Vastenaktie 1995... DE HEILIGE MIS OF een Venrays doel!EUCHARISTIE CDA Vrouwenberaa St.-PetrusBandenkerk 17 maart Vormsel ORGELNIEUWS r\U^.ooo STILLE OMGANG PEEL EN MAAS Donderdag 2 maart 1995 - Paging Grote Kerk Deken: J, Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit ofm, Patersstraat 29, tel. 82385 bgg 85855; kapelaan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Opgeven misintenties: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 H. Mis voor W. Broers, echtgen. en overl. kinderen; Huub Stoef en overl. fam.; Harrie Messemaeckers; overl. ouders Arts- Cornelissen en Jeu Jenniskens. 13.30 Feestelijke H. Mis t.g.v. het zilveren huw. van echtel. Sikes- Pouwels. 19.00 H. Mis als zwd. Jeu Gommans (koll); Johanna Peeters- Claesscns; Hub Weiten (koll); Giel Schwachöfer (koll); Chris Smits; ouders Beterams-Heescn en zoon Wim. ZondagrEerste zondag van de Veertigdagentijd. 9.30 Latijnse Hgm. Harrij Wijnhoven (koll); Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay; overl. ouders Gerardus Thijssen-Maters, overl. kinderen en overl. fam. 11.00 H. Mis als jrd. Frans van Elswijk; Cor van Geffen; Martha Goumans en overl. echtel. (koll); Hans van Noorden (buurt Julianasingel); Leo Gooren; ouders Tacken-Maas. Maandag: 9.00 H. Mis voor fam. De Wit-Neilen. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor overl. ouders Sikes-Nelissen; fam. Verkoeijen. Woensdag: 9.00 H. Mis voor Nelly Janssen-Muis. Donderdag: 9.00 H. Mis voor overl. ouders Thuyls-Muyzers en overl. kinderen. Vrydag: 9.00 H. Mis om oplossing voor een probleem. Dienbeurten en lektoren: za 19.00: Koen, Mark, Stefan en Erik; lektor: J. Truyen; zo 11.00: Bart, Hoa, Judith en Sanne; lektor W. Bistervels. Akolieten: zo 9.30: dhr. Van Ham en Harrewijn. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: J. Korff; lektor: F. Blom. Int.: Piet Swaghoven. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: J. Korff; lektor: zr. Jacinta. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Maandag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 80202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Fam. Janssen- Krijns; Piet Vollenberg (koll); ouders Rongen-Buijssen overl. fam.; Sjac v. Leuken. Zondag: 8.30 Voor de parochie. 10.30 M.m.v. Zonnelied; Coleta Gal en Elly Gal; uit dankbaarheid bij 82e verjaardag van Georgina Kodoatie-Wener voor haar en 't gezin, hier en in 't verre Oosten. Maandag: 19.00 Truus Naus- Verheijen; Patrick v. Merkestein (koll). Dinsd insdag: 19.00 Josephina Jacobs- Bonants (koll); Sjraar v.d. Bosch. Woensdag: 19.00 Fam. Manders- Hiipen; jrg. Peter Johan Verhoeven en Willy; Harry Clephas. Donderdag: 19.00 Sjac v. Rhee. Vrijdag: 19.00 Antoon Lucassen en overl. fam. Vredeskerk Zaterdag: Priesterzaterdag. 8.00 Geen H. Mis. 10.30 Rozenkransgebed. Gelegenheid om te biechten. 11.15 T.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria. 18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de Eerste zon dag van de Veertigdagentijd. Kinderwoorddienst. Doortje van Waaijenburg-Thuijls (koll); Hennëtte Muyser (koll); overl. ouders Van Cuyck-Gooren; tot bijz. int. (S); overl. fam. Willems- Maessen; Mien v.d. Ven-van Eijck (koll). Zonda bondag: Eerste zondag van de Veertigdagentijd. 8.30 Harrie Janssen en overl. fam.; Nelly Janssen (koll); voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Gregoriaanse Hoogmis; Julia v.d. Weiden-de Adelhard Toorop (koll); tot bijz. int. (C); Jan Schmitz. Maandag: 8.00 Voor de zieken van de parochie. Dinsdag: 19.00 Guus de Jong-Sijs; Harry Swinkels en overl. fam. Woensdag: 19.00 Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland; jgt. Jan v.d. Laar. Donderdag: 19.00 Overl. ouders V.d. Waeter-Houwen; Piet Peeters. Vrijdag: 19.00 Frans Schmitz. