Zes jaar manifestatie 'kies techniek' in Venray Families, straten en buurten roert u! Lees mee en.... doe mee met de Venrayse Kinderjury. OOK Q Oude fat* Bonte avonden Going Underground inJERA Mini-sessie Samson's Barber in OJC Iduna Oostrum PEEL EN MAAS Donderdag 2 februari 1995 - Pagina 16 Jubileumtoemooi SV Venray in aantocht Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit ofm, Pater^straat 29, tel. 82385 bgg 85855; kapelaan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Opgeven misintenties: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 H. Mis voor overl. ouders Arts-Cornelissenen Jeu Jcnniskens; ouders Jenniskens- Jansen en Willie; ouders Schols- Leers en overl. fam. 19.00: H. Mis voor overl ouders Beterams-Heesen en zoon Wim; jaard. Net Roijers en overl. fam. Ariacns-Roijers; Bèr Heidens (koll); Hub Weiten (koll); overl. ouders Arts-Verkouijen, kinderen en klein kinderen; als jaard. voor Harrie Minten; Giel Schwachöfer (koll); Grada Rutten-Martens. Dit weekend wordt gekollckteerd voor de Memisa. Zondag: vijfde Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis voor overl. ouders Gerardus Thijssen- Maters, overl. kinderen en overl. fam.; voor ouders Hanen-Willems en overl. fam. 11.00:H. Mis voor ouders v. Dijck- Cox en overl. fam.; prof. A. v. Dijck en ouders; Jan Verbruggen. Maandag HH. Paulus Miki en gezellen: 9.00 H. Mis voor Theodora Jacoba Poels en Mathijs Smits; Dinsdag: 9.00 H. Mis voor Sjeng Verkoeijen en overl. fam.; ouders Bouten-v. Megen en Huberta v. Megen. Woensdag: 9.00 H. Mis voor Martha Goummans en overl. echte lieden (koll); Nelly Janssen-Muis. Donderdag: 9.00 H. Mis om kracht, steun en optimisme voor de slacht offers van het water en voor een blijvende oplossing. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor roepin gen tot het priesterschap. Dienbeurten en lektoren: za 19.00: Suzanne, Sylvia, Bianca en Richelle; Lektor: W. Bistervelds; zo:Daisy, Jacomyn, Leon en Erik; Lektor: C. Hendriks. Akolieten: zo 9.30: de heren Vosbeek en Truijen. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen; LeKtrice: mevr. T. Blom-v. Brakel. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G, v, Loenen; Lektrice mevr. B. Kuiper. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Maandag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 80202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Presentatiemis kom- munikantjes; echtpaar Kusters- Vergecr; Gerrit Martens; jrg. overl. ouders Vranken-Geurjen; Gerarda Schoenmakers (koll); Piet Vollenberg (koll); Zondag: 8.30 voor de parochie; 10.30: m.m.v. Zangers v. St. Frans; Coleta Gal en Elly Gal; levende en overl. fam. de Bruijn-Delsing en 40- jarig Huwelijkfeest dhr. en mevr. de Bruiin-Delsing; jrg. Jean Achten; overl. ouders Wijnhoven-Theelen en Jan Willem Wijnhoven; 12.00 uur: doop Ilse Marcellis, Mambostr. 