Koninklijke Harmonie Euterpe Zangers van St. Frans Aostrumse zang- kompeneej En Bloc Ars Musica Kinderkoor De Bandelieren Jeugdkoor Tomorrow People Zang vereniging Venrode Venray's Gregoriaans koor VVV-nieuws ANBO-info Start gehoorzaam- heidskursussen Jeugd Rode Kruis Venray Ouderenbond KBO UW Katholieke Vrouwen Vereniging Katholiek Vrouwen Gilde Centrale van Ouderen verenigingen Venray Seniorservice Venray Kaarten in Den Hoender Gezond en zinvol ouder worden Huisvrouwen kontakt Brukske Wijkgebouw Op't Nipperke Jeugdvereniging De Springplank Wijkcentrum Noord-West OOK PEEL EN MAAS Donderdag 2 maart 1995 - Pagina 10! Harmonieorkest Donderdag 2 mrt.: 20.00 uur Repetitie. Donderdag 9 mrt.: 20.00 uur Repetitie. Afmelden: H. v.d. Steeg, tel. 82539. Agenda: 2 maart: Hcrringschellc. 29 april: Aubade. 14 en 21 mei: Eerste Communie. 28 mei: Concert Meterik. 25 juni: Pccltoemooi. Jeugdorkest Donderdag 2 mrt.: 18.45 uur Repetitie. Donderdag 9 mrt.: 18.45 uur Repetitie. Afmelden: P. Noten, tel. 87858. Agenda Drumband Maandag 6 mrt.: 20.00 uur Repetitie. Maandag 13 mrt.: 20.00 uur Repetitie. Jeugdopleiding: 6 en 13 mrt.: Les. Agenda 2 mrt: Herringschelle, 21.30 uur Perdstal. 29 april: Aubade. 14 en 21 mei: Eerste Communie. 17 juni Peeltoernooi. Bestuur Bestuursvergadering: 20 maart ab, 20 april db. Vrijdag 3 mrt.: Om 19.00 uur repeti tie sopranen en alten; om 19.30 uur repetitie voor het hele koor. Zaterdag 4 mrt.: Tussen 10.00 tot 12.00 uur inleveren oud papier bij de container bij de supermarkt aan de Kruidenlaan. Maandag 6 mrt.: Om 19.00 uur repetitie voor de alten. Dinsdag 7 mrt.: Om 19.00 uur repe titie voor de sopranen. WoeriSdag-'S m'ft.: Om 19.00 uu repetitie sopranen. Donderdag 9 mrt.: Om 19.00 uur repetitie alten. Agenda: Zaterdag *11 maart: H. Mis in Heide. Zondag 26 maart: H. Mis in de Familiekerk in Venlo. Mannenkoor Aostrumse zang- kompeneej doet dit jaar mee met het internationaal zangconcours in Heythuyscn waar wij hopen te pro moveren naar de ere-afdeling. Ook vieren wij dit jaar ons derde lustrum met daarbij een groot korenfestival. Diverse gerenom meerde koren uit onze provincie hebben reeds hun medewerking toe gezegd. De Zangkompeneej studeert momenteel hard aan een internatio naal repertoire dat er zijn mag. Het koor kan hierbij nog nieuwe leden gebruiken. Aan hoge mannenstem men (tenoren) heeft het koor de meeste behoefte, maar andere stem soorten zijn ook welkom. Het koor repeteert wekelijks in de zaal van het Allema'nscafé (t.o. de kerk) te Oostrum onder deskundige leiding. Geïnteresseerden kunnen bellen met de voorzitter de heer Toon Jeuken, tel. 82666 of met de sekretaris de heer Frank Ritmeijer, tel. 84565. Repetities: 8 maart: jaarvergadering. 15 maart: tenoren 20.30 uur; bas sen 21.00 uur. 22 maart: bassen 20.30 uur; teno ren 21.00 uur. 29 maart: tenoren 20.30 uur; bas sen 21.00 uur. Programma: 12 maart: Zondagochtendconcert in de schouwburg. 17 mei: Lof Oostrum. 23 sept.: Koortreffen in Oostrum. 6, 7 en 8 okt.: Verblijf en gastoptre den in Oenkerk (Friesland). 