OPRUIMING 50% nu: extra koopjes dameskleding ♦herenkleding ♦kinderkleding R berden fEEZsEm Wanssum: Natte vesting houdt stand Wateroverlast na wolkbreuk mmm I Panden rondom Schouwburgplein krijgen nieuw adres korting Venray's Wijnhuis WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING MODEHUIS 1.50! CDA- stoelendansje Ophalen GFT en ander huisvuil Venrayse familie wint stereoset Winkelcentrum zoekt accordeonisten PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS ini v.d. Leur Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP 2 fricandellen 2 kroketten 7.95 uunuckuavj z rtbhUAMi iyyi> Nr. t> MUNUbKU Ztb I ItNUb JAAHUANÜ Tel. 04780-11510 PEEL EN MAAS UITGAVE: VAN DEN MUNCKHOF B.V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ Grotestraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 04780-82727/Fax 10916 Advertentieprijs: 0,37 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per haltjaar ƒ15,50 Abonnementsprijs buiten de regio 22,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) berden VENRAY Noord-Limburg is opnieuw in de ban van het water. In de buur gemeenten Meerlo-Wanssum en Vierlingesbeek wordt al dagen met man en macht gewerkt om het Maaswater letterlijk en figuurlijk buiten de deur te hou den. 'Peel en Maas' ging kijken in Wanssum, dat sinds enkele dagen is veranderd in een watervesting. Niemand die er niet hoeft te zijn komt het dorp nog in. Het dorps gezicht wordt bepaald door mans hoge dijken van gemalen bouw- f>uin. Kilometers zwart andbouwplastic dekken de dijken af. Overal rond de huizen liggen zandzakken. Net als zoveel andere dorpen aan rivieren is Wanssum een loopgraafoorlog begonnen tegen de Maas. Vooralsnog met een onzekere afloop, maar de bevolking houdt de moed erin. Het dorp wordt sinds eind vorige week in tweeën gedeeld. Door de Maas en de Molenbeek, die als een snelweg van water Meerlo met Wanssum verbindt, en door een zich steeds uitbreidend aantal dijken. Die delen het dorp in een west- en oost zijde. Het oostelijk deel is compleet ingesloten door het water. De boer derijen van Rühl en Litjens, in het noordoostelijk deel van het dorp, Ook Venray kende afgelopen zondagavond/nacht nadelige gevolgen als gevolg van het vele hemelwater, dat zondag uit de lucht viel. Alhoewel de problemen in het niet vallen, bij de proble men die men even verderop in de gemeente Meerlo-Wanssum heeft, ondervond men ook hier de nodi ge hinder doordat de rioleringen de watermassa niet meer aankon den. VIADUCT De Henri Dunantstraat kwam, onder het viaduct bij de A73, ruim een meter onder water te staan. Het wegdek is daar nog in aanleg en het vele water kreeg vrij spel, Daardoor spoelden de tegels van het talud los en kwam er zand in de pompen terecht. Hierdoor kon het water niet worden afgevoerd. Uiteindelijk leid de dit er toe dat er een personenauto in het water bleef steken. De inzit tenden kwamen er alleen met een nat pak vanaf. De weg werd daarom zondagavond rond half negen afge sloten voor het verkeer. De hele maandag zijn politie en brandweer aktief geweest om het water weg te pómpen. Rond half vijf 's avonds was de weg weer vrij. 11 QH romig pikant per kg I I g^v >4 j 100 gram voor ook bij u op de markt iedere vrijdag op het Henseniusplein van 9.30 tot 18.30^ Dat leidde ondertussen wel tot grote verkeersproblemen op de Stationsweg, alwaar het verkeer onder de A73 met verkeerslichten geregeld wordt. Het kruispunt Deurneseweg/Wanssumseweg met de A73 kwam zondagavond even eens blank te staan. Hierdoor raakte de verkeerslichteninstallatie buiten werking. De schade was 's nachts rond 1.00 uur hersteld. KELDERS Verder kwamen er veel meldingen binnen van ondergelopen kelders, o.a. in Westeinde, Veltum, Brukske en Landweert. Ook in Merselo en Oirlo liepen kelders onder water. Hoewel de brandweer overal inspec teerde, werden er geen kelders leeg gepompt. Dit om tweeërlei redenen. Ten eerste omdat de bodem dusda nig verzadigd was dat het water ner gens heen te pompen was. Verder zijn nagenoeg alle pompen van de brandweer ingezet in de buurge- Politie vraagt getuigen De politie zou gaarne in kontakt komen met getuigen die woensdag middag tussen 15.00 en 16.15 uur hebben gezien dat een nog onbekend voertuig op de parkeerplaats bij het ziekenhuis, een daar geparkeerde per sonenauto van een 58-jarige inwoner van Leunen heeft 'geramd'. De chauffeur is daarna doorgereden. Gezien de schade moet die bestuurder de botsing hebben bemerkt, maar die is gewoon doorgereden. Verkeerslichten werkten niet Omdat de verkeerslichten van de overweg Boddenbroek van de spoor lijn Venlo-Nijmegen defekt waren, moetst de politie toezicht houden totdat deze hersteld waren.De treinen reden met een zgn. 