Deken J. Coenen, een interview Enkele wetenswaardigheden Anbo info NCVB CDA Vrouwenberaad Kursus Touch for Health I Toneelvereniging Balans Bouwen aan je zelfvertrouwen Ouderenbond KBO Hulp bij invullen belasting formulieren LVB Venray LVB Oostrum Katholiek Vrouwen Gilde Seniorservice Venray St.-Petrus'Bandenkerk De zieken en wij samen 1< PEEL en maas Donderdag 16 februari 1995 - Pagina 15 Volgens het gepubliceerde winter- programma van ANBO afd. Venray vindt op maandag 20 februari om 14.00 uur op Marktstraat 8 (Senior Service-lokaal) een inloopmiddag plaats. Het thema van deze inloop middag is 'Geloof en samenleving'. In welke richting en op welke wijze zich dit gesprek zal ontwikke len hangt van u als deelnemer af. Ongetwijfeld stelt de een zich hier bij wat anders voor dan zijn buur man of buurvrouw. Het woord nos talgie zal misschien niet aan de orde komen, of misschien ook wel. Tijden en mensen zijn veranders. Het lijkt zinvol daar eens met een aantal mensen over te praten! Het ANBO-bestuur verwacht een goede opkomst. Niet alleen van de leden, maar vooral ook van andere belang stellenden, die zonder enige ver plichting kennis willen maken met ANBO. Uw komst zien wij met veel interesse tegemoet. U hoeft zich niet van tevoren aan te melden. Er zijn geen kosten aan verbonden. U bent van harte welkom. Voor meer informatie over de doelstellingen van ANBO en hoe u zich eventueel als lid van de Bond van alle 50 plussers kunt aanmel den, kunt u met bellen mevr. M. Theuws-Raedts, tel. 82846, dhr. M. Janssen, tel. 86271 of dhr. J. Mertens, tel. 83453 (resp. voorzitter, sekretaris en penningmeester). Tot ziens of 20 febr., 14.00 uur, Marktstraat 8. Donderdag 23 febr. komt notaris Q.C.M. Paantjens van notariskan toor Kooien uit Venray een lezing houden. Het onderwerp van deze avond is 'Notarisaangelegenheden'. Er is ook weer gelegenheid om vra gen te stellen. Wilt u liever anoniem blijven, zet uw vraag dan op papier en lever die een week van te voren of op de avond zelf bij een van de bestuursleden in. Op deze ledenavond zijn ook gas ten hartelijk welkom. De avond wordt gehouden in de Prot. Chr. School De Hommel, Oostsingel 39, te Venray, aanvang 20.00 uur. De koffie staat klaar vanaf 19.45 uur. Hierbij wordt u namens het bestuur van de CDA-VB Noord- Limburg uitgenodigd voor een bedrijfsbezoek aan een Groen-Label stal. Dit werkbezoek, georganiseerd door het CDA-VB Noord-Limburg vindt plaats omdat we in verband met de komende Statenverkiezingen op 8 maart meer 'de boer op' willen gaan. Het betreft hier een bezoek aan een Groen-Label stal op het bedrijf van dhr. L.J. van Casteren te Casten ray. Een Groen-Label stal is een emis sie-arme stal, welke door toepassing van speciale technieken aanzienlijk minder ammoniak uitstoot. Het bezoek vindt plaats op dins dag 21 februari. U wordt om 14.00 uur verwacht op het bedrijf van dhr. L.J. van Casteren, Lollebeekweg 20, 5811 AL Castenray. De Lollebeek begint in Castenray tegenover de kerk. Het bedrijf van dhr. Van Casteren ligt een eind buiten de bebouwde kom. Een goede vitaliteit is een rijk bezit. Het is heerlijk om 'goed in je vel' te zitten en vol energie van het leven te kunnen genieten. Goed is het te weten dat we de kleine en grote problemen die zich voordoen 'op eigen kracht' te lijf kunnen. De Touch for Health methode onder steunt daarbij. Door middel van dit systeem is men zelfs in staat uit te vinden op welke zaken struktureel chemisch of psychisch het eigen lijf reageert. Ook is