55+ open dag E Nu al veel belangstelling voor Lions veiling Janssen Afscheidskoncert in 6t Podium De binnenkomer van de week <D O "O o5 Doe mee met het literair café Gimsel N4tuurvoeding de smaak van de toekomst! |19 98 Ondek uw nieuwe hobby DANSEN Natuurhistorisch Genootschap plaatst amfibieënraster Aktiviteitenkalender Informatie-avond DES-hormoon Geslaagd TEL. 04780-12772 Dansen voor 55+ een aangename klus Verloren en gevonden goederen zaterdag 4 februari 1995 11.00- 15.00 uur O <D O c 3 ile Hummel PEEL EN MAAS Donderdag 2 februari 1995 - Pagina 3 geurig Aan het begin van de derde ronde van onze wedstrijd voor poëzielief hebbers allereerst voor alle deelnemers in 1995: veel geluk en poëziege- not toegewenst! Ook in deze derde cyclus zal er elke 4e donderdag van de maand een citaat van een of meer dichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas! Aan iedereen, aan wie de schok van de herkenning van poë zie gegeven is, wordt de vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Per keer verdient men 10 punten: 5 voor de juiste titel van het gedicht 5 voor de juiste naam van de dichter. Elke maand wordt het klassement gepubliceerd van de top van de wed strijdladder. Wie in december 1995 de meeste punten heeft behaald, ont vangt daarvoor een prijs. Maar het gaat u en ons natuurlijk om "de geur van hoger honing!" De opgave van vandaag zal waarschijnlijk niet zoveel hoofdbrekens vergen. Het is een terzet, dat voor vele lezers herinneringen op zal roepen aan zijn middelbare schooltijd. Wie kent niet deze prachtige versregels? "De geest in enge grenzen ingetogen, Schijnt krachtig als de popel op te schieten, En de aard te horen en den blauwen hogen:" Inzendingen kunt u vóór vrijdag 10 februari sturen naar het Secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR Venriy. Né de plezante avond met Leo Pleysier - vrijdag j.l. - vragen wij litera- tuuminnend Venray en omstreken aandacht voor de nog resterende activi teiten dit seizoen. Reserveert u de volgende data alvast? Vrijdag 10 maart:(boekenweek) Nelleke Noordervliet Vrijdag 17 maart:Bibliotheek Horst: Frans Pointl en Inez van Dul.emen. Vrijdag 12 mei:Tim Krabbé Indien u donateur wilt worden van de Stichting Literair Café Venray- rego, dan kunt u informatie daarover inwinnen bij het secretariaat: H. Theunissen. Telefoon: 04780-82948. 100% Appelsap ir i Niet gefilterd en zonder i\ suiker. Een hele liter, n EKO-kwaliteit. Tricolore Spirelli De meest vrolijke deegwaar. In 10 minuten klaar. J Ikiuutmditig. Venray, Paterstraat 4, tel: 04780 - 87217 De nieuwe opzet van de Lions veiling lijkt aante slaan. Op dit moment, twee maanden voor de vei ling, zijn al meer dan 100 kavels voor de verkoop aangeboden. HOGE KWALITEIT De gemiddelde kwaliteit van de ingebracht kavels is opvallend hoog. Verschillende interessante artikelen zullen onder de hamer komen. Bijvoorbeeld een in Ier ingebonden boek uit 1847, een terrasoverkap ping, diverse computers, een CD- speler, diverse perzische tapijtjes enz. Met de inbreng van deze artike len wordt de stijgende lijn van de afgelopen jaren voortgezet. SPEKTAKEL De veiling belooft opnieuw een groot spektakel te worden. Niet alleen vanwege de ingebracht kavels, maar ook vanwege de nieu we opzet. Bij de volgende Lions veiling op zaterdag 25 maart zal alles op één dag plaats vinden: zowel de kijkuren als de veiling zelf. Wat voorheen een geheel weekend in beslag nam, vindt nu plaats tussen 16.00 uur en midder nacht. De veilingmeester Jan Kroes staat garant voor een spektakulaire show die geen moment zal vervelen. De ervaring leert dat vrijwel geen artikel naar de oude eigenaar terug gaat. OPBRENGST VOOR VAKANTIE GEHANDICAPTE KINDEREN Inmiddels is ook het doel vastge steld waarvoor de opbrengst van de veiling bestemd zal wordne, name lijk voor het aanbieden van een week vakantie op Texel aan een groep ernstig gehandicapte kinderen uit Noord Limburg. Al eerder heeft Kemismakingscursus 0 lessen 25,- Irro en inschrijving