21, 22 okt.: Internationaal zangcon cours in Heythuysen. Afmeldingen graag bij Frank Ritmeijer, tel. 84565. Woensdag 8 mrt.: Om 20.00 uur repetitie van blokfluitensemble En Bloc o.l.v. A. Thijssen op Stationsweg 99. Afmelden bij M. Wekking, tel. 84233. Voor inlichtingen kunt u zich rich ten tot Joke Biemans, tel. 89186. Dinsdag 7 maart: Repetitie voor het hele koor in De Opmaat, Oostsingel 37 van 20.00 tot 22.15 uur. Dinsdag 21 maart: Ledenvergadering in In den Engel, aanvang 20.00 uur. Indien u verhinderd bent dan gelieve u zich af te melden bij: mevr. R. Janssen, Adelbertweg 1, tel. 84227 of mevr. E. Coppus, Houtzagerstraat 11, tel. 82235. Oud papier kunt u deponeren in de container bij De la Roy, Gasstraat 6. Maandag 6 maart: Koorrepetitie van 15.30 tot 16.30 uur. Afmelden bij Doortje, tel. 83888. Dinsdag 7 maart: Koorrepetitie van 19.00 tot 20.30 uur. Vrijdag 17 maart: Vormselviering. Afmelden bij Joke, tel. 83806. Donderdag 2 maart: Om 20.00 uur repetitie in de kapel van het zieken huis i.v.m. 25-jarig huwelijksfeest van mevr. Sikes. Zaterdag 4 maart: Om 13.30 uur zingen we de H. Mis in de St. Petrus Bandenkerk (Grote Kerk) i.v.m. het 25-jarig huwelijk van Wim en Diny Sikes. Om 18.15 uur brengen we het zilveren paar een serenade in zaal 't Anker te Merselo. Woensdag 8 maart: Om 20.00 uur hebben wij repetitie in zaal Thielen, wij verzoeken allen aanwezig te zijn. Bij verhindering graag uw afmel ding doorgeven aan mevr. Jenniskens, tel. 84794. Maandag 6 maart: Om 20.00 uur jaarvergadering in zaal Thielen Kennedyplein te Venray. Zondag 12 maart: Om 11.00 uur repetitie in de St. Annakapel van het VvGI Noordsingel. Zondag 19 maart: Om 12.00 uur H. Mis in de parochiekerk te Oostrum b.g.v. het 50-jarig kloosterfeest van zr. Aniceta Jenneskens en het 40- jarig kloosterfeest van zr. Clarisse Jenneskens. Zondag 26 maart: Om 11.00 uur repetitie in de St. Annakapel van het VvGI Noordsingel. Zaterdag 1 april: Om 18.00 uur H. Mis in de Paterskerk. Inlichtingen en afmelden: W. Snijders, tel. 82975 Venray. Hieronder volgt een greep uit de vele voorstellingen die u bij ons kunt boeken. Maart: 1 t/m 5: ABN Tennis Tournament, Rotterdam 2: De Slag om Arnhem, Den Bosch 5: The Levellers, Geleen 8: Internationale Vrouwendag, Rotterdam 9: WK Boksen Regilio Tuur, Groningen 9 t/m 19: Cirque du Soleil, Amsterdam 11BZN, Druten 11: Dream Theater, Nijmegen 13: Nana Mouskouri, Amsterdam 17 t/m 26 (behalve maandag): The sound of Motown, Amsterdam 19: Bob Dylan in concert, Kerkrade 19: Luther Vandross, Rotterdam 20: Bevrijdingsshow, Den Bosch 21-22: Janet Jackson, Rotterdam 25: The Artist Fomer Known As Prince, Den Bosch 26: Barry White, Rotterdam April: 5: Chippendales, Nijmegen 14: De Dijk, Eindhoven 15: Hollands Sterren Gala, Etten- Leur 17: Fats Domino, Eindhoven 24: Megadeth, Arnhem 28: James Last, Zuidlaren 28: Nacht van Oranje, Rotterdam Mei: 5: 5 mei concert, Leeuwarden 8: World Liberty Concert, Arnhem 20: Rob de Nijs, Den Haag 22-23-25-26: Freek de Jonge, Den Haag 26: Tom Jones, Rotterdam 27: Huntenpop, Varselder 28: Passiespelen 1995, Tegelen Juni: 4, 11, 18,25: Passiespelen, Tegelen 5: Pinkpop, Landgraaf 9: Julio Iglesias, Rotterdam Op woensdag 22 febr. werd in Roermond met een studiedag het feit gevierd, dat al tien jaar lang patiënten in Limburg in vereni gingsverband opkomen voor hun rechten. De dag werd georganiseerd door het PCL (patiënten/consumen tenorganisaties Limburg). Ook de Anbo is lid van het PCL en daarvan daan waren twee leden van Anbo Venray uitgenodigd deel te nemen aan deze studiedag. Als we in dit verband spreken van consumentenorganisaties naast patiëntenverenigingen komt dat, omdat men in de gezondheidszorg steeds meer is gaan spreken