Eerste bommen op St. Oda-woningen vielen reeds op 28 november 1940 Evenementenkalender Heidse schooljeugd voert kerstmusical op VVV houdt tekenwedstrijd bij Kerststal Gevarieerd aanbod Schouwburg REGIOKALENDER Koos Swinkels exposeert sierschotels en wandborden in kunstgalerie Toro Geslaagd Oud- Venraynaar promoveerde in Amsterdam Expositie in galerie Altamira Kerst méér dan een solidariteit gedachte! Twee grote kerstpremieres in Venray Bibliotheek nieuws Ylll tN MAAS Donderdag 15 december 1994 - Pagina 3 Tentoonstelling '75 jaar werken aan wonen in Venray en Horst' in 't Freulekeshuus In de 75-jarige geschiedenis van de Woningstichting Noord-Limburg in 1919 gesticht als 'Woningvereeniging St. Oda' - vor men uiteraard de oorlogsjaren de zwarte bladzijden. Wat velen echter niet weten is, dat reeds op 28 november 1940 (uitgerekend de ker kelijke feestdag van Sint Oda!) Venray voor het eerst werd gebom bardeerd. Het zal wel altijd een onopgeloste vraag blijven of er nu Duitse of Engelse bommen vjelen op de Broekweg, waardoor twaalf huizen - waarvan acht van de Woningvereniging St. Oda - in puin hopen werden herschapen. In het weekblad Peel en Maas van 7 december 1940 schreef de heer A. Buwalda, hoofd van de Lucht beschermingsdienst, over een 'zeer dom gerucht, dat het Duitse bom men zouden zijn, welke op het St. Odakapelletje gemunt waren'. Volgens hem had een onderzoek van Duitse en Nederlandse autoriteiten bewezen, dat de bommen van Engelse makelij waren. Het kan natuurlijk zijn, dat een aangeschoten Engelse bommenwer per zijn bommen boven de Broekweg heeft afgeworpen. Maar ook is het niet ondenkbaar, dat het een Duits toestel was, die de bom men - per ongeluk/expres? - heeft laten vallen. De Duitse bezetters zouden uiteraard de laatsten zijn om dit toe te geven. Van de woningvoor raad van de woningvereniging wer den er twee volkomen vernield, ter wijl er zes zwaar werden beschadigd. Bij dit bombardement vielen elf gewonden, waaronder uiteraard ook huurders van de St. Oda-woningen. De schade werd vastgesteld op ƒ5.605,53. Kort voor dit bombardement waren in de gemeente Venray speldjes verkocht, waarvan de baten bestemd waren voor de Winterhulp, de latere Nationaal Socialistische instelling, die geld inzamelde o.m. voor de sol daten aan het Oostfront. Dankbetuiging. De getroffenen bi] den bom* Inslag van 28 November betui gen hierbij hun hartelijken dank Mn den È.A. Heer Burgemees ter, de Luchtbeschermingsdienst, Brandweer, Rijks- en Gemeente politie, Directeur, Opzichter en personeel van Gemeentewerken, Eerw. Zusters en verpleegsters van St. Anna, St. Joseph en St. Elisabeth-Ziekenhuis en allen die op eenigerlei wijze hulp of steun hebben verleend. Bewoners van Broekweg en Overloonscheweg. Berichtje uit de Peel en Maas uit 1940 Burgemeester A. Janssen, plaatse lijk direkteur van de Winterhulp (die toen nog niet zo'n onaangename klank had) plaatste op 7 december 1940 een advertentie in Peel en Maas waarin hij de Venrayse bevol king bedankte omdat zij 'met een bedrag van ƒ1.342,50 op loffelijke wijze had getoond besef te gevoelen voor het lot harer armen en door de tijdsomstandigheden vaak zwaar getroffen landgenoten'. De burge meester meldde tot slot 'van den Directeur-Generaal der Winterhulp, den heer C. Pieck, een bedrag van ƒ100,- te hebben ontvangen om iets extra's te kunnen doen voor de slachtoffers van het op 28 november jl. plaats gehad hebbend bombarde ment'. Ook aan dit weinig bekende bombardement van Venray in het eerste oorlogsjaar wordt in het Venrays museum 't Freulekeshuus aandacht besteed op de tentoonstel ling '75 Jaar Werken aan Wonen' die nog tot 29 januari 1995 te bezichti gen is op iedere woensdag-, zater dag- en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. 