fya&tejCcuwevul ten Gemaenteklótj es presenteerden nieuw boerbruidspaar Pascal d'n Urste nieuwe jeugdprins van de Hazekeutel De Carnavalskrant komt eraan Jeugdtoneel Ventiel levert j eugdboerebruidspaar A.s zondag inschrijven voor kinderoptocht Venray Kloonstroppe 1995 Piëlhaasdrive Zagewetters Merselo Voor elke leeftijdsgroep wat 't Dartele Veule Spurriemök Oeldere PEEL EN MAAS Jeugdprinses Schanseknuppels Castenray De Klutetrappers 'aginaj PEEL EN MAAS Donderdag 2 februari 1995 - Pagina 7 Het is het personeel van de gemeente Venray dat dit jaar de boe renbruiloft in Venray organiseert. Onder het motto 'vier vastenaovend met de gemaenteklötjes, dan got ut op zien boereflotjes' is er al heel wat werk verzet. Een en ander resulteer de afgelopen zaterdag in een schitte rend mooi ondertrouwbal. Precies volgens het draaiboek, alles behalve op zien boereflotjes dus, werd het nieuwe bruidspaar rond 22.45 uur de Beejekurf binnen gereden en aan het, overigens maar matig opgeko men, volk getoond. Henriëtte Arts, op z'n boers doch ter van Gerrit uut de Hoenderstraot, d'n kwaste kèl van ut gesticht, en van Marie, de maad van de stene sjouwer uut Geffe wordt op 28 februari in de onecht verbonden met Henk Kersten, zoon van Lei van d'n Stationsweg, d'n moesboer van 't gesticht en van Miet, de maat van Jansse van de Gaowe Lew. In het dagelijks leven werkt Henriëtte als onderwijzeres aan de Keg en Henk op de afdeling milieu beheer van de gemeente. De organi satie is er in geslaagd een ideaal stel ten tonele te voeren. Henriëtte is als lid van de kommissie prinseprokla- matie goed op de hoogte van het hele Piëlhaas gebeuren. Henk daar entegen loopt al een paar jaar mee op de gemeente en is bepaalgd geen vreemde in Jerusalem. Deze twee mensen vormen het middelpunt van een gezellig groot boerenbruiloft-gezelschap. Bij de feestende familie ontwaren we gelukkig nog twee stel grootouders, twee stel ouders, peetooms en tan tes, grote broers en schoonzussen bakkertjes, grote en kleine bruids meisjes. Speciaal uit de missie over gekomen is heeroom Frits en tante Zuster Irma. De ooms en tantes zijn bijna niet te tellen. Samen met de 'eigen' joekskapel 't Got net, de alom bekende 'soekertantes', de hofkapel en de in grote getale aan wezige 'achterban' wordt een hart verwarmend ondertrouwbal gevierd. Als de rest van de het vastelao- vendsseizoen op dezelfde vlotte, gezellige manier verloopt, kan de boerenbruilof 1995 niet meer kapot. i de jeugdzitting en het ondertrouwbal, afgelopen zaterdagavond in zyse schouwburg, werd dhr. Fred Welschen officieel benoemd tot Tussen de Venrayse senator van vastelaovesvereniging De Piëlhaas. De senatoren bij de vastela- ovesvereniging vormen een adviesorgaan voor het bestuur. Dhr. Welschen was al tijdens de ledenvergadering van elf november benoemd, maar hij kon pas afgelopen zaterdag de bijbehorende steek in ontvangst nemen. Vervolgens werd hij door mede-senator Leo Janssen ludiek toegesproken. Immers Welschen moest volgens Janssen toch wel aan enkele voorwaarden voldoen. Omdat Weishen veelvuldig op reis was kreeg hij diverse ingelijste foto's aangeboden, zodat hij deze op de voor hem meest belangrijke plaatsen kon achterlaten. Verder werd Welschen door een deel van zijn personeel, in carnavalstijd "De lezervraeters" genoemd, toegezongen met een lied, gemaakt op de melodie van Ben Kramers "De Klown Tijdens de jeugdzitting van De Hazekeutel, zaterdagavond in de schouwburg, werd tevens het jeugd- boerebruidspaartje 1995 bekendge maakt. Margot van Krey en Ruben Zandvliet, beiden leden van de jeugdtoneelvereniging Ventiel, mogen zich op carnavalsdinsdag in de onecht verloven. Het jeugdige paartje werd gepresenteerd door de toneelvereniging nadat een liedje ten gehore was gebracht. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard PEEL EN MAAS 'n abonnement «aard 100 Gulden gestolen Uit de kleding van een 14-jarig meisje werd uit haar portemonnee een bedrag van ƒ100,- gestolen. De diefstal vond dinsdagmiddag plaats tijdens de sportles in de sportzaal aan de Kiosk. Zij had haar kleding in het kleedlokaal aan de kapstok gehangen. De vastelaovend voor de Venrayse jeugd bij De Hazekeutel staat dit jaar geheel in het teken van stripfiguren. Afgelopen zater dag was dat al goed te merken tij dens de jeugdzitting in de schouw- burg. Tijdens de kinderoptocht staan ook weer de stripfiguren centraal. Kinderen die mee willen doen aan de kinderoptocht en daar een leuk stripidee voor hebben kunnen zich a.s. zondag al aanmelden voor de kinderoptocht. De inschrijving is van 11.30 tot 13.00 uur in café 't Upke aan de Grote Markt te Venray. Alle kleine Asterixen, Obelixen, Lucky Lukes, Batmans, Supermannen en vrouwen kunnen zich dus zondag daarheen spoeden. Heb je nog geen idee maar wil je toch meedoen, dan kun je bij de inschrijving informatie krijgen of misschien wel leuke ideeën opdoen. De kinderoptocht wordt traditio neel afgesloten met de Jeugdprinsenwagen van De Hazekeutel. Dit jaar zal die prinsen- wagen worden gevolgd aoor de deelnemers van het kloonstroppe. Ofschoon Jan of Tinus van Bert van Kobus ene echte 'Venraodse jong' genoemd mag worden, kwam hij op eendag thuis met een vraag. Mam, wat betekent kloonstroppe? 'Wat denk je?' zei mam. Ja, ik weet het echt niet want anders zou ik het toch niet vragen! Maar....dat kan ik je eigenlijk niet uitleggen. Dat moet je doen. Endat gaanwe ook doen dit jaar. Pak maar eens een pen en papier en teken maar eens een hele mooie kloon. 'Oh', zei Jantje, 'is het iets met een kloon?' Jantje tekende een prachtige kloon en kleurde zijn tekening in met de prachtigste kleuren. 'Fantastisch', zei mam. En nou gaan we van jou z'on kloontje in het echt maken. Ik ga als mammakloon, pap als pappakloon en als we geluk hebben gaan opa en oma vast ook mee. (Let op volgende week deel II.) In het kader van alle carnavalsak- tiviteiten organiseert Bridgeclub Venray op dindsdag 21 feb. als. in haar clublokaal de Kiosk in het Brukske te Venray de jaarlijkse Piëlhaasdrive. Deze bridgeavond, in eerste instantie bedoeld vor de leden van de vier officiële Venrayse bridgeclubs, vindt dit jaar voor de twaalfde keer plaats. We spelen die avond vanaf 19.30 uur 24 spelen, verdeeld over zes ronders. Op het einde van de avond zullen er per lijn (groep) vier prijzen te verdelen zijn. Ze gaan niet naar de hoogst eindi gende paren, maar naar die paren die een score halen die het dichtst bij een veelvoud van 11 ligt. Naast de kans op een aantal fraaie prijzen zal ook de inwendige mens niet vergeten worden; en dat alles voor het luttele bedrag van ƒ5,- inschrijvingskosten per paar. De prijsuitreiking zal geschieden door een van de bestuursleden van Carnavalsvereniging de Piëlhaas. Tot 11 feb. krijgen de leden van de vier Venrayse bridgeclubs de gele genheid om zich voor deze zeer gezellige drive op te geven. Mochten er op die datum minder dan 64 paren (4 keer 16 per vereni ging) aangemeld zijn, dan kunnen evt. ook thuisbridgers zich nog aan melden. Let u op de publikaties in de plaatselijke pers. Uiteraard mag u op deze avond verkleed aan de speeltafel verschijnen, maar dat is uiteraard niet verplicht. Deze cama- valsdrive, die de laatste jaren wat minder belangstelling kende hebben we vorig jaar, toen hij voor de elfde keer werd georganiseerd, wat nieuw leven proberen in te blazen. Als de voortekenen niet bedriegen gaat dat lukken, dankzij de fijne samenwer king tussen de clubs, en hebben we binnen korte tijd een drietal grote bridgedrives in het Venrayse naast de Koninginnedrive en de drive voor de Stichting Divinolandia. Dus bridgeliefhebbers, tot 21 februari. Snelheidskontroles Vrijdagmorgen werden door de politie snelheidskontroles gehouden op de Meerloseweg in Wanssum wa^r ter plaatse 50 km. gereden mag worden. 