50% Opwaardering Yenrays cultuurbeleid cille uiinterkledifig in prijs verlaagd Pand Poels verkocht Zorgt kandidaatstelling voor portefeuille-perikelen? korting WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING E EXTRA GEOPEND VOOR DE KERST 21 dec. woensdagavond tot 21.00 uur 22 dec. donderdagavond tot 21.00 uur 23 dec. vrijdagavond tot 21.00 uur ZONDAG 18 DEC. 12.00-17.00 UUR Kerstmis 1994 ROOBEEK golfcentrum origineel cadeau ini v.d. Leur volvo Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP na ONDERDAG 15 DECEMBER 1994 Nr. 50 HONDERD VIJFTIENDE JAARGANG f Volop keuze in ÏOViNET ;iUTERL$£rWlJNHANDEL ur|JITGAVE: VAN DEN MUNCKHOF B.V. - DRUKKERIJ/UITGEVERIJ rotestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 04780-82727/Fax 10916 Henseniusstraat 1, Vênray 04780-61801 PEEL EN MAAS Advertentieprijs: 0,36 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per halfjaar ƒ15,00 IE MODEHUIS berden GROTESTRAAT 23 VENRAY Op basis van driedeling voorzieningen Eerst de schouwburg verbou wen, daarna muziekschool, vrije academie en balletschool onder één dak in het gebouw der kun sten. Als lokatie voor dat gebouw is Jerusalem nadrukkelijk in beeld. Het museum blyft zitten waar het zit, maar 't Freulekeshuus wordt verbeterd en krijgt professionele personele ondersteuning. Dat zijn de meest in het oog springende aanbevelin gen uit het langverbeide concept voor een cultuurbeleidsplan van de gemeente. Het plan werd dins dag gepresenteerd. De opdracht voor het opstellen werd al in 1993 verstrekt. Het concept-cultuurbe leidsplan komt, na een inspraak ronde, volgend jaar april in de gemeenteraad. Verbouwing van de schouwburg tot kleinschalig multifunctioneel centrum krijgt de komende twee jaar prioriteit op het gebied van cul tuurbeleid. De verbouwing, die vier miljoen gaat kosten, staat op de meerjarenbegroting voor 1996 en de prominente plaats in het cultuurbe leidsplan tekent het belang dat het college aan de renovatie hecht. Daarnaast wordt voorgesteld om de exploitatiesubsidie voor de schouw burg na realisatie van de verbou wing te verhogen met ruim twee ton per jaar. De overige aanbevelingen in het door de stichting Kunst en Cultuur Limburg opgestelde beleidsplan komen na ae schouwburg aan de beurt, op z'n vroegst in 1997. Het zwaartepunt komt dan te liggen bij de realisatie van een 'huis voor de kunsten'. Dat is de naam voor het gezamenlijke onderkomen van min stens drie culturele instellingen: de muziekschool, de vrije academie en de balletschool. Die zijn nu ver spreid over Venray gehuisvest en zitten te krap. In het huis van de kunsten moeten ook repetitieruim ten voor muziek- en toneelgezel- Nieuwe eigenaar: "Eer om pand te mogen betrekken" Het historische pand Poels aan Ie Raadhuisstraat is verkocht. Nieuwe eigenaar is P. van Gooi. De in Venray woonachtige onder- I ïemer gaat in het grootste deel van het gebouw z'n in Bergen ;evestigde adminstratie- en belas- ingadvieskantoor onderbrengen. Een gedeelte van de bovenverdie- )ing blijft als woonhuis in Logo ontvreemd De rage van het 'logo's van auto's ij ïalen' gaat gewoon dóór. Een 57- jarige inwoner deed aangifte van dief stal van het logo van zijn aan de Kruitweg geparkeerde Ford. Jongens reden op gestolen bromfiets Zaterdagmiddag werd tussen 17.30 en 20.00 uur aan de Serenadestraat een bromfiets gestolen. Zondag zag de politie drie jongens in de leeftijd van 13 en 14 jaar op die bromfiets rijden. De jongens werden met de bromfiets naar het politiebureau overgebracht. Tijdens het verhoor verklaarden zij alle drie de bromfiets in de struiken te hebben gevonden en meegenomen hadden. Wie de bromfiets heeft gestolen, kon tijdens de verhoren niet worden vastgesteld. De knapen werden door de ouders