17 dcc.: 20.00 uur Pe Berinis's, schouwburg Venray 18 dec.: 12.00-17.00 uur Kerstmarkt (koopzondag), centrum Venray 18 dec.: 13.30 en 16.30 uur Bodywerk, schouwburg Venray 19 dec 20.00 uur Literair café, Buudewiju Buch, schouwburg Venray Vanaf 20 dec.: 09.00-20.00 uur Kerststal met levende dieren, Grote Markt Venray 21 dec.: 20.00 uur Golden Earring, schouwburg Venray 25 dec,: 12.00 en 15.30 uur Kerst-Winler-Circus, schouwburg Venray 26 dcc.: 14.00-16.00 uur Openstelling ter bezichtiging. Grote Kerk 31 dec: 22,00 uur Silvesterbal, Schouwburg Venray Expositie 75 jaar werken aan wogen Venray-Horst in het Freulekeshuus. Open woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uut. T/m 26 december exposeert Jeanne Panhuyzen schilderijen en beelden in galerie De Lochting, Laagiteidsewcg 16. Van 16 dec. t/m 6 jan. exposeren in Het Theehuis Wilmie Peeters, wandkleden/glas in lood en Cor de Ree, objekteu. Openingstijden woens dag t/m vrijdag en zondag van 14.00-17.00 uur. Binnenkort is het weer zover: de kinderen van basisschool De Hei voeren de kerstmusical 'Het mooiste geschenk' op. Het verhaal gaat over koning Balthasar die een bijzondere ster aan de hemel ziet verschijnen en zoekt in een boek op wat dat bete kent: er is een Koning geboren. Hij volgt de ster, maar zijn zoon Yoesoef wil ook mee, maar mag dat niet van zijn vader. Yoesoef gaat toch stiekem op weg en geeft tijdens zijn reis zijn kadootjes, die voor de koning bestemd zijn, af aan ver schillende mensen die hij tegen komt. Uiteindelijk komt hij met 'lege handen' bij het kindje aan... Na enkele weken van intensieve voorbereiding door zowel de kinde ren, het onderwijsteam en een zestal door ouders bemande werkgroepen, is het dan weer zover. Veel werk is er verzet door de diverse werkgroe pen, en dat een aantal kinderen zelfs een vrije zaterdagmiddag opoffer den om samen met de dekor-groep de dekors te schilderen mag toch wel aangeven dat de musical leeft bij de kinderen. De musical staat dit jaar in het teken van Kerst en de gedachte daarachter. De kinderen 'offeren' allemaal een symbolische gulden, die geschonken wordt aan een goed doel. De keuze zal samen met de kinderen gemaakt worden. Kerst is niet alleen om te nemen maar vooral om te geven, en dat wilden de kim deren nu laten zien. De regie is in handen van Marijke Pennings, teksten, dialogen en lied jes zijn van Thera Coppens, muziek is van Hans Peters jr. De uitvoering vindt plaats op don derdag 22 december a.s. en wel om 16.30 uur in de kerk van Heide. Iedereen die belangstelling heeft is welkom om te komen kijken. Aan de Hogeschool te Nijmegen slaagde Ingrid van den Akker voor de opleiding creatieve therapie. Stan Verhaag studeerde af aan de Katholieke Universiteit Nijmegen, opleiding letteren. Op donderdag 1 december jl. ver kreeg Gerrit van Vegchel de graad van doctor aan de Universiteit van Amsterdam. Hij promoveerde op het proefschrift 'We hebben Emmen met subsidie groot gemaakt'. Beheerste modernisering in Zuidoost-Drenthe 1945-1965. Amsterdam 1994. De handelseditie van het proefschrift, De metamorfo se van Emmen. Een sociaal-histori sche analyse van twintig kostbare jaren 1945-1965, verschijnt eind maart 1995 bij uitgeverij Boom Amsterdam/Meppel. Het proefschrift handelt over de sociaal-economische transformatie die zich in het midden van de