het mogelijk uit te vinden of voorgeschreven medicijnen of vita minepreparaten geschikt zijn en welke voedingsstoffen wel of niet door ons verdragen worden. Voor deze kursus is geen speciale vooropleiding nodig. Duur van de kursus: een avond en twee dagen. Datum: 24, 25 en 26 maart a.s. in De Lochting te Venray. Inlichtingen/inschrijvingen bij Mia of Giel Terwijn, tel 04780- 86807. De volgende vier weken wordt er in 't Stekske in Landweert gerepe teerd. Aanvang repetitie 20.00 uur,, dus als je behoefte hebt aan koffie: voor die tij doen! Het schema is: 14 febr. Ie en 2e bedrijf; 21 en 28 febr. doorloop hele stuk, dus kleding, voedsel, etc. meenemen. Er wordt in het dekor gespeeld! Algemene informatie voor de ach terban: 25 maart in het InterVen College staat vast. Gespeeld wordt het avondvullend programma geti teld: 'Liefde half om half' van Alan Ayckbourn, is een blijspel waarin intriges, overspel, vreemd gaan, ele menten zijn waar de 'echtparen' zich aan tegoed doen. Het begint allemaal bij Fiona, ver tolkt door ons aller bekende Lilian Vollenberg, die getrouwd is met 'n heertje waar je niet kwaad op kunt worden; onze Tiny van de Ven, red der in nood, gaat zoals vanouds op in z'n rol van vreemd mannetje; Frank Vostermans. Het huwelijk van deze twee komt nogal onder wat spanningen te staan! Op 19 maart is er een generale repetitie in 't Stekske. Willen degenen die verantwoor delijk zijn voor de voorverkoop zich melden bij het bestuur. Kaartjes kun je reserveren bij Riny Creemers, tel. 895f26 of bij De kursus 'Bouwen aan je zelf vertrouwen' is er op gericht het ver trouwen in jezelf en je gevoel van eigenwaarde te vergroten. Het ver laagt hiermee de drempel van onze kerheid bij alle dagelijkse situaties. Tevens behandelen wij onderwer pen zoals: omgaan met kritiek; gespreksvaardigheid; leren omgaan met angsten, schuldgevoelens; een zaamheid. Is deze kursus iets voor u neem dan eens kontakt op met: mevr. M. Brecheisen, tel. 83576 of mevr. J. Rongen, tel. 82527. Wij starten in maart met een nieu we kursus van dertien bijeenkom- Verschillende leden hebben gevraagd uit te leggen wat het ver band is tussen de KBO, de Centrale van Ouderenvercnigingen-Venray en de Seniorenraad. Daarom het volgende. Van alle KBO-afdelingen in de gemeente Venray komen maande lijks twee afgevaardigden bijeen om te overleggen over de belangen van ouderen. Bij dit overleg is ook de ANBO vertegenwoordigd. Dit over leg wordt genoemd de Centrale van Ouderenverenigingen-Venray. Door de vertegenwoordigers in de Centrale is een Dagelijks Bestuur gekozen. Daarnaast heeft de Centrale vier commissies benoemd, die zich ieder bezig houden met bepaalde onderdelen van de belan genbehartiging voor ouderen. Er zijn commissies voor: Welzijn, Ouderenhuisvesting, Educatie en vorming en Public Relations. Het dagelijks bestuur van de Centrale en de voorzitters van de vier commissies vormen gezamen lijk de Seniorenraad. Deze Seniorenraad vergadert iedere maand. In de vergaderingen van de Seniorenraad wordt onder andere overlegd welke onderwerpen in de vergaderingen van de Centrale moe ten worden besproken. Ook heeft de Seniorenraad regelmatig een gesprek met wethouder De Loo, zijnde de wethouder die het oude renbeleid in haar portefeuille heeft. De Seniorenraad is ook de gespreks partner voor het RISC wanneer het gaat om zaken, die voor ouderen van belang zijn Door de wijze waarop de Seniorenraad is samengesteld, beschouwt deze zich als de gesprekspartner voor de gemeente