Nieuw Spraeland ontvangt donatie van VSB Fonds w ótcdc fa* UW Gebiedsmentoren aanspreekpunten bij de politie in de gemeente Venray zi A. Vissers - PEEL EN MAAS Grote Kerk Deken: J. Cocnen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit ofm, Patersstraat 29, tel. 82385 bgg 85855; kapelaan R. Woutering, Horslerweg 57, Castenray, tel. 71215; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Opgeven misintentics: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 H. Mis voor ouders Neeteson-Custers. 19.00 H. Mis voor Hans van Noorden (buurt Julianasingel); Jeanne Vullinghs- Schrijnemakers; overl. fam. Jans Beken-Haanen; jrd. Wim Fleurkens; Piet Vollenberg (fam.); Herman Verhaeg en echtgen. (koll); Willy Becrkens-van Meijel (koll); ouders Duijkers-Philipsen en zoon Pieter; Jan Schwachöfer en Annie Dijkmans. Zondag: 8e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis voor Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay. 11.00 Carnavalsmis bij de opening van carnaval; Hcnriëtte Muyser; jrd. echtel. Ser Bovee-Claassen; voor een in alle opzichten zalig carnaval. Maandag: 9.00 H. Mis voor Johan Claessens en beide echtgenoten Johanna Fleurkens en Theodora Bistervelds; Wilhelmina Claessens; Martinus Maas en Johanna Maria Janssen. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor fam. Hochstenbach-de Wit; fam. De Wit- Hoffmans; Mies Stappers-Pouwels en overl. fam. Woensdag: Vasten- en onthou dingsdag. 9.00 H. Mis voor Jo Dcnissen. 19.00 H. Mis met aswij ding en kruisoplegging, voor allen die het minder nebben dan wij. Donderdag: 9.00 H. Mis voor de eenheid van de christenen. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor ouders Schols-Leers en overl. fam. Dienbeurten: za 19.00: Maickel, Gijs, Danny en Joost; zo 11.00: Jacomyn, Daisy, Leon en Loek. Akolieten: zo 9.30: de heren Hoppenbrouwers en Mingels. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. van Loencn; letor: P. Wittenbols; int.: Jan Straatman en overl. fam. Straatman-van Els. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: van Loenen; lektor: L. Bruekers. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Maandag: Geen yoga en meditatie in het stiltecentrum. Dinsdag: Geen liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel, waaronder de askruisjes worden uitgereikt. 18.30 Gezongen liturgieviering in de St. Servatiuskapel, waaronder de askruisjes worden uitgereikt. Donderdag: 14.15 Liturgieviering in de St. Annakapel b.g.v. Oma. Deze dienst is voor iedereen toegan kelijk. De dienst van 16.45 uur ver valt. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 80202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Banknr. 22.98.75.750 t.n.v. Watersnood 1995. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Wim Lormans (koll); Joos v.d. Bekerom; Antoon Camps en overl. fam.; Sjeng Jeurissen; Ciska Jonker. Zondag: 8.30 Overl. fam. Spec- Arts; 10.30 Voor de parochie. Maandag: 19.00 Gert Koppens Dinsdag: 19.00 Voor wereldvrede. Woensdag: 19.00 T.e.v. St. Jozef; Jacob Jacobs en overl. fam. Donderdag: 19.00 Jrg. Amoldina Aben-v.d. Mond en overl. fam. Vrydag: 19.00 Fam. Arts-Janssen. Vredeskerk Zaterdag 8.00 Tot bijz. int. 18.00- 18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 8e Zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Voor Doortje van Waaijenburg-Thuijls (koll); Maria Matijsen-Peeters (koll); Laurijs Knapen (koll); tot bijz. int. (S); Mien v.d. Ven-van Fijk; Jacob Emonts en zoon Siaak. Zondag: 8e Zondag door het jaar. 