clcert&teti, Oude fat* Voliere Vereniging De Vogelvriend Spel en spelen Nieuwe spaarvorm met rentegroei Nieuw kantoor CVB Bank in Venray Nederlandse Vereniging voor Parapsychologie Ouderenbond KBO PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS PEEL EN MAAS PE Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit ofm, PaterssVraat 29, tel. 82385 bgg 85855; kapelaan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Opgeven misintenties: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag 11. Agnes: 9.00 H. Mis voor de eenheid van alle christenen. 19.00:11. Mis voor Marrie Derikx; Leo Hellegers (koll); Theodora de Bruijn-Gerrats, overl. echtgen. en zoon Piet; ouders Duijkers- Phillipsen en zoon Pietcr; Wim Fléurkens (koll); Tony Cox-Derikx. Zondag: Derde Zondag door het jaar. 9.30: Latijnse Hoogmis voor die overledenen aan wie niemand meer denkt; overl. ouders Wim v. Dijck-Duijkers. 11.00:11. M is als jaard. voor overl. ouders Lucassen-Janssen en overl. kinderen; Cor Janssen; als jaard. voor Jan Bruijsten; Jan Deenen sr.; Jan Deenen jr. en Sraar Deenen; overl. ouders Seuren-Linsscn en fam.; Sraar Spee. 17.00 dagkapehOecumenische gebedsdienst voor de eenheid van alle christenen. Maandag: 9.00 H. Mis voor overl. ouders Willems-Vermeulen en dochter Maria. Dinsdag H. Franciscus van Sales: 9.00 H. Mis voor Harrij Comelisscn Woensdag bekering van H. Paulus: 9.00 H. Mis voor de een heid van alle christenen Donderdag HH. Timoteus en Titus: 9.00 H. Mis om roepingen tot het priesterschap Vrydag: 9.00 H. Mis voor ouders v. Kessel-Vcrsleyen en zonen Jan en Teng; 1530: Feestelykc H. Mis b.g.v. het 40-jarig Huwelijkvan de ouders Ku ij pe rs- Versteege n Dienbeurten en lektoren: za 19.00: Mark, Hoa, Stefan en Danny; Lektor: A. Noyens; zo:Jacomyn, Daisy, Judith en Richelle; Lektor: L. Truyen Akólieten: zo 9.30: de heren Mingels en Hoppenbrouwers Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog; Lector P. Wittebols. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog; Lcctrice Zr. Hélene. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Maandag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 pf tel. 80202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00Antoon Jenneskens (koll); jrg. Antoon Bovee; jrg. Thei Thuyls; Gerarda Schoenmakers (koll); Zondag: 8.30 voor de parochie; 10J0:mmv Zangers v. St. Frans (Lat. en Ned. zang); jrg. Raemakers- Pouwels; Theo v. Soest en overl. ouders v. Soest-Swinkels en doch ter; jrg. Jan Linders; jrg. fam. Arts- Janssen; bijz. intentie alle overl. fam. leden; Maandag: 19.00 Antoon Lucassen en overl. fam.; Josephina Verbruggen-Jacobs en echtgen.; Dinsdag: 19.00 voor de eenheid van de Christenen; Woensdag Gebedsweek voor een heid eindigt: 19.00 Evert Fischer; Donderdag: 19.00 jrg. L.H.Naus (OostsingeT); jrg. Bert Schoenmakers; fam. Peters-Arts; Vrydag: 19.00 voor de vrede in Joegoslavië en Tsjetsenië; Vredeskerk Zaterdag H. Agnes, maagd en martelares; t.