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Voor leden en overl. leden buurtvereniging Aide Beek; jrd. Wies Janssen; Gerardus Camps; Jacoba en Rosalie Hillen; overl. ouders Janssen-Peeters; Lies Janssen-Wolters; jrd. Gerrit Reintjes; Giel Vennekens en echt- gen. en wederz. fam. (Seniorenorkest). Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen. 10.00 Cor Thielen en zoon Toon; Herman de Kleijn; jrd. Piet Peeters; overl. ouders Jeuken- Verhulsdonk en Gerda Janssen; Toon Muller; jrd. Antoon Janssen; overl. ouders Haegens-van Lin; Fien Broeren-Kersten; Piet Baltussen (namens de buurt Boshuizen); Giel Vennekens en echtgen. en wederz. ouders (Koor Harmony). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Maria van Soest. Woensdag: 9.00 Voor het behoud van het geloof in onze gezinnen (met Rozenkransgebed: dezelfde int.). Donderdag: 9.00 OVoor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Vrijdag: 9.00 Voor de vervulling van een vurige wens. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Rik Op den Camp, Frank Janssen, Merijn Gloudemans, Frank Frederix; zo 8.30: Ralph Kessels, Maurice van Mill; 10.00 Judith Philipsen, Susan Frederix, Susan Janssen, Maud Lepsi. Parochie Oirlo Zaterdag: 15.00 PI. gez. H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. 80e verjaardag Tony Nelissen (Dameskoor). 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor); jrd. Annie Nelissen-Gerards; st. Pieter-Jan Driessen en Johanna Duijckers; st. Willem Claessens, Gertruda Ewalds en Maria Baten; Wim Janssen; overl. fam. Heetkamp-Hekking; Wiel Baltissen en overl. fam. Zondag: 10.00 Hoogmis; Frans Michels; Gerrit Rutten; overl. ouders Van Rijswijck-Baltussen en zoon Mathieu; st. Theodora Kemmelings. Woensdag: 9.00 H. Mis st. Willem Hesen en Anna Janssen. Vrijdag: 9.00 H. Mis tot bijz. int. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Zwd. Jan Thielen; overl. ouders Janssen-Emonts en kinderen; overl. ouders Rambags- Smits en zoon Ger. Woensdag: 9.00 Jan Thielen (oude renbond). Misdienaars: Peggie en Sandra. Parochie Leunen Eerste zondag van de Veertigdagentijd. Eerste zondag van de maand: bijz. kollekte voor onze eigen parochie. Zaterdag: 19.00 Lsm. Johan Meijers (fam. Smulders en Verstappen); overl. fam. Peeters- Beetz en dochter Mieke; Leo Loonen en echtgen; Willem Bol en Denise Bal-Buray; mndd. Marie Versteegen-Moorrees en Harrie Versteegen; jrd. Theo Brok; jrd. Louis Weijs en Johanna Weijs- Wijnen. Zondag: 10.00 Hgm. Piet Keijsers en Marie Keijsers-Hendrix. 11.15 Lsm. Henricus Leijssen en An Timmermans-Leijssen; gest. jrd. overl. ouders Josef Litjens en Petronella Litjens. 14.30 Doopviering van Miranda Jaspers. Maandag: 19.00 Mndd. Hendrik Philipsen en Catharina Philipsen- Spreeuwenberg. Dinsdag: 19.00 Mndd. overl. ouders Martens-dfSmedts en Henri Martens. Woensdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Hendrickx-Jenniskens. Donderdag: 19.00 Lsm. Sef Gooren, overl. ouders en overl. fam. Vrijdag: 19.00 Lsm. Pierre Philipsen en Anna Philipsen- Lenssen. Misdienaars: za 19.00: Tom Bos en Henk de Klein; zo 10.00: Inge Smits en Sanneke v.d. Oetelaar; 11.15: René Timmermans en Susanne Jenniskens. Lektoren: za 19.00: Elly Theunis; zo 11.15: Jan Reintjes. Rektoraat Heide Zondag: Eerste zondag van de Veertigdagentijd. 