op het politiebureau opgehaald. gebruik. Van Gooi wil het pand zoveel mogelijk in z'n historische staat terugbrengen. De verkoop van het pand Poels is definitief geworden nadat het colle ge van B en W dinsdag Van Gooi toestemming gaf om in het pand z'n kantoor te vestigen. Het pand is nu- helemaal als woonhuis in gebruik en de gemeente heeft steeds gesteld dat een deel ook woning moet blijven. De nieuwe eigenaar is daarmee akkoord gegaan. De heer Van Gooi gaat in februari beginnen met de werkzaamheden aan het pand. Er is volgens de nieu we eigenaar behoorlijk wat achters tallig onderhoud te verrichten. De kozijnen worden deels vervangen en de gevels worden gereinigd en geïmpregneerd. Daarbij worden uit sluitend materialen gebruikt die bij het pand passen. Aan de gevel mag overigens niets worden gewizigd omdat het pand op de monumenten lijst staaL Omstreeks april 1995 wil Van Gooi met z'n zaak en circa tien medewerkers uit Bergen naar Venray verhuizen. De nieuwe eige naar noemt het "een eer dit pand te mogen betrekken. Het is een pand dat precies past bij ons bedrijf: degelijk en met een goede uitstra ling". Van Gooi had tevoren nooit overwogen om met z'n bedrijf te verhuizen, maar toen de kans zich aandiende om het monumentale pand aan de Raadhuisstraat te kopen, bedacht hij zich niet lang. "We hebben overigens wel een groeiende klantenkring, met name ook uit het Venrayse", motiveert hij z'n besluit verder. De nieuwe eigenaar wil niet zeg- .gen hoeveel hij voor het historische gebouw heeft neergeteld. De vraag prijs bedroeg bijna een half miljoen gulden. Zoveel heeft Van Gooi er niet voor gegeven, maar ook niet zoveel minder. "Er mag dan wel achterstallig onderhoud zijn, maar zo'n pand koop je niet voor twee en een halve ton", wil hij wel kwijt. Het pand Poels dateert deels uit het begin van de achttiende eeuw en is onder andere het stamhuis van dr. Poels. De huidige gevel en de ver dieping werden rond de eeuwwisse ling gebouwd. Ergerlijke vernielingen Het afgelopen weekend werden er welgeteld 105 lampen uit de feest verlichting in het winkelcentrum Veltum uitgedraaid en kapot ge gooid. Omdat dit nogal wat lawaai moet hebben veroorzaakt hoopt de politie dat er getuigen zijn van dit vandalisme. Die getuigen kunnen de politie mogelijk op het spoor van de vandalen zetten. De schade voor de ondernemers bedraagt ƒ294,-. Traditiegetrouw verzorgt de VW/ANWB Venray ook dit jaar rondom de kerstdagen weer een levende kerststal op de grote markt in Venray. Van zondag 18 december 1994 tot en met maandag 2 januari 1995 kan een ieder van ±9.00 tot 20.00 uur een kijkje nemen in de kerststal. De kerststal is ook tijdens de feestdagen geopend. De kerststal op de Grote Markt wordt ook dit jaar weer opgebouwd door Schutterij 't Zandakker - Gilde St. Jan. Mede dankzij de inzet van onderstaande personen, vereni gingen en bedrijven staat ook dit jaar weer de traditionele levende kerststal in Venray: Schutterij 't Zandakker - Gilde St. Jan Emily Gossens Anton Verlinden Marcel Tissen Hariy Arts Seniorenservice Intratuin Venray Pierre Ponjee Reinders Cor Paint Gemeente Venray Electro Martens Installatie BV Drukkerij van den Munckhof Eurotapijt Venray BV Primafoon 't Freulekeshuus Fam. Huisman Stevens Hout Fam. Versleijen Van Rattingen BV Isolatiebedrijf De la Roy BV Kinderboerderij Mariahoeve Boerenbond Venray Kinderkoor De Bandelieren Deken Coenen Dhr. Velthoven Mega Leo Hendriks Wally's Toko Hotel De Zwaan Koffiehuys Zowyzo Restaurant Etcetera Cafetaria De Hoender Bakkerij Pijpers Cafetaria Snackcorner WCV Venray Tudor BV Henk de Klein Brandweer Venray BEDANKT! schappen komen. Daarnaast kunnen er grotere exposities gehouden wor den en kan het samen met de schouwburg een podiumfunctie