als het gaat om de behartiging van de belangen van ouderen. Zo heeft in het verleden de Seniorenraad zich verschillende malen rechtstreeks gewend tot de politieke partijen om aandacht te vragen voor de belangen van ouderen. Het zal duidelijk zijn, dat hoe meer leden de KBO heeft, hoe eerder de politiek zal luisteren naar de Seniorenraad. Zo blijkt weer eens, dat het nodig is, dat de oude renbonden zo groot en zo sterk mogelijk worden, ledereen van 55 jaar of ouder zou er daarom goed aan doen lid te worden van de KBO. (Voor de kontributie hoeft u het niet te laten: die is nog geen ƒ1,50 per maand.) Het is uw eigen belang dat op het spel staat! Agenda aktiviteiten: 16 febr. Carnavalsmiddag in In den Engel, aanvang 14.00 uur. De entree is ƒ3,-p.p. 23 febr.: Zittingsavond in Het Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. 28 febr.: Bonte avond in Het Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. 13 maart: Modeshow Marto Mode in Het Schuttersveld, aanvang 10.30 uur. 16 maart: Samen met Het Schuttersveld een bezoek aan St. Jozef in Smakt. Om 14.30 uur is er een H. Mis waarna koffie wordt gedronken in het Pelgrimshuis. De KBO zorgt voor vervoer. Wie hier van gebruik wilmakcn wordt ver zocht zich te melden bij een van onderstaande adressen. 18 maart, 11 en 25 april: Kienen in Het Schuttersveld, aanvang 14.00 uur. 12 april: Muziek en voordrachten in zaal Thielen. 2 mei: Algemene ledenvergadering in In den Engel, aanvang 14.00 uur. 18 mei: Uitstapje; bestemming nog niet bekend. Voor inlichtingen over het lid maatschap van de KBO en over de aktiviteiten kunt u bellen met een van de volgende personen: mevr. I. Claessens, Handelstraat 55, tel. 85123, mevr. P. Loonen, Reekgraafstraat 12. tel. 87943, mevr. P. v.d. Kerkhof, Helfrichstraat 80, tel. 83122, mevr. I. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of dhr. J. Lipman, Isabcllahof 17, tel. 84897. Begin maart worden de ouderen, woonachtig in de gemeente Venray de gelegenheid geboden om bij de invulling van het aangiftebiljet voor de inkomstenbelasting hulp te ont vangen. Deze hulp is gratis. Op bovengenoemde datum is een ambtenaar van de Belastingdienst Venlo aanwezig om u daarbij van dienst te zijn. Als u jonger bent dan 65 jaar kunt u ook een beroep doen op deze vorm van dienstverlening! Om hier voor in aanmerking te komen dient u zich aan te melden bij het Activiteitencentrum voor Ouderen, Kennedyplein 1 te Venray, tel. 04780-86706 ('s morgens tussen 9.00 en 10.00 uur). Tevens dient u reeds in het bezit te zijn van uw aangiftebiljet. Bij de aanmelding wordt er gelijktijdig een afspraak gemaakt met u. Opgave zo spoedig mogelijk doch een week voor bovengenoemde data. Bij deze nodigen wij al onze leden uit voor de speciale ledenvergade ring. Deze wordt gehouden op maandag 20 febr. in de Volle Maan. Wij beginnen om 19.00 uur tot ca. 20.15 uur. In het belang van onze vereniging is het belangrijk dat alle leden aan wezig zijn. Wc rekenen op u. Tot Dagtocht Twente Dinsdag 4 april Dagtocht Twente. Reserveer alvast deze datum, ver trek om 08.30 uur. We riiden recht streeks naar Overdinkel, waar we omstreeks 10.30 uur arriveren. Eerst kunnen we genieten van een koffie met krentenwegge. Daarna bezoeken we textielmuseum 'Saksenstal Gerrit'. Er zijn demon straties met diverse weefgetouw, spoel-, twijn- en vlechtmachines. Iedere bezoeker krijgt bovendien een eigen geweven theedoek aange boden. Desgewenst kunt u de in het museum geweven stoffen tegen inkoopprijs