148; Maandag: 19.00 fam. Peters-Arts; Dinsdag: 19.00 voor de gedupeer den van de overstromingen; Woensdag: 19.00 voor Wim v.d. Munckhof en overl. fam.; voor een zekere intentie; Donderdag: 19.00 voor wereldvre de; Vrydag: 19.00 fam. Arts-Janssen. Vredeskerk Zaterdag 8.00 Priesterzaterdag: Géén H. Mis! 10.30: Rozenkransgebed, waaron der gelegenheid om te biechten; 11.15: voor roepingen tot het pries terschap; 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de vijfde Zondag door het jaar. Kinderwoorddienst; voor Doortje v. Waaijenburg-Thuijls (koll); Henriëtte Muyser (koll); tot bijzon dere intentie (S); jaargetijde Sjef Smals; Mien v.d. Ven-v. Eijk (kolf); Zondag: vijfde Zondag door het jaar. 8.30 voor het geestelijk en tij delijk welzijn van de parochie; 10.00: Gregoriaanse Hoogmis; voor overl. ouders Bouten-Linssen; Julia v.d. Weiden-de Adelhard Toorop (koll); tot bijzondere intentie (C); jaargetijde Leo Bruno en overl. fam.; Jan Schmitz; Mien v.d. Ven-v. Eijk (buurt); Maandag HH. Paulus Miki en gezellen, mdVtelaren: 8.00 voor de zieken van de parochie; Dinsdag: 19.00 uit dankbaarheid b.g.v. een verjaardag; voor Guus de Jong-Sijs (koll); Comelis Matthijssen; Woensdag H. Hieronimus Emiliani: 19.00 voor Martinus Pontman en Bijsbertus Blokland; Donderdag: 19.00 voor de weldoe ners van de parochie; Vrijdag H. Scholastica, maagd: 19.00 voor Jan Schmitz; Tini en Noud Cremers-Philipsen. Parochie Oostrum Zaterdag Gezinsmis - Thema: Marialichtmis: jrd. Nel v.d. Berg- Linskens; Martin Moorrees; Win Versieyen; Piet Janssen; Frans Poels en echtgen.; overl. ouders Janssen-Peeters, Lies Janssen- Wolters; Fien Broeren-Kersten; Giel Vennekens en echtgen. en wederzydse fam. (Kinderkoor.) Zondag: 8.30 overl. ouders Jans- Verheggen; 10.00: Sef v.d. Brandt en Louisa Weijs; Piet Peeters; overl ouders Haegens-v. Lin; overl ouders Loonen-v. Rens en deken Loonen; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam.; (Koor Harmony.) Maandag: 9.00 tot bijzondere intentie; Dinsdag: 9.00 tot bijzondere inten tie en uit dankbaarheid; Woensdag: 9.00 voor de brede in onze gezinnen (met rozenkransge bed met dezelfde intentie); Donderdag: 9.00 om een goede uit komst; Vrydag: 9.00 om de vervulling van een vurige wens; Misdienaarsbeurten: za 19.00: Iris v. Dijk, Annet Jeucken; Linda Camps en Lieke ten Brummelhuis; zo 08.30: Els Basten; Loes Kessels, Jaqueline Engels en Linda Wijnhoven; 10.00: Erna Gooren, Laura op den Camp; Simone Geraedts en Suzan Nellen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jong Garde Koor); voor overl. ouders Classens-Wismans en hun kinderen; overl. fam. Heetkamp-Hekking; Catharina Maessens-Gooren (namens ouderver. H. Machutus); Maria Nelissen-v.d. Sterren (namens St. Anthoniusgilde); Frank Voermans; Jan Peeters; Sjaak en Jos Driessen; Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Frans Michels; Gerrit Rutten; overl. ouders v. Rijswijck- Baltussen en zoon Mathieu; Gerardus Kessels en Elizabeth Heijligers; Woensdag: 9.00 H. Mis Gerard Opheij; Hendrina Nooyen en Petronella Opheij. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 jaard. Jan Jakobs; overl. ouders Rambags-Smits en zoon Ger; jaard. Sjeng v.d. Pasch; jaard. Wim Geerts; uit dankbaarheid van een tachtigjarige; tijdens deze dienst speciale kollekte voor de Memisa; Woensdag: 9.00: O.L.Vrouw van Altijd Durende Bijstand (zij die offerden); Misdienaars: za 19.00: Rianne Smits en Peggie Geerets Parochie Leunen vijfde Zondag door het jaar. Eerste zondag vande maand: bijzon dere kollekte voor onze eigen kerk; Kerkdeurkollekte voor de Memisa; Zaterdag: 14.30: doopviering van Marloes Koonings; 19.00 Lsm. uit dankbaarheid v.w. een 80-jarige; lsm Harrie Martens en echtgen., zoon Toon en kleinzoon Haarie; Piet Janssen en echtgen.; lsm. Gerard Thijssen en Fien