van consumenten, die zorg consumeren. Het PCL is de organisatie, die opkomt voor alle gebruikers van de gezondheidszorg in Limburg, of het nu gaat over een bezoek aan een huisarts, een opname in een zieken huis of inrichting, het verblijf in een verzorgings- of verpleeghuis of welk ander gebruik van gezond heidszorg dan ook. Meer dan 50 organisaties, patiënten- en gehandi captenverenigingen, ouderenvereni gingen, bewonersraden, enz. hebben zich in de laatste jaren aangesloten bij het PCL, om zo meer stem en invloed te krijgen bij de vernieu wing* van de gezondheidszorg, om mee te kunnen spreken in ziektever zekeringen en ziekenfondsen, om zich te kunnen verweren tegen zie kenhuisbesturen en artsenmonopo lies, kortom om de derde partij in de gezondheidszorg de rechten te geven, die hen toekomen. Rechten, die de laatste jaren grotendeels in wetten zijn vastgelegd door de over heid. En ofschoon het PCL voor een groot deel gerund wordt door vrij willigers, is er in Sittard ook een professioneel buro, dat wordt gesub sidieerd door de provinciale over heid. Wat doet het PCL nu voor de gewone man, waar het uiteindelijk om gaat. Er zijn in Limburg vier buro's ingericht, waar iedereen op werkdagen terecht kan voor infor matie, maar ook met zijn klachten, want het verzamelen van klachten over medische fouten, onheuse behandelingen, lange wachtlijsten en lange wachttijden, slechte orga nisatie in tehuizen, enz. is een van de uitdrukkelijke doelstellingen van het PCL. Deze klachten worden ver zameld en onder ogen gebracht van de betreffende instanties, met name van de ziekenfondsen en medische instanties zoals de inspektie Volksgezondheid, zodat ook maatre gelen verwacht kunnen worden. Waar een enkeling meestal niet aan durft of kan beginnen, kan stem en resultaat krijgen via het PCL. Voor Noord-Limburg is het buro van het PCL gevestigd in Venlo, Kaldenkerkerweg 86, tel. 077- 541931. Het heet officieel het IKG, wat betekent: Informatie- en Klachtenburo Gezondheidszorg. Mocht u het moeilijk vinden rechtst reeks naar dit buro te gaan, dan kunt u uiteraard kontakt opnemen met een patiëntenvereniging of een ver eniging voor 50-plussers zoals de Anbo. Op zaterdag 11 maart gaan bij de Kynologen Club Venray en Omstreken de gehoorzaamheidsop leidingen voor baas en hond weer van start. Uit de vele inschrijvingen blijkt steeds weer, hoe groot de behoefte aan dit soort kursussen is. Een hond hebben is erg leuk, maar het kan nooit de bedoeling zijn dat het beest de baas over straat sleept, het huis houden ruïneert, bij de buurman zijn uitwerpselen deponeert, de postbode zijn broek uittrekt of de hele buurt wakker houdt met zijn geblaf. Daarom doet Kynologen Club Venray e.o. haar uiterste best om zoveel mogelijk mensen in de gele genheid te stellen hun hond te leren zich gehoorzaam en sociaal te gedragen in onze toch al zo rumoe rige en overvolle maatschappij. 'Jong geleerd is oud gedaan', daarom kunnen puppies vanaf acht weken al - in aparte klasjes - worden ingeschreven om spelenderwijs de eerste beginselen en 'goede normen en fatsoen' te leren. 