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria: 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de e Zondag door het jaar; zang door het jonge renkoor 'Crisko'; Kinderwoorddienst; voor overl. ouders v. Bergen-Stiphout en zoon Jos; Doortie van Waaijenburg- Thuiils; tot bijzondere intentie (S); overleden fam. Wijnhoven- Volleberg; Carla Lafleyr; overl. ouders Boutcn-Linssen; overl. fam. Willems-Maessen; Zondag: Derdee Zondag door het jaar. 8.30 voor het geestelijk en tij delijk welzijn van de parochie; 10.00:Gregoriaanse Hoogmis; voor overl. Julia v.d. Weiden-de Adelhard Toorop (vrienden); genezing van een zieke (C); Maandag: 8.00 voor roepingen tot het priesterschap; Dinsdag H. Franciscus van Sales, bisschop en kerkleraat: 19.00 voor Guus de Jong-Sijs; Marco Basten, Matt Basten, Ans van der Sanden- Basten en Mari Thijssen; jaargetijde Wim Janssen; Woensdag Feest van de Bekering van de H. Apostel Paulus: 19.00 voor Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland; Thijs en Aleida Kappel en schoonzoon Teng; Donderdag HH Timoteus en Titus, bisschoppen: 19.00 voor de zieken van de parochie; Vrijdag H.Angela Merici, maagd: 19.00 voor de weldoeners van de parochie. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 voor Huub van de Venne; Annie Theeuwen-Derks (namens de bewoners van de Valkenkampstraat); Piet Peeters; overl. ouders Lemmens-Stevens; Martien Vermeulen; Fien Broeren- Kersten; Nel v.d. Berg-Linskens; Papa en Moeke Vermeulen en doch ter Truus; Erna van Rattingen- Souiimans; Toon Teijnders (namens broers en zusters); jaardienst Toon Thielen; Hendrik Bucsak; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam.; (Koor Harmony) Zondag: 8.30 overl. ouders Jans- Verheggen; 10.00:voor Jean Potten; zesw. dienst Johan Kleuskens; overl. fam. Kleuskens-Thoone; Maandag: 9.00 tot bijzonder inten tie; Dinsdag: 9.00 Voor Mia Houba; 1730:uit dankbaarheid bij een 25- jarig Huwelijk Kreutz-Kusters en overl. familie; Woensdag: 9.00 voor het behoud van het geloof in onze gezinnen (met rozenkransgebed); Donderdag: 9.00 voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen; Vrijdag: 9.00 voor een gebedsver horing; uit dankbaarheid; Misdienaarsbeurten: za 19.00: Simone Geraerdts; Dianne v.d. Mortel; Loes Rouwette; Auke Reijnders; zondag 08.30: Emil Moure; Wim Clephas; Naud v.d. Mortel; Tom rouwette; 10.00: Iris van Dijk, Judith Philipsen, Susan Frederix, Annet Jeucken; Dinsdag 17.30: Els Basten en Locs Kessels. Parochie Oirlo Derde week door het jaarZaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor); voor Jan en Mie Classens- Volleberg; overl.ouders Zanders- Keijsers; overl. fam. Heetkamp- Hekking; Catharina Maessen-Gooren namens buurt Haalakker; Harrie Vriens; led Vervuurt; Zondag: 10.00 PI. Hoogmis uit dankbaarheid b.g.v. 40-jarig dienst- jubileum van onze Koster-Organist Selm Nelissen. Medewerking van alle vier de koren; Celebrant Pastoor Te Plate, assistentie van oud-pastoor Gelissen en Pastoor Büschman. Tevens tot intentie van Petronella Custers-Litjens en Miel Janssen namens Oudervereniging H. Machutus; Woensdag: 9.00 H. Mis voor Jan Bernard Custers en Wilhelmina Vergeldt; Vrijdag: 19.00 H. Mis voor de levende en overleden leden van de Broedersschap van Antoniusgilde. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 roei Smits (Zesw. dienst); Albert Druggen; Leonardus Peeters en Gertruda Spreeuwenberg; jaard. overl ouders Smits-Friesen; overl. ouders Janssen-Emonts en kinderen; jaard. Willem Classens en Petronella Rongen; Woensdag: 9.00 O.L.Vrouw van Altijd Durende Bijstand (zijdie offerden); Misdienaars: za 19.00: Fred en Sjekky; Aktie gezinsbijdrage voor onze eigen kerk: In de week van 22 -28 januari zal de jaarlijkse aktie 'Gezinsbijdrage' ten bate van onze eigen kerk worden gehouden. Voor wat betreft de ver dere aankondiging verwijzen wij naar het schrijven dat is bijgevoegd in de deelname-envelop. Onze medewerkers aan deze aktie zullen deze envelop bij u bezorgen en enkele dagen later weer ophalen. Mogen wij deze aktie an harte bij u aanbevelen en hopen op uw aller steun en medewerking voor het jaar 1995. Ons kerkgebouw is de moeite waard!!!!! Parochie Leunen Derde Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. uit dank baarheid v.w. een 80-jarige; lsm voor Matijs van Kempen en Johanna Lochtens; lsm. Toon Verschuuren; jrd. Harrie Martens en echtgen.; gest. jrd. |anna Maria de Bruijni- Nellen; gest. jrd. Maria Elisabeth de Mulder; Zondag: 10.00 Hgm. Aloys Lucassen; Jo en Louis Janssen en overl. fam. Janssen; voor overl. leden van de LLTB Leunen Veulen Heide; jrd. Frans v. Bavel; 11.15: lsm. Johannes Swinkels en Maria Catharina Swinkels-Martens; Maandag: 19.00 Lsm. Hendrik Philipsen en Catharina Philipsen- Spreeuwenberg; pastoor Jacques Haenen en overl. fam.; Dinsdag H. Franciscus van Sales, bisschop en kerkleraar: 19.00 Maandd. overl. ouders Martens- Smedts en Henri Martens; Woensdag Bekering van de heilige apostel Paulus: 19.00 Lsm. overl. fam. Loenen-Pouwels; Donderdag HH Tomoteus en Titus, bisschoppen: 19.00 Lsm. Eduard en Stans Dietz; Vrijdag: 19.00 Lsm. Frans Baltussen, Willem Baltussen en overl. fam. Baltussen-Loonen Misdienaars: za 19.00: Tom Bos en Roel Litjens; zo 10.00: hgm. Henk de Klein en René Timmermans; 11.15: Inge Smits en Marleen Sonnenberg; ma t/m vr 19.00: Henk de Klein en René Timmermans; Lektoren: za 19.00: mevr. Gonny Weys; zo. 11.15: dhr. Harry Bové; Gedoopt: Moniek Jilesen, Overbroekseweg 8; Juno Miches, Bershof 1 Rektoraat Heide Zondag: Derde Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis voor Herman Janssen en Petronella Janssen- Franssen; Piet Ewals v.w. broers en zusters; misdienaars: Gijs, Simone, Chiel en René; Donderdag Gedachtenis van de HH Timoteus en Titus, bisschop pen: 9.00 H. Mis uit dankbaarheid. Rektoraat Veulen Derde Zondag door het jaar Zaterdag: 19.00 Hgm. Jan v.d. Aker Zondag: 10.30 Hgm. Handrie Reintjes en Anna Lemmen; voor de parochie; Maandag: 8.30 H. Mis voor de overledenen; Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de parochie; Woensdag: 8.30 H. Mis uit dank baarheid; Donderdag: 8.30 H. Mis voor de overl. fam. v. Ool-Fleurkens en t.z.i.; Vrijdag: 14.00:H. Mis b.g.v. 25- jarig Huwelijk van Harrij v. Rijswijck en Nellij Wijnhoven; Misdienaars: zat: Ruud Bexkens, Marcel Vermulst, Sjef Classens; zon: Yvonne Emonts, Annelie Reintjes. Parochie Ysselsteyn Derde Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); jrd.Th. v.d. Pas Zondag: 9.30 (Ouderenkoor): gees telijk welzijn van onze parochie; 11.15:jrd. MathieuArts; Maandag: 19.00 L. Koonings- Veron; ouders Teunissen-Gerets; t.e.v. Ó.L. Vrouw; Woensdag: 19.00 levende en overl. leden van de LVB; ouders Philipsen-Cremers; Vrijdag: 19.00 jrd. Jacq. Janssen; overl. fam. Wilmsen-Verheijen; Misdienaarsbeurten: za 19.00: K. Jaspers en J. Slangen; zo 09.30: N. Jaspers en B. Slangen; 11.15: M. en W. Claessens; Ma: M. Peters en N. Pouwels; woe (19.30) en vrij (19.00) M. Pouwels en W. verheijen. Gedoopt en daardoor in de Kerk opgenomen: Pia Bartray (P. Janssenweg); Jaap Fleurkens (Veenmos) en Niek Versteegen (Kerkweg).