twin tigste eeuw in de gemeente Emmen voltrok. In het begin van deze eeuw was Emmen een typische veenge- meente van zo'n 35.000 inwoners. Meer dan de helft van de beroepsbe volking was werkzaam in de veen derij. De arbeidsomstandigheden waren sober maar van echte armoe de was geen sprake. Door de opkomst van de steenkool als brand stof, kwamen veenarbeiders in de klem te zitten. Stakingen waren het gevolg en de arbeidsonrust trok de aandacht van de pers en de politiek. Journalisten waren ontsteld over de armoedige levensomstandigheden van veenarbeiders. Zij presenteer den Emmen in de jaren twintig als een streek van 'stervende venen, waar honger en ellende heerscht'. Zij spraken van 'ondervoede stak kers in vunze krotten'. Volgens lokale en provinciale bestuurders leidden de steunmaatregelen niet tot de opbouw van een welvarend Zuidoost-Drenthe maar bleef de streek de kenmerken houden van 'het land niet van menschen handen gemaeckt maar door de straffende hand Godts verordineert tot een pla- egh van menschen'. Dertig jaar later, in de jaren vijf tig, schetsten journalisten een totaal ander beeld van Zuidoost-Drenthe. De verontrusting van de jaren twin tig maakte plaats voor bewondering. Volgens journalisten holde Emmen 'driftig vooruit' en was het een voorbeeld van 'Nederlandse ener gie'. De industriepolitiek van de overheid leidde tot wat journalisten 'het wonder van Drenthe' noemden. In 'We hebben Emmen met subsi die groot gemaakt', gaat de auteur na hoe de 'modernisering' van de gemeente Emmen, zich in het mid den van de twintigste eeuw voltrok. Het onderzoek spitst zich toe op de periode 1045-1965. Leidraad van het onderzoek was de vraag naar de wijze waarop de verschillende bevolkingsgroepen vorm gaven aan de Emmense samenleving ofwel de vraag wie de inrichting van de gemeente Emmen bepaalde. Gerrit van Vegchel (Venray 1954) studeerde sociologie aan de Universiteit van Amsterdam. Hij publiceerde onder andere 'Medici contra kwakzalver' (Amsterdam 1991) en verzorgde samen met W. de Blécourt het themanummer 'De medische markt' (Focaal 21/1993, pp. 1-247). Van Vegchel is werk zaam bij de vakgroep Algemene Politicologie van de Universiteit van Amsterdam. In het kader van het VF-programma 'beheerste moderni sering', verrichtte hij onderzoek naar de sociaal-economische trans formatie van Zuidoost-Drenthe. Met ingang van 17 december exposeren een vijftal galerie-kunste naars in Galerie Altamira te Vierlingsbeek. Jacques van Bakel toont zijn nieu we olieverfschilderijen terwijl Gotlieb Hakvoort aanwezig is met materie-werkstukken. De aquarellen zijn van de aquarelliste Elly Collet- Smeets. Anneke Fleuren toont enige van haar keramische objekten. Tenslotte maken de kopersmeed werken van de Kesselse kunstenaar Frans Rijvers de expositie tot een boeiend geheel. Galerie Altamira is geopend: vrij dag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur; 25 december (le Kerstdag) en 1 januari (Nieuwjaarsdag) is de galerie geslo ten. Overige aagen en tijden op afspraak. Hiertoe kan met bellen: 04781-32312. Deze expositie duurt tot en met 12 februari 1995. Lamp vernield Een bewoner van de Tuinstraat deed aangifte van het kapotslaan van een in de tuinmuur geplaatste lamp. De vernieling heeft in het afgelopen weekend plaatsgevonden. Wereldwinkel Venray Henseniusstraat 3a Kom eens Wereldwinkelen A.s. zondag inzegening kerststal Middelpunt van de kerstsfeer in Venray is ongetwijfeld weer de kerststal. De VVV, Schutterij 't Zandakker en vele andere vrijwil ligers zyn weer volop bezig