cUea&ten Prinsen Keieschieters Geysteren UW Oude fafo y OVB Oostrum De Karklingels Oostrum PEEL EN MAAS Donderdag 16 februari 1995 - Pagina 18 PEEL EN MAAS WEEKBLAD Grote Kerk Deken: J. Coenen. Eindslraat 6, tel. SI275; kapelaan H. de Wit ofm, Patersstraat 29, tel. S2385 bgg S5855; kapelaan R. Woutering, llorstcrweg 57, Castenray, tel. 71215; kapelaan H. Bournan, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Opgeven misintenties: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 H. Mis voor de overl. priesters, eertijds aan deze kerk verbonden. 19.00 H. Mis voor Jeanne Vullinghs-Schrijnemakcrs; Leo Hellegers (koll); ouders Flinsenberg-Cremers; Jaqucline Oudenhoven-Aarts; ouders Antoon Stiphout en Maria Clacssens; jrd. Jacob van Dyck en zoon Marinus. Zondag: 7e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis als jrd. Anna v. Osch-llebben, echtgen. en zoon Sjef; ouders Truyen-Mendricx en zoon Jan; Martha Gcrrats-Stienen en zoon 1 lay; Hans van Noorden (buurt Julianasingcl). 11.00 H. Mis als jrd. llarrie Hanssen; Han Heyl; Harrie Martens (verj.) Maandag: 9.00 H. Mis voor Johannes Henricus Bogaars Baken; tam. Hochstenbach-de Wit; fam. De Wit-Hoffmans. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor Oscar van Loo. Woensdag: St. Petrus'stoel. 9.00 H. Mis voor Philip Voermans en Jacoba Versleden; Piet Nabuurs. Donderdag: H. Polycarpus. 9.00 11. Mis voor Martha Goumans en overl. echtelieden; overl. ouders Thuyls-Muyzers en overl. kinderen. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor deken Berden; ouders Bouten-v. Megen en Huberta v. Megen; Gertruda en Amoldina Poels en ouders. Dienbeurten en lektoren: za 19.00: Koen, Mark, Stefan en Joost; lektor: A. Noyens; zo: 11.00 Bart, Hoa, Lock en Danny; lektor: T Verbeek. Akolieten: zo 9.30: de heren Van Ham en Harrewijn. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog; lektrice: mevr. B. Kuiper. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog; lektrice: mevr. 1. Blom-van Brake! Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Maandag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterwcg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 80202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Banknummer 22.98.75.750 t.n.v. 'Watersnood 1995'. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Toon Jeuken (buurt); Piet Vollenbcrg (koll); Gerrit Janssen en overl. fam.; Gerrit Koppes en overl. fam. Zondag: 8.30 Overl. ouders Maas- Peters 10.30 M.m.v. Zangers van St. Frans; Jan Linders; Toon Jenniskens. 12.00 Doop Locs v. Stratum, Resedastraat 6. Maandag: 19.00 Fam. Peters-Arts. Dinsdag: 19.00 Antoon Bovee en overl. fam.; Harrie Hendriks; ouders Deriekx-Jacobs en Karei; overl. Herman en Lies Jcuken- Verhulsdonk. Woensdag: 19.00 Voor de parochie. Donderdag: 19.00 Antoon Lucassen en overl. fam. Vrijdag: 19.00 Jrg. Jan Euwals. Vrcdeskerk Zaterdag 8.00 T.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria. 18.00- 18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 7e Zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Zang door het jongerenkoor Chrisko; Doortje van Waaijenburg-Thuijls (koll); tot bijz. int. (S); Jen Jansssen; Mien v.d. Ven-van Lijk (koll); Jac Gommans, zoon Pietcr en echtgen. Mieke. Zondag: 7c Zondag door het jaar. 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie; Nelly Janssen (koll). 10.00 Julia v.d. Weiden-de Adelhard Toorop (koll); tot bijz. int. (C); Jan Schmitz. Maandag: 8.00 Voor de zieken van de parochie. Dinsdag: II. Petrus Damiani, bis schop en kerkleraar. 