berden VENRAY \M Tijdelijk milieustation vanaf 6 maart Gebruikers willen atletiekbaan alleen nog per uur huren "Provincie verantwoordelijk voor eerste slachtoffer" geopend WpdetaPP* ƒ4,-friet 4 gehaktballen A4 ƒ3,50 A3 ƒ5,00 Ven ray's Wijnhuis PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Gewapende overval op 17-jarige WFFKRI AD VOOR VFNRAY FN OMtlFVINtl Advertentieprijs: ƒ0.37 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per half jaar 15.50 MODEHUIS kleurkopieën ini v.d. Leur PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Politie rolt jeugdbende op Tel. 04780-11510 natuurlijk bij Kruisstraat 2a tel. 10211 t/m 8 maart *95 In de nacht van dinsdag op woensdag, omstreeks 00.40 uur wilde een 17-jarige iongen nog geld uit de automaat halen bij de 1NG- bank aan de Merselosewcg. Terwijl hij met die handeling bezig was werd hij door twee mannen, van naar schatting 25 jaar bedreigd met een mes en zij sommeerde hem zijn totale saldo uit de automaat te halen. Dat was een bedrag van 700,-. Onder deze bedreiging kon de jongeman niets anders doen dan aan dat verzoek te voldoen. Een van de mannen had zijn hoofd bedekt met een boeren zak doek die gevormd was zoals een piraat die draagt, Beiden hadden geen carnavalskleding aan. De lengte van de mannen was 1.70 en 1.90 meter. Een had stekel haar en een beginnende baard. Een van de overvallers was gekleed in een bruin jack. Verdere gegevens kon de jongeman niet aan de politie doorgeven. De politie verzoekt dringend per sonen die getuigen zijn geweest van deze toch we zeer brutale overval zich maar haar in verbinding te stel len. DONDERDAG 2 MAART 1995 Nr. 9 HONDERD ZESTIENDE JAARGANG Komt u gerust een kijkje nemen naar onze nieuwe VOORJAARSKOLLEKTIE U bent van harte welkom! l l Verenigingen boos op gemeente over uitstel renovatie PEEL EN UITGAVE: VAN DEN MUNCKHOF B.V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ Grotestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 04780-82727/Fax 10916 MAAS De urne V V^UIA VLIHIAM I UIVIVJL VIIHVJ Abonnementsprijs buiten de regio ƒ22,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Drie daag op de lappe.... een van de onderwerpen tijdens de grote optocht afgelopen maandag. Velen zijn inderdaad drie daag op de lappe geweest en menigeen, zeer zeker het trio van de Piëlhaas, heeft 'ennen golden tied" beleefd. Verder op in deze krant een fotorijke impressie. Buurt teleurgesteld over beslissing provincie kruispunt Ysselsteyn De omwonenden van het kruis punt Deurneseweg- Middenpcelweg voelen zich voor de zoveelste keer teleurgesteld door de politiek. Woordvoerder F. Claessens van de buurtvereniging Peelweg-Kempkensberg heeft 1 geen goed woord over voor de provinciale en lokale politici. De provincie nam vorige week een definitief besluit over de recon structie van het kruispunt in Ysselsteyn. Er komt een verkeers plein, zonder de door de Ysselsteyners bepleitte verkeers lichten. De maatregelen die de provincie wel neemt noemt Claessens 'een zoethoudertje'. Vorige week maakte wethouder Driessen van openbare werken bekend dat de provincie definitief een besluit had genomen over het kruispunt in Ysselsteyn. Dat wordt j omgebouwd tot een verkeersplein. Dat betekent een rotonde met voor rang voor verkeer van rechts (het oprijdende verkeer). Om het over steken voor het langzame verkeer veiliger te maken komen er sluizen in het fietspad, waardoor de fietsers gedwongen worden voor het over steken af te stappen. Daarnaast wordt een plan uitgewerkt dat ver keersdeelnemers gericht probeert een ander verkeersgedrag bij te brengen. Dit voorlichtingsplan wordt opgesteld door het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Limburg (ROVL), in samenwerking met de regiopolitie, scholen en ouders. Onderdeel van het plan is ook toe zicht op de naleving van de regels. De verkeersmaatregelen voor de fietsers noemt de woordvoerder van de buurt een zoethoudertje. "Zo'n poortje net als in Oostrum en ons leren oversteken voor 50.000 gul den. Dat geld hadden ze in hun zak