Verkiezingen Provinciale Staten op 8 maart J F NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Ophalen GFT en ander huisvuil Volgende week (week nr 6 even week) wordt het gewone huisvuil in de grijze vuilniszakken weer opgehaald. f commissievergaderingen Afspraak spreekuur huurcommissie Informatie GFT V J Koopzondagen voor 1995 Informatie GFT V J woningwet - wet ruimtelijke ordening wet milieubeheer - wet milieubeheer PEEL EN MAAS Donderdag 2 februari 1995 - Pagina 14 pj mmwvmm B wij d on Misschien heeft u het geheugensteun tje al niet meer nodig, maar toch willen wij u er nog even aan herinneren: Gemeente Venray T Si 1 GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Fax: 04780-23222 Correspondentie-adres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Informatiebalie: maandag t.m. vrijdag 09.00-17.30 uur. Telefonisch 08.00-18.00 uur. In de oneven weken op vrij dag tot 13.00 uur. Vakbalies van Burgerzaken, Sociale zaken, Financiën en Gemeentewerken: maandag 09.00-17.30 uur; dinsdag t.m. vrijdag 09.00-13.00 uur. De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspraken- spreekuur (tel. 23236 of 23237). Maandag 08.30- 17.30 uur, dinsdag t.m. don derdag 08.30-13.00 uur en 14 00-17.00 uur; vrijdag 08.30-13.00 uur (en in de even weken ook van 14.00- 16.30 uur) Spreekuur leden college b. en w. Burgemeester en wethouders hou den elke maandag van 10.00- 11.00 uur spreekuur. Bezoek is alleen mogelijk na telefonische afspraak, tel. 04780-23311 (alleen voormiddag). Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de maand, aanvang 19.00 uur. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven, -het veranderen van de pui aan de Kolkwcg 21 te Venray tnv J.J.G.Coenen, Kolkwcg 21; -het plaatsen van een dakkapel aan de Coppelenberg 20 te Merselo tnv W.CJ.Duijkers, Coppelenberg 20; Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestem- mingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezon den of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. -het bouwen van een berging/garage aan de Dr.Kortmannweg 50 te Venray tnv H.H.P.M.Jans-Beken, Dr.Kortmannweg 50; -het uitbreiden van de garage aan de Buitenhof 32 te Oostrum tnv J.A.M.van de Sluis, Mgr.Hanssenstraat 52; -het vergroten van berging/hobbyruimte aan de Matterhomlaan 2 te Venray tnv G.PJ.Delauw, Matterhomlaan 2; -het bouwen van 22 patio-bungalows aan het Penningkruid 25a t/m 92a tc Venray tnv Nevanco B.V., Postbus 7084 te Panningen; -het bouwen van een sporthal neven ruimte en trafo aan de Kruidenlaan 103 te Venray tnv Gemeente Venray, Postbus 500; Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toe gezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Procedurestart artikel 18a WRO t.b.v. bouwmeldingen Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse gelden- Op woensdag 8 maart a.s. worden in Limburg, evenals in andere pro vincies de verkiezingen voor de Provinciale Staten gehouden. De volgende zaken zijn belangrijk voor u om te weten: de dan wel van de in voorbereiding zijnde herziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouw- melding: -het bouwen van een schuur aan de Ouverturestraat 10 te Vcnrav tnv J.HJ.Witjens, Ouverturestraat 10; De op de bouwmelding betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 3 februari 1995 geduren de 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bezwaren bij burgemees ter en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw- aanvragen medewerking te verle nen. -het bouwen van een kantoor/berging/carport aan de St.Jozeflaan 22 te Smakt tnv J.G.M.den Mulder, St.Jozeflaan 22; -het bouwen van een woning aan het Zilverschoon te Venray tnv P.C.F.Hogervorst, Mees 45 te Boxmeer; -het bouwen van een garage aan het Kicnhout 3 te Ysselsteyn tnv P.J.Crienen, Kienhout 3; -het bouwen van een woning aan het Zilverschoon te Venray tnv L.H.F.Cuijpers, Klingenbergsingel 110 te Blerick; -het bouwen van een carport aan de Haalakkcr 10 te Oirlo tnv J.H.PJ.van Dijck, Haalakker 10; De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 3 februari 1995 geduren de 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren bij burgemees ter en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning aangevraagd (artikel 17 WRO) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van een vrijstellingsbepaling uit het des betreffende bestemmingsplan tijde lijk medewerking te verlenen aan de volgende bouwaanvraag. -het tijdelijk plaatsen van een kantoor unit aan de Merseloseweg 118 te Venray tnv Arbodicnst Noord-Limburg, Merseloseweg 118; De op de bouwaanvraag betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 3 februari 1995 geduren de 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren bij burgemees ter en wethouders worden inge diend. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft De registratie De zogenaamde "dag der kandidaat stelling" was 25 januari j.l. Iedere kiesgerechtigde, die op die dag in Venray stond ingeschreven, krijgt een oproep en heeft het recht een u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen: -het veranderen van een winkelpand aan de Merselosewee/Kempwee te Venray tnv Vendex Food Groep B.V., Postbus 217 te Helmond; -het overkappen van een terras aan de Menuctstraat 11 te Venray tnv J.B.Lian, Menuetstraat 11; -het bouwen van een carport aan de Haalakker 10 te Oirlo tnv J.H.PJ.van Dijck, Haalakker 10; -het bouwen van een winkelcentrum aan de Kruidcnlaan te Venray tnv Ruijters Vastgoed B.V., Postbus 4525 te Maastricht; -het uitbreiden van de bijkeuken aan de Marjolein 24 te Venray tnv A.de Pagtcr, Marjolein 24; -het bouwen van een woning aan de Binnenhof te Oostrum tnv J.P.H.Janssen, Wanssumseweg 8; -het bouwen van zes woningen aan de Hoofdstraat/Dep. Petersstraat te Oirlo tnv Bouwbedrijf Raedts B.V., Mgr.Hanssenstraat 57; -het bouwen van een KCA-depöt aan de Acaciastraat 13 te Venray tnv Gemeente Venray, Raadhuisstraat 1; -het bouwen van een garage aan de Akkerweg 10 te Venray tnv J.M.L.Meusen, Akkerweg 10; -het veranderen van bedrijfsruimte aan de Castenrayseweg ongenummerd te Oirlo tnv J.S.G.Michels, Castenrayseweg 7; Venray, 2 februari 1995 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, chef onderafdeling bouwbeheer Het secretariaat van de huurcom missie in Limburg voert op 1 febru ari a.s. een afspraak-spreekuur in. Totnutoe kon men bij de huurcom missie voor informatie alleen terecht tijdens de open spreekuren op vaste uren en dagen in de week. Deze spreekuren blijven bestaan, maar om overbodige wachttijden zoveel mogelijk te voorkomen, kunnen mensen nu ook zelf een afspraak maken voor een bepaald tijdstip. Bij het secretariaat van de huur commissie kunt u terecht voor advies of informatie over het huren en verhuren van woningen. Daarbij kunnen onderwerpen aan de orde komen als het wijzigen van huur prijzen, huurprijsliberalisatie, servi cekosten, onderhoudsverplichtin gen, woningwaardering, huurovereenkomsten en/of andere huurgeschillen. Het secretariaat van de huurcom missie voor deze regio zit in Venlo, in het kantoorgebouw van het Kantongerecht (Dr. Blumenkampstraat 9), tel. 077- 516746. Het open spreekuur is op de le en 3e dinsdag van de maand van 10.00- 12.00 uur. Wilt u wachttijden voorkomen, belt u dan voor een afspraak: tel. 043-254955. stem uit te brengen. Kiesgerechtigd is iedereen die op 8 maart minimaal 18 jaar oud is, Nederlander en niet ontzet uit het kiesrecht. De oproep Deze wordt door PTT-post bij u bezorgd, uiterlijk 17 februari a.s. De kandidatenlijst De lijst van degenen op wie u kunt stemmen wordt apart bezorgd. In principe krijgt elk adres 1 lijst. Ook deze lijst zal uiterlijk 17 febru ari worden bezorgd. Stemmen in een stembureau naar keuze Indien u bent verhinderd in Venray uw stem uit te brengen, bestaat de mogelijkheid van een kiezerspas. Met deze pas kunt u op 8 maart in de gehele provincie Limburg uw stem uitbrengen. U kunt de pas aanvragen bij de afde ling Burgerzaken. Schriftelijk tot 22 februari. Mondeling tot 3 maart. Stemmen bij volmacht Dit kan op 2 manieren: a. machtiging door overdracht van de oproepingskaart: u kunt de oproepingskaart op een daartoe aangegeven plaats onder tekenen en geven aan iemand die namens u gaat stemmen; u kunt de oproepingskaart slechts geven aan iemand die in hetzelfde stembureau zijn of haar stem eveneens moet uitbrengen; b. machtiging op schriftelijke aan vraag: u kunt iemand machtigen die in een ander Limburgs stembu reau zijn of haar stem uitbrengt; formulieren voor deze procedure zijn te verkrijgen bij de afdeling Burgerzaken en moeten worden geretourneerd uiterlijk 22 februari, ledereen mag naast de eigen stem slechts 2 volmachtstemmen uitbren gen en slechts 2 formulieren afha len. Propagandauitingen Politieke partijen kunnen hun wer vende