19.00 Guus de Jong-Sijs (koll). Woensdag: Keest van St. Petrus' Stoel. 19.00 Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland. Donderdag: H. Polycarpus, bis schop en martelaar. 19.00 Nelly Janssen (buurt). Vrijdag: 19.00 T.e.v. het H. Hart van Jezus. De dcurkoilckte voor de Watersnoodramp heeft een bedrag van ƒ1.084,95 opgebracht. Namens de door deze ramp getroffenen gaar ne onze hartelijke dank aan allen die op ruime wijze hebben bijgedragen aan dit mooie resultaat. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Broekmans-Boveep; jrd. Ties Joostcn; Bert Daniels en overl. fam.; Nel v.d. Berg-Linskens; papa en moeke Vermeulen en dochter Truus; overl. ouders Houwen-Jacobs; Jac. v.d. Munckhof; Jan Verheijen; Cor en zoon Thielen; Martien Vermeulen; overl. ouders De Kleijn- Herregraven; Piet Peeters; overl. ouders Hacgens-van Lin; Toon Muller; Fien Broeren-Kersten; overl. ouders Lemmens-Stcvens; Annie Theeuwen-Derks; jrd. Jeu Arts (Koor Harmony). Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verhcggen. 10.00 Overl. ouders Jeuken en kinderen; Piet Litjens; Harry Thuijls; Gicl Vennekens en echtgen. en wederz. fam.; overl. ouders Camps-Willcms (Gem.koor). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Maria van Soes. Woensdag: 9.00 Uit dankbaarheid voor alle verkregen gunsten (met Rozenkransgebed: dezelfde inten tie) Donderdag: 9.00 Voor een jarige. Vrydag: 9.00 Mia Houba. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Judith Philipsen, Susan Janssen, Susan Frederix, Maud Lepsi; zo 8.30: Emil Moure, Wim Clephas, Marco Janssen, Richard Duin; 10.00: Linda Camps, Lieke ten Brummelhuis, Els Basten, Loes Kessels. De kerkkollekte voor de water snood heeft opgebracht ƒ555,-. Hartelijk dank aan alle gevers. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde koor); Jrd. overl. ouders Van Heesch-Cox en Lemmen; st. Willem Michels en Wilhelmina van Osch; Wim Janssen; Teng Bots en Johanna ten Haaf; Wim Vogelzangs en overl. fam.; overledenen van de fam. Loonen-Philipsen; uit dankbaarheid. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Chrit Jacobs (verjaar dag/huwelijk); Martinus Custers; Hubert us de Riick; Frans Michels. Woensdag: 9.00 H. Mis st. pastoor Schram. Vrijdag: 9.00 H. Mis tot bijz. int. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Phipscn-Jacobs; Toon Brouwers en overl. ouders Brouwers-Huisman; Ger Geerets; Leida Duijkers- Vullings; jrd. Jan van Houdt; Toon Classens; overl. ouders Dinghs- Weijs; jrd. Johanna BAItussen- Jacobs; Jacob Emonts. Woensdag: 9.00 Jrd. Pierre Janssen; jrd. Antoon Dinghs en Wilhelmina Kemmelings. Misdienaars: za 19.00: Fred en Annet. Parochie Leunen 7e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Gezinsmis. Thema: 'Ik moet nog even dit... ik moet nog even dat... en ik moet nog (L)even'. Lsm. Harrie Cornelissen en Maria Cornelissen-Vloct; Mathijs Litjens en echtgen.; Johan Meijers (kaartvrienden v.D.); Jan van Cuyck, echtgen. en overl. Kinde ren, Frans Rongen en overl. fam.; mndd. Teng Houben; jrd. Antonetta Direks-Derckx en Henri Direks; jrd. Martinus Vennekens; gest. jrd. Sjeng Holtackcrs en Grada Holtackers-Vul I ings. Zondag: 10.00 Hgm. overl. fam. Claessens-Gussen; gest. jrd. Theo Asselberghs; Bertha Peeters- Martens en Handrie Peeters; Willem Jenniskens en Wilhelmina Jcnniskens-Martens. 11.15 Gest. jrd. Truus Janssen. Maandag: 19.00 Lsm. Frans van Bavel en overl. fam.; pastoor Jacques Haenen en overl. fam. Dinsdag: 19.00 Lsm. Gest. jrd. PetroneUa Litjens. Woensdag: Sint Petrus' Stoel. 