met de voorbereidingen voor het plaatsen van de kerststal. De kerststal zal zaterdag 17 december opgebouwd worden door de leden van schutterij 't Zandakker. Daarna zullen de levensgrote beel dengroep en de levende dieren hun plekje in de stal krijgen. Een dag later, op zondag 18 december, zal de stal officieel geo pend worden. Deken Coenen zal om 13.00 uur de kerststal inzegenen. Daarna verzorgt het kinderkoor De Bandeliertjes een optreden. Vorig jaar werd de kerststal uitge breid met een buitenren voor de die ren. Dit jaar is, met medewerking van het tuincentrum Intratuin, een permanente behuizing voor de bewaarders van de kerststal worden gerealiseerd. De stal zal nl. ook dit jaar weer permanent bewaakt wor den. Dit jaar wordt er aan de kerststal een tekenwedstrijd verbonden. Kinderen t.m. 12 jaar kunnen nu al kersttekeningen maken en inleveren op het VW kantoor. Die tekeningen zullen in de kerststal opgehangen worden. Het zou mooi zijn als met de opening van de stal er al een groot aantal tekeningen hangt. Na 18 december kan men de tekeningen ook bij de stal afleveren. De prijsuit reiking zal in de loop van januari plaatsvinden. De kerststal blijft tot en met 2 januari staan. De Berini's, Peter Faber en "The Earring" Het programma van de schouw burg biedt de komende week haast letterlijk voor elk wat wils. Met de Berini's komen de lache bekken ruimschoots aan bod ter wijl de Golden Earring voor een flinke portie stevige muziek zal zorgen. Verder is er nog toneel met Peter Faber en Caroline Almekinders in het stuk Oleanna. Dat laatste stuk, geschreven door David Mamet, is vanavond, 15 december, om 20.00 uur te zien in de schouwburg. Het stuk gaat over een confrontatie tussen een hoogle raar en een studente, dat eindigt in een explosie van geweld. Oleanna is een provocerend en meeslepend stuk dat over gebruik en misbruik van macht gaat, tussen man en vrouw, tussen een docent en zijn studente, tussen een oudere man en een jongere generatie. "Almondestraat 53a" is het nieuwste stuk van De Berini's en alweer hun derde theaterprogram ma. Marjolein Meijers en Hans Kemeling spelen Annie en Harrie, een onafscheidelijk echtpaar dat op z'n Rotterdams kibbelend, recht voor z'n raap door het leven gaat. Ze kunnen niet met, maar meer nog, niet zonder elkaar. Zij wonen al jaren in de Almondestraat in Rotterdam en worden steeds meer geconfronteerd met hedendaagse problemen. Muziek en humor van deze twee rasartiesten op zaterdag 17 december a.s. om 20.00 uur in de schouwburg. De Golden Earring, een muzikaal Diefstal portemonnee Een 15-jarige scholier deed aangif te van diefstal van zijn portemonnee uit zijn kleding in een scholeng emeenschap. In de portemonnee zat een bedrag van drie gulden en zijn bankpasje. De diefstal heeft vrijdag plaats gevonden. In de Peet en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redaktionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zondag 18 december Boekenmarkt Helmond. Van 12.00 tot 17.00 uur op lokatie Steenweg en Kromme Steenweg. Entree gratis. Zondag 22 januari: Optreden BZN in veiling ZON Grubbenvorst. Speciaal concert voor verstandelijk gehandicapten en begeleiders. Aanvang 14.30 uur. Kaarten kosten 20,- per stuk. Voor info: G. Peterink, tel. 04780-27243. Annie en Harrie oftewel De Berini 's (foto Lex Broere) begrip in Nederland, heeft aan hun nieuwe cd, "Face It" een toernee gekoppeld met maar liefst 120 optredens. Woensdag 21 december is het de beurt aan Venray. Face It is het 25e album van de Golden Earring met elf nieuwe nummers, variërend