aanschaffen. De excur sie eindigt om ongeveer 12.00 uur. Daarna lunch. Omstreeks 13.00 uur beginnen we dan onder leiding van een deskundi- fe gids aan een rondrit door het wentse land. Via Losser, de Luttc en Oldenzaal rijden we naar Denekamp alwaar we een bezoek brengen aan tuincentrum Oosterik met z'n 30.000 m2 tuin en tuiniers- plezier. Iedere bezoeker ontvangt ook hier een kleine attentie. Omstreeks 16.00 uur rijden we via een toeristische route weer terug naar Overdinkel. waar we voordat we aan de terugreis beginnen nog een kopje koffie met een plakje cake krijgen aangeboden. Bij onvoldoen de deelname mag u een introducé meebrengen. Prijs voor leden 55,-; introducé ƒ70.00. Inbegrepen: 2x koffie met krentenwegge; entree textielmuse um; theedoek; koffietafel met hors d'oeuvre en kroket; gids voor de rondrit; bezoek aan het tuincentrum; koffie met cake; diner op de terug weg in het Witte Huis in Zeeland. Dit reisje is beslist de moeite waard. Wilt u graag iemand meene men, geef die gelijk met u zelf op. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Ledenavond Op dinsdag 21 febr. is onze leden avond in zaal In den Engel, aanvang 20.00 uur. Mevr. drs. M. Drost, als psychiater verbonden aan de Dr. Henri v.d. Hoevenkliniek te Utrecht, zal spreken over psychisch gestoor de criminelen onuer de titel: 'Ben ik zo anders?' Zij spitst haar verhaal toe op vrou wen en illustreert het met praktijker varingen met vrouwelijke gedeti neerden die zich in het gevangeniswezen en de TBS-klinie- ken bevinden. Mevr. Drost zal vooral de achter gronden van delinquent gedrag belichten. Wij hopen veel leden op deze interessante avond te mogen begroeten. Ook andere geïnteres seerden zijn welkom. Pelgrimage naar St. Jozef Op 8 maart maken wij een bede vaart naar St. Jozef te Smakt. Daar is om 09.30 uur een H. Mis in de kapel en rector Verbeten zal vertel len over de spiritualiteit rond de Jozefverering. Hierna gaan wij naar het Pelgrimshuis, waar om 10.30 uur een lezing volgt over St. Jozef. Hierbij belicht mevr. D. Wijn de his torische aspekten. de heer H. Vricns de kunstzinnige aspekten (iconogra fie) en de heer J. Gootzen zal het geneel coördineren. Einde ca. 12.15 uur. U kunt u hiervoor opgeven bij mevr. F. Heintjes tussen 17.30 en 18.30 uur met vermelding of u ver trekt per auto, per fiets of te voel. Vertrek vanaf de parkeerplaats vóór de Witte Hoeve. Open dag Houtsnijwerk Zaterdag 18 febr. is er van 10.00 tot 16.00 uur een open dag Houtsnijwerk. Tijdens deze open dag kun je kennismaken met diverse modellen houtsnijwerk. Dit is een fijne hobby, waar niet veel ruimte en gereedschap voor nodig is. Twee medewerkers van Seniorservicc laten je zien wat alle maal mogelijk is en zijn ook bereid om je een heel eind op weg te hel pen. Iedereen van jong tot oud is van harte welkom in het lokaal van de Seniorservice, Marktstraat 8 te Venray. Berichten van onze kerkgemeenschap 1995-2 Orgelnieuws Diverse roya le giften hebben inmiddels geleid tot een mooi saldo. Wij willen graag een dona tie noemen: onlangs heeft de uitvaart plaats gevonden van Henri Martens. De opbrengst van de collecte in die dienst, te weten ƒ945,-, is bestemd voor het orgel. De orgel ther mometer wijst nu een bedrag aan van 14.045,-. r\ Kerkradio Zoals u wel weet, zorgt dokter Bloemen voor de aansluiting van de Kerkradio. Hij laat weten dat hij een ander telefoonnummer heeft. Noteert u dit even? Dokter W.BIoemen, tel. 83869! Gespreksgroep rouwverwerking Het Regionaal instituut