9.30 Hoogmis ggjt. Arnoldus Gielens en Elisabeth Gielens-Stax en Truus Gielens; Stephania Coppus-de Groot, Maria Heesen-v. Soest (koll). Misd.: Gemma, Chiel, Wilmar en Simone. Donderdag: 9.00 H. Mis uit dank baarheid. Rektoraat Veulen de Eerste zondag vj Veertigdagentijd. Zaterdag: 19.00 Gezinsviering met als thema: 'Alle mensen zijn gelijk waardig; hgm. als jgt. voor kinderen Willems; voor priesterroepingen; voor de parochie. Zondag: 10.30 Hgm. voor rektor Hoogers; Christian Erben; Nelly Fleurkens-Janssen (ouderenvereni ging). Maai 8.00 H. Mis voor de overledenen. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de overl. fam. Janssen-Fijten. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Misdienaars: za: Ruud Bexkens en Moniek Classens; zo: Roy Smets en Eric Wismans. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Zondag: 10.00 Fam. Huys-v. Enckevort. Maandag: 19.00 Fam. Comelissen- Hendriks. Woensdag: Kruisweg. Donderdag: 19.00 LVB i.v.m. Wereldgebedsdag. Misdienaars: za: Karin v.d. Zanden en Leonie; zo: Nicole en Roel. Lezers: za: Jo Wijnands; zo: Maria Lenkens-Ermens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 PI. H. Mis t.g.v. de eerste dag van de Jozefmaand. Koor: Gemengde zangvereniging Wallaria Well. Voor overl. ouders Verstraeten-Hendriks; Hendrike Martens-Michiels, Martinus Martens en Theo Arts; Mia Bouten- Gijsberts. Zondag: 9.00 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor de pelgrims en uit dank baarheid. 10.30 Hoogmis; koor: Karmel koor Nijmegen. Voor Jeu Custers; fam. Philipsen-van Dijck; B. Geurts en Wilhelmina Jansdsen en voor alle gevraagde intenties. 15.00 Gebedsdienst t.e.v. de H. Jozef. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor alle gevraagde intenties. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 5 maart zal in het InterVen College, Leunseweg 2a te Venray, mevr. ds. I. Ligtelein uit Venlo voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop van de dienst is er koffie drinken. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist Clapvaeren 4, Horst, tel./fax 04709-87786. Diensten: D.V. zondag 5 maart om 10.00 en 14.30 uur. Woensdag 8 maart: 19.30 uur Biddag voor gewas en arbeid! Voorganger: ev. J.A.J. Bals. Zondagsschool: Zondagmiddag om 16.00 uur voor kinderen van 4-12 jaar. Bijbelonderwijs/Catechisatie: Vanaf 12 jaar op zondagmiddag om 16.00 uur. Van 6-12 jaar op dinsdag middag om 16.15 uur. Voor andere tijden kunt u bellen met de evange list. Op 8 maart 1995 vinden Provinciale Statenverkiezin plaats. Laat het duidelijk zijn: de Provincie bepaalt zaken waar de gevolgen op uw deurmat, bureau, uw keukentafel of woonomgeving terecht komen. Denkt u eens aan het schei van werkgelegenheid in Limfc het aantrekken van bedrijven, verbeteren van het vervoersnei verkeersveiligheid (denk aan de keersovergangen m Oostrum Ysselsteyn). De Provincie maakt plannen v spreiding van verpleeg- en bejj denhuizen.Ze richt mede ruimte in via streekplannen en ordeningen, die zaken regelen landschap en waterstaat. Subsié worden verstrekt aan o.a. volks zondheidsinstellingen, welzij openbare bibliotheken, milieu- landschapsbescherming, amateur neel of economie en werkgelet heid. Voordat de Provincie over bepaalt, beslist u over de staten den. Door op 8 maart te gaan ste men. Iedere stem is belangrijk, het verleden is vaak gedemonstrei om stemrecht te krijgen. In somi ge landen hebben vrouwen zelfsi geen stemrecht. Laten we in iel geval van dat recht gebruik maks Democratisch besturen betek) dat overheidsbesturen een afspies ling