Tijssen-Hesen; maandd. Marie Versteegen-Moorrees en Harrie Versteegen; Zondag: 10.00, Hgm. uit dankbaar heid (M); jrd. Elisabeth v. Nieuwenhoven-Weekers, gest. jrd. Antoon v. Osch en Gertruda v. Osch-Kusters en overl. fam.; 11.15: maandd. Herman v. Leipsig en Marie v. Leipsig-Wils en zoon Frans; Maandag HH. Paulus Miki en gezellen, martelaren: 19.00 Lsm. pastoor Jaques Haenen en overl. fam. gest. jaard. Peter Johannes Martens; Dinsdag: 19.00 Lsm. Piet Litjens en overl. fam. Litjens-Lemmen; Woensdag: 15.)): Doopviering van Sandra v. Dijck; 19.00 Lsm. overl. fam. hendrickx- Jenniskens; Donderdag: 19.00 Lsm. Liza Breugelans-Radt; Vrijdag H. Scholastica, maagd: 19.00 Lsm. Pierre Phhilipsen en Anna Philipsen-Lenssen; Misdienaars: za 19.00: Tom Bos en Henk de Klein; zo 10.00: hgm. Marleen Sonnenberg en Susannc Jenniskens; 11.15: Roel Litjens. Lektoren: za 19.00: mej. Goen Reintjes; zo 11.15: dhr. Jan Reintjes. Rektoraat Heide Zondag: vijfde Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis jgt. voor Jan Janssen; Stephania Coppus-de Groot; Maria Heesen-v. Soest (koll); misdienaars: Inge, Tom, Gemma en Wilmar; Donderdag: 9.00 H. Mis uit dank baarheid. Rektoraat Veulen vijfde Zondag door het jaar Zaterdag: 19.00 Hgm. Jan Verdellen; overl. ouders Sanders- Poels en zoon Thij; voor priesterroe pingen; Zondag: 10.30 Hgm. Christian Erben; voor de parochie; Maandag: 8.30 H. Mis voor de overledenen; Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de parochie; Woensdag: 8.30 H. Mis voor de overledenen; Donderdag: 8.30 H. Mis voor rek- tor Hoogers; Vrydag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen; Akolieten: za: Ruud Bexkens, Moniek Classens en Richard Classens; zo: Tom Derks en Eric Wismans. Parochie Ysselsteyn vijfde Zondag door het jaar. In dit weekend is de tweede kol lekte bestemd voor de Memisa! Zaterdag: 19.00; Eucharistieviering waronder toediening van het Heilig Vormsel; Zondag: 9.30 Wijding vanhet water ('asperges me') en Gregoriaanse Hoogmis; 11.15: Geestelijk welzijn van onze parochie; Maandag: 19.00 Godefridus Vermeulen en echtgen.; Woensdag: 19.00 jrd. Frans Jansen; Vrydag: 19.00 overl. parochianen; Misdienaarsbeurten.- za 19.00: M. Peters, I. Poels, D. Scheepens en M. Spreeuwenberg; zo 09.30: N. Jaspers en R. Keijzer; 11.15: M. Claessens en M. Verheijen; ma: M. Peters en N. Pouwels; woe en vrij: W. Claessens en M. Pouwels; Spreuk van de week: 'De Geest van God bezielt die koud zijn en versteend!' Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Elisabeth Arts- Noyen (v.d. kinderen); jgt. Johanna Hendriks-Pluk; misd. Sanne Derkx en Ellen v. Dijck; Zondag: 10.00 Hoogmis Mathilda Muysers-v. Tilburg; Comelis en Johannes Muysers (van fam. Muysers); misd. Paul Engels en Erik Janssen; Dinsdag: 8.30 Peter Mathijs Gielen, echtgen. en overl. kinderen; Petrus Joh. Marcellis; jgt.Johanna Poels en overl. kinderen; lev. en overl. fam. Janssen-Pubben; Tien de Rijk; Woensdag: 19.00 jgt. Marie v. Osch; Antoon en Christina Thijssen- Thijssen (van bej. bond); Vrydag: 8.30 jgt. Hub. Janssen, echtgen. en zoon Henricus; jgt. Tien de Rijk; Kerk poetsen: mevr.Stiphout-v. Osch en mevr. Franssen-Arts; Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 voor de parochie; Zondag: 10.00 ouders Botden- Geurts en Tonny; Maandag: 19.00 M. Jansen; Donderdag: 19.00 voor de vrede; Dit weekend is de kollekte voor de Memisa; Misdienaars: za: Anke en Mark; zo.: Grard en Mariska; Lezers: za: Jo Wijnands; zon.: Maria Lenkers-Ermers. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis mevr. Drabbels bij g.l.v. haar 90e veijaar- dag en voor Lambert Rouwens (buurt); Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees plechtige H. Mis voor de levende en overleden leden van het OLV Gilde en v.b.i.; 10.00: Hoogmis voor pastoor Spolders; fam. Philipsen-v. Dijck; René Buijzen; Herman v.d. Berg en uit dankbaarheid t.z.i.; Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor de gevraagde intenties; Vrijdag: 14.00: H. Mis b.g.v. het 40-jarig huwelijk van Harrie Koopmans en Mien Koopmans-v. Dijck. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Bent u voor overle ving getekend? in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen kollekte. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 04709-87786. Diensten: D.V. zondag om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: J.A.J. Bals, Horst. Bybelonderwijs/Catechisatie: Vanaf 12 jaar op zondagmiddag om 16.00 uur. Van 6-12 jaar op dinsdag middag om 16.15 uur; voor andere tijden kunt u bellen met de evange list. Bijbel/Kontaktavond: Donderdag 9 feb. in gebouw Rehoboth, aanvang 20.00 uur. Er kan een mens veel overkomen. Terwijl de een nergens aan denkt, is de ander, door alle pro blemen heen, op weg. Men neemt beslissingen. Echter wanneer? Het thema voor deze avond luidt: 'Het lot". Na de pauze is er gelegenheid om vragen te stellen. Iedereen is welkom! Van 1 februari tot 23 mei 1995 organiseert de jeugdafdeling van de bibliotheek Venray een Venrayse Kinderjury. Bij een kinderjury heb ben alle kinderen tot en met 16 jaar de kans om mee te 'praten' en te bepalen welke boeken als 'beste' kinderboeken een prijs verdiene. De bibliotheek organiseert deze Venrayse Kinderjury in aansluiting op de jaarlijkse landelijk georgani seerde Nederlandse Kinderjury. De Nederlandse Kinderjury geeft als tegenhangers van de 'Griffels en Penselen', die door volwassenen worden toegekend, een goed beeld van de boeken-voorkeur van de jeugd. De prijzen van de Nederlandse Kinderjury worden eveneens uitgereikt in de Kinderboekenweek. In 1994 hebben 31.000 kinderen hun stem laten 'horen'. DOE MEE Kies één of twee boeken uit de kast 'Kinderjury'. Hierin staan de boeken uit 1994 die meedoen, voor zien van een groen kinderjury-eti ket. Lees het boek en beoordeel het. (Er is een voorbeeld cijferlijstje!) Kom naar de bibliotheek en vraag een deelnamepasje aan het inlichtin- genburo van de jeugdafdeling. Vul de naam van de schrijver, de titel van het boek en het cijfer in. Voor elk boek komt er een stempel in de pas. Bij vijf stempels is de pas vol, maarom goed te kunnen kiezen, moeten er zoveel mogelijk boeken gelezen worden. Vraag gerust een tweede pas! Genoeg gelezen? Vraag dan een deelnameformulier en vul de boeken in volgorde van de cijfers in. Het deelnameformulier wordt opgestuurd naar de Nederlandse Kinderjury. Meedoen met de Venrayse Kinderjury is dus tevens meedoen met de Nederlandse Kinderjury. Half juni zal de uitslag van de Venrayse Kinderjury bekend wor den gemaakt. Uit alle deelnamepas- i'es worden enkele winnaars getrok- ;en die een leuk prijsje verdienen. Hoe meer pasjes... hoe meer kan