S/aanlsl^part^ I Tc enTR U M de Lions Club Venray bedragen beschikbaar gesteld voor dit doel. Het blijkt in een grote behoefte te voorzien. Niet alleen de kinderen krijgen een heerlijk weerk, maar ook de ouders en verzorgers kunnen er eens even tussenuit. INBRENG NOG MOGELIJK Inbreng van nieuwe artikelen is nog mogelijk. Er is een speciaal nummer: 89051, waar artikelen voor de veiling aangemeld kunnen wor den. Kort daarop worden de inbren gers thuis bezocht. Omdat de veling alleen bedoeld is voor kwaliteitsarti kelen, wordt werl zorgvuldig gese- lekteerd. Dus: heeft u iets te verkopen? U krijgt er meer voor dan u denkt! Lions Veiling 25 maart 1995. Boschveld College Venray. Bent u op zoek naar iets bijzonders? Dat mag u echt niet missen! Jaarlijks trekken vele duizenden salamanders, kikkers en padden de weg over tussen Oostrum en Geysteren. Om te beletten dat deze dieren op hun trek massaal doodge reden worden door het verkeer, plaatst Kring Venray van het Natuurhistorisch Genootschap Limburg dit jaar wederom een amfi bieënraster langs de Geysterseweg om de trekkende amfibieën op te vangen. Voor het plaatsen van dit raster en het kontroleren van de van- gemmers zoeken wij vrijwilligers, ledereen is welkom op zaterdag 4 februari om te komen helpen met het plaatsen van het amfibieënraster en het ingraven van de vangemmers. Wij vertrekken om 08.30 uur vanaf NS-station Venray (Oostrum). Opgave op 2-3 februari na 18.00 uur bij Martijn Dorenbosch, tel. 04780-85377. (I.v.m. weersomstan digheden.) Komplete grill van Volkswagen gesloopt In de nacht van vorige week dinsdag op woensdag werd de komplette grill van een Volkswagen gesloopt. Die auto stond op de oprit van de woning van de eigenaar aan de Merseloseweg. Ruit ingegooid Vandalen hebben in de nacht van dinsdag op woensdag de beschilderde etalageruit van een bakkerij aan de Eindstraat in gegooid. Die ruit, met een afmeting van twee bij drie meter, zal geheel moeten worden; vervangen. De schade bedraagt enkele duizenden guldens. Vorige week heeft U in deze krant de uitslag kunnen lezen van de foto-wed strijd die ons weekblad in de krant van 22 december had georganiseerd. Uit de vele goede inzendingen werd uiteindelijk dhr. P. Pouwels getrokken als winnaar van de waardebon van fl. 250, -. Óp de foto krijgt dhr. Pouwels de waardebon overhandigd van dhr. v.d. Munckhof van Peel en Maas. De overi ge prijswinnaars hebben hun waardebon thuisgestuurd gekregen. Zondag 5 februari geeft de band 'Rosewater' een koncert in café 't Podium. Zanger, gitarist Bill Roserman was al eerder te gast in het café, toen onder de naam 'Mad Fordslim' band, kermiszaterdag. Bill vertrekt eind februari naar de USA om zich daar permanent te vestigen. Als afsluiting van zijn ver blijf in Nederland een laatste optre den in Venray. Bill laat zich tijdens dit optreden begeleiden door enkele bekende, zeer ervaren muzikanten. Op saxofoon Niels van Hoorn, bas gitaar Bart Buis, veiden wel bekend in Venray, en tot slot Hans Waterman op drums. Zelf omschrij ven ze de muziek als stevig en voor al swingend. Aanvang 22.30 uur; entree ƒ5,-. Vanaf 15 jan. t/m 26 feb. exposeert Miriam Slaats schilderijen in 'Het Theehuis' Odapark. Open woe, do, vrij en zo van 14.00-17.00 uur. Februari Venray 3-4, Schouwburg, 20.11 uur, Circus Mök; Carnavalsavond met zang, dans en Buut. Venray, 8-10-11, Schouwburg, 20.11 uur, Circus Mök. Venray, 12, sporthal de Wetteling, 10.00-17.00 uur, vlooienmarkt. Het St. Elisabeth Ziekenhuis in Venray en het St. Maartens Gasthuis in Venlo organiseren in samenwerking met het DES aktie- en informatiecentrum een infor matieavond over het DES-hor- moon. De bijeenkomsten vinden plaats op: dinsdag 7 feb., aanvang 19.30 uur in het personeelsrestaurant van het St. Elisabeth Ziekenhuis in Venray, en dinsdag 14 feb., aanvang 19,30 uur in het auditorium van het St. Maartens Gasthuis in Venlo. Tijdens deze avond wordt infor matie gegeven over wat het DES aktie- en informatiecentrum is en doet. De