voor Maatschappelijke Dienstverlening start binnenkort een rouwverwer- kingsgroep. Ze komt 12 maal iedere week bij elkaar op donderdagoch tend, gedurende 2 uur en richt zich op mannen en vrouwen die een part ner of belangrijk persoon verloren hebben en die met lotgenoten willen praten. Aandachtspunten zijn onder andere werken aan zelfvertrouwen, het alleen staan enz. Deelname is kosteloos. Aanmelding en informatie bij: Algemeen Maatschappelijk Werk (R.I.M.), Bergweg 4 Venray, tel. 04780-83100 (mw. Van Beekum /mw. Vos). Telefoon in de St.- Petrus'Bandenkerk In de St.-Petrus'Bandenkerk is een telefoonaansluiting, in geval van nood kunt u daar gebruik van maken. Alweer een hele poos wordt hel dekenaat Venray geleid door deken Coenen. Hij gaat voor in kerkelijke diensten, bezoekt zieken, leidt diver se kerkbestuursvergaderingen etc. In dit interview pogen wij iets meer te weten te komen over onze deken, die wij uiteindelijk alleen vanaf een bepaalde afstand ken- De katholieke kerk beleeft een moeilijke periode, ook in ons Venray. Op welke wijze denkt u de problemen het hoofd te bieden en te bouwen aan de kerk van de toe komst Tja Nou, het probleem is niet alleen binnen de katholieke kerk: alle kerken kennen in het Westen dit probleem. We hebben het gelukkig goed, maar menigeen denkt dat hij of zij het zonder God afkan. Jammer. Om niet al te lang stil te staan bij de achtergronden en direct op uw vraag te antwoorden: het is natuurlijk ook een tijd van nieuwe kansen. We hebben nu de kans om iedere gedoopte weer de plaats te geven die haar of hem krachtens zijn doopsel toekomt. Als ik denk aan de kerk van de toekomst, dan denk ik toch aan een levendige gemeen schap, waar iedereen begaan is met elkaar, heel concreet, en waar men selijke warmte de vertaling is van God liefde voor elk van ons. En dat is niet alleen een taak van de pries ters, maar vooral ook van ieder die gedoopt is. Iedere gedoopte moet begaan zijn met onze zieken, met nieuwkomers, met godsdienstige opvoeding van kinderen Menige kerk in het Venrayse wordt vanuit de St. Petrus'Bandenkerk bediend. Het kerkelijk team is gro tendeels vernieuwd en bestaat uit jonge mensen. Wat kan deze wissel van de wacht betekenen voor het geestelijk leven van Venrays katho lieken? Dat kan verschillend uitpakken. Prettig is natuurlijk het jonge en frisse gezicht: ook jongeren kiezen ervoor om priester te worden, dus je ziet dat geloven de moeite waard is. Ook kijken jongeren op een andere manier tegen de problemen aan en relativeren ze vaak, en dat is soms heel goed. Van de andere kant kan ik me voorstellen dat sommige mensen vanuit de indruk "jong en dyna misch team" daar bewust of onbe wust bij denken: snel, dus voor mij geen tijd; en dat zou ik jammer vin den. Want we zijn er voor iedere fiarochiaan. Ook missen we natuur- ijk een stuk levenservaring en dat mag ons manen tot voorzichtigheid en bescheidenheid we hebben nog veel te leren Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst Op welke wijze denkt u met uw team jonge mensen te inspireren en te helpen hun weg te zoeken in een erg liberale, individualistische maatschappij Ik denk dat we als kerkgemeen schap alleen verder komen met de jeugd als we bereid zijn tot een eer lijke en persoonlijke dialoog. We hebben als kerk best wat te zeggen over de moderne vragen. Ik denk dat alle leden van de kerk bereid moeten zijn de jonge mens tegemoet te tre den in openheid en met veel geduld. Je moet eerst laten zien dat je ver trouwen