar pianostudie in 1983 bij mw. Tonie Ehlen aan het Maastrichts Conservatorium. Zij specialiseerde zich in het begeleiden van instru mentale en vokale solisten. Zij is pianodocente aan de Venrayse muziekschool en tevens verbonden aan ensemble Canapé'. Het programma 'Vagebond' is te zien op zondag 5 maart in de Muziekschool Venray, Grote Markt 1. Aanvang 11.30 uur, entree ƒ7,50. De samenwerkende jongerenso- zen Niks, Watjang en Merlin, die zaterdag 18 februari jl. een benefiet concert organiseerden spreken van een waar sukses. De opbrengst, een bedrag van ca. ƒ5.000,- zal volledig ten goede komen aan het Rampenfonds Limburg. Hierbij willen wij van de organi satie alle spofiloren, bands en vrij willigers bedanken voor de gedane giften en de genomen moeite. De volgende Hazinne hebben door loting van Prins Jan IV gewon nen: Jo Wennekens, Caren Creemers, Wilma de Haart, Marga Valcks, Betty Verstraten, Annie Trent, dames Old Timer. De Hansworst voor de beste joekskapel is dit jaar gewonnen door: Jawel, voor de tweede keer op rij, Van Toete noch Blaoze. Verder willen we de joekskapellen en kas teleins bedanken voor hun mede werking. Annie, Giny, Carina, Truus en Marian Poging tot diefstal 1 Vrijdagavond ging het alarm af van een aan de Westsingel geparkeerde personenauto. De eigenaar, een 22-jarige Venraynaar, zag nog iemand wegrennen, maar kon deze persoon niet achterhalen. WONINGINRICHTING Patersstraat 31 Venray tel. 04780 - 85552 Op maandag 13 maart a.s. vindt in Venray de inschrijving plaats voor kinderen die in de loop van het vol gende schooljaar de basisschool zul len gaan bezoeken. Voorafgaand aan deze datum houdt de openbare basisschool De Keg (de school is gelegen in de wijk Vèltum aan de Blauwververstraat) een open dag op dinsdag 7 maart. Geïnteresseerde ouders kunnen dan kennis nemen van de school in bedrijf. De Keg is een basisschool waar gewerkt wordt volgens de uit gangspunten van het Jenaplan. Deze 'onderwijsvorm organiseert het basisschoolprogramma vanuit een kindgerichte sfeer, waarbij het leren zoveel mogelijk wordt afgestemd op het kunnen en kennen van ieder kind. Persoonsvorming van het kind in relatie tot de gemeenschap waar binnen het funktioneert staat daarbij centraal. Ouders die reeds ervaring hebben met de werkwijze van het Jenaplan op De Keg zijn aanwezig om bezoe kers eventueel te woord te staan. Tijd: 's morgens van 09.00-11.30 uur en 's middags van 13.30-15.00 uur. Dr. Poelsschool. Wat is dat voor een school? Basisschool Dr. Poels is een katholieke basisschool aan de Langeweg voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Een school met traditie op het gebied van sociale vaardigheden en weerbaarheid. Een kleine school met een prettige sfeer en zonder kapsones. Kenmerkend voor deze school is het werken in instruktiegroepen. Hierdoor kunnen zij beter inspelen op de individuele mogelijkheden van elk kind. Deze werkwijze wordt vooral in de ochtenduren toegepast. Het werken in kleine groepen wordt mogelijk gemaakt door te werken met een dagschema, waarin de taken van die dag voor elke groep vermeld staan. Dit schema staat elke dag op het bord en de leerlingen weten zo meteen wat er die dag op het pro gramma staat. De lessen verlopen meestal vol gens het proces van: instruktie, zelf standige verwerking, werk naar keuze. Door deze werkwijze kunnen de leerlingen bijna altijd verder wer ken aan hun taken, hetgeen de zelf standigheid van kinderen bevordert. Ook in de kleutergroepen 1 en 2 wordt veelal in kleine groepjes gewerkt en is er ondersteuning om deze jonge kinderen voldoende aan dacht te kunnen geven. Op de Dr. Poelsschool vinden ze het belangrijk dat het leerproces, het ontwikkelen van de zelfstandigheid en zelfwerkzaamheid van het kind zich afspelen in een prettige sfeer. In een sfeer van overleg en samen spraak tussen