bij grotere culturele manifestaties krij gen. @tk:JERUSALEM Als lokatie voor het huis van de kunsten is het gebouw van Jerusalem in beeld. Dat is onlangs door de gemeente gekocht en is groot genoeg om de drie instellin gen te huisvesten. Directeur Wijdeven van de sector Maatschappelijke Diensten op het gemeentehuis, waaronder cultuur ressorteert, is enthousiast over het gebouw, maar geeft evenmin als wethouder De Loo zekerheid. "Een schitterende ligging, een eenmalige gelegenheid, maar we moeten even goed eerst rekenen". De Loo gaf aan dat de snelheid waarmee het huis van de kunsten werkelijkheid wordt ook afhankelijk is van de verdere ontwikkelingen in het gebied. De gemeente wil in de hoek Raadhuisstraat-Gasstraat- Heuvelstraat woningen bouwen. IN DRIEëN In het cultuurbeleidsplan wordt geconstateerd dat de gemeente jarenlang een te versnipperd beleid is gevoerd. Cultuur is bovendien qua financiën een ondergeschoven kind je geweest. Ook de huisvesting is te lang verwaarloosd, stelt het plan. Om de cultuur in het Venrayse weer op niveau te krijgen wordt een driedeling voorgesteld: de profes sionele podiumkunsten in de schouwburg en verenigingen in het huis der schone kunsten. Derde poot wordt het gemeentelijk museum Dat blijft gevestigd in het Freulekeshuus, maar gaat zich con centreren op geschiedenis, volkscul tuur en heemkunde en op de vaste collectie. Grotere wisseltentoonstel lingen kunnen het beste uitwijken naar het nieuwe kunsthuis. In het Freulekeshuus moet de klimaatbe heersing worden aangepast en het museum dient professionele onder steuning te krijgen in de persoon van een conservator. ZES TON Uitvoeren van het cultuurbeleids plan kost, behalve de genoemde bedragen voor de schouwburg kost tot en met 1998 zes ton meer dan momenteel aan cultuur wordt uitge geven. Er is 25.000 gulden nodig voor een structureel beleid voor aan koop van kunst en opdrachten aan kunstenaars. Dertig mille moet vanaf 1997 jaarlijks worden uitge trokken als standaard-budget voor het organiseren van grootschalige evenementen. De conservator voor het Freulekeshuus kost per jaar ongeveer één ton en voor onderhoud van gemeentelijke monumenten moet jaarlijks 15.000 gulden wor den uitgetrokken. Hetzelfde bedrag willen de opstellers uittrekken voor een structurele verhoging van de subsidies aan amateurverenigingen. Wethouder De Loo deelde bij de presentatie mee dat in elk geval 100.000 gulden uit het overgebleven potje 'volumeaccres' wordt ingezet voor welzijn. Over verdere financie ring van de culturele wensen moet de politiek beslissen. Volgens wethouder De Loo, tijde lijk belast met cultuur, is de finan ciële paragraaf er de voornaamste oorzaak van dat het plan pas nu is gepresenteerd, terwijl de opdracht al m 1993 is verstrekt. "We hebben zit ten worstelen met de politieke wen sen tegen de achtergrond van onze financiële situatie", aldus de wet houder. Bovendien heeft het beschikbaar komen van Jerusalem een rol gespeeld. In het cultuurbe leidsplan worden van de drie instel lingen die in het huis der kunsten worden ondergebracht een vergaan de samenwerking verwacht. "Een fusie zonder gebouw werkt niet sti mulerend", aldus directeur Wijdeven. Het concept-cultuurbeleidsplan is deze week toegestuurd aan 140 verenigingen en instellingen in de gemeente. Zjj kunnen tot 1 maart schriftelijk hun reactie .geven. Op maandag 16 januari wordt in het gemeentehuis een informatiebij eenkomst gehouden. Na verwer ken van de reacties stelt het colle ge een definitief plan op, dat in april door de politiek wordt beoordeeld. Ook dc komende kcrsldagcn bent u van harte welkom! In een sprookjesachtig Kcrstdccor mei een vrolijke Kerstsfeer bieden wij voor elk wat wils: kerstdiner met levende muziek «IcrcnJa^uftc. Lui 59,501> v I \U'l nuihv.vïl'111" 'l''1 I, HOP SWING BAN» Beo heerlijke Ketstbmoch op i;v 1,5ö p« iOciö lichaamslengte} Speciale Kerstmenu's en een a la carte kaart in ons restaurant, dat op beide Kerstdagen geopend is. Voor de kinderen heerlijke Kerstmenu's, een speelhoek met tekenfilms en een kerst-cadeautje dat ze met de Kerstman onder de boom mogen uitzoeken. Bil voor onze gratis Ki rstfoider tel. 04780-11466 Hotel asteria venray Maasheseweg 80a, Venray Het CDA draagt oud-wethouder Jan Driessen voor om de opengeval len plaats in het college in te nemen. Een verdeelde fractie gaf na meer dere stemmingen de politiek ervaren onderwijzer de voorkeur voor de meer deskundige kandidaat Rein Dupont. Bovendien brengt de keuze van het CDA het college in een las tig parket, want er zal waarschijn lijk met portefeuilles geschoven moeten worden. door Bert Albers) Eind vorige week maakte het CDA een einde aan de speculaties rond de opvolging van de per 1 december naar Hunsel vertrokken wethouder Joos Truijen. Jan Driessen keert terug in het college. Hij was van de drie CDA-wethouders uit het vorige college degene die het veld moest ruimen. Driessen liet weten loyaal te vertrekken, maar kondigde bij z'n vertrek aan ook graag weer terug te zullen keren, al of niet in de weten schap dat ex-collega's druk bezig waren met solliciteren op burge- meestess- en andere posten. Toezeggingen vanuit het CDA over een terugkeer zijn -als verguldsel van de bittere pil- niet ondenkbeel dig. Toen de benoeming van Joos Truijen tot burgemeester van Hunsel bekend werd, leek Jan Driessen dan ook de aangewezen opvolger. Ervaring als bestuurder, jarenlang raadslid en een soort morele ver plichting van de partij waren de argumenten voor. Al gauw deden echter geruchten de ronde dat het CDA moeite zou hebben met de kan didaatstelling. Behalve de naam van Driessen circuleerden die van de raadsleden Frans Janssen, Lei Heidens en Rein Dupont. Met één van de eerste twee zou de kerkdor penbloedgroep binnen het CDA krij gen waar ze volgens velen van hen recht op heeft: een wethouder met een agrarische/kerkdorpen-achter grond. Het waren toch ae stemmers op de kerkdorpen die het CDA voor een grotere blamage hadden behoed bij de verkiezingen Bovendien had de agrarische tak na het vertrek van Wim Claessens al geen wethouder meer gehad. Het nadeel van zowel Janssen als Heidens was echter hun onervarenheid in de politiek; beiden zitten pas sinds maart in gemeente raad. Hun kandidatuur zou de 'degradatie' van Jan Driessen bovendien nog schrijnender maken. Misschien is dat uiteindelijk de reden geweest dat Heidens en Janssen zich -zoals het CDA meldt- niet kandidaat hebben gesteld. Verwen uw zakenrelaties, werknemers, vrienden, huisgenoten met een opleidingsarrangement voor BAANPERMISSIE "Golfbaan Roobeek" 10 lessen van een NPGA-aolfprofessional en een halfjaar gebruik van de komplete oefenaccom- moaatie voor de feestelijke prijs van 395,-- p.p. bij gelijktijdige deelname van 2 personen. Verdere opleiding mogelijk voor GOLFVAARDIGHEIDSBEWIJS NGF Elke dinsdag tot 21.00 uur geopend met verlichte oefenaccommodatie. Informatie: Tel.04703-2727 Hamert 9 (langs thermaalbad ARCEN) Dat deed wel Rein Dupont uit Oostrum. De jeugdige CDA-erdie zich in de raad duidelijk profileert als de 'coming man' en zich tussen bestuurders als een vis in het water voelt, had voor de opvolging van Truijen betere papieren dan Janssen en Heidens. Hij is financieel des kundig, verbaal sterker, hij is jong en heeft ervaring in de gemeente raad. Z'n kennis van de financiën heeft Dupont zelfs voor op Jan Driessen. Rein Dupont stelde zich dan ook wel kandidaat. Zijn kandidatuur bracht het CDA in een lastig parket: kiezen voor