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Gregoriaanse Hoogmis; jgt. dr. Harry Litjens; Julia v.d. Weiden-de Adelhart Toorop (koll); tot bijz. int. (C); An Bonants Jacobs (koll); uit dankbaarheid b.g.v. een verjaardag. Maandag: 8 00 Voor de zieken van de parochie. Dinsdag: 8.00 Guus de Jong-Sijs (koll); jgt. Piet Emonts. Geen H. Mis om 19.00. Woensdag: Aswoensdag. Geboden vasten- en onthoudingsdag. Begin van de 40-dagentijd. 19.00 Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland. Tijdens de H. Mis zege ning en oplegging van de as. Donderdag: 19.00 H. Uur. Voor Jac Backus. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 19.00 Overl. fam.Thielen- Hendriks; Thijs en Aleida Kappel en schoonzoon Teng. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Johan Kleuskens; Ger Janssen (namens de Joekskapel); Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen. 10.00 Maria van Soest (fam. Van Soest-Lommen); overl. ouders Camps-Willems; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam.; (Gem. koor, Eikenhofkapel). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Maria van Soest. Woensdag: Aswoensdag. 9.00 Voor priesterroepingen (met Rozenkransgebed). 19.00 Voor een ernstige zieke. Donderdag: 9.00 Cor Thielen en zoon Toon, Piet Peeters. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 9.00 Tot bijz. int. en uit dankbaarheid. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Jacqueline Engels, Linda Wijnhoven, Erna Gooren, Laura Op de Camp; zo 8.30: Roel van Haeren, Noud v.d. Mortel, Tom Rouwette, Roel v.d. Berg; 10.00: Simone Geraedts, Suzan Nellen, Dianne v.d. Mortel, Loes Rouwette; wo 19.00: Auke Reijnders, Lieke ten Brummelhuis, Els Basten, Loes Kessels. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 H. Mis met als thema 'carnaval' m.m.v. Kelderband; voor de lev. en overl. leden van carnavalsvereniging De Spurriemökke; st. Teng Steeghs en Hendrika Versteegen; st. Johannes Peters, Antonetta Geurts, pater Antoon Peters en kleinzoon Ted; Jan Speijken; overl. ouders Nelissen- v.d. Sterren; overl. ouders Voermans-Strijbosch; Frans Michels (vriendenclub van Ons Genoegen). Zondag: 10.00 Hoogmis; st. Martinus Stevens, Huberdina Lenssen en dochter Anna; voor de lev. en overl. van de fam. Kusters- Vogelzangs; Miel Janssen (verjaar dag); Johanna Gerritsen-Roelofs tevens uit dankbaarheid. Woensdag: Aswoensdag. Dag van vasten en onthouding. 19.00 H. Mis en uitreiking askruisjes; st. Christiaan Friesen en Catharina Thijssen. Vrijdag: Eerstr vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart van Jezus. 9.00 H. Mis t.e.v. H. Hart en voor priester roepingen; st. Herman Kerkhoff, Anna Vervuurt en wederz. ouders; st. Baten-Jeurissen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.15 Dienst in het teken van carnaval. Tijdens deze dienst zal door de carnavalsvereniging een kado worden aangeboden, hetgeen uit de opbrengst van de kollekte betaald wordt. Int.: Albert Druggen; overl. ouders Kunen-Hermans; Nella Classens-Janssen en Geert Classens; overl. ouders Classens- Vissers; Roel Smits; overl. Ouders Smulders-Philipsen; Marie en Sjang van Kuyck en overl. ouders Van Kuyck-Verrijdt; Martien Maes. Woensdag: Aswoensdag. 