team, leerlingen en ouders. Openheid en geborgenheid staan daarin centraal. De school zet op 7 en 9 maart tus sen 09.00 en 10.00 uur de deuren open om geïnteresseerde ouders een kijkje in de keuken te geven. Niet gestolen... Dinsdagmiddag deed een 46-jarige inwoner aangifte dat zijn BMW personenauto, die hij op het Blekersveld had geparkeerd, gestolen was. De politie liet al de opsporing uitgaan maar enkele uren later deelde de gedupeerde mee dat hij zich vergist had, want zijn auto bleek voor zijn flat aan de Mozartstraat te staan. De laatste jaren is de belangstel ling voor de nabije woon- en leef omgeving voortdurend toegenomen. De mensen vinden een gezonde en mooie omgeving steeds belangrijker en willen er ook steeds meer van weten. Hoewel het IVN zich vooral bezig houdt met de natuur in al haar facet ten zal hij het in hoofdzaak hebben over de historische aspekten van het landgoed Geysteren. Hoe komt het dat in het land van Maas en Rijn zoveel kastelen lig gen? Hoe en wanneer is het kasteel Geysteren ontstaan? Welke mensen hebben er gewoond? Hoe leefde men op het kasteel en in het dorp en rondom heen? Hierover wil dhr. Jan Gootzen ons graag vertellen op maandag 6 maart. Natuurlijk in Geysteren in café 't Trefpunt, Dorpsstraat 16, aanvang 20.00 uur. Dit is het onderwerp van gesprek tijdens de lezing die monseigneur dr. J. Lescrauwaet op vrijdag 10 maart in Venray zal geven, op uitno diging van Jongerengroep Venray. De jongerengroep heeft voor dit onderwerp gekozen omdat zelfstan digheid tegenwoordig onder jonge ren zo belangrijk blijkt te zijn. Iedereen moet zijn/haar eigen boon tjes kunnen doppen, en voor zich zelf kunnen opkomen. Maar wanneer ben je nu eigenlijk zelfstandig? En wat als je gelooft, ben je dan minder zelfstandig? Vragen die tijdens de lezing en de daaropvolgende discussie aan bod kunnen komen. Natuurlijk kan iedereen zijn eigen vragen meene men. De spreker is hulp-bisschop van het bisdom Haarlem en staat bekend als een boeiend en enthousiast ver teller, die vertrouwd is met de gedachten- en belevingswereld van jongeren. De lezing vindt plaats in het zaal tje bij de Vredeskerk, Whistlerstraat 1 en begint om 20.00 uur. Voorafgaand aan de lezing is er om /19.00 uur een gebedsdienst met jon- gerenliederen in de Grote Kerk. Na de lezing is.er ruime gelegenheid voor ontmoeting en gezelligheid. De Jongerengroep zorgt voor (gratis) koek en zoopie. Belangstellende jongeren zijn van harte welkom! Meer info? Bel José de la Roy, tel. 04780-87573 of Johan v.d. Oever, tel. 08858-4^34. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Dinsdag 7 maart organiseert de VAV kring Venray een avond over 'Is het bedrijf uw leven, of... uw leven het bedrijf' in zaal Roelanzia te Ysselsteyn, aanvang 20.00 uur. Deze avond wordt verzorgd door Anneke Piersma van Agra-manage- ment en scholing. Voor velen geen onbekende meer. U ontvangt ook informatie over de kursus 'Vrouw en management', die wij in het najaar willen organiseren. Wij nodigen alle agrarische vrou wen uit. U bent van harte welkom! Voor de Lionsveiling van 25 maart a.s., waarvan de opbrengst is bestemd voor een vakantie van een groep ernstig gehandicapte kinderen uit Noord-Limburg, stormen de goederen gestaag binnen. Ter ondersteu ning van dit goede doel publiceert Peel en Maas wekelijks een foto van één van de interessante artikelen, die via het telefoonnummer 89051 wor den ingebracht. Indien ook u dit goede doel wilt ondersteunen en tevens iets bijzonders wilt verkopen via ae veiling, wordt u uitgenodigd dit num mer te bellen, want: u krijgt er wellicht meer voor dan u denkt! Deze week een blauwe, 2-deurs Hyundai type Scoupc 1.51 GT-E2 met 4 cylinders uit 1993 die 13.000 km heeft gelopen. In per- fekte staat van onder houd. Op donderdagmiddag 16 maart a.s. om 14.00 uur wordt er door de