sen... Lees mee en.... doe mee!!! De openingstijden van de biblio theek: Maandag t/m donderdag van 14.00-18.00 uur, vrijdag van 14.00- 21.00 uur en zaterdag van 10.0- 13.00 uur. voor uw KETTING A FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 Enige tijd geleden vroegen wy uw aandacht voor de beide toer nooien die het jubilerende SV Venray dit voorjaar houdt. Op zondag 21 mei spelen zich op sportpark de Wieën twee toer nooien af. Eén toernooi is voorbe houden aan voetballende families, terwijl het tweede bestemd is voor buurt- of straatelftallen. Vooral voor teams die aan dit toernooi willen meedoen is het zaak om niet te lang te wachten met inschrijven. De toernooicommissie heeft de afgelopen maanden niet stilgezeten. Met name aan de werving van Venrayse voetbalfamilies is hard getrokken. Zo benaderden de com missieleden de in Venray (en daar buiten) illustere namen als de fami lies Coppus, Vievermans en Philipsen. Maar ook de familie Tomasoa werd door de commissie benaderd. Een naam die niet alleen borg staat voor kwalitatief goede verenigingsmensen, maar ook voor kwantiteit. Vader Tomasoa kan Op zaterdag 11 februari laten een twintigtal regionale bedrijven in een landelijk beschouwd uniek samenwerkingsverband weer hun hele kunnen zien in het kader van de Manifestatie Kies Techniek. Door deze bijzndere opzet wordt de nationale manifestatie Kies Techniek nergens met zo'n breed voorlichtend karakter uitgedra gen als juist in de regio Venray. Sekretaris M. Sprengers van de KvK Noord-Limburg komt de Manifestatie op gepaste wijze inleiden, en jonge bezoekers krij gen deze keer de gelegenheid om zelf een fraaie puzzel mee te nemen naar huis. Maar haal wel eerst het gratis toegansbewijs op, anders kom je er niet in. Deze kaarten zijn vanaf 2 februari beschikbaar. Voor deze dag zal Rank Xerox twee van zijn enorme produktiehal- len beschikbaar stellen om ouders en hun kinderen te ontvangen die meer willen weten over de techni sche beroepsbranche. In totaal pre senteren meer dan twintig plaatselij ke bedrijven en een viertal onder wijsinstellingen zich bij rank Xerox. Elk bedrijf zal op 11 februari haar technieken demonstreren, waarbij bezoekers volop de gelegenheid krijgen om zelf met de machines te mogen werken en allerlei vernuftig heden in elkaar te sleutelen. De Kies Techniek Dag in Venray is de laatste jaren niet meer uitsluiten een 'kijk- aktiviteit', maar met name ook een 'doe-aktiviteit'geworden. Dit jaar is er ook een speciale posterwedstrijd georganiseerd. Elf scholen uit het basisonderwijs komen met een team van vijf kinderen naar de Kies Techniek Dag om de originelste poster te ontwerpen. Het team wat deze quiz wint krijgt nog dezelfde dag een computer met CD-ROM mogelijkheid uitgereikt. Een zeer vakkundige jury bestaande uit dhr. L. Cremers en dhr. M. Wismans zul len de ontworpen posters beoorde len. Door de samenwerking van alle bedrijven krijgen belangstellenden een optimale indruk over wat het werken in de techniek inhoudt. Niet alleen zijn er voor jonge mensen mogelijkheden te over in de techni sche branche, ook kunnen zij zo met eigen ogen aanschouwen dat er een hele verschuiving aan de gang is naar schoner en milieuvriendelijker werken. Bovendien betekent aüto- matisereing nog lang niet het einde van fantasie en kreativiteit in deze levendige branche. De