videofilm 'DES-geschiede- nis nog geen historie' wordt ver toond. In deze film vertellen o.a. DES-moeders, -dochters en -zonen hun persoonlijke verhalen. Een gynaecoloog uit het ziekenhuis ver telt iets over de medische gevolgen ven DES-gebruik en er is ruim schoots gelegenheid voor het stellen van vragen. Groot geluk Donderdagavond omstreeks 18.50 uur bemerkte de 75-jarige Ys- selsteynse bestuurder van een per sonenauto te laat een vrach- wagenkombinatie, die bestuurd werd door een 24-jarige inwoner uit Bakel/Milheeze. De vrachtwagen was aan het terugzetten om een inrit van een boerderij in te rijden. De personenauto schof onder de opleg ger. Met veel moeite kon de bestuur der en een 77-jarige, eveneens uit Ysselsteyn afkomstige inzittende, uit de auto worden bevrijd. Volgens de politie hebben bestuurder en inzit tende over geluk niet te klagen gehad. Beiden moesten voor behan deling, o.a. voor een gebroken heup, naar net ziekenhuis worden vervoerd. De auto was rijp voor de sloop. In Groningen slaagde op vrijdag 27 januari Frangoise Gielen voor het doctoraalexamen bedrijfseconomie en algemene economie. De avond is bedoeld voor DES- moeders, -dochters,-zonen, partners, familie, hulpverleners en overige belangstellenden. De toegang is gra tis, maar u moet zich wel (telefo nisch) aanmelden bij het patiënten- serviceburo van het ziekenhuis, in Venray 04780-22241 en in Venlo 077-552445. DES (diethylstilbestrolO is een synthetisch oestrogeen dat in Nederland tussen 1947 en 1975 is voorgeschreven aan zwangere vrou wen om een miskraam te voorko men. Naderhand is aan het licht gekomen dat het middel ernstige schadelijke effekten kan hebben voor de dochters die uit die zwan gerschappen zijn geboren, zoals een bijzondere vorm van vagina-kanker, vruchtbaarheids- en zwangerschaps problemen. Later is gebleken dat ook de zonen (vormafwijkingen en verminderde vruchtbaarheid) en de moeders (verhoogd risiko op borst kanker) nadelige gevolgen van het DES-hormoon konden ondervinden. DRINGEND GEZOCHT! WONINGEN IN ALLE PRIJSKLASSEN Door de uitstekende verkoop resultaten blijft er bij ons behoefte aan nieuw aanbod. Wij dragen uiteraard zorg voor een volledige verkoop begeleiding en een optirpaab resultaat. Koop/verkoop en huur/verhuur Onafhankelijk hypotheekadvies Taxaties T31 Hensemuspleln 9a 5801 BB Venray Tel 04780-88198 Fa*: 04780-1 1959 14 februari Valentijnsdag Voor de Lionsveiling van 25 maan a.s., waarvan de opbrengst is bestemd voor een vakantie van een groep ernstig gehandicapte kinderen uit Noord- Limburg, stormen de goederen gestaag binnen. Ter ondersteuning van dit goede doel publiceert Peel en Maas wekelijks een fote van één van de interessante arti kelen, die via het telefoonnummer 89051 worden ingebracht. Indoen ook u dit goede doel wilt ondersteunen en tevens iets bijzonders wilt verkopen via de vei ling, wordt u uitgenodigd dit nummer te bellen, want: u krijgt er willicht meer voor dan u denkt! Deze week een fraaie 17e eeuwse Friese stoeltjeskiok met origineel uurwerk en cijferplaat. Gaaf gerestaureerd. Loopt op de seconde. Steeds meer mensen ontdekken dat in beweging zijn en blijven, tezond is voor hart en ledematen, en van de leukste en gezelligste mogelijkheden liggen voor u binnen handbereik, want wat is leuker dan bewegen op muziek en gezelliger dan dit samen te doen met een aan tal leeftijdsgenoten en zodoende leuke kontakten te leggen. Ook u zult ontdekken dat het na enkele weken een wekelijks uitje wordt waar u telkens weer naar uitkijkt. Ook worden er regelmatig dansmid- dagen en avonden georganiseerd waarbij u het geleerde in de praktijk kunt brengen. Tevens organiseert men ook regelmatig andere aktivi- teiten zoals uitstapjes en meerdaag se reizen. Er worden de meest voor komende dansen geleerd, evenals enkele oude dansen zoals Waltz, Veleta en Polka. Misschien bent u vroeger nooit in de gelegenheid geweest om te leren dansen, wat let u om dit nu te doen; om te leren dansen bent u nooit te