19.30 Aswoensdagviering. Misdienaars: za: Marian en Wilma; wo: Sandra en Sjekky. Parochie Leunen 8e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Carnavalsmis; Ism. lev. en overl. leden carnavals vereniging 't Knölleke; Harrij van Dijck; Cor Cremers; Teng Voesten. Zondag: 10.00 Hgm. Wim Heidens en Drika Heidens-Smits; Jo en Louis Janssen en overl. fam. Janssen; overl. leden LLTB Leunen- Veulen-Heide. 11.15 Lsm. voor het welzijn van de parochie. Maandag: Geen avondmis. Dinsdag: Geen avondmis. Woensdag: Aswoensdag. Vasten- en onthoudingsdag. 19.00 Lsm. Michel Loonen en Marie Loonen- van Rens, Elly Loonen en Elly van Berlo; overl. fam. Martens-Ewals. Donderdag: 19.00 Lsm. Pierre Philipsen en Anna Philipsen- Lenssen; Theo Pouwels. Vrjjdag: Eerste vrijdag van de maand. Vanaf 08.45 uur zieken communie aan huis. Zij, die graag gebruik willen maken van de zie kencommunie aan huis gelieve dit even te laten weten op de pastorie, tel. 81575. 19.00 Lsm. t.e.v. H. Hart (offerblok). Misdienaars: za 19.00: Tom Bos en Roel Litjens; zo 10.00: Marleen Sonnenberg en Susanne Jenniskens; 11.15: Inge Smits en Sanneke v.d. Oetelaar. Lektoren: za 19.00: Geen; zo 11.15: Lies van Bavel; wo 19.00: Jan Reintjes. Overleden: Op woensdag 15 febr. overleed op de Vorstenheuvel van de Prof. DuDoisstichting te Venlo Albert Vissers in de leeftijd van 92 jaar. Van 1929 tot 1968 was hij hoofd van de school in Leunen. Na een plechtige uitvaartdienst in onze parochiekerk op maandag 20 febru ari 1995 legden wij hem te rusten op ons kerkhof in Leunen. Rektoraat Heide Zaterdag: 19.00 H. Mis uit dank baarheid; Piet Ewals (koll). Misd.: Tom, Gijs, Gemma en Karen. Zondag: 8e Zondag door het jaar. 9.30 Geen H. Mis. Woensdag: Aswoensdag. Begin van de veertigdagentijd. 18.30 H. Mis wijding as en uitdeling van het askruisje; uit dankbaarheid. Misd.: Sanne, Inge en Simone. Rektoraat Veulen 8e Zondag door het jaar Zaterdag: 19.00 Hgm. als jgt. Petran Muyzers; Jacobus Ewals en Maria Ewals-Holtackers. Zondag: 10.30 Hgm. als jgt. Piet Spreeuwenberg; Wilhelmina Geurts-Ambrosius; voor de parochie. Maandag: 9.00 H. Mis voor de overledenen. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor de over ledenen. Woensdag: Aswoensdag. Uitdeling van askruisjes. 19.00 H. Mis voor de lev. en overl. leden van de carnavalsvereniging. Donderdag: 8.00 H. Mis. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 8.00 H. Mis t.e.v. H. Hart t.b.i. Misdienaars: za: Steffan Mulders en Richard Classens; zo: Tom Derks en Nico Kruysen. Parochie Ysselsteyn 8e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Smeleblaozers); jrd. Jeu Keijsers; kinderwoord dienst. Zondag: 9.30 (Gelezen dienst); jrd. pastoor Hillebrandt; Jacob Flinsenber; overl. fam. Fleurkens- van Staveren; 11.15 Geestelijk wel zijn van onze parochie. Maandag: Geen dienst. Woensdag: Aswoensdag (vasten dag). 19.00 Eucharistieviering waaronder aswijding en uitreiking van het askruisje. Vandaag begint de Veertigdagentijd, de tijd van voor bereiding op het Paasfeest. Vrijdag: 19.00 Oefening van de H. Kruisweg (als woorddienst) waarna de Tafeldienst. Het is vandaag Wereldgebedsdag voor vrouwen. T.i.v. LVB (afd. Ysselsteyn) wordt de H. Mis opgedragen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: M. Arts en H. v.d. Hoff; zo 9.30: M. Peters en M. Verheijen; 11.15: M. Pouwels en D. Scheepens; wo 19.00: S. Ewals en R. Keiizer; vr: W. Verheijen, Mart en W. Claessens. Stille Omgang: De jaarlijkse Stille Omgang in Amsterdam vindt dit jaar plaats in de nacht van zaterdag op zondag 18 maart. Inlichtingen bij J. Claessens, Ysselsteynseweg 103. Watersnood: De kerkkollekte heeft ƒ910,10 opgebracht. Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen: Bart Geerets, Timmermansweg. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Gezinsmis carna val; Jan Bardoel; Petronella Versteegen-Linden. Misd.: Erik Janssen en Paul Engels. Zondag: 10.00 Hoogmis Jgt. Joh. v. Dijck en Hendrika Hoedemakers, A.M. Sanders en kinderen; Maria Poels-Bouten. Misd.: Danny Willems en Roy Stevens. Dinsdag: 8.30 Tien de Rijk. Woensdag: Aswoensdag. Dag van vasten en onthouding. Uitdelen van askruisjes. 19.00 Jgt. Gerardus Pubben; lev. en overl. fam. Pubben- Janssen; Till Muysers (koll). Misd: Kristel Poels en Bianca Zegers. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand; Le.v. het H. Hart 8.30 Jgt. Piet Arts en Maria van Cuyck; Tien de Rijk. Kerk poetsen: mevr. Poels-Nooyen en mevr. Van Dijck. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.30 T.i.v. de carnavals club; jgt. Harrie Arts. Zondag: 10.00 Fam. Arts Kuypers. Woensdag: Aswoensdag. Vasten- en onthoudingsdag. 19.30 Fam. Arts-Lucassen. Aswijding en uitde ling van het askruisje. Donderdag: 19.00 M. Jansen. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 8.30 Schoolmis. Misdienaars: za: Anke en Anita; zo: Grard en Mariska. Lezers: za: Josien Claessens; zo: Jan Classens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis m.m.v. fanfare en carnavalsvereniging voor de lev. en overl. leden van onze car navalsclub; int. overl. fam. Smits; Harrie Pingen en uit dankbaarheid. Zondag: Te Holthees geen viering. 10.00 Hoogmis voor Lambertus Hofmans; Herman en Johannus Martens; fam. Martens-Linders; Arnoldus Reijnders; Ria v.d. Oord- Bergé en t.z.i. Woensdag: Aswoensdag. 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef; voor alle gevraagde intenties van de aanwezi Carnaval 1960 Een opname van een groepje I deren die 35 jaar geleden (zoi j 28 februari 1960) deelnamen aa grote carnavals-kinderoptochi Venray. We zien ze hier fietsen het midden van de Patersl j gepakt en gezakt, drie als Di toeristen verklede charmante jo dames, op zoek naar een kamp plaats. Overduidelijk laten ze blijken op het bordje bevestig een van de fietsen. Letterlijk sta; j op: 'Wo ist in Venray die kamp platz?' Die hebben ze beslist niet gew den. Zelfs Prins Martin Munckhof, die in 1960 prins i een echte Venrayer dus, kon g i uitsluitsel geven. Op welk adres de meisjes de ni i dan wel hebben doorgebrai Indien ze dit en hun namen beki maken bij ondergetekende, kun; ze deze fraaie foto gratis afhal dat geldt ook voor de overige zit bare deelnemers/deelneemstersV deze optocht. Jan v.d. Putten, Westsingel I Venray. g gen en voor een goede vastentijd. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 26 februari zal in het InterVen College, Leunseweg 2a te Venray, de heer Ph. van Oostenbrugge uit Wanssum voor gaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindeme- vendienst gehouden. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema In een goed gezinsle ven komt God op de eerste plaats in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. @lktekstm:Gratis toegang; geen kollekte. Oecumenische basisgroep Aanstaande zondag 26 februari is er een eucharistieviering van de oecumenische basisgrop Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is: Kleur bekennen in een wereld van verschil. Voorganger is pastor Fr. Meyer. Plaats: kapel van het bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kindemevendienst. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 04709-87786. Diensten: D.V. zondag 26 februari om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: kandidaat J. Adriaanse, Houten. Zondagsschool Zondagmiddag om 16.00 uur voor kinderen van 4-12jaar. Bijbelonderwijs/Catechisatie: Voor de kinderen van 6-12 jaar (basisschool) dinsdagmiddag om 16.15 uur. Voor de kinderen vanaf 12 op zondagmiddag om 16.00 uur. Iedereen mag komen! Bijbel/Kontaktavond: De eerstvol gende is donderdag 23 febr., aan vang 20.00 uur. Gezinsviering voor carnaval Zaterdag 25 februari a.s. om 19.00 uur beginnen we de carnaval met een gezinsviering. Thema is: 'Feesten mag'. Jullie mogen allemaal verkleed naar de Grote Kerk komen. Zet je vrolijkste gezicht op! Tot zaterdag. Werkgroep Gezinsviering Weer ramkraak Voor de derde maal in korte tijd werd een zg. ramkraak gepleegd in een kledingzaak in de Grotestraat. De ramkraak vond plaats in de vroege donderdagmorgen omstreeks 03.40 uur. Hoewel de politie zes minuten nadat het inbraakalarm was binnengekomen, ter plaatse was, troffen zé alleen nog een dwars in de Grotestraat staande Opel Kadett aan waarmee de deurpui aan diggelen was gereden. In die korte tijd is voor ongeveer ƒ25.000,- aan duurdere kleding uit de rekken gegraaid. Met een tweede auto zijn de daders vertrokken. De in de Grotestraat ach tergebleven auto bleek eerder die nacht op het Gouden Leeuwterrein gestolen te zijn. Drie weken geleden was die kledingzaak ook al doelwit van een ramkraak. Maatregelen om de zaak extra te beveiligen waren genomen, maar omdat de levertijd enkele weken bedroeg was die beveiliging nog niet aangebracht. Een zoekaktie met medewerking van andere korpsen had geen resul taat. Mochten er getuigen zijn die over de ramkraak nadere informatie kunnen geven, dan worden deze drin gend verzocht kontakt op te nemen met de politie. VSB Fonds geeft ƒ15.000,- als eerste aanzet tot het inrichten van de snoezelruimte in de nieuwe depen dance van Nieuw Spraeland te Horst Vrijdag 17 februari jl. overhan digden de heer H. van de Ven, ray- ondirekteur van de VSB Bank te Helmond, en de heer J. Smulders, PR-funktionaris van VSB Bank Zuid-Nederland, op symbolische wijze ƒ15.000,- voor de aanschaf van snoezelinstrumenten. Het VSB Fonds bestaat sedert 1990 en is voortgekomen uit de tegenwoordige VSB Bank. Het VSB Fonds verleent financiële steun aan projekten van algemeen maatschap pelijk belang. En die kunnen zowel van sociale, culturele als ideële of educatieve aard zijn. Nieuw Spraeland, centrum voor mensen met een verstandelijke han dicap te Oostrum, deed een aan vraag voor donatie bij het VSB Fonds om de aanschaf van de inrich ting van de snoezelruimte in de nieuwbouw Horst te kunnen beko stigen. Nieuw Spraeland bouwt momen teel een dependance in De Risselt te Horst voor 110 mensen met eep yer- standelijke handicap. Eind mei a.s. is de nieuwbouw gereed voor bewo nen en vindt de verhuizing plaats. Mensen met een verstandelijke handicap hebben, net als ieder ander, een dagprogramma. Een van de dagaktiviteiten is snoezelen. Het woord snoezelen is afgeleid van de woorden soezen en knuffelen. Snoezelen is genieten en met name gericht op zintuiglijke waarnemin gen zoals: voelen, ruiken, horen en zien. Voor het snoezelen zijn verschil lende instrumenten ontwikkeld, bij voorbeeld: een tril-/waterbed. een spiegelhuis? een big bom, een licht- orgel, audio-apparatuur en dergelij ke. *o. 2 'Zinc van V Muyse P ma. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Het is bekend dat de politie een reorganisatie achter de rus heeft. Voor de gemeentepolitie Venray betekende dit dat zij ophield te bestaan. Daarvoor kwam in de plaats de Regiopolitie Noord- Limburg. Deze bestaat uit een aantal distrikten, waaronder het distrikt Venray. Het distrikt Venray omvat de gehele gemeente Venray alsmede de voormalige Rijkspolitiegroepen Horst en Gennep/Bergen. De reorganisatie had mede ten doen de politie dichter bij de burgers te brengen. In dat kader werden er voor de gemeente Venray een drietal gebiedsmentoren aangesteld. Omdat de taak van die gebiedsmentoren bij de burgers nog te onbekend is en men niet weet tot welke gebieds- mentor men zich kan wenden, ver melden wij gaarne dat drietal. Voor het Brukske is dat brigadier Werner Paffen; voor Landweert, centrum en Veltum brigadier Trinus Dijkstra en voor alle kerkdorpen bri gadier Math. Pijnappels. Met name voor strukturele proble men in de kerkdorpen of de wijken kan men terecht bij de voor dat gebied benoemde gebiedsmentoren. Bijvoorbeeld met slepende kwesties of voortdurende overlast van welke aard dan ook. Op het gebied van verkeersproblematiek, maar ook voor inbraakpreventie zijn de gebiedsmentoren aanspreekpunten voor de burgers naar de politie toe. Zaken die een gezamenlijke aanpak nodig hebben kunnen besproken worden maar ook maatregelen die genomen moeten worden bij bepaal de evenementen zijn dan bespreek baar. Maar de gebiedsmentoren moeten niet benaderd worden voor een inci denteel parkeerprobleem of geluids overlast. Ook burgers die vertrouwelijke informatie willen doorspelen aan de politie of die informatie hebben die voor de politie van belang is, kun nen die gebiedsmentoren die ook vertrouwensman zijn, binnen dat gebied ten allen tijde bereiken via net bekende nummer van de politie: 31111. Open brief aan de heer J. Waals, burgemeester der gemeen te Venray. Burgemeester, Met een brok in mijn keel van ontroering heb ik uw reaktie gelezen op mijn brief. Burgemeester; u bent een goed mens!!! Men verwijt u vaak 'n 'grote mond', ik heb altijd - intuïtief - aangevoeld dat u ook een groot hart heeft. De wijze waarop u het opneemt voor de zwakkere in de samenleving siert u. Ik noemde u niet voor niets 'Vader van het Venrayse Volk'. Voor mij was uw brief pure poëzie. Dichters schrijven de waarheid altijd 'tussen de regels'. Natuurlijk heeft u gelijk en ik ben blij en dankbaar dat ik maar voor één overtreding ben bekeurd. U vraagt mij om een excuus en terecht. Ik ben er - door onwetendheid - van uit gegaan dat 'de plank' waarover ik sprak eenvoudig vurenhout was. Nu lees ik in uw brief - tussen de regels - dat het hier gaat om puur tropisch hardhout. Daarvoor mijn oprechte excuses! Burgemeester, over enkele dagen is het carnaval, het feest van gelijk heid, van verzoening. Mochten u en ik elkaar ontmoeten dan zou ik het een eer vinden als u en ik 'n 'plank bier' bestellen om het glas te heffen op u en bijna alle andere mensen in Venray op 'n geweldig carnavals feest! Burgemeester u ziet, ik ben de beroerdste niet; ik kén ze wel. Tot slot: wat mij' betreft is onze correspondentie bij deze ten einde, óf het moet zo zijn dat u perse het laatste woord wilt hebben. Als