teksten aanplakken op de daartoe bestemde aanplakborden. Deze borden worden uiterlijk 10 februari a.s. geplaatst op de volgen de locaties: nabij raadhuis, Schouwburgplein, winkelcentrum Brukske, winkelcentrum Veltum, hoek Zuidsingel-Sportlaan, Kruidenlaan (nabij winkels), gemeenschapshuis Oostrum, gemeenschapshuis Oirlo, gemeen schapshuis Castenray, cafe 't Veule, gemeenschapshuis Leunen, de Gelderkoel, Heide, gemeenschaps huis Ysselsteyn, care zaal't Anker, Merselo, gemeenschpashuis Vredepeel, Pelgrimshuis, Smakt. De borden mogen niet voor ande re doeleinden worden gebruikt. Partijen mogen geen andere uitin gen aanbrengen op of boven gemeentegrond. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij de afdeling Burgerzaken, tele foon 23433. Heeft u vragen over de inzameling van groente-, ftmit- en tuinafval (GFT)? Belt u dan met de speciale GFT- informatielijn van de gemeente, telefoon 23232. De volgende dagen zijn voor 1995 aangewezen als koopzondag: zondag 9 april modezondag maandag 17 april (tweede paas- dag)openstelling garagebedrijven en tuincentra zaterdag 29 april (Koninginnedag) vrijdag 5 mei (Bevrijdingsdag) zondag 7 meiopenstelling garage bedrijven zondag 17 septembermodezondag zondag 26 novemberkoopzondag Sinterklaas zondag 17 december koopzondag kerst Voor Merselo is in plaats van 9 april maandag 5 juni (tweede pink sterdag) aangewezen als koopzon dag. Dit in verband met de de Aid Merselse Dag. Heeft u vragen over de inzameling van groente-, fruit- en tuinafval (GFT)? Belt u dan met de speciale GFT- informatielijn van de gemeente, telefoon 23232. Wet milieubeheer Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrich tingen is verplicht om krachtens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning wor den milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1.de fase van het opstellen van het ont werp van het besluit; 2.de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn vergunnin gen krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1.Gebroeders Zanders, Bremmenkamp 2, 5808 AD Oirlo voor een vergun ning op grond van artikel 8.1 lid 1 van de Wet milieubeheer voor het veranderen/uitbreiden van de inrich ting en/of veranderen van de wer king van de inrichting en het in wer king hebben van de veranderingen voor een pluimveehouderij, gelegen aan de Bremmenkamp 2-4 en Zandhoek 13a te Oirlo. 2.Maatschap H.A.J. Rasing - RC.M. Hendriks, Jaegerhofweg 5, 5814 AL Veulen voor een revisievergunning op grond van artikel 8.4 Wet milieu beheer voor een mestvarkenshoude- rij, gelegen aan de Jaegerhofweg 5 te Veulen. 3.Versieyen C.V., Castenrayseweg 14, 5808 AG Oirlo voor een revisiever gunning op grond van artikel 8.4 Wet milieubeheer voor een handels onderneming en installatiebedrijf, gelegen aan de Castenrayseweg 14 te Oirlo. Dit onder oplegging van voor schriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrek king hebbende stukken liggen ter inzage van 2 februari 1995 tot het einde van de beroepstermijn in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werk dagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). Tot 2 maart 1995 kunnen de stukken ook, na telefonische afspraak (04780- 23630) op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van vier weken met ingang van de dag na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij het colle ge van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan nierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkin gentermijn in de gelegenheid gesteld met betrekking tot net ont werp van het besluit van gedachten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daarte gen. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Milieu De commissie milieu vergadert op dinsdag 7 februari om 19.00 uur in kamer gemeentehuis. De agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening 2. Spreekrecht 3. Vaststelling verslag d.d. 3 januari 4. Ingekomen stukken/mededelin gen 5. Aanvraag VOGM-gelden 6. Milieuprogramma 1995 7. Wijziging bouwverordening 8. Ter kennisname 9. Rondvraag en sluiting Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: 1.Poels Varkensfokbedrijven, Volen 8, 5812 AG Heide voor een revisievergunning op grond van arti kel 8.4 Wet milieubeheer voor een varkenshouderij en landbouwpro- duktiebedrijf, gelegen aan de Volen 1 te Heide. 