'Men is nooit te oud om te leren' geldt ook voor hon den. Een maximum leeftijd is er dan ook niet gesteld, maar de hond moet natuurlijk wel gezond van 'lijf en leden' zijn om lekker mee te kunnen draaien. Wilt u meedoen, kom dan op zaterdag 11 maart a.s. naar het oefenterrein aan de Sinnestraat te Oirlo (u kunt ons vinden door de KC venray-bordjes te volgen). Inschrijven kan in principe van 09.00 tot 11.00 uur. Maar vol is vol. Het aantal vrije plaatsen is beperkt. Tegen boom Een 19-jarige man uit Hegelsom botste zondagmiddag met zijn per sonenauto frontaal tegen een boom langs de Lorbaan. De man had een goede engelbewaarder, want hij kwam zonder kleerscheuren uit het voertuig. Hij liep slechts lichte verwondingen op. Op maandag 21 febr. zijn de vol gende personen voor hun reanima- tie-diploma geslaagd: Olga Klaassen, Raymond Troch, Nelly Klaassen, Monika Troch, Amthony Klokgieters, Jolanda Achten, Anke v. Meyl, Annelies Kleuskens en Andy Loondh. Op maandag 6 maart is er les voor groep B2, het onderwerp is nog niet bekend. Om maandag 13 maart wordt iedereen in volledig tenue om 18.30 uur op de Clockert verwacht i.v.m. het maken van de diverse groepsfo to's. Diegenen die geen tenue heb ben kunnen dit voor aanvang, tussen 18.00-18.30 uur krijgen bij M. Krouwel op de Clockert bij betaling van ƒ37,50. Alleen personen in uni form komen op de roto. Dus jeugd leden BI en B2, begeleiders en ondersteunende diensten: kom op tijd en vergeet deze datum niet. Wil iedereen 22 april vast vrijhou den dan hebben wij een open dag i.v.m. het 30-jarig jubileum van het Jeugd Rode Kruis Venray. De angst voor criminaliteit leeft sterk bij ouderen. Ouderen ervaren dat de criminaliteit toeneemt en dat de moraal ten opzichte van ouderen verandert en dat de mensen minder solidair zijn met elkaar. Ouderen worden minder ontzien. Men kan regelmatig in de kranten lezen, dat ouderen het slachtoffer worden van een misdrijf. Dit heeft tot gevolg dat 41% van de ouderen 's avonds thuis blijft uit angst voor criminaliteit. Het is een trieste zaak, dat het in ons land zover is gekomen! De KBO heeft een projekt opge zet om aan ouderen informatie te geven over hun feitelijke onveilig heid. Tevens wordt informatie gege ven wat ouderen kunnen doen om hun eigen veiligheid(sgevoelens) te vergroten. Indien hiervoor voldoen de belangstelling bestaat zal dit pro jekt ook in Venray kunnen worden georganiseerd. Efe volgende week worden de ver kiezingen voor de Provinciale Staten gehouden. De uitslag zal opnieuw een verrassing kunnen zijm. Voor het eerst doen nu ook ouderenpartijen mee aan deze ver kiezingen. Vooral de traditionele partijen zullen in spanning verkeren of ook nu de ouderenpartijen sukses behalen. Dat is niet verwonderlijk, want er zijn nog zoveel zaken, die voor ouderen slecht zijn geregeld en het zijn juist de ouderènpartijen, die daar op hameren. Om maar enkele zaken te noemen: het gedoe rondom de AOW, de dure ziektekostenverze kering voor mensen, die een inko men hebben, dat iets hoger is dan ƒ30.500,-, het tekort aan aangepaste woningen voor ouderen, enz. enz. Ook de KBO zet zich regelmatig in voor verbetering van deze zaken. Om daarbij sukses te hebben is het nodig, dat de ouderenbonden zo groot en zo sterk mogelijk worden. Iedereen van 55 jaar of ouder zou er daarom goed aan doen lid te worden van de KBO. (Voor de kontributie hoeft u het niet te laten: die is nog geen ƒ1,50 per maand.) Het is uw eigen belang dat op het spel staat! Agenda aktiviteiten: 13 maart: Modeshow Marto Mode in Het Schuttersveld, aanvang 10.30 uur. 16 maart: Samen met Het Schuttersveld een bezoek aan St. Jozef in Smakt. Om 14.30 uur is er een H. Mis waarna koffie wordt gedronken in het Pelgrimshuis. De KBO zorgt voor vervoer. Wie hier van gebruik wilmaken wordt ver zocht zich te melden bij een van onderstaande adressen. 