waard bent; daarna komt de rest vanzelf. De Venrayse gemeenschap omvat een grote diversiteit aan nationali teiten, culturen, geloofsovertuigin gen. Hoe ziet u de taak van de kerk in deze zo pluriforme gemeenschap? De kerk heeft tot taak de onderlin ge verdraagzaamheid te vergroten. En omdat het spreekwoord "onbe kend maakt onbemind erg waar is, denk ik dat we onderling gesprek onderlinge contacten. moeten bevorderen. Dat begint al erg dicht bij: gesprekken tussen katholieken en protestanten. Maar we moeten verder gaan, en bereid zijn van elkaar te Ieren en ook: van harte accepteren dat een ander anders is dan ik ben. Niemand is gemaakt naar mijn beeld en gelijkenis! Kunt u eens opsommen wat een deken op een dag aan taken ver richt? Wat het meest in het oog springt is natuurlijk de dagelijkse H. Mis. Dan bezoek aan allerlei mensen in de parochie om allerlei redenen maar ook om gewoon kennis te maken: een telefoontje is voldoende. Elke week geef ik ook nog enkele kate- cheselessen in de basisschool; dat is bijna ontspanning! Heel veel tijd en energie gaat zitten in overleg en ver gaderen: kerkbesturen, verenigin gen, werkgroepen enzovoort: heel noodzakelijk allemaal maar het kost heel veel tijd. Vervelend is dat ech ter niet. En dan het voorbereiden van kerkelijke vieringen als dopen, de weekendmissen, huwelijken en huwelijksjubilea en uitvaarten. En graag zou je dan ook de mensen die achterblijven na een overlijden wat vaker willen bezoeken, maar dat schiet er -spijtig genoeg- vaker bij in vanwege tijdsgebrek. En dan is er nog wat administratief werk enkele uren per week. In het zeer drukbezette leven van een deken is er, hopen wij, ook nog enige ruimte voor hobby's. Aan welke liefhebberijen heeft u in het verleden en nu tijd kunnen beste den? Op de eerste plaats lees ik heel graag, maar daar komt ik niet altijd toe. Ik houd van opera en van muse- umbezoek, van een goede film, van fietsen en sporten in het algemeen om te doen, niet zozeer om naar te kijken. En ik bezoek graag andere plaatsen omwille van de cultuur en de geschiedenis. In uw opleiding hebt u de H.T.S. electrotechniek met succes gevolgd. Kunt u uitleggen, hoe na zo'n tech nische opleiding een priesterlijke loopbaan in zicht kan komen? Nou, de priesterlijke loopbaan kwam niet zozeer na dan wel gedu rende de technische opleiding in zicht, en wel door het inspirerend voorbeeld van drie priesters die ik in verschillende fasen van mijn jonge leven ontmoette. Die maakten door hun manier van leven deze vorm van dienstbaarheid aan men sen aantrekkelijk. Daarna was er natuurlijk nog een hele weg te gaan maar nooit zonder veel hulp van andere mensen. Maar het is daarom onder andere dat ik geloof in het persoonlijk aanspreken van jonge mensen, op de eerste plaats door je eigen levenshouding. Ze hoeven natuurlijk niet allemaal priester of religieuse te worden!!! Tot slot: u komt uit het Zuid- Limburgse; hoe is het u vergaan in het voor een zuiderling zo ver naar het noorden gelegen Venray Ik moet eerlijk zeggen dat ik enorm snel gewend ben. Ik werd hartelijk opgevangen door het Kerkbestuur en de kapelaans. Iedereen in en rond het kerkgebeu ren straalt uit dat je van harte wel kom bent, en dat helpt enorm, natuurlijk. De mensen in het noor den verschillen verder niet opval lend van die in het zuiden; dat komt denk ik mede door het feit dat er zoveel mensen zo gemakkelijk ergens anders gaan wonen. Echte Venraynaren worden zeldzaam, zoals ook het aantal echte Maastrichtenaren