-Van harte proficiat!- Spreuk van de week: 'Er zijn vele ledematen maar slechts één lichaam!'(1 Kor.12,20); Doopschema: (februari) Op de zon dagen 5 en 19 kan in onze kerk het Heilig Doopsel worden toegen- diend! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Johannes van Osch en Johanna Janssen, jgt.; misd.: Kristel Poels en Yvonne Koppes Zondag: 10.00 Hoogmis jgt. Antoon Arts en Anna v.d. Zanden; misd.: Marielle Poels en José de Jong; Dinsdag: 8.30 Tien de Rijk; Woensdag: 19.00 jgt. Maria v.d. Hogenhof; Antoon en Christina Tijsen-Thijssen; Ben v. Meyel en zoon Henk; Vrijdag: 8.30 jgt. Teng Emonts; jgt. Willem Gellings en Antonia Jilisen; Tien de Rijk; Kerk poetsen: mevr. Troisfontaine en mevr. Arts-Lenssen; Aktie kerkbalans!!! Het kerkbestuur heeft nog enkele vrijwilligers nodig voor het rondbrengen en ophalen van de kerkbalans. U kunt u opge ven in de pastorie, tel. 46214 of bij Jan van Hoof, Coppelenberg 17, tel. 46238. Rektoraat V redepeel Zaterdag: 19.00 voor de parochie; Zondag: 10.00 fam. Huijs-v. Enckevort; Maandag: 19.00 M. Jansen; Donderdag: 19.00 voor vrede; Misdienaars: za: Karin v.d. Zanden en Mariska; zo: Nicole en Anita; Lezers: za: Jo Wijnands; zo: Marie Lenkens-Ermens. De schoenenzaak annex schoenre- paratiewerkplaats van Joos Hendricx omstreeks 1931, die gele gen was aan de Maasheseweg bij de (nu nog) gratis parkeerplaats van de gemeente Venray. Op 18 februari 1939 werd de zaak overgeplaatst naar het nieuwe pand Maasheseweg no. 4b, momenteel: fam. Lucassen, terwijl reeds in 1935 een filiaal werd geopend in de Grotestraat. In dit pand bevind zich momenteel de derde generatie Hendricx, nL Theo Hendricx. Op deze foto, genomen vóór het oude pand aan de Maasheseweg, staan negen mensen, achttien ogen die op kommando kijken naar het vogeltje uit het fototoestel van de fotograaf, dat maar niet wilde komen. Hun namen zijn: v.l.n.r. Grad Versteegen (Langstraat); Joos Hendricx; Piërre Hendricx; Jaap Hendricx; Gradje v.Dijck; Jan Hendricx; Fien Hendricx; Lien Arts en Anna Hendricx-Peeters. Jan v.d. Putten Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Guido Janssen en lambert rouwens (Smits); Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor vader en moeder Bastiaans; Antoon Linssen; Helena Billekens; Pater Linssen; Piet Ermers; v.b.i. en uit dankbaarheid; 10.00: Hoogmis voor vader en moe der v.d. Winkel-Geurts; fam. v.d. Winkel-v. Kempen; fam. v.d. Winkel-v. Dijck en t.z.i.; Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor alle gevraagde intenties. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag a.s.zal in het InterVen College, Leunseweg 2a te Venray, ds. Weersma voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindemevendienst gehouden. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Onder vervolging staande blijven' in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. @lktekstm:Zondag gratis toegang; geen kollekte. Oecumenische basisgroep Aanstaande zondag is er een oecumenische viering in het kader van de week van de eenheid. Deze dienst wordt gehouden om 17.00 uur in de St. Petrus' Bandenkerk. De vaste dienst om 11.15 uur in de kapel van het Schuttersveld komt hierdoor te vervallen. Wij bevelen deze viering in het bijzonder bij u aan. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 04709-87786. Diensten: D.V. zondag om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: Zondags tijdens de middagdienst is er kinder oppas. Na de middagdienst, tijdens de zondagsschool is er gezamenlijk koffiedrinken. Bijbelonderwijs/Catechisatie: Voor de kinderen van 6-12 jaar (basisschool) dinsdagmiddag om 16.15 uur. Voor de kinderen van 12 tot ca. 20 jaar maandagavond van 19.45 tot 20.35 uur. Iedereen mag komen!. Bijbel/Kontaktavond: De eerstvol gende is donderdag aanvang 20.00 BEZORGING PEEL EN MAAS Peel en Maas verschijnt wekelijks op donderdagmiddag. Onze be zorgers doen hun uiterste best om de krant voor 19.00 uur bij u m de bus te hebben. Voor bezorgklachten kunt u bellen op vrijdag vanaf 9.00 uur tot 18.00 uur, op ons kan toor, tel. 04780-82727. Wij be zorgen dan uw krant tussen 12.00 en 13.00 of tussen 18.30 en 20.00 uur. Ook kunt u met uw bezorgklach ten in onze boek- en kantoorboek handel. Grotestraat 68. terecht. Er wordt uitsluitend vrijdags op genoemde tijdstippen na bezorgd. ABONNEMENTEN Adreswijzigingen, nieuwe abon nementen en annuleringen die nen, voor zaterdagmiddag 17.00 uur bij ons zijn doorgegeven. Al leen dan kunnen ze nog de vol gende week worden doorgevoerd. Anders zullen de wijzigingen pas een week later worden uit gevoerd. Dinsdag 24 jan. algemene jaarver gadering Voliëre Vereniging Vogelvriend. Deze zal gehouden worden in zaal 'De Volle Maan', Merseloseweg 96 te Venray, aan vang 20.00 u. 1. Opening voorzitter 2. Notulen vergadering december 3. Ingekomen stukken 4. Uitgaande stukken 5. Jaarverslag penningmeester 8. Mededelingen 9. Huldiging 25-jarig jubileum 10. Pauze, betaling kontri- butie 11. Uitreiking prestatiebeker 12. Bestuursverkiezing 13. Rondvraag 14. Sluiting. Afmelden voor 19.30 u., tel. 10575 De openbare basisschool de Landweert houdt van 16-27 januari een schoolprojekt over het thema Spel. Van groep 1 t/m 8 organiseren de leerlingen rondom dit thema diverse aktiviteiten. Spelend leren en lerend spelen is de eerste aktivi- teit waar de mens zich mee bezig houdt. Tijdens de verschillende vak gebieden zal het thema geïntegreerd,, worden uitgewerkt. Zowel in de eer- 1 ste als in de tweede week zal er tus sen de groepen onderling een uit wisseling plaatsvinden. Zo kunnen kinderen ervaringen opdoen in de speelse omgang met elkaar om tot grotere acceptatie en tolerantie van elkaar te komen. Iedere groep besteedt daarom aan dacht aan Spel in algemene vorm. Daarnaast werken ze ieder een spe cifiek aspekt uit zoals o.a. spel van vroeger, spel uit andere landen en denk- en computerspel. In elke groep zal een kleine tentoonstelling worden ingericht die juist één van deze aspekten belicht. Daarnaast zullen de kinderen veel spellen zelf