kunnen houden. Voor de fietsers, met name ouderen en schoolgaande jeugd, is er nu een verkeersveilige situatie en die wordt per definitie slechter, wat je er verder ook alle maal omheen verzint". Het enige positieve van de beslissing over de verkeerssituatie in Ysselsteyn noemt Claessens de komst van een met verkeerslichten beveiligde over steekplaats in de kom van het dorp. TRUUEN Woordvoerder Claessens weet dat Atletiekvereniging AV Venray en de Triathlonvereniging Venray willen voortaan de atletiekbaan alleen per uur huren. Voor al die uren dat de verenigingen de atle tiekbaan niet kunnen gebruiken omdat deze onder water staat wei- er niets meer te doen is aan het besluit, maar hij voelt zich als dor peling aardig voor de gek gehouden. "We hebben er alles aan gedaan, maar er heeft gewoon niemand naar ons willen luisteren". Dat is volgens Claessens, die ook lid is van de dorpsraad, al begonnen met voor malig wethouder Truijen. Die heeft in zijn ogen zich veel te veel laten paaien door de provincie en de amb tenaren. Daar ligt wat hem betreft dan ook de verantwoordelijkheid als het misloopt. Bestuurder onder invloed Het rijgedrag van een 34-jarige bestuurder van een personenauto, was maandagavond om 23.45 uur op de Julianasingel voor de politie aanleiding een onderzoek in te stellen. De bestuurder verkeerde onder invloed van alkohol. Hij kreeg, nadat de bekende proeven waren afgelegd een rijverbod en er werd hem een transaktie tot betaling van 320,- aangeboden. geren ze in de toekomst te betalen. Beide verenigingen schrijven dat in een brief aan het gemeentebe stuur. De gebruikers van de atle tiekbaan zijn boos op de gemeen te, die vorige week renovatie opnieuw heeft uitgesteld in afwachting van de kerntakendis- /cussie. "De helft van de tijd is de baan niet te gebruiken omdat er water op staat. Dat kunnen we niet meer ver kopen aan onze leden. In hun contri butie zit ook een gedeelte voor de baanhuur", aldus voorzitter G. Peterink van de atletiekvereniging in een toelichting op de brief. Volgens Peterink komt de gemeente haar contractuele afspraken niet na. Zij moet zorgen dat de baan in een goede conditie verkeert en dat is niet het geval. En voor een gebrek kige gemeentelijke dienstverlening hoeven de verenigingen niet te beta len. Voorzitter John Raadschelders van de triathlonvereniging noemt het uitstel 'geen stijl'. "De gemeente heeft de laatste jaren de baan niet meer onderhouden met de medede ling dat het geld dat zou worden bespaard en voor de reconstructie en de vernieuwing gebruikt zou gaan worden". VLAKWATER Voor de atletiekvereniging en de triathlonvereniging, samen goed voor 250 tot 300 gebruikers van de baan, is het uitstel de druppel in de Met de aanhouding van veertien jongeren in de leeftijd van 16 tot 22 jaar heeft de politie in de regio's Cuijk en Venray een bende opgerold die in totaal 47 misdrij ven heeft gepleegd. De jongeren, waarvan er tien afkomstig zijn uit Overloon en vier uit Venray, wor den verdacht van inbraken in woningen en bedrijven in de omgeving en van diefstal. Ook wordt hen brandstichting ten laste gelegd. Vier van de verdach ten handelden ook in drugs. Ze verhandelden xtc, speed, cocaine en Isd in café's en dicotheken in de regio. Bij één van de verdachten werd thuis een vuurwapen aange troffen. Ook de vader van deze jongen is in verband hiermee aan gehouden. De jongeren braken onder meer in in leegstaande vakantiehuisjes. Daar Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray Na iedere regenbui is de baan onbruikbaar. bekende emmer. Beide verenigingen zijn vooral teleurgesteld over het feit dat er van enig overleg met hen geen sprake is geweest. "We zijn al sinds vorig jaar zomer aan het pro beren om met de gemeente in gesprek te komen over nieuwbouw of renovatie van de atletiekbaan. We hebben destijds een brief geschre ven waarin we aangeven graag te willen praten over de toekomst van de atletiekbaan. Onze voorkeur gaat uit naar een nieuwe baan op de loka- tie Vlakwater", aldus voorzitter G. Peterink van de