in Maastricht veel minder wordt. En ik vind het dialect hier mooi om te horen, en dat helpt ook een beetje. Kortom: het is goed hier te zijn OOK JU BENT WELKOM IN DIT HUIS... Met die woorden opende het koor op zondag 29 januari de dienst van 11.00 u. Meer dan 100 kinderen gavèn nieuw elan aan de eucharistieviering. Een korte impressie. "Ook jij bent welkom in dit huis", zingt het eveneens jeugdige koor. Een welkom aan al die kleine jongens en meisjes die zich, als aankomende com muniekantjes, vandaag komen presenteren.Dc jongens en meisjes zijn leer lingen van De Landweert, Vlaswei, Kruudwis, Petrus'Banden, Dr. Poels en Hommel. "Wil je zeggen hoe je heet", nodigt het jongerenkoor. In grote groepen, soms wat bedremmeld, komen de kinderen bij het altaar en noemen hun naam. Bovendien vertellen zij waarom zij de H. Communie willen doen.Er is een ruim aanbod, zoals: "omdat ik het leuk vind", "omdat ik bij Jezus wil horen", "om te zorgen dat de arme mensen van de watersnood geholpen worden". Een aantal jongens en meisjes noemt meteen enkele persoonlijke hobby's, hetgeen leidt tot ontroerende combinaties als: "Ik heetik doe de communie omdat ik erbij wil horen, en mijn hobby's zijn voetballen en TV kijken". Na hun presentatie vliegen dc kinderen de altaartrap af, terug naar hun trot se vader, moeder, opa en oma! Het is nog even wachten tot mei: dan is de grote dag! Oprichting werkgroep ziekenzorg Eerst even de volgende gedachte: i j Wij christenen noemen God, vanaf ons Doopsel, onze Vader. We heb- i; ben dus allemaal dezelfde Vader in 1 i de hemel. Dus zijn we zussen en i broers van elkaar, wat trouwens in de kerk ook vaker -en plcchtiger- wordt gezegd: broeders en zusters! Verder: broers en zussen zorgen voor elkaar, zeker als er een zieke is. j De vraag is nu: wat doen wij als parochiegemeenschap voor onze zieken? Ze worden zo goed en zo kwaad als dat kan bezocht door een vair de parochiepriesters. Maar die krijgen I steeds minder tijd voor steeds meer werk. Bovendien is het de taak van iedere gedoopte om zieken te bezoe ken: zie boven. Tot nu toe toch geen kwezelachtig verhaal, wel? Welnu: vanuit boven staande gedachte is er een i Werkgroep Ziekenzorg in het leven geroepen. De leden van deze groep, twee dames en twee heren, willen zowel zieken thuis als in het zieken- huis bezoeken. Ze doen dat dus j namens de parochie. Zieken thuis die bezoek willen (bijv. eens per j maand) kunnen zien opgeven bij j mij, tel. 81275 (bij voorkeur 's voor- 1 middags). Zieken in het ziekenhuis te Venray i worden "automatisch" bezocht, om de week. Dc "andere" week komt de kapelaan of ondergetekende. En zie ken in andere ziekenhuizen melden dit even. Belangrijk is het te weten dat de werkgroep uw privacy zal bewaken en dat ze best berichten wil doorge ven aan de parochiepriesters. En ze kan zich met een pasje legitimeren. Graag dank ik degenen die zich nu al voor deze Werkgroep hebben opgegeven. Voor de parochie is het misschien even wennen, maar als we openstaan voor goede nieuwe dingen dan maak ik me daarover geen zorgen. Van ganser harte beveel ik dc werkzaamheden èn dc leden van de Werkgroep Ziekenzorg bij u aan!!! J. Coenen, pastoor-deken CPLPFPM INFO OVER DE ST. PETRUS BANDENKERK EN HET DEKE NAAT VERSCHIJNT OM DE VIFR WFKFN REDAKTIE-ADRES: NIESSEN- STRAAT 9. 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN. EIND- STRAAT 6VENRAY OPDRACHTGEVER: KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN

Peel en Maas | 1995 | | pagina 15