u dat wilt gun ik u graag die eer. U noem de mij tenslotte niet voor niets: 'mijnheer'. Met vriendelijke groet. Joop Wismans Leerlingenvervoer stijgt de pan uit Dit kon u lezen in Peel en Maas van 16 februari waarin het CDA haar bezorgdheid uitsprak. De een zijdigheid waarmee dit soort berichtgeving in dit blad terugkomt door het m.i. klakkeloos overnemen van persberichten, alsmede het feit dat dit soort berichtgeving meestal vanuit de hoge hoed van het CDA getoverd wordt, wekt op zijn minst de suggestie op dat hiermee de onaf hankelijkheid van Peel en Maas als onafhankelijke plaatselijke krant niet boven iedere twijfel verheven is. Als de plaatselijke CDA en uw blad zich ergens zorgen over dienen te maken dan is dat nu juist niet het leerlingenvervoer dat voor 80% uit geestelijke en verstandelijke gehan- De snoezelruimte van Niei mei E Spraeland is op de eerste pla 'n- bedoeld voor mensen met een v standelijke handicap die in Nie Spraeland wonen. Maar het snoe len is ook voor mensen met een v standelijke handicap die bijvot beeld thuis bij hun ouders wonen, in een andere woonsituatie Or Snoezelen is een van de diensten «Venra het dienstencentrum Mikado v ATTE Nieuw Spraeland te Horst verlei |ont( aan mensen met een verstandelij handicap. wo. met c Top-4 dicapten bestaat (bron: InstitiiWe vi moge Tij' voor Toegepaste Wetenschappen r Nijmegen). Het leerlingenvervo betreft een landelijke regeling wa voor de eindverantwoordelijkheid Den Haag en dus niet in Venray li, Wellicht zou het raadzamer zi indien de plaatselijke afdeling! eens zouden afvragen hoe het kot) j dat Venray een artikel 12 Gemeen geworden is voordat men begint m m de oorzaken van het financieel oi» sporen buiten de eigen gemeent grenzen te leggen. H. van Bommel, Venray Noot van de redaktie: Dhr. van Bommel heeft het in zij brief op meerdere fronten niet b het rechte eind. Zijn inzicht dat (I redaktie van Peel en Maas klakk( loos persberichten overneemt is p tinent onjuist. Dit bericht is same» gesteld aan de hand van een brie) die de CDA-fraktie aan de vast. - kamercommissie heeft gericht. W| hebben bovendien bij de gemeen! Venray naar deze regeling geïnfoj meerd. Indien een andere partij oy! enig onderwerp een dergelijke brii schrijft zal dat eveneens in on weekblad vermeld worden. Peel ei Maas is immers een onafhankelijk nieuwsblad dat openstaat vod ieders mening, ook de mening val dhr. Van Bommel. Peel en Maasi zeker geen doorgeefluik van welki politieke partij dan ook. Uw konsta tering dat "de plaatselijke CDA e| uw blad" zich zorgen maken ova het leerlingenvervoer is dan ook nitf juist. Wij berichten alleen maar het CDA zich daar zorgen ove maakt. In Memoriam In de leeftijd van 92 jaar overleet in Venlo, waar hij lange tijd ven pleegd werd, de oud-Venraynaar A Vissers. Vissers is geboren it Blitterswijck en heeft zich tesame( met de meesters Peters ei Wijnhoven ingezet voor d Boerenstand. Tevens was hij hoofc van de H. Hartsschool in Leunen. Naast het onderwijs aan dit school is hij vele tientallen jaret adviseur geweest van o.a. de Jongi Boeren. Daarnaast was de heei Vissers betrokken bij veel aktivitei- ten die door de verenigingen ir Leunen werden georganiseerd. Ni zijn pensionering woonde hij eet groot aantal jaren in een flat op d( Hoge Beek. Maandagmorgen vonó in de parochiekerk van Leunen db— plechtige uitvaart plaats.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 18