119 Voertuigen werden gekontroleerd. Daarvan reden er 34 harder dan 60 km per uur. De hoogste snelheid bedroeg 90 km per uur. Na een zeer geslaagde jeugdzitting, waarvoor zelfs buutereedner Sjoerd v.d. Coelen uit Well een verre tocht over de Maas maakte, werd Pascal Flinsenberg uitgeroepen tot nieuwe jeugdprins van De Hazekeutel in Venray. De 17-jarige Pascal.uit de Tuinstraat kwam met zijn adjudanten Sjoerd van Erkelens en Niels Ewalts tevoorschijn uit drie grote "menhirs". Dat zijn de grote stenen waar stripfiguur Obelix altijd graag mee gooit. De hele jeugdzit ting stond overigens in het teken van de stripfiguren. Tevens uitreiking Haoltere Pölleke Volgende week is het zover. Op dinsdag 7 februari is de officiële presentatie van de Carnavalskrant 1995 van vastela ovesvereniging De Piëlhaas. Die presentatie vindt plaats in De Zwaan aan de Grote Markt en begint 's avonds om 21.00 uur. Iedereen die de vastelaovesvereni ging een warm hart toedraagt, is dan van harte welkom. De avond wordt verder ingevuld met de uitreiking van het Hollere Pölleke. Deze "onderscheiding" wordt uitgereikt aan personen of instanties, die het afgelopen jaar een "klassieke blunder" hebben gemaakt. Dit jaar zijn er vier geno mineerden. Ten eerste het Venrays Mannenkoor, dat het in Straatsburg presteerde om niet Venray maar het Rusland van Jeltsin te promoten, wat weer tot vragen in het Europees parlement leidde. De tweede genomineerde is de journalist Sjors van Beek van het Dagblad voor Noord-Limburg. In september van het vorig jaar par keerde hij zijn auto aan de Merseloseweg zonder te betalen. Naar zijn zeggen kwam er geen kaartje en was het apparaat kapot. Hij legde zich niet neer bij de bekeuring en had dit al bijna bij het gerechtshof aangekaart, toen hij zich onlangs realiseerde dat hij eerst geld in de automaat had moeten doen... De derde genomineerde is een vakgenoot van Sjors. Dick v.d. Munckhof, ex-hoofdredacteur van deze krant, strijdt al jaren als een Don Quichotte tegen het vaak onleesbare Venrays in de Carnavalskrant, afgeleid van het Veldeke Venray. Alle inspanningen ten spijt, er is zelfs een enquête aan te pas gekomen, die helaas geen dui delijkheid opleverde, handhaaft De Piëlhaas haar taalgebruik. Als laatste is genomineerd het Venrayse raadslid Joost v.d. Vorle. Dit raadslid komt regelmatig in het nieuws met gelukkige en minder gelukkige uitspraken. De term "wij eten thuis alles op" in het kader van het gescheiden ophalen van huis vuil" ligt nog vers in het geheugen. De carnavalskrantcommissie maakt dinsdagavond dus bekend wie van deze vier dit jaar het Holtere Pölleke mee naar huis mag nemen. Vorig jaar werd deze gewon nen door Henk de Klein van schut terij 't Zandakker, Gilde St. Jan. Deze schutter mocht namens de ver eniging als eerste tijdens het jaar lijkse ÖLS op de vogel schieten. Hij miste toen pijnlijk en 't Zandakker kon al na het eerste schot naar huis. A.s. zondag 5 feb. zal de Orde van Verdiensten uitgereikt worden aan Albert Michels. Dit vor alles wat hij voor de Merselose gemeenschap heeft gedaan en nog doet. Dit vindt plaats in café 'Den Tommes' en de aanvang is 18.00 uur. Ook zal op deze avond het Boerenbruidspaar 1995 bekend gemaakt worden. De organisatie van de Boerenbruiloft is dit jaar in handen van Vastelaovesvereniging De Zagewetters. Prinsenpro klamatie Zaterdagavond om 09.30 uur was voor Prins Jan den achtste zijn laat ste optreden als Prins van de Zagewetters. Na op ijn bijzondere manier van speechen afscheid te hebben genomen, werd hij bij de APM opgenomen. Na een korte interimperiode was in een overvolle zaal 't Anker het tijdstip aangebro ken dat de nieuwe Prins bekend werd gemaakt. Dit met medewer king van dansgroep 'De Pica's', die de proklamatie tot een bijzonder leuk schouwspel maakten. Na dit optreden kwam in een donkere zaal, waar ondertussen de nieuwe Prins in een goochelkast had plaatsgenomen, Prins Martien de eerste (Versteegenj tevoorschijn als heerser vn de Zagewetters 1995. Hij zal in zijn regeerperiode worden bijgestaan door nar Robert (v. Kempen). Jeugdprinsebal Niet zoals gebruikelijk zal een prins over de jeugd regeren, maar in een gezellig jeugdhuis werd vrijdag avond Prinses Selma de eerste (Direkx) als heerseres van de Zagewetters bekend