18 maart, 11 en 25 april: Kienen in Het Schuttersveld, aanvang 14.00 uur. 12 april: Muziek en voordrachten in zaal Thielen. 2 mei: Algemene ledenvergadering in In den Engel, aanvang 14.00 uur. Na de pauze is er een toneelvoor stelling van een toneelgroep uit Horst. 18 mei: Uitstapje; bestemming nog niet bekend. Voor inlichtingen over het lid maatschap van de KBO en over de aktiviteiten kunt u bellen met een van de volgende personen: mevr. I. Claessens, Hanaelstraat 55, tel. 85123, mevr. P. Loonen, Reekgraafstraat 12, tel. 87943, mevr. P. v.d. Kerkhof, Helfrichstraat 80, tel. 83122, mevr. I. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of dhr. J. Lipman, Isabellahof 17, tel. 84897. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Dinsdag 7 maart is er een leden avond. Deze avond is een creatieve avond. Dan worden er bloemstukjes gemaakt. Deze avond zal Elma het een en ander vertellen over zijde bloemen. Daarna zal er gewerkt worden. Men hoeft niets mee te nemen als een tangetje. Voor 't schaaltje zorgt Elma. Er zal een bij drage worden gevraagd van ƒ10,- a ƒ15,-. Deze voldoen op 7 maart. Snuffelmarkt Wij zijn op zoek naar allerlei goede, handzame artikelen uit huis, tuin en keuken die wij kunnen ver kopen op onze Snuffelmarkt op zaterdag 11 maart a.s. in zaal In den Engel, Poststraat 1, Venray van 11.00 tot 17.00 uur. Wij houden deze markt voor Jacqueline Eibers, die al vele jaren werkt in Divinolandia in Brazilië. Velen in Venray steunen deze vrouw al jaren bij haar werk en doen dit op verschillende wijzen. Het KVG heeft elk jaar een speciale aktiviteit hiervoor en dat is dit jaar deze Snuffelmarkt. Heeft u speelgoed, glaswerk, porselein, snuisterijen, sieraden, cassettebandjes, lp's, bloempotten, vazen, planten, stekjes van planten, boeken, enz. over? Bel dan: mevr. H. Darmstadt, tel. 83937; mevr. J. Verstraelen, tel. 84314 of mevr. D. v.d. Venne, tel. 83159. Leden die willen meehelpen met de verkoop op die dag, kunnen ook bellen. Vertegenwoordiging In verband met het volgens roos ter aftreden van twee bestuursleden van de Centrale kwam in de bijeen komst van 21 febr. jongstleden ook de samenstelling van de Seniorenraad ter sprake. Een even tuele uitbreiding van de Seniorenraad is op de agenda van de Centrale geplaatst. De voorzitter benadrukte het belang van aansluiting van ouderen bij een ouderenorganisatie of wijk- gebonden vereniging, als men belang hecht aan de vertegenwoor diging en belangenbehartiging door de Seniorenraad bij de gemeentelij ke overheid. Over Wonen van Ouderen Gesproken Na de afsluiting van de eerste fase van het onderzoek naar de woon wensen van ouderen in de gemeente Venray op 20 februari werd een aan tal gespreksgroepen van ouderen gevormd. Zij dienen de knelpunten en wensen verder uit te diepen. Die bijeenkomsten vormen voor de Gemeente en de Woninstichting als opdrachtgevers voor het onderzoek de tweede fase. De in die groepen te bedenken oplossingen voor de knelpunten en wensen zullen mede belangrijke bouwstenen zijn voor de derde afsluitende fase. In die fase zal het beleid voor de toekomstworden geformuleerd. In de bijeenkomst van de Centrale werd opgemerkt dat de commissie Ouderenhuisvesting