petten ƒ!.- tfffï HALVE PRIJS i' NOG 3 DAGEN Werk aan groen Brukske 2 kan beginnen Venray op KEER-punt DE HELFT van de 'Vrouwenstraten' in Antoniusveld o^T^'h,en iU^<fseZ%ePen r Venrayse ambtenaar verdacht van verduistering Gewapende overval op friture Zo hoort men carnaval te vieren... mexicano- menu A4 ƒ3,50 A3 ƒ5,00 Ven ray's Wijnhuis WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING TOT EN MET 25 FEBR. alle restanten winterkleding Wel of geen aangifte Peel en Maas tijdens de carnaval Limburg voor Limburg op kanaal van Kabelkrant PIELHAZEN kleurkopieën lini v.d. Leur DONDERDAG 23 FEBRUARI 1995 Nr. 8 HONDERD ZESTIENDE JAARGANG Tel. 04780-11510 PEEL EN MAAS UITGAVE: VAN DEN MUNCKHOF B.V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ Grotestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 04780-82727/Fax 10916 Advertentieprijs: ƒ0.37 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per halfjaar ƒ15.50 Abonnementsprijs buiten de regio 22,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Groot in jonge mode voor HEM en voor HAAR Grotestraat 23 Venray Voorstel schoolmeesters niet gebruikt De ongeveer 25 straten in de nieuwe wijk Antoniusveld krijgen namen van Nederlandse vrouwen. De bestaande namen St. Servatiusweg en St. Antoniusveldweg blijven gehand haafd. Het voorstel van de 'Vrienden van het Venrays archief' om de starten te noemen naar oud-schoolmeesters, is niet overgenomen. Het college heeft dinsdag een voorstel van de afdeling Burgerzaken geakkordeerd. Het oorspronkelijke idee om in een nieuwe wijk straten te noemen naar vrouwen die zich op een of andere manier hebben ingezet voor de emancipatie van vrouwen dateert al uit 1978 en werd destijds ingediend door het toenmalige Venrayse Vrouwenkafee. Op de uiteindelijke lijst prijken onder andere de namen van Nederlandse politica en schrijfsters. Tussen Ien Dales, Annie Romein en Henriëtte Roland Holst ook de naam van Wilhelmina Sangers. Op ver zoek van de naar haar genoemde stichting wordt ook een straat genoemd vanwege haar verdiensten voor de gemeente en de provincie. De namen van vroegere school meesters van de zogenaamde Er is de afgelopen weken nogal wat onduidelijkheid ontstaan rondom het project "De rode kaart voor ongenode gasten". Dit project ging afgelopen donderdag van start. Sporters, die op het sportpark of in de sporthal slacht offer van enige criminaliteit zijn geworden, kunnen dit voortaan "registreren". Op diverse plaatsen in het sportpark en in de sporthal staan rode bussen opgesteld waar in men de daarvoor speciaal ver vaardigde registratiekaarten kan deponeren. Aan de hand daarvan kan bekeken worden welke maat regelen getroffen moeten worden om diverse vormen van criminali teit tegen te gaan. In een eerder gepubliceerd arti kel, gebaseerd op een persbericht van de gemeente Venray, was aan gegeven dat door dit registratie project er geen aangifte meer gedaan hoeft te worden bij de politie. Dit is niet waar. Slachtoffers van diefstal of andere criminaliteit op de sportaccom modaties, dienen naast het invul len van het registratieformulier, ook aangifte te doen bij de politie. Stuntprijs orginele Franse Roombrie v/d mat 100 gr. ook bij u op de markt iedere vrijdag op het Henseniusplein van 9.30 tot 18.30 iooi iiuopi^ni van o.ou IUi 'Klaene schol', die begin dit jaar werden ingediend, worden niet gebruikt. Historische namen passen niet in het criterium dat namen moe ten aansluiten bij de doeleinden die de gemeente nastreeft in de Buck- nota. Met de namen van 'meesters' kan bovendien verwarring ontstaan omdat in Leunen en Heide al straten naar onderwijzers genoemd zijn. Andere onderwijzers hebben een achternaam die al een keer gebruikt is, zoals Poels, Nabben en Pubben. De namen van de schoolmeesters worden wel bewaard en mogelijk in de toekomst gebruikt. Peel en Maas verschijnt in de carnavalsweek normaal op donderdag. Omdat ook onze medewerkers "d'r uut gaon" verandert er wel een en ander i.v.m. de aanlevertyden van de berichten. Sport- en verenigingsnieuws, evenals de kerkberichten, dienen al op vrijdag 24 februari om 21.00 uur in ons bezit te zijn. Berichten die