ervaring en (morele) verplichting of voor deskundigheid en minder erva ring. Hoeveel moeite dat de fractie heeft gekost blijkt wel uit het feit dat men er vorige week vrijdag niet uit kwam en pas zaterdag een beslis sing nam. De keuze voor Jan Driessen maakt het er voor het college niet eenvoudiger op. Driessen klakke loos de portefeuille van Truijen laten overnemen? Als je het stand punt huldigt dat een wethouder niet deskundig hoeft te zijn, maar het vooral van organisatie en besturen verstand moet hebben, dan kan dat. Als wel naar deskundigheid en naar affiniteit gekeken wordt, lijkt Jan Driessen niet de juiste man voor financiën. Hij heeft duidelijk affini teit met cultuur en sport en heeft ook gevoel voor sociale en maatschap pelijk zaken. Als onderwijsman ligt deze portefeuille natuurlijk hele maal voor de hand. Maar financieel deskundig lijkt de CDA-kandidaat niet en aus liggen verschuivingen van taken binnen het college voor de hand. Rijst natuurlijk de vraag welke? De portefeuille van Marlies de Loo is met -vooral- milieu behoorlijk gevuld. Voor Bert Kersten geldt dat in nog veel sterkere mate. Bovendien zou de PvdA met ruimte lijke ordening (ro), volkshuisvesting én financiën wel een erg belangrijke rol in het college krijgen. Daar komt bij dat Kersten ro niet zal willen afstoten. Blijft over burgemeester Jos Waals met een zwaardere portefeuil le belasten. De burger heeft nu alge mene zaken, openbare en veiligheid en heeft sociale zaken na maart van Driessen overgenomen. Waals moet geacht worden de portefeuille aan te kunnen. Of het zover komt moeten we afwachten. Wellicht leiden de portefeuille perikelen tot de terugkeer van een vierde wethouder. Dat zou in elk geval Jan Driessen plezieren, want die is daar verklaard voorstander van. Een vierde wethouder zou de werkdruk voor het college omlaag brengen, hetgeen ook niet ongunstig zou zijn. Probleem is dan wel weer wie die wethouder zou moeten leve ren...Dinsdag 20 december weten we in elk geval wie er CDA-wethou- der wordt. Welke portefeuille hij gaat beheren volgt in 1995. op uw 2e afdruk Alleen bij ontwikkelen en afdrukken van uw hele kleurenfilm 1 UUR FOTO SERVICE Rfoto I video Patersstraat 10, Venray, tel. 04780-84485 AUTOBEDRIJF REPKES BOXMEER Uw Volvo dealer voor Boxmeer e.o. Via A73 15 min. van Venray Repkes staat voor: alle Volvo modellen nieuw 100% betrouwbare occasions optimale service schade herstel LPG inbouw I Op 300 meter vanaf station Valendries 14 Boxmeer 08855-76565 Snelheidsmaniak aangehouden Maandagavond omstreeks 21.20 uur was een abnormale hoge snel heid van een personenauto p de rijks weg Venlo-Nijmegen ter hoogte van Well, aanleiding voor de politie om een onderzoek in te stellen. De auto reed met snelheden rond de 155 km per uur richting Wanssum. In de kom van Wanssum, war de maxi mum snelheid 50 km per uur be draagt, joeg de auto met 110 km per uur richting Venray. Op de Deumeseweg onder Venray kon do politie de auto staande hou den. De bestuurder bleek een 22-jari gp inwoner van Eindhoven te zijn. Hij kreeg proces-verbaal wegens de hoge snelheid, bovendien was de APK-keuring verlopen en zal hij een navordering krijgen omdat de wegen belasting niet was betaald. Daarnaast kon hij de auto achterlaten op het politiebureau omdat een technisch onderzoek zal worden ingesteld. De officier van justitie zal uitmaken of de auto zal worden teruggegeven. Grotestraat 76 Venray PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Spijkerbroek te lang? Lee «r- alle lengtes Jonny Q m- alle lengtes Cars mr alle lengtes Garcia m- alle lengtes Canoe m- alle lengtes enz. enz. Zeer grote keuze!!! Ook voor uw winter- kollektie en betaalbaar.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 1