19.00 Lsm. overl. fam. Koenen- Janssen Donderdag: H. Polucarpus, bis schop en martelaar. 19.00 Lsm. Wilhelmina Loonen, Antoon en Bernard Loonen en beide echtgen., Johanna Verheijen Loonen en echt gen., Joos Loonen en Maria Loonen-Scheffers. Vrijdag: 19.00 Lsm. Dien v.d. Berg-Vermeulen (buurt); Frans Baltussen, Willem Baltussen en overl. fam. Baltussen-Loonen; jrd. Antoon Verheijen en overl.fam. Verheijen-Droessen. Misdienaars: za 19.00: Stephan Jenniskens en Susannc Jenniskens; zo 10.00: René Timmermans en Inge Smits; 11.15: Roel Litjens. Lektoren: za 19.00: geen; zo 11.15: Harry Bovee. Gedoopt: Sandra van Dijck, St. Catharinastraat 18. Opbrengst kerkdeurkollckte 'Watersnood 1995'ƒ751,05. Rektoraat Heide Zondag: 7e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis voor Jan Janssen. Misd.: Sanne, Gerard, Chiel en René. Donderdag: Gedachtenis van de H. Polucarpus, bisschop en marte laar. 9.00 H. Mis uit dankbaarheid. Rektoraat Veulen 7e Zondag door het jaar Zaterdag: 19.00 Hgm. als jgt. Truus Mulders; Harry Hendrikx; overl. fam. Mulders-v. Kempen. Zondag: 10.30 Hgm. als gest. jgt. Helena van Dongen. Maandag: 8.30 H. Mis voor de overledenen. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen. Woensdag: 8.30 H. Mis voor de parochie. Donderdag: 8.30 H. Mis voor de voor de overledenen. Vrijdag: 8.30 H. Mis voor de parochie. Misdienaars: za: Willem Classens, Marcel Vermulst; zo: Roy Smets en Eric Wismans. Parochie Ysselsteyn 7e Zondag door het jaar (C). Zaterdag: 19.00 (Zanggroep Melody); jrd. Wim Willems; jrd. Dien Kleuskens-Wijnen; jrd. Feus Keijsers; Frans Stiphout; overl. fam. Bos-Janssen-Bergmans; overl fam. Van Dijck-Janssen; voor genezing van een zieken. Zondag: 9.30 (Kerkelijk Zangkoor); jrd. P. Cox-de Lauw; uit dankbaarneid (C). 11.15 Piet Verheijen en echtgen. Maandag: 19.00 Jrd. Fr. Claessens en echtgen.; overl. fam. Mulders- Maessen. Woensdag: 19.00 Jrd. Teng Pouwels. Vrijdag: 19.00 Overl. ouders Van Soest-Swinkels en dochter Marie. Misdienaarsbeurten: za 19.00: M. Peters en M. Spreeuwenberg; zo 9.30: K. Jaspers en R. Keijzer; 11.15 W. en M. Verheijen; ma 19.00: 1. Poels en M. Verheijen; wo en vr 19.00: Mart en S.Claessens. Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen: Niels Claessens, Veenmos; Niels Houben, Pater Tulpstraat en Rik Swinkels, Kerkweg. Doopscnema: Op de zondagen en kan in onze kerk het Heilig Doopsel worden loegendiend. Memisa-kollekte: De gehouden kollekte in het weekend 4-5 februari heeft opgebracht ƒ1.090,85. Alle gevers hartelijk dank! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Sjaak Hendriks en Truus Marcellis; jgt. Harrie van Cuyck. Misd.: Marielle Poels en José de Jong. Zondag: 10.00 Hoogmis Maria Poels-Bouten. Misd.: Ingrid Willems en Patricia Arts. 15.30 Doop Nicole Versteegen. Dinsdag: 8.30 Jgt. Lamb. v. Meyel en Laurentia Nooyen; Tien de Rijk. Woensdag: 19.00 Jgt. Herman Zegers, echtgen. en kinderen; Antoon en Christina Tijssen- Thijssen (buurt). Vrijdag: 8.30 Jgt. PetroneUa Zanders; Tien de Rijk. Kerk poetsen: mevr. Van Kempen en mevr. Poels-Nooyen. Gespreksgroep Rouwverwerking: voor verdere informatie zie ingang kerk. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor een goede thuiskomst; pastoor Janssen. Zondag: 10.00 Fam. Arts- Lucassen; jgt. P. v.d. Pas. Maandag: 19.00 Voor vrede. Donderdag: 19.00 Fam. Lucassen- Petcrs Misdienaars: za: Martijn en Roel; zo: Karin en Mark. Lezers: za: Jo Wijnands; zo: Maria Lenkens-Ermens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor geestelijk welzijn van ons rectoraat, v.b.i. en uit dankbaarheid. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees uit dankbaarheid en v.b.i. 10.00 Hoogmis voor Gerrit Koopmans en Leo; Frans Verblakt; overl. ouders Janssen-Versteegen en ouders Van Etten-Lcpelaars. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef; uit dankbaarheid en voor alle gevraagde intenties. Vrijdag: Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 19 februari zal in het lnterVen College, Leunseweg 2a te Venray, ds. Weersma voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevenaienst gehouden. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Hoe behoort u God te dienen? in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aan vang 10.00 uur. Gratis toegang; geen kollekte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 04709-87786. Diensten: D.V. zondag 19 februari om 10.00 en 14.30 uur. Zondags tij dens de middagdienst is er kinder oppas. Na de middagdienst, tijdens de zondagsschool is er gezamenlijk koffiedrinken. Bijbelonderwijs/Catechisatie: Voor de kinderen van 6-12 jaar (basisschool) dinsdagmiddag om 16.15 uur. Voor de kinderen van 12 tot ca. 20 jaar maandagavond van 19.45 tot 20.35 uur. ledereen mag komen! Bijbel/Kontaktavond: De eerstvol gende is donderdag 23 februari, aan vang 20.00 uur. Op dinsdag 21 febr. is door Ben Kempen een quiz-avond georgani seerd. Het schijnt erg leuk te wor den. De avond is in het gemeen schapshuis ên begint om 20.00'uur. Vorige week stond de bustocht naar de breifabriek in Heinsberg in dit blad. Wij willen nog even ver melden dat de kosten ƒ10,- zijn en dat wij op 26 sept. 's middags er naar toe gaan. Inbraak bij muziektherapie Naar nu pas bekend is gemaakt is er in het weekend van 3 tot 5 februari ingebroken bij de afdeling muziektherapie van het Vincent van Gogh Instituut aan de Stationsweg. Toegang was verkregen via het bovenraam van de afdeling. Ontvreemd werden enkele muziek instrumenten, een cd-speler, een groot aantal cd's en cassettebandjes. De waarde bedraagt meerdere duizen den gulden. Vernielingen aan auto Een 49-jarige man uit Venray deed aangifte van vernielingen aan zijn in de Marimbastraat geparkeerde per sonenauto. In het lakwerk waren met een scherp voorwerp diepe kras sen aangebracht. Autobrand Nadat de bestuurder van een per sonenauto bij zijn woning aan het Grootdorp zijn auto had afgesloten is er kennelijk kortsluiting ontstaan waardoor de auto in brand raakte. De brandweer kon niet verhinderen dat de auto gedeeltelijk uitbrandde. Hoe groot de schade is kon niet worden medegedeeld. De brand ontstond dinsdagmiddag. Poging inbraak In de nacht van dinsdag op woensdag is gepoogd in te breken in een bedrijf aan de Plataanstraat. De daders werden kennelijk gestoord en bleef de schade beperkt tot de ver nielingen van de poging. Laagstaande zon oorzaak? Of de laagstaande zon de oorzaak was van een botsing tussen een per sonenauto en een fietsster nabij het viadukt over de Leunseweg kon niet met zekerheid worden vastgesteld. Wel is zeker dat donderdagmorgen omstreeks 10.45 uur een 76-jarige fietsster uit leunen geen vrije door gang kreeg van een 60-jarige be stuurster van een personenauto uit Hegelsom, die vanaf de Leunseweg de oprit van de Deurneseweg wilde oprijden. De bejaarde fietsster kwam ten val en moest voor behandeling van verschillende verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Zaterdag 18 februari: receptie Prins Henri 1 (Kessels) in het gemeenschapshuis te Oostrum, aan vang 20.11 uur. Tevens zal aan Chris van Cuyck de gouden verenigings- speld