9300 GFT-bakken in een dag verspreid Geslaagde CD-presentatie van de Basement Band Boschveldcollege presenteerde grootse revue flilimf LEO HENDRIKS Basismarkt maakt mogelijk plaats voor Kijkshop IWOONHUISI Peel en Maas tijdens de feestdagen Tuberculeus. >T VENROJS LAEVE GETAEKEND Receptie harmonie Oostrum GFT-containers worden verspreid, begin gescheiden ophalen van afval EL EN MAAS Donderdag 15 december 1994 - Pagina 5 Afgelopen zondag presenteerde )e Basement Band, samen met de erviceclub Round Table haar erste CD, "Downstairs". De CD s een swingend produkt gewor- en dat diezelfde middag, al gre- ig aftrek vond. Een leuk ;eschenk voor de feestdagen dus. De CD bevat een groot aantal tekende nummers zoals 'Wonderfull World" maar ook een 'Crease-medley". De Basement land wordt daarbij begeleid door raaie zang van Anouk Haans en Jancy Speksnijder. Voor de Basement Band is met leze CD een lang gekoesterde wens n vervulling gegaan. De CD heeft echter meer positieve kanten. De serviceclub Round Table heeft zich ingespannen om de pro- duktie van deze CD mede mogelijk te maken. Daarvoor heeft het diver se sponsoren weten te vinden. Een deel van de opbrengst van de CD, die slehts 24,95 kost, gaat naar de Stichting Kruisen en Kapellen. Die Stichting houdt zich bezig met het onderhoud en de restauratie van de Venrayse veldkruisen en -kapellen. Een van de kappelletjes, de St. Antoniuskapel tussen Oostrum en Venray, moet van een nieuwe kap voorzien worden. De Round Table probeert hiervoor ƒ10.000,- bijeen te krijgen. De presentatie van de CD ging zondag gepaard met de officiële overhandiging van de eerste CD. Die was voor dhr. Ukuda van het bedrijf Teijin Chemicals uit Venlo, de hoofdsponsor van het project. De CD is te koop bij de navolgen de adressen: Slagerij Drabbels, Stationsweg 47, Slagerij Verschuuren, Grotestraat 59 en boek- en kantoorboekhandel van den Munckhof, Grotestraat 68. De Basement Band is overigens zondagmorgen bij Omroep Venray te beluisteren. Round Table voorzitter Marco Zeekaf met de eerste CD die hij ver volgens aan dhr. Ukuda overhandig de. "Boschveld forever, toch....?" was de titel van een groots opge zette theateruitvoering van het Boschveldcollege, die de afgelopen weken in de Venrayse schouwburg "draaide". Deze revue was samen gesteld in het kader van het vijfde maar ook tevens laatste lustrum van het Boschveldcollege als zelf standige school. Vandaar de titel De revue was niet zomaar een toneeluitvoering. Meer dan 200 leerlingen, docenten, ander perso neel en ouders hebben meegewerkt aan deze produktie die de afgelopen weken enkele volle zalen trok. Voor de pauze presenteerden de leerlingen zich met dans, toneel, zang en muziek in de meest brede context. Zo speelde het schoolorkest Bojema een deel uit de Vier Jaargetijden van Vivaldi maar ook het bekende A whiter shade of pale van Procul Harum. Leerlingen presenteerden indivi- dueekof in groepen hun kunnen. Het programma voor de pauze werd afgesloten met een tap-dance, uitge voerd door leerlingen van nagenoeg alle leerjaren. Het programma maakte duidelijk dat de "artiesten" de laatste weken intensief geoefend hebben omd e revue te doen welsla gen. Na de pauze was het een doorlo pend programma met als rode draad de op handen zijnde fusie van de Venrayse scholen in de nieuwe scholengemeenschap. Het verhaal daarvan speelde zich af tegen de achtergrond van een circus, dat is neergestreken in de buurt van Boschveldcollege. De onbekend heid met elkaar van artiesten en de scholieren lijkt aanvankelijk te lei den tot een begin van agressie. Uiteindelijk blijken de onbekenden ook maar gewone wezens te zijn en gaan beide groepen hand in hand verder. Al met al een grootse produktie waarmee leraren en leerlingen in feite alvast afscheid namen van 25 jaar Boschveldcollege. Hand in hand verder gaan.... Inbraak in woning Zaterdagavond werd tijdens afwe zigheid van de bewoners, tussen 21.30 en 23.45 uur een inbraak ge pleegd in een woning aan de Klaproos. Toegang was verkregen middels een klapraam en ontvreemd werd de aanwezige