van de Centrale een duidelijkere plaats zou moeten hebben in de tweede fase binnen de te vomen gespreksgroepen. Afstemming van activiteiten De commissie Educatie vroeg om een betere afstemming tussen de diverse activiteiten van de commis sie en die van de Ouderenorganisaties. Ook de com missie Welzijn kwam de vraag tegen in de gesprekken die in de afgelopen tijd met 6 afdelingen van de KBO en een wijkgébonden vereniging over de mogelijke ontwikkelingen binnen het ouderenwerk zijn gehou den. De leden van de Centrale werden gevraagd om de resultaten van die gesprekken, bijeen gebracht in een discussienota, zeker met de eigen achterban te bespreken. Terzijnertijd zal een eindverslag worden gepresenteerd, waarin aan zetten zullen worden gegeven voor de ontwikkeling van de ouderenor ganisaties en de belangenbeharti ging van ouderen in het algemeen. De aktiviteiten van Seniorservice voor de maand maart zijn als volgt: Pergamano op de dinsdagmidda gen van 14.00 tot 16.00 uur. Borduurtechnieken op de woens dagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Engelstalige middag op alle woensdagen. Hetgeen ons geschikt lijkt om uw Engels weer eens op te frissen of als aanvulling op een reeds eerder gevolgde kursus. Hout modelbouw iedere donder dagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Zaterdag 18 maart is er een open dag creatief met potlood, verf en penseel. Hier kan jong en oud ken nis maken met de nobby tekenen en schilderen. Voor inlichtingen of aanmelding: Seniorservice, Marktstraat 8, Venray, tel. 12139. Kom weer kaarten in het wijkge- bouw Den Hoender aan de Ursulastraat. Er is gelegenheid tot jokeren, rikken en kruisjassen. Het kaartconcours begint op don derdag 9 maart en de vijf opvolgen de donderdagen (16, 23, 30 maart en 6 en 13 april). Van de zes donderda gen mag u er een missen in de pun tentelling. Inschrijfgeld voor alle vonden samen ƒ7,50, aanvang 20.00 uur in wijkcentrum Den Hoender Aan de hand van dit thema start op dinsdagmiddag 7 maart van 13.30 tot 16.00 uur in Venray een kursus speciaal bedoeld voor vrou wen tussen en 40 en 60 jaar. Deze kursus wordt georganiseerd door de VIDO-werkgroep Venray, dit bete kent: Vrouwen in doorgaande ont wikkeling. Vrouwen zijn namelijk nooit te oud om te leren en vrouwen hebben heel wat levenservaring ach ter de rug. Ook de VIDO zelfhulporganisatie, die inmiddels al zo'n 20 jaar bestaat, heeft heel wat kennis en levenserva ring opgedaan in de vrouwenzelf hulp. De VIDO-organisatie is een van de vijf vrouwen-zelfhulp-organisa ties die in het kader van efficiënter en zuiniger werken door het Ministerie van VWS sinds begin dit jaar onder de paraplu van de Federatie Vrouwen-Zelfhulp vallen. Juist op 8 maart, Vrouwendag, zijn wij trots op datgene wat wij voor en door vrouwen zelf bereikt hebben en wat wij aan vrouwen te bieden hebben. Want wat houdt Vrouwenzelfhulp nu feitelijk in en waarom is vrouwenzelfhulp zo hard nodig en wat is er nou zo speciaal in de visie van vrouwenzelfhulp? De Vrouwenzelfhulp probeert verder te kijken dan de symptomen en vrou wen zijn zelf de deskundigen bij uit-, stek als het gaat om hun lijf en gezondheid. 