Stichting RISC, afdeling Ouderenwerk te Venray, in het Aktiviteitencentrum De Kemphaan voor ouderen een themamiddag gehouden. Het onderwerp is medi cijngebruik onder ouderen. Ruim 70% van de ouderen boven de 65 jaar slikt medicijnen. Bijwerkingen behoren tot de vijf voornaamste klachten waarmee ouderen bij hun huisarts komen. Als gevolg van medicijnvergiftiging en andere bijwerkingen worden jaar lijks 10.000 mensen boven de 65 jaar in ziekenhuizen opgenomen. Bovenstaande feiten hebben ouderenbonden, ANBO, Unie KBO, PCOB, Consumentenbond en het Geneesmiddelenteam van het minis terie van VWS samengebracht en daaruit is een landelijk projekt ont wikkeld. Een arts/apotheker van het Geneesmiddelenteam zal u uitge breid informeren over het gebruiken van medicijnen. U bent allefi van harte welkom. De toegang is gratis. In het kader van de verkiezingen voor Provinciale Staten, woensdag 8 maart, houdt het CDA Venray zater dag 4 maart een ballonwedstrijd. Kinderen tot twaalf jaar kunnen tus sen 10.00 en 12.00 uur op de Grote Markt een ballon oplaten. Prijswinnaars krijgen schriftelijk bericht en de prijsuitreiking vindt plaats op 29 april. Personeel van een tankstation aan de Stationsweg ontdekte donderdag ochtend dat de benzinepomp was vernield. Of dat per ongeluk of expres is gebeurd is niet bekend, maar volgens de politie moet de bot sing een behoorlijk klpa hebben gegeven. De politie hoopt dan ook dat er mensen zijn die woensdag avond of -nacht iets hebben gehoord of gezien. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard 5 maart: 08.00-14.00 uur Mountain Bike fietstocht door bos en heide, camping De oude Barrier, Venray 7 maart: 20.00 uur La Bohème, opera, schouwburg Venray 9 maart: 20.00 uur Paul Mc Kenna, schouwburg Vsnray 10 maart: 20.00 uur Revelation Gospelconcert, schouwburg Venray 12 maart: 08.00-17.00 uur Wandeltocht winterserie, afstanden 5,10,20 en 30 km., café Den Tommes, Merselo 12 maart: 10.00-17.00 uur Vlooienmarkt, sporthal De Wetteling 12 maart: 15.30 uur Concert Jacob Vlijmen, Theehuis Odapark. 12 maart: 11.30 uur Zondagochtendconcer m.m.v. Accordeonver. Aostrumse Zangkompeneej en i4.30 uur Olleke en Bolleke Jeugdtheater, schouwburg Venray Iedere maandag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur openstelling Grote Kerk/St. Petrus Banden Kerk. Een keuze uit de nieuwe boeken van de jeugdbibliotheek: Eve Tharlet: Ik wou dat ik een vogel was. Een meisje wil een vogel zijn, dan kan zc overal naar toe vliegen en leuke dingen doen. Maar moeder zegt: wat doe je als het koud is, als het stormt en regent? Dan wil ze alleen vogel zijn bij mooi weer. Peuterboek, vanaf 3 jaar. Agnes Verboven: Ted leert zwemmen. Ted moet naar zwemles en om dat leuker te maken mag Netje mee. Ze zijn laat, het begint te plensregenen en tot overmaat van ramp: een lekke band. Al met al is de zwemles net voorbij als ze aan komen; mama is nog nooit zo nat geweest en Ted en Netje hebben nog nooit zo'n droge zwemles gehad. Prentenboek, vanaf 4 jaar. Truus v.d. Waarsenburg: Beer is de beste. Het bos van Beer en Vos bestaat al heel lang. Daarom is er een wedstrijd. Je mag doen waar je goed in bent. Alle dieren doen mee... Alleen Beer niet. 'Ik ben ner gens goed in', zegt Beer. Of is er misschien toch iets? Eerste leesboek niveau 2. Lynn Hall: De hond bij de spoorweg. Na de dood van haar moeder probeert Hanna haar ver driet te verwerken door bij de - haar verboden - steengroeve rond te zwerven. Daar ontmoet Hanna een zilverkleurige collie die ze Schaduw noemt. Het vreemde is echter dat ze Schaduw niet kan aanraken. Zou .Schaduw wel echt bestaan? B-boek, vanaf 9 jaar. -j^ydia Verbeeck: Rock voor twee. Vlak voor het optreden van twee Britse popsterren worden niet alleen zij, maar ook twee playbac- kers ontvoerd. Is dit een grap of ver keren zij in groot