worden uitgereikt in verband met 2x11-jarig lidmaatschap van de Raad van Elf. Het muzikale gedeelte is voor deze avond in handen van de Eikenhofkapel en joekskapel Ut Göt. Aldewieverbal op het onlangs gehouden Aldewieverbal is het boerenbruid spaar bekend gemaakt. De organise rende voetbalvereniging had een groot voetbalspel opgezet in het gemeenschapshuis. Tevens was op het podium het 'oude' voetbalveld natuurgetrouw weergegeven. Na een spannende wedstrijd onder leiding van Ben Kempen en van kommen- taar voorzien van Joop Bus kon de 'ouwerwets' op dreef zijnde cere moniemeester Harry Kessels uitein delijk het Boerenbruidspaar 1995 aan het in groten getale opgekomen publiek presenteren. Al met al kun nen we terugzien op een zeer geslaagd Aldewieverbal. Boerebrulluft Op vastelaovesdinsdag worden de bruid (Auke) en bruidegom (Marcel) in het on-echt verbonden tijdens de traditionele boerenbrui loft. Het boerebrulluftgezelschaf van de voetbalclub van Aostrum bestaat uit: Bruud en Bruudegom: Auke van Boy d'n stucadoor uut Rooy en van Margo van Michel en Betje uut Aostrum. Marcel van Herman Litjens, graaf van de doevetil an de Geysterseweg en Oda zien vrouw uut Loeën. Vader en moeder van de bruud: Sjaak van To Peeters uut ut Geite- eind ien ut Bruukske en van Rutten Thei van de zandkoel uut de Smakt. Hanneke van Claessens Thei d'n haanmaker uut Rooij en van Annie Sanders uut Arnhem. Vader en moeder van de bruudeg om: Piet den Lienetrekker van Tinus Linders uut Aostrum en van Antonia van Petje uut Loen. Nelly van Sjang Smits uut ut buske ien Rooij en Truus van de Hoogen uut ut Bessumbiendersland. Getuuge: Lisette van Sjeng ziene Lei van Gonne Küebeske en van Bets van Piet van Busse Nöl. Ed van Ben Broeren uut Lull en van Fien van Gerrit Kersten uut de Smakt. Het spoorwegpersoneel dat aan gesloten was bij de bond van St. Petrus Banden voor Venray en oms treken, en een afdeling is van de RK bond van spoor- en tramwegperso neel St. Raphael bestond in maart 1932 25 jaar. Reden voor de leden om bij deze feestelijke gebeurtenis een groepsfoto te laten maken. De opstelling vond plaats vóór de 'sta tie' in Oostrum. Achteraan v.l.n.r.: Drikus Janssen, Dolf Verblakt, onbekend, Bert Janssen, Antoon Derks, Herman Hoex, Louis Kurvers (Oirlo), Grad Wismans (Oirlo), onbekend, onbe kend, onbekend. Middelste rij: Martinus Bertrams (Venray), Piet op 't Veld, onbekend, Nol Verheijen, Piet Kosman, Grad Janssen, Anna Gommans-Houwen, Hanna v.d. Voort-Willems, Maria Bos-Willems, mevr. Kosman. Onderaand: Grad v.d. Ven, Nöl Gerrits, pastoor Asselberghs, Niek Siebers, Karei Gommans (Oirlo), Sjang Bos, onbekend. Jan v.d. Putten Bromfiets gestolen Uit een niet afgesloten berging achter een woning aan de Helfrich- straat werd een Vespa bromfiets met een waarde van ƒ600,- gestolen. De benadeelde is een 40-jarige inwoner van Venray. Vandalisme In de nacht van vrijdag op zaterdag werden verschillende bewoners van de Kempweg wakker vanwege rumoer in hun straat. Omdat ze van mening waren dat het politiebureau niet bezet was en ze niet het centrale alarmnummer wilde bellen, wist de politie niets van het rumoer. Zater dagmorgen ontdekten de bewoners de oorzaak: verschillende bloempotten uit hun voortuin waren kapot gegooid op straat. Overigens deelt de politie nog maals met klem meae dat het politiebureau dag en nacht bezet is en dat de inwoners telefonisch kon- takt kunnen opnemen. Dat zal ook niet veranderd worden ondanks de magere bezetting. Vernielingen In de nacht van zaterdag op zondag werden vernielingen