'Vrouwenzelfhulp' begint daar waar de reguliere hulpverlening niet verder kan of tekort schiet. -Vrouwenzelfhulp geeft in versterkte mate datgene wat in de samenleving steeds meer gaat ontbreken, name lijk de tijd en de aandacht zonder tegen een muur aan te lopen of met dooddoeners aan te komen. Door de opgedane ervaring en kennis is de Vrouwenzelfhulp ook in staat preventief te werken, waar door vrouwen minder snel uit de boot vallen. O.a. door middel van kursussen toegespitst op de dage lijkse problemen en klachten die vrouwen tegenkomen en die heel herkenbaar zijn voor vrouwen. Of het geven van voorlichting en infor matie aan vrouwen over de over gangsjaren en het uitgeven van bro chures en een nieuwsbrief. Ook voor themakursussen op maat voor vrouwenorganisaties en gezondheidsinstellingen of voor lichting over de overgangsjaren heb ben wij als vrouwen-zelfhulp-orga nisatie de nodige deskundigheid en know how in huis. Hierdoor leren vrouwen zich mondiger en weer baarder op te stellen, hun eigen kracht en hun positieve kanten te erkennen. Ze krijgen meer inzicht in hun leven en ze worden zich meer bewust van hun situatie, de positie van het vrouw-zijn in de maatschap pij. En de VIDO stimuleert deze ontwikkeling en ondersteunt vrou wen om de positie van de ouder wordende vrouw te verbeteren en de kwaliteit van haar leven te verho gen. De kursus 'Gezond en zinvol ouder worden' bestaat uit twaalf bij eenkomsten en de eerste bijeen komst is op dinsdagmiddag 7 maart van 13.30 tot 16.00 uur in de kelder van het Rode Kruis, De Clockert, Bergweg 4 te Venray. Ingang vanaf het parkeerterrein. Voor meer infor matie of opgave voor deze kursus: Mientje Lemmens, tel. 80546; Joke Phillipson, tel. 83198 of Marian S\yinlcels, tel. 84638. Jaarlijks gaan o.a. 40.000 mensen naar de huisarts en 4.000 mensen naar het ziekenhuis ten gevolge van een brandwondongeval. Vaak ont staan verbrandingen thuis door een 'ongelukje' met vuur of hete vloei stoffen. De Nederlandse Brandwonden Stichting is er van overtuigd dat veel brandwonden en de ernstige gevolgen ervan voorko men kunnen worden door goede voorlichting en heeft daarom onder meer de presentatie 'Stel, het is je eigen vel...' samengesteld. Op dinsdagochtend 7 maart van 09.00 tot 11.15 uur zal zij dit voor lichtingsprogramma op verzoek van en i.s.m. het Huisvrouwenkontakt brengen in wijkcentrum De Kiosk. Deelname kost ƒ3,- p.p. incl. koffie en iedereen is welkom. Voor nadere informatie kun u terecht bij Lenie Gosling (tel. 81059) of Ria v. Brederode (tel. 87042). Tot ziens! Zaterdag 4 mrt.: Kienen 20.00 uur; zaal open 19.00 uur. Maandag 6 mrt.: 10.30 uur Volksdansen. Biljartclub Op 't Nipperke, aanvang 19.00 uur. Dinsdag 7 mrt.: 14.00-17.00 uur Vereniging voor Ouderen Ons Genoegen. Kaarten en biljarten. Country- en dansgroep Green River met de country-dansles, aanvang 20.00 uur. Woensdag 8 mrt.: 9.00 uur Beter bewegen, daarna koersbal. Country- en dansgroep Green River, 20.00 uur. Donderdag 9 mrt.: Kaarten en biljar ten van 19.00-23.00 uur. Donderdag 2 maart (vanavond) van 18.30 tot 20.00 uur net maken van een milieukrant voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Late donderdaggroep (de schoolver laters) van 20.15 tot 21.30 uur een vrije avond. Dit in verband met de carnavalsvakentie.. Zaterdag 4 maart: Van 19.30 tot 22.30 uur is het weer de beurt aan J de 12- t/m 15-jarigen. Na een tweet- al weken verstoken te zijn geweest van een stuk gezelligheid, kan dat op deze avond weer ingehaald wor- j den. Gastheren zijn o.a. Martijn en Joost. •Maandag 6 maart: Club voor de kleintjes van