later aangeleverd worden kunnen niet meer mee. Met betrekking tot de adver tenties wijzigt er niets. Tot woensdagmorgen 10.00 uur kun nen deze aangeleverd worden, maar het liefst eerder. Wel dient U er rekening mee te houden dat onze boek- en kan toorboekhandel op maandag en dinsdag gesloten is. Met betrekking tot het drukken van geboortekaartjes en rouw- drukwerk, is onze drukkerij (ingang aan de zijkant van dê winkel) 's morgens van 9.00 tot 12.00 uur geopend. Fietsen uit schuur gestolen Een niet afgesloten schuur bij een woning aan de Veulenseweg werden in de nacht van dinsdag op woensdag twee Gazelle herenfietsen met een waarde van ƒ2.000,- gestolen. Partijen tevreden over samenwerking De bewoners van de woningen die met hun achtertuin grenzen aan de centrale groenzone in de wijk krijgen er allemaal gratis een stukje tuin en een poortje bij. Bovendien wordt het centrumge bied verfraaid en heringericht. De bewoners moeten alleen de han den uit de mouwen steken bij de aanleg en het onderhoud. Dat is het resultaat van anderhalf jaar werken en overleggen tussen de bewonersgroep CB2, de gemeente en de woningstichting. Vanavond wordt het herinrichtingsplan voor het centrale groengebied gepresen teerd in wijkcentrum de Kiosk. Volgens het plan krijgen de 106 woningen die aan het centrale groengebied grenzen een uniforme afscheiding van de achtertuin. Die bestaat uit een haag van hulst, taxus of haagbeuk. De hagen worden tus sen de 1,80 en 2,00 meter hoog. Elke woning krijgt bovendien, als de bewoners dat willen, een achter uitgang in de vorm van een poort. De hagen worden aan de zuidzijde geplant op 2 meter van het bestaan de fietspad dat door de wijk slingert. Aan de noordzijde wordt een half- verhard nieuw pad aangelegd. Ook hiervandaan bedraagt de afstand tot de tuinafscheiding 2 meter. De stuk jes groen die tussen de oude en de nieuwe afscheiding liggen mogen de bewoners bij hun tuin trekken. Dat kost de huurders in principe niets. Gemeente en woningstichting onderhandelen momenteel over de verkoop van de groenstroken. Ook de huur van de woningen gaat niet omhoog na de tuinvergroting. Het is wel de bedoeling dat de bewoners van het centrumgebied zelf een handje toesteken bij de aan leg en het onderhoud van het groen. Het geld dat de gemeente daarmee bespaart mag de wijk gebruiken voor andere vormen van verbetering in de wijk. Behalve tuinafscheidingen en poortjes voorziet het plan in een opknapbeurt voor het groen in het centrum. De vijf velden worden ingericht als speelvelden voor de kleinere en grotere jeugd. Het bas ketbalveld blijft bestaan. De speel velden worden afgeschermd en onderbroken door paadjes met daar in door haagjes afgezette gebiedjes. De haagjes moeten er voor zorgen dat honden niet op de speelvelden kunnen komen. BEWONERS ZELF De drie betrokken partijen toon den zich allemaal in hun nopjes over het bereikte resultaat. "Een school voorbeeld van sociale vernieuwing", oordeelde opbouwwerker Mart Willems, die in de wijk het proces van sociale vernieuwing tot eind dit jaar begeleid. Directeur De Jong van de woningstichting Noord-Limburg zag de waarde vooral in het feit dat het initiatief voor het project van de bewoners zelf komt. Een woordvoerder van het bewo nerscomité CB2 spreekt z'n waarde ring uit voor de medewerking van woningstichting en gemeente. "Er is gezocht naar een oplossing die voor iedereen acceptabel is". STRUCTUURVISIE De herinrichting van het centrum gebied in Brukske 2 is een rechtst reeks gevolg van de in augustus 1993 gepresenteerde Structuurvisie voor de wijk. Daarin adviseerden de opstellers het afbreken en andersom weer opbouwen van de ruim 100 woningen in het centrum van de wijk. Dat deel van de structuurvisie stuitte op grote weerstand in de wijk en leidde tot de oprichting van CB2. Deze groep zet zich sinds die tijd in voor verbetering van de leefbaar heid van de wijk. CB2 organiseerde onder meer enkele snoei- en plan- tacties. Het oorspronkelijke plan voor de herinrichting van het groen is ook afkomstig uit de koker van CB2. De werkzaamheden in Brukske 2 beginnen in maart. In april moeten de diverse hagen geplant