Open Dag is bedoeld voor ouders en kinderen van het basisonderwijs, maar ook MAVO- HAVO- en VBO-scholieren zijn van harte welkom. alleen met zijn directe nazaten al bijna een elftal formeren. Enkele van deze families hebben al enthou siast toegezegd. Een zorg minder voor de commissie. Maar hoewel 21 mei nog ver weg lijkt, wordt het nu tijd dat ook de straat- en buurtelftallen zich gaan roeren. Ook hier hebben de leden van de commissie al enkele mensen benaderd, maar het aantal concrete toezeggingen is nog niet voldoende. Daarom hierbij nogmaals een beroep op eenieder, die zich geroe pen voelt om in zijn of haar buurt een elftal te formeren om op 21 mei een gezellige dag te hebben op de sportvelden van SV Venray. Het opgeven van een elftal kan gebeuren via een telefoontje naar één van de leden van de commissie. Zij beantwoorden graag al u vragen en sturen een inschrijfformulier toe. De commissie bestaat uit Sijf Roos Itel. 04780-86526), Henk Arts 04780-84680), Henk Linskens 040-120863), Wiel Crooijmans 04780-86162) en Peter Kooien 04780-85269). Aan het einde van de rondleiding kunnen de bezoekers rekenen op een heerlijke snack. Tussendoor zal het aan entertainment niet ontbre ken. Enkele speciaal ingehuurde artiesten, waaronder Girospace en een bijzonder fietsparcours zullen beslist voor een prettige sfeer zor gen en u nog meer verrassen. De Open Dag begint om 10.30 uur en duurt tot 15.00 uur. Parkeren is mogelijk, maar kom vooral op de fiets. Vergeen niet de gratis toe gangskaarten te halen zodat u met eigen ogen kunt aanschouwen dat techniek wel degelijk een schatkist vol kansen is! U kunt de gratis toegangskaarten halen bij: VW?ANWB Venray; Randstad Uitzendburo Poststraat; Arbeidsburo Start Passage St. Jozefweg; Kersten Wanssum, Piet van Elsstraat 7 Wanssum; C&J Overloon, Theobaldusweg 3 Overloon; Bouwopleidingscentrum Hors, Nijverheidsstraat 6, Horst; KTS St. Jozefweg Venray; Basisscholen: Lomschool 't Groenewold Venray, de Kruudwis Venray, St. Petrus Banden Venray; Maria Basisschool Oostrum, de Flierefluit Venray; St. Oda Ysselsteyn. Snelheidskontroles Vrijdagmiddag werden weer snel- heidkontroles gehouden. Van 14.45-15.45 uur op de Horsterweg onder Castenray. Ter plaatse mag 50 km worden gereden. Van de 180 gekontroleerde voer tuigen reden er 68 sneller dan 60 km per uur. De hoogste snelheid bedroeg hier 94 km per uur. Van 16.00-17.00 uur werd binnen de bebouwde kom van Ysselsteyn gekontroleerd. Ook daar is de maxi mum snelheid 50 km per uur. Van de 113 gekontroleerde auto's reden er 34 harder dan 60 km per uur. De hoogste snelheid bedroeg hier maar liefst 117 km per uur. Van 17.15-18.10 uur werd er op de Peelweg tussen Ysselsteyn en Vredepeel 270 voertuigen gekontroleerd. Daarvan reden er 68 harder dan 90 km per uur. De hoogste snelheid bedroeg hier 137 km per uur. Siervelgen gestolen Een 43-jarige inwoonster deed aangifte van diefstal van vier sier velgen van haar bij de woning aan het Christoffelkruid geparkeerde per sonenauto. Melkbezorging anno ±1942. Situatie: Langstraat, in de buurt waar momenteel meubelbedrijf Stroy is gevestigd. Geen normale melkbezorging zoals u ziet, maar vanwege het barre winterweer en de enorme sneeuwval, is het ondoenlijk met een beladen driewieler op stap te gaan. Van de fam. Voermans, Leunseweg (Wieënhof) werd paard en