tv en radio-appa- ratuur met een aantal cassetteband jes. De totale waarde bedraagt enkele duizenden guldens. TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwing Timmer- en onderhoudsbedrijf J. van de Ligt Wanssum, De Cuyperetraat 37 1 04784-2184 IJZERWAREN - GEREEDSCHAPPEN - MACHINES - BOUWKUNDIGE BEVEILIGING Hofstraat 6 - 5801 BJ Venray itbus 190 - 5800 AD Venray - Tel. 04780-81069 Anti-rimpel behandelingen Plaatselijk afslanken Uitgebreide make-up adviezen make-up met het 'Oog' op de toekomst SCHOU1ENS1RAATJE 16 VENRAY TEL. 04780-89295 Peel en Maas zal tijdens de komende feestdagen normaal ver schijnen. Dat betekent dus dat U de krant op donderdag 29 december in uw brievenbus kunt verwachten. INLEVEREN KOPIJ Wel verandert de inleverdatum voor de kopij van Peel en Maas. Sport- en verenigingsnieuws even als de kerkberichten dienen al op vrijdag 23 december om 12.00 uur in ons bezit te zyn. U gelieve hier mee rekening te houden. ADVERTENTIES Ondanks dat Peel en Maas op donderdag verschijnt, wordt in verband met de kortere werkweek eveneens vervroegd. Advertenties dienen nu op DINSDAG 27 DECEMBER OM 18.00 UUR IN ONS BEZIT TE ZIJN. TARIEFVERHOGINGEN Met ingang van 1 januari 1995 zijn wij genoodzaakt om onze tarie ven aan te passen. Vanwege een enorme stijging van de papierprij- zen, die ons het komend jaar te wachten staat (10-20%), moeten wij helaas zowel het advertentietarief als het abonnement-tarief verhogen. Een abonnement gaat met ingang van 1 januari fl. 15,50 per halfjaar kosten (nu nog fl. 15,-). Voor diege nen die ons gemachtigd hebben om het abonnementsgeld van hun bank rekening af te halen, geldt de gebruikelijke korting van fl. 0,50 per halfjaar. Abonnees die buiten de regio wonen (postcode anders dan 58) gaan met ingang van 1 januari fl. 22,50 per halfjaar betalen. De advertentietarieven gaan even eens omhoog. De losse mm-prijs bedraagt nu nog fl. 0,36 en gaat naar fl. 0,37. De contractprijzen worden ook met fl. 0,01 verhoogd. U ziet, we hebben de verhogingen minimaal gehouden maar ze zijn helaas onontkoombaar. v van gemeente raad en commissies zijn lang niet altijd spannend en onderhou dend. Integendeel80% van de tijd worden er toelichti gegeven waarin de wet die alleen worden gesteld om er blijk van te geven dat de partij die aan het woord is over het onderwerp ook een mening heeft of in elk geval het stuk heeft bestudeerd. Gelukkig zijn er af toe lichtpuntjes. Bijvoorbeeld in de vorm van een aardige opmer- ofgewoon een góed geformuléer* de beeldspraak. Zoals deze, die maandagavond uit de mond van PvdAfer Twan Jansen kwam. De commissie ruimtelijke ordening besprak de bouwplannen in het gebied achter de Notarisberg. Jansen waarscfutwde ervoor dat de gemeente moet oppassen niet her en der de kmne stukjes natuur op te offeren aan woning bouw. 'IVe moeten voorzichtig rijn mei knabbelen aan een groe ne long die toch al tuberculeuze verschijnselen begint te verto nenaldus Twan. Een mooie opmerking die het cliché 'groen longweer nieuw leven inblaast.. Het orkest van harmonie Sub Matris Tutela krijgt zondag 18 december een receptie aangeboden, naar aanleiding van de eerste prijs die het orkest in november tijdens het bondsconcours in Veldhoven. De Oostrumse muzikanten, onder lei ding van dirigent Pieter Poels, behaalden toen de eerste prijs in de afdeling Uitmuntendheid met 300,5 punten. De receptie wordt gehouden van 11.00 tot 12.00 uur in het gemeen schapshuis aan de Watermolenstraat. Venray vestigt nieuw record Nagenoeg heel Venray heeft afgelopen zaterdag kennis femaakt met de GFT-bak. Bij 300 huishoudens werden de groene bakken (grote en kleine) afgeleverd. Volgens Sef Raedts van de Harmonie, die de versprei ding begeleide, een absoluut record. In alle gemeenten waar Euterpe al aktief is geweest met de verspreiding van GFT-bakken, en dat zijn er al meer dan 25, zyn nog nooit zoveel bakken op een dag verspreid. HELLIGE De vespreiding in Venray gebeur de door tien verenigingen. Mensen van de Koninklijke Harmonie en van de "Heilige van de Groeëte Kerk" (wie kent ze nog), hebben de afgelopen weken het voorbereiden de werk gedaan. Wijken werden ingedeeld. Daarbij werd gekeken dat alle verenigingen ongeveer evenveel bakken mocht verspreiden. Na een voorbespreking, vorige week dinsdag, gingen de verenigin gen zaterdag rond half negen aan de slag. 