van snoeiharde elektrische rock en humoristische country western tot ingetogen ballads. Onlangs was op tv een special te zien waarin de kijkers getuige kon den zijn van de opnames van dit jubileum album, dat als een nieuw muzikaal hoogtepunt mag worden beschouwd. Aanvang 20.00 uur. Naast het overweldigende sukses van DE LEEUWEKONING die alle rekords gaat breken, worden er deze week twee gloednieuwe films aan het programma toegevoegd. INTERVIEW WITH THE VAMPI RE is een monumentale superpro- duktie, die momenteel in Amerika rekord op rekord breekt. Niet ver wonderlijk, want de vampiers wor den gespeeld door de meest sexy mannen van dit moment. Tom Cruisen, Brad Pitt, Christian Slater, Stephen Rea en Antonio Banderas. Wie laat zich niet graag in de nek buiten door zulke stukken. De film is groots van opzet, niet te griezelig terwijl meer aandacht aan het eroti sche dat het boek van Anne Rice te bieden heeft gegeven wordt. Op veel scholen staat het boek op de lijst en dat geeft aan, dat het niet om zo maar een vampierfilm gaat. De film boeit van begm tot eind en zal ook in de komende kerstweken voor stampvolle zalen gaan zorgen. HET WONDER VAN DE 34e STRAAT is een familiefilm bij uit stek. Het is een nieuwe versie van een suksesfilm uit de veertiger jaren. Het is een echte kerstfilm met een lach en een traan waar het gehe le gezin plezier aan zal beleven. BABY'S DAY OUT is eveneens een familiefilm die gemaakt is door de mensen die Home Alone tot een sukses maakten. Nu is het de beurt aan een baby om het een stel inbre kers lastig te maken. Dat betekent dus veel plezier. DE LEEUWEKONING wordt zowel in Nederlandse als Engelse versie vertoond. Een keuze uit de nieuwe romans. Burns, Richard: Sandro en Simonetta. Het geromantiseerde levensverhaal van de beroemde Italiaanse schilder Sandro Botticelli, die rond 1500 leefde in Florence en een grote liefde opvatte voor een getrouwde vrouw. Crutcher, Chris: Een kinder psycholoog, die werkt in een cen trum voor mishandelde kinderen in Washington, wordt na de ontvoering en moord op een van zijn cliëntjes erg bezorgd om zijn eigen kinderen. Holman, Theodor: Als een vrouw nee zegt: 52 romans. Colomns over vrouwen die het slachtoffer zijn van mannen. MacCarthy, Cormac: Kind van God. Een zonderling die door de overheid uit zijn huis is gezet, gaat zwerven en neemt op een bizarre wijze wraak op de samenleving. MacDonala, Patricia: De nacht is vol gevaren. Als een spoorloos verdwenen jongen na tien jaar bij zijn familie terugkomt, ontstaan er in het gezin grote problemen. Townsend, Sue: Adriaan Mole: junglejaren. Adrian Mole weet zich eindelijk te bevrijden van zijn belas tende verleden en ontworstelt zich aan zijn beklemmend egocentrisme. Wood, Barbara: Poorten van het paradijs.Het leven van enkele vrouwen uit een Egyptische familie. Hillerman, Tony: Heiligschennis. Inspekteur Joe Leaphom en zijn assistent Jim Chee onderzoeken een drietal moorden die in en om het Navajo-reservaat gepleegd zijn. L'Amour, Louis: De veedieven van West Fork. In het Wilden Westen hebben enkele bandieten het voorzien op een ranch. Loy, Rosetta: De waterpoort. Herinneringen Van de schrijfster aan haar kindeijaren die een beeld geven van het leven van een klein meisje uit de betere kringen in Italië. MacMurtry, Larry: Avondster. Een ruimdenkende bejaarde dame uit Texas ondervindt de problemen van net ouder worden. MacNaught, Judith: Verscheurd door het verleden. Een jonge onderwijzeres in Amerika raakt ongewild betrokken bij de ont snapping uit de gevangenis