de groepen 3 en 4. Van 18.30 tot 20.00 uur staat er midget golf op het programma. Maandag 6 maart ook jaarvergade ring van de Verenigde Jeugdclubs Limburg (VJL). Hier zijn we als Springplank lid van. Een bestuurs- delegatie bezoekt deze vergadering die in Roermond gehouden wordt. Dinsdag 7 maart: Voor de groepen 7 en 8 zwemmen. Om 18.30 uur (denk om de tijd) gaan we naar het zwem bad. Breng dus allemaal zwemspul len, mogelijk zwemvliezen etc. mee.1 Om 20.00 uur zijn we dan weer terug. Aansluitend, om 20.15 uur programmavergadering voor de dinsdagleiding. Jongelui: Jullie hebben nog tot 4 maart de tijd om de puzzel uit In de Piste in te leveren. Dit kan op de club of in de brievenbus op het adres Pr. Margrietstraat 19. Haast je! Zondag 5 mrt.: 19.30 uur Kienen t.b.v. wijkcentrum Den Hoender; 18.30 uur zaal open. Maandag 6 mrt.: 20.00 uiir Clubavond Sjoelclub Den Hoender. Dinsdag 7 mrt.: 19.00-21.00 uur Yoga. Woensdag 8 mrt.: 09.00 uur •Volksdansen, groep 1. 10.30 uur Volksdansen, groep 2. 14.00 uur Handwerken. 18.00 uur Showdansgroep Première. 21.00 uur Volksdansen Den Hoender. 22.15 uur Nog een gezellig uurtje vertoe ven. Donderdag 9 mrt.: 20.00 uur le Kaartavond uit de serie van zes (Raasconcours). De volgende don derdagen zijn 16, 23, 30 maart en 6 en 13 april. Jokeren, rikken, kruis jassen. Van de zes donderdagen mag u er een missen in de puntentelling. Inschrijfgeld voor alle avonden te samen ƒ7,50. Vrijdag 10 mrt.: 20.00-24.00 uur Gezelligheidsavond voor 50+-ers o.l.v. Toon v.d. Pas van Hollands Gloerie wordt uw geliefd plaatje gedraaid. Misschien komt u met een beetje geluk ook nog tot een dans pasje toe. voor uw KETTING- FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 Vernielingen De aan de Matthiasstraat staande frituurwagen werd in de nacht van zondag op maandag van de bokken gezet. Tevens werden de vier banden van het voertuig lek gestoken. Ook de toiletwagen op het Schouwburgplein moest het ontgel den. Waarschijnlijk enkele 'leuke carnavalsvierders' gingen met het voertuig aan de wandel. De wagen werd elders in het centrum aangetrof fen. Een 46-jarige man uit Oirlo deed aangifte dat zondagmiddag over zijn aan de Eindstraat geparkeerde per sonenauto was gelopen. In het dak van het voertuig zaten enkele deuken. Ook aan een aan 't Liene geparkeerde personenauto werden vernielingen aangebracht. Op en in het voertuig zaten krassen en deuken. De gedupeerde is een 74- jarige Venraynaar. Bij de Venrayse politie meldde zich zaterdag een 23-jarige Ven raynaar die verklaarde in de vooraf gaande nacht een pincode-automaat van de ABN-bank te hebben ver nield. De man had geld willen opnemen via de pincode. Om de een of andere reden lukte dit niet en uit ergernis sloeg de Venraynaar het 'glas van de automaat kapot. Tegenover de politie verklaarde hij spijt te hebben gehad van zijn daad. Hij kreeg een proces-verbaal en moet de schade verder met de bank afhandelen. Aangereden op zebrapad Bij het oversteken van een zebrapad op de Julianasingel is een echtpaar uit Meerlo aangereden door een personenauto, bestuurd door een 25-jarige Venraynaar. De man (51 jaar) en de vrouw (50) moesten met vrij ernstig beenletsel naar het ziekenhuis worden vervoerd. De bestuurder verklaarde het echtpaar niet opgemerkt te hebben. Hij kon zodoende niet meer tijdig remmen.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 10