maken en spelen. Op vrijdag 27 januari is er van 18.30-20.00 u. een Open Avond en is iedereen welkom. Bezoek de ten toonstelling, speel een spel en drink een kopje koffie in het schoolcafé 'De Speeldoos'. Wie geld spaart bij een bank, heeft in principe twee mogelijkhe den: het geld een aantal jaren vast zetten voor een hoge rente, of 'vrij opneembaar' sparen en met een beduidend lagere rente genoegen nemen. Credit Lyonnais Bank komt nu met een volkomen nieuwe spaar vorm die vrije opneembaarheid kombineert met een groeiende rente. Deze spaarvorm, de CL Hogerop Rekening, geeft al direkt een fikse basisrente (momenteel 5%). Maar het bijzondere is dat de rente hoger wordt naarmate het geld langer op de rekening staat. Ieder jaar komt er een half bonusrente bij tot een maximum van 2,5% na vijfjaar. Wie dus nu begint te sparen, kan bij een gelijkblijvende rentestand over vijf jaar rekenen op een rente van maar liefst 7,5%. Daarbij kan men direkt (boetevrij) over zijn spaargeld beschikken; het bedrag dat op de rekening blijft staan, behoudt de basisrente plus de al opgebouwde bonusrente. Wanneer u vóór 31 januari 1995 stort, profiteert u ook in 1995 al van 0,5% extra rente! De nieuwe spaarvorm is bedoeld voor partikulieren, verenigingen en stichtingen zonder zakelijke doel stellingen. Voor informatie belt men gratis 06-0164. PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Op vrijdag 27 januari a.s. wordt in Venray het nieuwe kantoor van de CVB Bank geopend aan de Ranonkel 29. Voor belangstellenden is er die dag een receptie en Open Huis van 18.00 tot 20.00 u. De CVB Bank zal worden beheerd door dhr. A.H.F.H. Henckens. Hoewel de CVB Bank van huis uit een spaarbank is, kunt u tegenwoordig bij dhr. Henckens voor al uw financiële zaken terecht. Ook de komende weken zal de vestiging nog in het teken staan van de opening. Zo ligt er voor iedere bezoeker een leuke attentie klaar en wordt er een interessante spaaraktie fehouden. Daarnaast wordt een leurwedstrijd voor de kinderen en een raadwedstrijd voor iedereen georganiseerd. Redenen genoeg om eens binnen te lopen. De opening stijden van eht nieuwe kantoor zijn: maandag en dinsdag van 13.30 tot 14.30, donderdag van 19.00-20.30 én na telefonische afspraak: 04780- 14635 Op 27 januari organiseert de Nederlandse Vereniging voor Parapsychologie 'kernkring Limburg' een lezing. Spreker is Dr. Tisscher. Thema: 'Het ontgiftingsstelsel'. Deze lezing wordt gehouden in het gemeenschapshuis, Watermolenstraat 1 te Oostrum. Aanvang 20.00 u. Kaarten zijn vanaf 19.30 u. aan de zaal verkrijgbaar. Uiteraard is voor de leden/donateurs de toegang gratis. Het ontgiftingsstelsel Bij klachten en ziektebeelden ver oorzaakt doorlevensmiddelen en milieuverontreinigingen werd in het verleden vaak over allergiën gespro ken en later over intoleranties. De intolerantie reaktiepatronen blijken regelmatig veroorzaakt te worden door stoornissen in het ontgiftings stelsel. Dit stelsel is afhankelijk van de aanwezigheid van voldoende vitaminen, mineralen, aminozuren en vetzuren enz. in het lichaam. Door de levensstijl van het individu ontstaat hierin vaak een onbalans omdat men aanneemt dat ieder lichaam op dezelfde wijze levens middelen verteerd en