vanaf as woensdag KALENDERS v AGENDA S 95 HALVE van den munckhof b.v. grotestraat 68 venray telefoon 04780-82727 kantoorboekhandel Stadswachten in april aan de slag -È Landweert 3 landelijk gewaardeerd Fotografen lanceren uniek fotoboek watersnood '95 Van de Ven Schoenmode gaat verbouwen EN MAAS Mg Alg Op maandag 3 april gaan de rie in opleiding zijnde stads- achten in Brukske aan de slag. )p donderdag 6 april wordt het Irietal door burgemeester Jos faals officieel geïnstalleerd. Reeds medio '93 kwam vanuit de yfcewoners van het Brukske het ver- ■%ngen naar voren dat er iets moest worden gedaan om de veiligheid in ~"1de wijk te verbeteren. Wethouder De Loo voelde daar wel iets voor en vanaf die datum werd gekeken op welke wijze er invulling zou kunnen worden gegeven aan die wensen in het kader van het projekt Sociale Vernieuwing. Een wijkagent bleek liet haalbaar en vervolgens werd ■edacht om twee stadswachten aan té stellen. Die moesten worden gere- cruteerd via de stichting Werk op Maat die met steun van de overheid verklozen die langer dan drie jaar :on(ler werk zitten aan een baan ielpt. Aanvankelijk werd ook alleen ian vrouwen gedacht. Later werden je regels versoepeld en kwamen ook mannen m aanmerking. Uiteindelijk bleven twee vrouwen ort over, één in de leeftijd van 48 jaar 3 ii en de andere is 32 jaar, en een man yan 33 jaar. Alle drie hadden een tositieve instelling om als stads- tei wacht te gaan optreden. Het drietal 11 volgt nu in Weert een kursus van drie maanden en die is eind mei Afgerond. De kursus omvat niet illeen recht- en wetskennis en nilieukunde, maar ook kennis van •HBO. Grote aandacht wordt ;eschonken aan surveilleren, obser- 'eren, agressie, theorie en training n conflict-situaties. SIGNAAL De hoofdopdracht van de stads- 1C vachten is door te surveilleren in de jwijk preventief te werken ten aan- at zien van vooral kleine criminaliteit. g( Stadswachten zijn geüniformeerd en werken vanuit het politiebureau. Ze 2 werken acht uur per dag met wisse- iiC ende tijden. Zij hebben geen opspo- 'jé( ingsbevoegdheid en zijn ook niet ej lewapend. Ze zullen ook tijdens de j koopavonden surveilleren. Zien de ecl itadswachten iets dat ingrijpen ^noodzakelijk maakt dan kunnen zij ardyia de portofoon de politie inscha- v ;elen, die zeker voorrang zal geven nis daar om gevraagd zal worden. doen hun werk te voet op per .■iets en ALLEEN in de wijk trukske. Hun taak is een signaal- P* unktie voor politie en gemeente. 110 Voornaamste taak is observeren aaLen signaleren. Zo wordt ook gedacht I ''aan reinheid en netheid in de wijk en dat te bevorderen. Als huisvuil op verkeerde dagen aan de straat wordt gezet, bijvoorbeeld zakken als de containers aan de beurt zijn of omgekeerde, dan zullen zij de bewoners op hun verkeerd gedrag opmerkzaam maken. Ook als er hin derlijk geparkeerd wordt of waar dat verboden is zelfs als het gaat om laden en lossen. De aanstelling van het drietal is voor een proef van twee jaar en dan zal bekeken worden of die proef verlengd wordt. De stadswachten worden betaald door de gemeente, waar zij juridisch ook in dienst zijn. Indien de proef slaagt is het niet uit gesloten dat ook voor andere wijken of voor het centrum stadswachten kunnen worden aangesteld. Maar dat is een kwestie van het slagen en of daarvoor geld beschikbaar zal zijn. Vast staat in ieder geval dat met ingang van 3 april de stadswachten in Brukske operationeel zijn. De politiegebiedsmentor van Brukske, brigadier Werner Paffen, zal de stadswachten begeleiden. Kontrole milieuwetten Bij kontrole op de naleving van de milieuwetten werd aan de Lol- lebeekweg in Castenray een partij afvalplastiek aangetroffen. De eige naar kreeg de opdracht binnen twee weken het afval op de voor geschreven wijze op te ruimen. In de bossen van de Breevenneweg werd een grote hoop bouw- en sloopafval aangetroffen. De storter kon niet worden achterhaald. Aan de Drabbelsweg werden een autowrak en onderdelen van auto's aangetroffen. Aan de Jagerhofweg werden maar liefst