van een ten onrechte veroordeelde filmster. Savan, Glenn: Een huid van steen. Een door reuma invalide man laat een jeugdvriend en diens vriendin bij hem intrekken waarna hij intensief bij hun relatie betrok ken wordt. Wing, Avra: Angie. Een dertigja rige onconventionele sekretaresse bij een Amerikaanse tijdschriften- uitgeverij kiest voor het alleen staand moederschap. Zwagerman, Joost: De buiten vrouw. De komst naar een Westfriese scholengemeenschap van een lerares uit Paramaribo roept veel reakties op. PEEL, EN MAAS 'n abonnement waard ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, Th. Lankveld, H. Schravcn en J. Wittgen: za: Th. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 zo: H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren, J. de Vocht en M. v.d. Acker: za: E. de MUINCK KEIZER Patersstraat 60, tel. 88800 zo: G. van LOON Patersstraat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: R. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 84504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer, W.G. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak V. GEURTS WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 04709-86538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eërten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tus sen 18.00 en 19.00 uur, tel. Koos Swinkels, afkomstig en woonachtig te Venray, heeft een eeuwenoude werkwyze in de pot tenbakkerskunst nieuw leven ingeblazen. Hij maakt zijn werk stukken op de oorspronkelijke manier en aangepast aan de tijd van nu. De grondstoffen zijn milieuvriendelijker dan toen en de elektrische over is computer gestuurd. Het ambachtelijke en omvangrijke handwerk is echter gebleven. DE NEDERRUNSE TECHNIEK In het gebied tussen Maas en Rijn is vanaf de 16e eeuw Nederrijns aar dewerk gemaakt. De bloeitijd was in de periode tussen 1600 en 1700. Er was veel vraag naar het pottenbak- kerswerk; vele gezinnen in het gebied van Krefeld tot Kleef en Gennep konden er van bestaan. De grondstof voor het aardewerk was een plaatselijke roodbakkende klei. Het ongebakken werkstuk werd bedekt met een dunne laag slib. Dan werden de versieringen aange bracht: voorstellingen werden inge krast en met gekleurd slib beschil derd. Daarna werd het geheel van een transparante glazuur voorzien en in een houtgestookte oven gebak ken. Het eindresultaat was dan een produkt in aardkleuren, dat over trokken was met een warme room witte glans. Aan het einde van de 19e eeuw verdween deze tijdroven de techniek grotendeels als gevolg van de mechanisatie. INSPIRATIE Als inspiratiebronnen dienen voor Koos motieven uit de volkscultuur, dorpsgezichten en religieuze voor stellingen. Het gelegenheidsaarde werk voor j'ubilarissen, bij geboor ten, huwelijken en dergelijke vormt een belangrijk deel van zijn werk. Speciaal voor deze expositie heeft hij wandborden vervaardigd met religieuze kerstvoorstellingen. Een deel van zijn werk is te bezien in de vitrines (etalages). Een hedendaags Erodukt van Nederrijnse pottenbak- erskunst is een gewaardeerd en bij zonder geschenk. Als u meer over het werk van Koos Swinkels wilt weten of een opdracht wilt verlenen, dan bent u vrijdagavond a.s. vanaf 18.00 uur van harte welkom in de galerie, alwaar Koos u persoonlijk te woord zal staan. Ook telefonisch kunt u zich wenden tot de galerie, tel. 13186. De expositie is te bezichtigen van 15 december 1994 tot en met 1 februari 1995. Kunstgalerie Toro is gelegen aan de Langeweg 30 te Venray.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3