oud. En bij Danscentrum Janssen is men door voortdurende bijscholing op de hoogte van de voor u prettigste manier om dansen te leren. Er bestaan mogelijkheden voor paren, maar ook voor hen die alleen willen komen. Binnenkort wordt er gestart met een kennismakingskursus van 10 lessen. De kosten hiervoor bedra gen 25,- per persoon. Voor informatie en inschrijving kunt u terecht bij Danscentrum Jeanne Paul Janssen, Raadhuisstraat 6 te Venray, tel. 04780-10500/11925. In het tijdvak van 23-29 januari werden bij de politie de volgende aangiften gedaan. Verloren: Diverse bank- en giropasjes, heren- horloge, portemonnee, inhoudende huissleutel, alarmpas en 200,-; por temonnee inh. eurocard, rabocard en ƒ100,-; damesportemonnee met Edahpasjes; draagtas met zwempak, zwarte broek en wit t-shirt. Gevonden goederen: Drie Batavusfïetsen, 1 dames, 1 here en 1 omafïets; 1 Flandria damesfiets (Wit gespoten); Gazelle met tien versnellingen; Royal damesfiets (met witte verf bespoten); Seiko horloge; Konijn (gevonden aand e Silvesterweg, portemonnee met twee sleutels en enig geld; schou dertas met identiteitspapieren, sjaal, haarband en fruit. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. Diefstal aanhangwagen Er werd vorige week woensdag aangifte gedaan van diefstal van een zgn. duo-aanhangwagen vanaf het parkeerterrein van een bedrijf op het industrieterrein 'de Hulsyt'. De waarde van de aanhangwagen bedraagt ƒ3800,- Op de aan hangwagen lagen glasscherven van 10 cm. dik, maar dat was voor de dader geen beletsel. Diefstal superbenzine Een 44-jarige inwoner deed aangift van diefstal van 25 liter superben zine uit zijn aan de Tamboerijnstraat geparkeerde personenauto. Oostsingel 39, 5802 AM Venray, tel. 04780 - 8 44 00 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Ticl, R.E. Gabelcr, Th. Lankveld, H. Schravcn en J. Wittgen: 4 februari:Th. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 5 februari:J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Cocnen, F. Schmeetz, D. Vercauteren, J. de Vocht en M. v.d. Acker: 4 en 5 februari:A. COENEN Patersstraat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: R. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: S. BILLET, tel. 81458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 81336 of 86457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure. V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak V. GEURTS en R. EELDERINK DIERENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOON EN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 04709-86538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: H. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 04780-13727 Afspraken maken 's middags tus sen 18.00 en 19.00 uur, tel.82411 Vrachtauto overbeladen Vorige week woensdagmiddag omstreeks 16.00 uur wilde een 29- jarige uit Reuver afkomstige be stuurder van een vrachtwagenkom- binatie, komende vanaf de Jan Poelsweg, rechtsaf de Deumeseweg opdraaien. Toen ging echter de lading van de aanhangwagen schuiven en kwam de kontainer, geladen met gietijzeren delen, op het wegdek terecht. Hierdoor werd de rij baan volledig geblokkeerd. De politie moest het verkeer tot omstreeks 20.25 uur over één rij baan leiden. Uit het door de politie ingestelde onderzoek bleek de vrach- wagenkombinatie 65 overbeladen te zijn, waarvoor proces verbaal werd opgemaakt. De bestuurder kwam met de schrik vrij terwijl ver der de schade beperkt bleef. Inbraak in personenauto Een 69-jarige inwoner deed aan gifte van inbraak in zijn aan de Prin ses Irenestraat geparkeerde per sonenauto. De inbraak vond plaats in de nacht van maandag op dinsdag. Er werden enkele cassettebandjes en een reisdeken ontvreemd. Er was ook getracht de aanwezige radiocassettespeler wer te nemen, maar dat was niet gelukt. Alleen het voorfront van die radio was weg genomen. Toegang tot de auto was verkregen door forcering van het por- tierslot.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 3