atletiekvereniging. "Als de verenigingen buiten de atle tiekbaan activiteiten hebben is het meestal in dat gebied". Peterink zegt dat beide verenigin gen aan de slag willen met de atle tiekbaan. Ze hebben in het recente verleden zelf al wat voorwerk ver richt. Die geven aan dat er globaal, twee mogelijkheden zijn: een totale nieuwe kunststof baan op een ande re plek. Dat kost ruwweg 1,5 tot 2 miljoen gulden. De tweede optie, renovatie van de huidige baan met onder meer het aanbrengen van een kunststof laag, kost naar schatting ongeveer 1 miljoen. De gemeente heeft voor de renovatie van de atle tiekbaan ongeveer 6 ton uitgetrok ken, maar vorige week besloten B en W de opknapbeurt en vernieu wing uit te stellen en mee te nemen in de discussie over gemeentelijke kerntaken. werden vernielingen aangericht en brand gesticht. De politie kwam de bende op het spoor na de brand vorig jaar zomer in de receptie van bungalowpark de Vers in Overloon. Op verdenking van die brandstich ting werden eind januari twee jonge mannen uit Overloon aangehouden. Vervolgens bleek dat het tweetal deel uitmaakte van een veel grotere groep. In de afgelopen weken wer den ook de anderen opgepakt. De jongeren verklaarden vooral uit verveling tot hun daden te zijn gekomen. Het was hen niet in de eerste plaats om de buit te doen. Daarvan is overigens niets meer over. De waarde van de gestolen goederen wordt geschat op enkele tienduizenden guldens. De schade is vele malen groter. Vanaf maandag 6 maart a.s. is het tijdelijk miiieustation aan de Acaciastraat voor de burgers geo pend. Zij kunnen daar dan grote re hoeveelheden afval separaat aanbieden. Daarbij gaat het om afval van particulieren. De open stelling van het station is op werk dagen van 13.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 14.00 uur, waarmee de burger voldoen de in de gelegenheid wordt gesteld om zich van grotere hoeveelheden afval te voldoen. TIJDELIJK Met de invoering van de nieuwe afvalstoffen is niet alleen geregeld dat de burgers verplicht zijn het afval zoals KCA en GFT te schei den. Ook is geregeld dat de gemeen te verplicht is te zorgen voor voor zieningen waar de burgers hun afval gescheiden kunnen brengen. Dit zg. milieustation, zal in de toekomst op een nieuwe lokatie gebouwd wor den. Tot die periode is er een nood- station ingericht op het gemeentela- ger aan de Acaciastraat. Met de inrichting van het station is rekening gehouden met de tijde lijke situatie. De gebruikte materia len kunnen straks ook op het perma nente milieustation gebruikt gaan worden. Het tijdelijk station dient ook gzien te worden als een overgangs- en leersituatie, van het oude KCA- depot naar het definitieve milieusta tion. GRATIS Op deze centrale plaats kunnen burgers van de gemeente Venray gratis en in beperkte hoeveelheden gescheiden afval aanbieden. Daarbij gaat het om KCA glas, textiel, oud papier, GFT, oude metalen, hout, grof huisvuil, asbest en puin aanle veren. Verder is het mogelijk om tegen betaling van fl. 3,50 per stuk, autobanden aan te leveren. Het afval mag in de meeste geval len in onbeperkte hoeveelheid aan geleverd worden. Alleen bij het grof huis- en tuinafval (max. 2 kuub per dag), hout (max. 1 kuub per dag), asbest (max. 100 kg per dag, ver pakt in dubbel plastic) en puin (max. 0,5 kuub per dag) zijn beper kingen opgelega. Om afvaitoerisme vanuit andere gemeenten tegen te gaan dienen de aanbieders zich met een identiteits bewijs als Vcnraynaren legitimeren. SERVICE De gemeente Venray streeft naar een goede service richting burger. Daarom worden ruime openingstij den gehanteerd, met name op zater dag. Het station is op werkdagen geo pend van 13.00 tot 18.00 uur. Op zaterdagen van 9.00 tot 14.00 uur. Deze ruime openstelling brengt wel extra kosten met zich mee. Het gaat daarbij om een totaal bedrag van fl. 140.000,- op jaarbasis. Hiermee is echter rekening gehou den. Dit bedrag is al opgenomen in de afvalstoffen heffing. Rfoto I video Patersstraat 10, Venray, tel. 04780-84485

Peel en Maas | 1995 | | pagina 1