negen sloopauto's aangetroffen. Beide eigenaren van de auto's zijn in de gelegenheid gesteld de auto's af te voeren naar een erkend slopersbedrijf. Er is een nakontrole aangezegd. Als de sloopauto's niet opgeruimd zijn, zal proces-verbaal worden opgemaakt. Inbraak in woning Vrijdag werd tussen 17-30 en 20.00 uur een inbraak gepleegd in een woning aan de Werckenslaan. Toegang was verkregen door het for ceren van een schuifpui. De gehele woning bleek doorzocht te zijn maar voor zover kon worden nagegaan werd er niets ontvreemd. Er was kennelijk naar geld of sieraden gezocht. Die waren niet aanwezig omdat de bewoners hun woning nog aan het inrichten waren. I I Het Venrayse bouwprojekt Landweert 3 is in een landelijk onderzoek onder twintig gemeente lijke bouwprojekten met nog negen andere projekten als positief voor beeld aangewezen. Het onderzoek is uitgevoerd door BRO-adviseurs uit Vught in opdracht van het ministerie van VROM. Doel van het onderzoek was in eerste instantie het verschaf fen van inzicht in de manier waarop gemeenten kwaliteit en differentia tie in woonmilieus realiseren. Daarnaast moest het onderzoek richtlijnen opleveren voor het ont wikkelen van een kwaliteitsbeleid voor gemeenten die daar nog mee moeten beginnen. In het onderzoek zijn op basis van analyse van twintig projekten over het hele land uiteindelijk tien suks- esvolle projekten nader onderzocht. Een van die projekten betreft Landweert 3. Bij de analyse van de projekten is o.a. gekeken naar de wijze waarop gemeenten inhoud en uitvoering geven aan kwaliteit en differentiatie in woonmilieus. Verder is gekeken naar welke eisen in de praktijk gesteld worden aan de uitvoering van het kwaliteitsbeleid en welke instrumenten door gemeenten worden ingezet; de rol van marktpartijen bij de ontwikke ling en realisering van kwaliteit in woonmilieus en hoe de resultaten beoordeeld worden en wat de leer- effekten zijn. Uit het onderzoek blijkt dat de gemeente Venray op bovengenoem de punten positief scoort. Belangrijkste suksesfaktoren zijn de efficiënte organisatie, een zorgvul dige communicatie met alle betrok kenen, de bereikte resultaten en de uiteindelijke tevredenheid bij de bewoners. De gemeente beschouwt de uit komsten van dit onderzoek als een positieve stimulans om op de inge slagen weg verder te gaan. In de planvorming rond St. Antoniusveld is inmiddels weer een volgende stap gezet. Maar ook bij de totstandkoming van het plan Brabander en het struktuurplan zal het streven naar woonmiiieudiffe- rentiatie en een hoge ruimtelijke kwaliteit verder worden vormgege- Op de Bleek in Venray is Van de Ven Schoenmode al jarenlang een begrip. De winkel kent dan ook veel klanten uit de hele regio. Een gespe cialiseerde schoenenzaak waar veel aandacht en deskundig advies wordt besteed aan de klanten. De klantenkring van Van de Ven Schoenmode komt voor kwaliteit en het goede loopgenot van een schoen die er daarbij ook nog mooi en modem uitziet. Dat geldt zowel voor dames- als herenschoenen. Ook voor kinderschoenen kan Van de Ven Schoenmode het beste bie den in diverse wijdte-maten. De voetjes worden elektronisch geme ten. Merken als Bunnies, Renata, Compagnuchi staan garant voor een goede schoen. Om in deze tijd aktueel en steeds weer het beste te kunnen bieden wordt de winkel opnieuw ingericht, zodat de zaak weer een geheel nieu we uitstraling krijgt. Tot en met vrijdag 24 februari kan men nog van de verbouwingsoprui ming profiteren. Let op: de winkel is tijdens de verbouwing gesloten van zaterdag 25 februari tot en met vrijdag 10 maart. Op zaterdag 11 maart is er bij de feestelijke opening voor elke klant een leuke verrassing. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Fietsster gaf geen voorrang Zaterdagmiddag omstreeks 16.00 uur stopte op de mgr. Hanssenstraat een 16-jarige fietsster om links af de Valkenkampstraat in te fietsen. Ze gaf aan een auto voorrang en dacht dat ze toen kon afslaan maar had een personenauto, bestuurd door een 24- jarige inwoonster van Wanssum niet opgemerkt. Bij de daarop volgende botsing kwam de jongedame ten val en liep verschillende verwondingen op. Ze moest per ambulance naar het ziekenhuis worden vervoerd. Met draaiende motor... Een 26-jarige taxibestuurder moest in de nacht van zondag op maandag een paar klanten ophalen bij een disco in Leunen. Hij verliet de taxi om zijn klanten te melden dat hij er was. Maar toen hij na enkele tellen terugkwam bleek de taxi verdwenen te zijn. Zoekaktie had het resultaat dat ongeveer een uur later de taxi onbeheerd werd aan getroffen aan de Kempweg. Zijn beurs met taxigeld, ongeveer ƒ350,- was verdwenen. Misbruik klantenpasje Bij een 44-jarige inwoonster kwam een rekening binnen. Of de dame maar even de rekening van een grootwinkelbedrijf wilde voldoen ter waarde van ongeveer ƒ1.000,- aan geleverde goederen. De dame wist zeker dat ze in dat bedrijf niets had gekocht. Zoekende naar haar winkel pasje van dat bedrijf, kon ze die pas nergens vinden. Het is niet duidelijk of de pas verloren is of gestolen. Ze heeft bij de politie aangifte gedaan van oplichting. Aangehouden in gestolen auto Dinsdagmiddag kwam bij de politie een melding binnen dat op de parkeerplaats bij net NS-station in Oostrum een personenauto, blauwe Opel Kadett, stond met daarin twee personen. De tipgever vond het ver dacht en gaf het kenteken door aan de politie. De auto bleek op 20 februari in Cuyk gestolen te zijn. Toen de politie bij het station ar riveerde, was de auto verdwenen maar even later zal de politie de auto in het centrum rijden. De bestuurder bleek een 26-jarige inwoner van Nij megen te zijn. Voor verdere afhan deling werd het onderzoek over gedragen aan de regiopolitie Cuyk. De Laatste watersnood! Het Venlose fotopersbureau Giessen, Lommen en Hirdes (dat ook opdrachten voor Peel en Maas uitvoert! heeft deze week een uniek fotoboek gelanceerd over dejongste watersnood. De titel van dit 70 grote zwart-wit foto's tellende boek is: De laatste watersnood! De titel is ontleend aan een uit spraak van de Limburgse gouver neur mr. Berend-Jan baron van Voorst tot Voorst.Limburg wil geen nieuwe watersnood!', liet de Commissaris van de Koningin na de ramp weten. Hij doelde daarbij op de spoedige realisering van kades langs de Maas en het verbreden en uitdiepen van de Maasbedding. RAMPGEBIED De fotografen Lé Giesen, Peter Lommen en Gé Hirdes (uit Venray) trokken eind januari/begin februari twee weken door het rampgebied in Noord-Limburg. Ze legden alles op de gevoelige film vast wat er langs de Maas gebeurde tussen Beesel en Gennep. Een groot aantal foto's ver scheen reeds in de diverse media. In het speciale fotoboek zijn ook niet eerder gepubliceerde foto's te zien. De drie fotografen hebben op jour nalistieke en kunstzinnige wijze vastgelegd hoe in de stad en de dor pen langs de Maas eendrachtig en met veel sukses is gestreden tegen het wassende water. De Meerlose journalist René Poels tekent voor de tekst in het fotoboek. NASLAGWERK Het fotoboek is een prachtig naslagwerk geworden waar van dag tot dag de ontwikkelingen van de watersnoodramp in beeld zijn gebracht. In korte tijd werden water bouwkundige hoogstandjes verricht en verrezen gigantische nooddijken van zand, plastic en zandzakken. Met behulp van grote kiepwagens, shovels en traktoren zijn de water keringen gerealiseerd. De hulpverle ners vulden miljoenen zakken met zand om steden, dorpen, gehuchten, campings, boerderijen en huizen droog te houden. WAADBROEKEN Getooid in waadbroeken en lies laarzen trok het fotografentrio van fotopersbureau GLH uit Venlo door het water. De fotografen volgden boeren en tuinders, stads- en dorps bewoners, hulpverleners, militairen, brandweermannen, politici, bis schop Wiertz en koningin Beatrix. Het boek is bijzonder grafisch vorm gegeven. Het luxe uitgevoerde fotoboek 'De laatste watersnood!' is in een beperkte oplage uitgegeven. Het kost ƒ12,50. Het boek is o.s. verkrijgbaar bij boekhandel Van den Munckhof. MAART AANBIEDING

Peel en Maas | 1995 | | pagina 9