's Avonds om kwart voor vijf kwam de laatste groep terug en waren er 9300 bakken verspreid. Komend weekeinden zullen er nog eens 2000 bakken verspreid worden, in Oostrum, Ysselsteyn en in diverse wijkjes in Venray. De ver spreiding van de bakken bij de flats in Venray (buiten de singels), gebeurt in het vooijaar. VLEKKELOOS De verspreiding verliep nagenoeg vlekkeloos. Er deden zich nauwe lijks problemen. In totaal werden door de bezorgers 43 adressen "niet gevonden". Tien daarvan weigerden de GFT-bak. In Landweert stuitte men op enke le straten die nog onbegaanbaar waren. Bovendie stonden daar diverse adressen op de lijst van woningen, waarvan de fundering nog maar amper opgedroogd was. De bakken voor deze woningen zijn teruggegaan naar de gemeente. OZZEJAN Een aardig voorval werd in Leunen opgetekend. Daar kreeg een vrouw een grote bak aangeboden. Zij wilde echter een kleinere heb ben. "Dat heb ik tigge ozze Jan gezeed" vertelde ze tegen de bezor ger. "Heei zeuj nor de gemaent gon". Op de vraag of "ozze Jan" dat ook gedaan had antwoorde ze: "Dat wiët ik nie, vraog ut urn mar zelf, heej wont hiemaeve..." KLACHTEN De enige klachten die binnenkwa men hadden betrekking op de bak zelf. Aan aantal bewoners meldde dat de bak niet goed zou sluiten, wat met name bij warmer weer een onaangename geur kan veroorza ken. Een woordvoerder van de gemeente bevestigde deze klacht. "Dat wordt veroorzaakt door het transport. De kleppen zijn daarbij naar buiten omgebogen geweest." Volgens de gemeentelijke woord voerder trekt dit wel bij. "Anders kunnen de mensen de klep zelf ombuigen zodat de bak wel goed sluit. Veel vrijwilligers zorgden zater dag voor de verspreiding. De Basismarkt in de Grotestraat gaat waarschjjnlyk plaats maken voor een ander Vendex bedrijf, Kjjkshop. Mevr. Claessens, verhuurster van het pand in de Grotestraat, Vendex Foodgroep in Helmond bevestigen dat Basismarkt gaat verhuizen. Kjjkshop in Zaltbommel laat des gevraagd weten dat men hierover nog in onderhandeling is. Venray is volgens een woordvoerder wel een van de witte plekken die Kjjkshop nog in wil vullen. Volgens de woordvoerder zal de knoop over zes weken definitief worden doorgehakt De# Basismarkt was eind 80-er jaren de opvolger van de Edah, die m Venray verdween toen de Torro in De Bleek haar deuren opende. Basismarkt gaat nu verhuizen naar het Henseniusplein, in het pand waar voorheen concurrent Albert Heyn was gevestigd. De reden waar om Basismarkt verhuist heeft te maken met het ruimtegebrek van deze supermarkt. Bovendien komt daarbij een vestiging van Pet's Place, een dierenspeciaalzaak van de Vendexgroep. Basismarkt gaat begin volgend jaar verhuizen. Kijkshop is een zaak die voorna melijk electronische en huishoude lijke apparatuur verkoopt. Daarbij staan de artikelen in een vitrine en is de verkoop een vorm van magazijn verkoop. Diefstal auto-ambulance Door forcering van het toegangs hek was in de nacht van vrijdag op zaterdag toegang verkregen tot het teirein van een garage op industrie terrein De Hulst. Ontvreemd werd de auto-ambulance ter waarde van ƒ8.000,-. Pogingen tot diefstal personenauto's Een verpleegkundige van een in stituut aan de Stationsweg kwam zaterdagmorgen na afloop van haar nachtdienst tot de ontdekking dat een ruit van haar personenauto, die op de parkeeiplaats stond, was ingeslagen. De politie vermoed, omdat er niets uit de auto is ontvreemd, gepoogd is de auto mee te nemen. Hetzelfde overkwam een 46-jarige inwoonster van Merselo toen zij bij haar auto op de parkeerplaats bij een hotel aan de Leunseweg terugkeerde. Ook van die auto was een ruit ing egooid. De auto was zelfs een 20-tal meters verplaatst. TE KOOP GEVRAAGD met tuin(tje) Prijs en aanvaarding in overleg: r 040-833300

Peel en Maas | 1994 | | pagina 5