gemaakt. Om haar taak goed te kunnen vervullen wordt zij daarin bijgestaan (foor nar- rinneke Gerry (Franssen). Schakelkast ontplofte In de nacht van vrijdag op zaterdag ontplofte, vermoedelijk door kortsluiting, een grote schakelkast bij een metaalverwerkend bedrijf aan de Nieuwhuisweg. Gelukkig brak er geen brand uit en bleef de schade beperkt tot de vernielde schakelkast en wat vernielde ruiten van een kan toor in de buurt. Personeel van de Mega kwam in aktie voor de reparatie van de schade. Bliekerszittingen: De periode vóór de eigenlijke car naval warin de Zittingen in het Maashese Bliekersriek zijn gepro- frammeerd is weer aangebroken, oals gebruikelijk beet de school jeugd de spits af met hun eigen Jeugdprinsebal/zitting op 27 januari. Elk jaar weten de meisjese en jon gens van de basisschool weer een programma te brengen dat er wezen mag. Veel playbacken en dans gebracht met veel enthousiasme en inzet. Tijdens dit programma wer den Prins Sjoerd (Bongers), Prinses Marloes (v. Rens) en vorst Joost (v.d. Berg) onthulcl. Op vrijdag 3 en zaterag 4 februari vinden de 'grote' zittingen plaats. Dit jaar is er veel energie gestoken in de voorberei ding om tot een afwisselender pro gramma te komen en hierin is de zit- tingsavondkommissie zeker geslaagd. Dat het gehele programma gebracht wordt door artiesten uit het eigen dorp blijft een unicum voor een gemeenschap van de omvang van Maashees. Voor voorverkoop belt u met 04781-36518. Traditioneel sluiten we af met de Seniorenzitting op maandag, dit jaar dus op 6 februari. In een wat rusti ger tempo worden wat hoogtepun ten uit eht programma gebracht. Ook kronen onze bejaarden dan hun eigen senioren-prins of prinses en onderscheiden zij enkele leden van wege bijzondere prestaties. Op de foto: Jeugdprins Sjoerd en Prinses Marloes. Jeugdprins Edwin I (Cox); jcugdprinses Lianne (Derks); Narretjc Locs (Smets). 1995 Wert dit jaor vur de Caselseweg en echt prinsejaor. Want zowel de jeugdprins as ok de groeë- te prins wonen an dizze weg. Prins 1995 van de Oelderse Sputticmökke is Frans III Rongen. Same mit zien prinses Leonoor het hej twieë kien- der, werkt bej de Still en frot hej ger an aide trakters. En stukske verderop wont de neje jeugdprins Hans I. Hans lacht alticd, het alt goeie zin en is enne zoeën van Guustie en Lambert Manders. Dees twieë prinse halde receptie op zondag 19 febrewarie van 14.11- 15.11 uur ien de Mökkestal. Boerebrulluft Oeldere West organisiert dit jaor de Boerebrulluft. Nao veul gezwets ovver de neje autoweg, wegrestau rant en tankstation-winkel kwame Jos Willems en Gertie Peeters as ut neje Boerebruudspaar van 1995 vur den dag. Jos en Gertie werre carna valsdinsdag urn 14.49 uur ien de Mökkestal in de onecht verbondc. elke week nieuws Op het Jongmegjesbal van zater dag 21 jan. i.l. werd de jeugdprinses door zeven kabouters begeleid en ze werd wakker gekust door Jeugdprins Martiim De nieuwe jeugdprinses bleek Jessie Cox te zijn. foto: Hoedemaekers. Op het Prinsenbal in het gemeen schapshuis 'De Kleine Loef' te Vreaepeel is René 1 (v, Bakel) uitge roepen tot de Prins van de Klute trappers 1995, met zijn Prinses Mia en Nar Jeroen (Marcellis). In het dagelijkse leven is de Prins veehou der. Een hobby van de Prins is het bezoeken van tractor- en werktui genshows. Verder is Prins René I de eerste prins die ook jeugdprins is geweest in de Vredepecl. De prins houdt receptie op zondag 19 februari in het Gemeenschapshuis 'De Kleine Loef' te Vredepeel van 11.11 tot 14.11 uur. (foto Hoedemaekers) 'De Kluutjes' Op het 6 januari gehouden jcugd- prinsebal is Peter II (Bolden) uitge roepen tot Jeugdprins van de Kluutjes, met Prinses Marieke (van Hoof) en Nar Rob (v.d. Zanden). Peter leerling Schohjngemceschap Stevensbeek (richting LNO). Hobby's van de jeugdprins zijn het houden van die ren, o.a. cavia's en eenden. De jeugdprins houdt receptie op zondag 19 februari in het Gemeenschapshuis 'Dc Kleine Loef' te Vreaepeel van 11.11-14.11 uur. (foto: Hoedemaekers

Peel en Maas | 1995 | | pagina 7