zijn. Voor het werk zijn de komende weken weer veel vrijwilligers nodig. Mensen die willen meewerken kun nen zich melden bij Michel van Rijt, Spinetstraat 27, tel. 88210 of bij de familie Van Dam, Gitaarstraat 25, tel. 88546. Kerntakendiscussie en efficiency-operatie van start Een bezuiniging van 3,3 miljoen en de organisatie inkrimpen zon der gedwongen ontslagen. Dat zijn de zwaartepunten van de ope ratie 'KEER-punt', de reeds lan ger aangekondigde bezinning op kerntaken en efficiency-operatie. Dinsdagavond werd de politiek voor het eerst geïnformeerd over het proces dat komende jaren de gemeentelijke organisatie danig overhoop zal zetten. "De tijd van stofkam en kaasschaaf is voorbij. Nu breekt de periode van het fileermes aan", gaf wethouder Jan Driessen de toon aan. De gemeen- De aktie "Limburg voor Limburg" ten behoeve van de water snoodramp is ook in Venray op het kabelnet te zien. Het programma, dat donderdagavond om 20.15 uur wordt uitgezonden, zal te zien zyn op het kanaal van Kabelkrant Venray. De directie van Kabelkrant Venray heeft met kabelexploitant Mega Telediensten afgesproken dat het programma van de kabelkrant hiervoor onderbroken mag wor den. Het programma wordt in de meeste Limburgse plaatsen uitgezon den op het kanaal van BBC 2. Omdat Venray niet over deze zender beschikt, wordt nu het kanaal van Kabelkrant gebruikt. De aktie "Limburg voor Limburg" is vorige week spontaan geboren om geld bijeen te krijgen waarmee schade, die Limburgers tijdens de water snood geleden hebben en die niet vergoed wordt, toch op enige manier te dekken. Het gaat daarbij om gevallen die niet gedekt worden uit de natio nale pot 2oals eigen risico's van particulieren, verenigingen en bedrijven uit Limburg. Het tv-programma wordt avondvullend met als doel fondswerving voor bankgironummer 1123. Het programma wordt uitgezonden vanaf twee hoofdlocaties, de Maaspoort in Venlo en het Gouvernement in Maastricht. Ook zijn er nog twee "sublocaties", het gemeentehuis in Gennep en de Oolderhof in Ooi. Op al deze locaties kan geld ingeleverd worden. Ook kunt U middels een bon in de regionale media geld overmaken op het bankgironummer 1123. te houdt gelijktijdig zo lang moge lijk de deur open naar een verlen ging van de artikel 12-status. Operatie KEER-punt start offi cieel eind maart, wanneer de gemeenteraad een krediet van 380.000 gulden goedkeurt. In negen tot tien maanden moet de organisa tie zichzelf doorlichten en afslanken en dienen ambtenaren en politiek te besluiten welke taken de gemeenten in de toekomst gaat uitvoeren en welke worden afgestoten. Die ope ratie moet uiteindelijk leiden tot een bezuiniging van 3,3 miljoen gulden en een efficiënter ambtenarenappa raat. Daarnaast moet er 2,6 miljoen op tafel komen, waaronder zes ton aan extra belastingen. Lukt dat, dan is de financiële positiè van de gemeente zodanig dat een verlen ging van de artikel 12-status niet nodig is. Die verlenging wordt ech ter niet uitgesloten. Bijvoorbeeld wanneer de operatie niet helemaal slaagt of wanneer de eisen die het rijk aan artikel 12-gemeenten stelt worden versoepeld, is het best mogelijk dat Venray toch opnieuw rijkssteun aanvraagt. TERUGKEREND Om KEER-punt tot een succes te maken heeft de gemeente Venray het Utrechtse organisatie-adviesbu reau Cooper's Lybrand inge huurd. Volgens projectleider R. Bekkers van Cooper's is het niet alleen zaak om te bezuinigen en de organisatie af te slanken, maar ook om te zorgen dat de veranderingen wortel schieten en een blijvend karakter krijgen. Burgemeester Waals liet weten dat een bezinning op taken en wijze van werken voor een organisatie periodiek noodzakelijk is. Over een aantal jaren stelde hij dan ook een nieuwe discussie in het vooruitzicht. PER SECTOR Bij de uitvoering van de operatie wordt zoveel mogelijk sectorsgewijs te werk gegaan. De gemeenteraad geeft de hoofdlijnen per sector aan, waarna de sectoren Maatschappelijke Diensten en Gemeentewerken meteen hun bezui nigingen moeten invullen. Na de beide lijnsectoren komen de stafaf delingen aan de beurt. Leidraad bij de kerntaken- en effi ciency-operatie is de Buck-nota. Die geeft immers de