opneemt. Derhalve zou een gezonde voeding dus geen tekorten kunnen teweeg brengen. Dit blijkt niet zo te zijn, want ieder individu is uniek en heeft zijn eigen bijbehorende levensstijl en reaktiepatroon. Dit is soms aan gelaatstrekken, huidskwaliteit e.d. te zien. De tekorten aanbepaalde mine ralen horen bij paranormale perso nen. De paranormale kwaliteiten nemen vaak af naarmate de tekorten zich corrigeren. Over deze onder werpen kunt u tijdens de lezing van Dr. J.R. Tisscher meer kennis krij gen. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard De vorige week heeft het bestuur van de KBP Venray-Kom gesproken over de vraag of het wenselijk is, dat ouderen bepaalde aktiviteiten, die thans door het RISC worden ver zorgd, onder eigen verantwoorde lijkheid gaan uitvoeren. Hierbij moet gedacht worden aan aktivitei ten als de maaltijdbezorging, het beheer over het aktiviteitencentrum de Kemphaan, Meer Bewegen voor Ouderen enz. Het is een vraag, die zowel bij de gemeente Venray als bij het RISC leeft. Op het eerste gezicht lijkt het misschien aantrekkelijk om dit zelf te gaan doen omdat men dan alles in eigen hand heeft en niet te maken heeft met andere instanties. Maar er komt nogal wat voor kijken om het allemaal zelf te gaan doen. Het bestuur wil nog verder over deze ontwikkeling nadenken. Bovendien zal dit onderwerp ook besproken worden met de KBO- afdelingen in de kerkdorpen en met andere ouderenorganisaties. Als het doorgaat zijn er in ieder geval meer mensen nodig, dan thans bij de KBO aktief bezig zijn. Dus hierbij een oproep aan mensen, die iets wil len doen in het belang van de oude ren om zich aan te melden bij een van de onderstaande adressen. Uw aanmelding zal met vreugde worden ontvangen. De aktiviteitenkommis- sie heeft het programma nog niet gereed voor het hele jaar, maar wel al voor de komende maanden. Agenda aktiviteiten: 19 jan.: Dansen In Den Engel; aanv. 14.30 u.;25 jan.:Accordeonmuziek en gedichten en voordrachten in het Venrays in zaal Thielen aan de Kennedystraat, aanv. 14.00 u.; 31 jan. en 14 feb.: kienen in Het Schuttersveld, aanv. 14.00 u.; 16 feb.: carnavalsmiddag; 14 maart: kienen in Het Schuttersveld, aanv. 14.00 u,; 16 maart: samen met Het Schuttersveld een bezoek aan St. Josef in de Smakt. Om half drie is er een H. Mis, waarna koffie drinken in het Pelgrimshuis. De KBO zorgt voor vervoer; 18 mrt. en 11 april: kienen in Het Schuttersveld, aanv. 14.00 u.;18 mei: uitstapje, bestem ming is nog niet bekend. Voor inlichtingen over het lid maatschap van de KBO en over de aktiviteiten kunt u bellen, met een van de volgende personen: mevr. I. Claessens, Handelstraat 55, tel. 85123, mevr. P. Loonen, Reekgraafstraat 12, tel. 87943, mevr. P. v.d. Kerkhof, Helfrichstraat 80, tel. 83122, mevr. I. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of dhr. J. Lipman, Isabellahof 17, tel. 84897. Van de prijsvraag in het kader van het 75-jarig bestaan van Rottink Reizen zijn dit de gelukkige prijs winnaars: Dhr. en Mevr. Teeken uit Venray en Dhr. en Mevr. Lubbers uit Meerlo. Zij hebben een weekens- of midweekverblijf gewonnen in een van de vijf-sterren bungalowparken van Gran Dorado.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 18