platte wagen geleend, en zodoen de kom men toch de klanten van melk voorzien. Er waren toen nog geen verpakte melk en zuivelpro- dukten.De melk werd los verkocht, d.w.z. vanuit de grote melkbussen werd ze afgetapt in een 1- of 2-liter maat, al naar gelang de behoefte van de klant. Links zien we Toon Jacobs (Toen Pap) zoals iedereen hem kende en rechts zijn kollege Frans Kateman. Jan v.d. Putten Op 4, 5 en 8 februari a.s. houdt carnavalsvereniging 'De Huibuuke' uit Overloon haar jaarlijkse Bonte Avonden. Deze worden gehouden in de Cultuurbunker en u wordt ver zocht om uiterlijk 19.45 uur aanwe zig te zijn. Eventuele kaarten zijn nog verkrijgbaar bij Herman Voesten, Trantert 20, tel. 04781- 41629. Op zaterdag 4 februari treedt in de Jera Nederlands mafste, maar zeker ook beste coverband op, n.l. Going Underground. Zaal na zaal spelen deze vier veteranen volkomen plat. Niet voor niets worden zij keer op keer teruggevraagd in zeer korte tijd. Dit doet niets aan het repertoire af, want dit veranderd konstant weer. Covers uit de zeventiger, tach tiger en negentiger jaren en heden daagse tophits worden door hun op een volslagen unieke manier aan elkaar gespeeld. Zaal-eigenaren gaan elkaar zelfs te lijf om deze band in huis te halen. Met een uitstr aling van heb ik jou daar, krijgen zij zelfs een zaal vol bejaarden aan het swingen. Going Underground is een te eekke band die zien altiid weer bewijst door zich totaal in te zetten. Waar dan ook.... hoe dan ook en met wie dan ook.... Op zaterdag 4 februari dus in de Jera, vanaf 20.00 uur. De entree bedraagt ƒ5,-. Op vrijdag drie februari staat Samson's Barber, voorafgaande door een minisesie, bij Iduna op de planken. Als eerste zullen Michiel van den Toom (Violens Vicars) en Stijn Bus (Samson's Barber) een akoestische sessie ten gehore bren gen. Dat dit muzikale intro een daverend sukses zal worden, gezien de muzikale kapaciteiten, wordt niet aan getwijfeld. Nog minder twijfels bestaan er over het optreden van Smason's Barber. Deze Venrayse driemansformatie werd in 1993 opgericht. Al vanaf het begin werd er druk gewerkt met eigen materi aal. Dit resulteerde al spoedig in een aantal goede melodieus getinte nummers die wat doen denken aan Buffalo Tom en The Lemonheads. De entree is gratis, de muziek is goed en het bier staat koud. Reden genoeg dus om er een gezellige avond van te maken. Vernieling aan personenauto Een 59-jarige inwoner van Venray deed aangifte van vernielingen aan zijn op ent Gouden Leeuwterrein geparkeerde personenauto. Met een scherp Voorwerp waren diepe krassen in het lakwerk aangebracht. De schade wordt op ƒ1000 geraamd. Snelheidskontroles Vrijdag werden door de politie weer snelheidskontroles gehouden. Van 08.15 tot 09.00 uur op de Ven- loseweg, war wegens werkzaam heden de maximum snelheid 70 km per uur bedraagt. Er werden 218 voertuigen gekontroleerd, 68 reden te snel en de hoogste snelheid bedroeg 116 km per uur. Van 09.10 tot 09.45 uur op de Horsterweg onder Castenray war de toegestane snelheid 50 km per uur bedraagt werden 97 voertuigen gekontroleerd, 34 reden te hard en de hoogste snelheid bedroeg 92 km per uur. Op de Westsingel en de Noordsin- fel, van 10.00 tot 11.15 uur, wer en 234 voertuigen gekontroleerd en 68 reden harder dan 64 km per uur.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 16