'lastgeving'. meenten aan de Maas, die deze op dit moment harder nodig hebben. ROSMOLEN Een zeer zeldzaam gezicht kon men bij de Rosmolen constateren. De molen, nog net op Venrays grondgebied, kwam voor het eerst sinds mensenheugnis onder water te staan. De Oostrumsebeek kon de zware regenval van zondag niet ver werken, waardoor bovenstaand beeld ontstond. Frans Derkx, de 92- jarige bewoner van de Rosmolen en zijn dieren, moesten rond 23.00 uur uit zijn woning geevacueerd wor den. De Rosmolen werd vervolgens permanent bewaakt. In de loop van maandagmiddag zakte het peil weer zodat het gevaar geweken was. Het opnieuw gekozen raads lid mevrouw Koster-Maris (CDA) neemt met ingang van maart zitting in de commissie milieu. Ze neemt daar de plaats in van haar collega-raadslid Lei Heidens, die op zyn beurt verhuist naar de commissie Openbare Werken, waar hij de stoel van Jan Driessen zal bezetten. De wijzigingen binnen de bezetting van de commissies is een gevolg van de terugkeer van Jan Driessen als wethouder. Daardoor keerde mevrouw Koster terug in de raad en moest de opengevallen plaats van Driessen in de commissie Openbare Werken worden inge nomen. In de commissie Algemene Zaken wordt het CDA sinds Driessens terugkeer verte genwoordigd door diens opvol ger ais fractievoorzitter, Cees van de Ven. Van de Ven stond voor deze commissie al als vervanger op de lijst. zijn geïsoleerd en omgeven door zware dijken. Militairen houden een oogje in het zeil. Mochten deze dij ken het begeven dreigt een ramp, want op de boerderijen bevinden zo'n vierhonderd koeien. Maandag zijn negentien reeën weggehaald van een eilandje bij oliehandel Van Vollenhoven en dinsdag heeft een pluimveehouder aan de Helling z'n kippen geëvacueerd, maar volgens een woordvoerder van de gemeente is er van evacuatie van grootvee geen sprake. ZAKKEN VULLEN De Geijsterseweg heeft iets van een grote loopgraaf. Aan de oost kant van de weg ligt vanaf de split sing Venrayseweg-Brugstraat een honderden meters lange dijk. Oostelijk daarvan ligt alles in het water. De enkele woningen die met hun achtertuin aan de jachthaven grenzen, houden het niet langer droog. In normale tijden een mooi plekje om te wonen, nu kun je maar beter wegwezen. Dat doen ook de mensen van de naastgelegen winkel in zonnehemels en sauna's. "Ik zit hier nu een jaar en het is de tweede keer dat ik dit meemaak", zegt de man mismoedig. De vloer van de muziekkiosk even verderop ligt nog net op het droge. Aan het bord van de bushalte heb ben militairen twee rubberboten afgemeerd. Het hele industrieterrein staat onder water. Er is geen mens te zien. Af en toe hoor je ergens binnen een pomp lopen. Hotel Verstraelen is met zandzakken gebarricadeerd. Mevrouw Verstraelen neemt het zekere voor het onzekere, hoewel ze vorig jaar de zaak net droog heeft gehouden. Gasten zijn er uiteraard niet in het hotel. De grote pannen met hutspot en braadworst in de keuken zijn voor hulpverleners. Op de hoek van de Oude Kerkstraat en de Geijsterseweg vul len jongeren zakken met zand. De gevulde zakken worden opgehaald door tractoren met laadbakken. Langs de St. Leonardsweg wordt verder gewerkt aan een dijk. Die moet de wijk de Schoevert bescher- ze ongeschoren gezichten. "Aan ligers hebben we geen men tegen het langzaam vanuit Geijsteren opdringende water. VRIJWILLIGERS GENOEG In gemeenschapshuis de Zandhoek is het Wanssumse crisis centrum ingericht. Omdat het dorp door het water in tweeën is gesple ten is in de door het water omsingel de C 1000-supermarkt een tweede crisiscentrum ontstaan. Het crisis centrum in de Zandhoek wordt con tinu door drie mensen bemand. Zij vormen de verbinding tussen het gemeentelijk crisiscentrum in Meerlo en de dijkwachten en vrij willigers buiten. In het naastgelegen lokaal zitten twee mensen die via de portofoons contact houden met de mensen aan het waterfront. Regelmatig komen -vooral- mannen binnenlopen. Bijna allemaal hebben MBHpn &^Ê^ÊÊÊÊÊÈÊM hebbe jebrek", zegt de heer Van de Ven, in iet dagelijks leven beheerder van het gemeenschapshuis. "Afgelopen nacht hadden