gevaar? B-boek, vanaf 11 jaar. Kursus Stoppen-met-roken in Venray Onder het motto 'Gebruikt u nog steeds een smoesje?' organiseert de GGD Noord-Limburg in samenwer king met het Groene Kruis voor alle rokers die genoeg hebben van alle smoesjes een kursus Stoppen-met- roken in Venray. Deze kursus start op 30 maart 1995 en vindt plaats in De Kemphaan, Kennedyplein 1 in Venray. De kursus bestaat uit negen bij eenkomsten. De overige bijeenkom sten (na 30 maart) vinden plaats op 4, 5, 7, 10, 13, 19, en 27 april en 10 mei 1995 telkens van 20.00-21.30 uur. Belangstellenden kunnen kon- takt opnemen met de Klantenservice van het Groene Kruis, bereikbaar dagelijks van 08.30-17.00 uur, tel. 077-874800. Eén op de drie volwassenen rookt. De helft van hen heeft al eens ver geefs geprobeerd daarmee te stop pen. Toch lukt het jaarlijks ruim 100.000 mensen om definitief met deze gewoonte te breken. Van de groep stoppers slaagt 90% er op eigen kracht in om te stoppen. De overige 10% heeft extra ondersteu ning nodig. Daarom een kursus in groepsverband waarin deelnemers elkaar stimuleren om het roken te laten. Naast informatie, tips en adviezen (van onder andere een dië tist) worden er in de kursus ervarin gen uitgewisseld. De steun van andere stoppers wordt door de deel nemers als zeer positief ervaren. Eén op de drie deelnemers aan de kursus lukt het uiteindelijk om te stoppen met roken. En dat bespaart niet alleen de gezondheid maar ook al gauw ƒ2.000,- per jaar. Nr. 5 Rob van der Heijden Ir. 18 Jan Werkhoven Jr.30 Hans Teunissen ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabeler, Th. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: za: H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 81465 zo: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer. A. Cocnen, F. Schmeetz. D. Vercauteren. J. de Vocht en M. v.d. Acker: D. VERCAUTEREN Merseloseweg 75, tel. 82200 Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.Q0 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. HAMM1NGA, tel. 11132 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 81336 of 86457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure. V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak J. van W INDEN en R. GOEDEGEBUURE DIERENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 04709-86538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: H. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 04780-13727 Afspraken maken 's middags tus sen 18.00 en 19.00 uur, tel. 82411 Het Literair Café Venray-regio organiseert in samenwerking met de openbare Bibliotheek Venray in het kader van de kinderboekenweek een schrijfwedstrijd voor kinderen Vanwege het sukses verleden jaar heeft de organisatie besloten de schrijfwedstrijd te prolongeren. De kinderboekenweek 1995 vindt wederom plaats in de maand okto ber. Het thema van dit jaar is: Dieren (en dan vooral hond en kat). Alle basisscholen in de regio ont vangen dezer dagen een brief van de organisatie waarin een en ander wordt gemeld. Daarin wordt gevraagd of de docenten mogelijk heden hebben om met de scholieren van de groepen 6 en 7 mee te wer ken aan dit proiekt. Dat kan klassi kaal en individueel. De winnende groepen worden tijdens de Kinderboekenweek uitgenodigd voor een bezoek aan de openbare bibliotheek en een ontvangst met een bekende Nederlandse kinder boeken schrijver of schrijfster. Het ligt in de bedoeling om een en ander op vrijdag 6 oktober te later plaats vinden. Dit jaar krijgt de schrijfwedstrijd voor de jeugd een bijzonder karak ter omdat de openbare bibliotheek in Venray het veertig jarig jubileum viert. Indien scholen interesse hebben of nadere informatie wensen kunnen zij kontakt opnemen met Jan Driegen van de openbare biblio theek Venray. tel. 04780-81970.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 3