hoofdlijnen voor de sociaal-economische ontwikkeling van Venray. Verkeersongeval Zaterdagmiddag omstreeks 12.30 uur vond een verkeersongeval plaats op de splitsing Kempweg-Hen- seniusplein en Merseloseweg. Een 22-jarige inwoner van Meerlo fietste over de Kempweg richting Mer seloseweg. Vanaf het Henseniusplein naderde op het fietspad een 63-jarige fietsster. Er ontstond een botsing tussen beide fietsers. De dame kwam ten val en moest met een sleutel- beenfraktuur naar het ziekenhuis worden overgebracht. Poging inbraak auto Een 61 jarige inwoner deed aan gifte dat gepoogd was in te breken in zijn aan 't Liene geparkeerde per sonenauto. Het portierslot was geforceerd. Kennelijk is de dader in zijn werk gestoord. Het bleef bij lichte schade. Zondag 25 en maandag 26 februari ^,1^ I6-30 TOT21 na keho udcen7-i '"beerl'J- f 2.5,-p/p in Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG BOA. 5804 AD VENRAY INL EN RESERVERINGEN: TEL 0478O-1 1466 De hoofdofficier van Justitie in Roermond heeft een strafrechterlyk onderzoek ingesteld tegen een ambtenaar van de gemeente Venray. De man wordt ervan verdacht zich eigendommen van de gemeente te heb ben toegeëigend voor eigen gebruik. De betrokken ambtenaar zit na overleg met het college van B en W thuis. De man, een 49-jarige Venraynaar, zou dc strafbare feiten hebben gepleegd in de periode van 1980 tot heden. Aan het strafrechterlijk onder zoek is een onderzoek door de rijksrecherche voorafgegaan. Daarbij kwa men voldoende feiten aan het licht die een strafrechterlijk rechtvaardigden. Welke eigendommen de man zich zou hebben toegeëigend en wat de waar de ervan is, wilde perswoordvoerder Quax van het parket in Roermond niet meedelen. Diverse bronnen binnen en buiten het gemeentehuis geven aan dat het bij de verdachte gaat om de voormalige chef van de afdeling sportzaken. Tegenwoordig is de man belast met de zorg over de wclzijnsaccommoda- ties. De gemeente Venray wilde deze informatie bevestigen noch ontken- Vrijdagavond omstreeks 21.35 uur vond een gewapende overval plaats op de friture in de wijk Landweert. De friturehouder en zijn echtgenote werden door drie jeugdi ge personen overvallen. Onder bedreiging van een mes werd de kassa-lade met de dagopbrengst en het wisselgeld meegenomen. De daders waren vermomd en zijn te voet weggevlucht over het fiets pad van het Fluitekruid in de rich ting van de Stationsweg. Onderweg ontdeden zij zich van de kleding en de kassa-lade. Deze werden zater dagmorgen door een wandelaar gevonden. De politic verzoekt eenieder die rond net tijdstip van de overval nabij de friture iets ver dachts is gezien, kontakt op te nemen met de politie. Ook de jongeman die door de politie op het fietspad nabij de Hoefblad is aangesproken, wordt DRINGEND verzocht kontakt op te nemen met de politie. In het kader van de preventie van het alkoholgebruik onder verkeers deelnemers, werd in de nacht van zaterdag op zondag een alkoholkon- trole gehouden. Deze werd uitge voerd op diverse lokaties in Venray en Horst. Aan de kontrole werd deelgenomen door personeel van de Basiseenheid Venray en reservepoli- tie uit Venray en Horst. Tussen 00.00 en 02.00 uur werden 340 blaastesten afgenomen. Er wer den geen overtredingen gekonsta- teerd. Tussen 02.30 en 03.00 uur werden 48 blaastesten afgenomen. Een 42- jarige bestuurder van een personen auto uit Venray bleek teveel te heb ben gedronken. Hij kreeg naast een proces-verbaal inzake het rijden onder invloed, ook een rijverbod van zeven uur. Twee andere bestuur ders bleken wel alkohol te hebben genuttigd maar bleven onder de gestelde norm. Omstreeks 02.50 uur werd op de Maasheseweg een 17-jarige brom fietser gekontroleerd. Die bestuur der verkeerde onder invloed van alkohol. Hij kreeg een rijverbod van vier uur opgelegd en hem werd een transaktie van ƒ200,- aangeboden. Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray Overigens deelde de politie mede dat, onaangekondigd, ook de komende dagen nog alkoholkontro- les zullen worden uitgevoerd. Kruisstraat 2a tel. 10211 t/m 1 maart *95 foto I video Patersstraat 10. Venray. tel 04780 84485

Peel en Maas | 1995 | | pagina 1