moeten zijn van de bevolki- Deze bestaat voor 52% uit vrouw! In de Provinciale Staten zitten op( moment 20,6% vrouwen. In het stemhokje heeft u niet ei maar twee keuzes te maken. U sta op Lijst het CDA en vervolgens! een kandidaat. Laat dat een vrol zijn. Een vrouw met goede kwalitl ten. En die zijn er. Vanuit het Cl» Venray hebben we twee vrouwl verkiesbaar gesteld nl. mevr. Wist Koster en mevr. mr. Netty Slool STEM LOKAAL VOOR PROVINCIAL Berichten van onze kerkgemeenschap 1995-3 ledereen weet, dat het leven niet altijd vanzelf gaat. Ieder mens ont moet naast de vele mooie dingen ook veel obstakels op het levenspad. Vaak is het licht om je heen, maar andere keren zie je het duister in en weetje niet hoe je verder moet. Ook de jeugd heeft het tegen woordig niet gemakkelijk. Al op jonge leeftijd moeten ze keuzes maken die bepalend kunnen zijn voor de rest van hun leven. Iedere keer opnieuw bestaat daarbij het gevaar, dat ze een verkeerde richting inslaan. Het is vaak zo aantrekkelijk om stoer te doen, dat ze zich mee laten slepen door een vrienden groep. Voor ze het weten jutten ze elkaar zo op, dat ze veel verder gaan dan ze in hun hart eigenlijk zouden willen. Daarom is het enorm belangrijk dat er een thuisbasis is: dat er ouders zijn, die laten voelen dat ze werke lijk om hen geven. Vaak lijken ouders te denken dat de kinderen inmiddels zo oud zijn, dat ze zich zelf wel kunnen redden. De waar heid blijkt anders te zijn: juist voor tieners is een luisterend oor, een hel pende hand van levensbelang. In deze lijn staat het sacrament van het vormsel, dat de kinderen aan het eind van de basisschool wordt aangeboden. Aan de ene kant is dit het sacrament van de persoonlijke keuze, aan de andere kant het sacra ment van de kracht van de heilige Geest. Want enerzijds zijn ze nu op een leeftijd gekomen dat ze zelf al heel goed aan kunnen geven wat hun eigen mening is. Daarom wordt hen gevraagd zelf de doopbeloften te hernieuwen, die hun ouders en peet ouders in hun naam bij het doopsel hebben uitgesproken. Anderzijds kunnen ze alle hulp gebruiken die ze kunnen krijgen op het ontdekken van hun verdere levenspad. Daarom komt in het gebed, de handoplegging en de zalving de kracht van de heili ge Geest bijna tastbaar bij hen. Zoals ouders er willen zijn voor hun kinde ren, zo is onze hemelse Vader vol liefde voor allen, die door het doop sel bij hen horen. Hij wil hen, die voor Hem kiezen, steun en kracht geven, juist op deze leeftijd waar ze net zo goed kunnen gebruiken. De viering in de Petrus' Bandenkerk vindt plaats op vrijdag 17 maart a.s. om 19.00 uur. Als vormheer namens de bisschop zal deken Coenen aan 61 kinderen het vormsel toedienen van de basisscho len "De Vlaswei" (19 kinderen), "St. Petrus' Banden" (15), "Dr. Poels" (11), "De Kruudwis" (91, "De Landwcert" (6) en "De Essel (1). Het is een goede gewoonte jaar lijks in de veertigdaagse vastentijd een goed doel te steunen. Wij geven op die manier solidariteit met de allerarmsten gestalte. Juist in de voorbereidingstijd op Pasen is dit zeer gepast.De vastentijd is immers een tijd van bezinning. Wij stellen onszelf vragen: waar ben ik mee bezig?, wat is belangrijk in mijn leven?,geef ik God de plaats die Hem toekomt?, kom ik op voor de allerarmsten, dichtbij en ver weg? Als het dan gaat om solidariteit met de allerarmsten, dan gaat het om het Vastenproject. Dit jaar is dat een project van de Venray se Franciscaan Jan Peeters, ook wel bekend als "Jan van de Hiept". WAAR GAAT HET OM?, Pater Jan Peters heeft zich in Jayapura (Irian Jaya) het lot aange trokken van de bewoners aldaar. Het is een stad van ruim 120.000 inwo ners. De oorspronkelijke bewoners woonden aan zee of aan het meer. Negentig procent van de huidige inwoners komt uit andere delen van het land, op zoek naar geluk.Vroeger, toen er nog sprake was van stamvorming,hielpen de familie- en clangenoten elkaar. Met de verstedelijking van nu maakt nie mand zich nog zorgen over de ander. Het sociaal systeem werkt niet meer. VOORUITGANG De z.g. vooruitgang levert vooral voor vrouwen en kinderen grote problemen op. Degene die het in de stad economisch wat beter gekregen heeft, wil ook sociaal "hogerop" komen. Hij neemt zich dan een andere vrouw die meer aanzien heeft. De eerste vrouw wordt met de kinderen aan het lot overgelaten. Daarbij hoort het tot de "vooruit gang", dat men het aantal mensen waar men voor te zorgen heeft, beperkt. Veel vrouwen en kinderen komen zo in structurele moeilijkhe den. DE OPLOSSING Pater Jan "van de Hiept" heeft een stichting in het leven geroepen, die zich het volgende ten doel stelt: -begeleiding van vrouwen in nood; dit te bereiken o.a. door het helpen zoeken van woonruimte; zor gen dat de kinderen naar school kunnen gaan; zorgen dat de vrou wen vaardigheden leren, waardoor zij op eigen benen kunnen staan; zorgen dat zij het geloof beleven in Gods zorg en liefde; -medische hulp in de ruimste zin van het woord: medicijnen, ver bandmiddelen, maar ook melk, sui ker, vitaminen enz. -opvang van weeskinderen en ver waarloosde kinderen in een tehuis; voor voeding en scholing zorgen. Dit laatste is hoofddoel van de stich ting. ONS DOEL DEZE VASTEN Om dit alles te kunnen betalen is heel wat nodig.Geschat wordt f 11.000,- Wij hebben gedacht dat dit een uitstekend doel voor ons is in de veertigdagentijd. Daarom willen de Grote Kerk,de Paterskerk, Heide en Castenray samen er voor werken dit geld bij elkaar te brengen. De deke nale kerken van Helden, Horst, Tegelen en Venlo kozen eveneens voor dit project!! Hoe u uw bijdrage kunt voldoen, maken wij nog bekend. In ieder geval zullen er in de kerken zakjes voor dit doel lig gen, die dan (gevuld) in een offerbus kunnen worden ingeleverd. TEN SLOTTE Wij moeten er zeker van zijn, dat het geld ook op de goede plaats belandt. Het Missiebureau Roermond heeft zich hiervoor garant gesteld. Mocht iemand dit ongelukkig vinden, dan hebben wij een alternatief: opvang en onderwijs van/voor dakloze meisjes in Swaziland (Afrika). Deze actie loopt via het landelijk bureau. Vermeldt u in dit geval even "Swaziland" op uw missiezakje? J.Coenen, pastoor-deken Diverse mensen vroegen of het niet mogelijk was, om wat achter gronden van de Eucharistie te belichten. In enkele artikelen zullen wij hieraan aandacht schenken. De eerste benadering volgt uit de opbouw. Je kuijt in de H.Mis vier onderde len onderscheiden: 1. de inleiding 2.de dienst van het Woord 3.de dienst van het Altaar 4.het slot 1. Over de inlei- ding Wellicht kunnen wij maar het beste uitgaan van de veron derstelling, dat wij bij iemand uitgeno digd zijn om te komen eten. Wat doe je als het afgespro ken tijdstip nadert? Je zorgt natuurlijk dat je op tijd bent. Je staat er netjes op. Je komt binnen, je wordt welkom gehe ten en jijzelf begroet de gastheer. Er wor den beleefdheden uitgewisseld die ech ter en persoonlijker zijn naarmate je de gastheer beter kent. Na een eventueel aperitief begeef je je Diverse royale giften hebben inmiddels geleid tot een mooi saldo. Wij willen graag een donatie noemen: onlangs heeft de