aangericht aan twee op de parkeerplaats bij een instituut aan de Overloonseweg geparkeerde personenauto's. Een 34- jarige Venraynaar en een evenoude inwoner van Reuver waren de dupe. Een 71-jarige inwoonster deed aangifte van vernielingen aan haar aan de Klaproos geparkeerde per sonenauto. Er werd aangifte gedaan van ver nieling van een drietal sierstruiken uit een tuin aan de Vivaldistraat. De vernielingen hebben in de nacht van zondag op maandag plaatsgevonden. In dezelfde nacht werd de per sonenauto van een 30-jarige inwoner van Veulen vernield aan de Stationsweg. In de nacht van maandag op dinsdag werden bewoners van een woning in de Spinetstraat wakker van geluid. Er bleek met een steen tegen de termopaneruit van de woonkamer gegooid te zijn waardoor deze moest worden vervangen. (foto prins: Hoedemaekers) Afgelopen vrijdag en zaterdag hebben de Keieschieters uit Geysteren de vanwege het hoogwa ter uitgestelde 'Knalaovende' gehouden. Tijdens deze revue-avon den traden allemaal eigen artiesten voor het voetlicht in een zeer goed verzorgd programma. Allerlei dorp se zaken passeerden de revue voor een gerechtshof; bivakkerend en wachtend op nieuwe woningen of bij politieberichten danwel in een gesprek tussen een drietal 'omaat jes'. Politie en omaatjes maken deel uit van de groep de onbekende bekenden' die dit jaar voor de elfde keer meedeed en daarom met een Keieschieterstrofee werd gehuldigd. Buuttereedner Koeebus trad ook weer op. Hij deed met zijn mooie kolder en grimassen buitendorpse buuttereedners vergeten, die anders op het nu niet doorgegane 'Aldwieverbal' hun opwachting maken. Joekskapel Kei der nève zorgde voor de muzikale omlijsting en had ook nog een 'poppendansje' in petto voor het publiek. Maar liefst vier schlagers waren er, en uiteindelijk werd de schlager 'Pluzier', van de joekskapel geko zen als carnavalsschlager 1995. Harry Jansbeken werd gehuldigd omdat hij al elf jaar bestuurslid is van de Keieschieters. Vrijdagavond werd afgesloten met het optreden van Prins Jos en zijn gevolg, die suksessievelijk als te verhuren personen van een artie- stenburo naar voren kwamen. Het hoogtepunt van de zaterdag avond was uiteraard het uitkomen van de nieuwe prins. Dat bleek Mathijs Cuypers te zijn, die in het dagelijkse leven werkzaam is bij loonbedrijf Jakobs in Geysteren. Hij is bovendien trompettist en 'pr-man' bij de joekskapel en voetballer van het eerste elftal van Geysteren. De vier nieuwe raadsleden konden niet allen in levende lijve aanwezig zijn. Dat had alles te maken met het uit stel van de knalaovende; nu waren twee van de vier op vakantie, maar met de carnaval zijn ze al lang weer terug, dus de Raad van Vier is dan kompleet. Prins Mathijs I is een zoon van een oud-vorst van de Keieschieters en datzelfde geldt ook voor de jeugdprins, Stan Kunen, die op 22 januari al werd gekozen. Prins Stan heeft een Raad van Zeven, een nar in de persoon van Willem Dittrich en een adjudant, te weten René Cox. Vanwege de watersnood in Geysteren is voor de optocht een iets andere opzet gekozen. De tijd voor het maken van de buurtwagens is te kort en dus zijn die dit keer niet verplicht. De meeste buurten willen echter toch een wagen bouwen, zo is intussen wel gebleken. Geysteren gaat ondanks de perikelen van het hoogwater een kei- en keigoeie car naval tegemoet, daar zijn de Keieschieters zeker van. Jeugdprins Stan I (Kunen) zal met nar Willem, adjudant René en de Raad van Zeven de jeugdcarnaval in Geysteren aanvoeren.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 18