2.Maatschap Loenen, Horsterweg 9, 5809 ER Leunen voor een revi sievergunning op grond van artikel 8.4 Wet milieubeheer voor een var kensfokkerij, gelegen aan de Horsterweg 9 te Leunen. 3.P. Hendrix, De Hees 4, 5815 EC Merselo voor een vergunning op grond van artikel 8.1 lid 1 van de Wet milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een loon bedrijf, gelegen aan De Hees 4 te Merselo. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in afwijking van de ontwerp beschikking vergunning krachtens de Wet milieubeheer hebben ver leend aan: 1.Gemeente Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray voor een vergunning op grond van artikel 8.1 lid 1 van de Wet milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een sport hal, gelegen aan de Kruidenlaan (hoek Kruidenlaan/Fluitekruid) te Venray. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu ver leend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage van 2 februari 1995 tot 16 maart 1995 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werk dagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen ook, na telefonische afspraak (04780-23630), op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging beroepstermijn) kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a.degencn die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit; b.de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c.degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d.belanghcbbenden aan wie redelijker wijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het tref fen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de Openbare werken De commissie openbare werken g vergadert op woensdag 8 februari j, vanaf 19.00 uur in het gemeente huis. De agenda luidt als volgt: j 1. Opening V 2. Riolering buitengebied en b gemeentelijk rioleringsplan V 3. Spreekrecht publiek 5 4. Verslag vergadering 11-1-1995 tc 5. Progrmma planmatig onderhoud wegen 6. Vervoerregio Noord-Limburg 7. Gewestaangelegenheden l 8. Ingekomen stukken en medede- a lingen 9. Rondvraag en sluiting IV E V voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA j 's-Gravenhage. q Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. C Meldingen l Wanneer voor een inrichting reeds een vergunning is verleend kan voor veranderingen van die inrichting en i. van de werking daarvan in bepaalde gevallen worden volstaan met een melding krachtens artikel 8.19 van de Wet milieubeheer. Voorwaarde I hierbij is dat redelijkerwijs moet1 worden aangenomen dat de veran deringen geen gevolgen hebben voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen heb- j ben voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichting veroorzaakt. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een melding is binnengekomen van: 1.Maatschap Dobbe, Kempkensberg la, 5813 AE Ysselsteyn voor het wijzi gen van een varkens- en rundvee houderij, gelegen aan de Kempkensberg la te Ysselsteyn. De meldingen kunnen worden ingezien van 2 februari 1995 tot 16 februari 1995 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 en op op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen gedurende genoemde weken ook, na telefoni sche afspraak (04780-236301, wor den ingezien op elke donderaag van 16.30 uur tot 19.30 uur. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieïn van bedrijven vrijgesteld van de vergunning plicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen alge mene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er A.M.v.B.- meldingen zijn binnengekomen van: 1.Technische Centrale B.V., Bisschop Bekkerslaan 2, 5628 RA Eindhoven voor het oprichten van een inrichting voor de opslag van goederen in het kader van het Besluit opslag goede ren milieubeheer, gelegen aan het industrieterrein "Keizersveld" te Venray (le kavel); 2.L.P.M. Thoonc, Meerselsepeel 3,5813 AG Ysselsteyn voor het van toepas sing worden van het Besluit akker bouwbedrijven milieubeheer op een reeds opgericht akkerbouw- of tuin bouwbedrijf, gelegen aan de Meerselsepeel 3 te Ysselsteyn. De meldingen kunnen worden inge zien van 2 februari 1995 tot 16 februari 1995 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen gedurende deze weken ook, na telefonische afspraak (04780-23630), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Venray, 2 februari 1995 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, chef onderafdeling milieubeheer

Peel en Maas | 1995 | | pagina 14