uitvaart van H.Schim van der Loe van de collecte in die dienst, te weten f 650,- is bestemd voor het orgel. De orgelthermo meter wijst nu een bedrag aan van f 24820,- op uitnodiging naar de eetkamer. Niet zelden volgt daar een compli ment. En dan ga je zitten. In de Eucharistie is dit niet zo veel anders. God wil zich aan ons geven in de gestalte van een maaltijd. Je komt natuurlijk op tijd. Je zorgt, dat je er netjes opstaat, want God is zelf is de Gastheer. Maar: is dan innerlijk er netjes uitzien niet minstens even belangrijk als uiterlijk? Als wij er ons van bewust zijn, dat God onze Gastheer is, vra gen wij Hem en elkaar vergeving voor onze liefdeloosheid, in het besef dat Hij ons door en door kent. Vervolgens uiten wij complimenten naar de Gastheer (het "eer aan God"), en het feest kan begin nen. Samenvattend zien wij in de inleiding: a.kruisteken, ope ningswoord enz. b.schuldbelijdenis, waarbij veel vormen mogelijk zijn c.het lied"eer aan God", of "gloria" d.het openingsgebed door de priester Wij zien hier duide lijk de dubbele positie waarin de priester zich bevindt. Hij bidt enerzijds namens alle aanwezi gen het openingsgebed, anderzijds zit hij namens Christus de vergade ring voor, niet omdat hij dit zou ver- dienen-want dat is niet zo-, maar alleen krachtens zijn zending, de priesterwijding. Tot zover-kort- de inleiding. U begrijpt, dat dit alle maal erg beperkt is, maar voor een goed begrip kan het er mee door. De volgende maal iets over de dienst van het Woord. J.Coenen, pastoor-deken IN 1995 NAAR LOURDES MET DE LIMBURGSE BEDEVAARTEN ln mei, juni, september en oktober zijn er reizen naar Lourdes.De rei zen zijn voor gezonde deelnemers en eveneens voor zieken.Uitgebreide informatie Limburgse bedevaarten, Bredestraat 13, 6211 HA Maastricht GEDOOPT Ewout Janssen,Hiept, Saskia en Peter Touw, Vossestaart, Marco v. Lankveld, Broek, Sem Wijnhoven, buiten onze parochie, Celina Bom, Ch. Ruysstraat, Jannie Lee de Ries, Kogeldistel, Rayleigh Schuurmans, Dovenetel, Linda Verdonschot, Koningskaars "Jezus gaf doven het gehoor terug en stommen deed Hij spreken. Hij moge jullie geven, datje spoe dig Zijn woord kunt verstaan en je geloof kunt belijden tot eer van God de Vader" Proficiat! GESTORVEN Dina Remmen-Hesen, 99 jaar, Martha Lipsch-Gommans, 82 jaar, Jeu Gommans, 63 jaar, Grada Broers, 87 jaar, Nora Borghs- Claessens, 70 jaar, Harrie Martens, 72 jaar, Hans van Noorden, 74 jaar, Antoinette van der Veen-Maasen,58 jaar, Herman Schim van der Lor 71 jaar "Laat uw hart niet verontrust wor den. Gij gelooft in God, gelooft ook in Mij. In het huis van Mijn Vader is ruimte voor velen. Ware dit niet zo, dan zou Ik het u hebben gezegd, want Ik ga heen om een plaats voor u te bereiden". Mogen zij thuis zijn bij God onze Vader! De jaarlijkse Stille Omgang in Amsterdam vindt dit jaar plaats in de nacht van zaterdag/zondag 18 maart. Het Mirakel van Amsterdam, op grond waarvan deze Stille Omgang is ontstaan, vond precies 650 jaar geleden plaats. Dit jaar is als thema geko zen: "opdat allen een zijn". Zoals bekend is de Stille Omgang een gebeuren waaraan iedereen kan meedoen. Inlichtingen zijn te ver krijgen bij de secretaris J.v.d.Beuken, Afhangweg 11 te Horst, tel. 04709-81240 COLOFQN INFO OVER DE ST. PETRUS BANDENKERK EN HET DEKE NAAT VERSCHIJNT OM DE VIER WEKEN. REDAKTIE-ADRES: NIESSEN- STRAAT 9, 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN, EIND- STRAAT 6 VENRAY OPDRACHTGEVER: KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN

Peel en Maas | 1995 | | pagina 14