we 15 mensen nodig, maar we hadden er wel 70". Zc komen niet alleen uit het dorp zelf, maar uit heel de omgeving: Venray, Horst, Maashee, tot aan Panningen toe. In Wanssum zelf lijkt het alsof niemand meer werkt. Peter Pijpers, eveneens met een baard van een paar dagen, houdt zich alleen bezig met het regelen van het personeel. Nu zijn er weer mensen nodig bij sportpark de Broekberg, waar de dijk moet wor den opgehoogd. Een kwartiertje na het verzoek kan Pijpers melden dat er een mannetje of tien naar het sportpark onderweg zijn. Bij de Helling, in de richting Meerlo lijkt het eveneens kritiek te worden. De aangelegde dijk moet worden ver lengd want het water dreigt er langs te lopen. Via het crisiscentrum in Meerlo worden bij Maessen wagens zand besteld. "Burgemeester Hahn schatte dat we in de gemeente 7 km dijk hebben aangelegd", zegt Van de Ven met een glimlach. Hoeveel rol len landbouwplastic er in Wanssum, Meerlo en Blitterswijck zijn gebruikt weten ze niet. Hotel Restaurant ASTERIA nodigt u uit voor... ^00%rec?.<'nerCC'''en- 1 Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A. 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN TEL. 04780-1 1466 Misschien heeft u het geheugensteun tje al niet meer nodig, maar toch willen wij u er nog even aan herinneren: Volgende week (week nr 6 even week) wordt het gewone huisvuil in de grijze vuilniszakken weer opgehaald. Gemeente Venray Ook aan de rotzooi en de bergen zand die overblijven als de Maas en het leven weer hun normale loop nemen, denken de mensen op het moment niet. Hun enige zorg is de Maas buiten de deur te nouden. "Als we daarin slagen hebben we veel gewonnen", zegt een man die bij het sportpark staat te kijken. Hij is op weg naar huis, z'n vrijwillige dienst zit er weer voor een paar uurtjes op. Daarna zal hij zich wel weer melden bij het crisiscentrum. Want het gevecht met de Maas is in Wanssum nog niet afgelopen. Aan de Molenhoek, in het zuid oosten van het dorp, waren de bewo ners druk in de weer met zandzak ken. De gemeentS-weTiray is voornemens om, op aandrang van o.a. het rabo- en schouwburgbestuur de panden aan het Schouwburgplein opnieuw te "adresseren". Aan het plein liggen momenteel panden die als adres Henseniusplein, Merseloseweg, Schouwburgplein en Schoolstraat hebben. Al deze panden gaan nu tot het Schouwburgplein behoren. Het is de bedoeling dat de straatnaam wijziging dit jaar oktober veran derd wordt, tegelijkertijd met het wijzigen van de telefoonnummers. Aanwonenden en bedrijven hoeven dan hun relaties maar een keer te laten weten dat een en ander veranderd is. De gemeente wil hiermee meer duidelijkheid krijgen rondom het plein. Poging tot inbraak Een 45-jarige inwoner deed aan gifte dat dinsdagavond tussen 18.00 en 20.25 uur een poging was gedaan om in ziin aan de Sportlaan geparkeerde personenauto in te breken.De dader is kennelijk in zijn werk gestoord. Het bleef bij een poging. Weer diefstal volkswagen Tussen maandagavond 21.30 en dinsdagmorgen 07.45 uur werd een in de Wilhelminastraat geparkeerde Volkswagen Golf GTI van een 26- jarige inwoner gestolen. c! c. -» f De Venrayse familie Oudenhoven van de Gosewijnhof werd vorige week woensdag aangenaam verrast door het 60-jarige weekblad Libelle. Dit blad had in het kader van dit jubileum zestig Bose Lifestyle Muzieksystemen verloot. Uit de 95.000 reakties was mevr. Oudenhoven een van de gelukkigen. Zij kreeg de muziekinstallatie aan geboden door Jos van Helvoirt van Medianet en rayon-coördinator Mario van Houten. Het Winkelcentrum Venray houdt op 18 maart a.s. een Franse markt in Venray onder het motto "Van place du tetre tot Jeu de boules. Tijdens die Franse markt mag het typisch Franse muziekinstrument, de accor deon, natuurlijk niet ontbreken. De Venrayse winkeliers denken zelfs aan een heus accordeonfestival, ledereen die accordeon kan spelen, is die dag welkom. Hij of zij moet natuurlijk wel "de pet" meenemen om zo nog een paar centen "te van gen". Wil je meedoen, meldt je dan aan bij Life Style, Henseniusplein 4a en vraag naar Piet van Dijck. op uw 2e afdruk Alleen bij ontwikkelen en afdrukken van uw hele kleurenfilm 1 UUR FOTO SERVICE foto I video Patersstraat 10. Venray. tel. 04780-84485 Grotestraat 76 Venray M E U B E_L_E_N VENRAY, GROTE MARKT 12 VENLO-BLER1CK, -1 natuurlijk bij Kruisstraat 2a tel. 10211 t/m 8 febr. *95

Peel en Maas | 1995 | | pagina 1